Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2020-08-01 13:00:00 Shelbourne 0 - 1 Waterford United
2020-08-01 15:59:00 Shamrock Rovers 3 - 1 Finn Harps
Finland Veikkausliga
2020-08-01 14:00:00 Inter Turku 2 - 1 IFK Mariehamn
2020-08-01 14:00:00 RoPS Rovaniemi 2 - 3 TPS Turku
2020-08-01 14:00:00 Ilves Tampere 2 - 2 HIFK
2020-08-01 14:00:00 SJK Seinajoen 1 - 1 FC Haka
2020-08-01 14:00:00 HJK Helsinki 2 - 2 KuPs
Korea League
2020-08-01 10:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 2 - 1 Pohang Steelers
2020-08-01 10:00:00 Seongnam FC 1 - 2 FC Seoul
2020-08-01 11:00:00 Incheon United 1 - 3 Gwangju Football Club
Norwegian Tippeligaen
2020-08-01 15:59:00 Sandefjord 2 - 1 Molde
2020-08-01 18:30:00 Brann 1 - 2 Valerenga
J-League Division 1
2020-08-01 09:00:00 Vegalta Sendai 0 - 1 Yokohama Marinos
2020-08-01 09:00:00 Nagoya Grampus 0 - 1 Kashiwa Reysol
2020-08-01 09:00:00 Yokohama FC 0 - 2 Hiroshima Sanfrecce
2020-08-01 10:00:00 FC Tokyo 2 - 3 Sagan Tosu
2020-08-01 10:00:00 Gamba Osaka 0 - 1 Kawasaki Frontale
2020-08-01 10:00:00 Urawa Red Diamonds 1 - 1 Shimizu S-Pulse
2020-08-01 10:00:00 Oita Trinita 1 - 4 Kashima Antlers
2020-08-01 10:00:00 Shonan Bellmare 0 - 1 Cerezo Osaka
Swedish Allsvenskan
2020-08-01 13:00:00 Djurgardens 3 - 1 Hacken
2020-08-01 13:00:00 Orebro 1 - 2 Falkenberg
Scottish Premier League
2020-08-01 11:30:00 Aberdeen 0 - 1 Glasgow Rangers
2020-08-01 14:00:00 Dundee United 1 - 1 Saint Johnstone
2020-08-01 14:00:00 Hibernian 2 - 1 Kilmarnock
2020-08-01 14:00:00 Saint Mirren 1 - 0 Livingston
Italian Serie A
2020-08-01 15:59:00 Brescia 1 - 1 Sampdoria
2020-08-01 18:45:00 Atalanta 0 - 2 Inter Milan
2020-08-01 18:45:00 Napoli 3 - 1 Lazio
2020-08-01 18:45:00 AC Milan 3 - 0 Cagliari
2020-08-01 18:45:00 Juventus 1 - 3 AS Roma
International Club Friendly
2020-08-01 07:55:00 SK Prostejov 6 - 0 Otrokovice
2020-08-01 08:00:00 Teleoptik 0 - 2 FK Sindelic Nis
2020-08-01 08:00:00 FC Blau-Weiss Linz II 0 - 0 SV Ried B
2020-08-01 08:00:00 Zlate Moravce 3 - 2 Banik Ostrava
2020-08-01 08:00:00 FK Kolin 8 - 0 Hradec Kralove B
2020-08-01 08:00:00 Slovacko II 1 - 1 Brno B
2020-08-01 08:00:00 USK Anif 8 - 0 SV Strasswalchen
2020-08-01 08:00:00 Slovan Liberec II 2 - 3 Slavia Prague B
2020-08-01 08:15:00 Banik Ostrava B 2 - 3 Frydek-Mistek
2020-08-01 08:15:00 AFC Humpolec 1 - 2 Velke Mezirici
2020-08-01 08:15:00 Litomerice 1 - 1 Spolana Neratovice
2020-08-01 08:15:00 SK Vysoke Myto 1 - 4 Chlumec nad Cidlinou
2020-08-01 08:30:00 Kortrijk 0 - 1 KMSK Deinze
2020-08-01 08:30:00 Viktoria Zizkov 3 - 1 Baumit Jablonec
2020-08-01 08:30:00 Jiskra Usti nad Orlici 1 - 1 Sigma Olomouc B
2020-08-01 08:30:00 Metz 1 - 0 Mechelen
2020-08-01 08:30:00 FK Banik Sokolov 0 - 2 Usti nad Labem
2020-08-01 08:30:00 Slovan Velvary 2 - 1 Loko Vltavin
2020-08-01 08:30:00 Anderlecht 2 - 1 Jeunesse Molenbeek
2020-08-01 09:00:00 Legia Warszawa B 0 - 0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki
2020-08-01 09:00:00 Zulte-Waregem 2 - 1 KAA Gent
2020-08-01 09:00:00 Mouscron Peruwelz 0 - 2 Saint Gilloise
2020-08-01 09:00:00 Slovan Liberec 2 - 1 Chrudim
2020-08-01 09:00:00 Teplice 0 - 1 Hradec Kralove
2020-08-01 09:00:00 Sparta Praha 5 - 0 FK MAS Taborsko
2020-08-01 09:00:00 Admira Praha 1 - 2 Bohemians 1905
2020-08-01 09:00:00 Slovan Rosice 2 - 0 Vysocina Jihlava B
2020-08-01 09:00:00 Mlada Boleslav 4 - 2 Trinec
2020-08-01 09:00:00 FC Wulfrath 0 - 3 SSVg Velbert
2020-08-01 09:00:00 FC Viktoria Plzen 2 - 0 Dynamo Ceske Budejovice
2020-08-01 09:00:00 VfR Wormatia Worms 4 - 3 FC Astoria Walldorf II
2020-08-01 09:00:00 Blonianka Blonie 1 - 2 Pogon Grodzisk Mazowiecki
2020-08-01 09:00:00 Jablonec B 2 - 1 Teplice B
2020-08-01 09:00:00 Nakhon Ratchasima 2 - 0 Khonkaen FC
2020-08-01 10:00:00 Trencin 0 - 3 Sokol Dolna Zdana
2020-08-01 10:00:00 Bremer SV 0 - 4 BFC Viktoria 1889
2020-08-01 10:00:00 Trinec B 4 - 1 Zlin B
2020-08-01 10:00:00 Pardubice (w) 0 - 2 KKPK Medyk Konin (w)
2020-08-01 11:00:00 Racing Genk 1 - 1 Lens
2020-08-01 11:00:00 Hertha Zehlendorf 3 - 1 Berliner AK 07
2020-08-01 11:00:00 RUS Rebecquoise 2 - 1 Jeunesse Molenbeek
2020-08-01 11:00:00 Mlada Boleslav 2 - 3 Trinec
2020-08-01 11:00:00 FSV Optik Rathenow 5 - 0 1. FC Lok Stendal
2020-08-01 11:15:00 AZS Wroclaw (w) 3 - 2 Rekord Bielsko Biala Women
2020-08-01 11:15:00 Vastra Frolunda 3 - 1 Vargarda IK
