Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2021-08-07 13:00:00 Waterford United 1 - 0 Bohemians
2021-08-07 18:45:00 Sligo Rovers 0 - 1 Finn Harps
Argentine Division 1
2021-08-07 00:15:00 Newells Old Boys 1 - 0 CA Platense
2021-08-07 16:30:00 Banfield 0 - 1 Talleres Cordoba
2021-08-07 18:45:00 Union Santa Fe 4 - 0 San Lorenzo
Austrian Bundesliga
2021-08-07 15:00:00 SG Austria Klagenfurt 4 - 3 TSV Hartberg
2021-08-07 15:00:00 Sturm Graz 3 - 1 Rheindorf Altach
2021-08-07 15:00:00 SV Ried 2 - 1 Trenkwalder Admira Wacker
Belgian Pro League
2021-08-07 14:15:00 Beerschot Wilrijk 0 - 3 Saint Gilloise
2021-08-07 16:30:00 Mechelen 1 - 3 KAS Eupen
2021-08-07 16:30:00 Sint-Truidense 1 - 3 Zulte-Waregem
2021-08-07 18:45:00 Kortrijk 1 - 2 Racing Genk
Poland Ekstraklasa
2021-08-07 13:00:00 Jagiellonia Bialystok 1 - 0 LKS Nieciecza
2021-08-07 15:30:00 Gornik Zabrze 1 - 0 Stal Mielec
Russia Premier League
2021-08-07 14:00:00 Zenit St. Petersburg 3 - 2 FC Krasnodar
2021-08-07 14:30:00 Arsenal Tula 2 - 1 Krylya Sovetov
2021-08-07 17:00:00 Spartak Moscow 1 - 2 FK Nizhny Novgorod
France Ligue 1
2021-08-07 15:00:00 Lyon 1 - 1 Stade Brestois
2021-08-07 19:00:00 Troyes 1 - 2 Paris Saint Germain (PSG)
France Ligue 2
2021-08-07 13:00:00 Caen 1 - 2 Sochaux
2021-08-07 17:00:00 Grenoble 0 - 0 Guingamp
2021-08-07 17:00:00 Pau FC 0 - 1 Toulouse
2021-08-07 17:00:00 Dijon 1 - 1 Rodez Aveyron
2021-08-07 17:00:00 USL Dunkerque 1 - 2 Chamois Niortais
2021-08-07 17:00:00 Valenciennes 0 - 3 Nimes
2021-08-07 17:00:00 Amiens 1 - 3 Quevilly
2021-08-07 17:00:00 Le Havre 1 - 2 Paris FC
2021-08-07 17:00:00 AJ Auxerre 0 - 0 Ajaccio
Finland Veikkausliga
2021-08-07 12:00:00 AC Oulu 1 - 0 IFK Mariehamn
2021-08-07 14:00:00 KTP Kotka 0 - 1 HJK Helsinki
Korea League
2021-08-07 10:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 2 - 1 Daegu FC
2021-08-07 11:00:00 Seongnam FC 1 - 0 Pohang Steelers
2021-08-07 11:00:00 Suwon Samsung Bluewings 0 - 0 Jeju United
2021-08-07 11:00:00 Ulsan Hyundai FC 2 - 1 Gangwon FC
Holland Jupiler League
2021-08-07 14:30:00 De Graafschap 0 - 3 Roda JC
Portugal Primeira Liga
2021-08-07 11:45:00 FC Arouca 0 - 2 Estoril
2021-08-07 17:00:00 Moreirense 1 - 2 Benfica
2021-08-07 19:30:00 Maritimo 0 - 2 Sporting Braga
Swedish Allsvenskan
2021-08-07 15:30:00 Halmstads 0 - 0 Malmo FF
2021-08-07 15:30:00 Orebro 2 - 2 Mjallby AIF
Swiss Super League
2021-08-07 15:59:00 FC Sion 1 - 0 Young Boys
2021-08-07 18:30:00 Grasshopper 3 - 1 Lausanne Sports
Scottish Premier League
2021-08-07 11:30:00 Dundee United 1 - 0 Glasgow Rangers
2021-08-07 14:00:00 Saint Mirren 1 - 2 Heart of Midlothian
England League 2
2021-08-07 14:00:00 Exeter City 0 - 0 Bradford City
2021-08-07 14:00:00 Forest Green Rovers 2 - 1 Sutton United
2021-08-07 14:00:00 Harrogate Town 3 - 2 Rochdale
2021-08-07 14:00:00 Hartlepool United 1 - 0 Crawley Town
2021-08-07 14:00:00 Mansfield Town 2 - 1 Bristol Rovers
2021-08-07 14:00:00 Northampton Town 1 - 0 Port Vale
2021-08-07 14:00:00 Oldham Athletic 0 - 1 Newport County
2021-08-07 14:00:00 Salford City 1 - 1 Leyton Orient
2021-08-07 14:00:00 Scunthorpe United 1 - 3 Swindon Town
2021-08-07 14:00:00 Stevenage Borough 1 - 0 Barrow
2021-08-07 14:00:00 Tranmere Rovers 1 - 0 Walsall
2021-08-07 14:15:00 Carlisle United 0 - 0 Colchester United
England Championship
2021-08-07 14:00:00 Blackburn Rovers 2 - 1 Swansea City
2021-08-07 14:00:00 Bristol City 1 - 1 Blackpool
2021-08-07 14:00:00 Cardiff City 1 - 1 Barnsley
2021-08-07 14:00:00 Luton Town 3 - 0 Peterborough United
2021-08-07 14:00:00 Preston North End 1 - 4 Hull City
2021-08-07 14:00:00 Queens Park Rangers (QPR) 1 - 1 Millwall
2021-08-07 14:00:00 Stoke City 3 - 2 Reading
2021-08-07 14:00:00 Derby County 1 - 1 Huddersfield Town
2021-08-07 19:00:00 Sheffield United 0 - 1 Birmingham City
England League 1
2021-08-07 14:00:00 Bolton Wanderers 3 - 3 Milton Keynes Dons
2021-08-07 14:00:00 Cambridge United 1 - 1 Oxford United
2021-08-07 14:00:00 Crewe Alexandra 1 - 1 Cheltenham Town
2021-08-07 14:00:00 Doncaster Rovers 1 - 2 AFC Wimbledon
2021-08-07 14:00:00 Fleetwood Town 0 - 1 Portsmouth
2021-08-07 14:00:00 Gillingham 1 - 1 Lincoln City
2021-08-07 14:00:00 Ipswich Town 2 - 2 Morecambe
2021-08-07 14:00:00 Rotherham United 2 - 0 Plymouth Argyle
2021-08-07 14:00:00 Shrewsbury Town 0 - 1 Burton Albion
2021-08-07 14:00:00 Wycombe Wanderers 2 - 1 Accrington Stanley
2021-08-07 14:15:00 Sunderland A.F.C 2 - 1 Wigan Athletic
2021-08-07 16:30:00 Charlton Athletic 0 - 0 Sheffield Wednesday
International Club Friendly
2021-08-07 08:00:00 UCAM Murcia 5 - 0 Mar Menor
2021-08-07 09:00:00 G. Segoviana 4 - 1 Zamora CF
2021-08-07 09:15:00 Udinese U20 2 - 0 Legia Warszawa (Youth)
2021-08-07 09:30:00 Numancia 2 - 0 CF Rayo Majadahonda
2021-08-07 10:00:00 KKPK Medyk Konin (w) 2 - 0 Pardubice (w)
2021-08-07 10:00:00 Deportivo La Coruna B 1 - 0 Racing Villalbes
2021-08-07 11:00:00 GKS Katowice (w) 4 - 0 Row Rybnik (w)
2021-08-07 11:15:00 FC Utrecht 2 - 3 Fortuna Sittard
2021-08-07 11:35:00 Oldenburg 3 - 4 VFB Homberg
2021-08-07 11:45:00 Wolves 0 - 1 Celta Vigo
2021-08-07 11:45:00 Manchester United 4 - 0 Everton
2021-08-07 12:00:00 Ilkeston Town 2 - 2 Coalville
2021-08-07 12:00:00 Welling United 1 - 2 Bromley
2021-08-07 12:00:00 Nantwich Town 3 - 2 Chester FC
2021-08-07 12:10:00 Alemannia Aachen 0 - 1 FSV Frankfurt
2021-08-07 12:30:00 Red Star Waasland 2 - 2 SC Cambuur
2021-08-07 13:00:00 Alfreton Town 4 - 1 Kings Lynn
2021-08-07 13:00:00 Newcastle United 3 - 0 Norwich City
2021-08-07 13:00:00 Burnley 0 - 2 Cadiz
2021-08-07 14:00:00 Southampton 1 - 3 Athletic Bilbao
2021-08-07 14:00:00 Crystal Palace 3 - 1 Watford
2021-08-07 14:00:00 West Ham United 2 - 0 Atalanta
2021-08-07 14:00:00 Heracles Almelo 3 - 1 PEC Zwolle
2021-08-07 14:30:00 RKC Waalwijk 4 - 2 KVSK Lommel
