Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2020-08-08 13:00:00 Waterford United 0 - 0 Cork City
2020-08-08 15:59:00 Sligo Rovers 2 - 1 Shelbourne
Belgian Pro League
2020-08-08 14:30:00 Club Brugge 0 - 1 Charleroi
2020-08-08 17:00:00 Standard Liege 1 - 0 Cercle Brugge
2020-08-08 17:00:00 Royal Antwerp 1 - 1 Mouscron Peruwelz
Russia Premier League
2020-08-08 13:00:00 Khimki 0 - 2 CSKA Moscow
2020-08-08 15:30:00 Spartak Tambov 0 - 1 Rostov FK
Korea League
2020-08-08 10:00:00 Pohang Steelers 1 - 1 Gwangju Football Club
2020-08-08 10:00:00 Ulsan Hyundai FC 0 - 0 Suwon Samsung Bluewings
2020-08-08 11:00:00 Daegu FC 0 - 2 Jeonbuk Hyundai Motors
Norwegian Tippeligaen
2020-08-08 15:59:00 Valerenga 2 - 2 Bodo Glimt
J-League Division 1
2020-08-08 09:00:00 Shimizu S-Pulse 3 - 1 Consadole Sapporo
2020-08-08 09:00:00 Nagoya Grampus 6 - 2 Urawa Red Diamonds
2020-08-08 09:30:00 Kashima Antlers 2 - 0 Sagan Tosu
2020-08-08 10:00:00 Yokohama Marinos 1 - 1 Kashiwa Reysol
2020-08-08 10:00:00 Vissel Kobe 1 - 2 Vegalta Sendai
2020-08-08 10:00:00 Gamba Osaka 2 - 1 Yokohama FC
2020-08-08 10:00:00 Kawasaki Frontale 2 - 0 Oita Trinita
Scottish Premier League
2020-08-08 14:00:00 Hamilton Academical 0 - 1 Ross County
2020-08-08 14:00:00 Motherwell 0 - 1 Dundee United
2020-08-08 14:00:00 Livingston 1 - 4 Hibernian
Italian Serie B
2020-08-08 19:00:00 Chievo 2 - 0 Spezia
International Club Friendly
2020-08-08 08:00:00 Fehervar Videoton 1 - 0 Ujpesti
2020-08-08 08:00:00 Bohemians 1905 0 - 0 Baumit Jablonec
2020-08-08 08:15:00 Hradec Kralove 3 - 0 Chlumec nad Cidlinou
2020-08-08 08:30:00 Teplice 5 - 4 Dukla Prague
2020-08-08 08:30:00 Loko Vltavin 2 - 2 Bohemians1905 B
2020-08-08 08:30:00 Trinec 1 - 1 Opava
2020-08-08 09:00:00 Mlada Boleslav 2 - 2 Slovan Liberec
2020-08-08 09:00:00 VfB Stuttgart 6 - 1 SV Sandhausen
2020-08-08 09:00:00 Vysocina jihlava 1 - 2 Brno
2020-08-08 09:00:00 Dynamo Ceske Budejovice 4 - 0 FK MAS Taborsko
2020-08-08 09:00:00 Den Bosch 2 - 1 Roda JC
2020-08-08 09:00:00 Helmond Sport 3 - 0 OSS 20
2020-08-08 10:00:00 TSG Hoffenheim (Youth) 2 - 0 FK Pirmasens
2020-08-08 11:15:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 0 - 1 Wisla Krakow
2020-08-08 13:00:00 Tre Fiori 0 - 2 Linfield FC
2020-08-08 13:00:00 Energie Cottbus 1 - 3 Union Berlin
2020-08-08 14:00:00 Red Bull Salzburg 4 - 1 Nice
2020-08-08 15:00:00 Sturm Graz 0 - 1 Ferencvarosi TC
2020-08-08 15:00:00 Pardubice 1 - 1 Sigma Olomouc
2020-08-08 15:00:00 Mlada Boleslav B 1 - 0 Dobrovice
2020-08-08 15:30:00 Maribor 2 - 1 Synot Slovacko
2020-08-08 15:45:00 Slavia Praha 3 - 1 Fehervar Videoton
2020-08-08 15:59:00 Anorthosis Famagusta FC 2 - 0 AEL Limassol
2020-08-08 15:59:00 Nancy 2 - 1 Saarbrucken
2020-08-08 15:59:00 AJ Auxerre 1 - 1 Orleans US 45
2020-08-08 15:59:00 ZalaegerzsegTE 2 - 0 ZNK Osijek
2020-08-08 15:59:00 Lorient 0 - 0 Angers
2020-08-08 16:15:00 Caen 2 - 1 Amiens
2020-08-08 16:45:00 AFC Ajax 6 - 1 RKC Waalwijk
2020-08-08 17:00:00 Nea Salamis 2 - 2 Ethnikos Achnas FC
2020-08-08 17:30:00 FK Drita 2 - 1 Inter Club Escaldes
2020-08-08 18:00:00 NK Varteks Varazdin 1 - 0 Slaven Koprivnica
2020-08-08 18:30:00 MVV Maastricht 1 - 0 FC Eindhoven
UEFA Champions League
2020-08-08 19:00:00 Bayern Munchen 4 - 1 Chelsea
2020-08-08 19:00:00 FC Barcelona 3 - 1 Napoli
Poland Cup
2020-08-08 10:00:00 Lech II Poznan 3 - 2 Elana Torun
2020-08-08 11:00:00 Stargard Szczecinski 2 - 0 KS Legionovia Legionowo
