Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Argentine Division 1
2020-02-16 00:45:00 Talleres Cordoba 1 - 0 San Lorenzo
Austrian Bundesliga
2020-02-16 13:30:00 St.Polten 2 - 2 Trenkwalder Admira Wacker
2020-02-16 13:30:00 Sturm Graz 1 - 2 Mattersburg
2020-02-16 15:59:00 Rapid Wien 2 - 0 WSG Wattens
Belgian Pro League
2020-02-16 13:30:00 Royal Antwerp 1 - 1 Charleroi
2020-02-16 17:00:00 Racing Genk 1 - 3 Standard Liege
2020-02-16 19:00:00 Zulte-Waregem 1 - 2 Mouscron Peruwelz
Poland Ekstraklasa
2020-02-16 11:30:00 Jagiellonia Bialystok 0 - 0 Korona Kielce
2020-02-16 14:00:00 Zaglebie Lubin 0 - 1 Wisla Krakow
2020-02-16 16:30:00 Cracovia Krakow 2 - 1 Lech Poznan
Denmark Superligaen
2020-02-16 11:00:00 Sonderjyske 3 - 1 Hobro
2020-02-16 13:00:00 Silkeborg 0 - 2 Aalborg
2020-02-16 17:00:00 Odense BK 0 - 2 Brondby IF
German Bundesliga
2020-02-16 14:30:00 FC Koln 1 - 4 Bayern Munchen
2020-02-16 17:00:00 FSV Mainz 05 0 - 0 Schalke 04
German Bundesliga 2
2020-02-16 12:30:00 Erzgebirge Aue 1 - 2 Holstein Kiel
2020-02-16 12:30:00 Darmstadt 1 - 0 SV Sandhausen
2020-02-16 12:30:00 Karlsruher SC 1 - 1 VfL Osnabruck
France Ligue 1
2020-02-16 14:00:00 Lyon 1 - 1 Strasbourg
2020-02-16 15:59:00 Stade Brestois 3 - 2 Saint Etienne
2020-02-16 15:59:00 Reims 1 - 0 Rennes
2020-02-16 20:00:00 Lille 1 - 2 Marseille
Holland Eredivisie
2020-02-16 11:15:00 Vitesse Arnhem 4 - 2 SC Heerenveen
2020-02-16 13:30:00 Sparta Rotterdam 1 - 2 Groningen
2020-02-16 13:30:00 AFC Ajax 3 - 0 RKC Waalwijk
2020-02-16 15:45:00 PEC Zwolle 3 - 4 Feyenoord
2020-02-16 15:45:00 Willem II 1 - 1 FC Utrecht
Holland Jupiler League
2020-02-16 13:30:00 MVV Maastricht 3 - 0 Go Ahead Eagles
Portugal Primera Liga
2020-02-16 15:00:00 Boavista FC 1 - 2 Belenenses
2020-02-16 15:00:00 Maritimo 3 - 0 Pacos de Ferreira
2020-02-16 17:30:00 Vitoria Guimaraes 1 - 2 FC Porto
2020-02-16 20:00:00 FC Famalicao 1 - 1 Aves
Swiss Super League
2020-02-16 15:00:00 Servette 4 - 1 FC Zurich
2020-02-16 15:00:00 Luzern 1 - 0 St. Gallen
2020-02-16 15:00:00 Lugano 2 - 1 Young Boys
Scottish Premier League
2020-02-16 12:00:00 Aberdeen 1 - 2 Celtic FC
2020-02-16 15:00:00 Glasgow Rangers 1 - 0 Livingston
2020-02-16 16:30:00 Kilmarnock 1 - 2 Hibernian
Turkish Super Liga
2020-02-16 10:30:00 Alanyaspor 0 - 1 Genclerbirligi
2020-02-16 13:00:00 Trabzonspor 2 - 1 Sivasspor
2020-02-16 15:59:00 Galatasaray 1 - 0 Yeni Malatyaspor
Spanish La Liga
2020-02-16 11:00:00 Sevilla 2 - 2 RCD Espanyol
2020-02-16 13:00:00 Leganes 0 - 0 Real Betis
2020-02-16 17:30:00 Athletic Bilbao 0 - 1 Osasuna
2020-02-16 20:00:00 Real Madrid 2 - 2 Celta Vigo
Greece National A
2020-02-16 13:00:00 Panathinaikos 3 - 1 Panaitolikos Agrinio
2020-02-16 15:15:00 Volos NFC 0 - 1 Asteras Tripolis
2020-02-16 15:15:00 SKODA Xanthi 0 - 0 Lamia
2020-02-16 17:30:00 Aris Thessaloniki 0 - 1 AEK Athens
Spanish Segunda Division
2020-02-16 11:00:00 Fuenlabrada 0 - 1 CD Lugo
2020-02-16 11:00:00 Mirandes 1 - 1 Albacete
2020-02-16 15:00:00 Cadiz 0 - 1 Malaga
2020-02-16 17:15:00 Ponferradina 0 - 0 Extremadura
2020-02-16 17:15:00 Racing Santander 0 - 2 Sporting Gijon
2020-02-16 19:30:00 Tenerife 0 - 0 Rayo Vallecano
Italian Serie A
2020-02-16 11:30:00 Udinese 0 - 0 Verona
2020-02-16 14:00:00 Sassuolo 0 - 1 Parma
2020-02-16 14:00:00 Sampdoria 1 - 5 Fiorentina
2020-02-16 14:00:00 Juventus 2 - 0 Brescia
2020-02-16 17:00:00 Cagliari 0 - 1 Napoli
2020-02-16 19:45:00 Lazio 2 - 1 Inter Milan
English Premier League
2020-02-16 14:00:00 Aston Villa 2 - 3 Tottenham Hotspur
