Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Brazil Serie A
2019-11-17 19:00:00 Bahia BA 1 - 1 Palmeiras
2019-11-17 19:00:00 Gremio (RS) 0 - 1 Flamengo
2019-11-17 21:00:00 Chapecoense SC 1 - 0 Ceara
2019-11-17 21:00:00 Atletico Paranaense 1 - 0 Botafogo RJ
2019-11-17 21:00:00 Corinthians Paulista (SP) 0 - 0 Internacional RS
2019-11-17 22:00:00 Fortaleza 3 - 0 Centro Sportivo Alagoano
Holland Jupiler League
2019-11-17 11:15:00 SC Telstar 0 - 2 Go Ahead Eagles
2019-11-17 13:40:00 Den Bosch 3 - 3 Excelsior SBV
2019-11-17 15:45:00 SC Cambuur 3 - 1 Almere City FC
Spanish Segunda Division
2019-11-17 11:00:00 Ponferradina 1 - 1 Girona
2019-11-17 13:00:00 AD Alcorcon 1 - 0 Malaga
2019-11-17 15:00:00 Real Oviedo 0 - 0 Sporting Gijon
2019-11-17 17:30:00 CD Lugo 1 - 1 Racing Santander
2019-11-17 17:30:00 Mirandes 2 - 1 Las Palmas
2019-11-17 20:00:00 Tenerife 1 - 1 Cadiz
England League 1
2019-11-17 12:00:00 Tranmere Rovers 0 - 2 Wycombe Wanderers
International Club Friendly
2019-11-17 01:00:00 Club America 1 - 2 Monterrey
2019-11-17 01:00:00 FC Juarez 1 - 3 Atlas
2019-11-17 10:30:00 Slavia Sofia 3 - 3 Bulgaria U21
2019-11-17 11:00:00 Dynamo Kyiv 5 - 0 Obolon Kiev
2019-11-17 11:05:00 FK Isloch Minsk 2 - 1 FK Vitebsk
2019-11-17 12:00:00 Arsenal Tula 1 - 1 FK Khimik Novomoskovsk
2019-11-17 12:00:00 Goztepe 5 - 2 Altinordu
2019-11-17 12:00:00 Dnipro-1 2 - 2 Lou Gansike Sol
2019-11-17 13:00:00 FC Krasnodar 1 - 0 Rostov FK
2019-11-17 13:00:00 Alanyaspor 2 - 1 Adana Demirspor
2019-11-17 14:00:00 CFR Cluj 2 - 0 Varda SE
2019-11-17 14:00:00 AEP Paphos 1 - 4 Riga FC
2019-11-17 15:00:00 Accra Hearts of Oak 1 - 1 All Stars
2019-11-17 17:00:00 C.S.D. Comunicaciones 2 - 1 Real Espana
2019-11-17 17:30:00 Ural Sverdlovsk Oblast 3 - 1 Rodina Moskva
French Cup
2019-11-17 13:00:00 St Liguaire Niort 1 - 3 FONTENAY VENDEE FOOT
2019-11-17 13:00:00 Verton 0 - 3 Le Portel
2019-11-17 13:00:00 Le Rheu 2 - 2 St. Paimpolais
2019-11-17 13:00:00 Annecy-le-Vieux 0 - 4 FC Limonest
2019-11-17 13:00:00 Guichen 1 - 1 Saint-Pierre Milizac
2019-11-17 13:00:00 Hombourg-Haut 1 - 0 Forbach
2019-11-17 13:00:00 Saint Maximin 0 - 2 Valenciennes
2019-11-17 13:00:00 Belfort Sud 1 - 2 Nancy
2019-11-17 13:00:00 Sundhoffen AS 0 - 3 Mulhouse
2019-11-17 13:00:00 Nanterre 2 - 0 Stade Lavallois MFC
2019-11-17 13:00:00 Vandoeuvre 2 - 0 US Trailor Luneville
2019-11-17 13:00:00 Saint-Galmier 0 - 0 Cote Chaude Sportif
2019-11-17 13:00:00 Prix Les Mezieres 2 - 0 ES Wasquehal
2019-11-17 13:00:00 Olympique Lumbrois 2 - 2 Grande Synthe
2019-11-17 13:00:00 Saint-Omer 0 - 1 Dieppe
2019-11-17 13:00:00 Tourcoing 5 - 0 Grand Calais Pascal
2019-11-17 13:00:00 Maccabi Paris 3 - 0 Mtsapere
2019-11-17 13:00:00 Gravelines 2 - 2 FC Rouen
2019-11-17 13:00:00 Stade Poitevin 5 - 0 Nueillaubiers
2019-11-17 13:00:00 Reims Ste Anne 0 - 0 MJEP Cormontreuil
2019-11-17 13:00:00 Pont Saintte-Maxence 1 - 2 USM Senlis
2019-11-17 13:00:00 Olympique Adamois 1 - 1 Saint Quentin
2019-11-17 13:00:00 Mozac 2 - 3 Cournon
2019-11-17 13:00:00 CEP Lorient 1 - 3 Plabennec
2019-11-17 13:00:00 Boulay 2 - 1 Meaux Academy Football
2019-11-17 13:00:00 4 Rivieres 70 3 - 1 Chassieu Decines FC
2019-11-17 13:00:00 Union Saint-Jean 0 - 1 Bayonne
2019-11-17 14:00:00 Marcq En Baroeuil 0 - 1 Iris Club de Croix
2019-11-17 14:00:00 Oberschaeffolsheim 1 - 3 Raon L Etape
2019-11-17 14:00:00 AS Venus 1 - 4 Besancon
2019-11-17 14:00:00 Erstein 0 - 2 Thaon
2019-11-17 14:30:00 Sainte-Marienne 2 - 3 Versailles 78
UEFA European Championship
2019-11-17 14:00:00 Serbia 2 - 2 Ukraine
2019-11-17 14:00:00 Luxembourg 0 - 2 Portugal
2019-11-17 17:00:00 Bulgaria 1 - 0 Czech
2019-11-17 17:00:00 Kosovo 0 - 4 England
2019-11-17 19:45:00 Moldova 1 - 2 Iceland
2019-11-17 19:45:00 Andorra 0 - 2 Turkey
2019-11-17 19:45:00 Albania 0 - 2 France
African Nations Cup
2019-11-17 13:00:00 South Sudan 1 - 2 Burkina Faso
2019-11-17 13:00:00 Uganda 2 - 0 Malawi
2019-11-17 13:00:00 Chad 0 - 2 Mali
2019-11-17 13:00:00 South Africa 1 - 0 Sudan
2019-11-17 13:00:00 Benin 1 - 0 Sierra Leone
2019-11-17 13:05:00 Swaziland 1 - 4 Senegal
2019-11-17 15:59:00 Rwanda 0 - 1 Cameroon
2019-11-17 15:59:00 Guinea 2 - 0 Namibia
2019-11-17 15:59:00 Congo 3 - 0 Guinea Bissau
2019-11-17 15:59:00 Lesotho 2 - 4 Nigeria
2019-11-17 19:00:00 Gabon 2 - 1 Angola
UEFA - EURO U21 Qualifying
2019-11-17 15:00:00 Germany U21 2 - 3 Belgium U21
Slovenia 2.Liga
2019-11-17 12:30:00 ND Beltinci 1 - 1 NK Brezice
Danish 1st Division
2019-11-17 12:45:00 Naestved 0 - 1 Fremad Amager
2019-11-17 14:00:00 Skive IK 0 - 2 Kolding FC
Belgian Second Division
2019-11-17 15:00:00 Saint Gilloise 2 - 0 Excelsior Virton
2019-11-17 19:00:00 Roeselare 3 - 5 Westerlo
Italy C1A
2019-11-17 14:00:00 Como 1 - 3 Pro Vercelli
2019-11-17 14:00:00 Olbia 1 - 2 Novara
2019-11-17 14:00:00 Renate AC 1 - 1 US Pianese
2019-11-17 14:00:00 Alma Juventus Fano 2 - 4 Piacenza
2019-11-17 14:00:00 Vicenza 1 - 0 Ravenna
2019-11-17 14:00:00 SudTirol 3 - 0 Sambenedettese
2019-11-17 14:00:00 US Casertana 1908 2 - 0 Avellino
2019-11-17 14:00:00 Paganese 0 - 1 Bari
2019-11-17 14:00:00 Rende 1 - 0 AZ Picerno ASD
2019-11-17 14:00:00 ASD Sicula Leonzio 1 - 1 Francavilla
2019-11-17 14:05:00 Pistoiese 0 - 1 Monza
2019-11-17 14:45:00 Rieti 0 - 3 Reggina
2019-11-17 15:00:00 Teramo 1 - 1 Ternana
2019-11-17 16:30:00 Carrarese 2 - 2 Arezzo
2019-11-17 16:30:00 Giana 1 - 2 Robur Siena S.S.D.