2020-08-01 11:30:00 FK Prepere 2 - 1 Slovan Liberec
2020-08-01 11:30:00 Energie Cottbus 0 - 2 SK Slovan Varnsdorf
2020-08-01 11:30:00 Czarni Sosnowiec (w) 3 - 2 UKS Lodz (w)
2020-08-01 11:30:00 ZFC Meuselwitz 3 - 0 Einheit Rudolstadt
2020-08-01 11:30:00 FSV Union Furstenwalde 3 - 0 Mahdov FC
2020-08-01 12:00:00 TSV Steinbach 1 - 2 Rot-Weiss Essen
2020-08-01 12:00:00 Oostende 3 - 1 Cercle Brugge
2020-08-01 12:00:00 Almere City FC 2 - 0 Jong Ajax (Youth)
2020-08-01 12:00:00 Freiberg 2 - 0 VfB Stuttgart II
2020-08-01 12:00:00 Ludwigsfelder FC 0 - 3 Brandenburger SC Sud 05
2020-08-01 12:00:00 Harkemase Boys 1 - 0 HHC Hardenberg
2020-08-01 12:00:00 VSG Altglienicke 7 - 0 TSG Neustrelitz
2020-08-01 12:00:00 Oranienburger FC Eintracht 0 - 3 Hertha BSC Berlin Youth
2020-08-01 12:00:00 Havelse 1 - 2 Eintracht Norderstedt
2020-08-01 12:00:00 Rayong FC 1 - 3 Chonburi Shark FC
2020-08-01 12:00:00 Saarbrucken 5 - 2 FSV Frankfurt
2020-08-01 12:00:00 EN Terai ne treatment table 1 - 2 Sportfreunde Lotte
2020-08-01 12:00:00 Wuppertaler 3 - 2 FC Kray
2020-08-01 12:00:00 FC Vsetin 2 - 0 Brumov
2020-08-01 12:00:00 VFB Homberg 1 - 1 SC Union Nettetal
2020-08-01 12:00:00 Chemnitzer 1 - 0 SpVgg Bayreuth
2020-08-01 12:00:00 NEC Nijmegen 8 - 0 Longa 30
2020-08-01 12:00:00 TuS Ennepetal 3 - 1 DSC Wanne-Eickel
2020-08-01 12:00:00 VfL Bochum U19 2 - 2 TuS Haltern
2020-08-01 12:00:00 FC Viktoria Plzen (w) 1 - 2 KKPK Medyk Konin (w)
2020-08-01 12:30:00 Itupiranga 3 - 2 Carajas/PA
2020-08-01 12:30:00 ASWH 1 - 0 Dordrecht
2020-08-01 12:30:00 Hlinsko 1 - 0 Havlickuv Brod
2020-08-01 12:30:00 Viktoria Zizkov 1 - 3 FK Kraluv Dvur
2020-08-01 13:00:00 NAC Breda 1 - 0 SC Heerenveen
2020-08-01 13:00:00 SF Hamborn 07 1 - 1 SV Blau Weiss Dingden
2020-08-01 13:00:00 Standard Liege 1 - 0 Reims
2020-08-01 13:00:00 TuRU Dusseldorf 3 - 1 SV Deutz 05
2020-08-01 13:00:00 Ujpesti 1 - 1 Diosgyor VTK
2020-08-01 13:00:00 Sparta Praha (w) 3 - 1 Ferencvarosi TC (w)
2020-08-01 13:00:00 Kozakken Boys 3 - 5 Sparta Nijkerk
2020-08-01 13:00:00 FC Monheim 1 - 1 FC Pesch 1956
2020-08-01 13:00:00 USV Hercules 1 - 0 De Treffers
2020-08-01 13:00:00 FSV Duisburg 2 - 5 MSV Düsseldorf
2020-08-01 13:00:00 Lille 2 - 0 Anderlecht
2020-08-01 13:00:00 Rot-Weiss Frankfurt 3 - 3 Rot-Weiss Walldorf
2020-08-01 13:05:00 FSV Bernau 1 - 3 Tennis Borussia Berlin
2020-08-01 14:00:00 Sochaux 0 - 0 Dijon
2020-08-01 14:00:00 SV Bevern 4 - 2 SSV Jeddeloh
2020-08-01 14:00:00 Racing Genk 2 - 3 Lens
2020-08-01 14:00:00 TB Uphusen 1 - 3 BSV Rehden
2020-08-01 14:00:00 VFL Wittekind Wildeshausen 0 - 6 Oldenburg
2020-08-01 14:00:00 Olimpic Donetsk 3 - 2 Polissya Zhytomyr
2020-08-01 14:30:00 Charleroi 2 - 2 Ajaccio
2020-08-01 14:30:00 Fleury 91 ?w? 3 - 4 Anderlecht (w)
2020-08-01 14:30:00 Kouris Erimi 2 - 3 Aris Limassol
2020-08-01 14:30:00 Karmiotissa Polemidion 0 - 1 Onisilos Sotiras
2020-08-01 15:00:00 SC Sand (w) 3 - 0 Young Boys (w)
2020-08-01 15:00:00 FK Senica 0 - 1 Synot Slovacko
2020-08-01 15:00:00 MTK Hungaria 2 - 0 SKF Sered
2020-08-01 15:00:00 Budapest Honved 2 - 1 Paksi SE Honlapja
2020-08-01 15:00:00 SC Cambuur 2 - 0 PEC Zwolle
2020-08-01 15:00:00 Varda SE 1 - 0 MFK Ruzomberok
2020-08-01 15:00:00 AJ Auxerre 3 - 2 Le Mans
2020-08-01 15:00:00 Pardubice 1 - 0 Vysocina jihlava
2020-08-01 15:00:00 Dunajska Streda 0 - 6 Nice
2020-08-01 15:00:00 Sturm Graz (Youth) 2 - 2 Trenkwalder Admira (Youth)
2020-08-01 15:00:00 Spartak Trnava 1 - 1 Sigma Olomouc
2020-08-01 15:00:00 Trencin 2 - 5 Tescoma Zlin
2020-08-01 15:00:00 Slavia Kromeriz 2 - 2 Valasske Mezirici
2020-08-01 15:00:00 Vrchovina 0 - 0 Zivanice
2020-08-01 15:00:00 Boulogne 1 - 0 Versailles 78
2020-08-01 15:00:00 SK Zapy 2 - 0 Brandys Nad Labem
2020-08-01 15:00:00 Lokomotiv Sofia 2 - 2 CSKA 1948 Sofia
2020-08-01 15:00:00 FC Rouen 3 - 0 Gonfreville
2020-08-01 15:00:00 Academy Pandev 2 - 0 FK Tikves Kavadarci
2020-08-01 15:30:00 ASV Draßburg 1 - 4 Rapid Wien
2020-08-01 15:30:00 FK Ohrid 2004 0 - 2 FC Struga Trim Lum
2020-08-01 15:30:00 FK Sloga 1934 Vinica 0 - 1 FK Makedonija Gjorce Petrov
2020-08-01 15:30:00 Standard Liege 3 - 0 Reims
2020-08-01 15:30:00 Rapid Wien 4 - 1 Andelsbuch
2020-08-01 15:30:00 FC Utrecht 1 - 0 AZ Alkmaar
2020-08-01 15:30:00 Belasica Strumica 6 - 0 FK Kozuv
2020-08-01 15:30:00 Rabotnicki Skopje 1 - 0 Borec Veles
