Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2020-08-15 13:00:00 Finn Harps 0 - 1 Bohemians
2020-08-15 15:59:00 Shelbourne 1 - 1 Derry City
Brazil Serie A
2020-08-15 22:00:00 Gremio (RS) 0 - 0 Corinthians Paulista (SP)
2020-08-15 22:30:00 Coritiba PR 0 - 1 Flamengo
Belgian Pro League
2020-08-15 14:30:00 Racing Genk 1 - 1 Oud Heverlee
2020-08-15 17:00:00 KAA Gent 1 - 2 Kortrijk
2020-08-15 17:00:00 Charleroi 1 - 0 Oostende
Russia Premier League
2020-08-15 12:30:00 Dynamo Moscow 0 - 0 Rotor Volgograd
2020-08-15 12:30:00 Rubin Kazan 1 - 1 Ural Sverdlovsk Oblast
2020-08-15 15:00:00 CSKA Moscow 2 - 1 Spartak Tambov
2020-08-15 15:59:00 Lokomotiv Moscow 1 - 0 FC Krasnodar
2020-08-15 17:00:00 Rostov FK 0 - 2 Zenit St. Petersburg
Finland Veikkausliga
2020-08-15 14:00:00 HJK Helsinki 1 - 1 Honka Espoo
2020-08-15 14:00:00 Ilves Tampere 0 - 0 SJK Seinajoen
Korea League
2020-08-15 10:00:00 FC Seoul 2 - 1 Sangju Sangmu Phoenix
2020-08-15 10:00:00 Ulsan Hyundai FC 2 - 0 Pohang Steelers
2020-08-15 10:00:00 Suwon Samsung Bluewings 1 - 3 Jeonbuk Hyundai Motors
Norwegian Tippeligaen
2020-08-15 14:00:00 Sarpsborg 08 2 - 1 Molde
J-League Division 1
2020-08-15 05:00:00 Consadole Sapporo 1 - 6 Kawasaki Frontale
2020-08-15 09:00:00 Vegalta Sendai 0 - 0 Shimizu S-Pulse
2020-08-15 09:00:00 Yokohama FC 4 - 2 Shonan Bellmare
2020-08-15 09:30:00 Oita Trinita 1 - 0 Yokohama Marinos
2020-08-15 10:00:00 FC Tokyo 1 - 0 Nagoya Grampus
2020-08-15 10:00:00 Kashiwa Reysol 1 - 3 Cerezo Osaka
2020-08-15 10:00:00 Urawa Red Diamonds 1 - 0 Hiroshima Sanfrecce
Swedish Allsvenskan
2020-08-15 13:00:00 Orebro 0 - 3 Djurgardens
Scottish Premier League
2020-08-15 14:00:00 Kilmarnock 1 - 2 Saint Johnstone
2020-08-15 14:00:00 Hamilton Academical 0 - 1 Saint Mirren
2020-08-15 14:00:00 Ross County 1 - 2 Dundee United
2020-08-15 16:30:00 Hibernian 0 - 0 Motherwell
International Club Friendly
2020-08-15 07:00:00 Universitaea Cluj 6 - 2 FC Zalau
2020-08-15 08:00:00 CS Soimii Lipova 1 - 4 Ripensia Timisoara
2020-08-15 08:00:00 Pehchevo 1 - 1 FK Kozuv
2020-08-15 08:00:00 MFK Karvina 1 - 1 Trinec
2020-08-15 08:00:00 FC Zenit Caslav 3 - 2 Spolana Neratovice
2020-08-15 08:00:00 Dunarea Calarasi 0 - 4 Farul Constanta
2020-08-15 08:30:00 Slavia Prague B 2 - 0 Jablonec B
2020-08-15 08:30:00 Lierse Kempenzonen 0 - 1 RFC de Liege
2020-08-15 09:00:00 Chojniczanka Chojnice 2 - 0 Bytovia Bytow
2020-08-15 09:00:00 VfL Wolfsburg 0 - 1 Eintracht Braunschweig
2020-08-15 09:00:00 SK Sturm Graz II (W) 5 - 0 LUV graz (w)
2020-08-15 09:00:00 FC Astoria Walldorf II 3 - 1 TUS Mechtersheim
2020-08-15 09:00:00 Hillerod Fodbold 2 - 3 AB Copenhagen
2020-08-15 09:00:00 Hvidovre IF 2 - 3 B93 Copenhagen
2020-08-15 09:00:00 Trenkwalder Admira (Youth) 2 - 2 St.Polten Amateure
2020-08-15 09:00:00 FC Wulfrath 4 - 6 Cronenberger SC
2020-08-15 09:00:00 Gornik Polkowice 1 - 5 Miedz Legnica
2020-08-15 09:30:00 Stadlau 1 - 0 SV Stripfing Weiden
2020-08-15 09:30:00 Gornik Zabrze 3 - 3 Radomiak Radom
2020-08-15 09:45:00 Sportfreunde Oestrich-Iserlohn 2 - 3 Rot-Weiss Ahlen
2020-08-15 09:50:00 BK Frem 1 - 1 Vanlose
2020-08-15 10:00:00 Hannover 96 3 - 1 Roda JC
2020-08-15 10:00:00 Jammerbugt 2 - 0 Thisted FC
2020-08-15 10:00:00 VfB Stuttgart II 2 - 4 Schweinfurt 05 FC
2020-08-15 10:00:00 Creteil 0 - 2 Creteil II
2020-08-15 10:00:00 Skovshoved 0 - 0 B 73 Slagelse
2020-08-15 11:00:00 Heracles Almelo 2 - 0 Go Ahead Eagles
2020-08-15 11:00:00 Lyngby 4 - 3 HIK Hellerup
2020-08-15 11:00:00 FC Memmingen 1 - 3 TSV Landsberg
2020-08-15 11:00:00 VFL Theesen 5 - 1 Gutersloh
2020-08-15 11:00:00 Katwijk 1 - 1 VV Sint Bavo
2020-08-15 11:30:00 Turnerschaft Ober Roden 0 - 3 FC Hanau 93
2020-08-15 12:00:00 Emmen 1 - 0 SC Telstar
2020-08-15 12:00:00 Borussia Monchengladbach 4 - 0 FSV Duisburg
2020-08-15 12:00:00 Tonbridge Angels 0 - 3 AFC Wimbledon
2020-08-15 12:00:00 Slavia Praha (w) 0 - 4 Bayern Munchen (w)
2020-08-15 12:00:00 Crawley Town 2 - 1 Crystal Palace U23
2020-08-15 12:00:00 AZ Alkmaar (Youth) 3 - 3 FC Utrecht (Youth)
2020-08-15 12:00:00 Randers FC 2 - 1 Helsingor
2020-08-15 12:00:00 SSVg Velbert 0 - 4 Rot-Weiss Oberhausen
2020-08-15 12:00:00 VfV Borussia 06 Hildesheim 1 - 2 Hessen Kassel
2020-08-15 12:00:00 FSV Frankfurt 2 - 2 Hessen Dreieich
2020-08-15 12:00:00 Dnipro-1 0 - 0 PFC Oleksandria
2020-08-15 12:00:00 Wattenscheid 09 0 - 2 TVD Velbert
2020-08-15 12:00:00 Bergisch Gladbach 09 0 - 0 Siegburger SV 04
2020-08-15 12:00:00 SPVGG 05 Frankfurt-Oberrad 1 - 0 FC Eddersheim
2020-08-15 12:00:00 FC Koln 2 - 1 TUS BW Lohne
2020-08-15 12:00:00 Viktoria Aschaffenburg 1 - 2 Bayern Alzenau
2020-08-15 12:00:00 SG Barockstadt 1 - 0 TSV Aubstadt
2020-08-15 12:00:00 Wuppertaler 2 - 2 SF Baumberg
2020-08-15 12:30:00 SC Freiburg 1 - 1 Karlsruher SC
2020-08-15 12:30:00 Union Berlin 2 - 0 Dynamo Dresden
2020-08-15 12:30:00 Dordrecht 3 - 1 Excelsior Maassluis
2020-08-15 12:30:00 FSV Mainz 05 6 - 0 Wurzburger Kickers
2020-08-15 12:30:00 SC Genemuiden 2 - 3 HHC Hardenberg
2020-08-15 12:30:00 Spijkenisse 1 - 4 Barendrecht
2020-08-15 13:00:00 VfL Bochum 0 - 0 Uerdingen KFC 05
2020-08-15 13:00:00 Linfield FC 0 - 1 Stoke City
2020-08-15 13:00:00 Nantes (w) 1 - 1 Le Havre (w)
2020-08-15 13:00:00 Bristol Rovers 2 - 1 Exeter City
2020-08-15 13:00:00 Rot-Weiss Frankfurt 0 - 1 SV Zeilsheim
2020-08-15 13:00:00 FC Basara Mainz 2 - 5 Turk Gucu Friedberg
2020-08-15 13:00:00 Kozakken Boys 5 - 1 VV Capelle
2020-08-15 13:00:00 Spvgg Steele 03/09 1 - 5 SpVg Schonnebeck
2020-08-15 13:00:00 Heidenheimer 2 - 0 Rheindorf Altach
2020-08-15 13:00:00 Gemert 1 - 1 Helmond Sport
2020-08-15 13:00:00 TSV 1860 Munchen 2 - 0 SpVgg Bayreuth
2020-08-15 13:00:00 Eintracht Stadtallendorf 1 - 1 KSV Baunatal
2020-08-15 13:00:00 Lorient 1 - 0 Guingamp
2020-08-15 13:30:00 Arminia Bielefeld 1 - 1 VfL Osnabruck
2020-08-15 13:30:00 Holstein Kiel 2 - 1 St. Pauli
2020-08-15 13:30:00 Westerlo 3 - 1 MVV Maastricht
2020-08-15 13:30:00 Racing Genk (w) 0 - 3 Zwolle (w)
2020-08-15 13:30:00 Nurnberg 1 - 2 Augsburg
2020-08-15 13:30:00 Montpellier (w) 1 - 2 PSV Eindhoven (w)