2019-11-17 16:30:00 Gozzano 2 - 2 Pro Patria
2019-11-17 16:30:00 Carpi 4 - 0 Fermana
2019-11-17 16:30:00 Gubbio 0 - 2 Cesena
2019-11-17 16:30:00 Modena 1 - 0 USD Virtus Verona
2019-11-17 16:30:00 Reggio Audace FC 2 - 1 Vis Pesaro
2019-11-17 16:30:00 Rimini 0 - 2 Azy based nano Bo
2019-11-17 16:30:00 Potenza 1 - 0 Vibonese
2019-11-17 16:30:00 Viterbese 0 - 1 Cavese
2019-11-17 19:45:00 Catanzaro 3 - 0 Catania
Portugal Segunda Liga
2019-11-17 11:15:00 CD Mafra 2 - 2 SC Covilha
Greece National B
2019-11-17 12:45:00 Platanias FC 0 - 1 Apollon Smirnis
2019-11-17 13:00:00 Ergotelis 4 - 2 Giorgos Karaiskakis
2019-11-17 13:00:00 Levadiakos 2 - 0 Apollon Larissas
2019-11-17 13:00:00 Kerkyra 0 - 2 Kissamikos
Algerian Ligue Professionnelle 1
2019-11-17 17:45:00 MC Alger 1 - 0 CA Bordj Bou Arreridj
Poland Liga 2
2019-11-17 11:40:00 Warta Poznan 0 - 2 Stal Mielec
Russian National Football League
2019-11-17 09:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 3 - 0 Tom Tomsk
2019-11-17 10:00:00 Tekstilshchik Ivanovo 1 - 2 Neftekhimik Nizhnekamsk
2019-11-17 10:30:00 Spartak Moscow II 0 - 2 Luch Energiya
2019-11-17 11:00:00 Avangard 2 - 2 Shinnik Yaroslavl
2019-11-17 12:00:00 Mordovya Saransk 1 - 1 Fakel
2019-11-17 12:00:00 FK Nizhny Novgorod 1 - 2 FK Chayka K-SR
2019-11-17 12:00:00 Rotor Volgograd 0 - 0 FK Krasnodar II
2019-11-17 13:00:00 Torpedo Armavir 2 - 1 Torpedo moskva
2019-11-17 14:00:00 Baltika Kaliningrad 1 - 0 SKA Khabarovsk
2019-11-17 14:00:00 Khimki 3 - 1 Chertanovo Moscow
Primera Division de Uruguay
2019-11-17 19:00:00 Nacional Montevideo 0 - 0 CA Penarol
Peru Primera Division
2019-11-17 01:00:00 Sport Boys 2 - 1 EM Deportivo Binacional
2019-11-17 15:59:00 Sporting Cristal 2 - 1 Alianza Universidad
2019-11-17 18:00:00 Deportivo Municipal 1 - 2 Dep.San Martin
2019-11-17 20:30:00 UTC Cajamarca 1 - 1 Universitario De Deportes
2019-11-17 23:30:00 Univ.Cesar Vallejo 0 - 3 FBC Melgar
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-11-17 19:30:00 Independiente Santa Fe 1 - 0 Alianza Petrolera
2019-11-17 21:30:00 America de Cali 1 - 0 Deportivo Cali
2019-11-17 23:30:00 Atletico Nacional Medellin 2 - 2 Atletico Junior Barranquilla
FIFA U-17 World Cup
2019-11-17 18:00:00 Netherlands U17 1 - 3 France U17
2019-11-17 22:00:00 Brazil U17 2 - 1 MexicoU17
Australia A-League
2019-11-17 05:00:00 Brisbane Roar 4 - 3 Melbourne City
2019-11-17 07:30:00 Sydney FC 2 - 1 Melbourne Victory
English FA Women's Premier League
2019-11-17 12:00:00 Durham Wildcats LFC (w) 3 - 1 London Bees Women's
2019-11-17 13:05:00 Lewes (w) 1 - 2 Sheffield United (w)
2019-11-17 14:00:00 CrystalPalace (w) 1 - 2 London City Lionesses (w)
2019-11-17 14:00:00 Charlton (w) 1 - 1 Leicester City (w)
2019-11-17 14:00:00 Coventry (w) 2 - 3 Aston Villa (w)
New Zealand Football Championship
2019-11-17 01:00:00 Team Wellington 2 - 2 Wellington Phoenix Reserve
Brazil Serie B
2019-11-17 19:00:00 Sport Club Recife PE 0 - 0 Vila Nova
2019-11-17 19:00:00 Sao Bento 3 - 1 Brasil de Pelotas
2019-11-17 21:30:00 Figueirense 0 - 0 Cuiaba
Primera Division de Venezuela
2019-11-17 20:00:00 Deportivo Lara 2 - 0 Llaneros de Guanare FC
Argentine Division 2
2019-11-17 20:30:00 Gimnasia Mendoza 2 - 1 Instituto
2019-11-17 22:15:00 Club Atletico Tigre 1 - 2 CA Brown Adrogue
FNT
2019-11-17 11:35:00 China U22 1 - 0 Lithuania U22
French Feminines D1
2019-11-17 13:45:00 Guingamp (w) 2 - 0 Paris FC (w)
England FA Women's Cup
2019-11-17 13:30:00 Cheltenham Town (w) 0 - 1 Austrian (w)
2019-11-17 14:00:00 Woodlands (W) 0 - 13 Billericay Town (w)
Germany Woman's Cup
2019-11-17 10:00:00 Nurnberg (w) 1 - 2 Arminia Bielefeld (w)
2019-11-17 13:00:00 Koln (w) 1 - 3 SG Essen-Schonebeck (w)
2019-11-17 13:00:00 Saarbrucken (w) 3 - 3 FC Gutersloh (w)
Poland Mloda Ekstraklasa
2019-11-17 11:00:00 Slask Wroclaw U21 2 - 2 Zha Buse U19
2019-11-17 11:00:00 Gornik Zabrze (Youth) 2 - 2 Zaglebie Lubin (Youth)
2019-11-17 11:00:00 Cracovia Krakow (Youth) 3 - 2 SMS Lodz Youth
Costa Rica Primera Division
2019-11-17 02:00:00 Deportivo Saprissa 0 - 2 AD Grecia
Primera Division de El Salvador
2019-11-17 21:00:00 CD El Vencedor 1 - 2 Jocoro FC
2019-11-17 21:15:00 Independiente San Vicente 2 - 2 Municipal Limeno
2019-11-17 22:00:00 CD Sonsonate 0 - 4 Once Municipal
Japan Youth Sahara Cup