Sweden Superettan
2020-08-08 11:00:00 Degerfors IF 5 - 0 AFC Eskilstuna
2020-08-08 15:30:00 Halmstads 0 - 0 GAIS
2020-08-08 15:30:00 Jonkopings Sodra IF 1 - 0 Umea FC
2020-08-08 15:45:00 Dalkurd FF 2 - 2 Norrby IF
Bulgaria Premier League
2020-08-08 14:45:00 PFK Montana 3 - 3 Arda
2020-08-08 17:00:00 Botev Vratsa 3 - 1 Ludogorets Razgrad
Slovak Super Liga
2020-08-08 15:59:00 Nitra 0 - 5 Slovan Bratislava
2020-08-08 17:00:00 Michalovce 0 - 2 Spartak Trnava
2020-08-08 17:00:00 Zlate Moravce 2 - 2 Sokol Dolna Zdana
2020-08-08 17:00:00 MFK Ruzomberok 2 - 2 Trencin
2020-08-08 17:00:00 FK Senica 0 - 4 MSK Zilina
Ireland First Division
2020-08-08 18:00:00 Cobh Ramblers 2 - 2 Salthill Devon Galway
2020-08-08 18:30:00 Longford Town 2 - 0 Athlone Town
Primera Division de Mexico
2020-08-08 00:30:00 Necaxa 1 - 1 Club America
2020-08-08 02:30:00 Mazatlan FC 2 - 1 Toluca
Brazil Campeonato Paulista
2020-08-08 19:30:00 Palmeiras 1 - 1 Corinthians Paulista (SP)
Finland Ykkonen
2020-08-08 14:00:00 AC Oulu 0 - 0 KTP Kotka
Latvian Higher League
2020-08-08 15:00:00 FK Ventspils 1 - 1 FK Spartaks Jurmala
2020-08-08 17:00:00 Rigas Futbola skola 3 - 0 FK Liepaja
Lithuania - 1.Division
2020-08-08 14:00:00 Baltija Panevezys 1 - 1 FK Riteriai
Sweden Division 1
2020-08-08 12:00:00 IK Frej Taby 4 - 0 Orebro Syrianska IF
2020-08-08 12:00:00 Taby 0 - 1 Brommapojkarna
2020-08-08 13:00:00 Motala AIF FK 2 - 2 Torns IF
2020-08-08 13:00:00 IFK Varnamo 5 - 0 Qviding FIF
2020-08-08 13:00:00 Karlskrona AIF 2 - 2 Eskilsminne IF
2020-08-08 13:00:00 FC Trollhattan 2 - 1 Lunds BK
2020-08-08 14:00:00 Karlstad BK 1 - 2 Gefle IF
2020-08-08 14:00:00 IFK Berga 3 - 2 Karlslunds IF HFK
2020-08-08 14:00:00 IF Sylvia 1 - 2 Haninge
2020-08-08 14:00:00 Tvaakers IF 1 - 0 Oskarshamns AIK
2020-08-08 15:00:00 Sollentuna United 1 - 0 Nykopings BIS
Belarusian Premier League
2020-08-08 13:00:00 Energetik-BGU Minsk 1 - 1 Neman Grodno
2020-08-08 15:00:00 FC Rukh Brest 3 - 3 FC Torpedo Zhodino
2020-08-08 17:00:00 BATE Borisov 1 - 0 FK Gorodeya
Russian National Football League
2020-08-08 09:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 1 - 0 Dinamo Briansk
2020-08-08 12:00:00 Akron Togliatti 2 - 1 Shinnik Yaroslavl
2020-08-08 12:00:00 Spartak Moscow II 1 - 1 Torpedo moskva
2020-08-08 13:00:00 FK Nizhny Novgorod 2 - 0 Irtysh 1946 Omsk
2020-08-08 13:00:00 Gazovik Orenburg 1 - 0 Neftekhimik Nizhnekamsk
2020-08-08 13:30:00 Chertanovo Moscow 2 - 0 Tom Tomsk
2020-08-08 14:00:00 Veles 3 - 1 Krylya Sovetov
2020-08-08 14:00:00 Tekstilshchik Ivanovo 1 - 0 SKA Khabarovsk
2020-08-08 15:00:00 FK Krasnodar II 3 - 1 Fakel
2020-08-08 15:59:00 FK Chayka K-SR 0 - 3 Alania Vladikavkaz
2020-08-08 17:00:00 Baltika Kaliningrad 2 - 0 Volgar Astrakhan
Primera Division de Uruguay
2020-08-08 12:45:00 Rentistas 1 - 1 Liverpool URU
2020-08-08 15:00:00 Cerro Montevideo 1 - 0 Plaza Colonia
2020-08-08 17:30:00 Danubio FC 1 - 3 CA River Plate
2020-08-08 20:30:00 Defensor Sporting Montevideo 0 - 2 Torque
Australia A-League
2020-08-08 07:00:00 Perth Glory 0 - 4 Melbourne Victory
J-League Division 2
2020-08-08 09:00:00 Albirex Niigata 1 - 1 Omiya Ardija
2020-08-08 09:00:00 Tokyo Verdy 0 - 1 FC Ryukyu
2020-08-08 10:00:00 Jubilo Iwata 2 - 1 Matsumoto Yamaga FC
2020-08-08 10:00:00 Zweigen Kanazawa FC 4 - 3 Ehime FC
2020-08-08 10:00:00 Montedio Yamagata 3 - 4 Kyoto Sanga
2020-08-08 10:00:00 Fagiano Okayama 3 - 1 Mito Hollyhock
2020-08-08 10:00:00 Renofa Yamaguchi 0 - 1 Tochigi SC