2020-08-15 14:00:00 NAC Breda 1 - 0 ADO Den Haag
2020-08-15 14:00:00 Rapid Wien 3 - 0 Slovan Liberec
2020-08-15 14:00:00 Sturm Graz 1 - 1 Opava
2020-08-15 14:00:00 Swindon Town 2 - 1 Coventry City
2020-08-15 14:00:00 Nantes 3 - 1 Le Havre
2020-08-15 14:00:00 TSV Hartberg 1 - 4 Banik Ostrava
2020-08-15 14:00:00 SSV Jeddeloh 4 - 2 VfL Oldenburg
2020-08-15 14:00:00 FC Koln 5 - 0 SV Deutz 05
2020-08-15 14:00:00 Jahn Regensburg 0 - 0 Te Cu Kukuh Atta Seip
2020-08-15 14:00:00 FC Honka U20 7 - 2 KuPS U20
2020-08-15 14:00:00 Fenerbahce 4 - 0 Istanbulspor
2020-08-15 14:00:00 Dynamo Kyiv 5 - 1 Polissya Zhytomyr
2020-08-15 14:00:00 Port Vale 1 - 2 Blackpool
2020-08-15 14:00:00 SW Dusseldorf 1 - 7 SC Velbert
2020-08-15 14:00:00 Stockport Town FC 3 - 2 FC United of Manchester
2020-08-15 14:00:00 Crewe Alexandra 2 - 0 Walsall
2020-08-15 14:30:00 De Graafschap 5 - 1 SC Heerenveen
2020-08-15 14:30:00 Baumit Jablonec 2 - 1 Vysocina jihlava
2020-08-15 14:30:00 SpVgg Ansbach 1 - 2 TSV Rain Am Lech
2020-08-15 14:30:00 Stockport County 0 - 2 Fleetwood Town
2020-08-15 14:30:00 Lou Gansike Sol 2 - 1 FC Mariupol
2020-08-15 14:50:00 SV Straelen 3 - 0 NEC Nijmegen
2020-08-15 15:00:00 Marila Pribram 1 - 3 Dukla Prague
2020-08-15 15:00:00 Bohemians 1905 1 - 1 Teplice
2020-08-15 15:00:00 Synot Slovacko 2 - 3 Trenkwalder Admira Wacker
2020-08-15 15:00:00 Angers 1 - 0 Saint Etienne
2020-08-15 15:00:00 WSG Wattens 1 - 3 CS Universitatea Craiova
2020-08-15 15:00:00 Tescoma Zlin 1 - 2 Brno
2020-08-15 15:00:00 Sigma Olomouc 3 - 0 SK Prostejov
2020-08-15 15:00:00 SV Sandhausen 3 - 3 Nancy
2020-08-15 15:00:00 Nantes 1 - 0 Saint Etienne
2020-08-15 15:00:00 Ethnikos Achnas FC 1 - 3 Xylotympou
2020-08-15 15:00:00 Les Herbiers 1 - 0 FC Nantes B
2020-08-15 15:00:00 FC Pipinsried 2 - 2 VfB Eichstatt
2020-08-15 15:00:00 RWO Alzey 1 - 7 VfR Wormatia Worms
2020-08-15 15:59:00 Reims 3 - 1 Midtjylland
2020-08-15 15:59:00 AZ Alkmaar 0 - 2 Monaco
2020-08-15 15:59:00 Lyon (w) 3 - 0 Juventus (w)
2020-08-15 15:59:00 Strasbourg 2 - 3 Metz
2020-08-15 15:59:00 Le Mans 0 - 1 Caen
2020-08-15 15:59:00 Nea Salamis 0 - 1 Ermis Aradippou
2020-08-15 15:59:00 FC Rouen 2 - 0 Bobigny A.C.
2020-08-15 15:59:00 Maribor 6 - 1 ND Gorica
2020-08-15 16:30:00 Schalke 04 4 - 5 SC Verl
2020-08-15 16:30:00 FC Magna Wiener Neustadt 1 - 1 SC Ortmann
2020-08-15 16:45:00 PSV Eindhoven 1 - 1 Vitesse Arnhem
2020-08-15 17:00:00 USL Dunkerque 3 - 1 Boulogne
2020-08-15 17:00:00 Amiens 1 - 2 Troyes
2020-08-15 17:00:00 Colomiers 0 - 2 Pau FC
2020-08-15 17:00:00 Standard Liege (w) 1 - 2 Dijon w
2020-08-15 17:00:00 Toulouse 1 - 2 Chamois Niortais
2020-08-15 17:00:00 Nice 3 - 2 Rennes
2020-08-15 17:35:00 Grenoble 4 - 0 Clermont
Chinese Super League
2020-08-15 10:00:00 Shandong Luneng 2 - 0 Shenzhen JiaZhaoye
UEFA Champions League
2020-08-15 19:00:00 Manchester City 1 - 3 Lyon
Poland Cup
2020-08-15 12:00:00 GKS Pniowek Pawlowice Slaskie 2 - 3 Sokol Ostroda
2020-08-15 14:00:00 KP Calisia Kalisz 2 - 0 Korona Kielce
2020-08-15 14:00:00 Unia Janikowo 1 - 0 Zaglebie Sosnowiec
2020-08-15 14:00:00 Unia Skierniewice 0 - 4 Widzew lodz
2020-08-15 14:00:00 Karpaty Krosno 0 - 2 Stal Mielec
2020-08-15 14:00:00 Stal Rzeszow 0 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biala
2020-08-15 14:30:00 Resovia Rzeszow 0 - 4 Piast Gliwice
2020-08-15 17:00:00 GKS Tychy 1 - 2 Wisla Plock
2020-08-15 17:25:00 KSZO Ostrowiec 2 - 1 Wisla Krakow
2020-08-15 18:30:00 Odra Opole 1 - 3 Lech Poznan
Czech Republic Cup
2020-08-15 08:15:00 Libish 0 - 6 Loko Vltavin
2020-08-15 08:15:00 Brandys Nad Labem 2 - 4 Domazlice
2020-08-15 08:15:00 SK Libcany 0 - 7 Chlumec nad Cidlinou
2020-08-15 08:15:00 FK Kolin 1 - 1 Pardubice
2020-08-15 08:15:00 SK Slany 1 - 1 Sokol Hostoun
2020-08-15 08:15:00 SK Kladno 5 - 6 Benesov
2020-08-15 08:15:00 SK Motorlet Praha 1 - 0 Meteor Praha
2020-08-15 08:15:00 TJ Dvur Kralove 0 - 3 Jiskra Usti nad Orlici
2020-08-15 08:30:00 Marianske Lazne 0 - 6 Karlovy Vary Dvory
2020-08-15 12:30:00 FK Chomutov 1 - 3 Povltava FA
2020-08-15 14:00:00 FK Olympie Brezova 3 - 2 FK Zbuzany 1953
2020-08-15 15:00:00 SK Vysoke Myto 3 - 3 SK Zapy
2020-08-15 15:00:00 TJ Sokol Srbice 3 - 0 FK Banik Sokolov
2020-08-15 15:00:00 Banik Sous 2 - 0 FK Kraluv Dvur
2020-08-15 15:00:00 Velke Hamry 0 - 2 FK Graffin Vlasim
2020-08-15 15:00:00 SK Cesky Brod 1 - 1 FC Pisek
2020-08-15 15:00:00 FK Nachod-Destne 0 - 6 Hradec Kralove
2020-08-15 15:00:00 Slovan Velvary 5 - 1 Dobris
2020-08-15 15:00:00 CLU Beroun 0 - 4 Viktoria Zizkov
Slovenia 2.Liga
2020-08-15 15:00:00 Jadran Dekani 0 - 0 NK Brezice
2020-08-15 15:00:00 Radomlje 0 - 1 Smartno
2020-08-15 15:00:00 Drava 2 - 3 NK Fuzinar
2020-08-15 15:00:00 NK Rudar Velenje 1 - 2 NK Bilje
2020-08-15 15:00:00 NK Nafta 2 - 0 NK Primorje
2020-08-15 16:30:00 Krka 3 - 1 Triglav Gorenjska
Sweden Superettan
2020-08-15 15:30:00 Osters IF 4 - 2 IK Brage
2020-08-15 15:30:00 Dalkurd FF 1 - 1 Halmstads
2020-08-15 15:30:00 GIF Sundsvall 3 - 0 GAIS
Serbian Superliga
2020-08-15 15:00:00 Indjija 1 - 0 FK Napredak Krusevac
2020-08-15 17:00:00 Novi Pazar 2 - 3 Habitpharm Javor
2020-08-15 17:00:00 Radnicki Nis 1 - 0 Macva Sabac
2020-08-15 17:00:00 Radnik Surdulica 0 - 2 Partizan Belgrade
2020-08-15 17:00:00 Zlatibor Cajetina 1 - 5 Cukaricki Stankom
Bulgaria Premier League
2020-08-15 14:45:00 Lokomotiv Plovdiv 2 - 1 Botev Vratsa
2020-08-15 17:00:00 Arda 1 - 1 Levski Sofia
Slovak Super Liga
2020-08-15 15:59:00 Trencin 2 - 4 MSK Zilina
2020-08-15 17:00:00 Spartak Trnava 1 - 1 Sokol Dolna Zdana
2020-08-15 17:00:00 Zlate Moravce 2 - 1 Slovan Bratislava
2020-08-15 17:00:00 Dunajska Streda 6 - 0 Nitra
2020-08-15 17:00:00 MFK Ruzomberok 0 - 0 SKF Sered
2020-08-15 17:00:00 FK Senica 3 - 0 Michalovce
Croatia 1.Division
2020-08-15 15:55:00 Rijeka 2 - 1 HNK Sibenik
2020-08-15 18:05:00 ZNK Osijek 0 - 0 Slaven Koprivnica
Hungary Borsodi Liga
2020-08-15 14:30:00 Paksi SE Honlapja 1 - 2 Ujpesti
2020-08-15 16:35:00 ZalaegerzsegTE 3 - 3 Fehervar Videoton
Ireland First Division
2020-08-15 14:00:00 Shamrock Rovers II 2 - 0 Wexford (Youth)
Primera Division de Mexico