2019-11-17 04:00:00 Gamba Osaka (Youth) 0 - 4 Nagoya Grampus Eight (Youth)
Holland Eredivisie Women's
2019-11-17 13:30:00 PSV Eindhoven (w) 1 - 1 SC Heerenveen (w)
Futsal Spain Division De Honor
2019-11-17 17:30:00 Inter Movistar Futsal 1 - 1 Vaidepenas Futsal
Kuwaiti Federation Cup
2019-11-17 14:25:00 Al-Nasar 1 - 0 Al Fahaheel SC
2019-11-17 14:25:00 Al-Yarmouk 2 - 5 Al Gela
2019-11-17 16:30:00 Kazma 3 - 2 Al-Qadsia SC
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-11-17 09:15:00 Bohemians1905 B 1 - 0 Pardubice B
2019-11-17 09:15:00 Slovan Liberec II 3 - 3 Jiskra Usti nad Orlici
2019-11-17 09:15:00 Slavia Prague B 4 - 2 SK Rakovnik
2019-11-17 09:15:00 Sparta Praha B 4 - 1 Loko Vltavin
2019-11-17 09:20:00 Dukla Praha B 1 - 2 Zivanice
2019-11-17 09:30:00 Karlovy Vary Dvory 2 - 3 Viktoria Plzen B
A-League National Youth League
2019-11-17 02:30:00 Perth Glory (Youth) 0 - 3 Adelaide United FC (Youth)
Australia W-League
2019-11-17 05:00:00 Sydney FC (w) 3 - 0 Melbourne Victory (w)
2019-11-17 05:00:00 Canberra United (w) 2 - 0 Perth Glory (w)
2019-11-17 07:00:00 Newcastle Jets (w) 1 - 1 Melbourne City (w)
Bahraini FA Cup
2019-11-17 15:00:00 Sitra 0 - 5 Al-Hadd
2019-11-17 15:00:00 Al-Tadhmon 0 - 3 Al-Riffa
2019-11-17 15:00:00 Bahrain SC 1 - 0 Al-Hala
2019-11-17 15:00:00 Al-Najma 0 - 1 Busaiteen
Turkey Bayanlar 1. Ligi
2019-11-17 08:00:00 Konak BEL. (w) 5 - 1 Adana Idmanyurduspor (w)
2019-11-17 08:00:00 KDZ Ereglispor (w) 0 - 1 Atasehir Belediyesi (w)
2019-11-17 09:00:00 Fatih Vatan Spor (w) 2 - 0 Amedspor Women
2019-11-17 09:30:00 ALG Spor Women 2 - 0 Hakkarigucu SK Women
2019-11-17 10:00:00 Besiktas (w) 10 - 2 Kirecburnu (w)
2019-11-17 12:00:00 Fomget Genclik (W) 2 - 4 Kocaeli Bayan (W)
Japan Football League
2019-11-17 04:00:00 Verspah Oita 1 - 2 Nara Club
2019-11-17 04:00:00 Maruyasu Industries 2 - 1 Matsue City FC
2019-11-17 04:00:00 Suzuka unlimited 2 - 0 Imabari FC
2019-11-17 04:00:00 Miyazaki 2 - 0 Veertien Kuwana
BSWCP
2019-11-17 09:30:00 Malaysia beach soccer team 4 - 4 Afghanistan Beach Soccer
2019-11-17 10:35:00 Thailand Beach Soccer 4 - 2 Viet Nam Beach Soccer
Mexico Primera Divison A
2019-11-17 02:00:00 Tampico Madero 0 - 0 Celaya FC
2019-11-17 18:00:00 Leones Univ Guadalajara 0 - 1 Zacatepec
English Women's Conference South
2019-11-17 15:00:00 Watford (w) 7 - 0 Keynsham Town (w)
Argentina Prim C Metropolitana
2019-11-17 20:00:00 UAI Urquiza 0 - 1 Talleres Rem de Escalada
2019-11-17 20:00:00 Sacachispas 0 - 0 Club Atletico Acassuso
2019-11-17 20:00:00 Deportivo Armenio 2 - 1 Comunicaciones BsAs
2019-11-17 20:00:00 San Telmo 1 - 2 CA San Miguel
2019-11-17 20:10:00 Almirante Brown 1 - 0 Argentino de Quilmes
Brazil Youth
2019-11-17 17:00:00 CR Flamengo (RJ) (Youth) 0 - 0 Corinthians Paulista (Youth)
Nigerian Premier League
2019-11-17 15:00:00 Plateau United 2 - 1 Wikki Tourist
2019-11-17 15:00:00 Delta Force 4 - 1 Jigawa Golden Stars
2019-11-17 15:00:00 Kano Pillars 0 - 1 Lobi Stars
2019-11-17 15:00:00 Heartland FC 1 - 1 Akwa Starlets
2019-11-17 15:00:00 Ifeanyi Ubah 1 - 0 Rivers United
2019-11-17 15:00:00 Enugu Rangers International 0 - 1 MFM FC
2019-11-17 15:00:00 Warri Wolves FC 2 - 0 Adamawa United
2019-11-17 15:00:00 Abia Warriors 1 - 1 Sunshine Stars FC
2019-11-17 15:00:00 Enyimba 3 - 1 Akwa United
2019-11-17 15:00:00 Katsina United 1 - 0 Nasarawa United
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-11-17 10:00:00 Santutxu FC 0 - 0 JD Somorrostro
2019-11-17 10:30:00 Alcorcon B 1 - 1 CD Artistico Navalcarnero
2019-11-17 10:30:00 CD Basconia 1 - 0 Cultural de Durango
2019-11-17 10:30:00 San Juan de Mozarrifar 3 - 2 CF Calamocha
2019-11-17 10:30:00 SFC Minerva 0 - 2 UD Los Garres
2019-11-17 10:30:00 RCD Carabanchel 1 - 1 Rayo Vallecano B
2019-11-17 10:30:00 Leganes B 2 - 3 Alcobendas Sport
2019-11-17 10:30:00 CF Intercity 3 - 0 Eldense
2019-11-17 10:30:00 Recambios Colon CD 1 - 0 UD Alzira
2019-11-17 10:30:00 Portugalete 0 - 1 Suodu Pei
2019-11-17 10:30:00 Parla Escuela 2 - 3 CD El Alamo
2019-11-17 10:30:00 Extremadura B 2 - 1 CD Montijo
2019-11-17 10:30:00 Malaga B 2 - 1 CD El Palo
2019-11-17 10:30:00 ED Moratalaz 0 - 1 Torrejon CF
2019-11-17 11:00:00 SD Portmany 2 - 2 CE Esporles
2019-11-17 11:00:00 Conil CF 3 - 0 Coria CF
2019-11-17 11:00:00 Real Aviles 2 - 2 CD Mosconia