2021-08-07 15:00:00 Karmiotissa Polemidion 0 - 1 Omonia 29th May
2021-08-07 15:59:00 Sassuolo 3 - 1 Vicenza
2021-08-07 15:59:00 Udinese 1 - 0 Empoli
2021-08-07 15:59:00 APOEL Nicosia 1 - 1 AEK Larnaca
2021-08-07 15:59:00 CA Ouriense (w) 0 - 3 Braga (w)
2021-08-07 15:59:00 Stade tunisien 0 - 4 ES du Sahel
2021-08-07 15:59:00 Rudes 3 - 1 NK Lucko
2021-08-07 16:30:00 Brentford 2 - 1 Valencia
2021-08-07 16:30:00 SC Heerenveen 1 - 1 Lecce
2021-08-07 17:00:00 CD Izarra 1 - 1 SD Logrones
2021-08-07 17:00:00 Albacete 1 - 1 CF Talavera de la Reina
2021-08-07 17:00:00 Ankaragucu 0 - 0 Genclerbirligi
2021-08-07 17:00:00 Frosinone 2 - 2 Benevento
2021-08-07 17:00:00 Fiorentina 0 - 0 RCD Espanyol
2021-08-07 17:00:00 Leganes 1 - 1 Rayo Vallecano
2021-08-07 17:00:00 Ponferradina 1 - 0 Real Oviedo
2021-08-07 17:00:00 Granada CF 2 - 1 CD Linares Deportivo
2021-08-07 17:00:00 Sampdoria 1 - 0 Verona
2021-08-07 17:30:00 CD Torrijos 0 - 0 Manchego Ciudad
2021-08-07 17:30:00 FC Twente Enschede 0 - 1 Lazio
2021-08-07 17:30:00 Recreativo Huelva 1 - 0 Cordoba
2021-08-07 18:00:00 Brighton Hove Albion 0 - 2 Getafe
2021-08-07 18:00:00 Gimnastic Tarragona 2 - 1 Girona
2021-08-07 18:00:00 Villarreal 2 - 2 Leeds United
2021-08-07 18:30:00 Mallorca 1 - 0 Cagliari
2021-08-07 18:30:00 Villarrubia CF 4 - 0 La Solana
2021-08-07 18:45:00 Goztepe 2 - 0 Altinordu
2021-08-07 19:00:00 Elche 1 - 2 Levante
2021-08-07 19:00:00 Malaga 0 - 1 Tenerife
2021-08-07 19:10:00 Fantasia Cartagena 4 - 3 UD Cartagena
2021-08-07 20:00:00 Real Betis 5 - 2 AS Roma
2021-08-07 20:00:00 Club Penarol Riobamba 2 - 1 Deportivo Guano
Men Olympic Football Tournament
2021-08-07 11:30:00 Brazil U23 1 - 1 Spain U23
Germany Cup
2021-08-07 13:30:00 SV Sandhausen 0 - 4 RB Leipzig
2021-08-07 13:30:00 FC Lokomotive Leipzig 0 - 3 Bayer Leverkusen
2021-08-07 13:30:00 SpVgg Bayreuth 3 - 6 Arminia Bielefeld
2021-08-07 13:30:00 Wuppertaler 1 - 1 VfL Bochum
2021-08-07 13:30:00 VfL Osnabruck 2 - 0 Werder Bremen
2021-08-07 13:30:00 ETSV Weiche Flensburg 0 - 0 Holstein Kiel
2021-08-07 13:30:00 Eintracht Norderstedt 0 - 4 Hannover 96
2021-08-07 13:30:00 Greifswalder FC 2 - 4 Augsburg
2021-08-07 13:30:00 Berliner FC Dynamo 0 - 6 VfB Stuttgart
2021-08-07 16:30:00 SV Babelsberg 03 2 - 2 Greuther Furth
2021-08-07 16:30:00 Magdeburg 2 - 3 St. Pauli
2021-08-07 16:30:00 SSV Ulm 1846 0 - 1 Nurnberg
2021-08-07 18:45:00 SV Wehen Wiesbaden 0 - 3 Borussia Dortmund
Johan Cruijff Schaal
2021-08-07 18:00:00 AFC Ajax 0 - 4 PSV Eindhoven
Chinese Football Association Jia League
2021-08-07 09:30:00 Shanxi Chang An Athletic FC 4 - 1 Guizhou Hengfeng F.C.
2021-08-07 11:35:00 Zibo Cuju F.C. 1 - 3 Kunshan FC
2021-08-07 12:00:00 Wuhan three town 2 - 2 Nanjing City
Coppa Italia
2021-08-07 17:00:00 Como 2 - 2 Catanzaro
England FA Cup
2021-08-07 14:00:00 Thackley 2 - 3 Wythenshawe Town
2021-08-07 14:00:00 Mildenhall Town 1 - 0 Wroxham
2021-08-07 14:00:00 Eastbourne Town 2 - 4 Guildford City
Belgian Cup
2021-08-07 15:59:00 RENAISSANCE MONS 44 B 0 - 7 Oudenaarde
2021-08-07 15:59:00 Bastogne 1 - 3 Witgoor Sport
2021-08-07 15:59:00 FC Gullegem 2 - 0 KFC Eppegem
2021-08-07 15:59:00 KFC Lille 0 - 3 Olsa Brakel
2021-08-07 15:59:00 Sporting West Harelbeke 3 - 1 Flavion-Morialme
2021-08-07 17:30:00 Ninove 4 - 0 Berlaar-Heikant
2021-08-07 17:30:00 KAC Betekom 0 - 3 Diegem Sport
2021-08-07 17:30:00 Olympia Wijgmaal 1 - 1 Zwarte leeuw
2021-08-07 17:30:00 Hoogstraten VV 2 - 0 Kontich
2021-08-07 17:30:00 KFC Nijlen 0 - 3 Berg en Dal
2021-08-07 18:00:00 Trojan borderFC 0 - 7 Eendracht Wervik
2021-08-07 18:00:00 Tubize 3 - 0 RVC Hoboken
2021-08-07 18:00:00 K.RC.Mechelen 6 - 0 Sint-Job
Ukrainian Premier League
2021-08-07 14:00:00 Rukh Vynnyky 2 - 1 Veres
2021-08-07 16:30:00 Dnipro-1 2 - 1 FC Mariupol
2021-08-07 16:30:00 FC Shakhtar Donetsk 1 - 2 PFC Oleksandria
Slovenia 2.Liga
2021-08-07 15:30:00 ND Beltinci 0 - 0 NK Primorje
2021-08-07 15:30:00 Jadran Dekani 1 - 2 Drava
2021-08-07 15:30:00 NK Rogaska 1 - 0 NK Rudar Velenje
2021-08-07 16:30:00 ND Gorica 3 - 2 NK Bilje
Swiss Challenge League
2021-08-07 15:59:00 FC Wil 1900 3 - 0 Yverdon
Sweden Superettan
2021-08-07 15:00:00 Falkenberg 1 - 1 GIF Sundsvall
2021-08-07 15:00:00 IFK Varnamo 1 - 1 AFC Eskilstuna
Romania Liga I
2021-08-07 15:30:00 Academica Clinceni 1 - 2 Universitatea Craiova
2021-08-07 18:30:00 Arges 0 - 1 Rapid Bucuresti
Danish 1st Division
2021-08-07 13:00:00 Lyngby 5 - 0 Esbjerg
Austria Erste Division
2021-08-07 12:35:00 FC Superfund Pasching 5 - 2 FC Dornbirn 1913
2021-08-07 18:00:00 FC Wacker Innsbruck 0 - 0 Lafnitz
Serbian Superliga
2021-08-07 16:55:00 Mladost Lucani 1 - 2 FK Spartak Zlatibor Voda
2021-08-07 19:00:00 Metalac Gornji Milanovac 3 - 0 Proleter
Bulgaria Premier League
2021-08-07 15:45:00 Botev Plovdiv 1 - 0 Slavia Sofia
2021-08-07 18:00:00 Beroe Stara Zagora 0 - 2 Cherno More Varna
Slovak Super Liga
2021-08-07 15:59:00 Michalovce 1 - 2 Trencin
Croatia 1.Division
2021-08-07 16:55:00 Slaven Koprivnica 1 - 1 HNK Sibenik
2021-08-07 19:00:00 HNK Gorica 1 - 3 Hajduk Split
Hungary Borsodi Liga
2021-08-07 15:45:00 Mezokovesd Zsory 3 - 2 ZalaegerzsegTE
2021-08-07 18:00:00 MTK Hungaria 1 - 0 Budapest Honved
Czech Republic Gambrinus Liga
2021-08-07 14:00:00 Dynamo Ceske Budejovice 1 - 3 Banik Ostrava
2021-08-07 14:00:00 Hradec Kralove 1 - 1 Slovan Liberec
2021-08-07 14:00:00 Sparta Praha 2 - 0 MFK Karvina
2021-08-07 14:00:00 Tescoma Zlin 3 - 0 Teplice
Ireland First Division
2021-08-07 18:00:00 Cobh Ramblers 0 - 0 Athlone Town
Primera Division de Mexico
2021-08-07 02:05:00 Club Tijuana 0 - 2 Toluca
2021-08-07 02:05:00 Necaxa 1 - 2 CDSyC Cruz Azul
Scottish Championship
2021-08-07 14:00:00 Ayr United 2 - 2 Arbroath
2021-08-07 14:00:00 Dunfermline Athletic 0 - 3 Partick Thistle