2020-08-08 10:00:00 Tokushima Vortis 3 - 1 V-Varen Nagasaki
2020-08-08 10:00:00 Avispa Fukuoka 2 - 2 Ventforet Kofu
Jordan Premier League
2020-08-08 17:30:00 AL Salt 1 - 0 Ramtha Club
Qatar League
2020-08-08 13:30:00 Umm Salal 1 - 1 Al-Ahli Doha
2020-08-08 15:45:00 Al-Sadd 1 - 0 Al Duhail
Bahraini Premier League
2020-08-08 15:59:00 Al-Najma 4 - 1 Al-Shabbab
2020-08-08 15:59:00 Busaiteen 2 - 2 East Riffa
Botola Pro 1
2020-08-08 17:00:00 Raja Casablanca Atlhletic 2 - 0 Olympique de Safi
Professional Tunisian League 1
2020-08-08 15:59:00 Chebba 2 - 3 U.S.Monastir
2020-08-08 15:59:00 US Ben Guerdane 0 - 0 Esperance Sportive de Tunis
2020-08-08 15:59:00 Stade tunisien 0 - 1 J.S. Kairouanaise
Slovakia 2. Liga
2020-08-08 14:55:00 MFK Dubnica nad Vahom 0 - 1 Dukla Banska Bystrica
2020-08-08 15:00:00 FK Kosice 3 - 1 MSK Puchov
2020-08-08 15:00:00 KFC Komarno 2 - 0 MSK Zilina B
2020-08-08 15:00:00 Partizan Bardejov 1 - 0 Tatran LM
Bosnia and Herzegovina Premier League
2020-08-08 15:00:00 Mladost Doboj Kakanj 2 - 2 Sarajevo
2020-08-08 15:30:00 Olimpik Sarajevo 1 - 2 NK Siroki Brijeg
2020-08-08 17:00:00 FK Velez Mostar 2 - 0 HSK Zrinjski Mostar
2020-08-08 18:30:00 FK Tuzla City 1 - 0 FK Krupa
Estonia Champions League
2020-08-08 13:00:00 Viljandi Tulevik 0 - 2 Tallinna JK Legion
Primera Division de Paraguay
2020-08-08 20:00:00 General Diaz 1 - 3 Olimpia Asuncion
Brazil Serie B
2020-08-08 00:30:00 Confianca SE 2 - 2 Parana PR
2020-08-08 14:00:00 Juventude 2 - 1 CRB AL
2020-08-08 19:00:00 Operario Ferroviario PR 3 - 1 Figueirense
Macedonian First Football League
2020-08-08 15:30:00 FC Vardar Skopje 0 - 1 Borec Veles
Slovakia 2.Liga Play off
2020-08-08 15:00:00 Cadca 0 - 3 Rimavska Sobota
2020-08-08 15:00:00 MFK Lokomotiva Zvolen 1 - 4 Namestovo
2020-08-08 15:30:00 Inter Bratislava 5 - 0 Lokomotiva Devinska Nova Ves
Sweden Damallsvenskan
2020-08-08 12:00:00 Pitea IF (w) 1 - 5 Kopparbergs Goteborg (w)
2020-08-08 12:00:00 Umea IK (w) 3 - 0 Vittsjo GIK (w)
2020-08-08 13:00:00 Eskilstuna United (w) 3 - 0 Vaxjo (W)
2020-08-08 13:00:00 Djurgardens (w) 0 - 1 Orebro (w)
2020-08-08 15:00:00 Linkopings (w) 0 - 3 Kristianstads DFF (w)
Women Norwegian Toppserien
2020-08-08 12:00:00 Klepp (w) 1 - 0 Lyn (w)
2020-08-08 13:00:00 Sandviken (w) 1 - 3 Rosenborg BK (w)
Finland Women Premier League
2020-08-08 12:00:00 Y Ilves (W) 0 - 1 PK-35 RY (w)
2020-08-08 13:00:00 Jyvaskylan Pallokerho (w) 2 - 0 HJK Helsinki (w)
2020-08-08 13:00:00 TPS Turku (w) 1 - 1 PK-35 Vantaa (w)
2020-08-08 13:00:00 TiPS Vantaa (w) 2 - 1 KuPs ?W?
2020-08-08 14:00:00 Aland United (w) 2 - 1 Honka Espoo (w)
Swden Women Division 2
2020-08-08 12:00:00 AIK Solna (w) 4 - 2 Jitex DFF (w)
2020-08-08 13:00:00 IFK Kalmar (w) 1 - 2 Hammarby (w)
2020-08-08 13:00:00 Kvarnsvedens IK (w) 1 - 3 Brommapojkarna (w)
National Premier Leagues Western Australia
2020-08-08 07:00:00 Rocking ham City 2 - 4 Perth SC
2020-08-08 07:00:00 Balcatta FC 2 - 3 Willip
2020-08-08 07:00:00 Sorrento F.C. 4 - 2 Inglewood United
2020-08-08 07:00:00 Floreat Athena 2 - 1 ECU Joondalup
2020-08-08 07:00:00 Armadale SC 1 - 2 Bayswater City
2020-08-08 07:00:00 Perth Glory (Youth) 1 - 0 Cockburn City
NSW Premier League
2020-08-08 09:45:00 Ted Reiter Mountain City Rovers 2 - 2 Blacktown City Demons
Korea Challengers League
2020-08-08 08:00:00 Hwaseong FC 2 - 2 Gimhae City
2020-08-08 08:00:00 Pyeongtaek Citizen 0 - 4 Gimpo FC
Hungary NB ?