2019-11-17 11:00:00 Alhaurin de la Torre 1 - 3 Almeria B
2019-11-17 11:00:00 L Entregu CF 3 - 1 Club Siero
2019-11-17 11:00:00 CE Manresa 0 - 1 LHospitalet
2019-11-17 11:00:00 CD Colunga 1 - 1 UD Llanera
2019-11-17 11:00:00 CD Utrera 3 - 0 CD Gerena
2019-11-17 11:00:00 Suokuaili Moss 3 - 1 CD Tarancon
2019-11-17 11:00:00 Condal CF 4 - 1 CD Praviano
2019-11-17 11:00:00 Cacereno 4 - 0 CD Calamonte
2019-11-17 11:00:00 Cordoba B 1 - 2 CD Rota
2019-11-17 11:00:00 Olivenza FC 0 - 1 Ted Contois Feng
2019-11-17 11:00:00 Velez CF 1 - 2 CD Linares Deportivo
2019-11-17 11:00:00 CF Pozuelo Alarcon 2 - 1 RSD Alcala Henares
2019-11-17 11:00:00 UD Paterna 2 - 2 Novelda CF
2019-11-17 11:00:00 UE Castelldefels 0 - 2 UE Vilassar de Mar
2019-11-17 11:00:00 UA Horta 1 - 3 Figueres
2019-11-17 11:00:00 Pobla De Mafumet CF 2 - 2 Terrassa
2019-11-17 11:00:00 CP San Cristobal 2 - 0 Sant Andreu
2019-11-17 11:00:00 Rayo Cantabria 2 - 1 Gimnastica Torrelavega
2019-11-17 11:00:00 CD Covadonga 3 - 1 Urraca
2019-11-17 11:00:00 Sevilla C 1 - 0 Ciudad Lucena
2019-11-17 11:00:00 Mostoles 2 - 0 DAV Santa Ana
2019-11-17 11:00:00 AD Union Adarve 2 - 1 CF Trival Valderas
2019-11-17 11:00:00 UCAM Murcia CF B 1 - 0 Lorca FC
2019-11-17 11:15:00 EG El Palmar 3 - 0 EDMF Churra
2019-11-17 11:15:00 CD Llanes 2 - 1 CD Vallobin
2019-11-17 12:00:00 Marino 2 - 0 CD Vera
2019-11-17 13:05:00 Las Palmas C 2 - 1 UD Gran Tarajal ST
2019-11-17 14:30:00 CD Robres 2 - 2 SD Borja
2019-11-17 15:00:00 Villanueva 3 - 0 CD Valdefierro
2019-11-17 15:00:00 Real Betis B 1 - 2 CA Antoniano
2019-11-17 15:00:00 Calahorra B 0 - 4 CD Varea
2019-11-17 15:00:00 UD Los Barrios 0 - 3 Puente Genil
2019-11-17 15:00:00 Pena Sport 2 - 1 Lourdes
2019-11-17 15:00:00 CP Calasancio 0 - 3 SD Logrones
2019-11-17 15:00:00 Elche CF Ilicitano 1 - 2 Silla CF
2019-11-17 15:15:00 Polvorin 5 - 0 UD Ourense
2019-11-17 15:15:00 CD Plus Ultra 1 - 1 FC Cartagena B
2019-11-17 15:15:00 La Baneza 0 - 3 Zamora CF
2019-11-17 15:30:00 CA Bembibre 1 - 2 Real Avila CF
2019-11-17 15:30:00 CD Torrijos 2 - 1 CD Illescas
2019-11-17 15:30:00 CF Soller 2 - 3 UD Poblense
2019-11-17 15:30:00 Mar Menor 5 - 1 Murcia B
2019-11-17 15:30:00 Muleno CF 1 - 2 Ciudad de Murcia
2019-11-17 15:30:00 UD Fraga 0 - 0 CF Illueca
2019-11-17 15:30:00 CD Villacanas 0 - 1 CD Pedroneras
2019-11-17 15:30:00 CF Peralada 1 - 0 CE Banyoles
2019-11-17 15:59:00 CD Cristo Atletico 0 - 1 Numancia B
2019-11-17 15:59:00 Flat Earth FC 2 - 2 SAD Villaverde San Andres
2019-11-17 15:59:00 Atletico Saguntino 0 - 0 CD Olimpic Xativa
2019-11-17 15:59:00 CD Alcoyano 0 - 0 Crevillente
2019-11-17 15:59:00 Club Deportivo Tropezon 3 - 1 CD Guarnizo
2019-11-17 15:59:00 CD Barquereno 1 - 0 SD Textil Escudo
2019-11-17 15:59:00 Manchego Ciudad 0 - 0 La Roda CF
2019-11-17 15:59:00 Almansa 0 - 1 UB Conquense
2019-11-17 15:59:00 Albacete B 6 - 2 CD Azuqueca
2019-11-17 15:59:00 CE Andratx 3 - 2 Llosetense
2019-11-17 15:59:00 Villanovense 0 - 0 Jerez
2019-11-17 15:59:00 Xerez Deportivo 2 - 1 CD Pozoblanco
2019-11-17 15:59:00 Rapido de Bouzas 2 - 2 CD Estradense
2019-11-17 15:59:00 Ejido 2 - 1 Real Jaen CF
2019-11-17 15:59:00 CD Barco 2 - 1 Racing Villalbes
2019-11-17 15:59:00 Compostela 3 - 0 CSD Arzua
2019-11-17 15:59:00 Moralo CP 2 - 0 CD Coria
2019-11-17 15:59:00 CD Guadalajara 1 - 0 CD Madridejos
2019-11-17 15:59:00 Arandina 1 - 0 Atletico Astorga
2019-11-17 16:30:00 Atletico Porcuna CF 0 - 2 Motril
2019-11-17 16:30:00 SD Balmaseda FC 1 - 1 Sestao
2019-11-17 16:30:00 CD Vitoria(SPA) 2 - 0 CD Ariznabarra
2019-11-17 16:30:00 Huetor Tajar 3 - 2 CD Torreperogil
2019-11-17 16:30:00 Torredonjimeno 4 - 2 Loja CD
2019-11-17 17:00:00 Antequera CF 1 - 1 Maracena
2019-11-17 17:00:00 Real Sociedad C 1 - 1 CD Lagun Onak
2019-11-17 17:00:00 Vilamarxant CF 3 - 2 Acero
2019-11-17 17:30:00 Deportivo La Coruna B 2 - 1 CD As Pontes
English Women's Conference North
2019-11-17 14:00:00 Fylde LFC (w) 2 - 1 Loughborough Foxes (w)
Estonia Esi Liiga
2019-11-17 11:00:00 Parnu JK 3 - 2 Rakvere FC Flora
Hungary Womens Division 1 League
2019-11-17 12:00:00 Taksony (w) 0 - 4 MTK Hungaria FC (w)
Paraguayan Division 2
2019-11-17 19:45:00 Atyra FC 0 - 0 Guay Leena
2019-11-17 19:45:00 Club Fernando de la Mora 4 - 2 Ovetense FC
2019-11-17 19:45:00 Sportivo Iteno 3 - 0 Rubio nu
2019-11-17 19:45:00 resistencia SC 1 - 2 2 de Mayo PJC