2020-02-16 16:30:00 Arsenal 4 - 0 Newcastle United
Italian Serie B
2020-02-16 14:00:00 Cremonese 5 - 0 Trapani
2020-02-16 14:00:00 Frosinone 1 - 0 Perugia
2020-02-16 20:00:00 Empoli 2 - 1 Pisa
International Club Friendly
2020-02-16 00:40:00 Tampa Bay Rowdies 2 - 1 Montreal Impact
2020-02-16 04:00:00 Kingborough Lions Reserves 1 - 1 South Hobart Reserves
2020-02-16 06:00:00 Rockdale City Suns 0 - 0 Saint George
2020-02-16 06:30:00 Metro Claremont SC 0 - 2 New Town Eagles
2020-02-16 07:00:00 Broadbeach United 0 - 2 Ipswich knights SC
2020-02-16 07:10:00 Sydney University 1 - 2 Rydalmere Lions FC
2020-02-16 07:30:00 Trans Narva 1 - 1 FC Kuressaare
2020-02-16 08:00:00 Bankstown City Lions 0 - 2 A.P.I.A. Leichhardt Tigers
2020-02-16 08:00:00 FK Sremcica 3 - 0 FK Lokomotiva Beograd
2020-02-16 08:00:00 FK Velka Maca 5 - 5 MSK Kralova pri Senci
2020-02-16 08:00:00 Lokomotiva Devinska Nova Ves 0 - 1 Lamac
2020-02-16 08:15:00 Western Sydney Wanderers AM 2 - 1 Spirit FC
2020-02-16 08:15:00 Klasiko FC 0 - 3 KL Rovers
2020-02-16 08:50:00 Strogino Moscow 3 - 1 Kvant Obninsk
2020-02-16 09:00:00 Murdoch University Melville FC (W) 3 - 1 Subiaco AFC (w)
2020-02-16 09:00:00 FC Ingolstadt 04 Am 2 - 4 TSV Rain Am Lech
2020-02-16 09:00:00 Fremantle City 8 - 0 Morley Windmills
2020-02-16 09:30:00 Albirex Niigata FC 3 - 1 Young Lions
2020-02-16 10:30:00 FC Hanau 93 2 - 3 Bayern Alzenau
2020-02-16 11:00:00 Spartak Moscow 3 - 1 Ararat Yerevan
2020-02-16 11:00:00 Joondalup United 5 - 2 Kelmscott Roos SC
2020-02-16 11:00:00 Stirling Lions 2 - 2 Murdoch University
2020-02-16 11:00:00 OFK Beograd 6 - 0 FK Dunav Stari Banovci
2020-02-16 12:00:00 Rubin Kazan 5 - 0 Slavia Mozyr
2020-02-16 13:00:00 Doxa Dramas 1 - 0 Platanias FC
2020-02-16 13:00:00 FC Rosengard (w) 1 - 0 Vittsjo GIK (w)
2020-02-16 13:10:00 Gonsenheim 3 - 2 FC Eddersheim
2020-02-16 14:00:00 Flamengo 3 - 0 Atletico Paranaense
2020-02-16 15:00:00 Molde 1 - 0 FC Krasnodar
2020-02-16 15:00:00 Viking 3 - 2 Jerv
2020-02-16 15:00:00 Pas Giannina 5 - 1 Apollon Smirnis
2020-02-16 20:00:00 Tulsa Roughneck 1 - 1 Saint Louis FC
J-League Cup
2020-02-16 05:00:00 Yokohama FC 0 - 2 Hiroshima Sanfrecce
2020-02-16 05:00:00 Kawasaki Frontale 5 - 1 Shimizu S-Pulse
2020-02-16 05:00:00 Nagoya Grampus 1 - 0 Kashima Antlers
2020-02-16 05:00:00 Urawa Red Diamonds 5 - 2 Vegalta Sendai
2020-02-16 05:00:00 Sagan Tosu 0 - 3 Consadole Sapporo
2020-02-16 06:00:00 Gamba Osaka 0 - 1 Kashiwa Reysol
2020-02-16 06:00:00 Cerezo Osaka 4 - 1 Matsumoto Yamaga FC
2020-02-16 06:00:00 Shonan Bellmare 1 - 0 Oita Trinita
Israel Premier League
2020-02-16 17:00:00 Sectzya Nes Ziona 3 - 0 Hapoel Raanana
2020-02-16 18:15:00 Maccabi Tel Aviv 3 - 0 Hapoel Kiryat Shmona
Swiss Challenge League
2020-02-16 14:00:00 Lausanne Sports 1 - 0 Aarau
2020-02-16 14:00:00 Vaduz 0 - 0 Chiasso
2020-02-16 14:00:00 Winterthur 1 - 0 Stade Ouchy
Romania Liga I
2020-02-16 15:00:00 Sepsi 0 - 1 Botosani
2020-02-16 18:00:00 Dinamo Bucuresti 2 - 1 Steaua Bucuresti
Serbian Superliga
2020-02-16 15:00:00 Partizan Belgrade 3 - 0 Radnik Surdulica
2020-02-16 15:00:00 FK Spartak Zlatibor Voda 1 - 1 Radnicki Nis
Turkey 2 Ligi A
2020-02-16 11:00:00 Keciorengucu 2 - 0 Altay Spor Kulubu
2020-02-16 13:30:00 Bursaspor 2 - 1 Adana Demirspor
2020-02-16 13:30:00 Karagumruk 2 - 1 Giresunspor
2020-02-16 15:59:00 Balikesirspor 0 - 5 Istanbulspor
Bulgaria Premier League
2020-02-16 10:00:00 Beroe Stara Zagora 2 - 0 Etar
2020-02-16 12:30:00 Botev Plovdiv 0 - 0 Lokomotiv Plovdiv