2020-08-08 16:15:00 Pecsi MFC 2 - 2 Gyori ETO
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2020-08-08 08:15:00 Sigma Olomouc B 0 - 2 Frydek-Mistek
2020-08-08 15:00:00 Odra Petrkovice 0 - 3 Otrokovice
2020-08-08 15:00:00 Uhersky Brod 0 - 0 Slavia Kromeriz
2020-08-08 15:00:00 Vrchovina 1 - 2 Vyskov
Israel Ligat Al Toto Cup
2020-08-08 15:59:00 Ashdod MS 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
2020-08-08 16:50:00 Maccabi Petah Tikva FC 1 - 1 Hapoel Hadera
2020-08-08 16:50:00 Maccabi Netanya 3 - 0 Hapoel Kfar Saba
2020-08-08 17:15:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 0 - 0 Beitar Jerusalem
Denmark Womans League
2020-08-08 12:00:00 Fortuna Hjorring (w) 0 - 2 Thisted FC (w)
2020-08-08 12:00:00 Nordsjaelland (w) 4 - 0 AGF Kvindefodbold APS (W)
2020-08-08 12:00:00 Kolding B (w) 1 - 2 Brondby IF (w)
Saudi Arabia Division 1
2020-08-08 15:59:00 Al Khaleej Club 1 - 3 Hottain (KSA)
2020-08-08 15:59:00 Al-Qadasiya 5 - 1 Uhud
Australia Brisbane Premier League
2020-08-08 07:00:00 Acacia Ridge 1 - 2 St George Willawong FC
2020-08-08 08:10:00 Bayside United FC 4 - 0 Albany Creek
2020-08-08 09:00:00 North Star 1 - 3 Brisbane Knights
South Africa League Cup
2020-08-08 12:00:00 Baroka FC 0 - 3 Bloemfontein Celtic
2020-08-08 17:15:00 Mamelodi Sundowns 3 - 2 Bidvest Wits
Denmark Youth U19
2020-08-08 11:00:00 Lyngby Fodbold Club U19 1 - 0 Horsens U19
2020-08-08 11:00:00 Esbjerg U19 1 - 3 Midtjylland U19
2020-08-08 11:00:00 Aalborg BK U19 3 - 3 Randers Freja U19
2020-08-08 12:00:00 Aarhus AGF U19 3 - 1 Silkeborg U19
Lithuania - 2.Division
2020-08-08 10:00:00 Hegelmann Litauen 2 - 0 FK Kauno Zalgiris II
2020-08-08 10:00:00 Lietava Jonava 3 - 3 FK Zalgiris Vilnius B
2020-08-08 14:00:00 FK Minija 2 - 0 Atomsfera Mazeikiai
Azadegan League
2020-08-08 15:30:00 Damash Gilan FC 2 - 1 Qashqai Shiraz
2020-08-08 15:30:00 Fajr Sepasi 4 - 1 Niroye Zamini
2020-08-08 15:30:00 Mes krman 0 - 1 Shahrdary Arak
2020-08-08 15:30:00 Malavan 0 - 1 Khouneh Be Khouneh
2020-08-08 15:30:00 Baderan Tehran FC 1 - 0 Sepidrood Rasht
2020-08-08 15:30:00 Arman Gohar Sirjan 0 - 0 Persepolis Pakdasht
2020-08-08 15:30:00 Khooshe Talaee Sana Saveh 2 - 0 Esteghlal Khozestan
2020-08-08 15:30:00 Navad Urmia 0 - 1 Mes Rafsanjan
Brazil Campeonato Baiano Division
2020-08-08 19:30:00 Bahia 1 - 1 Alagoinhas Atletico BA
FFSA Premier League
2020-08-08 05:00:00 Croydon Kings 2 - 1 Metrostars SC
2020-08-08 05:30:00 Adelaide Blue Eagles 1 - 1 Adelaide United FC (Youth)
2020-08-08 05:30:00 Modbury Jets 0 - 0 Adelaide City FC
2020-08-08 05:30:00 Campbelltown City SC 3 - 1 Para Hills Knlghts SC
2020-08-08 08:30:00 Adelaide Olympic 0 - 0 Cumberland United FC
SVK U19 A
2020-08-08 09:00:00 SCP RuzomberokU19 2 - 2 FC Nitra U19
2020-08-08 09:00:00 Spartak Trnava U19 1 - 2 FK Zeleziarne Podbrezova U19
2020-08-08 09:00:00 Dukla Banska Bystrica U19 0 - 1 FK Poprad U19
Estonia Esi Liiga
2020-08-08 14:00:00 Elva 3 - 2 Vandra JK Vaprus
2020-08-08 15:59:00 Tallinna FC Levadia B 2 - 1 FC Maardu
2020-08-08 15:59:00 Kohtla Jarve JK Jarve 2 - 1 Flora Tallinn II
ACT Premier League
2020-08-08 05:45:00 Woden Valley 0 - 3 Monaro Panthers
QLD Premier League
2020-08-08 07:00:00 Capalaba Bulldogs 3 - 2 Moreton Bay United
2020-08-08 08:00:00 Queensland Lions SC 5 - 1 Eastern Suburbs Brisbane
2020-08-08 08:00:00 Brisbane City 0 - 1 Gold Coast Knights
2020-08-08 09:00:00 Redlands United FC 1 - 2 Peninsula Power
Latvia Division 2
2020-08-08 15:00:00 FK Dinamo Riga 1 - 0 Saldus SS/Leevon
2020-08-08 15:59:00 Super Nova 2 - 1 Grobina
FFSA PL
2020-08-08 05:30:00 Western Strikers SC 0 - 3 Adelaide Panthers
2020-08-08 05:30:00 Playford City Patriots 2 - 0 Fulham United FC
2020-08-08 05:30:00 West Adelaide SC 2 - 1 West Bay