2020-08-01 15:30:00 Levski Sofia 2 - 1 Vitosha Bistritsa
2020-08-01 15:59:00 Videoton Puskas Akademia 1 - 2 Slovan Bratislava
2020-08-01 15:59:00 Ethnikos Achnas FC 1 - 0 Othellos Athienou
2020-08-01 15:59:00 Saint Etienne 4 - 2 Bordeaux
2020-08-01 15:59:00 Villefranche 0 - 2 Troyes
2020-08-01 15:59:00 Paris FC 2 - 0 Red Star FC 93
2020-08-01 15:59:00 Eintracht Frankfurt 1 - 1 Monaco
2020-08-01 15:59:00 Stadlau 1 - 3 Team Wiener Linien
2020-08-01 15:59:00 Hellas Kagran 8 - 4 SV Gablitz
2020-08-01 15:59:00 Jeunesse Esch 3 - 2 Red Boys Differdange
2020-08-01 15:59:00 FV Austria XIII 2 - 0 Floridsdorfer AC Amateure
2020-08-01 15:59:00 SV Gerasdorf Stammer 9 - 0 Gersthofer SV
2020-08-01 15:59:00 Ermis Aradippou 1 - 1 E.N.Paralimniou
2020-08-01 15:59:00 Caen 1 - 2 Le Havre
2020-08-01 15:59:00 Doxa Katokopias 1 - 1 AEL Limassol
2020-08-01 15:59:00 Rennes 1 - 0 Angers
2020-08-01 15:59:00 Rodez Aveyron 1 - 0 Clermont
2020-08-01 15:59:00 Fehervar Videoton 1 - 1 NK Mura 05
2020-08-01 15:59:00 Tsarsko Selo 3 - 0 Strumska Slava
2020-08-01 15:59:00 Mladost Petrinja 2 - 2 Bjelovar
2020-08-01 15:59:00 Horitschon 2 - 2 Traiskirchen
2020-08-01 15:59:00 St.Polten 1 - 1 Lisen
2020-08-01 15:59:00 Mladost Zdralovi 2 - 1 NK Vrbovec
2020-08-01 15:59:00 SC Cham 3 - 0 Rotkreuz
2020-08-01 16:30:00 MSK Zilina 5 - 2 MSK Puchov
2020-08-01 17:00:00 Tubize 3 - 0 Crossing Schaerbeek
2020-08-01 17:00:00 Amiens 0 - 0 Chambly FC
2020-08-01 17:00:00 Bastia 2 - 2 Montpellier
2020-08-01 17:00:00 NK Brezice 2 - 3 Krka
2020-08-01 17:00:00 Maribor 8 - 1 ND Beltinci
2020-08-01 17:00:00 SV Wals-Grunau 1 - 0 USC Eugendorf
2020-08-01 17:30:00 Cruzeiro (MG) 3 - 0 CA Patrocinense
2020-08-01 17:30:00 Bregalnica Stip 0 - 2 FK Shkendija 79
2020-08-01 18:00:00 Groningen 1 - 0 Heracles Almelo
2020-08-01 18:30:00 RAA Louvieroise 1 - 0 Braine
2020-08-01 18:30:00 LaLouviere 1 - 0 Royal Stade Brainois
2020-08-01 18:30:00 Goias 0 - 2 Cuiaba
2020-08-01 19:00:00 Confianca SE 1 - 0 Frei Paulistano
2020-08-01 19:00:00 Alianza Lima 1 - 1 Deportivo Municipal
2020-08-01 22:00:00 Botafogo RJ 1 - 1 Fluminense RJ
2020-08-01 22:00:00 Nasinu U19 1 - 1 Tailevu Naitasiri U19
Chinese Super League
2020-08-01 10:00:00 Beijing Guoan 1 - 0 Wuhan ZALL
2020-08-01 12:00:00 Shijiazhuang YongChang FC 2 - 2 Qingdao Huanghai F.C.
Croatia Cup
2020-08-01 18:30:00 Rijeka 1 - 0 NK Lokomotiva Zagreb
Portugal Campeonato Nacional
2020-08-01 19:45:00 Benfica 1 - 2 FC Porto
Sweden Cupen
2020-08-01 11:00:00 Assyriska BK 5 - 3 Onsala BK
2020-08-01 12:05:00 IFK Stocksund 0 - 1 Vasalunds IF
England FA Cup
2020-08-01 16:30:00 Chelsea 1 - 2 Arsenal
Belgian Cup
2020-08-01 18:30:00 Club Brugge 0 - 1 Royal Antwerp
Sweden Superettan
2020-08-01 15:30:00 Ljungskile 0 - 0 Halmstads
2020-08-01 15:30:00 GIF Sundsvall 1 - 4 Degerfors IF
2020-08-01 15:30:00 AFC Eskilstuna 1 - 1 Osters IF
Romania Liga I
2020-08-01 13:30:00 FC Clinceni 0 - 2 AFC Hermannstadt
2020-08-01 15:59:00 FC Viitorul Constanta 0 - 3 Sepsi
2020-08-01 18:30:00 Botosani 4 - 1 Gaz Metan Medias
Serbian Superliga
2020-08-01 15:30:00 FK Napredak Krusevac 1 - 3 Partizan Belgrade
2020-08-01 17:30:00 Crvena Zvezda 3 - 0 Novi Pazar
2020-08-01 17:30:00 Cukaricki Stankom 3 - 0 Indjija
2020-08-01 17:30:00 FK Vozdovac Beograd 1 - 3 Radnik Surdulica
2020-08-01 17:30:00 Macva Sabac 1 - 0 FK Backa Backa Palanka
2020-08-01 17:30:00 Proleter 2 - 0 FK Rad Beograd
2020-08-01 17:30:00 Radnicki Nis 3 - 0 Metalac Gornji Milanovac
Primera Division de Mexico
2020-08-01 00:30:00 Puebla 1 - 1 CDSyC Cruz Azul
2020-08-01 02:30:00 FC Juarez 1 - 0 Necaxa
Slovakia Cup
2020-08-01 15:00:00 Kmetovo 2 - 3 Velke Lovce
2020-08-01 15:00:00 FK Voderady 0 - 11 SK Soporna
2020-08-01 15:00:00 FK Danubia Velky Biel 0 - 4 FK Slovan Most pri Bratislave
2020-08-01 15:00:00 Slovan Vinicne 2 - 5 FK Raca Bratislava
2020-08-01 15:00:00 NSK 1922 Bratislava 1 - 0 SDM Domino Bratislava
Brazil Campeonato Paulista
2020-08-01 14:00:00 Inter de Limeira 1 - 2 Guarani SP
Finland Ykkonen
2020-08-01 13:00:00 Ekenas IF Fotboll 0 - 1 KTP Kotka
2020-08-01 14:00:00 Vaasa VPS 4 - 1 KPV
2020-08-01 14:00:00 Mypa 0 - 0 AC Kajaani
2020-08-01 14:00:00 AC Oulu 2 - 1 Jaro
Lithuania - 1.Division
2020-08-01 14:00:00 Banga Gargzdai 1 - 1 FK Riteriai
Belarusian Premier League
2020-08-01 13:30:00 Smolevichy-STI 0 - 3 FC Belshina Babruisk