2021-08-07 14:00:00 Hamilton Academical 0 - 1 Greenock Morton
2021-08-07 14:00:00 Inverness 1 - 0 Raith Rovers
2021-08-07 14:00:00 Queen of South 0 - 1 Kilmarnock
Scottish Division One
2021-08-07 14:00:00 Alloa Athletic 3 - 1 East Fife
2021-08-07 14:00:00 Dumbarton 2 - 2 Airdrie United
2021-08-07 14:00:00 Falkirk 2 - 1 Peterhead
2021-08-07 14:00:00 Montrose 2 - 2 Clyde
2021-08-07 14:00:00 Queen's Park 2 - 0 Cove Rangers
Scottish Division Two
2021-08-07 14:00:00 Albion Rovers 2 - 2 Stenhousemuir
2021-08-07 14:00:00 Cowdenbeath 3 - 1 Elgin City
2021-08-07 14:00:00 Forfar Athletic 2 - 0 Edinburgh City
2021-08-07 14:00:00 Stirling Albion 1 - 3 Kelty Hearts
2021-08-07 14:00:00 Stranraer 0 - 3 Annan Athletic
Hungary - Cup
2021-08-07 14:30:00 DEAC 3 - 1 Tiszafuredi
2021-08-07 14:30:00 Nagyatadi FC 2 - 2 Dunaujvaros Palhalma Agrospecial
2021-08-07 14:30:00 Vac-Dunakanyar 3 - 0 Tiszaujvaros
2021-08-07 14:30:00 Bataszek SE 0 - 0 RCO Agde
Portugal Segunda Liga
2021-08-07 09:45:00 Viseu 2 - 1 Casa Pia AC
2021-08-07 13:00:00 Varzim 2 - 2 GD Chaves
2021-08-07 17:00:00 Porto B 2 - 2 Clube Desportivo Trofense
2021-08-07 18:30:00 Feirense 1 - 2 SC Covilha
Singapore League
2021-08-07 10:30:00 Young Lions 0 - 1 Hougang United FC
Finland Ykkonen
2021-08-07 11:00:00 Ekenas IF Fotboll 3 - 2 RoPS Rovaniemi
2021-08-07 11:00:00 Klubi 04 Helsinki 4 - 0 MuSa
2021-08-07 12:00:00 Gnistan Helsinki 0 - 1 Jaro
2021-08-07 14:00:00 KPV 1 - 0 MP MIKELI
2021-08-07 14:00:00 TPS Turku 2 - 1 PK-35 Vantaa
Lithuania - 1.Division
2021-08-07 14:00:00 Hegelmann Litauen 1 - 1 DFK Dainava Alytus
2021-08-07 15:59:00 Suduva 3 - 0 Baltija Panevezys
Poland Liga 2
2021-08-07 10:40:00 Miedz Legnica 1 - 0 GKS Katowice
2021-08-07 15:59:00 Gornik Polkowice 0 - 2 Sandecja Nowy Sacz
2021-08-07 18:30:00 Arka Gdynia 0 - 2 Chrobry Glogow
Uruguay Primera Division
2021-08-07 18:00:00 CA River Plate 3 - 3 Torque
Peru Primera Division
2021-08-07 18:15:00 EM Deportivo Binacional 1 - 0 UTC Cajamarca
Latvia Cup
2021-08-07 14:00:00 FK Spartaks Jurmala 0 - 1 BFC Daugavpils
2021-08-07 15:00:00 Speks 0 - 2 FK Dinamo Riga
2021-08-07 17:00:00 FK Smiltene BJSS 0 - 3 FK Liepaja
Slovenia 1.Liga
2021-08-07 18:15:00 Radomlje 1 - 2 Maribor
Primera Division de Colombiano-Apertura
2021-08-07 01:05:00 Atletico Huila 0 - 0 Deportes Quindio
2021-08-07 20:00:00 America de Cali 1 - 0 Deportiva Once Caldas
Denmark Division 3A
2021-08-07 11:15:00 IF Lyseng 3 - 4 Dalum
2021-08-07 12:00:00 Herlev IF 2 - 4 Roskilde
2021-08-07 12:00:00 Naesby 0 - 2 BK Frem
2021-08-07 13:00:00 B 73 Slagelse 3 - 1 Young Boys FD
Czech Republic 2.Liga
2021-08-07 08:15:00 Chrudim 3 - 0 Trinec
2021-08-07 15:00:00 Lisen 0 - 0 Usti nad Labem
2021-08-07 15:00:00 Opava 1 - 0 Vyskov
2021-08-07 15:00:00 SK Prostejov 2 - 0 Brno
Egyptian Premier League
2021-08-07 17:00:00 Zamalek 3 - 0 Ghazl El Mahallah
2021-08-07 19:00:00 Al Ahly SC 4 - 0 Ceramica Cleopatra FC
Liga Super Malaysia
2021-08-07 13:00:00 Terengganu 2 - 0 Pahang
2021-08-07 13:00:00 Kuala Lumpur 1 - 0 MISC-MIFA
2021-08-07 13:00:00 Pulau Pinang 2 - 1 Melaka
2021-08-07 13:00:00 UiTM FC 2 - 0 Perak
Malaysia Premier League
2021-08-07 12:15:00 Sarawak United 3 - 1 Kelantan
2021-08-07 13:00:00 Darul Takzim II 5 - 1 FAM-MSN Project Squad
2021-08-07 13:00:00 Selangor PKNS 0 - 1 Perak FA II
Slovakia 2. Liga
2021-08-07 15:00:00 Dukla Banska Bystrica 2 - 3 Sport Podbrezova
2021-08-07 15:00:00 Partizan Bardejov 1 - 4 KFC Komarno
2021-08-07 15:00:00 MFK Dubnica nad Vahom 1 - 1 Slavoj Trebisov
2021-08-07 15:00:00 Humenne 3 - 1 STK Samorin
2021-08-07 15:00:00 Namestovo 0 - 0 MFK Skalica
Bosnia and Herzegovina Premier League
2021-08-07 15:00:00 Leotar 0 - 2 FK Tuzla City
2021-08-07 17:00:00 Sloboda 0 - 0 NK Siroki Brijeg
2021-08-07 19:00:00 HSK Zrinjski Mostar 3 - 0 FK Zeljeznicar
Estonia Champions League
2021-08-07 13:00:00 Levadia Tallinn 3 - 0 FC Kuressaare
2021-08-07 15:59:00 Flora Paide 3 - 1 Viljandi Tulevik
Brazil Serie B
2021-08-07 14:00:00 Brusque FC 1 - 2 Cruzeiro (MG)
2021-08-07 19:30:00 Nautico (PE) 0 - 4 Confianca SE
Iceland Division 1
2021-08-07 14:00:00 Vikingur Olafsvik 0 - 2 IBV Vestmannaeyjar
England Association Community Shield
2021-08-07 16:15:00 Manchester City 0 - 1 Leicester City
Moldova Divizia Nationala
2021-08-07 17:00:00 CSF Baliti 2 - 4 CS Petrocub
2021-08-07 17:00:00 Sheriff Tiraspol 7 - 1 Dinamo-Auto
Primera Division de Chile
2021-08-07 19:00:00 O.Higgins 1 - 3 Universidad de Chile
Argentine Division 2
2021-08-07 18:00:00 Quilmes 0 - 0 Estudiantes Rio Cuarto
2021-08-07 18:00:00 Gimnasia Jujuy 1 - 1 Club Atletico Guemes
2021-08-07 18:30:00 Tristan Suarez 2 - 0 Deportivo Moron
2021-08-07 18:30:00 Guillermo Brown 1 - 1 Villa Dalmine
2021-08-07 18:35:00 CA Brown Adrogue 1 - 0 San Martin San Juan
Slovakia 2.Liga Play off
2021-08-07 14:30:00 Tatran Presov 3 - 0 OFK-SIM Raslavice
2021-08-07 14:30:00 Poprad 0 - 2 MFK Snina
2021-08-07 15:00:00 Fomat Martin 1 - 0 TJ Tatran Oravske Vesele
2021-08-07 15:00:00 Novohrad Lucenec 1 - 0 FTC Filakovo
2021-08-07 15:00:00 Povazska Bystrica 3 - 0 Nitra
2021-08-07 15:00:00 Slovan Duslo Sala 1 - 1 TJ Spartak Myjava
Armenia Premier League
2021-08-07 15:59:00 Urartu 4 - 1 Se Wan Boy
Women Norwegian Toppserien
2021-08-07 13:00:00 Arna Bjornar (w) 3 - 4 LSK Kvinner (w)
2021-08-07 13:00:00 Lyn (w) 1 - 2 Sandviken (w)
2021-08-07 13:00:00 Stabaek (w) 2 - 5 Rosenborg BK (w)
2021-08-07 13:00:00 Valerenga (w) 3 - 0 Kolbotn (w)
2021-08-07 14:00:00 Klepp (w) 0 - 4 Avaldsnes (w)
Finland Women Premier League
2021-08-07 11:00:00 PK-35 RY (w) 1 - 4 Aland United (w)
2021-08-07 11:00:00 TiPS Vantaa (w) 0 - 0 KuPs (w)
2021-08-07 15:00:00 HJK Helsinki (w) 2 - 1 Honka Espoo (w)
2021-08-07 15:30:00 HPS (w) 1 - 4 Ilves Tampere (w)
National Premier Leagues Western Australia
2021-08-07 07:00:00 Balcatta FC 2 - 2 Sorrento F.C.