2020-08-08 05:30:00 Sturt Lions 1 - 1 Adelaide Victory
2020-08-08 05:30:00 Seaford Rangers 0 - 2 Adelaide Hills
2020-08-08 10:30:00 Adelaide Vipers 0 - 2 White City Woodville
Estonia Womens Meistri Liiga
2020-08-08 11:00:00 FC Lootos Polva (W) 1 - 3 Vaprus Parnu (w)
2020-08-08 11:00:00 Tammeka Tartu (W) 0 - 4 JK Tallinna Kalev (W)
Belarus Womens Premier League
2020-08-08 12:00:00 Fk BOTSOR Brest (w) 1 - 4 Dnepr Mogilev (w)
2020-08-08 13:00:00 Dinamo-BGUFK Minsk (w) 2 - 0 Neman Grodno (w)
Estonia Teine Liiga
2020-08-08 15:59:00 Tabasalu Charma 3 - 2 JK Tallinna Kalev II
2020-08-08 15:59:00 Viimsi MRJK 6 - 0 Nomme JK Kalju II
2020-08-08 15:59:00 Laanemaa Haapsalu 7 - 1 Keila JK
2020-08-08 15:59:00 Rakvere FC Flora 0 - 3 Paide Linnameeskond B
2020-08-08 15:59:00 Voru JK 2 - 4 JK Welco Elekter
POL WD1
2020-08-08 10:00:00 KKPK Medyk Konin (w) 1 - 1 Katowice (w)
2020-08-08 11:00:00 Czarni Sosnowiec (w) 8 - 0 MKS Olimpia Szczecin (w)
2020-08-08 11:30:00 UKS Lodz (w) 2 - 0 AZS UJ Krakow (w)
Bulgaria B PFG
2020-08-08 15:00:00 Yantra Gabrovo 1 - 0 Kariana Erden
2020-08-08 15:00:00 Sportist Svoge 0 - 2 Lokomotiv Sofia
2020-08-08 15:00:00 Strumska Slava 1 - 1 Septemvri Sofia
2020-08-08 15:59:00 FC Sozopol 1 - 1 FC Dobrudzha
2020-08-08 15:59:00 Septemvri Simitli 2 - 0 Litex Lovech
2020-08-08 17:00:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 1 - 1 Neff supporting Simic
K League Challenge League
2020-08-08 10:00:00 Ansan Greeners FC 0 - 1 FC Anyang
2020-08-08 10:00:00 Daejeon Citizen 2 - 3 Gyeongnam FC
J-League Division 3
2020-08-08 09:00:00 FC Gifu 1 - 1 Grulla Morioka
2020-08-08 09:00:00 Cerezo Osaka U23 0 - 0 Yokohama SCC
Brasileiro, Serie C
2020-08-08 18:00:00 Sao Jose PoA RS 1 - 0 Sao Bento
2020-08-08 19:00:00 Ituano SP 3 - 0 Tombense
2020-08-08 20:00:00 Brusque FC 2 - 1 Ypiranga(RS)
2020-08-08 20:00:00 SC Paysandu Para 0 - 0 Santa Cruz PE
Australian cloth
2020-08-08 07:00:00 New Farm 2 - 1 Annerley FC
2020-08-08 07:05:00 Western Spirit 1 - 0 The Lakes
2020-08-08 08:00:00 Mount Gravatt Hawks 2 - 2 Samford Ranges
2020-08-08 08:00:00 AC Carina 2 - 1 Ipswich City
Australia U20
2020-08-08 05:00:00 Balcatta U20 1 - 2 Gwelup Croatia U20
2020-08-08 05:00:00 Armadale SC U20 0 - 1 Bayswater U20
2020-08-08 05:00:00 Rockingham City FC U20 0 - 3 Pires U20
2020-08-08 05:00:00 Perth Glory FC U20 1 - 3 Cockburn City U20
2020-08-08 05:00:00 FloreatAthena U20 2 - 2 ECU Joondalup U20
2020-08-08 05:00:00 Sorrento F.C. U20 1 - 4 Inglewood United U20
WAUS WD1
2020-08-08 09:00:00 Curtin University FC Women 1 - 1 Subiaco AFC (w)
Finland - Kakkonen Lohko
2020-08-08 11:00:00 JIPPO 2 - 0 Jyvaskyla JK
2020-08-08 12:00:00 P-Iirot 2 - 3 PIF Parainen
2020-08-08 12:00:00 JaPS 3 - 0 PK Keski Uusimaa
2020-08-08 12:00:00 Jakobstads Bollklubb 1 - 0 Kiisto Vaasa
2020-08-08 13:00:00 EPS Espoo 0 - 0 Honka Akatemia
2020-08-08 14:00:00 JS Hercules 4 - 1 PS Kemi Kings
Austrian 3.Liga
2020-08-08 14:00:00 SVG Reichenau 0 - 0 Kufstein
2020-08-08 17:00:00 SV Kuchl 3 - 1 Salzburger AK 1914
2020-08-08 17:00:00 SV Wals-Grunau 1 - 3 FC Pinzgau Saalfelden
Norway 2.Liga
2020-08-08 12:00:00 IF Floya 0 - 6 Kvik Halden
2020-08-08 12:00:00 Skeid Oslo 2 - 0 Eidsvold Turn
2020-08-08 13:00:00 Floro 1 - 2 Alta
2020-08-08 14:00:00 Fredrikstad 3 - 2 Kjelsas
2020-08-08 14:00:00 Flekkeroy 1 - 0 FK Arendal
2020-08-08 14:00:00 Senja 1 - 0 Hodd
2020-08-08 14:00:00 Fram Larvik 0 - 1 Vard Haugesund
2020-08-08 14:00:00 Bryne 2 - 1 Egersunds IK
2020-08-08 14:00:00 Levanger FK 0 - 0 Nardo FK
Sweden Div 3 Mellersta
2020-08-08 11:00:00 Onsala BK 4 - 2 IS Halmia
2020-08-08 11:30:00 Savedalens IF 3 - 2 IFK Tidaholm
2020-08-08 11:30:00 Assyriska BK 2 - 1 IF Limhamn Bunkeflo
2020-08-08 11:30:00 Umea FC Academy 3 - 3 Pitea IF