2020-08-15 02:30:00 Puebla 0 - 1 Pachuca
2020-08-15 22:00:00 Chivas Guadalajara 2 - 1 Atletico San Luis
Iceland Premier Division
2020-08-15 15:59:00 Akranes 3 - 2 Fylkir
2020-08-15 15:59:00 Valur Reykjavik 1 - 0 KA Akureyri
Finland Ykkonen
2020-08-15 13:00:00 KTP Kotka 2 - 0 Vaasa VPS
2020-08-15 14:00:00 MuSa 1 - 3 AC Oulu
Sweden Division 1
2020-08-15 13:00:00 Torns IF 2 - 0 Oskarshamns AIK
2020-08-15 13:00:00 Karlskrona AIF 4 - 5 FC Trollhattan
Primera Division de Uruguay
2020-08-15 15:00:00 Liverpool URU 2 - 2 Centro Atletico Fenix
2020-08-15 18:00:00 CA River Plate 2 - 3 Nacional Montevideo
2020-08-15 20:30:00 Wanderers FC 2 - 2 Deportivo Maldonado
Australia A-League
2020-08-15 07:00:00 Sydney FC 1 - 2 Western United FC
Persian Gulf Pro League
2020-08-15 16:15:00 Esteghlal Tehran 1 - 1 Peykan
2020-08-15 16:15:00 Tractor S.C. 2 - 1 Mashin Sazi
2020-08-15 16:15:00 Pars Jonoubi Jam 0 - 0 Foolad Khozestan
2020-08-15 16:15:00 Gol Gohar FC 3 - 3 Persepolis
2020-08-15 16:15:00 Nassaji Mazandaran 0 - 0 Zob Ahan
2020-08-15 16:15:00 Saipa 0 - 0 Naft Masjed Soleyman FC
2020-08-15 16:15:00 Sanat-Naft 3 - 1 Shahin Bushehr
2020-08-15 16:15:00 Sepahan 2 - 0 Shahr Khodrou
J-League Division 2
2020-08-15 09:00:00 Matsumoto Yamaga FC 1 - 0 Avispa Fukuoka
2020-08-15 10:00:00 Giravanz Kitakyushu 2 - 1 Machida Zelvia
2020-08-15 10:00:00 Fagiano Okayama 1 - 0 Albirex Niigata
Saudi Professional League
2020-08-15 15:55:00 Al-adalh 0 - 4 Al Hilal
2020-08-15 16:10:00 Al-Faisaly Harmah 2 - 0 Al Ahli Jeddah
2020-08-15 16:15:00 Al-Taawon 0 - 2 Dhamk
2020-08-15 17:50:00 Al-Nasr(KSA) 1 - 0 Al Wehda Mecca
Egyptian Premier League
2020-08-15 18:00:00 Zamalek 1 - 0 Misr Elmaqasah
South Africa Premier Soccer League
2020-08-15 11:30:00 AmaZulu 0 - 0 Baroka FC
2020-08-15 11:30:00 Stellenbosch FC 1 - 0 Lamontville Golden Arrows
2020-08-15 13:30:00 Polokwane City FC 2 - 3 Kaizer Chiefs
2020-08-15 15:59:00 Orlando Pirates 0 - 0 Bidvest Wits
Jordan Premier League
2020-08-15 15:00:00 Al Hussein Irbid 1 - 0 Al-Ahly
2020-08-15 15:00:00 Sahab SC 2 - 3 Al Faisaly
2020-08-15 17:30:00 Al Aqaba SC 0 - 3 Al Wihdat Amman
Botola Pro 1
2020-08-15 19:00:00 Maghrib Association Tetouan 1 - 2 Hassania Agadir
2020-08-15 19:00:00 Olympique de Safi 1 - 0 CAYB Club Athletic Youssoufia
2020-08-15 21:00:00 Renaissance Sportive de Berkane 1 - 0 MCO Mouloudia Oujda
Kuwaiti Premier League
2020-08-15 17:15:00 Al Kuwait SC 2 - 0 Al-Nasar
Professional Tunisian League 1
2020-08-15 15:30:00 ES du Sahel 1 - 1 Esperance Sportive de Tunis
2020-08-15 15:30:00 CS.Hammam-Lif 1 - 2 US Ben Guerdane
Slovakia 2. Liga
2020-08-15 15:00:00 Dukla Banska Bystrica 6 - 1 Slavoj Trebisov
2020-08-15 15:00:00 Tatran LM 3 - 0 FC STK 1914 Samorin
2020-08-15 15:00:00 MSK Puchov 3 - 0 Partizan Bardejov
2020-08-15 15:59:00 Sport Podbrezova 1 - 0 Slovan Bratislava B
2020-08-15 17:00:00 MFK Skalica 2 - 0 MFK Dubnica nad Vahom
Bosnia and Herzegovina Premier League
2020-08-15 15:00:00 Mladost Doboj Kakanj 2 - 5 FK Tuzla City
2020-08-15 17:00:00 Sloboda 0 - 2 FK Zeljeznicar
2020-08-15 17:00:00 FK Velez Mostar 2 - 0 FK Krupa
Estonia Champions League
2020-08-15 13:00:00 Tallinna JK Legion 0 - 6 Nomme JK Kalju
2020-08-15 15:59:00 Viljandi Tulevik 1 - 3 Flora Paide
Brazil Serie B
2020-08-15 00:30:00 Parana PR 3 - 1 Juventude
2020-08-15 14:00:00 Botafogo SP 0 - 1 Guarani SP
2020-08-15 19:30:00 Brasil de Pelotas 1 - 1 Oeste
2020-08-15 22:00:00 Nautico (PE) 1 - 1 CRB AL
Iceland Division 1
2020-08-15 13:45:00 Afturelding 0 - 0 Vestri
2020-08-15 14:00:00 Leiknir F 4 - 3 Grindavik
2020-08-15 15:59:00 Magni 1 - 4 Keflavik
2020-08-15 15:59:00 Leiknir Reykjavik 3 - 3 Thor Akureyri
2020-08-15 18:00:00 Vikingur Olafsvik 1 - 2 Throttur Reykjavik
Macedonian First Football League
2020-08-15 15:00:00 Rabotnicki Skopje 2 - 0 Belasica Strumica
Slovakia 2.Liga Play off
2020-08-15 14:30:00 Lipany 1 - 0 TeslaStropkov
2020-08-15 14:30:00 Tatran Presov 2 - 0 MFK Sobrance
2020-08-15 15:00:00 Malzenice 2 - 2 OK castkovce
USL First Division
2020-08-15 21:00:00 Colorado Springs Switchbacks FC 0 - 1 New Mexico United
2020-08-15 23:00:00 Indy Eleven 1 - 0 Pittsburgh Riverhounds
2020-08-15 23:00:00 Hartford Athletic 2 - 1 New York Red Bulls B
2020-08-15 23:00:00 Charlotte Independence 3 - 2 Memphis 901
J-League Division 2
2020-08-15 06:00:00 Nippon Sport Science Universit (W) 1 - 3 Nagano Parceiro (W)
2020-08-15 06:00:00 Bunnys Kyoto (w) 0 - 3 Orca Kamogawa FC (w)
J-League Division 1
2020-08-15 07:00:00 Nojima Stella ?W? 1 - 1 INAC (w)
2020-08-15 08:30:00 Cerezo Osaka Sakai (w) 1 - 10 NTV Beleza (w)
2020-08-15 09:00:00 Ehime FC (w) 0 - 1 Urawa Red Diamonds (w)
2020-08-15 09:00:00 Albirex Niigata (w) 1 - 1 IGA Kunoichi (w)
Denmark Woman League Divison 2
2020-08-15 10:00:00 FC Damso (w) 0 - 3 Boldklubben AF 1893 (w)
2020-08-15 10:00:00 JAI Fodbold (w) 5 - 0 aalborg Freja (w)
2020-08-15 10:00:00 Romalt Woman's 3 - 4 Vildbjerg SF (w)
2020-08-15 11:30:00 Skovlunde IF (w) 0 - 1 Solrod (w)
2020-08-15 12:00:00 Odense Q (w) 3 - 1 ASA Aarhus (w)
2020-08-15 13:00:00 Fredensborg (W) 1 - 1 Naesby BK (w)
Armenia Premier League
2020-08-15 13:30:00 FK Van 2 - 1 Gandzasar Kapan
Women Norwegian Toppserien
2020-08-15 11:00:00 Arna Bjornar (w) 2 - 1 Lyn (w)
2020-08-15 13:00:00 Klepp (w) 0 - 1 Roa (w)
2020-08-15 15:00:00 Avaldsnes (w) 1 - 0 LSK Kvinner (w)
Finland Women Premier League
2020-08-15 13:00:00 Jyvaskylan Pallokerho (w) 0 - 1 PK-35 RY (w)
2020-08-15 15:30:00 KuPs ?W? 0 - 1 Aland United (w)
Swden Women Division 2
2020-08-15 10:00:00 Sunnana SK (w) 3 - 0 Kvarnsvedens IK (w)
2020-08-15 11:00:00 Brommapojkarna (w) 1 - 0 AIK Solna (w)
2020-08-15 13:00:00 Moron BK (w) 2 - 0 IFK Kalmar (w)
2020-08-15 13:00:00 Jitex DFF (w) 1 - 0 Mallbackens IF (w)
National Premier Leagues Western Australia
2020-08-15 07:00:00 Rocking ham City 0 - 4 ECU Joondalup
2020-08-15 07:00:00 Floreat Athena 1 - 0 Cockburn City
2020-08-15 07:00:00 Willip 1 - 1 Perth SC
2020-08-15 07:00:00 Armadale SC 1 - 4 Inglewood United
2020-08-15 07:00:00 Perth Glory (Youth) 1 - 5 Sorrento F.C.