2020-08-01 15:30:00 Slavia Mozyr 2 - 4 FK Isloch Minsk
2020-08-01 17:30:00 Neman Grodno 1 - 0 Dinamo Minsk
Russian National Football League
2020-08-01 11:00:00 FK Nizhny Novgorod 1 - 0 Tom Tomsk
2020-08-01 12:00:00 Chertanovo Moscow 1 - 2 Spartak Moscow II
2020-08-01 13:00:00 Irtysh 1946 Omsk 1 - 2 Yenisey Krasnoyarsk
2020-08-01 14:00:00 Dinamo Briansk 0 - 1 Gazovik Orenburg
2020-08-01 14:00:00 Tekstilshchik Ivanovo 0 - 0 Veles
2020-08-01 15:00:00 Fakel 1 - 0 Akron Togliatti
2020-08-01 15:00:00 Neftekhimik Nizhnekamsk 1 - 1 FK Chayka K-SR
2020-08-01 15:00:00 Volgar Astrakhan 3 - 0 FK Krasnodar II
2020-08-01 15:59:00 Alania Vladikavkaz 2 - 4 SKA Khabarovsk
Australia A-League
2020-08-01 07:00:00 Melbourne City 2 - 0 Sydney FC
Persian Gulf Pro League
2020-08-01 15:00:00 Nassaji Mazandaran 1 - 1 Persepolis
2020-08-01 15:45:00 Gol Gohar FC 0 - 0 Foolad Khozestan
2020-08-01 15:59:00 Pars Jonoubi Jam 0 - 2 Shahin Bushehr
2020-08-01 17:00:00 Esteghlal Tehran 2 - 1 Sepahan
J-League Division 2
2020-08-01 10:00:00 Fagiano Okayama 1 - 2 FC Ryukyu
England Conference North Division
2020-08-01 14:00:00 Boston United 0 - 1 Altrincham
England Conference South Division
2020-08-01 12:00:00 Weymouth 0 - 0 Dartford
Qatar League
2020-08-01 13:30:00 Al Rayyan 0 - 0 Al-Arabi SC
2020-08-01 15:45:00 Al-Sailiya 2 - 2 Al Shahaniya
Professional Tunisian League 1
2020-08-01 15:59:00 C.A.Bizertin 0 - 0 US Ben Guerdane
2020-08-01 15:59:00 J.S. Kairouanaise 1 - 3 ES du Sahel
2020-08-01 17:00:00 Esperance Sportive de Tunis 2 - 1 AS Slimane
Slovakia 2. Liga
2020-08-01 14:30:00 MSK Zilina B 5 - 0 FC STK 1914 Samorin
2020-08-01 15:00:00 Dukla Banska Bystrica 4 - 0 Slovan Bratislava B
2020-08-01 15:00:00 Tatran LM 0 - 1 FK Kosice
2020-08-01 15:00:00 MFK Dubnica nad Vahom 1 - 1 Slavoj Trebisov
2020-08-01 15:59:00 Sport Podbrezova 2 - 0 KFC Komarno
2020-08-01 17:00:00 MFK Skalica 3 - 0 FC Artmedia Petrzalka
Bosnia and Herzegovina Premier League
2020-08-01 15:30:00 Sloboda 1 - 1 Radnik Bijeljina
2020-08-01 15:59:00 Borac Banja Luka 6 - 0 Mladost Doboj Kakanj
2020-08-01 18:00:00 HSK Zrinjski Mostar 1 - 0 Olimpik Sarajevo
2020-08-01 18:30:00 FK Zeljeznicar 3 - 0 FK Velez Mostar
Estonia Champions League
2020-08-01 13:00:00 Tallinna JK Legion 0 - 3 Flora Paide
2020-08-01 15:59:00 Trans Narva 1 - 0 FC Kuressaare
Primera Division de Paraguay
2020-08-01 20:00:00 Sol de America 1 - 1 FC Nacional Asuncion
2020-08-01 22:30:00 Libertad 1 - 3 Guarani CA
Moldova Divizia Nationala
2020-08-01 15:00:00 FC Floresti 0 - 1 Sheriff Tiraspol
2020-08-01 17:30:00 CS Petrocub 1 - 0 FC Sfintul Gheorghe
Slovakia 2.Liga Play off
2020-08-01 14:30:00 Humenne 1 - 1 Lipany
2020-08-01 14:30:00 MFK Vranov nad Topou 2 - 1 Spisske Podhradie
2020-08-01 14:30:00 Spisska Nova Ves 1 - 1 FK Svidnik
2020-08-01 15:00:00 Fomat Martin 4 - 2 Novohrad Lucenec
2020-08-01 15:00:00 Rimavska Sobota 3 - 1 SK Pramen Kovacova
USL First Division
2020-08-01 23:00:00 Pittsburgh Riverhounds 4 - 0 Philadelphia Union II
2020-08-01 23:00:00 North Carolina 1 - 0 Birmingham Legion
2020-08-01 23:00:00 Indy Eleven 0 - 1 Sporting Kansas City(R)
J-League Division 2
2020-08-01 06:00:00 Nippon Sport Science Universit (W) 1 - 1 FC Jumonji Ventus (w)
2020-08-01 08:00:00 Nagano Parceiro (W) 0 - 1 AS Harima ALBION (w)
J-League Division 1
2020-08-01 08:00:00 Nojima Stella ?W? 2 - 1 Vegalta Sendai (w)
2020-08-01 09:00:00 Albirex Niigata (w) 0 - 1 Cerezo Osaka Sakai (w)
Women Norwegian Toppserien
2020-08-01 11:30:00 Arna Bjornar (w) 0 - 3 Valerenga (w)
2020-08-01 12:00:00 Lyn (w) 2 - 3 LSK Kvinner (w)
2020-08-01 13:00:00 Kolbotn (w) 2 - 1 Roa (w)
Swden Women Division 2
2020-08-01 11:30:00 Bollstanas Sk (w) 1 - 6 Moron BK (w)
2020-08-01 12:00:00 Brommapojkarna (w) 1 - 2 Jitex DFF (w)
2020-08-01 12:00:00 Sandvikens IF (W) 1 - 2 Hammarby (w)
2020-08-01 12:00:00 Sunnana SK (w) 0 - 4 IFK Kalmar (w)
2020-08-01 13:00:00 Kvarnsvedens IK (w) 0 - 2 AIK Solna (w)
National Premier Leagues Western Australia
2020-08-01 07:00:00 Rocking ham City 0 - 0 Balcatta FC
2020-08-01 07:00:00 Inglewood United 1 - 2 Perth SC
2020-08-01 07:00:00 Bayswater City 1 - 0 Perth Glory (Youth)
2020-08-01 07:00:00 ECU Joondalup 1 - 3 Armadale SC
2020-08-01 07:00:00 Willip 3 - 0 Floreat Athena
2020-08-01 07:00:00 Cockburn City 2 - 2 Sorrento F.C.