2020-08-08 12:00:00 IFO Bromolla IF 0 - 2 Dalstorps IF
2020-08-08 12:00:00 IFK Umea 2 - 1 Moron BK
2020-08-08 12:00:00 BK Olympic 1 - 3 Vinbergs IF
2020-08-08 12:00:00 IFK Malmo FK 1 - 0 KSF Prespa Birlik
2020-08-08 12:00:00 IK Tord 3 - 3 Rappe GOIF
2020-08-08 12:00:00 Huddinge IF 1 - 0 Assyriska IF i Norrkoping
2020-08-08 12:00:00 Newroz FC 1 - 2 Varmbols FC
2020-08-08 12:00:00 Syrianska Botkyrka IF 4 - 1 Tyreso FF
2020-08-08 12:30:00 IFK Stocksund 1 - 2 Hudiksvalls ABK
2020-08-08 13:00:00 Atvidabergs 0 - 4 BK Forward
2020-08-08 13:00:00 Nordvarmland FF 1 - 1 IK Gauthiod
2020-08-08 14:00:00 Asarums IF FK 1 - 1 Husqvarna FF
2020-08-08 14:00:00 Angelholms FF 3 - 0 Vastra Frolunda
2020-08-08 14:15:00 Fanna BK 1 - 3 IFK Osterakers Fk
2020-08-08 14:30:00 FC Gute 1 - 1 Trosa Vagnhärad SK
2020-08-08 15:59:00 Syrianska FC 1 - 0 IFK Hassleholm
BRA SE
2020-08-08 19:00:00 Itabaiana(SE) 2 - 0 Frei Paulistano
TAS Premier League
2020-08-08 04:15:00 Devonport City 1 - 0 South Hobart
2020-08-08 04:15:00 Kingborough Lions 2 - 0 Launceston City
2020-08-08 04:30:00 Olympia Warriors 5 - 1 Riverside Olympic
2020-08-08 06:30:00 Glenorchy Knights FC 5 - 2 Hobart Zebras
Brazil Brasiliense DF Division 1
2020-08-08 19:00:00 SE do Gama 2 - 0 Real FC
NSW-N Premier League
2020-08-08 04:30:00 Lambton Jarvis 2 - 3 Broadmeadow Magic
Australia Queensland State Women's Premier League
2020-08-08 03:30:00 Gold Coast city (w) 2 - 1 Logan Lightning (W)
2020-08-08 08:00:00 Souths United SC (w) 1 - 2 The Gap NPL (w)
2020-08-08 08:30:00 Eastern Suburbs SC (w) 1 - 1 Dare southwest Queensland (w)
Australia Brisbane Premier League Reserves
2020-08-08 06:00:00 Bayside United FC Reserve 3 - 3 Albany Creek Reserve
Bhutan Thimphu League
2020-08-08 09:00:00 Paro FC 1 - 2 Transport United FC
FFSA SLR
2020-08-08 02:45:00 Croydon Kings Reserve 0 - 5 North Eastern MetroStars Reserve
2020-08-08 03:15:00 Modbury Jets Reserves 5 - 1 Adelaide City Reserve
2020-08-08 03:15:00 Campbelltown City Reserve 2 - 1 Para Hills Reserves
2020-08-08 03:15:00 Adelaide Blue Eagles Reserve 0 - 1 Adelaide United Reserves
2020-08-08 03:15:00 Playford Reserves 3 - 0 Fulham United FC Reserves
2020-08-08 03:15:00 Western Strikers Reserves 1 - 2 South Adelaide Reserves
2020-08-08 03:15:00 Sturt Lions Reserves 0 - 3 Adelaide Victory Reserves
2020-08-08 03:15:00 West Adelaide Reserve 4 - 1 West Torrens Birkalla B
2020-08-08 03:20:00 Seaford Rangers Reserves 5 - 5 Adelaide Hills Reserves
2020-08-08 06:15:00 Adelaide Olympic Reserve 3 - 2 Cumberland United Reserves
Australia Women Brisbane Premier League
2020-08-08 08:00:00 Annerley FC (w) 1 - 2 Peninsula Power BPL (w)
2020-08-08 08:00:00 Caboolture FC (w) 0 - 2 North Brisbane FC?w?
2020-08-08 08:14:00 Toowong ?w? 1 - 1 Brisbane City (W)
2020-08-08 09:15:00 Queensland University(w) 2 - 1 Robina City FC Women
Fen qing Guan
2020-08-08 11:00:00 IF Gnistan U20 1 - 4 FC Lahti U20
2020-08-08 12:00:00 KuPS U20 1 - 1 VJS Vantaa U20
2020-08-08 13:00:00 FC Honka U20 0 - 1 Atlantis U20
2020-08-08 14:00:00 KaPa U20 2 - 3 Ilves U20
Finland Kolmonen
2020-08-08 09:00:00 Nopsa 2 - 2 JäPS/47
2020-08-08 11:00:00 OTP 8 - 2 Roi United
2020-08-08 11:15:00 TPS Turku II 0 - 2 Aland
2020-08-08 12:00:00 ToVe Pori 0 - 4 FC Inter II
2020-08-08 12:00:00 Union Plaani 2 - 1 Edustus IPS
Central Premier League
2020-08-08 02:30:00 Stop Out 2 - 2 Napier City Rovers
Queensland U20 League
2020-08-08 04:45:00 Capalaba Bulldogs U20 0 - 1 Moreton Bay Jets U20
2020-08-08 06:00:00 SWQ Thunder U20 2 - 0 Sunshine Coast U20
2020-08-08 06:00:00 Mitchelton FC U20 4 - 1 Holland Park Hawks U20
Austria Landesliga
2020-08-08 14:00:00 SC Gofis 3 - 1 SC Fussach
2020-08-08 15:00:00 ATUS Ferach 3 - 0 SK Maria Saal