2020-08-15 07:00:00 Bayswater City 2 - 2 Balcatta FC
Poland Mloda Ekstraklasa
2020-08-15 08:00:00 SMS Lodz Youth 0 - 0 Zaglebie Lubin (Youth)
2020-08-15 09:00:00 Pogon Szczecin(Youth) 3 - 6 Wisla Krakow (Youth)
2020-08-15 09:00:00 Escola Varsovia Warszawa Youth 3 - 1 Nowy Hutnik Youth
2020-08-15 10:00:00 Legia Warszawa (Youth) 4 - 1 Gornik Zabrze (Youth)
2020-08-15 10:00:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) 5 - 0 Arka Gdynia (Youth)
2020-08-15 10:30:00 Cracovia Krakow (Youth) 1 - 1 Lech Poznan (Youth)
Costa Rica Primera Division
2020-08-15 21:00:00 Guadalupe FC 2 - 2 Santos De Guapiles
2020-08-15 22:30:00 Perez Zeledon 0 - 2 Alajuelense
Moldova CUP
2020-08-15 14:30:00 Cimislia 1 - 5 CF Sparta Selemet
2020-08-15 14:30:00 CF Soroca 2 - 3 Flacara Falesti
2020-08-15 14:30:00 FCM Ungheni 5 - 0 Drochia
2020-08-15 14:30:00 Bogzesti 1 - 1 Sporting Trestieni
2020-08-15 14:30:00 Maiak Chirsova 1 - 2 FC Tighina
2020-08-15 14:30:00 Pepeni 0 - 7 Victoria Bardar
2020-08-15 14:30:00 Saxan Ceadir Lunga 3 - 3 FC Sucleia
2020-08-15 14:30:00 FC Singerei 2 - 0 Glodeni
2020-08-15 14:30:00 Socol Copceac 2 - 1 Olimp Comrat
2020-08-15 14:30:00 Vasieni 0 - 5 FC Cahul-2005
2020-08-15 14:30:00 Viisoara Miles 2 - 0 Real Succes
2020-08-15 14:30:00 Edinet 0 - 1 CSF Baliti
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2020-08-15 15:30:00 Jezero Plav 1 - 0 FK Rudar Pljevlja
2020-08-15 18:00:00 FK Sutjeska Niksic 3 - 3 OFK Petrovac
2020-08-15 18:00:00 FK Zeta 0 - 1 FK Iskra Danilovgrad
2020-08-15 18:00:00 FK Podgorica 2 - 0 OFK Titograd
Primera Division de Ecuador
2020-08-15 00:15:00 Barcelona SC(ECU) 1 - 0 Orense SC
2020-08-15 21:00:00 CD El Nacional 2 - 4 Independiente Jose Teran
2020-08-15 23:15:00 Delfin SC 2 - 0 Club Sport Emelec
NSW Premier League
2020-08-15 09:00:00 Ted Reiter Mountain City Rovers 0 - 3 Rockdale City Suns
Korea Challengers League
2020-08-15 08:00:00 Gyeongju Citizen 2 - 2 Changwon City
2020-08-15 08:00:00 Chuncheon Citizen 2 - 1 Cheongju Jikji
2020-08-15 08:00:00 Pyeongtaek Citizen 0 - 2 Gangneung City
2020-08-15 08:00:00 Hwaseong FC 1 - 0 Gimpo FC
2020-08-15 08:00:00 Yangju Citizen 1 - 2 Jeonju Citizen FC
2020-08-15 10:00:00 Busan Transportation Corporation 1 - 2 Gimhae City
2020-08-15 10:00:00 Cheonan City 1 - 2 Mokpo City
2020-08-15 10:00:00 Daejeon Korail 0 - 0 Gyeongju KHNP
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2020-08-15 15:00:00 Dolni Benesov 0 - 2 Vrchovina
2020-08-15 15:00:00 Slavia Kromeriz 2 - 2 Slovan Rosice
Israel Ligat Al Toto Cup
2020-08-15 16:30:00 Hapoel Hadera 0 - 1 Maccabi Netanya
2020-08-15 16:30:00 Maccabi Petah Tikva FC 1 - 4 Hapoel Kfar Saba
Denmark Womans League
2020-08-15 12:00:00 Brondby IF (w) 1 - 0 HB Koge (w)
2020-08-15 12:00:00 AGF Kvindefodbold APS (W) 0 - 2 Fortuna Hjorring (w)
2020-08-15 12:00:00 Aalborg (w) 0 - 2 Nordsjaelland (w)
2020-08-15 13:00:00 Thisted FC (w) 1 - 0 Kolding B (w)
Australia Brisbane Premier League
2020-08-15 07:00:00 The Gap BPL 3 - 2 Taringa Rovers
2020-08-15 08:00:00 Albany Creek 4 - 0 Brisbane Knights
2020-08-15 08:00:00 Caboolture FC 0 - 4 Bayside United FC
Czech Republic U19 League
2020-08-15 09:00:00 Sigma Olomouc U19 1 - 1 Tescoma Zlin U19
2020-08-15 09:30:00 Slovacko U19 3 - 1 Hradec Kralove U19
Denmark Youth U19
2020-08-15 10:00:00 FC Kobenhavn U19 4 - 0 Lyngby Fodbold Club U19
2020-08-15 10:45:00 Sonderjyske U19 2 - 3 Aarhus AGF U19
2020-08-15 15:15:00 Odense BK U19 2 - 1 Horsens U19
BSWCP
2020-08-15 11:00:00 Boka Gdansk beach foot 8 - 4 KP Lodz Beach Soccer
Bahrain Division
2020-08-15 15:59:00 Al-Ittihad(BHR) 0 - 6 Bahrain SC
2020-08-15 15:59:00 Isa Town 4 - 1 Al-Tadhmon
Lithuania - 2.Division
2020-08-15 10:00:00 FK Zalgiris Vilnius B 3 - 1 FK Minija
2020-08-15 13:00:00 Atomsfera Mazeikiai 0 - 1 Hegelmann Litauen
2020-08-15 15:00:00 FK Panevezys-2 6 - 0 Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija
2020-08-15 15:00:00 Vilniaus Vytis 1 - 1 Alytis Alytus Dainava
South Africa First League
2020-08-15 11:00:00 Moroka Swallows 1 - 0 Real Kings
2020-08-15 13:00:00 JDR Stars 0 - 0 TS Sporting
2020-08-15 13:00:00 Tshakhuma TM 1 - 0 Ajax Cape Town
2020-08-15 13:00:00 Richards Bay 0 - 2 Mbombela United
2020-08-15 15:00:00 Steenberg United 1 - 1 Pretoria Univ
Mexico Youth U20
2020-08-15 14:00:00 Chivas Guadalajara U20 7 - 1 San Luis U20
2020-08-15 14:00:00 CDSyC Cruz Azul U20 2 - 1 FC Juarez U20
2020-08-15 14:00:00 Monterrey U20 1 - 1 Necaxa U20
2020-08-15 15:00:00 Mazatlan U20 1 - 1 Pumas U20
BRA CP
2020-08-15 18:30:00 Palmeira RN 0 - 0 Santa Cruz RN
Brazil Paraibano
2020-08-15 19:00:00 Treze Campina Grande PB 0 - 1 Campinense
FFSA Premier League
2020-08-15 05:30:00 Para Hills Knlghts SC 0 - 2 Adelaide Raiders SC
2020-08-15 05:30:00 Adelaide United FC (Youth) 0 - 4 Campbelltown City SC
2020-08-15 05:30:00 Adelaide Comets FC 2 - 1 Croydon Kings
2020-08-15 05:30:00 Adelaide City FC 1 - 0 Adelaide Olympic
2020-08-15 05:30:00 Cumberland United FC 2 - 2 Adelaide Blue Eagles
Danish U17
2020-08-15 08:30:00 AGF Viby U17 1 - 3 Sonderjyske U17
2020-08-15 12:00:00 FC Kobenhavn U17 5 - 2 LYNGBY FODBOLD CLUB U17
2020-08-15 12:45:00 Horsens U17 2 - 2 Odense BK U17
2020-08-15 17:15:00 VejleU17 0 - 0 Randers FC U17
SVK U19 A
2020-08-15 09:00:00 DAC Dunajska Streda U19 2 - 3 Dukla Banska Bystrica U19
2020-08-15 09:00:00 FC Nitra U19 2 - 2 Spartak Trnava U19
2020-08-15 09:00:00 FK Poprad U19 2 - 1 SCP RuzomberokU19
2020-08-15 09:00:00 FK Zeleziarne Podbrezova U19 1 - 0 FK Senica U19
2020-08-15 09:00:00 Slovan Bratislava U19 3 - 1 MSK Zilina U19
Estonia Esi Liiga
2020-08-15 10:00:00 FC Nomme United 1 - 0 Tallinna FC Levadia B
2020-08-15 10:00:00 Flora Tallinn II 5 - 1 Elva
2020-08-15 10:00:00 Vandra JK Vaprus 2 - 3 Vaprus Parnu
Hungary Womens Division 1 League
2020-08-15 13:00:00 Ferencvarosi TC (w) 7 - 1 Szetomeharry ?w?