Georgia Primera Division
2020-08-01 16:30:00 Dinamo Tbilisi 1 - 0 Chikhura Sachkhere
2020-08-01 17:30:00 Lokomotiv Tbilisi 1 - 2 Torpedo Kutaisi
Korea Challengers League
2020-08-01 08:00:00 Chuncheon Citizen 1 - 2 Cheonan City
Estonia Cup
2020-08-01 14:00:00 Parnu Sadam 8 - 1 Puhkus Mehhikos
Hungary NB ?
2020-08-01 18:00:00 Kaposvar 0 - 1 Nyiregyhaza
Australia Brisbane Premier League
2020-08-01 07:00:00 The Gap BPL 1 - 2 Centenary Stormers
2020-08-01 08:00:00 Grange Thistle SC 5 - 0 Acacia Ridge
2020-08-01 08:10:00 Caboolture FC 0 - 3 Toowong
Ukraine Division 2
2020-08-01 15:59:00 Metalurh Zaporizhya 3 - 2 Hirnyk-Sport
Andorra Super league
2020-08-01 08:00:00 CE Carroi 4 - 1 FS La Massana
Lithuania - 2.Division
2020-08-01 09:00:00 FK Zalgiris Vilnius B 4 - 0 Vilniaus Baltijos Futbolo Akademija
2020-08-01 14:00:00 Vilniaus Vytis 1 - 0 Siauliai
2020-08-01 14:00:00 FK Kauno Zalgiris II 0 - 3 FK Minija
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
2020-08-01 18:00:00 Atletico Tubarao SC 0 - 2 Concordia AC
Brazil Pernambucano League
2020-08-01 19:00:00 Decisao 0 - 3 Sport Club Recife PE
2020-08-01 19:00:00 Vitoria PE 1 - 1 Petrolina PE
Brazil Campeonato Gaucho
2020-08-01 18:00:00 EC Pelotas(RS) 2 - 1 Brasil de Pelotas
Brazil Paraibano
2020-08-01 00:30:00 Botafogo PB 2 - 0 Treze Campina Grande PB
Moldova Division 2
2020-08-01 15:00:00 Real Succes 7 - 2 Glodeni
2020-08-01 15:00:00 Flacara Falesti 3 - 2 Victoria Bardar
2020-08-01 15:00:00 CSF Sparta 2 - 0 Drochia
FFSA Premier League
2020-08-01 05:30:00 Adelaide City FC 0 - 2 Campbelltown City SC
2020-08-01 05:30:00 Metrostars SC 2 - 2 Adelaide United FC (Youth)
2020-08-01 05:30:00 Cumberland United FC 1 - 1 Adelaide Raiders SC
2020-08-01 05:30:00 Modbury Jets 0 - 2 Adelaide Blue Eagles
2020-08-01 05:30:00 Para Hills Knlghts SC 1 - 3 Adelaide Comets FC
2020-08-01 08:30:00 Adelaide Olympic 2 - 4 Croydon Kings
SVK U19 A
2020-08-01 09:00:00 Trencin U19 0 - 2 Spartak Trnava U19
2020-08-01 09:00:00 DAC Dunajska Streda U19 0 - 0 MFK Zemplin Michalovce U19
2020-08-01 09:00:00 FC Nitra U19 0 - 1 FK Poprad U19
2020-08-01 09:00:00 FK Zeleziarne Podbrezova U19 0 - 2 SCP RuzomberokU19
2020-08-01 09:00:00 MSK Zilina U19 4 - 1 Dukla Banska Bystrica U19
2020-08-01 09:00:00 Slovan Bratislava U19 0 - 0 FK Senica U19
Estonia Esi Liiga
2020-08-01 15:59:00 FC Nomme United 1 - 1 Vandra JK Vaprus
2020-08-01 15:59:00 FC Maardu 2 - 0 Kohtla Jarve JK Jarve
2020-08-01 15:59:00 Tartu JK Maag Tammeka B 5 - 1 Elva
2020-08-01 15:59:00 Tallinna FC Levadia B 1 - 1 Flora Tallinn II
Russia Womens Premier League
2020-08-01 12:00:00 Zvezda 2005 (w) 2 - 1 Yenisey Krasnoyarsk (w)
2020-08-01 14:00:00 CSKA Moscow (W) 2 - 1 Zenit St Petersburg (W)
2020-08-01 15:00:00 Chertanovo Moscow (w) 0 - 1 FK Ryazan (w)
2020-08-01 15:00:00 Lokomotiv Moscow (w) 1 - 0 Krasnodar FK (w)
ACT Premier League
2020-08-01 05:00:00 Canberra Olympic 3 - 1 Monaro Panthers
2020-08-01 05:45:00 Woden Valley 0 - 2 Tuggeranong United
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2020-08-01 19:00:00 Ceara 3 - 1 Bahia
QLD Premier League
2020-08-01 07:30:00 Brisbane City 1 - 1 Queensland Lions SC
2020-08-01 08:30:00 Gold Coast Knights 2 - 2 Eastern Suburbs Brisbane
2020-08-01 09:00:00 Redlands United FC 2 - 3 Brisbane Strikers
Latvia Division 2
2020-08-01 11:00:00 FK Auda Riga 5 - 2 Rezekne/BJSS
2020-08-01 11:00:00 Saldus SS/Leevon 1 - 6 Super Nova
2020-08-01 13:00:00 Grobina 2 - 2 Lokomotiv Daugavpils
2020-08-01 14:00:00 FK Smiltene BJSS 2 - 4 FK Dinamo Riga
FFSA PL
2020-08-01 05:30:00 Adelaide Panthers 5 - 1 Fulham United FC
2020-08-01 05:30:00 Sturt Lions 3 - 0 Playford City Patriots
2020-08-01 05:30:00 White City Woodville 3 - 2 West Adelaide SC
2020-08-01 09:30:00 Adelaide Hills 4 - 0 Adelaide Vipers
Estonia Womens Meistri Liiga
2020-08-01 11:00:00 Suure-Jaani United (w) 1 - 0 Tammeka Tartu (W)
2020-08-01 11:00:00 FC Lootos Polva (W) 1 - 7 Saku Sporting (W)
2020-08-01 13:00:00 JK Tallinna Kalev (W) 8 - 0 Kali Lu (w)
Belarus Womens Premier League
2020-08-01 12:00:00 ABFF U19 (w) 2 - 0 Fk BOTSOR Brest (w)
2020-08-01 14:00:00 Dnepr Mogilev (w) 1 - 5 Energetik-BGU Minsk (W)
Finland Woman's Cup
2020-08-01 13:00:00 TiPS Vantaa (w) 2 - 0 PK-35 Vantaa (w)
2020-08-01 14:00:00 Aland United (w) 2 - 2 KuPs ?W?