2021-08-07 07:00:00 Bayswater City 4 - 3 Cockburn City
2021-08-07 07:00:00 Floreat Athena 2 - 1 Willip
2021-08-07 07:00:00 Perth Glory (Youth) 3 - 0 ECU Joondalup
2021-08-07 07:00:00 Perth SC 2 - 0 Armadale SC
2021-08-07 07:00:00 Rocking ham City 2 - 1 Inglewood United
Costa Rica Primera Division
2021-08-07 01:00:00 AD San Carlos 1 - 1 Perez Zeledon
2021-08-07 20:00:00 AD Guanacasteca 0 - 1 Guadalupe FC
Luxembourg National Division
2021-08-07 17:30:00 Racing Union Luxemburg 0 - 3 Swift Hesperange
Wales Challenge League Cup
2021-08-07 13:30:00 Trefelin 2 - 0 Risca Utd
2021-08-07 13:30:00 Barry Town United 5 - 0 Llanelli
2021-08-07 13:30:00 Gresford 0 - 1 Bangor City FC
2021-08-07 13:30:00 Flint Town 1 - 1 Bala Town F.C.
2021-08-07 13:30:00 Penrhyncoch 2 - 1 The New Saints
Kazakhstan Cup
2021-08-07 13:00:00 Akzhayik Oral 2 - 1 FK Aktobe Lento
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2021-08-07 18:00:00 OFK Petrovac 2 - 2 FK Zeta
2021-08-07 18:00:00 Decic Tuzi 3 - 0 FK Rudar Pljevlja
2021-08-07 18:00:00 FK Iskra Danilovgrad 2 - 1 FK Buducnost Podgorica
2021-08-07 18:30:00 Mornar 3 - 1 FK Podgorica
Georgia Primera Division
2021-08-07 13:30:00 Samgurali Tskh 1 - 3 Dila Gori
2021-08-07 15:59:00 Lokomotiv Tbilisi 1 - 0 FC Shukura Kobuleti
Liga Nacional de Guatemala
2021-08-07 16:30:00 Santa Lucia Cotzumalguapa 1 - 1 CSD Municipal
2021-08-07 19:00:00 CD Achuapa 0 - 0 Malacateco
Bolivia Primera Division
2021-08-07 19:00:00 Real Santa Cruz 0 - 0 Oriente Petrolero
Primera Division de Ecuador
2021-08-07 20:00:00 Mushuc Runa 0 - 2 Independiente Jose Teran
Chile Primera B
2021-08-07 16:30:00 CD Copiapo S.A. 1 - 1 Barnechea
2021-08-07 16:30:00 Municipal Iquique 2 - 2 Deportes Temuco
Norwegian Junior U19
2021-08-07 11:00:00 Sandefjord U19 2 - 3 Fredrikstad U19
Korea Challengers League
2021-08-07 10:00:00 Mokpo City 1 - 1 Gyeongju KHNP
Belarus Cup
2021-08-07 12:00:00 Energetik-BGU Minsk 0 - 4 Neman Grodno
2021-08-07 14:00:00 Slutsksakhar Slutsk 0 - 4 Dinamo Minsk
2021-08-07 15:59:00 FK Vitebsk 0 - 0 Arsenal Dzyarzhynsk
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2021-08-07 08:15:00 SK Motorlet Praha 0 - 3 Karlovy Vary Dvory
2021-08-07 08:15:00 Vysehrad 2 - 2 FK Pribram B
2021-08-07 08:15:00 Jablonec B 2 - 0 Jiskra Usti nad Orlici
2021-08-07 08:15:00 FC Pisek 1 - 3 Domazlice
2021-08-07 08:15:00 SK Rakovnik 1 - 1 Admira Praha
2021-08-07 08:15:00 FK Zbuzany 1953 1 - 0 Slovan Liberec II
2021-08-07 08:15:00 Vysocina Jihlava B 1 - 2 Blansko
2021-08-07 08:15:00 Otrokovice 0 - 1 Uhersky Brod
2021-08-07 08:15:00 FC Vratimov 4 - 1 Zlin B
2021-08-07 08:15:00 Loko Vltavin 1 - 1 Slavia Prague B
2021-08-07 08:30:00 Povltava FA 1 - 1 Benesov
2021-08-07 09:00:00 Teplice B 0 - 3 Hradec Kralove B
2021-08-07 14:00:00 Dolni Benesov 0 - 3 Unicov
2021-08-07 14:30:00 Slovan Rosice 1 - 2 Slavia Kromeriz
2021-08-07 15:00:00 Zivanice 4 - 1 SK Zapy
Israel Ligat Al Toto Cup
2021-08-07 16:30:00 Hapoel Haifa 1 - 0 Hapoel Kiryat Shmona
2021-08-07 17:00:00 Hapoel Hadera 1 - 2 Hapoel Bnei Sakhnin FC
2021-08-07 17:30:00 Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Beitar Jerusalem
Denmark Womans League
2021-08-07 10:30:00 AGF Kvindefodbold APS (w) 2 - 5 Fortuna Hjorring (w)
2021-08-07 12:30:00 HB Koge (w) 3 - 1 Thisted FC (w)
Northern Ireland IFA Championship
2021-08-07 14:00:00 Dergview FC 5 - 0 Institute FC
2021-08-07 14:00:00 Loughgall FC 3 - 0 Dundela
2021-08-07 14:00:00 Newry City 3 - 0 Knockbreda
2021-08-07 14:00:00 Queen's University 0 - 5 HW Welders
Uzbek League
2021-08-07 15:00:00 FK Andijon 1 - 1 Qizilqum Zarafshon
2021-08-07 15:00:00 Lokomotiv Tashkent 1 - 1 OTMK Olmaliq
2021-08-07 15:00:00 Metallurg Bekobod 0 - 1 Termez Surkhon
Czech Republic U19 League
2021-08-07 09:00:00 Viktoria Plzen U19 3 - 1 Hradec Kralove U19
2021-08-07 09:00:00 Sparta Praha U19 0 - 0 Dynamo Ceske Budejovice U19
2021-08-07 09:00:00 Slovacko U19 3 - 0 Opava U19
2021-08-07 09:00:00 Brno U19 3 - 3 Tescoma Zlin U19
2021-08-07 11:15:00 Mlada Boleslav U19 0 - 4 Banik Ostrava U19
Ukraine Division 2
2021-08-07 13:30:00 Hirnyk-Sport 1 - 2 Kryvbas
2021-08-07 13:30:00 Kremin Kremenchuk 0 - 3 Polissya Zhytomyr
2021-08-07 15:30:00 Ahrobiznes TSK Romny 2 - 0 FK Avanhard Kramatorsk
2021-08-07 15:30:00 Prykarpattya Ivano Frankivsk 1 - 4 Metalist Kharkiv
Lithuania - 2.Division
2021-08-07 11:00:00 Babrungas 2 - 3 FK Kauno Zalgiris II
2021-08-07 11:00:00 Lietava Jonava 2 - 2 Banga Gargzdai B
2021-08-07 11:00:00 FK Zalgiris Vilnius B 1 - 0 Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija
2021-08-07 14:00:00 FK Minija 2 - 3 Atomsfera Mazeikiai
Argentina Prim C Metropolitana
2021-08-07 16:10:00 CA San Miguel 1 - 0 Deportivo Merlo
2021-08-07 18:00:00 Comunicaciones BsAs 1 - 0 Club Atletico Acassuso
2021-08-07 18:00:00 Defensores Unidos 1 - 1 Argentino de Quilmes
2021-08-07 18:00:00 Deportivo Armenio 0 - 0 Sacachispas
2021-08-07 18:00:00 CA Fenix Pilar 0 - 0 Los Andes
2021-08-07 18:00:00 UAI Urquiza 0 - 2 Canuelas FC
2021-08-07 18:00:00 Villa San Carlos 3 - 1 Uhl Que Sa
Brazil Youth
2021-08-07 13:00:00 America MG Youth 3 - 1 Botafogo RJ (Youth)
2021-08-07 13:00:00 Vasco da Gama U20 0 - 1 Atletico Paranaense (Youth)
2021-08-07 18:00:00 Atletico Mineiro (Youth) 1 - 0 Sport Club Recife (Youth)
2021-08-07 19:00:00 Sao Paulo (Youth) 0 - 1 Cruzeiro (Youth)
Mexico Youth U20
2021-08-07 14:00:00 Chivas Guadalajara U20 0 - 0 FC Juarez U20
FFSA Premier League
2021-08-07 05:30:00 Adelaide Comets FC 1 - 0 Croydon Kings
2021-08-07 05:30:00 Cumberland United FC 0 - 4 Adelaide Panthers
2021-08-07 05:30:00 Sturt Lions 4 - 1 Adelaide Raiders SC
2021-08-07 08:35:00 Adelaide Olympic 4 - 2 Adelaide Blue Eagles
2021-08-07 10:00:00 Adelaide United FC (Youth) 2 - 4 Adelaide City FC