2020-08-15 14:30:00 Viktoria FC Szombathely (w) 4 - 0 Kelen SC (w)
2020-08-15 15:00:00 Gyori Dozsa (w) 2 - 4 Taksony (w)
Serbia Prva Liga
2020-08-15 15:00:00 FK Graficar Beograd 2 - 0 Dinamo Vranje
2020-08-15 15:00:00 Kabel Novi Sad 3 - 1 FK Dubocica
2020-08-15 15:00:00 FK Loznica 4 - 2 Kolubara
2020-08-15 15:00:00 Radnicki 1923 Kragujevac 3 - 1 Zeleznicar Pancevo
2020-08-15 15:00:00 Zemun 3 - 1 FK Trajal Krusevac
Armenia Division 2
2020-08-15 13:00:00 Ararat-Armenia B 1 - 3 FC West Armenia
ACT Premier League
2020-08-15 05:00:00 Belconnen United 4 - 0 Monaro Panthers
2020-08-15 05:00:00 Canberra Olympic 1 - 4 Cooma Tigers
2020-08-15 06:00:00 Woden Valley 1 - 4 Canberra FC
Slovakia Divison A-West
2020-08-15 15:00:00 Slovan Duslo Sala 3 - 0 Galanta
QLD Premier League
2020-08-15 08:30:00 Brisbane Strikers 2 - 0 Queensland Lions SC
2020-08-15 08:45:00 Eastern Suburbs Brisbane 2 - 4 Sunshine Coast Wanderers FC
Latvia Division 2
2020-08-15 11:00:00 Saldus SS/Leevon 1 - 1 Rezekne/BJSS
2020-08-15 11:00:00 FK Smiltene BJSS 1 - 4 FK Auda Riga
2020-08-15 12:00:00 Grobina 2 - 1 FK Dinamo Riga
FFSA PL
2020-08-15 05:30:00 West Bay 3 - 1 Adelaide Vipers
2020-08-15 05:30:00 Adelaide Panthers 2 - 2 West Adelaide SC
2020-08-15 05:30:00 Fulham United FC 1 - 2 Western Strikers SC
2020-08-15 05:30:00 White City Woodville 3 - 2 Seaford Rangers
2020-08-15 05:30:00 Adelaide Victory 2 - 0 Playford City Patriots
2020-08-15 09:30:00 Adelaide Hills 0 - 1 Sturt Lions
Estonia Womens Meistri Liiga
2020-08-15 11:00:00 Vaprus Parnu (w) 5 - 0 Kali Lu (w)
2020-08-15 11:00:00 JK Tallinna Kalev (W) 1 - 3 Saku Sporting (W)
2020-08-15 11:00:00 Suure-Jaani United (w) 3 - 0 FC Lootos Polva (W)
2020-08-15 15:00:00 FC Flora Tallinn (W) 4 - 0 Tammeka Tartu (W)
Iceland Division 2
2020-08-15 14:00:00 Kordrengir 3 - 1 IR Reykjavik
2020-08-15 15:59:00 UMF Selfoss 3 - 1 Dalvik Reynir
2020-08-15 15:59:00 Volsungur husavik 2 - 3 Kari Akranes
Slovenia U19
2020-08-15 11:00:00 Ns Mura U19 2 - 3 Brinje Grosuplje U19
2020-08-15 15:00:00 NK Maribor U20 5 - 2 ND Ilirija U19
Estonia Teine Liiga
2020-08-15 15:59:00 Rakvere FC Flora 5 - 2 Voru JK
POL WD1
2020-08-15 09:00:00 GKS Gornik Leczna (w) 0 - 1 AZS UJ Krakow (w)
2020-08-15 10:00:00 WKS Slask Wroclaw (W) 1 - 2 UKS Lodz (w)
2020-08-15 15:00:00 MKS Olimpia Szczecin (w) 0 - 1 APLG Gdansk (W)
Bulgaria B PFG
2020-08-15 15:00:00 Kariana Erden 3 - 0 Septemvri Simitli
2020-08-15 15:00:00 Lokomotiv Sofia 2 - 0 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2020-08-15 15:00:00 Septemvri Sofia 3 - 0 Neff supporting Simic
2020-08-15 15:00:00 FC Dobrudzha 0 - 1 Ludogorets Razgrad II
2020-08-15 15:59:00 Vitosha Bistritsa 0 - 0 FC Hebar Pazardzhik
2020-08-15 15:59:00 Litex Lovech 3 - 2 FC Sozopol
2020-08-15 17:00:00 Pirin Blagoevgrad 4 - 1 Yantra Gabrovo
K League Challenge League
2020-08-15 10:00:00 Ansan Greeners FC 0 - 0 Jeonnam Dragons
2020-08-15 11:00:00 FC Anyang 2 - 1 Bucheon FC 1995
J-League Division 3
2020-08-15 08:00:00 Fujieda MYFC 3 - 2 Cerezo Osaka U23
2020-08-15 08:00:00 SC Sagamihara 3 - 1 FC Gifu
2020-08-15 09:00:00 Kamatamare Sanuki 0 - 0 Blaublitz Akita
2020-08-15 10:00:00 Roasso Kumamoto 2 - 2 Vanraure Hachinohe FC
2020-08-15 10:00:00 Kagoshima United 1 - 1 Kataller Toyama
2020-08-15 10:00:00 Gainare Tottori 2 - 0 Fukushima United FC
Brasileiro, Serie C
2020-08-15 19:00:00 Tombense 4 - 0 Sao Jose PoA RS
2020-08-15 20:00:00 Vila Nova 2 - 0 SC Paysandu Para
2020-08-15 22:00:00 Criciuma 3 - 1 Boa Esporte Clube
Australian cloth
2020-08-15 08:00:00 Annerley FC 4 - 1 AC Carina
2020-08-15 08:15:00 Samford Ranges 5 - 1 Brisbane Athletic
2020-08-15 09:00:00 The Lakes 3 - 2 Ipswich City
Iceland U19 League
2020-08-15 15:00:00 Fram Reykjavik U19 1 - 2 Thor Akureyri U19
Australia U20
2020-08-15 05:00:00 FloreatAthena U20 2 - 2 Cockburn City U20
2020-08-15 05:00:00 Balcatta U20 0 - 3 Bayswater U20
2020-08-15 05:00:00 Gwelup Croatia U20 1 - 2 Pires U20
2020-08-15 05:00:00 Armadale SC U20 5 - 4 Inglewood United U20
2020-08-15 05:00:00 Rockingham City FC U20 1 - 3 ECU Joondalup U20
Germany Regionalliga
2020-08-15 11:30:00 Berliner AK 07 3 - 2 FSV Union Furstenwalde
2020-08-15 11:30:00 Bischofswerdaer FV 2 - 0 VfB Auerbach
2020-08-15 11:30:00 Energie Cottbus 1 - 2 Lichtenberg 47
2020-08-15 11:30:00 FSV luckenwalde 1 - 0 Germania Halberstadt
2020-08-15 11:30:00 FSV Optik Rathenow 0 - 2 ZFC Meuselwitz
2020-08-15 12:00:00 Hertha BSC Berlin Youth 3 - 1 FC Lokomotive Leipzig
2020-08-15 12:00:00 Carl Zeiss Jena 1 - 1 SV Babelsberg 03
2020-08-15 14:00:00 BSG Chemie Leipzig 3 - 1 Berliner FC Dynamo
2020-08-15 14:00:00 Chemnitzer 1 - 2 BFC Viktoria 1889
Finland - Kakkonen Lohko
2020-08-15 12:00:00 FC Espoo 2 - 2 GrIFK Kauniainen
2020-08-15 12:00:00 P-Iirot 0 - 2 Kaarinan Pojat
2020-08-15 12:00:00 PK Keski Uusimaa 1 - 2 NJS
2020-08-15 12:00:00 JaPS 0 - 1 PK-35 Vantaa
2020-08-15 13:00:00 EPS Espoo 0 - 1 Kiffen Helsinki
2020-08-15 14:00:00 JS Hercules 0 - 2 RoPS 2
2020-08-15 14:00:00 PS Kemi Kings 2 - 1 OLS Oulu
Switzerland - 1.Liga
2020-08-15 14:00:00 FC Red Star Zurich 1 - 1 FC Balzers
2020-08-15 14:00:00 Echallens 2 - 1 La Chaux-de-Fonds
2020-08-15 14:00:00 Baden 2 - 0 FC Schotz
2020-08-15 14:00:00 Wohlen 4 - 1 SC Buochs
2020-08-15 14:00:00 USV Eschen Mauren 3 - 3 FC Linth 04
2020-08-15 14:00:00 FC Gossau 2 - 1 FC Kosova Zurich
2020-08-15 14:00:00 Young Boys U21 4 - 2 Lausanne SportsU21
2020-08-15 15:00:00 SC Goldau 3 - 3 solothurn
2020-08-15 15:00:00 Bulle 3 - 0 Azzurri 90
2020-08-15 15:00:00 Grand-Lancy 0 - 0 Olympique de Geneve FC
2020-08-15 15:00:00 FC Naters 1 - 3 US Terre Sainte