Estonia Teine Liiga
2020-08-01 13:00:00 JK Welco Elekter 0 - 1 Tabasalu Charma
2020-08-01 13:00:00 Keila JK 1 - 2 Voru JK
2020-08-01 15:59:00 JK Tallinna Kalev II 2 - 3 Viimsi MRJK
Futsal Russia Division De Honor
2020-08-01 08:00:00 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal 3 - 3 Norilsky Nickel Futsal
2020-08-01 09:00:00 MFK Tyumen Futsal 1 - 0 Dynamo Samarra Futsal
2020-08-01 11:00:00 TTG-Ugra Yugorsk Futsal 5 - 1 Novali Futsal
K League Challenge League
2020-08-01 10:00:00 Chungnam Asan 1 - 2 Daejeon Citizen
2020-08-01 10:00:00 Jeju United 1 - 1 Jeonnam Dragons
2020-08-01 11:00:00 Suwon City 1 - 2 Ansan Greeners FC
BRA SPB
2020-08-01 18:30:00 Castanhal PA 2 - 1 Tapajos
2020-08-01 22:00:00 Paragominas FC PA 0 - 4 SC Paysandu Para
Australian cloth
2020-08-01 05:20:00 The Lakes 1 - 0 AC Carina
2020-08-01 08:00:00 Virginia United 2 - 2 Mount Gravatt Hawks
2020-08-01 08:20:00 Samford Ranges 2 - 1 Western Spirit
Australia U20
2020-08-01 05:00:00 Gwelup Croatia U20 0 - 1 FloreatAthena U20
2020-08-01 05:00:00 Rockingham City FC U20 2 - 1 Balcatta U20
2020-08-01 05:00:00 Cockburn City U20 2 - 0 Sorrento F.C. U20
2020-08-01 05:00:00 Inglewood United U20 2 - 2 Pires U20
2020-08-01 05:00:00 ECU Joondalup U20 1 - 1 Armadale SC U20
2020-08-01 05:00:00 Bayswater U20 3 - 2 Perth Glory FC U20
WAUS WD1
2020-08-01 07:00:00 Curtin University FC Women 2 - 2 Perth SC (W)
Finland - Kakkonen Lohko
2020-08-01 11:00:00 Kaarinan Pojat 1 - 2 PIF Parainen
2020-08-01 12:00:00 PK Keski Uusimaa 2 - 3 PK-35 Vantaa
2020-08-01 12:00:00 SalPa 2 - 2 HJS Akatemia
2020-08-01 12:00:00 SC KuFu-98 0 - 2 JIPPO
2020-08-01 13:00:00 Viikingit 1 - 4 EPS Espoo
2020-08-01 14:00:00 PS Kemi Kings 2 - 3 RoPS 2
2020-08-01 14:00:00 NJS 2 - 1 JaPS
2020-08-01 14:00:00 Lahden Reipas 4 - 1 PEPO Lappeenranta
2020-08-01 14:00:00 Jazz Pori 0 - 0 P-Iirot
Austrian 3.Liga
2020-08-01 14:00:00 FC Wacker Innsbruck Amateure 2 - 2 Kufstein
2020-08-01 15:00:00 FC Lauterach 2 - 1 Dornbirner SV
2020-08-01 15:00:00 RW Rankweil 0 - 5 VfB Hohenems
2020-08-01 15:00:00 SC Bregenz 2 - 2 Sc Rothis
2020-08-01 15:59:00 FC Kitzbuhel 0 - 1 SVG Reichenau
2020-08-01 15:59:00 SC Imst 8 - 1 SV Hall
Norway 2.Liga
2020-08-01 12:00:00 Sotra 3 - 0 Notodden FK
2020-08-01 14:00:00 Baerum SK 1 - 2 Flekkeroy
2020-08-01 14:00:00 Moss 0 - 2 Alta
2020-08-01 14:00:00 Kjelsas 0 - 1 Eidsvold Turn
2020-08-01 14:00:00 Fredrikstad 2 - 1 Skeid Oslo
2020-08-01 14:00:00 Bryne 5 - 0 Fram Larvik
2020-08-01 14:00:00 FK Arendal 0 - 1 Vard Haugesund
2020-08-01 15:59:00 Tromsdalen 0 - 0 Hodd
Sweden Div 3 Mellersta
2020-08-01 12:00:00 Nosaby IF 1 - 2 FK Almeboda/Linneryd
2020-08-01 12:00:00 BK Olympic 2 - 0 FC Rosengard
2020-08-01 12:00:00 Varbergs GIF FK 4 - 1 Eslovs BK
2020-08-01 13:00:00 Sandviks IK 0 - 1 Ytterhogdal IK
TAS Premier League
2020-08-01 04:00:00 South Hobart 1 - 3 Glenorchy Knights FC
2020-08-01 04:30:00 Devonport City 3 - 2 Olympia Warriors
2020-08-01 06:30:00 Hobart Zebras 1 - 2 Kingborough Lions
2020-08-01 06:35:00 Launceston City 1 - 2 Riverside Olympic
NSW-N Premier League
2020-08-01 04:30:00 Lambton Jarvis 2 - 2 Hamilton Olympic
Australia Queensland State Women's Premier League
2020-08-01 03:00:00 Gold Coast city (w) 2 - 0 Mitchelton (W)
2020-08-01 07:00:00 FQ QAS (w) 1 - 1 Dare southwest Queensland (w)
USA National Premier Soccer League
2020-08-01 00:15:00 Florida Tropics II 1 - 2 Celta USA
2020-08-01 21:00:00 Chattanooga Red Wolves 1 - 0 FC Tucson
2020-08-01 22:00:00 GOSA Spurs 2 - 0 Central Florida Mix
Australia Brisbane Premier League Reserves
2020-08-01 05:00:00 The Gap FC Reserve 2 - 3 Centenary Stormers Reserves
2020-08-01 05:30:00 Grange Thistle SC Reserve 4 - 1 Acacia Ridge Reserves
2020-08-01 06:00:00 Caboolture FC Reserves 2 - 3 Toowong Reserves
Bhutan Thimphu League
2020-08-01 09:00:00 Paro FC 8 - 0 Druk Stars FC
FFSA SLR
2020-08-01 01:33:00 West Torrens Birkalla B 4 - 0 Western Strikers Reserves
2020-08-01 03:15:00 Adelaide City Reserve 4 - 3 Campbelltown City Reserve
2020-08-01 03:15:00 Cumberland United Reserves 1 - 4 Adelaide Raiders SC Reserve
2020-08-01 03:15:00 Adelaide Victory Reserves 3 - 1 Seaford Rangers Reserves
2020-08-01 03:15:00 South Adelaide Reserves 4 - 3 Fulham United FC Reserves
2020-08-01 03:15:00 Modbury Jets Reserves 4 - 2 Adelaide Blue Eagles Reserve
2020-08-01 03:15:00 Para Hills Reserves 1 - 2 Adelaide Comets Reserve
2020-08-01 03:20:00 Sturt Lions Reserves 5 - 0 Playford Reserves
2020-08-01 03:20:00 White City Woodville Reserve 2 - 3 West Adelaide Reserve
2020-08-01 06:15:00 Adelaide Olympic Reserve 4 - 4 Croydon Kings Reserve
Australia Women Brisbane Premier League
2020-08-01 06:05:00 Robina City FC Women 0 - 4 Annerley FC (w)
2020-08-01 07:00:00 Coomera FC?w? 9 - 1 Grange Thistle (w)
2020-08-01 09:00:00 Peninsula Power BPL (w) 7 - 1 AC Carina ?w?