2020-08-08 15:30:00 SC Landskron 2 - 1 SGA Sirnitz
2020-08-08 15:30:00 SVG Bleiburg 1 - 3 St Jakob/Rosental
2020-08-08 16:30:00 Union Innsbruck 2 - 2 SV Fugen
2020-08-08 17:00:00 SV Dellach Gail 2 - 0 KAC 1909
Australia New South Wales League 2
2020-08-08 05:00:00 Central Coast Mariners (Youth) 3 - 2 Northern Tigers
2020-08-08 08:00:00 Bonnyrigg White Eagles 2 - 0 St George City FA
2020-08-08 09:00:00 Spirit FC 3 - 1 SD Raiders FC
Finland Ykkonen Women
2020-08-08 10:00:00 Nurmiyervi (W) 2 - 0 RoPS (w)
New Zealand mainland Super League
2020-08-08 02:45:00 Christchurch United 1 - 1 Ferrymead Bays
Northern New Zealand League
2020-08-08 03:00:00 Manukau United 2 - 2 Central United Auckland
Poland Division 4
2020-08-08 09:00:00 Jutrzenka Giebultow 1 - 3 Wisla Pulawy
2020-08-08 10:00:00 Jagiellonia Bialystok II 1 - 3 MLKS Znicz Biala Piska
2020-08-08 10:00:00 Korona II Kielce 0 - 2 LKS Lagow
2020-08-08 11:30:00 Zaglebie Lubin B 3 - 1 Miedz Legnica II
2020-08-08 12:00:00 Wikielec 5 - 1 KS Wasilkow
2020-08-08 13:00:00 GKS Przodkowo 4 - 2 Unia Swarzedz
2020-08-08 14:00:00 Olimpia Zambrow 2 - 0 Unia Skierniewice
2020-08-08 14:00:00 KS Kutno 2 - 1 Polonia Warszawa
2020-08-08 15:00:00 Foto-Higiena Olawa 1 - 4 Ruch Chorzow
2020-08-08 15:00:00 KSZO Ostrowiec 2 - 0 Orleta Radzyn Podlaski
2020-08-08 15:00:00 LKS Wolczanka Wolka Pelkinska 2 - 3 Sokol Sieniawa
2020-08-08 15:00:00 Piast Zmigrod 0 - 3 LKS Goczalkowice Zdroj
2020-08-08 15:00:00 Podlasie Biala Podlaska 1 - 0 Cracovia II
2020-08-08 15:00:00 Blonianka Blonie 3 - 2 Ursus Warszawa
2020-08-08 15:00:00 Jarota Jarocin 1 - 1 Kotwica Kolobrzeg
2020-08-08 15:00:00 KS Mieszko Gniezno 0 - 6 Nielba Wagrowiec
2020-08-08 15:00:00 Flota Swinoujscie 2 - 2 Pogon Szczecin II
2020-08-08 15:00:00 Gornik Konin 1 - 2 Gryf Wejherowo
2020-08-08 15:20:00 Rekord Bielsko-Biala 2 - 1 Stal Brzeg
2020-08-08 15:30:00 Warta Gorzów Wielkopolski 1 - 3 Polonia-Stal Swidnica
2020-08-08 15:30:00 Podhale Nowy 2 - 0 Avia Swidnik
2020-08-08 15:30:00 Wisloka Debica 0 - 2 Wisla Sandomierz
2020-08-08 15:59:00 MKS Kluczbork 2 - 0 Gornik II Zabrze
2020-08-08 18:00:00 Zabkovia Zabki 3 - 1 Sparta Jazgarzew
Serbia U19 League
2020-08-08 07:50:00 FK Rad Beograd U19 0 - 2 Vojvodina U19
2020-08-08 09:05:00 Mladost Lucani U19 5 - 1 Radnicki Nis U19
2020-08-08 11:00:00 FK Spartak Zdrepceva Krv U19 3 - 2 Cukaricki U19
2020-08-08 14:30:00 FK Vozdovac U19 1 - 3 Partizan Belgrade U19
2020-08-08 15:30:00 FK Internacional U19 0 - 2 FK Brodarac U19
2020-08-08 15:59:00 FK Graficar Beograd U19 0 - 2 Red Star Belgrade U19
Czech Group D League
2020-08-08 08:30:00 MSK Breclav 1 - 1 Brno B
2020-08-08 08:30:00 Mohelnice 3 - 1 TJ Medlov
2020-08-08 14:30:00 FC Prerov 2 - 1 Kozlovice
2020-08-08 14:30:00 Rymarov 2 - 2 MFK Havirov
2020-08-08 15:00:00 SK Krumvir 2 - 2 Boskovice
2020-08-08 15:00:00 SK Detmarovice 6 - 0 Novy Jicin
Bosnia erzegovina 1st League
2020-08-08 15:00:00 Zvi Jerzy Da 0 - 4 FK Kozara Gradiska
2020-08-08 15:00:00 Zeljeznicar Banja Luka 0 - 0 Rudar Prijedor
2020-08-08 15:30:00 NK Slaven Zivinice 1 - 1 FK Igman Konjic
2020-08-08 15:30:00 Zvijezda Gradacac 0 - 1 Orasje
Norway Division 1 Women
2020-08-08 09:00:00 Stabaek (w) 2 - 1 Medkila (w)
2020-08-08 10:00:00 KIL/Hemne (w) 0 - 2 Ovrevoll Hosle(W)
2020-08-08 11:00:00 Fart (w) 2 - 4 Amazon Grimstad (w)
2020-08-08 18:00:00 Aasane (w) 4 - 1 Floya (w)
TAS Premier Championship
2020-08-08 01:30:00 Kingborough Lions Reserves 5 - 2 South East United FC
2020-08-08 02:10:00 Olympia FC Warriors Reserves 4 - 1 Beach City
2020-08-08 04:15:00 University of Tasmania SC 7 - 1 Clarence Zebras Reserves
2020-08-08 04:15:00 Taroona 2 - 2 Metro Claremont SC
2020-08-08 04:15:00 Launceston United 3 - 0 Riverside Olympic Reserves