2020-08-15 15:30:00 Vevey Sports 2 - 0 FC Martigny Sports
2020-08-15 15:59:00 FC Tuggen 2 - 1 FC Wettswil Bonstetten
2020-08-15 18:00:00 Bassecourt 1 - 1 FC Luzern U21
2020-08-15 18:00:00 Biel Bienne 2 - 1 Delemont
Austrian 3.Liga
2020-08-15 14:00:00 FC Wacker Innsbruck Amateure 2 - 2 FC Kitzbuhel
2020-08-15 14:30:00 Kufstein 0 - 0 SV Telfs
2020-08-15 14:40:00 ATSV Stadl Paura 5 - 2 SV Ried B
2020-08-15 15:00:00 FC Pinzgau Saalfelden 0 - 2 SV Austria Salzburg
2020-08-15 15:00:00 SC Austria Lustenau B 2 - 1 RW Rankweil
2020-08-15 15:00:00 FC Wolfurt 4 - 0 SC Bregenz
2020-08-15 15:59:00 SC Imst 2 - 4 Worgl Obi SV
2020-08-15 15:59:00 Rotenberg 3 - 1 FC Lauterach
Norway 2.Liga
2020-08-15 11:00:00 Moss 0 - 1 Floro
2020-08-15 12:00:00 Nardo FK 3 - 3 Fram Larvik
2020-08-15 12:00:00 Alta 4 - 1 Senja
2020-08-15 14:00:00 Notodden FK 3 - 1 Flekkeroy
2020-08-15 14:00:00 FK Arendal 1 - 1 Bryne
2020-08-15 14:00:00 Kvik Halden 1 - 5 Fredrikstad
2020-08-15 14:30:00 Vard Haugesund 0 - 2 Asker
Russia Div 2
2020-08-15 09:00:00 FK Ural-2 2 - 1 FK Volna Nizhegorodskaya
2020-08-15 10:00:00 Znamya Truda 0 - 2 Kazanka Moscow
2020-08-15 11:00:00 FK Kaluga 1 - 2 FK Ryazan
2020-08-15 12:00:00 Rodina Moskva 4 - 3 Dinamo Moscow B
2020-08-15 12:00:00 Chelyabinsk 0 - 1 Volga Ulyanovsk
2020-08-15 12:00:00 Zvezda Perm 3 - 2 Lada SOK Dimitrovgrad
2020-08-15 13:00:00 Sokol 5 - 0 Kvant Obninsk
2020-08-15 13:00:00 Tyumen 2 - 0 FC Lada Togliatti
2020-08-15 13:00:00 Torpedo Vladimir 1 - 2 FK Leningradets
2020-08-15 13:00:00 Luki Energiya 4 - 1 Zenit-2 St.Petersburg
2020-08-15 13:15:00 FK Makhachkala 1 - 0 FK Forte Taganrog
2020-08-15 13:30:00 Anzhi Makhachkala 1 - 0 SKA Rostov
2020-08-15 14:00:00 Salyut-Energia Belgorod 3 - 0 Strogino Moscow
2020-08-15 14:00:00 Avangard 1 - 1 FK Khimik Novomoskovsk
2020-08-15 14:00:00 FK Kolomna 2 - 3 FC Murom
2020-08-15 14:00:00 Spartak Nalchik 0 - 0 Legion Dynamo
2020-08-15 14:00:00 FK Biolog 2 - 4 FK Kuban Kholding
2020-08-15 15:00:00 FK Fakel Voronezh Youth 1 - 2 FC Krasny Smolensk
2020-08-15 15:00:00 Stavropolye-2009 3 - 0 Druzhba Maykop
2020-08-15 15:00:00 Inter Cherkessk 3 - 2 FC Tuapse
2020-08-15 15:00:00 Dnepr Smolensk 1 - 0 Zvezda Sint Petersburg
2020-08-15 15:30:00 Urozhay Krasnodar 4 - 1 Mashuk-KMV
2020-08-15 15:30:00 Chernomorets Novorossiysk 1 - 0 Krasnodar III
Sweden Div 3 Mellersta
2020-08-15 11:30:00 Vinbergs IF 2 - 2 FC Rosengard
2020-08-15 12:00:00 IK Gauthiod 2 - 1 Lidkopings FK
2020-08-15 12:00:00 Ullared 0 - 1 BK Olympic
2020-08-15 12:00:00 Hudiksvalls ABK 4 - 3 Kungsangens IF
2020-08-15 12:00:00 FC Stockholm Internazionale 2 - 1 Fanna BK
2020-08-15 12:00:00 Husqvarna FF 1 - 2 IK Tord
2020-08-15 12:00:00 IFK Hassleholm 3 - 4 Asarums IF FK
2020-08-15 12:00:00 Bodens BK 5 - 2 Taftea IK
2020-08-15 12:00:00 Friska Viljor FC 1 - 2 Stöde IF
2020-08-15 12:00:00 Tyreso FF 3 - 2 Newroz FC
2020-08-15 12:00:00 Syrianska Eskilstuna IF 0 - 2 Huddinge IF
2020-08-15 13:00:00 Stenungsunds IF 4 - 2 Nordvarmland FF
2020-08-15 13:00:00 IK Oddevold 2 - 0 Vargarda IK
2020-08-15 13:00:00 Skiljebo SK 5 - 0 Enskede IK
2020-08-15 13:00:00 Kvarnsvedens IK 0 - 3 Karlbergs BK
2020-08-15 13:00:00 Dalstorps IF 0 - 1 Nosaby IF
2020-08-15 13:00:00 Sandviks IK 1 - 2 Umea FC Academy
2020-08-15 13:00:00 IFK Ostersund 4 - 2 Gottne IF
2020-08-15 13:00:00 Assyriska 4 - 0 FC Gute
2020-08-15 14:00:00 Vastra Frolunda 1 - 1 Onsala BK
2020-08-15 14:00:00 IS Halmia 3 - 1 Assyriska BK
2020-08-15 14:00:00 Gamla Upsala SK 2 - 1 IFK Stocksund
2020-08-15 14:00:00 Enkoping 4 - 0 Fagersta Sodra IK
2020-08-15 14:00:00 Assyriska IF i Norrkoping 2 - 3 Syrianska Botkyrka IF
2020-08-15 14:00:00 Karlstad BK B 3 - 2 Savedalens IF
2020-08-15 14:00:00 IFK Osterakers Fk 0 - 3 IFK Lidingo FK
2020-08-15 14:00:00 Trosa Vagnhärad SK 3 - 0 Rynninge IK
TAS Premier League
2020-08-15 04:30:00 Riverside Olympic 0 - 2 Glenorchy Knights FC
2020-08-15 04:30:00 Hobart Zebras 0 - 2 Devonport City
2020-08-15 06:30:00 Olympia Warriors 2 - 1 Launceston City
Brazil Brasiliense DF Division 1
2020-08-15 20:00:00 SE do Gama 2 - 1 Sobradinho EC
Australia Queensland State Women's Premier League
2020-08-15 05:30:00 Dare southwest Queensland (w) 1 - 5 Gold Coast city (w)
USA National Premier Soccer League
2020-08-15 22:00:00 NTX Rayados 0 - 4 FC Harrington
2020-08-15 22:30:00 Richmond Kickers 2 - 1 FC Tucson
2020-08-15 23:00:00 New York Cosmos 1 - 1 Michigan Stars
2020-08-15 23:00:00 Florida Tropics II 4 - 2 Leg A-Z Soccer International
2020-08-15 23:00:00 Greenville Triumph 1 - 0 Chattanooga Red Wolves
2020-08-15 23:30:00 Detroit City 0 - 2 Chattanooga
Australia Brisbane Premier League Reserves
2020-08-15 05:00:00 The Gap FC Reserve 0 - 1 Taringa Rovers Reserve
2020-08-15 06:35:00 Caboolture FC Reserves 1 - 3 Bayside United FC Reserve
2020-08-15 06:35:00 Albany Creek Reserve 0 - 1 Brisbane Knights Reserves
2020-08-15 06:38:00 Annerley FC R 1 - 2 AC Carina Reserves
FFSA SLR
2020-08-15 03:15:00 White City Woodville Reserve 2 - 1 Seaford Rangers Reserves
2020-08-15 03:15:00 Adelaide Victory Reserves 1 - 1 Playford Reserves
2020-08-15 03:15:00 Cumberland United Reserves 2 - 1 Adelaide Blue Eagles Reserve
2020-08-15 03:15:00 Para Hills Reserves 2 - 1 Adelaide Raiders SC Reserve
2020-08-15 03:15:00 South Adelaide Reserves 0 - 3 West Adelaide Reserve
2020-08-15 03:15:00 Adelaide Comets Reserve 5 - 2 Croydon Kings Reserve
2020-08-15 03:15:00 North Eastern MetroStars Reserve 2 - 2 Modbury Jets Reserves
2020-08-15 03:40:00 West Torrens Birkalla B 3 - 1 Adelaide Reserve
Australia Women Brisbane Premier League
2020-08-15 05:00:00 The Lakes (W) 0 - 5 Coomera FC?w?