2019-11-17 19:45:00 12 de Octubre 3 - 1 RI 3 Corrales CF
2019-11-17 19:45:00 3 De Febrero 4 - 2 Sportivo Trinidense
Scotland WPL
2019-11-17 14:00:00 Spartans (w) 0 - 1 Glasgow Rangers (w)
2019-11-17 14:00:00 Forfar Farmington (w) 1 - 4 Hibernian (w)
2019-11-17 14:00:00 Glasgow City (w) 9 - 0 Motherwell (w)
2019-11-17 14:00:00 Stirling University (w) 2 - 3 Celtic (w)
England FA Women Super League
2019-11-17 12:30:00 Manchester City (w) 5 - 0 West Ham United (w)
2019-11-17 14:00:00 Reading (w) 3 - 3 Bristol Academy (w)
2019-11-17 14:00:00 Chelsea FC (w) 1 - 0 Manchester United (w)
2019-11-17 14:00:00 Brighton H.A. (w) 3 - 0 Birmingham (w)
2019-11-17 15:00:00 Tottenham Hotspur (w) 0 - 2 Arsenal (w)
2019-11-17 15:00:00 Liverpool (w) 0 - 1 Everton FC (w)
POL WD1
2019-11-17 11:00:00 Czarni Sosnowiec (w) 4 - 0 TS Mitech Zywiec (w)
2019-11-17 11:00:00 AZS Wroclaw (w) 5 - 0 Biedrzychowice Women
2019-11-17 11:00:00 KKP Bydgoszcz (w) 3 - 4 MKS Olimpia Szczecin (w)
2019-11-17 12:00:00 UKS Lodz (w) 1 - 0 GKS Katowice (w)
Colombia Copa Premier
2019-11-17 20:00:00 Real Cartagena 1 - 0 Bogota FC
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2019-11-17 14:00:00 Slovacko (w) 1 - 4 Sparta Praha (w)
Italian Women Division 1
2019-11-17 13:30:00 Florentia?w? 2 - 1 Res Roma (w)
2019-11-17 14:00:00 AC Milan (w) 2 - 2 Juventus (w)
Professional Tunisian League 2
2019-11-17 13:00:00 CO Sidi Bouzid 0 - 0 Olympique de Beja
2019-11-17 13:00:00 Esperance Sportive Zarzis 0 - 0 Sporting Ben Arous
2019-11-17 13:00:00 Stade Africain Menzel Bourguib 0 - 0 A.S Ariana
The lowlands of Scotland League
2019-11-17 15:00:00 Stirling University 1 - 3 East Stirlingshire
J-League Division 3
2019-11-17 04:00:00 Vanraure Hachinohe FC 2 - 0 Kataller Toyama
2019-11-17 04:00:00 Blaublitz Akita 3 - 0 Gamba Osaka U23
2019-11-17 04:00:00 AC Nagano Parceiro 1 - 0 Azul Claro Numazu
2019-11-17 04:00:00 Fujieda MYFC 0 - 1 Cerezo Osaka U23
2019-11-17 04:00:00 Gainare Tottori 1 - 2 Fukushima United FC
2019-11-17 04:00:00 Kamatamare Sanuki 1 - 0 SC Sagamihara
2019-11-17 05:00:00 FC Tokyo U23 2 - 0 Yokohama SCC
2019-11-17 10:00:00 Thespa Kusatsu 0 - 1 Giravanz Kitakyushu
2019-11-17 10:00:00 Roasso Kumamoto 2 - 0 Grulla Morioka
Poland Division 2
2019-11-17 12:00:00 Pogon Siedlce 2 - 1 Stal Rzeszow
2019-11-17 12:05:00 Znicz Pruszkow 2 - 1 GKS Katowice
International Friendly
2019-11-17 08:00:00 Australia U23 4 - 0 North Korea U23
2019-11-17 10:00:00 Georgia U18 2 - 0 Finland U18
2019-11-17 11:45:00 Syria U23 1 - 0 Jordan U23
2019-11-17 11:45:00 Korea U23 3 - 3 Iraq U23
2019-11-17 14:00:00 Lithuania 1 - 0 New Zealand
2019-11-17 15:10:00 Bahrain U23 1 - 2 Saudi Arabia U22
2019-11-17 15:20:00 United Arab Emirates U23 2 - 1 Uzbekistan U23
2019-11-17 17:00:00 Honduras (w) U20 0 - 2 El Salvador (w) U20
2019-11-17 19:00:00 Panama (w) U20 3 - 0 Dominican Republic (w) U20
2019-11-17 19:45:00 Brazil U23 0 - 1 Argentina U23
2019-11-17 21:00:00 Guatemala (w) U20 0 - 1 Costa Rica (w) U20
2019-11-17 21:00:00 Paraguay U23 3 - 0 Venezuela U23
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-11-17 12:30:00 Tuna Luso U20 4 - 1 Estrela U20
2019-11-17 18:00:00 CSA U20 0 - 2 CSP Youth
2019-11-17 18:00:00 Paysandu(PA) (Youth) 4 - 2 Castelo PA U20
Vietnam Second Division
2019-11-17 08:00:00 Ha Noi Sun FC 1 - 3 Ben Tre
Iceland U19 League
2019-11-17 13:00:00 Afturelding Hviti U19 4 - 2 HK Kopavogur U19
Jamaica Premier League
2019-11-17 20:00:00 Molynes United 1 - 2 UWI
2019-11-17 20:00:00 Dunbeholden FC 2 - 1 Vere United
2019-11-17 20:00:00 Mount Pleasant FA 2 - 1 Humble Lions
2019-11-17 20:00:00 Siti Worley Garden J 0 - 1 Portmore United
Spanish Segunda Division B
2019-11-17 11:00:00 Baleares 1 - 1 Real Madrid Castilla
2019-11-17 11:00:00 Racing de Ferrol 3 - 3 UD Melilla
2019-11-17 11:00:00 CF Rayo Majadahonda 0 - 2 Union Langreo
2019-11-17 11:00:00 UE Llagostera 1 - 0 Lleida
2019-11-17 11:00:00 AE Prat 0 - 2 RCD Espanyol B
2019-11-17 11:00:00 Andorra CF 2 - 1 CD Ebro
2019-11-17 11:00:00 CD Tudelano 0 - 0 Real Sociedad B
2019-11-17 11:00:00 UD San Sebastian Reyes 1 - 2 SCR Pena Deportiva
2019-11-17 11:00:00 UD Ibiza 1 - 0 Getafe B
2019-11-17 11:00:00 CF Internacional De Madrid 6 - 0 Las Palmas Atletico
2019-11-17 11:00:00 UD Levante B 3 - 1 CF La Nucia