2020-02-16 15:00:00 FC Dunav Ruse 0 - 2 Cherno More Varna
Slovak Super Liga
2020-02-16 13:00:00 MSK Zilina 3 - 0 Zlate Moravce
2020-02-16 14:00:00 Dunajska Streda 0 - 0 FK Senica
2020-02-16 14:00:00 Spartak Trnava 0 - 0 Slovan Bratislava
Croatia 1.Division
2020-02-16 14:00:00 ZNK Osijek 1 - 0 Dinamo Zagreb
2020-02-16 16:30:00 HNK Gorica 0 - 0 Rijeka
Czech Republic Gambrinus Liga
2020-02-16 13:30:00 Opava 0 - 3 FC Viktoria Plzen
2020-02-16 15:59:00 Bohemians 1905 1 - 0 Slavia Praha
Belgian Second Division
2020-02-16 15:00:00 Lokeren 0 - 2 Excelsior Virton
Primera Division de Mexico
2020-02-16 01:00:00 Club America 2 - 0 Atlas
2020-02-16 01:05:00 Monterrey 1 - 1 FC Juarez
2020-02-16 03:00:00 Chivas Guadalajara 1 - 2 CDSyC Cruz Azul
Italy C1A
2020-02-16 13:30:00 Vibonese 3 - 2 Viterbese
2020-02-16 14:00:00 Como 0 - 1 Olbia
2020-02-16 14:00:00 Monza 1 - 2 JuventusU23
2020-02-16 14:00:00 Pro Patria 0 - 1 Arezzo
2020-02-16 14:00:00 Carpi 3 - 0 Piacenza
2020-02-16 14:00:00 Feralpisalo 3 - 3 Gubbio
2020-02-16 14:00:00 Imolese 1 - 4 Cesena
2020-02-16 14:00:00 Padova 0 - 1 Fermana
2020-02-16 14:00:00 SudTirol 2 - 0 Alma Juventus Fano
2020-02-16 14:00:00 Triestina 4 - 0 Vis Pesaro
2020-02-16 14:00:00 Bisceglie 1913 0 - 1 ASD Sicula Leonzio
2020-02-16 14:00:00 Catania 0 - 0 Reggina
2020-02-16 14:00:00 Catanzaro 1 - 1 US Casertana 1908
2020-02-16 16:30:00 Albinoleffe 1 - 0 Novara
2020-02-16 16:30:00 Alessandria 2 - 1 Lecco
2020-02-16 16:30:00 Us Pergolettese 2 - 1 Pro Vercelli
2020-02-16 16:30:00 Pistoiese 1 - 1 Robur Siena S.S.D.
2020-02-16 16:30:00 Pontedera 0 - 2 Giana
2020-02-16 16:30:00 Vicenza 0 - 0 USD Virtus Verona
2020-02-16 16:30:00 Sambenedettese 1 - 2 Ravenna
2020-02-16 16:30:00 Avellino 0 - 0 Cavese
2020-02-16 16:30:00 Bari 3 - 0 AZ Picerno ASD
2020-02-16 16:30:00 Paganese 3 - 1 Rieti
2020-02-16 16:30:00 Potenza 2 - 2 Rende
2020-02-16 16:30:00 Ternana 0 - 2 Francavilla
Scotland Bells Challenge Cup
2020-02-16 16:10:00 Inverness 2 - 1 Glasgow Rangers U21
Portugal Segunda Liga
2020-02-16 11:15:00 Casa Pia AC 1 - 3 Porto B
2020-02-16 15:00:00 SL Benfica B 2 - 0 Cova Piedade
2020-02-16 15:00:00 SC Covilha 0 - 1 Viseu
2020-02-16 17:15:00 SC Farense 3 - 1 Oliveirense
Cyprus 1 Division
2020-02-16 15:00:00 AEL Limassol 1 - 1 Omonia Nicosia FC
2020-02-16 15:00:00 Anorthosis Famagusta FC 3 - 2 Nea Salamis
2020-02-16 15:00:00 Doxa Katokopias 0 - 1 AEK Larnaca
Greece National B
2020-02-16 13:00:00 Kissamikos 5 - 1 Giorgos Karaiskakis
CONCACAF Championship U20
2020-02-16 01:30:00 NicaraguaU20 8 - 0 US Virgin Islands U20
Brazil Campeonato Paulista
2020-02-16 19:00:00 Palmeiras 3 - 1 Mirassol
Brazil Campeonato Carioca
2020-02-16 19:00:00 Boavista F.C 1 - 1 Volta Redonda
UAFA Club Cup
2020-02-16 15:59:00 Ismaily 1 - 0 Raja Casablanca Atlhletic
Primera Division de Uruguay
2020-02-16 20:00:00 CA River Plate 2 - 2 Centro Atletico Fenix
Peru Primera Division
2020-02-16 01:00:00 Alianza Lima 1 - 0 Atletico Grau
2020-02-16 15:59:00 Dep.San Martin 1 - 2 Alianza Universidad
2020-02-16 20:30:00 FBC Melgar 1 - 0 Sporting Cristal
Primera Division de Colombiano-Apertura
2020-02-16 01:15:00 Atletico Nacional Medellin 2 - 2 Deportivo Cali
2020-02-16 19:00:00 Patriotas FC 0 - 2 Independiente Santa Fe
2020-02-16 21:05:00 Envigado FC 4 - 0 Atletico Bucaramanga
Australia A-League
2020-02-16 05:00:00 Western United FC 0 - 1 Brisbane Roar
South Africa Premier Soccer League
2020-02-16 13:30:00 Polokwane City FC 3 - 2 Cape Town City