SVK U19 A
2021-08-07 09:00:00 FC Petrzalka U19 0 - 2 MSK Zilina U19
2021-08-07 09:00:00 FC Kosice U19 3 - 0 FC Nitra U19
2021-08-07 09:00:00 FK Zeleziarne Podbrezova U19 0 - 0 Dukla Banska Bystrica U19
Estonia Esi Liiga
2021-08-07 15:59:00 JK Tallinna Kalev 1 - 1 Flora Tallinn II
Belarus Pershaya Liga
2021-08-07 13:30:00 Kommunalnik Slonim 1 - 2 Dnepr Mogilev
2021-08-07 15:30:00 Krumkachy Minsk 1 - 0 Naftan Novopolock
Russia Womens Premier League
2021-08-07 08:00:00 Zvezda 2005 (w) 1 - 1 Zenit St Petersburg (w)
2021-08-07 08:00:00 Yenisey Krasnoyarsk (w) 1 - 1 Chertanovo Moscow (w)
2021-08-07 12:00:00 Rubin Kazan (w) 0 - 1 FK Ryazan (w)
2021-08-07 15:00:00 FK Rostov (w) 2 - 1 Krasnodar FK (w)
2021-08-07 15:59:00 CSKA Moscow (w) 0 - 1 Lokomotiv Moscow (w)
Serbia Prva Liga
2021-08-07 15:30:00 Indjija 3 - 0 Kabel Novi Sad
2021-08-07 15:30:00 FK Zarkovo 3 - 0 FK Zeleznicar Pancevo
2021-08-07 18:00:00 Macva Sabac 1 - 0 FK Buducnost Dobanovci
2021-08-07 18:00:00 FK Rad Beograd 0 - 0 FK Radnicki Sremska Mitrovica
ACT Premier League
2021-08-07 05:00:00 Canberra Olympic 2 - 3 Gungahlin United
2021-08-07 07:30:00 Monaro Panthers 1 - 0 Belconnen United
FFSA PL
2021-08-07 05:30:00 Western Strikers SC 2 - 2 Para Hills Knlghts SC
2021-08-07 05:30:00 Adelaide Cobras FC 3 - 1 Adelaide Hills
2021-08-07 05:30:00 Adelaide Victory 1 - 2 Fulham United FC
2021-08-07 05:30:00 White City Woodville 1 - 1 Modbury Jets
2021-08-07 10:15:00 Eastern United 0 - 2 West Adelaide SC
Estonia Womens Meistri Liiga
2021-08-07 11:00:00 Ajax Tallinna (w) 1 - 1 Tammeka Tartu (w)
2021-08-07 11:00:00 Vaprus Parnu (w) 0 - 1 JK Tallinna Kalev (w)
2021-08-07 15:00:00 Saku Sporting (w) 4 - 1 Suure-Jaani United (w)
Iceland Division 2
2021-08-07 14:00:00 Reynir Sandgerdi 4 - 1 Leiknir F
2021-08-07 14:00:00 IR Reykjavik 1 - 1 Magni
Slovenia U19
2021-08-07 11:00:00 Olimpija Ljubljana U19 4 - 1 NK Publikum Celje U19
Georgia Division
2021-08-07 13:30:00 FC Gagra 1 - 1 WIT Georgia Tbilisi
2021-08-07 13:30:00 FC Shevardeni 0 - 1 FC Sioni Bolnisi
Estonia Teine Liiga
2021-08-07 15:59:00 Viimsi MRJK 5 - 0 Vandra JK Vaprus
2021-08-07 15:59:00 Nomme JK Kalju II 1 - 3 Tabasalu Charma
Colombia Copa Premier
2021-08-07 19:00:00 Tigres Zipaquira 1 - 2 Orsomarso
Iceland Women's Division 1
2021-08-07 14:00:00 Haukar (w) 2 - 6 Afturelding (w)
K League Challenge League
2021-08-07 11:00:00 Seoul E-Land FC 1 - 3 Chungnam Asan
2021-08-07 11:00:00 FC Anyang 1 - 1 Busan I Park
The lowlands of Scotland League
2021-08-07 14:00:00 Caledonian Braves 1 - 2 Bonnyrigg Rose
2021-08-07 14:00:00 Gretna 2 - 2 East Stirlingshire
2021-08-07 14:00:00 Spartans 2 - 0 Broomhill FC
Brasileiro, Serie C
2021-08-07 14:00:00 Ypiranga(RS) 1 - 0 Mirassol
2021-08-07 18:00:00 Tombense 3 - 0 EC Jacuipense
2021-08-07 20:00:00 Floresta CE 0 - 2 Santa Cruz PE
2021-08-07 20:00:00 Gremio Novorizontin 0 - 0 Ituano SP
Poland Division 2
2021-08-07 13:00:00 Garbarnia Krakow 1 - 0 Radunia Stezyca
2021-08-07 15:00:00 GKS Belchatow 3 - 2 Znicz Pruszkow
2021-08-07 15:00:00 Pogonmazovik 1 - 3 Stal Rzeszow
2021-08-07 15:00:00 Lech II Poznan 4 - 1 Wisla Pulawy
2021-08-07 15:59:00 KP Calisia Kalisz 1 - 0 Wigry Suwalki
2021-08-07 17:45:00 Olimpia Elblag 1 - 0 Hutnik Krakow
Ecuador Campeonato Serie B
2021-08-07 19:30:00 Deportivo Meridiano 1 - 1 Deportivo Aampetra
NOR D4
2021-08-07 12:00:00 Kolstad 5 - 1 Tynset
2021-08-07 12:00:00 Donn 2 - 1 Brodd
2021-08-07 12:00:00 Stromsgodset B 4 - 2 Krakeroy IL
2021-08-07 12:00:00 Frigg 6 - 1 Fana
2021-08-07 13:00:00 Mandalskameratene 5 - 3 IL Express
2021-08-07 14:00:00 Lillestrom B 4 - 3 Brumunddal
2021-08-07 14:00:00 Sogndal B 0 - 7 Lysekloster
2021-08-07 14:00:00 Sola 1 - 1 Staal Jorpeland
2021-08-07 14:00:00 Oppsal 0 - 0 Follo
2021-08-07 14:00:00 Brann 2 2 - 3 Sandvikens
Germany Regionalliga
2021-08-07 11:00:00 FSV Union Furstenwalde 1 - 4 Berliner AK 07
2021-08-07 11:00:00 FSV Optik Rathenow 1 - 1 Eilenburg
2021-08-07 12:00:00 FV Illertissen 1 - 1 Bayern Munchen (Youth)
2021-08-07 12:00:00 BSG Chemie Leipzig 2 - 0 SV Tasmania Berlin
2021-08-07 12:00:00 Schweinfurt 05 FC 1 - 1 Nurnberg (Youth)
2021-08-07 15:00:00 TSV Buchbach 1 - 1 TSV Aubstadt
2021-08-07 15:00:00 FC Pipinsried 1 - 2 FC Memmingen
2021-08-07 15:00:00 TSV Rain Am Lech 2 - 2 Greuther Furth (Youth)
2021-08-07 15:00:00 SV Schalding Heining 1 - 3 VfB Eichstatt
Finland - Kakkonen Lohko
2021-08-07 12:00:00 Ilves Tampere II 2 - 1 EPS Espoo
2021-08-07 14:00:00 OTP 3 - 2 Jakobstads Bollklubb
2021-08-07 14:00:00 Atlantis 0 - 1 MiPK Mikkeli
2021-08-07 14:00:00 KaPa 2 - 3 Mypa
2021-08-07 14:00:00 PK Keski Uusimaa 3 - 1 NJS
2021-08-07 14:00:00 Honka Akatemia 3 - 0 GrIFK Kauniainen
2021-08-07 14:00:00 Jazz Pori 1 - 0 Kaarinan Pojat
2021-08-07 14:00:00 Vantaa 2 - 0 PIF Parainen
2021-08-07 15:00:00 VIFK 0 - 3 Jyvaskyla JK
2021-08-07 15:30:00 TPV Tampere 0 - 2 SalPa
Romania - Liga 2 Seria
2021-08-07 08:00:00 Dacia Unirea Braila 0 - 0 ASC Corona Brasov
2021-08-07 08:00:00 CSM Politehnica Iasi 0 - 1 Concordia Chiajna
2021-08-07 08:00:00 Ripensia Timisoara 0 - 0 Unirea Dej
2021-08-07 08:00:00 FC Unirea 2004 Slobozia 2 - 0 ACS Viitorul Selimbar
2021-08-07 10:00:00 Metaloglobus 1 - 0 Petrolul Ploiesti
Austrian 3.Liga
2021-08-07 13:00:00 Wolfsberger AC Amateure 1 - 1 Santa Ana
2021-08-07 13:30:00 USK Anif 1 - 1 FC Pinzgau Saalfelden
2021-08-07 14:00:00 Team Wiener Linien 2 - 1 ASV Bruck
2021-08-07 15:30:00 Trenkwalder Admira (Youth) 3 - 1 Mauerwerk
2021-08-07 15:59:00 SV Kuchl 3 - 2 SV Austria Salzburg
2021-08-07 15:59:00 SV Leobendorf 1 - 1 Wiener SC
Denmark - 2.Liga
2021-08-07 11:00:00 B93 Copenhagen 0 - 1 Brabrand
2021-08-07 11:00:00 Kolding FC 0 - 1 Thisted FC
2021-08-07 12:15:00 Middelfart G og 1 - 1 Aarhus Fremad