2019-11-17 11:00:00 Granada CF B 0 - 0 Villarrubia CF
2019-11-17 11:00:00 Recreativo Huelva 0 - 0 Real Murcia
2019-11-17 14:30:00 Real Valladol B 1 - 1 Calahorra
2019-11-17 15:30:00 Atletico Sanluqueno 1 - 2 Sevilla Atletico
2019-11-17 15:30:00 UD Marbella 2 - 1 Yeclano Deportivo
2019-11-17 15:59:00 UCAM Murcia 1 - 1 Cordoba
2019-11-17 15:59:00 Don Benito 1 - 1 Cadiz B
2019-11-17 15:59:00 FC Cartagena 2 - 2 CF Talavera de la Reina
2019-11-17 15:59:00 Orihuela CF 2 - 2 Castellon
2019-11-17 15:59:00 Sabadell 2 - 0 Gimnastic Tarragona
2019-11-17 15:59:00 CF Salmantino 1 - 0 Alaves B
2019-11-17 15:59:00 UD Logrones 3 - 0 Burgos CF
2019-11-17 15:59:00 Cultural Leonesa 2 - 0 Haro Deportivo
2019-11-17 15:59:00 Pontevedra 3 - 0 Marino luanco
2019-11-17 15:59:00 Merida AD 4 - 2 Algeciras
2019-11-17 15:59:00 Real Balompedica Linense 1 - 0 Badajoz
2019-11-17 17:00:00 Real Union Irun 2 - 1 CD Guijuelo
2019-11-17 17:00:00 Barcelona B 3 - 3 UE Cornella
2019-11-17 17:00:00 Hercules 1 - 1 Valencia CF Mestalla
France Youth U19 League
2019-11-17 10:00:00 Aviron Bayonnais U19 2 - 3 Rennes U19
2019-11-17 10:00:00 Chateauroux U19 3 - 1 Concarneau U19
2019-11-17 10:00:00 Colomiers U19 2 - 1 Cannes AS U19
2019-11-17 11:00:00 Le Havre U19 2 - 2 Amiens U19
2019-11-17 13:30:00 Epinal U19 3 - 2 Paris FC U19
2019-11-17 13:30:00 Caen U19 5 - 1 Evreux U19
2019-11-17 13:30:00 Toulon U19 3 - 0 Porto Vecchio U19
2019-11-17 13:30:00 Ajaccio U19 4 - 2 Bastia U19
2019-11-17 13:30:00 Lyon U19 4 - 1 Le Puy Foot 43 Auvergne U19
2019-11-17 13:30:00 Troyes U19 5 - 0 Montceau U19
2019-11-17 13:30:00 LensU19 8 - 2 FC Chartres U19
2019-11-17 13:30:00 Le Mans U19 2 - 3 Guingamp U19
2019-11-17 13:30:00 Dijon U19 1 - 1 ASPTT Dijon U19
2019-11-17 13:30:00 NimesU19 1 - 1 Toulouse U19
2019-11-17 13:30:00 Metz U19 1 - 2 StrasbourgU19
2019-11-17 13:30:00 US Boulogne U19 2 - 1 Valenciennes US U19
2019-11-17 13:30:00 Bourg Peronnas U19 2 - 3 SochauxU19
2019-11-17 13:30:00 Torcy U.S U19 0 - 2 AuxerreU19
2019-11-17 13:30:00 Vannes U19 1 - 2 Tours U19
Germany Regionalliga
2019-11-17 13:00:00 Oldenburg 2 - 1 Holstein Kiel II
2019-11-17 13:00:00 Havelse 1 - 2 SV Drochtersen/Assel
2019-11-17 13:00:00 Fortuna Koln 0 - 2 Borussia Dortmund (Youth)
2019-11-17 13:00:00 Eintracht Norderstedt 1 - 0 FC Hansa Luneburg
Chinese Women’s Super Cup
2019-11-17 08:00:00 Jiangsu Huatai (w) 2 - 0 dalian QuanJian(w)
Romania - Liga 2 Seria
2019-11-17 09:00:00 Concordia Chiajna 1 - 1 CS Mioveni
2019-11-17 10:00:00 SCM Argesul Pitesti 1 - 1 Petrolul Ploiesti
2019-11-17 12:00:00 Metaloglobus 1 - 1 FC UT Arad
2019-11-17 14:30:00 Voin Tate Numa Glenn 1 - 1 Universitaea Cluj
Greece Divison C
2019-11-17 11:00:00 Panthrakikos 2 - 1 Aiolikos
Turkiye Lig2
2019-11-17 10:00:00 Bayburt Ozel Idare 1 - 1 Etimesgut Belediye Spor
2019-11-17 10:00:00 S.Urfaspor 0 - 4 Sariyer
2019-11-17 10:00:00 Duzyurtspor 0 - 5 Samsunspor
2019-11-17 10:00:00 Amedspor 1 - 0 Afjet Afyonspor
2019-11-17 10:00:00 Kardemir Karabukspor 2 - 3 Bodrumspor
2019-11-17 10:00:00 Elazigspor 2 - 1 Sivas Dort Eylul Belediyespor
2019-11-17 10:30:00 Kastamonuspor 0 - 3 Belediye Vanspor
2019-11-17 10:30:00 Zonguldak 0 - 1 Gumushanespor
2019-11-17 10:30:00 Corum Belediyespor 0 - 2 Manisa BB Spor
2019-11-17 10:30:00 Kirklarelispor 1 - 0 Tarsus Idman Yurdu
2019-11-17 10:30:00 Inegolspor 1 - 1 Bugsasspor
2019-11-17 10:30:00 Nigde Belediyespor 0 - 1 Kahramanmarasspor
2019-11-17 10:30:00 Kirsehir Koyhizmetleri 1 - 0 Usakspor
2019-11-17 10:30:00 Bandirmaspor 2 - 1 Ergene Velimese
2019-11-17 11:30:00 Sakaryaspor 1 - 0 Eyupspor
Turkey 3. Ligi B
2019-11-17 10:00:00 1877 Alemdagspor 1 - 0 Elazig Belediyespor
2019-11-17 10:00:00 Erzincanspor 2 - 1 Kizilcabolukspor
2019-11-17 10:00:00 Fatsa Belediyespor 2 - 2 Agri 1970 Spor
2019-11-17 10:00:00 Batman Petrolspor 2 - 2 Halide Edip Adivarspor
2019-11-17 10:00:00 Kelkit Belediye Hurriyet 1 - 2 Modafen Spor
2019-11-17 10:30:00 Sile Yildizspor 0 - 0 Artvin Hopaspor
2019-11-17 10:30:00 Kozan Spor FK 1 - 1 Cizrespor
2019-11-17 10:30:00 Erbaaspor S 1 - 0 Payas BS 1975
2019-11-17 10:30:00 Duzcespor 1 - 0 Karaman Belediyesi Spor
2019-11-17 10:30:00 Tire 1922 Spor 1 - 1 Yeni Orduspor
2019-11-17 10:30:00 Erzin Belediyespor 3 - 0 Tokatspor
2019-11-17 10:30:00 Tekirova Belediyespor 1 - 2 Korfez Bld.
