Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Belgian Pro League
2020-01-17 19:30:00 Mechelen 2 - 3 Standard Liege
German Bundesliga
2020-01-17 19:30:00 Schalke 04 2 - 0 Borussia Monchengladbach
Holland Eredivisie
2020-01-17 19:00:00 PEC Zwolle 3 - 3 FC Utrecht
Holland Jupiler League
2020-01-17 19:00:00 Almere City FC 0 - 2 De Graafschap
2020-01-17 19:00:00 NAC Breda 3 - 1 AZ Alkmaar (Youth)
2020-01-17 19:00:00 Excelsior SBV 3 - 3 SC Telstar
2020-01-17 19:00:00 Volendam 4 - 2 Jong PSV Eindhoven (Youth)
2020-01-17 19:00:00 FC Oss 3 - 2 SC Cambuur
2020-01-17 19:00:00 MVV Maastricht 0 - 0 NEC Nijmegen
2020-01-17 19:20:00 FC Eindhoven 2 - 0 Helmond Sport
Portugal Primera Liga
2020-01-17 19:00:00 FC Porto 1 - 2 Sporting Braga
2020-01-17 21:15:00 Sporting Lisbon 0 - 2 Benfica
Turkish Super Liga
2020-01-17 17:00:00 Ankaragucu 0 - 1 Konyaspor
Spanish La Liga
2020-01-17 20:00:00 Leganes 0 - 3 Getafe
Spanish Segunda Division
2020-01-17 20:00:00 Fuenlabrada 0 - 0 Malaga
England Championship
2020-01-17 19:45:00 Fulham 1 - 0 Middlesbrough
Italian Serie B
2020-01-17 20:00:00 Frosinone 2 - 2 Pordenone Calcio SSD
International Club Friendly
2020-01-17 00:10:00 America de Cali 1 - 0 Deportivo Cali
2020-01-17 07:55:00 Dandenong Thunder 1 - 1 Heidelberg United
2020-01-17 08:00:00 Campbelltown City SC 2 - 3 Metrostars SC
2020-01-17 09:00:00 Olimpic Donetsk 2 - 1 FC Viitorul Constanta
2020-01-17 09:15:00 Krabi FC 2 - 2 Surat Thani FC
2020-01-17 09:30:00 AS Marsa 0 - 2 CS Sfaxien
2020-01-17 09:30:00 Fulham United FC 5 - 0 Northern Demons
2020-01-17 09:30:00 Arda 4 - 0 Botev Galabovo
2020-01-17 09:30:00 Broadbeach United 0 - 6 Hume City
2020-01-17 09:30:00 A.S.Marsa 0 - 2 Sifakesi
2020-01-17 10:00:00 Istra 1961 Pula 4 - 1 Vysehrad
2020-01-17 10:05:00 Modbury Vista 1 - 0 Mount Barker United
2020-01-17 11:00:00 Aarhus AGF 2 - 1 Viborg
2020-01-17 11:00:00 Botev Vratsa 4 - 1 Kariana Erden
2020-01-17 11:00:00 Club Sport Emelec 2 - 0 ES Setif
2020-01-17 11:00:00 Vaduz 0 - 0 Greuther Furth
2020-01-17 12:00:00 TPS Turku 2 - 0 SalPa
2020-01-17 12:00:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 3 - 2 Cracovia Krakow
2020-01-17 12:00:00 Randers FC 2 - 2 Fredericia
2020-01-17 12:00:00 Hansa Rostock 2 - 0 Lyngby
2020-01-17 12:00:00 St.Polten 4 - 0 SV Horn
2020-01-17 12:00:00 Mattersburg 1 - 2 Kaposvar
2020-01-17 12:00:00 Kaiserslautern 5 - 0 MTK Hungaria
2020-01-17 12:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 1 - 1 FSV Optik Rathenow
2020-01-17 12:30:00 CLB TPHCM 0 - 1 Ulsan Hyundai FC
2020-01-17 12:30:00 Lahti 2 - 1 Honka Espoo
2020-01-17 13:00:00 Ingolstadt 1 - 1 Jahn Regensburg
2020-01-17 13:00:00 Midtjylland 4 - 1 Esbjerg
2020-01-17 13:00:00 FC Wil 1900 1 - 1 Austria Lustenau