2021-08-07 12:45:00 Skive IK 0 - 1 Naestved
Swden Women Divi.1
2021-08-07 11:00:00 Brommapojkarna (w) 2 - 0 IFK Norrkoping DFK (w)
2021-08-07 12:00:00 Bollstanas Sk (w) 0 - 0 Jitex DFF (w)
2021-08-07 13:00:00 IFK Kalmar (w) 1 - 1 Alingsas (w)
2021-08-07 13:00:00 Mallbackens IF (w) 1 - 1 Lidkopings FK (w)
Russia Div 2
2021-08-07 09:00:00 FK Orenburg-2 1 - 1 Irtysh 1946 Omsk
2021-08-07 10:00:00 Strogino Moscow 4 - 0 FK Kolomna
2021-08-07 10:00:00 Khimki (R) 3 - 0 Rodina Moskva
2021-08-07 10:00:00 Kvant Obninsk 3 - 0 SKA Khabarovsk II
2021-08-07 11:00:00 Sibir-M Novosibirsk 1 - 2 Chelyabinsk
2021-08-07 11:00:00 FK Znamya Noginsk 0 - 5 Mordovya Saransk
2021-08-07 11:00:00 Kairat Moskva 3 - 0 Luki Energiya
2021-08-07 13:00:00 FC Lada Togliatti 2 - 1 FK Zenit Izhevsk
2021-08-07 13:00:00 Nosta Novotroitsk 0 - 2 Dinamo Barnaul
2021-08-07 13:00:00 Tyumen 4 - 3 FK Spartak Tuymazy
2021-08-07 13:00:00 Zvezda Perm 1 - 0 Torpedo Miass
2021-08-07 13:00:00 Zenit Penza 2 - 1 FK Fakel Voronezh Youth
2021-08-07 13:00:00 Khimik Dzerzhinsk 2 - 0 Olimp-Dolgiye Prudy-2
2021-08-07 14:00:00 Volga Ulyanovsk 0 - 0 Amkar Perm
2021-08-07 14:00:00 FK Ryazan 0 - 2 Dinamo Vladivostok
2021-08-07 14:00:00 Dinamo Saint Petersburg 2 - 0 Zenit-2 St.Petersburg
2021-08-07 14:00:00 FC Olimp Odintsovo 2 - 0 Baltika-BFU Kaliningrad
2021-08-07 14:00:00 FC Tver 3 - 0 FK Leningradets
2021-08-07 14:00:00 FK Biolog 0 - 0 Legion Dynamo
2021-08-07 14:00:00 FC Tuapse 3 - 0 Druzhba Maykop
2021-08-07 14:30:00 FK Makhachkala 1 - 1 FK Kuban Kholding
2021-08-07 15:00:00 Saturn Moscow 2 - 1 Peresvet Podolsk
2021-08-07 15:00:00 Salyut-Energia Belgorod 0 - 2 Dinamo Briansk
2021-08-07 15:00:00 Sokol 3 - 1 Avangard
2021-08-07 15:00:00 Shinnik Yaroslavl 3 - 0 Dinamo Moscow B
2021-08-07 15:00:00 Znamya Truda 2 - 2 FC Murom
2021-08-07 15:00:00 Stavropolye-2009 1 - 1 FK Chayka Pesch
2021-08-07 15:59:00 Rotor Volgograd B 1 - 1 Alania-d Vladikavkaz
2021-08-07 16:15:00 Chernomorets Novorossiysk 1 - 1 Spartak Nalchik
Sweden Div 3 Mellersta
2021-08-07 10:00:00 Skelleftea FF 2 - 1 Froso IF
2021-08-07 10:00:00 Storfors AIK 1 - 2 IFK Ostersund
2021-08-07 11:00:00 Ahlafors IF 6 - 0 IFK Tidaholm
2021-08-07 11:00:00 Hoganas BK 3 - 0 Torslanda IK
2021-08-07 12:00:00 Kungsangens IF 3 - 0 Sandvikens AIK FK
2021-08-07 12:00:00 Bergnasets AIK 0 - 1 Tegs SK
2021-08-07 12:00:00 Bodens BK 1 - 1 Friska Viljor FC
2021-08-07 12:00:00 Trosa Vagnhärad SK 4 - 2 Rynninge IK
2021-08-07 12:00:00 Eslovs BK 1 - 4 Hassleholms IF
2021-08-07 12:00:00 KSF Prespa Birlik 3 - 1 Karlskrona AIF
2021-08-07 12:00:00 FC Rosengard 7 - 0 Solvesborgs GoIF
2021-08-07 12:00:00 Angered BK 3 - 1 Kumla
2021-08-07 12:00:00 Grebbestads IF 0 - 1 BK Forward
2021-08-07 12:00:00 FC Stockholm Internazionale 4 - 0 Kvarnsvedens IK
2021-08-07 12:00:00 Huddinge IF 2 - 1 Syrianska FC
2021-08-07 13:00:00 Asarums IF FK 1 - 4 FBK Balkan
2021-08-07 13:00:00 IFK Hassleholm 3 - 2 IFK Berga
2021-08-07 13:00:00 Dalstorps IF 0 - 3 IK Tord
2021-08-07 13:00:00 Sandviks IK 1 - 2 Taftea IK
2021-08-07 13:00:00 Ytterhogdal IK 0 - 2 Gottne IF
2021-08-07 15:00:00 FC Gute 1 - 3 Gamla Upsala SK
TAS Premier League
2021-08-07 04:15:00 Devonport City 1 - 1 Glenorchy Knights FC
2021-08-07 04:30:00 Riverside Olympic 0 - 4 South Hobart
2021-08-07 04:30:00 Launceston City 2 - 0 Hobart Zebras
2021-08-07 06:30:00 Olympia Warriors 1 - 2 Kingborough Lions
Kenya Super League
2021-08-07 12:00:00 FC Talanta 1 - 1 Coast Stima
2021-08-07 12:00:00 Migori Youth 1 - 2 Vihiga Bullets
USA National Premier Soccer League
2021-08-07 03:00:00 New York Contour United 5 - 3 Florida Tropics
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2021-08-07 18:00:00 General Lamadrid 1 - 1 Argentino de Merlo
2021-08-07 18:00:00 El Porvenir 1 - 1 Sportivo Italiano
2021-08-07 18:00:00 Victoriano Arenas 3 - 0 Leandro N Alem
2021-08-07 18:00:00 Deportivo Espanol 0 - 0 San Martin Burzaco
Bhutan Thimphu League
2021-08-07 10:00:00 Druk Lhayul FC 0 - 0 Paro FC
Poland Regional Cup
2021-08-07 09:00:00 Slavia Ruda Slaska 1 - 0 GKS Jastrzebie
FFSA WPL
2021-08-07 07:45:00 Adelaide Comets (w) 1 - 2 Fulham United (w)
FFSA SLR
2021-08-07 04:00:00 Adelaide Comets Reserve 2 - 1 Croydon Kings Reserve
2021-08-07 04:00:00 Western Strikers Reserves 2 - 1 Para Hills Reserves
2021-08-07 04:00:00 Adelaide Cobras Reserves 2 - 2 Adelaide Hills Reserves
2021-08-07 04:00:00 Cumberland United Reserves 4 - 1 South Adelaide Reserves
2021-08-07 04:00:00 North Eastern MetroStars Reserve 3 - 2 Campbelltown City Reserve
2021-08-07 06:15:00 Adelaide Olympic Reserve 3 - 0 Adelaide Blue Eagles Reserve
Fen qing Guan
2021-08-07 10:00:00 KaaPo U20 3 - 3 FC Lahti U20
2021-08-07 11:15:00 Inter Turku U20 6 - 1 FC Kontu U20
Finland Kolmonen
2021-08-07 11:00:00 Virkia 3 - 3 VPV Pallo-Veikot
2021-08-07 13:00:00 FC Espoo 2 0 - 3 KoiPS
2021-08-07 13:00:00 Aland 4 - 1 Aifk Turku
2021-08-07 13:00:00 RoPo 1 - 0 OPS-jp
Central Premier League
2021-08-07 02:30:00 Waterside Karori 3 - 2 Napier City Rovers
2021-08-07 02:30:00 Miramar Rangers 7 - 1 Petone FC
Venezuela Segunda Division
2021-08-07 19:00:00 Real Frontera 1 - 0 Deportivo Zulia
2021-08-07 19:00:00 Deportivo Petare FC 8 - 0 AC Minerven FC Bolivar
Austria Landesliga
2021-08-07 11:00:00 Leoben 6 - 0 SV Ilz
2021-08-07 17:00:00 SC Bad Sauerbrunn 2 - 0 FC Deutschkreutz
Finland Ykkonen Women
2021-08-07 11:00:00 Turun Weikot (w) 1 - 5 EBK (W)
2021-08-07 12:00:00 VIFK Vaasa (w) 5 - 2 Ilott (w)
Northern New Zealand League
2021-08-07 03:00:00 Eastern Suburbs Auckland 2 - 0 Northern Rovers FC
2021-08-07 03:00:00 Melville United 0 - 3 Birkenhead United
2021-08-07 03:00:00 Auckland City 4 - 1 North Shore United
2021-08-07 03:00:00 Bay Olympic 1 - 0 West Coast Rangers