2019-11-17 10:30:00 Aksarayspor 3 - 2 Wing Larsburg
2019-11-17 10:30:00 Karsiyaka 2 - 0 Fethiyespor
2019-11-17 10:30:00 Yimpas Yozgatspor 4 - 2 Golcukspor
2019-11-17 10:30:00 Somaspor 2 - 3 Pazarspor
2019-11-17 10:30:00 Muglaspor 1 - 0 Yesilyurt Belediyespor
2019-11-17 10:30:00 Darica Genclerbirligi 1 - 0 Diyarbakirspor
2019-11-17 10:30:00 Yeni Altindag BS 1 - 0 Bursa Niluferspor AS
2019-11-17 10:30:00 Nazillispor 4 - 0 Nevsehirspor Genclik
2019-11-17 10:30:00 Manisaspor 1 - 7 Catalca Spor
Russia Div 2
2019-11-17 10:00:00 Krasnodar III 0 - 1 Spartak Nalchik
2019-11-17 11:00:00 Inter Cherkessk 0 - 1 Druzhba Maykop
2019-11-17 11:00:00 Stavropolye-2009 1 - 2 Urozhay Krasnodar
2019-11-17 11:00:00 FK Makhachkala 2 - 1 FK Biolog
2019-11-17 11:00:00 Spartak Vladikavkaz 1 - 0 Anzhi Makhachkala
2019-11-17 12:00:00 Volgar Astrakhan 1 - 1 Legion Dynamo
Zimbabwe Premier
2019-11-17 13:00:00 Yadah FC 2 - 2 Capps linked
2019-11-17 13:00:00 Manica Diamond 1 - 0 Bulawayo Chiefs
2019-11-17 13:00:00 ZPC Kariba 2 - 2 Harare City
2019-11-17 13:00:00 Dynamos FC 0 - 0 Black Rhinos
Brazilian Futsal League
2019-11-17 15:30:00 Anvil plot five foot Sports Club 0 - 7 Magnus Futsal
USA National Premier Soccer League
2019-11-17 00:10:00 NJIT Highlanders 2 - 1 Florida Gulf Coast Eagles
2019-11-17 01:20:00 FF Premier 4 - 1 Arkansas Wolves FC
2019-11-17 03:30:00 Real San Jose 0 - 4 San Leandro Utd
2019-11-17 17:00:00 Houston FC 6 - 0 Texas City United
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-11-17 20:00:00 San Martin Burzaco 3 - 1 Club Lujan
2019-11-17 20:00:00 Real Pilar 2 - 0 Deportivo Merlo
2019-11-17 20:00:00 Excursionistas 1 - 2 Deportivo Laferrere
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2019-11-17 20:00:00 Defensores de Cambaceres 0 - 1 Sportivo Barracas
2019-11-17 20:00:00 Yupanqui 1 - 2 CA Atlas
Cameroon Elite One
2019-11-17 12:00:00 AS Fortuna Mfou 0 - 2 Feutcheu FC
2019-11-17 14:00:00 APEJES Academy 1 - 1 Bamboutos de
2019-11-17 14:00:00 Avion Academy 3 - 2 Young Sports
2019-11-17 14:00:00 Dragon Club Yaounde 0 - 1 Panthere Sportive du Nde
2019-11-17 14:00:00 Fovu de Baham 1 - 2 Canon Yaounde
2019-11-17 14:00:00 Stade Renard de Melong 2 - 0 Eding Sport FC
2019-11-17 14:00:00 UMS de Loum 0 - 0 Colombe du Dja et Lobo
Angola Girabola League
2019-11-17 15:00:00 Progresso 1 - 1 Desportivo Huila
Japan Futsal League
2019-11-17 02:30:00 Nagano Futsal 1 - 6 Espo Lada Hokkaido Futsal
2019-11-17 05:00:00 F-League selection Futsal 2 - 4 Peace Does Machida Futsal
2019-11-17 06:00:00 Shonan Bellmare Futsal 0 - 1 Fuchu Athletic FC Futsal
Pakistan vest Football League
2019-11-17 20:00:00 SD Panama Oeste 3 - 1 Champions FC Academy
Northern German state premier league - bayern
2019-11-17 13:45:00 Rot-Weiss Walldorf 3 - 0 Steinbach
2019-11-17 13:45:00 SV Neuhof 1910 1 - 1 FC Eddersheim
Austria Landesliga
2019-11-17 09:15:00 Favoritner AC 1 - 1 Sportunion Mauer
Montenegro Division 2
2019-11-17 12:00:00 Arsenal Tivat 1 - 1 Mornar
2019-11-17 12:00:00 FK Ibar Rozaje 1 - 1 Lovcen Cetinje
2019-11-17 12:00:00 Otrant 0 - 4 Bokelj Kotor
2019-11-17 12:00:00 Jezero Plav 1 - 2 Decic Tuzi
2019-11-17 12:00:00 Jedinstvo Bijelo Polje 1 - 0 FK Drezga
Malawi Premier League
2019-11-17 12:30:00 Mlatho Mponela FC 2 - 3 Blue Eagles
2019-11-17 12:30:00 Silver Strikers 4 - 1 Ntopwa United FC
Belgian First Amateur Division
2019-11-17 14:00:00 Rupel Boom 0 - 0 Jeunesse Molenbeek
2019-11-17 14:00:00 RFC de Liege 1 - 1 Seraing
2019-11-17 14:00:00 URS Lixhe-Lanaye 4 - 1 LaLouviere
2019-11-17 14:00:00 Sint-Eloois-Winkel 4 - 1 FCV Dender EH
Schleswig Holstein Liga
2019-11-17 13:00:00 SV Todesfelde 2 - 1 TSV Bordesholm
Mali Premiere Division
2019-11-17 15:59:00 Stade Malien de Bamako 3 - 0 USFAS Bamako
2019-11-17 18:00:00 Centre Salif Keita 0 - 1 Cercle de Bamako
Poland Division 4
2019-11-17 10:15:00 Pelikan Lowicz 1 - 0 Lechia Tomaszow Mazowiecki
2019-11-17 12:00:00 Wisla Sandomierz 0 - 1 Wisla Pulawy
2019-11-17 12:00:00 RKS Radomsko 0 - 1 Ursus Warszawa
2019-11-17 12:00:00 Stal Krasnik 0 - 0 Chelmianka Chelm
2019-11-17 12:00:00 Swit Nowy Dwor Mazowiecki 7 - 1 KS Wasilkow
2019-11-17 12:30:00 KS Mieszko Gniezno 1 - 1 Radunia Stezyca
2019-11-17 12:30:00 Jarota Jarocin 1 - 1 Grom Nowy Staw
The women's league of Argentina
2019-11-17 12:05:00 Defensores de Belgrano (W) 0 - 2 Platense Women
2019-11-17 20:00:00 Rosario Central (W) 3 - 1 El Porvenir (w)
2019-11-17 20:00:00 Estudiantes LP (w) 0 - 5 Boca Juniors (w)