2020-08-01 09:10:00 The Lakes (W) 0 - 5 Ipswich City ?w?
Fen qing Guan
2020-08-01 11:00:00 Ilves U20 4 - 0 SJK Akatemia U20
2020-08-01 11:15:00 Atlantis U20 3 - 0 KaPa U20
2020-08-01 12:00:00 HJK Helsinki U20 3 - 3 TPS Turku U20
2020-08-01 12:00:00 MP U20 0 - 1 KuPS U20
Finland Kolmonen
2020-08-01 11:00:00 FC Kirkkonummi 4 - 2 ToTe
2020-08-01 11:00:00 Saaksjarven Loiske 2 - 3 NOPS
2020-08-01 11:30:00 EsPa 1 - 3 HPS
2020-08-01 12:00:00 EuPa 1 - 0 SC Wolves
2020-08-01 12:00:00 Malmin Palloseura Helsinki 0 - 0 Ponnistajat
2020-08-01 12:00:00 Norrvalla FF 2 - 0 Saaripotku
2020-08-01 13:00:00 Peimari United 1 - 1 PaiHa
2020-08-01 13:15:00 FC Finnkurd 1 - 3 Poxyt
2020-08-01 13:15:00 TPK 5 - 1 ToVe Pori
Central Premier League
2020-08-01 02:30:00 Stop Out 1 - 3 North Wellington AFC
2020-08-01 03:45:00 Wellington Olympic 1 - 4 Miramar Rangers
Queensland U20 League
2020-08-01 05:45:00 Gold Coast Knights U20 3 - 2 Eastern Suburbs U20
2020-08-01 06:30:00 Holland Park Hawks U20 0 - 3 Ipswich Knights U20
Austria Landesliga
2020-08-01 17:00:00 Feldkirchen 0 - 0 SV Kraig
Australia New South Wales League 2
2020-08-01 09:00:00 Northern Tigers 3 - 3 Hills Brumbies
2020-08-01 09:00:00 Blacktown Spartans 5 - 0 Newcastle Jets FC (Youth)
2020-08-01 09:05:00 SD Raiders FC 3 - 2 Hake Ya Dong in Sydney City
Poland Division 4
2020-08-01 09:00:00 KS Polonia Sroda Wlkp 2 - 1 Sokol Kleczew
2020-08-01 11:00:00 Unia Swarzedz 0 - 0 Chemik Police
2020-08-01 13:00:00 GKS Pniowek Pawlowice Slaskie 1 - 1 Piast Zmigrod
2020-08-01 15:00:00 Cracovia II 1 - 0 Avia Swidnik
2020-08-01 15:00:00 Gwarek Tarnowskie Gory 0 - 4 Zaglebie Lubin B
2020-08-01 15:00:00 KP Starogard Gdanski 2 - 6 Jarota Jarocin
2020-08-01 15:00:00 LKS Goczalkowice Zdroj 2 - 3 MKS Kluczbork
2020-08-01 15:00:00 Miedz Legnica II 1 - 4 Gawin Sleza Wroclaw
2020-08-01 15:00:00 Nielba Wagrowiec 1 - 5 Pogon Szczecin II
2020-08-01 15:00:00 Orleta Radzyn Podlaski 2 - 1 Podlasie Biala Podlaska
2020-08-01 15:00:00 KS Energetyk ROW 1 - 1 Rekord Bielsko-Biala
2020-08-01 15:00:00 Sokol Sieniawa 3 - 1 KSZO Ostrowiec
2020-08-01 15:00:00 Polonia-Stal Swidnica 2 - 4 Ruch Chorzow
2020-08-01 15:00:00 GKS Przodkowo 0 - 0 Baltyk Koszalin
2020-08-01 15:59:00 Wisla Pulawy 2 - 1 LKS Wolczanka Wolka Pelkinska
Zambia Super League
2020-08-01 11:00:00 Lusaka Dynamos 0 - 1 ZESCO United Ndola
2020-08-01 13:05:00 Red Arrows 2 - 2 Nkana FC
Kampuchea League
2020-08-01 08:30:00 Asia Euro University 2 - 4 Nagaworld FC
2020-08-01 08:30:00 Kirivong Sok Sen Chey 0 - 1 National DM FC
2020-08-01 11:00:00 Phnom Penh FC 2 - 2 Soltilo Angkor
Serbia U19 League
2020-08-01 09:00:00 FK Radnicki 1923 U19 1 - 3 FK Rad Belgrade U19
2020-08-01 09:00:00 FK Brodarac U19 6 - 1 Novi Sad U19
Australia Northern NSW Premier League
2020-08-01 04:30:00 Kahibah FC 0 - 7 New Lambton FC
2020-08-01 05:00:00 Toronto Awaba 2 - 0 Cessnock City Hornets
2020-08-01 05:30:00 Thornton Redbacks FC 3 - 2 Wallsend
Nicaragua Apertura league
2020-08-01 23:00:00 Managua FC 2 - 0 CD Junior Managua
Norway Division 1 Women
2020-08-01 11:00:00 Floya (w) 3 - 3 Fart (w)
2020-08-01 14:00:00 Honefoss (w) 0 - 2 Stabaek (w)
TAS Premier Championship
2020-08-01 01:45:00 South Hobart Reserves 0 - 1 Kingborough Lions Reserves
2020-08-01 04:10:00 Beach City 5 - 1 Glenorchy Knights Reserves
2020-08-01 04:15:00 Launceston City B 3 - 2 Riverside Olympic Reserves
2020-08-01 04:15:00 New Town Eagles 2 - 2 Taroona
2020-08-01 06:00:00 Metro Claremont SC 1 - 3 Olympia FC Warriors Reserves
2020-08-01 06:40:00 Devonport City Reserves 4 - 4 Launceston United
Australia Brisbane Capital League 2
2020-08-01 05:15:00 Weston Molonglo FC 0 - 1 Anu FC
2020-08-01 07:30:00 Queanbeyan City 1 - 0 Canberra White Eagles
Tanzania Ligue 1
2020-08-01 13:00:00 Mbao FC 4 - 2 Ihefu SC
2020-08-01 13:00:00 Mbeya City 1 - 0 Geita Gold
Romania U19 League
2020-08-01 07:55:00 UTA Arad U19 2 - 2 Dinamo Bucharest U19
2020-08-01 07:55:00 Viitorul Constanta U19 2 - 1 CFR Cluj U19
National Primera Division Western Australia
2020-08-01 07:00:00 Forrestfield United 1 - 1 Joondalup United
2020-08-01 07:00:00 Fremantle City 2 - 0 FC Ashfield