2020-02-16 13:30:00 Black Leopards 0 - 1 Orlando Pirates
Albania Super league
2020-02-16 13:00:00 KF Laci 1 - 3 Partizani Tirana
Botola Pro 1
2020-02-16 15:00:00 Renaissance Zmamra 3 - 2 CAYB Club Athletic Youssoufia
2020-02-16 18:00:00 FAR Forces Armee Royales 2 - 1 Maghrib Association Tetouan
Professional Tunisian League 1
2020-02-16 13:00:00 Club Africain 0 - 0 CS.Hammam-Lif
2020-02-16 13:00:00 J.S. Kairouanaise 0 - 1 US Ben Guerdane
2020-02-16 13:00:00 US Tataouine 1 - 0 AS Slimane
New Zealand Football Championship
2020-02-16 01:00:00 Auckland City 5 - 1 Canterbury United
Primera Division de Paraguay
2020-02-16 00:30:00 FC Nacional Asuncion 1 - 2 Guarani CA
2020-02-16 21:00:00 Sol de America 3 - 1 General Diaz
Primera Division de Venezuela
2020-02-16 15:00:00 Caracas FC 4 - 0 Zulia FC
2020-02-16 20:00:00 Carabobo FC 0 - 0 Monagas SC
2020-02-16 21:00:00 Portuguesa FC 0 - 0 Estudiantes Merida FC
Primera Division de Chile
2020-02-16 00:35:00 Municipal Iquique 0 - 4 CSD Antofagasta
2020-02-16 15:00:00 Cobresal 1 - 1 Everton CD
Argentine Division 2
2020-02-16 00:30:00 Atletico Mitre de Santiago del Estero 0 - 1 Atletico Atlanta
2020-02-16 20:00:00 Guillermo Brown 1 - 2 Deportivo Moron
2020-02-16 20:00:00 Villa Dalmine 1 - 2 San Martin Tucuman
2020-02-16 20:30:00 Gimnasia Mendoza 1 - 0 Almagro
2020-02-16 20:40:00 Nueva Chicago 1 - 1 Temperley
VIC Premier League
2020-02-16 06:00:00 St Albans Saints 4 - 2 Green Gully Cavaliers
2020-02-16 07:00:00 Eastern Lions SC 0 - 3 Bentleigh greens
German Frauen Bundesliga
2020-02-16 13:00:00 SC Sand (w) 0 - 2 SC Freiburg (w)
2020-02-16 13:00:00 FCR 2001 Duisburg ?w? 0 - 4 SG Essen-Schonebeck (w)
2020-02-16 13:00:00 Turbine Potsdam (w) 5 - 0 Koln (w)
2020-02-16 13:00:00 Bayer Leverkusen (w) 0 - 3 Bayern Munchen (w)
Egypt Cup
2020-02-16 12:00:00 Wadi Degla SC 1 - 2 FC Masr
England FA Women's Cup
2020-02-16 14:00:00 Sunderland (w) 0 - 1 Birmingham (w)
Costa Rica Primera Division
2020-02-16 02:00:00 Herediano 3 - 3 AD San Carlos
2020-02-16 17:00:00 Cartagines Deportiva SA 1 - 0 Limon FC
2020-02-16 17:00:00 Universidad de Costa Rica 2 - 0 Perez Zeledon
2020-02-16 21:00:00 Jicaral 0 - 0 Guadalupe FC
Malta Premier League
2020-02-16 13:00:00 Balzan FC 1 - 3 Gzira United
Liga Nacional de Guatemala
2020-02-16 01:00:00 Coban Imperial 1 - 0 Siquinala FC
2020-02-16 17:30:00 Antigua GFC 1 - 1 CSD Municipal
Futsal Spain Division De Honor
2020-02-16 11:00:00 Peinsa F.S. Cartagena Futsal 3 - 3 Levante Futsal
Bolivia Primera Division
2020-02-16 19:00:00 Real Potosi 4 - 1 Jorge Wilstermann
2020-02-16 19:00:00 Real Santa Cruz 1 - 5 Oriente Petrolero
Primera Division de Ecuador
2020-02-16 18:00:00 CD El Nacional 2 - 1 Pottu Via Ho
2020-02-16 20:15:00 Guayaquil City 4 - 1 Olmedo Riobamba
Azerbaijan Premier League
2020-02-16 12:30:00 Sabail 3 - 1 FK Gilan Gabala
2020-02-16 15:00:00 FC Neftci Baku 3 - 1 Keshla FK
Australia Victorian Premier League U20
2020-02-16 02:10:00 Eastern Lions U20 3 - 2 Bentleigh greens U20
2020-02-16 03:30:00 St. Albans Saints U20 2 - 2 Green Gully Cavaliers U20
Italian Campionato Nazionale Primavera
2020-02-16 11:00:00 Genoa U20 3 - 0 Chievo U20
German 3.Liga
2020-02-16 12:00:00 Zwickau 1 - 0 MSV Duisburg
2020-02-16 13:00:00 SV Waldhof Mannheim 1 - 1 Carl Zeiss Jena
Thai Premier League
2020-02-16 11:00:00 Ratchaburi FC 2 - 0 Trat FC
2020-02-16 11:00:00 BEC Tero Sasana 1 - 0 Buriram United
2020-02-16 12:00:00 Chonburi Shark FC 2 - 0 Rayong FC
Hungary NB ?