2020-01-17 13:00:00 Negeri Sembilan 2 - 0 PDRM
2020-01-17 13:00:00 Aarau 1 - 0 CS Universitatea Craiova
2020-01-17 13:00:00 Keshla FK 1 - 4 Zwickau
2020-01-17 13:00:00 Mineros de Guayana 5 - 3 LALA FC
2020-01-17 13:00:00 SC Verl 0 - 2 Preuben Munster
2020-01-17 13:00:00 Varda SE 1 - 0 FC Mynai
2020-01-17 13:10:00 Academia Puerto Cabello 1 - 0 Yaracuyanos
2020-01-17 13:30:00 HNK Gorica 4 - 0 FK Zarkovo
2020-01-17 13:45:00 Rijeka 1 - 0 Dafuji cloth MTE
2020-01-17 14:00:00 Terek Grozny 2 - 1 Paksi SE Honlapja
2020-01-17 14:00:00 Mjondalen IF 2 - 1 Raufoss
2020-01-17 14:00:00 Dinamo Zagreb 1 - 1 NK Lokomotiva Zagreb
2020-01-17 14:00:00 SV Sandhausen 2 - 1 Unterhaching
2020-01-17 14:00:00 Holstein Kiel 2 - 1 CFR Cluj
2020-01-17 14:00:00 Mattersburg 4 - 0 Austria Wien (Youth)
2020-01-17 14:00:00 Hallescher FC 3 - 2 Greuther Furth
2020-01-17 14:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 1 - 1 Spartaks Jurmala
2020-01-17 14:30:00 Hajduk Split 5 - 0 Budapest Honved
2020-01-17 14:30:00 Luzern 3 - 0 Gaz Metan Medias
2020-01-17 15:00:00 Ullensaker/Kisa IL 2 - 2 Eidsvold Turn
2020-01-17 15:00:00 Aragua FC 0 - 1 Gran Valencia FC
2020-01-17 15:00:00 ZNK Osijek 2 - 0 Nurnberg
2020-01-17 15:00:00 Lausanne Sports 2 - 2 Darmstadt
2020-01-17 15:30:00 AFC Hermannstadt 1 - 1 Videoton Puskas Akademia
2020-01-17 16:30:00 SKU Amstetten 3 - 0 Kremser
2020-01-17 17:00:00 USV Scheiblingkirchen-Warth 2 - 4 ASV Draßburg
2020-01-17 17:00:00 Odra Opole 2 - 0 Ruch Zdzieszowice
2020-01-17 17:15:00 Deutschlandsberger SC 1 - 1 Grazer AK
2020-01-17 17:30:00 Rapid Vienna (Youth) 2 - 2 Zwettl SC
2020-01-17 17:30:00 TuS Haltern 1 - 1 BSV Rehden
2020-01-17 17:30:00 FC Liefering 4 - 2 FC Pinzgau Saalfelden
2020-01-17 17:30:00 Hertha BSC Berlin Youth 8 - 0 Oranienburger FC Eintracht
2020-01-17 18:00:00 Elfsborg 1 - 0 Hacken
2020-01-17 18:00:00 BSG Chemie Leipzig 1 - 1 Havelse
2020-01-17 18:00:00 Trujillanos 3 - 1 CD Hermanos Colmenares
2020-01-17 18:00:00 ASK Elektra 1 - 2 Simmeringer SC
2020-01-17 19:00:00 Club Brugge U21 1 - 1 Oud Heverlee Leuven U21
2020-01-17 19:15:00 Academia Rey 3 - 2 Estudiantes Merida FC
2020-01-17 19:30:00 Drogheda United 0 - 1 Derry City
2020-01-17 19:45:00 Dundalk 7 - 1 UC Dublin
2020-01-17 19:45:00 Shelbourne 2 - 0 Athlone Town
2020-01-17 20:00:00 Monagas SC 3 - 2 Bolivar
2020-01-17 20:30:00 Zamora Barinas 2 - 3 Llaneros de Guanare FC
French Cup
2020-01-17 20:05:00 Granville 0 - 3 Marseille
Scotland FA Cup
2020-01-17 19:45:00 Glasgow Rangers 2 - 0 Stranraer
Turkey 2 Ligi A
2020-01-17 15:59:00 Menemen Belediye Spor 0 - 3 Giresunspor
Belgian Second Division
2020-01-17 19:30:00 KVSK Lommel 1 - 0 Lokeren
Primera Division de Mexico
2020-01-17 03:15:00 FC Juarez 4 - 4 Pumas U.N.A.M.