2021-08-07 03:00:00 Auckland United 1 - 4 Western Springs AFC
2021-08-07 03:00:00 Hamilton Wanderers 1 - 4 Manukau United
Poland Division 4
2021-08-07 09:00:00 Escola Varsovia Warszawa 3 - 0 Unia Warszawa
2021-08-07 12:00:00 KS Polonia Sroda Wlkp 1 - 2 Stargard Szczecinski
2021-08-07 12:00:00 KS Pogon Nowe Skalmierzyce 2 - 1 Unia Janikowo
2021-08-07 13:00:00 Baltyk Koszalin 0 - 1 Elana Torun
2021-08-07 14:00:00 KS Legionovia Legionowo 2 - 0 Jagiellonia Bialystok II
2021-08-07 14:00:00 Stal Brzeg 2 - 1 Lechia Zielona Gora
2021-08-07 15:00:00 Victoria Sulejowek 3 - 2 Ruch Wysokie Mazowieckie
2021-08-07 15:00:00 Odra Wodzislaw 1 - 1 Piast Zmigrod
2021-08-07 15:00:00 Warta Gorzów Wielkopolski 0 - 1 Foto-Higiena Olawa
2021-08-07 15:00:00 Unia Tarnow 1 - 1 Podlasie Biala Podlaska
2021-08-07 15:00:00 LKS Goczalkowice Zdroj 1 - 1 Gawin Sleza Wroclaw
2021-08-07 15:00:00 Avia Swidnik 0 - 1 Stal Stalowa Wola
2021-08-07 15:00:00 Wikielec 0 - 3 Swit Nowy Dwor Mazowiecki
2021-08-07 15:00:00 Czarni Polaniec 0 - 2 LKS Lagow
2021-08-07 15:00:00 Pilica Bialobrzegi 2 - 2 MLKS Znicz Biala Piska
2021-08-07 15:00:00 Wissa Szczuczyn 3 - 1 Blonianka Blonie
2021-08-07 15:59:00 LKS Lodz II 4 - 3 Ursus Warszawa
Ireland U19 League
2021-08-07 15:59:00 Dundalk U19 1 - 6 UCD U19
Uruguay U19 League
2021-08-07 12:00:00 Danubio U19 0 - 1 Liverpool Montevideo U19
2021-08-07 12:00:00 Rentistas U19 0 - 4 Torque U19
2021-08-07 13:00:00 Bella Vista U19 2 - 2 Plaza Colonia U19
Iceland 4 Deild
2021-08-07 12:00:00 Alftanes 2 - 1 Holysaferze
2021-08-07 14:00:00 KB(ICE) 1 - 3 Kormakur
2021-08-07 15:59:00 Samherjar 0 - 5 Vaengir Jupiters
Iceland 3 Deild
2021-08-07 14:00:00 Ellidi 3 - 2 Einherji
Czech Group D League
2021-08-07 08:15:00 Spolana Neratovice 2 - 1 SK Kladno
2021-08-07 12:30:00 Preddie J 1 - 1 FC Rokycany
2021-08-07 13:00:00 Stara Rise 1 - 3 MSK Breclav
2021-08-07 15:00:00 SK Senci Doubravka 1 - 1 SK Petrin Plzen
2021-08-07 15:00:00 SFK Holesov 0 - 0 Bzenec
2021-08-07 15:00:00 SK Slany 2 - 0 Cesky Brod
2021-08-07 15:00:00 Valasske Mezirici 0 - 2 Kozlovice
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2021-08-07 12:00:00 international Leipzig FC 0 - 1 Einheit Rudolstadt
2021-08-07 12:00:00 SV Pullach 3 - 2 SV Donaustauf
2021-08-07 12:00:00 TSV Landsberg 1 - 2 FC Deisenhofen
2021-08-07 12:00:00 TSV Ilshofen 0 - 1 Rielasingen Arlen
2021-08-07 12:00:00 Carl Zeiss Jena II 1 - 2 SV Blau-Weiss Zorbau
2021-08-07 12:00:00 VfB 1921 Krieschow 3 - 2 FSV Martinroda
2021-08-07 12:00:00 SpVgg Ansbach 0 - 2 DJK TEUTONIA SCHALKE
2021-08-07 12:00:00 Hansa Rostock II 4 - 1 Hertha 06 Charlotten
2021-08-07 12:30:00 Freiburger FC 2 - 3 Neckarsulmer Sport-Union
2021-08-07 13:00:00 Feucht SC 2 - 1 Bayern Hof
2021-08-07 13:30:00 FC Bruchsal 0 - 2 SV Linx
2021-08-07 13:30:00 Nottingen 2 - 0 SSV Reutlingen 05
2021-08-07 14:00:00 ATSV Erlangen 0 - 3 DJK Ammerthal
2021-08-07 14:00:00 SV Kirchanschoring 1 - 1 FC Ismaning
2021-08-07 14:00:00 ASV Cham 0 - 1 TSV Karlburg
2021-08-07 14:00:00 DJK Gebenbach 5 - 2 TSV Vatanspor
2021-08-07 14:00:00 TSV Abtswind 3 - 3 Eintracht Bamberg
2021-08-07 14:00:00 SSV Jahn Regensburg II 4 - 0 TSV Schwaben Augsburg
2021-08-07 14:00:00 SpVgg Hankofen-Hailing 2 - 1 VFB Hallbergmoos
2021-08-07 14:00:00 TSV Kottern 1 - 1 TSV 1880 Wasserburg
2021-08-07 14:00:00 Grossbardorf 2 - 0 DJK Don Bosco Bamberg
2021-08-07 14:00:00 SV Seligenporten 1 - 2 1. FC Sand
2021-08-07 15:00:00 Gundelfingen 3 - 2 Türkspor Augsburg
TAS Premier Championship
2021-08-07 02:00:00 Riverside Olympic Reserves 0 - 2 Launceston United
2021-08-07 04:15:00 Hobart United 3 - 5 New Town Eagles
2021-08-07 04:15:00 Taroona 3 - 1 Kingborough Lions Reserves
2021-08-07 04:15:00 Beach City 3 - 2 South Hobart Reserves
2021-08-07 04:15:00 Olympia FC Warriors Reserves 5 - 0 South East United FC
2021-08-07 04:15:00 University of Tasmania SC 6 - 2 Clarence Zebras Reserves
2021-08-07 04:15:00 Northern wandering 3 - 3 Ulverstone FC
2021-08-07 04:15:00 Metro Claremont SC 1 - 3 Glenorchy Knights Reserves
2021-08-07 06:30:00 Launceston City B 2 - 2 Burnie United
Australia Brisbane Capital League 2
2021-08-07 05:00:00 Brindabella Blues FC 1 - 5 Weston Molonglo FC
2021-08-07 05:15:00 Anu FC 2 - 2 Queanbeyan City
Denmark - 4.Liga
2021-08-07 12:00:00 B 1903 2 0 - 2 BK Avarta
Ukraine Women Division
2021-08-07 14:00:00 Mariupolchanka Mariupol (w) 1 - 0 Kolos Kovalivka (W)
National Primera Division Western Australia
2021-08-07 07:00:00 Fremantle City 2 - 0 Swan United
2021-08-07 07:00:00 Western Knights 4 - 2 Mandurah City
2021-08-07 07:00:00 Subiaco AFC 0 - 3 UWA-Nedlands FC
2021-08-07 07:00:00 FC Ashfield 3 - 5 Joondalup United
2021-08-07 07:00:00 Olympic Kingsway SC 1 - 4 Stirling Macedonia
Ukraine Division 3
2021-08-07 14:00:00 MFA Munkach Mukachevo 2 - 2 FC Halych
2021-08-07 14:00:00 Chayka Petropavlovsk Borshchagovka 2 - 2 Niva Vinica
2021-08-07 15:00:00 MFK Mikolaiv 2 - 2 SC Tavriya
Argentine Torneo A
2021-08-07 18:00:00 Ferro Carril Oeste Gral Pico 0 - 1 Sol de Mayo
2021-08-07 18:00:00 Boca Unidos 2 - 3 Central Norte Salta
2021-08-07 18:30:00 Gimnasia yTiro 2 - 0 Union Sunchales
Columbia women's League
2021-08-07 16:30:00 Deportivo Cali (w) 3 - 1 Atletico Bucaramanga (w)
2021-08-07 19:00:00 CD Real Santander (w) 0 - 1 Atletico Nacional Medellin (w)
Brazil
2021-08-07 18:00:00 SE do Gama 0 - 1 Brasiliense
2021-08-07 18:00:00 Santo Andre 2 - 1 Inter de Limeira
2021-08-07 18:00:00 Uniclinic Atletico Cearense CE 0 - 2 America FC Natal RN
2021-08-07 18:00:00 Murici 2 - 2 Itabaiana(SE)
2021-08-07 18:00:00 Marcilio Dias SC 1 - 1 Juventus SC
2021-08-07 18:00:00 Joinville SC 3 - 0 Rio Branco PR
2021-08-07 18:00:00 AD Guarabira Youth 1 - 0 Sao Paulo Crystal FC ?Youth?