2020-02-16 17:00:00 MTK Hungaria 1 - 1 Bekescsaba
Australia W-League
2020-02-16 04:30:00 Perth Glory (w) 4 - 2 Brisbane Roar (w)
2020-02-16 05:00:00 Canberra United (w) 3 - 1 Adelaide United (w)
2020-02-16 05:00:00 Melbourne Victory (w) 0 - 4 Melbourne City (w)
India League Division 1
2020-02-16 08:30:00 Minerva Academy 1 - 0 Real Kashmir FC
2020-02-16 11:30:00 Trau FC 0 - 0 Chennai City
Iceland League Cup
2020-02-16 11:00:00 Valur Reykjavik 5 - 0 Vestri
2020-02-16 14:00:00 IBV Vestmannaeyjar 5 - 0 Vikingur Olafsvik
2020-02-16 15:00:00 Magni 0 - 5 Vikingur Reykjavik
Mexico Primera Divison A
2020-02-16 01:00:00 Celaya FC 0 - 1 Mineros de Zacatecas
2020-02-16 03:00:00 CSyD Dorados de Sinaloa 1 - 1 Cimarrones de Sonora
2020-02-16 18:00:00 Leones Univ Guadalajara 2 - 0 Venados FC
Cyprus 2 Division
2020-02-16 13:00:00 Dignis Yepsonas 1 - 5 Alki Oroklini
2020-02-16 13:00:00 Omonia Aradippou 0 - 0 AE Zakakiou
Argentina Prim C Metropolitana
2020-02-16 20:00:00 Colegiales 3 - 1 Sacachispas
2020-02-16 20:00:00 Tristan Suarez 2 - 1 Almirante Brown
2020-02-16 20:00:00 Flandria 3 - 1 Talleres Rem de Escalada
2020-02-16 20:00:00 CA San Miguel 0 - 0 Club Atletico Acassuso
2020-02-16 20:15:00 Uhl Que Sa 2 - 1 Argentino de Quilmes
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2020-02-16 09:30:00 Leganes B 2 - 0 CD Artistico Navalcarnero
2020-02-16 10:15:00 Santurtzi CD 3 - 1 SD Deusto
2020-02-16 10:30:00 Recambios Colon CD 1 - 2 Atzeneta UE
2020-02-16 10:30:00 CF Intercity 1 - 2 Novelda CF
2020-02-16 10:30:00 Llosetense 3 - 1 CD Binissalem
2020-02-16 10:30:00 SFC Minerva 4 - 0 EG El Palmar
2020-02-16 10:30:00 CD Basconia 1 - 2 Pasaia KE
2020-02-16 10:30:00 RCD Carabanchel 2 - 0 CD San Fernando de Henares
2020-02-16 10:30:00 CF Trival Valderas 1 - 0 RSD Alcala Henares
2020-02-16 10:30:00 Real Zaragoza B 1 - 0 San Juan de Mozarrifar
2020-02-16 10:45:00 AD Siete Villas 2 - 0 Barreda Balompie
2020-02-16 11:00:00 CF Pozuelo Alarcon 1 - 1 Alcorcon B
2020-02-16 11:00:00 Atletico Ibanes 1 - 1 CD Torrijos
2020-02-16 11:00:00 Suokuaili Moss 1 - 1 Almansa
2020-02-16 11:00:00 Coria CF 2 - 1 CD San Roque de Lepe
2020-02-16 11:00:00 CD Rota 1 - 0 CD Pozoblanco
2020-02-16 11:00:00 Rayo Vallecano B 1 - 1 SAD Villaverde San Andres
2020-02-16 11:00:00 Flat Earth FC 2 - 0 Parla Escuela
2020-02-16 11:00:00 EC Granollers 1 - 2 FC Vilafranca
2020-02-16 11:00:00 Sant Andreu 1 - 0 UE Sants
2020-02-16 11:00:00 DAV Santa Ana 2 - 1 CD El Alamo
2020-02-16 11:00:00 Atletico Saguntino 3 - 1 CD Roda
2020-02-16 11:00:00 CE Europa 2 - 1 Figueres
2020-02-16 11:00:00 Comillas 2 - 2 Alfaro
2020-02-16 11:00:00 CD Cuarte Industrial 3 - 0 CD Valdefierro
2020-02-16 11:00:00 Loja CD 4 - 1 Velez CF
2020-02-16 11:00:00 Club Siero 2 - 3 CD Praviano
2020-02-16 11:00:00 CD Lealtad 2 - 0 CD Vallobin
2020-02-16 11:00:00 CD Covadonga 2 - 1 Caudal
2020-02-16 11:00:00 CD Montijo 3 - 2 Jerez
2020-02-16 11:00:00 SD Portmany 0 - 0 Constancia
2020-02-16 11:00:00 CD Calamonte 4 - 1 CF Trujillo
2020-02-16 11:00:00 Lorca FC 3 - 1 Ciudad de Murcia
2020-02-16 11:00:00 Cacereno 1 - 2 Villanovense
2020-02-16 12:00:00 Marino 2 - 1 La Quadra
2020-02-16 17:00:00 Lorca Deportiva FC 0 - 1 Mar Menor
2020-02-16 17:00:00 Eldense 0 - 1 CD Olimpic Xativa
Brazil Campeonato Cearense Division 1