Israel Leumit League
2020-01-17 13:00:00 Maccabi Ahi Nazareth 1 - 0 Ironi Nir Ramat HaSharon
2020-01-17 13:00:00 Hapoel Bnei Lod 2 - 0 Hapoel Umm Al Fahm
2020-01-17 13:00:00 Hapoel Petah Tikva 2 - 0 Hapoel Katamon Jerusalem
2020-01-17 13:00:00 Beitar Tel Aviv Ramla 1 - 2 Maccabi Petah Tikva FC
2020-01-17 13:00:00 Hapoel Rishon Lezion 5 - 1 Hapoel Natzrat Illit
Greece National B
2020-01-17 15:30:00 Platanias FC 2 - 4 Ergotelis
France Ligue 3
2020-01-17 19:00:00 Ajaccio Gfco 0 - 1 Avenir Sportif Beziers
Australia A-League
2020-01-17 08:30:00 Adelaide United 1 - 0 Melbourne Victory
Persian Gulf Pro League
2020-01-17 10:30:00 Shahin Bushehr 0 - 0 Shahr Khodrou
South Africa Premier Soccer League
2020-01-17 18:00:00 Maritzburg United 1 - 0 AmaZulu
2020-01-17 18:00:00 Stellenbosch FC 1 - 0 Baroka FC
Botola Pro 1
2020-01-17 18:00:00 DHJ Difaa Hassani Jadidi 1 - 1 RCOZ Oued Zem
Argentina - Torneo Pentagonal de Verano
2020-01-17 01:00:00 Boca Juniors 2 - 0 Universitario De Deportes
Primera Division de Paraguay
2020-01-17 21:00:00 Guarani CA 0 - 0 Sportivo San Lorenzo
2020-01-17 23:15:00 River Plate (PAR) 3 - 0 Sol de America
Qatar League CUP
2020-01-17 14:30:00 Al Duhail 0 - 4 Al-Sadd
Costa Rica Primera Division
2020-01-17 02:00:00 Deportivo Saprissa 3 - 0 Guadalupe FC
Futsal Spain Division De Honor
2020-01-17 19:30:00 DKV Seguros Zaragoza Indoor So 5 - 5 Peinsa F.S. Cartagena Futsal
2020-01-17 19:30:00 Xota Navarra Futsal 6 - 2 Catgas Energia Futsal
Saudi Kings Cup
2020-01-17 14:55:00 Al-adalh 0 - 1 Al-Nasr(KSA)
UAE Etisalat Emirates Cup
2020-01-17 15:59:00 Al Nasr Dubai 2 - 1 Al Ahli(UAE)
UAE Division 1 Group A
2020-01-17 13:00:00 Al Bataeh 0 - 1 Emirates Club
2020-01-17 13:00:00 Dubba Al-Husun 1 - 1 Dabba Al-Fujairah
2020-01-17 13:00:00 Al Taawon 1 - 2 Al Oruba (UAE)
Northern Ireland IFA Championship
2020-01-17 19:45:00 Ards FC 0 - 1 PSNI
Brasil Copa SP Juniores
2020-01-17 00:30:00 Sao Paulo U20 3 - 1 Coritiba PR (Youth)
2020-01-17 22:15:00 Botafogo-SP (Youth) 0 - 2 Internacional (RS) Youth
Israel B League
2020-01-17 10:00:00 Hapoel Asi Gilboa 2 - 6 Maccabi Ironi Kiryat Ata
2020-01-17 10:00:00 Hapoel Bikat Hayarden 1 - 1 AS Nordia Jerusalem
2020-01-17 10:30:00 Maccabi Tzur Shalom 2 - 1 Hapoel Migdal HaEmek
2020-01-17 10:45:00 Maccabi Herzliya 2 - 2 Hapoel Kfar Shalem
2020-01-17 11:00:00 FC Ironi Or Yehuda 3 - 0 Maccabi Shaarayim
2020-01-17 11:00:00 Maccabi Kabilio Jaffa 0 - 0 Maccabi Kiryat Gat
2020-01-17 11:00:00 Maccabi Yavne 0 - 4 Hapoel Marmorek lrony Rehovot
2020-01-17 11:15:00 Moadon Sport Tira 1 - 1 Hapoel Herzliya
2020-01-17 11:20:00 Shimshon Kafr Qasim 2 - 0 Hapoel Holon Yaniv
2020-01-17 11:30:00 Ironi Tiberias 2 - 3 Rubi Shapira
2020-01-17 11:30:00 Maccabi Tamra 1 - 2 Hapoel Ironi Baka El Garbiya
2020-01-17 11:30:00 SC Daburiyya Osama 0 - 2 Hapoel Iksal
2020-01-17 12:00:00 Hapoel Kaukab 4 - 1 Hapoel Kafr Kanna
Kuwait first Division Leagus