2020-08-15 05:00:00 Kangaroo P Rovers (W) 3 - 1 Caboolture FC (w)
2020-08-15 07:00:00 Matsuyama (w) 1 - 6 Brisbane Olympic (w)
2020-08-15 08:00:00 North Star (w) 0 - 5 Albany Creek (w)
2020-08-15 09:00:00 Robina City FC Women 0 - 4 Virginia United SC (w)
Finland Kolmonen
2020-08-15 11:00:00 FJK 0 - 4 JanPa
2020-08-15 11:00:00 SC Wolves 0 - 4 Aifk Turku
2020-08-15 11:30:00 EsPa 0 - 0 FC Espoo 2
2020-08-15 12:00:00 Malmin Palloseura Helsinki 1 - 3 FC Kontu
2020-08-15 12:00:00 KyPa 2 - 5 Ri Pa
2020-08-15 12:00:00 SavU 0 - 3 PeKa
2020-08-15 12:00:00 Union Plaani 0 - 2 Kumu STPS
2020-08-15 13:00:00 LaPa 2 - 1 HaPK
2020-08-15 13:00:00 Peimari United 1 - 0 TP-T
2020-08-15 13:15:00 FC Finnkurd 5 - 3 Tikka
Central Premier League
2020-08-15 02:30:00 Miramar Rangers 1 - 1 Petone FC
Queensland U20 League
2020-08-15 06:35:00 Logan Lightning U20 1 - 8 Rochedale Rovers U20
Austria Landesliga
2020-08-15 13:30:00 SV Kirchbichl 1 - 2 FC Natters
2020-08-15 15:30:00 SK Maria Saal 0 - 2 SAK Klagenfurt
2020-08-15 15:59:00 St Jakob/Rosental 1 - 0 SV Dellach Gail
Australia New South Wales League 2
2020-08-15 04:00:00 Newcastle Jets FC (Youth) 4 - 4 Central Coast Mariners (Youth)
2020-08-15 05:30:00 Hills Brumbies 2 - 5 Spirit FC
2020-08-15 08:00:00 Bonnyrigg White Eagles 2 - 1 Hake Ya Dong in Sydney City
2020-08-15 09:00:00 Blacktown Spartans 2 - 2 SD Raiders FC
Finland Ykkonen Women
2020-08-15 09:00:00 FC Sport (w) 0 - 6 Ilott (w)
2020-08-15 10:00:00 RoPS (w) 0 - 1 VIFK Vaasa (w)
New Zealand mainland Super League
2020-08-15 02:45:00 Ferrymead Bays 0 - 0 Coastal Spirit
Dominican Republic Liga
2020-08-15 20:20:00 South East FC 1 - 1 Bath Estate
Poland Division 4
2020-08-15 11:00:00 Avia Swidnik 3 - 1 Stal Stalowa Wola
2020-08-15 11:00:00 Unia Swarzedz 0 - 3 Baltyk Koszalin
2020-08-15 11:00:00 Zaglebie Lubin B 1 - 2 LKS Goczalkowice Zdroj
2020-08-15 15:00:00 Foto-Higiena Olawa 1 - 3 Warta Gorzów Wielkopolski
2020-08-15 15:00:00 Piast Zmigrod 1 - 1 Polonia-Stal Swidnica
2020-08-15 15:00:00 KS Energetyk ROW 0 - 2 Stal Brzeg
2020-08-15 15:00:00 Hetman Zamosc 1 - 5 Wisla Pulawy
2020-08-15 15:00:00 Ursus Warszawa 1 - 2 Pogon Grodzisk Mazowiecki
2020-08-15 15:00:00 KS Wasilkow 1 - 3 Pelikan Lowicz
2020-08-15 15:00:00 Flota Swinoujscie 4 - 2 KS Mieszko Gniezno
2020-08-15 15:00:00 KP Starogard Gdanski 3 - 0 Gornik Konin
2020-08-15 15:00:00 Gryf Wejherowo 1 - 2 Radunia Stezyca
2020-08-15 15:00:00 MLKS Znicz Biala Piska 1 - 2 Lechia Tomaszow Mazowiecki
2020-08-15 15:00:00 Sokol Aleksandrow Lodzki 3 - 1 Wikielec
2020-08-15 17:00:00 Polonia Warszawa 2 - 0 Concordia Elblag
2020-08-15 17:25:00 Baltyk Gdynia 0 - 0 Sokol Kleczew
Kampuchea League
2020-08-15 08:30:00 Electricite du Cambodge 2 - 2 Kirivong Sok Sen Chey
2020-08-15 08:30:00 Cambodia Tiger FC 2 - 0 Nagaworld FC
2020-08-15 11:00:00 Phnom Penh FC 2 - 3 National DM FC
Serbia U19 League
2020-08-15 09:00:00 Mladost Lucani U19 0 - 1 Vojvodina U19
Switzerland 1.Liga Promotion
2020-08-15 14:00:00 YF Juventus Zurich 1 - 1 Stade Nyonnais
2020-08-15 14:00:00 Zurich B team 4 - 1 Koniz
2020-08-15 14:00:00 Breitenrain 3 - 2 Basel U21
2020-08-15 15:45:00 Bellinzona 1 - 1 FC Rapperswil-Jona
2020-08-15 15:59:00 Etoile Carouge 5 - 1 Bruhl SG
Australia Northern NSW Premier League
2020-08-15 05:45:00 Thornton Reid Backus 1 - 0 South Cardiff
Iceland 4 Deild
2020-08-15 14:00:00 IH Hafnarfjordur 1 - 4 KFS Vestmannaeyjar
Czech Group D League
2020-08-15 08:00:00 FC Svratka Brno 4 - 2 FC Moravsky Krumlov
2020-08-15 08:15:00 FC Kurim 0 - 1 Mutenice
2020-08-15 08:15:00 Novy Jicin 1 - 0 Trinec B
2020-08-15 08:30:00 Boskovice 2 - 0 FK Banik Ratiskovice
2020-08-15 08:30:00 Sokol Kralovice 3 - 1 FK Dukla Jizni Mesto
2020-08-15 08:30:00 Havlickuv Brod 2 - 2 Velka Bites
2020-08-15 12:00:00 Slavoj Vysehrad 2 - 0 SK Treboradice
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2020-08-15 12:00:00 Rostocker FC 2 - 0 Brandenburger SC Sud 05
2020-08-15 12:00:00 international Leipzig FC 2 - 1 Carl Zeiss Jena II
2020-08-15 12:00:00 FC Oberlausitz 2 - 0 FSV Martinroda
2020-08-15 13:00:00 RSV Meinerzhagen 1 - 1 SV Rodinghausen
2020-08-15 13:00:00 SV Frankonia Wernsdorf 2 - 2 Eisenhuettenstadt
Irish women National Union
2020-08-15 13:00:00 Bohemians Praha (w) 1 - 4 Galway LFC (w)
2020-08-15 17:30:00 DLR Waves (w) 1 - 2 Shelbourne (w)
Bosnia erzegovina 1st League
2020-08-15 15:00:00 FK Podrinje 0 - 0 Drina Zvornik
2020-08-15 15:00:00 Ljubic Prnjavor 4 - 0 FK Tekstilac
2020-08-15 15:30:00 FK Igman Konjic 0 - 0 NK Travnik
Nicaragua Apertura league
2020-08-15 22:55:00 Real Madriz FC 0 - 2 Managua FC
Norway Division 1 Women
2020-08-15 11:00:00 Ovrevoll Hosle(W) 4 - 3 Honefoss (w)
TAS Premier Championship
2020-08-15 01:45:00 South Hobart Reserves 4 - 2 Hobart United
2020-08-15 02:00:00 Clarence Zebras Reserves 3 - 2 South East United FC
2020-08-15 02:00:00 Riverside Olympic Reserves 2 - 3 Burnie United
2020-08-15 04:00:00 Olympia FC Warriors Reserves 0 - 1 New Town Eagles
2020-08-15 04:15:00 Taroona 5 - 0 Glenorchy Knights Reserves
2020-08-15 04:15:00 Beach City 0 - 7 University of Tasmania SC
2020-08-15 04:15:00 Launceston United 3 - 1 Launceston City B
2020-08-15 06:00:00 Metro Claremont SC 3 - 0 Kingborough Lions Reserves
Serbia League Women
2020-08-15 15:30:00 ZFK TSC (W) 1 - 0 ZFK Zemun (w)