2020-02-16 19:00:00 Caucaia CE 0 - 1 Guarany CE
Bra CaP
2020-02-16 19:00:00 Cianorte PR 1 - 1 Parana STC PR
BRA CGD
2020-02-16 18:30:00 Ipora EC 0 - 0 Jaragua EC
2020-02-16 19:00:00 Aparecidense GO 1 - 3 Anapolis FC
2020-02-16 19:00:00 Goianesia GO 1 - 0 Gremio Anapolis
2020-02-16 19:00:00 Atletico Clube Goianiense 3 - 0 Goias
2020-02-16 19:00:00 AA Anapolina 1 - 0 Goiania
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
2020-02-16 19:00:00 Avai FC SC 2 - 1 Joinville SC
2020-02-16 19:00:00 Concordia AC 4 - 1 Atletico Tubarao SC
Brazil Pernambucano League
2020-02-16 19:00:00 Central SC 0 - 0 Santa Cruz PE
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
2020-02-16 13:00:00 Boa Esporte Clube 1 - 3 Villa Nova-MG
2020-02-16 19:00:00 Atletico Mineiro 1 - 2 Caldense MG
Brazil Campeonato Baiano Division
2020-02-16 19:00:00 Juazeirense 2 - 1 EC Jacuipense
2020-02-16 19:00:00 Vitoria da Conquista BA 0 - 0 Bahia de Feira BA
Brazil Paraibano
2020-02-16 19:00:00 Campinense 1 - 1 Treze Campina Grande PB
2020-02-16 19:00:00 Sao Paulo Crystal FC 1 - 0 Sport Lagoa Seca
2020-02-16 20:00:00 Nacional de Patos PB 1 - 1 Perilima PB
Thai Division 1 League
2020-02-16 11:00:00 Khonkaen United 2 - 1 Lampang FC
2020-02-16 11:00:00 Ayutthaya United 3 - 4 Navy FC
2020-02-16 12:00:00 Samut Sakhon 2 - 2 Chiangmai FC
2020-02-16 12:00:00 Udon Thani 1 - 1 Uthai Thani Forest
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2020-02-16 21:00:00 Centro Sportivo Alagoano 0 - 1 Botafogo PB
QLD Premier League
2020-02-16 08:05:00 Brisbane Olympic United FC 1 - 1 Eastern Suburbs Brisbane
Colombia Copa Premier
2020-02-16 20:30:00 Atletico FC 0 - 3 Real Santander
Spanish Ladies Premier League
2020-02-16 10:00:00 Atletico de Madrid ?w? 4 - 1 Levante UD (w)
2020-02-16 11:00:00 Athletic Club Bibao (w) 2 - 1 Real Sociedad (w)
2020-02-16 12:00:00 UD Granadilla Tenerife Sur (W) 2 - 2 Madrid CFF (w)
2020-02-16 15:00:00 Barcelona (w) 7 - 0 Sporting De Huelva (w)
2020-02-16 15:59:00 CD Tacon (w) 0 - 0 Colegio Aleman Valencia (w)
2020-02-16 17:30:00 Rayo Vallecano (w) 2 - 1 Deportivo La Coruna W
Italian Women Division 1
2020-02-16 11:30:00 Juventus (w) 5 - 1 Inter Milan (w)
Bulgaria B PFG
2020-02-16 12:00:00 Chernomorets Balchik 2 - 0 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
2020-02-16 12:00:00 Ludogorets Razgrad II 2 - 1 Lokomotiv Sofia
2020-02-16 13:00:00 Litex Lovech 0 - 2 Strumska Slava
BRA SPB
2020-02-16 13:00:00 SC Paysandu Para 5 - 0 Paragominas FC PA
2020-02-16 13:00:00 AA Portuguesa Santista 3 - 1 Sao Bento
2020-02-16 13:00:00 Juventus SP 0 - 1 XV de Piracicaba
2020-02-16 13:00:00 CA Votuporanguense SP 0 - 1 Sao Bernardo
2020-02-16 18:00:00 Atibaia 2 - 1 Taubate
2020-02-16 19:00:00 Portuguesa Desportos 2 - 0 Monte Azul SP
2020-02-16 19:00:00 Red Bull Brasil SP 2 - 2 Sertaozinho
BRA D4
2020-02-16 19:00:00 Tocantinopolis 0 - 1 Interporto FC
International Friendly
2020-02-16 13:00:00 AlbaniaU16 5 - 2 Montenegro (w)U17
2020-02-16 13:00:00 Portugal (w) U16 1 - 5 France (w) U16
2020-02-16 14:00:00 Italy (w) U16 0 - 0 Slovakia (w) U16
India Super League
2020-02-16 14:00:00 Atletico De Kolkata 1 - 3 Chennai Titans
Brazil Campeonato Paulista C
2020-02-16 13:00:00 Olimpia SP 0 - 0 Capie Warrero
WAUS WD1
2020-02-16 09:00:00 Balcatta (w) 0 - 3 Fremantle City FC (w)