2020-01-17 14:45:00 Al Fahaheel SC 2 - 0 Khaitan
2020-01-17 14:45:00 Burgan SC 2 - 1 Al-Salibikhaet
Saudi Arabia Division 2
2020-01-17 12:15:00 Jubail 0 - 0 Al Sahel
2020-01-17 12:30:00 Al-Riyadh 0 - 1 Hercue
2020-01-17 12:35:00 Al-Washm 0 - 2 Hajer
2020-01-17 12:35:00 Al-Sadd FC(SA) 0 - 0 Wajj
2020-01-17 12:35:00 Al Anwar SA 1 - 2 Al Drae
2020-01-17 12:45:00 Al Kholood 3 - 2 Al-Arabi(KSA)
2020-01-17 12:45:00 Arar FC 1 - 1 Al-Sharq
2020-01-17 12:50:00 Al-Orubah 0 - 0 Al Qaisoma
2020-01-17 13:00:00 Al Entesar 0 - 0 Al-Akhdoud
2020-01-17 13:05:00 Al-Suqoor(KSA) 2 - 0 Afief
Mexico Youth U20
2020-01-17 15:00:00 Atlas U20 3 - 1 Puebla U20
2020-01-17 15:59:00 San Luis U20 2 - 2 CDSyC Cruz Azul U20
Malta First Division League
2020-01-17 18:00:00 St. Andrews 6 - 1 St. George's
2020-01-17 18:00:00 Naxxar Lions 2 - 2 Zejtun Corinthians
Iceland Championship
2020-01-17 19:00:00 HK Kopavogs 2 - 1 Hafnarfjordur
Argentina Cup
2020-01-17 00:15:00 Crucero del Norte 2 - 3 Defensores Pronunciamiento
2020-01-17 01:00:00 Central Norte Salta 2 - 2 CA Guemes
Iran U23 Liga
2020-01-17 10:00:00 Khouneh Be Khouneh U23 5 - 1 Neshat Sari U23
2020-01-17 10:25:00 Sepahan Isfahan U23 3 - 0 Rafsanjan U23
Futsal Russia Division De Honor
2020-01-17 12:00:00 Norilsky Nickel Futsal 4 - 4 MFK CPRF Futsal
2020-01-17 14:30:00 Dynamo Samarra Futsal 0 - 2 TTG-Ugra Yugorsk Futsal
International Friendly
2020-01-17 11:00:00 Palestine 2 - 0 Sri Lanka
2020-01-17 14:00:00 malta (w) 1 - 2 Turkey (w)
India Super League
2020-01-17 14:00:00 Mumbai City 2 - 0 Bengaluru
Belgium Women's Premier League
2020-01-17 19:00:00 Anderlecht (w) 1 - 0 Standard Liege (w)
2020-01-17 19:30:00 Oud Heverlee Leuven (w) 0 - 2 KAA Gent Ladies (w)
India Goa Professional League
2020-01-17 10:15:00 Dempo 1 - 1 FC Goa Development II
2020-01-17 10:15:00 Guardian Angel SC 0 - 5 Sporting Clube de Goa
Estonia Winter Tournament
2020-01-17 15:45:00 Nomme JK Kalju 0 - 2 Levadia Tallinn
2020-01-17 17:35:00 FC Kuressaare 3 - 0 Vaprus Parnu
Iceland Reykjavik Women's Tournament
2020-01-17 19:00:00 Trottur Reykjavik (w) 0 - 3 KR Reykjavik (w)
2020-01-17 21:00:00 Vikingur Reykjavik (w) 0 - 7 Fylkir (w)
Iceland Championship B
2020-01-17 18:15:00 Afturelding 6 - 2 UMF Selfoss
2020-01-17 19:00:00 Vestri 0 - 3 Haukar Hafnarfjordur
Myanmar Professional League
2020-01-17 09:00:00 Chin United 2 - 0 Magway
Ethiopia Premier League
2020-01-17 12:00:00 Shire Endaselassie FC 2 - 0 Fasil Kenema
Rwanda National League
2020-01-17 13:00:00 Bugesera 0 - 0 AS Kigali
Guatemala D2
2020-01-17 21:00:00 Capitalinos FC 1 - 0 CD Sansare
Uganda Super Cup
2020-01-17 10:00:00 Uganda Police FC 1 - 0 Kyetume
2020-01-17 13:00:00 Vipers 0 - 1 SC Villa
2020-01-17 13:45:00 Kampala City Council FC 1 - 0 Tooro United
England U23 1.Liga
2020-01-17 14:00:00 Barnsley U23 4 - 1 Burnley U23
England U23 League Cup
2020-01-17 13:00:00 Newcastle U23 1 - 1 Hull City U23