Australia Brisbane Capital League 2
2020-08-15 05:00:00 Canberra White Eagles 2 - 0 Narrabundah
Denmark - 4.Liga
2020-08-15 10:00:00 BK Fremad Valby 5 - 3 Husum BK
2020-08-15 10:00:00 Avedore IF 0 - 0 KFUM Roskilde
2020-08-15 10:00:00 IF Skjold Birkerod 0 - 3 Allerod
2020-08-15 11:00:00 Otterup 1 - 0 Roskilde Boldklub
2020-08-15 11:00:00 Tarup Paarup IF 0 - 0 Horsens Freja
2020-08-15 11:00:00 Viby IF 1 - 3 Varde
2020-08-15 13:15:00 Norresundby 2 - 2 Vinder Vatanspor-VRI
Croatia 2.Division
2020-08-15 15:30:00 NK Dugopolje 2 - 1 HNK Cibalia
Ireland Leinster Senior League
2020-08-15 13:30:00 Tek United 1 - 2 Tolka Rovers
Fiji cup
2020-08-15 02:00:00 Ba 2 - 2 Rewa FC
2020-08-15 05:10:00 Nadi FC 1 - 1 Suva FC
Slovenia women's League
2020-08-15 12:30:00 TJ Spartak Myjava(W) 13 - 0 AS Trencin (w)
2020-08-15 13:00:00 FC Banik Horna Nitra (W) 4 - 1 Spartak Trnava (w)
National Primera Division Western Australia
2020-08-15 07:00:00 FC Ashfield 1 - 4 UWA-Nedlands FC
2020-08-15 07:00:00 Fremantle City 1 - 1 Western Knights
2020-08-15 07:00:00 Joondalup United 2 - 1 Subiaco AFC
2020-08-15 07:00:00 Mandurah City 1 - 0 Quinns FC
2020-08-15 07:00:00 Stirling Lions 1 - 2 Forrestfield United
2020-08-15 08:00:00 Olympic Kingsway SC 1 - 2 Swan United
Serbia Srpska Liga
2020-08-15 08:00:00 FK Sindelic Nis 0 - 1 Crvena Zvezda Mali Mokri Lug
2020-08-15 09:00:00 GSP Polet 1 - 6 Teleoptik
2020-08-15 15:00:00 Dinamo Pancevo 3 - 0 FK Becej
2020-08-15 15:00:00 FK Vrsac 0 - 0 FK 1 Maj Ruma
2020-08-15 15:00:00 FK Moravac Mrstane 0 - 2 FK Rembas Resavica
2020-08-15 15:00:00 OFK Sindelic 1 - 0 FK Kablovi
2020-08-15 15:00:00 OFK Toplicanin 1 - 6 FK Radan Lebane
2020-08-15 15:00:00 Mladenovac 2 - 0 FK Sremcica
2020-08-15 15:00:00 FK Lokomotiva Beograd 3 - 0 BASK Beograd
2020-08-15 15:00:00 FK Radnicki Novi Belgrad 5 - 2 FK Lestane
2020-08-15 15:00:00 Hajduk Kula 1 - 0 OFK starigler
2020-08-15 15:25:00 FK Macva Bogatic 3 - 0 FK Gruza
2020-08-15 15:30:00 FK Brodarac 2 - 2 OFK Beograd
2020-08-15 15:30:00 Sumadija Arandelovac 0 - 1 Sloga Pozega
2020-08-15 15:30:00 FK Smederevo 0 - 2 FK Susica Kragujevac
Curacao League
2020-08-15 23:15:00 Scherpenheuvel 1 - 3 SV Vesta
Northern NSW U20 League
2020-08-15 06:35:00 Bonnyrigg White Eagles U20 2 - 2 Hakoah Sydney City East U20
2020-08-15 07:00:00 Blacktown Spartans U20 1 - 0 Ryder U20
Australia Gold Coast Premier League
2020-08-15 05:00:00 Surfers Paradise 1 - 1 Southport Warriors
2020-08-15 06:00:00 Musgrave Blue 0 - 0 Kingscliff FC
2020-08-15 06:00:00 Nerang 0 - 2 Robina City Blue
2020-08-15 06:35:00 Runaway Bay Green 3 - 4 Tweed United
2020-08-15 07:30:00 Burleigh Heads 2 - 3 Palm Beach
Switzerland Division 1 Women
2020-08-15 18:00:00 Servette (w) 11 - 0 Fcf Rapid Lugano (w)
Australia Tasmania Super League Women
2020-08-15 04:00:00 South Hobart (w) 1 - 1 Ulverstone ?w?
Australia Gold Coast Reserves
2020-08-15 03:40:00 Surfers Paradise Reserves 2 - 3 Southport Warriors ML1
2020-08-15 05:15:00 Burleigh Heads Reserves 2 - 0 Palm Beach Reserves
Mexico Liga MX Femenil
2020-08-15 15:00:00 Atlas (w) 4 - 1 Mazatlan FC (W)
QLD Division 1
2020-08-15 08:15:00 Logan Lightning 0 - 0 Rochedale Rovers
Nicaragua Youth League
2020-08-15 20:00:00 Real Madriz FC U20 1 - 2 Managua U20
2020-08-15 22:00:00 Juventus Managua U20 2 - 2 Real Esteli U20
Tajikistan Vysshaya Liga
2020-08-15 14:00:00 FC Istiklol Dushanbe 4 - 0 Khujand
Estonia II Liiga
2020-08-15 17:00:00 FC Tallinn 6 - 0 Tartu JK Welco II
2020-08-15 17:45:00 Tallinna SC ReUnited 0 - 1 Viimsi Lovid
Germany Landespokal
2020-08-15 12:00:00 FC Giessen 1 - 2 TSV Steinbach
2020-08-15 12:00:00 FV Diefflen 0 - 3 Saarbrucken
2020-08-15 14:00:00 FC Huchting 1 - 4 Blumenthaler SV
Slovenia 3.Liga
2020-08-15 15:00:00 NK Ziri 2 - 4 Tinex Sencur
2020-08-15 15:00:00 Fomat Martin 5 - 0 MFK Zarnovica
Canadian Premier League
2020-08-15 15:59:00 York 9 FC 2 - 2 Atletico Ottawa
2020-08-15 19:00:00 HFX Wanderers FC 2 - 2 Pacific FC
Laos Division 1
2020-08-15 02:00:00 STT FC 3 - 1 Muang Hat United
2020-08-15 09:00:00 Master 7 FC 2 - 2 Ezra FC
2020-08-15 09:00:00 S.E.C United 2 - 4 Quest United FC
2020-08-15 09:00:00 Trinity FC 2 - 0 Laos FC
Costa Rica Primera Division Women
2020-08-15 01:00:00 CS Herediano (W) 6 - 1 Municipal Pococi Women
Korea League 4
2020-08-15 08:00:00 Paju Citizen FC 2 - 1 Ulsan Citizens
2020-08-15 08:00:00 Siheung City 1 - 1 Icheon Citizen
2020-08-15 08:00:00 Seoul United 2 - 3 Jungnang Chorus Mustang FC
2020-08-15 08:00:00 FC Namdong 1 - 2 Jinju Citizen
2020-08-15 08:00:00 Chungju Citizen 1 - 1 Pocheon FC
2020-08-15 08:00:00 Yangpyeong 0 - 1 Yeoju Sejong
Australia Darwin Premier League
2020-08-15 06:30:00 Port Darwin FC 2 - 2 Casuarina FC
2020-08-15 10:40:00 Darwin Hearts 1 - 4 University Azzurri FC
Mongolia First League
2020-08-15 05:00:00 Aldariin Daichid 2 - 3 Deren II
2020-08-15 08:00:00 BCH Lions 4 - 0 Khoromkhon Club
2020-08-15 11:00:00 Tuv Buganuud 2 - 0 DMU
Australia Capital Territory U23 League
2020-08-15 02:45:00 Belconnen United U23 2 - 2 Monaro Panthers U23
2020-08-15 02:45:00 Canberra Olympic U23 3 - 0 Cooma Tigers U23
2020-08-15 03:30:00 Woden Weston FC U23 2 - 3 Canberra Croatia FC U23
Australia New South Wales U20 League
2020-08-15 07:00:00 Mt Druitt Town Rangers U20 0 - 0 Rockdale City Suns U20