India Goa Professional League
2020-02-16 10:15:00 Sporting Clube de Goa 4 - 1 Panjim Footballers
Germany Youth U17 League
2020-02-16 10:00:00 Dortmund U17 2 - 0 Bochum U17
2020-02-16 10:00:00 SpVgg Unterhaching U17 0 - 5 FSV Mainz 05 U17
Spanish Segunda Division B
2020-02-16 10:45:00 Algeciras 1 - 1 Cadiz B
2020-02-16 11:00:00 UCAM Murcia 0 - 0 Villarrubia CF
2020-02-16 11:00:00 UD Levante B 1 - 2 Barcelona B
2020-02-16 11:00:00 Gimnastic Tarragona 1 - 1 Lleida
2020-02-16 11:00:00 RCD Espanyol B 0 - 0 Valencia CF Mestalla
2020-02-16 11:00:00 SD Ejea 0 - 1 UE Cornella
2020-02-16 11:00:00 Alaves B 0 - 0 Leioa
2020-02-16 11:00:00 Villarreal B 2 - 1 Andorra CF
2020-02-16 11:00:00 AE Prat 0 - 0 CD Ebro
2020-02-16 11:00:00 CF Rayo Majadahonda 2 - 2 Real Madrid Castilla
2020-02-16 11:00:00 SCR Pena Deportiva 2 - 1 UD Melilla
2020-02-16 11:00:00 CF Internacional De Madrid 1 - 1 Sporting de Gijon B
2020-02-16 11:00:00 Racing de Ferrol 1 - 0 UD Ibiza
2020-02-16 11:00:00 coruxo FC 1 - 1 Baleares
2020-02-16 12:00:00 Las Palmas Atletico 0 - 1 Getafe B
2020-02-16 15:30:00 CD Tudelano 0 - 1 UD Logrones
2020-02-16 15:59:00 Haro Deportivo 3 - 1 CD Izarra
2020-02-16 15:59:00 CP Villarrobledo 0 - 0 Real Murcia
2020-02-16 15:59:00 Hercules 0 - 0 UE Llagostera
2020-02-16 15:59:00 CF Badalona 1 - 1 Castellon
2020-02-16 15:59:00 Calahorra 1 - 2 CD Guijuelo
2020-02-16 15:59:00 Don Benito 2 - 1 Recreativo Huelva
2020-02-16 15:59:00 Cordoba 2 - 1 Sevilla Atletico
2020-02-16 15:59:00 CF Talavera de la Reina 0 - 0 Yeclano Deportivo
2020-02-16 15:59:00 FC Cartagena 3 - 2 Real Balompedica Linense
2020-02-16 15:59:00 Sabadell 2 - 1 Orihuela CF
2020-02-16 15:59:00 UE Olot 4 - 0 CF La Nucia
2020-02-16 15:59:00 Pontevedra 0 - 1 Real Oviedo B
2020-02-16 15:59:00 Marino luanco 0 - 0 Las Rozas
2020-02-16 15:59:00 CF Salmantino 0 - 1 Burgos CF
2020-02-16 15:59:00 C.D. San Fernando Isleno 2 - 1 Badajoz
2020-02-16 15:59:00 Merida AD 1 - 1 Granada CF B
2020-02-16 15:59:00 Union Langreo 2 - 1 Celta vigo b
2020-02-16 16:30:00 Atletico Sanluqueno 1 - 2 UD Marbella
2020-02-16 16:30:00 Cultural Leonesa 1 - 0 Unionistas de Salamanca
2020-02-16 17:30:00 Real Sociedad B 2 - 4 Barakaldo CF
Germany Youth U19 League
2020-02-16 10:00:00 Arminia Bielefeld U19 0 - 3 Borussia Dortmund U19
2020-02-16 10:00:00 Bayer Leverkusen U19 4 - 0 Schalke 04 U19
2020-02-16 10:00:00 MSV Duisburg U19 0 - 0 RW Oberhausen U19
2020-02-16 10:00:00 Wuppertaler SV Borussia U19 1 - 3 VfL Bochum U19
2020-02-16 10:00:00 Hertha Berlin U19 2 - 3 Werder Bremen U19
2020-02-16 10:00:00 Holstein Kiel U19 0 - 1 Union Berlin U19
2020-02-16 10:00:00 Koln U19 6 - 0 Alemannia Aachen U19
2020-02-16 12:00:00 Ingolstadt U19 3 - 6 Augsburg U19
2020-02-16 12:00:00 Hamburger SV U19 4 - 0 Niendorfer TSV U19
2020-02-16 12:00:00 Viktoria koln U19 1 - 1 Preuben Munster U19
Germany Regionalliga
2020-02-16 12:30:00 VSG Altglienicke 1 - 3 Berliner AK 07
2020-02-16 12:30:00 Energie Cottbus 2 - 2 BFC Viktoria 1889
2020-02-16 12:30:00 FSV Union Furstenwalde 0 - 0 BSG Chemie Leipzig
2020-02-16 12:30:00 Lichtenberg 47 1 - 1 Berliner FC Dynamo
2020-02-16 12:30:00 FC Lokomotive Leipzig 3 - 1 VfB Auerbach
2020-02-16 13:00:00 Altona 93 1 - 4 SSV Jeddeloh
2020-02-16 13:00:00 SC Verl 2 - 1 Schalke 04 (Youth)