2020-01-17 14:00:00 Birmingham City U23 2 - 0 Leeds United U23
2020-01-17 19:00:00 Everton U23 4 - 2 Fulham U23
2020-01-17 19:00:00 Nottingham Forest U23 0 - 3 Bournemouth U23
2020-01-17 19:00:00 Wigan U23 3 - 0 Liverpool U23
Ireland Leinster Senior League
2020-01-17 19:30:00 Midleton FC 4 - 0 St. Mary's
2020-01-17 19:45:00 Edenderry Town FC 3 - 4 Portmarnock
2020-01-17 20:15:00 Collinstown 1 - 3 St. Mochtas
Tanzania Ligue 1
2020-01-17 13:05:00 KMC FC 2 - 0 Mtibwa Sugar
Israel C League
2020-01-17 09:15:00 Hapoel Ironi Gedera 1 - 7 SC Beer Sheva
2020-01-17 09:30:00 SC Bnei Yaffo Ortodoxim 3 - 0 Shimshon Bnei Tayibe
2020-01-17 09:30:00 Hapoel Qalansawe 1 - 1 Ironi Beit Dagan
2020-01-17 10:00:00 Beitar Ironi Kiryat Gat 2 - 1 MS Hapoel Yeroham
2020-01-17 10:00:00 Beitar Ramat Gan 2 - 1 Beitar Kfar Saba Shlomi
2020-01-17 10:00:00 Hapoel Mahane Yehuda 0 - 2 Beitar Petah Tikva
2020-01-17 10:00:00 Maccabi Ironi Netivot 2 - 4 SC Shicun Hamizrah
2020-01-17 10:30:00 FC Beitar Yavne 1 - 4 Maccabi Ironi Sderot
2020-01-17 11:00:00 Hapoel Hod HaSharon 1 - 1 Hapoel Kfar Qasm Shuaa
2020-01-17 11:00:00 Maccabi Lroni Amishav Petah Tikva 1 - 2 Shimshon Tel Aviv
2020-01-17 11:00:00 Maccabi Lroni Kiryat Malakhi 4 - 0 Ironi Modiin
2020-01-17 11:00:00 Otzma FC Holon 3 - 2 Hapoel Kfar Bara
2020-01-17 11:30:00 Hapoel Beit She'any 3 - 1 Hapoel Bnei Pardes
Belgium Youth Cup
2020-01-17 19:15:00 Club Brugge Reserves 1 - 1 Oud-Heverlee Leuven R
Brazil
2020-01-17 23:00:00 Picos 2 - 1 River PI
Premier League International Cup
2020-01-17 19:00:00 Arsenal U23 3 - 0 Leicester City U23
Mexico Liga MX Femenil
2020-01-17 21:45:00 Cruz Azul (w) 0 - 1 Atlas (w)
2020-01-17 22:00:00 Queretaro (w) 0 - 2 Juarez FC (w)
Algeria Womens League
2020-01-17 09:10:00 FC Constantine?W? 3 - 3 Afak Relizane?W?
2020-01-17 10:00:00 FC Bejaia?W? 0 - 2 ASE Alger Centre (W)
2020-01-17 10:30:00 CF Akbou?W? 4 - 1 AS Oran Centre Women
Japan University Championship Women
2020-01-17 02:00:00 Teikyo Heisei University (W) 0 - 2 Nippon Sport Science Universit (W)
2020-01-17 05:00:00 Osaka University HSS Women 1 - 1 Waseda University AFC (W)
Thailand University League
2020-01-17 06:05:00 Phetchaburi Rajabhat University 2 - 5 Chulalongkorn University
Iceland Faxa Bay Cup Women
2020-01-17 19:00:00 IA Akranes (w) 3 - 2 Augnablik (w)
Grenada Premier Division
2020-01-17 23:00:00 St Andrews FL 0 - 6 Hurricanes SC
Wales FAW Championship
2020-01-17 19:30:00 Bangor City FC 3 - 1 Llangefni town
2020-01-17 19:30:00 Briton Ferry Athletic 4 - 3 Afan Lido
2020-01-17 19:30:00 Pontypridd 6 - 0 Taffs Well
2020-01-17 19:30:00 Llanelli 2 - 1 STM Sports
Guatemala Reserve League
2020-01-17 21:00:00 Deportivo Mixco Reserves 0 - 2 Santa Lucia FC Reserves
Nepal super
2020-01-17 09:15:00 Himalayan Sherpa Club 2 - 0 Machhindra FC
Uruguay Amateur Cup
2020-01-17 01:20:00 Lavalleja Capital 1 - 0 Maldonado Capital