2020-08-01 07:00:00 Stirling Lions 2 - 5 Olympic Kingsway SC
2020-08-01 07:00:00 Swan United 0 - 2 Mandurah City
2020-08-01 07:00:00 UWA-Nedlands FC 2 - 2 Quinns FC
2020-08-01 07:00:00 Western Knights 4 - 0 Subiaco AFC
Belarus Division 2
2020-08-01 09:00:00 FK Chayka Zelva 1 - 2 Stenles Pinsk
2020-08-01 11:00:00 Osipovichy 0 - 3 Dnepr Mogilev
2020-08-01 12:00:00 Dinamo Brest II 2 - 3 FC Baranovichi
2020-08-01 12:00:00 FC Polotsk 5 - 1 FK Zhlobin
2020-08-01 13:00:00 Ivatsevichi 3 - 0 Meliorator Zhitkovichi
2020-08-01 13:00:00 Pershiy Regien 1 - 11 BGU Minsk
2020-08-01 14:00:00 Energosbyt BSATU 2 - 3 SMI Autotrans
2020-08-01 14:00:00 Kronon Stolbtsy 0 - 3 FC Ostrovets
2020-08-01 14:00:00 Gorki 0 - 0 Dnepr Rohachev
Fiji National League
2020-08-01 03:00:00 Ba 3 - 1 Suva FC
Belarus Reserves League
2020-08-01 11:00:00 FK Gorodeya Reserves 1 - 6 Energetik-BGU Minsk Reserves
2020-08-01 12:00:00 FC Minsk Reserves 3 - 1 Rukh Brest Reserves
2020-08-01 14:00:00 Torpedo Zhodino Reserves 1 - 2 Bate Borisov Reserves
Australia Gold Coast Premier League
2020-08-01 05:00:00 Surfers Paradise 4 - 1 Broadbeach United
2020-08-01 06:00:00 Runaway Bay Green 5 - 0 Mudgeeraba
2020-08-01 06:10:00 Robina City Blue 1 - 4 Southport Warriors
2020-08-01 08:00:00 Palm Beach 4 - 2 Coomera
Australia Gold Coast Reserves
2020-08-01 02:45:00 Surfers Paradise Reserves 4 - 0 Broadbeach United Reserves
2020-08-01 04:00:00 Robina City Reserves 3 - 4 Southport Warriors ML1
2020-08-01 06:00:00 Palm Beach Reserves 2 - 2 Coomera Reserves
Tajikistan Cup
2020-08-01 11:45:00 Dushanbe-83 0 - 1 Regar-TadAZ Tursunzoda
2020-08-01 11:45:00 Faizkand 1 - 1 FC Khatlon
2020-08-01 11:45:00 Khujand 0 - 3 FC Kuktosh
QLD Division 1
2020-08-01 08:30:00 Holland Park Hawks FC 1 - 3 Ipswich knights SC
Nicaragua Youth League
2020-08-01 20:00:00 Walter Ferretti U20 2 - 2 Real Madriz FC U20
2020-08-01 20:00:00 Managua U20 2 - 1 CD Junior de Managua U20
2020-08-01 23:00:00 Real Esteli U20 5 - 1 Deportivo Ocotal U20
Estonia II Liiga
2020-08-01 10:00:00 JK Sillamae Kalev 1 - 1 Jogeva SK Noorus-96
2020-08-01 10:00:00 Paide Linnameeskond C 3 - 0 Pohja Sakala
Australia WA State League 1 Reserves
2020-08-01 05:20:00 UWA-Nedlands FC Reserves 1 - 1 Quinns FC Reserves
2020-08-01 05:20:00 Swan Utd Reserves 1 - 3 Mandurah City FC Reserves
2020-08-01 05:20:00 Western Knights Reserves 4 - 3 Subiaco AFC Reserves
Mongolia Premier League
2020-08-01 01:00:00 Khukh Chononuud 0 - 0 Khan-Uul
2020-08-01 04:30:00 Khoromkhon Club 4 - 0 Khovd Western
2020-08-01 08:00:00 FC Ulaanbaatar 6 - 0 Gepro FC
2020-08-01 11:00:00 UB Mazaalainuud 0 - 3 Anduud City FC
Faroe Islands Division 1
2020-08-01 11:00:00 07 Vestur Sorvagur 3 - 2 KI Klaksvik II
2020-08-01 14:10:00 FC Hoyvik 2 - 1 B36 Torshavn II
Croatia First League Women
2020-08-01 16:30:00 ZNK Neretva Women 6 - 0 Lepoglava (w)
2020-08-01 16:30:00 Viktorija SB (W) 0 - 1 Katarina Zrinski Women
Australia Tasmania Challenge League
2020-08-01 04:00:00 Clarence Zebras Reserves 0 - 8 Herbart Lian
Laos Division 1
2020-08-01 02:00:00 Quest United FC 4 - 0 Trinity FC
Costa Rica Primera Division Women
2020-08-01 01:00:00 Dimas Escazu ?w? 1 - 2 Sporting FC (W)
Korea League 4
2020-08-01 08:00:00 Yeoju Sejong 1 - 1 Goyang FC
2020-08-01 08:00:00 Chungju Citizen 0 - 1 Siheung City
2020-08-01 08:00:00 Seoul United 0 - 1 Yangpyeong
2020-08-01 08:00:00 Paju Citizen FC 1 - 0 Pocheon FC
2020-08-01 09:00:00 Icheon Citizen 1 - 1 Jungnang Chorus Mustang FC
2020-08-01 10:00:00 Ulsan Citizens 3 - 1 FC Namdong
Australia Darwin Premier League
2020-08-01 06:30:00 Mindil Aces 2 - 0 Port Darwin FC
2020-08-01 10:30:00 University Azzurri FC 1 - 5 Hellenic AC
USA NISA Independent Cup
2020-08-01 21:00:00 Savannah Clovers 1 - 0 Georgia Revolution
Lithuania II Lyga
2020-08-01 12:00:00 Kazlu Ruda FK Silas 6 - 2 Utenis Utena
Fiji U19
2020-08-01 00:15:00 Nadi U19 0 - 1 BA FC U19
2020-08-01 03:05:00 Northland Tailevu U19 1 - 0 Suva FC U19
Australia New South Wales U20 League
2020-08-01 07:00:00 Manly United U20 5 - 0 Rockdale City Suns U20
2020-08-01 08:00:00 APIA Leichhardt Tigers U20 0 - 1 Marconi Stallions U20