2020-02-16 13:00:00 Rot-Weiss Essen 1 - 0 Rot-Weiss Oberhausen
2020-02-16 13:05:00 HSC Hannover 0 - 0 BSV Rehden
Turkiye Lig2
2020-02-16 10:15:00 Sivas Dort Eylul Belediyespor 4 - 3 Ankarademirspor
Brazil Mato-grossense Division 1
2020-02-16 19:00:00 Cuiaba 5 - 0 Araguaia
BRA SE
2020-02-16 19:00:00 CS Sergipe 1 - 0 Itabaiana(SE)
Brazil Brasiliense DF Division 1
2020-02-16 18:30:00 CA Taguatinga DF 0 - 2 Sobradinho EC
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2020-02-16 20:00:00 Central Cordoba De Rosario 1 - 1 General Lamadrid
2020-02-16 20:00:00 Berazategui 2 - 3 Sportivo Dock Sud
2020-02-16 20:15:00 San Martin Burzaco 0 - 0 Sportivo Italiano
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2020-02-16 20:00:00 Liniers 1 - 0 Central Ballester
2020-02-16 20:00:00 Centro Espanol 1 - 1 Yupanqui
Fen qing Guan
2020-02-16 10:00:00 PK-35 Vantaa U20 2 - 6 IF Gnistan U20
2020-02-16 10:00:00 FC Honka U20 1 - 4 Ilves U20
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2020-02-16 09:55:00 Uhlenhorster SC Paloma 3 - 0 TSV Buchholz 08
Nicaragua Apertura league
2020-02-16 01:00:00 Real Esteli 0 - 0 Walter Ferretti
2020-02-16 01:00:00 Diriangen 1 - 0 Juventus Managua
2020-02-16 01:00:00 Las Sabanas 0 - 0 Deportivo Ocotal
Argentine Torneo B
2020-02-16 10:00:00 Lithuania (w) U16 2 - 2 Georgia (U16)(w)
2020-02-16 20:00:00 Olimpo Bahia Blanca 3 - 0 Deportivo Maipu
2020-02-16 20:00:00 Sansinena 1 - 1 Deportivo Camioneros
Mexico Segunda Division
2020-02-16 01:00:00 UA de Chihuahua 1 - 1 U.A. Zacatecas
2020-02-16 18:00:00 Atletico San Luis II 1 - 4 Yalmakan FC
Uruguay Reserve League
2020-02-16 12:30:00 Wanderers FC Reserve 1 - 3 Defensor Sporting Reserve
Portugal Campeonato Nacional
2020-02-16 11:00:00 FC Caldas 0 - 2 Praiense
2020-02-16 15:00:00 Assoc.Desportiva Oliveirense 0 - 0 Maria da Fonte
2020-02-16 15:00:00 Berco SC 0 - 1 Vizela
2020-02-16 15:00:00 Marr Tino 1 - 0 Montalegre
2020-02-16 19:00:00 Esp. Lagos 2 - 1 Olhanense SC
Brazil
2020-02-16 19:00:00 Altos/PI 2 - 2 Parnahyba PI
Brazil
2020-02-16 19:00:00 Caxias RS 1 - 0 Ypiranga(RS)
Brazil women's League
2020-02-16 17:00:00 Flamengo/RJ (w) 1 - 3 Sao Paulo/SP (w)
2020-02-16 18:00:00 Palmeiras SP ?W? 1 - 4 Ferroviaria SP (w)
2020-02-16 20:00:00 Iranduba AM (w) 1 - 3 Sao Jose (w)
Mexico Liga MX Femenil
2020-02-16 18:00:00 Puebla (w) 1 - 1 Saint Louis Athletica (w)
The Spanish League U19
2020-02-16 10:30:00 Getafe U19 0 - 0 Rayo Vallecano U19
2020-02-16 11:00:00 Elche U19 4 - 1 Hercules U19
2020-02-16 11:00:00 Conxo Santiago U19 3 - 1 Marina Sport U19
2020-02-16 11:00:00 Castilleja CF U19 1 - 4 Real Betis U19
2020-02-16 15:59:00 CE Europa U19 0 - 0 Girona U19
Copa del Sol of the USA
2020-02-16 01:30:00 New York Red Bulls 1 - 1 Houston Dynamo
2020-02-16 02:00:00 Phoenix Rising FC 0 - 1 Columbus Crew
Iceland U19 Cup
2020-02-16 11:00:00 IR LettirU19 8 - 1 Grotta Kria U19
2020-02-16 12:30:00 Leiknir KB U19 0 - 0 HK Ymir U19
Finland Kolmonen Cup
2020-02-16 12:30:00 HJS Akatemia 4 - 0 RFA
El Salvador Segunda Division
2020-02-16 17:00:00 Once Lobos Chalchuapa 2 - 1 Atletico Marte
2020-02-16 21:00:00 CD Racing Junior de Armenia 0 - 0 CD Titan
Greece National B1
2020-02-16 11:00:00 Niki Volou 2 - 1 Diagoras
2020-02-16 12:00:00 Ialysos 4 - 0 Olympiakos Volou