2020-08-08 04:15:00 Hobart United 4 - 0 New Town Eagles
2020-08-08 04:15:00 Glenorchy Knights Reserves 3 - 1 South Hobart Reserves
2020-08-08 06:30:00 Devonport City Reserves 6 - 1 Somerset
Serbia League Women
2020-08-08 10:30:00 ZFK Zemun (w) 2 - 2 LASK Crvena Zvezda (w)
2020-08-08 15:00:00 ZFK Masinac (w) 0 - 2 Vojvodina (w)
Ireland Leinster Senior League
2020-08-08 13:30:00 Tek United 1 - 1 Newtown Rangers AFC
2020-08-08 13:30:00 Ballymun United 0 - 4 Crumlin United
2020-08-08 13:30:00 Bangor Celtic 2 - 2 Booth Road Celtic
Fiji cup
2020-08-08 01:00:00 Lautoka 1 - 3 Navua FC
2020-08-08 03:00:00 Labasa FC 1 - 1 Ba
2020-08-08 05:00:00 Rewa FC 0 - 1 Nadi FC
National Primera Division Western Australia
2020-08-08 07:00:00 FC Ashfield 1 - 2 Forrestfield United
2020-08-08 07:00:00 Joondalup United 4 - 2 Swan United
2020-08-08 07:00:00 Mandurah City 4 - 2 UWA-Nedlands FC
2020-08-08 07:00:00 Olympic Kingsway SC 1 - 1 Fremantle City
2020-08-08 07:00:00 Stirling Lions 0 - 1 Western Knights
2020-08-08 07:00:00 Quinns FC 2 - 0 Subiaco AFC
Belarus Division 2
2020-08-08 11:00:00 Ivatsevichi 0 - 4 FC Baranovichi
Northern NSW U20 League
2020-08-08 03:00:00 Central Coast U20 3 - 1 Northern Tigers U20
2020-08-08 06:25:00 Bonnyrigg White Eagles U20 2 - 1 St George City FA U20
2020-08-08 06:30:00 GHFA Spirit FC U20 4 - 1 Ryder U20
2020-08-08 06:30:00 North West Sydney U20 4 - 1 SD Raiders U20
Australia Gold Coast Premier League
2020-08-08 05:00:00 Broadbeach United 2 - 3 Nerang
2020-08-08 06:00:00 Coomera 3 - 2 Southport Warriors
2020-08-08 08:00:00 Palm Beach 3 - 3 Surfers Paradise
Australia Gold Coast Reserves
2020-08-08 02:45:00 Broadbeach United Reserves 1 - 3 Nerang Reserves
2020-08-08 03:40:00 Coomera Reserves 1 - 0 Southport Reserves
Israel Super Cup
2020-08-08 17:15:00 Hapoel Beer Sheva 0 - 2 Maccabi Tel Aviv
QLD Division 1
2020-08-08 08:00:00 Mitchelton FC 1 - 1 Holland Park Hawks FC
2020-08-08 08:00:00 SWQ Thunder 3 - 2 Sunshine Coast FC
2020-08-08 09:00:00 Southside Eagles 1 - 2 Western Pride
Nicaragua Youth League
2020-08-08 20:00:00 Real Madriz FC U20 3 - 1 Diriangen U20
Tajikistan Vysshaya Liga
2020-08-08 12:00:00 Lokomotiv Pamir 0 - 3 FC Istiklol Dushanbe
2020-08-08 12:00:00 Faizkand 0 - 0 FC Kuktosh
2020-08-08 12:00:00 Dushanbe-83 1 - 2 Khujand
Germany Landespokal
2020-08-08 12:00:00 Wacker Nordhausen 0 - 2 Carl Zeiss Jena
2020-08-08 15:00:00 TSV Tauberbischofsheim 0 - 0 FC Grunsfeld
2020-08-08 15:00:00 ASV Eppelheim 1 - 2 FC Muhlhause
2020-08-08 15:59:00 Eilenburg 1 - 0 FC Lokomotive Leipzig
Mongolia Premier League
2020-08-08 11:00:00 Ulaanbaatar City 1 - 1 FC Ulaanbaatar
Australia Capital Territory Premier League Women
2020-08-08 05:00:00 Canberra Olympic?w? 3 - 5 Canberra FC (w)
2020-08-08 07:00:00 Belconnen United (w) 1 - 1 Gungahlin United?w?
Chinese Champions League
2020-08-08 06:15:00 TianYu Sihe 6 - 1 JinYin Qiuxue
Laos Premier League
2020-08-08 09:00:00 Master 7 FC 4 - 0 Viengchan FC
2020-08-08 09:00:00 Lao Toyota FC 2 - 1 Ezra FC
Australia South Australia State League 2
2020-08-08 05:30:00 Adelaide University SC 1 - 1 Northern Demons
Costa Rica Primera Division Women
2020-08-08 20:00:00 Sporting FC (W) 0 - 1 CS Herediano (W)
Australia Darwin Premier League
2020-08-08 06:30:00 Hellenic AC 3 - 0 Darwin Hearts
2020-08-08 10:30:00 Mindil Aces 2 - 2 Casuarina FC
Australia Capital Territory U23 League
2020-08-08 03:30:00 Woden Weston FC U23 1 - 0 Monaro Panthers U23
Australia New South Wales U20 League
2020-08-08 07:00:00 Manly United U20 4 - 0 Western Sydney Wanderers U20
2020-08-08 07:00:00 Mt Druitt Town Rangers U20 1 - 0 Blacktown City FC U20
Poland Regional League
2020-08-08 14:00:00 Wicher Koby?ka 5 - 0 Hutnik Warsaw II