2021-08-07 18:00:00 Miramar EC Youth 1 - 1 Botafogo PB (Youth)
2021-08-07 18:30:00 Palmas 2 - 1 Tocantinopolis
2021-08-07 19:00:00 Sociedade Acao U19 1 - 3 Nova Mutum EC U19
2021-08-07 19:00:00 Luverdense U19 0 - 0 Gremio Sorriso U19
2021-08-07 19:00:00 Goianesia GO 0 - 1 Jaragua EC
2021-08-07 19:00:00 Sao Bento 2 - 3 Portuguesa Desportos
2021-08-07 19:00:00 Caldense MG 0 - 0 CA Patrocinense
2021-08-07 19:00:00 Uberlandia MG 0 - 0 Boa
2021-08-07 19:00:00 4 de Julho 0 - 2 Guarany CE
2021-08-07 19:00:00 Uniao Rondonopolis MT 0 - 1 Nova Mutum EC
2021-08-07 19:00:00 Imperatriz(MA) 0 - 1 Moto Club Sao Luis MA
2021-08-07 19:00:00 Esportivo RS 2 - 2 Cascavel PR
2021-08-07 19:00:00 CE Dom Bosco U19 2 - 0 Caceres U19
2021-08-07 19:30:00 Porto Velho EC 0 - 2 Aparecidense GO
Brazil L
2021-08-07 18:00:00 Angra Dos Reis RJ 2 - 1 Cabofriense(RJ)
2021-08-07 18:00:00 CFRJ Marica RJ 1 - 1 Friburguense RJ
2021-08-07 18:00:00 Sampaio Correa (RJ) 1 - 2 Artsul RJ
2021-08-07 18:00:00 Audax Rio RJ 1 - 1 Americano RJ
2021-08-07 18:00:00 America-RJ 1 - 0 Duque de Caxias RJ
Australia Tasmania Super League Women
2021-08-07 02:00:00 Devonport City (w) 5 - 1 Taroona (w)
Mexico Liga MX Femenil
2021-08-07 17:00:00 Atlas (w) 0 - 4 Tigres (w)
2021-08-07 17:00:00 Cruz Azul (w) 1 - 1 Unam Pumas (w)
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 2
2021-08-07 15:59:00 Rio Ave U19 3 - 0 Vizela U19
2021-08-07 15:59:00 Tondela U19 2 - 1 Vitoria SC Guimaraes U19
2021-08-07 15:59:00 GD Estoril-Praia U19 2 - 2 Vitoria FC Setubal U19
2021-08-07 15:59:00 Feirense U19 1 - 4 FC Porto U19
Tajikistan Vysshaya Liga
2021-08-07 12:30:00 CSKA Pamir Dushanbe 2 - 1 FC Khatlon
Australia WA State League 1 Reserves
2021-08-07 05:18:26 Ashfield SC Reserves 0 - 10 Joondalup Utd Reserves
2021-08-07 05:24:43 Fremantle City FC Reserves 3 - 1 Swan Utd Reserves
Brazil Catarinense Division 2
2021-08-07 18:00:00 Guarani de Palhoca 1 - 3 Atletico Tubarao SC
Australia Capital Territory Premier League Women
2021-08-07 05:00:00 Belconnen United (w) 6 - 0 Canberra Olympic?w?
Canadian Premier League
2021-08-07 18:00:00 HFX Wanderers FC 2 - 3 York 9 FC
Australia South Australia State League 2
2021-08-07 09:55:20 Poet Adelarde Pirates 3 - 2 Pontian Eagles
Bolivia Regional League
2021-08-07 15:00:00 Blooming Reserves 3 - 0 Royal Pari FC Reserves
Australia Darwin Premier League
2021-08-07 06:30:00 Casuarina FC 1 - 3 Mindil Aces
2021-08-07 10:30:00 Darwin Olympics 5 - 3 Hellenic AC
Lithuania II Lyga
2021-08-07 09:30:00 FK FM Ateitis 2 - 2 Niesky
2021-08-07 10:00:00 Silute 0 - 2 Garliava Kaunas
Faroe Islands Women Premier League
2021-08-07 15:59:00 EBS/Skala (w) 1 - 0 HB Torshavn (w)
Australia Capital Territory U23 League
2021-08-07 02:45:00 Canberra Olympic U23 2 - 2 Gungahlin Utd U23
2021-08-07 05:00:00 Monaro Panthers U23 2 - 0 Belconnen United U23
Czech Republic 5. Ligy
2021-08-07 11:30:00 Slavoj Vysehrad 2 - 4 FK Dukla Jizni Mesto
Solomon Islands S League
2021-08-07 01:10:00 Real Kakamora 2 - 0 Honiara City FC
2021-08-07 03:00:00 Marist FC 0 - 0 Southern United
2021-08-07 05:00:00 FC Isabel United 0 - 3 Waneagu United
Brazil national youth (U20) Football Championship
2021-08-07 13:00:00 Capital CF U20 3 - 0 Luziania U20
2021-08-07 18:00:00 Friburguense RJ U20 1 - 1 America-RJ U20
2021-08-07 19:00:00 Picos U20 1 - 1 EC Flamengo Piaui U20
USA Independent League
2021-08-07 19:30:00 Michigan Stars 3 - 4 California Utd Strikers
Ecuador Primera Women
2021-08-07 15:30:00 LDU Quito (W) 2 - 0 Barcelona Guayaquil (w)
2021-08-07 18:00:00 CD Espuce (W) 0 - 1 Deportivo Cuenca (w)
Colombia Regional League
2021-08-07 01:00:00 Politecnico J.I.C. 1 - 3 CD Gallegol S.A.S.
Argentina Youth League
2021-08-07 13:00:00 Union Santa Fe U20 2 - 1 Gimnasia LP U20
2021-08-07 13:00:00 Villa San Carlos U20 1 - 1 Deportivo Espanol U20
2021-08-07 13:00:00 Acassuso U20 2 - 1 Ferrocarril Midland U20
2021-08-07 13:00:00 Argentinos Jrs U20 2 - 0 Godoy Cruz U20
2021-08-07 13:00:00 CA Aldosivi U20 6 - 1 Central Cordoba SdE U20
2021-08-07 13:00:00 CA Platense U20 0 - 0 Racing Club U20
2021-08-07 13:00:00 Estudiantes La Plata U20 0 - 0 Colon U20
2021-08-07 13:00:00 Rosario Central U20 2 - 1 Arsenal de Sarandi U20
2021-08-07 13:00:00 UAI Urquiza U20 2 - 1 Deportivo Laferrere U20
2021-08-07 13:00:00 Defensa y Justicia U20 1 - 2 Newells U20
2021-08-07 13:00:00 Club Atlético Independiente U20 4 - 1 Sarmiento U20
2021-08-07 13:00:00 CA Talleres de Cordoba U20 2 - 1 Velez Sarsfield U20
Solomon Islands League Women
2021-08-07 03:00:00 Haarosia FC (W) 1 - 0 West Honiara (W)
2021-08-07 05:00:00 Solright FC (w) 1 - 1 Koloale FC (W)