2019-11-17 20:00:00 CA Independiente (w) 5 - 2 Excursionistas (w)
Korea Reserves League
2019-11-17 15:00:00 Cesar Vallejo Reserves 3 - 2 FBC Melgar Reserves
2019-11-17 15:00:00 Alianza Lima Reserves 0 - 0 Sport Huancayo Reserves
2019-11-17 18:00:00 UTC Cajamarca Reserves 0 - 0 Universitario de Deportes Reserves
Brazil Campeonato U19
2019-11-17 13:00:00 Londrina (PR) U19 1 - 1 Coritiba U19
Serbia U19 League
2019-11-17 10:25:00 FK Vozdovac U19 1 - 1 Cukaricki U19
2019-11-17 12:00:00 Mladost Lucani U19 3 - 2 Partizan Belgrade U19
Switzerland 1.Liga Promotion
2019-11-17 13:30:00 Bellinzona 6 - 2 Koniz
Czech Group D League
2019-11-17 09:05:00 Meteor Praha 0 - 1 Cesky Brod
2019-11-17 09:15:00 FC Zenit Caslav 4 - 2 Velke Hamry
2019-11-17 09:30:00 Jiskra Trebon 0 - 2 FK Olesnik
2019-11-17 12:30:00 SK Polaban Nymburk 2 - 5 Dvur Kralove nad Labem
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-11-17 10:00:00 ESC Geestemunde 0 - 2 Bremer SV
2019-11-17 13:00:00 Arminia Hannover 0 - 1 SC Spelle-Venhaus
2019-11-17 13:00:00 DJK Ammerthal 1 - 3 DJK TEUTONIA SCHALKE
2019-11-17 13:00:00 FC Hagen/Uthlede 2 - 5 Heeslinger SC
2019-11-17 13:00:00 VfL Oldenburg 4 - 1 MTV Gifhorn
2019-11-17 13:00:00 TuS Bersenbruck 0 - 5 VfV Borussia 06 Hildesheim
2019-11-17 13:00:00 Freie Turnerschaft Braunschweig 0 - 0 SV Atlas Delmenhorst
2019-11-17 13:30:00 SSVg Velbert 2 - 0 TSV Meerbusch
2019-11-17 13:30:00 Wegberg-Beeck 2 - 0 VfL Vichttal
2019-11-17 13:30:00 Duren 4 - 1 SV Deutz 05
2019-11-17 13:30:00 SV Hemelingen 5 - 2 LTS Bremerhaven
2019-11-17 13:30:00 Union 60 Bremen 1 - 1 BTS Neustadt
2019-11-17 13:30:00 Rielasingen Arlen 2 - 3 Nottingen
2019-11-17 13:30:00 FC Kaan-Marienborn 1 - 2 Wiedenbruck
2019-11-17 13:30:00 Holzwickeder SC 7 - 1 Erndtebruck
2019-11-17 13:30:00 SC Paderborn 07 II 1 - 1 Siegen Sportfreunde
2019-11-17 13:30:00 SC Preussen Munster II 1 - 1 RSV Meinerzhagen
2019-11-17 13:30:00 SV Westfalia Rhynern 1 - 1 ASC 09 Dortmund
2019-11-17 13:30:00 FC Eintracht Rheine 2 - 1 TSG Sprockhovel
2019-11-17 13:45:00 Blau-Weib Friesdorf 3 - 2 Siegburger SV 04
2019-11-17 13:45:00 SpVg Wesseling-Urfeld 1 - 1 FC Pesch 1956
2019-11-17 13:45:00 SV Breinig 1 - 1 Borussia Freialdenhoven
2019-11-17 14:00:00 SV Eilendorf 2 - 3 FC Viktoria Arnoldsweiler
2019-11-17 14:00:00 TSV Sasel 1 - 2 SC Victoria Hamburg
2019-11-17 14:00:00 TuS Ennepetal 2 - 2 Gutersloh
2019-11-17 14:00:00 Ratingen SV 2 - 2 FC Kray
2019-11-17 14:00:00 SC Borgfeld 1 - 1 Blumenthaler SV
2019-11-17 14:00:00 VfB Hilden 0 - 3 Schwarz-Weiss Essen
2019-11-17 14:15:00 Westfalia Herne 0 - 1 Rot-Weiss Ahlen
2019-11-17 14:15:00 SC Union Nettetal 1 - 1 SC Velbert
2019-11-17 15:00:00 SSV Jahn Regensburg II 3 - 3 SpVgg Hankofen-Hailing
Costa Rica 2.Liga
2019-11-17 17:00:00 Puerto Golfito 2 - 1 AD Rosario
2019-11-17 18:00:00 AD Cofutpa 3 - 2 Sporting San Jose
2019-11-17 19:05:00 CD Barrio Mexico 3 - 2 AD Escazucena
2019-11-17 20:00:00 Municipal Garabito 1 - 0 AD Carmelita
Guatemala D2
2019-11-17 02:00:00 Quiche FC 3 - 0 Suchitepequez
2019-11-17 02:00:00 Sacachispas GT 1 - 0 CSYD Carcha
2019-11-17 21:00:00 CD Achuapa 2 - 2 CD Sansare
2019-11-17 21:00:00 Deportivo San Pedro 1 - 1 Marquense
Hungary NB III
2019-11-17 10:00:00 Dunaujvaros Palhalma Agrospecial 1 - 2 FC Dabas
2019-11-17 10:00:00 MOL Fehervar FC II 2 - 2 MTE Mosonmagyarovar
2019-11-17 12:00:00 Komarom VSE 1 - 0 Beech Sigit
2019-11-17 12:00:00 Kelen SC 0 - 2 Dunaharaszti MTK
2019-11-17 12:00:00 Hatvan 1 - 1 Tallya
2019-11-17 12:00:00 Lipot SK 3 - 3 III.Keruleti TUE
2019-11-17 12:00:00 Papai Perutz 2 - 0 BKV Elore
2019-11-17 12:00:00 Szekszard UFC 2 - 2 THSE Szabadkikoto
2019-11-17 12:00:00 Szentlorinc SE 2 - 1 Pecsi MFC
2019-11-17 13:30:00 Menfocsanak 1 - 1 UFC Nagykanizsa
Bosnia erzegovina 1st League
2019-11-17 12:30:00 NK TOSK Tesanj 2 - 0 NK Travnik
2019-11-17 12:30:00 GOSK Gabela 3 - 3 Orasje
Norway Division 1 Women
2019-11-17 13:00:00 Grand Bodo (w) 3 - 2 KIL/Hemne (w)
Holland Ligue 3
2019-11-17 13:30:00 AFC 2 - 1 Jong Sparta Rotterdam (Youth)
Serbia League Women
2019-11-17 11:00:00 Pozarevac (w) 0 - 4 ZFK Radnicki 1923 Women
2019-11-17 14:00:00 ZFK Sloga Zemun (w) 4 - 0 Vojvodina (w)
Mexico Segunda Division
2019-11-17 01:00:00 Club Canoneros Marina 0 - 4 Pioneros de Cancun
2019-11-17 01:00:00 Tepatitlan de Morelos 2 - 1 Atletico Saltillo
2019-11-17 21:00:00 Real Canamy 2 - 1 CD Cuautla
Ireland Leinster Senior League
2019-11-17 10:45:00 Leeside AFC 1 - 6 Ballinhassig
2019-11-17 11:00:00 Lucan United 3 - 0 Swords Celtic FC
2019-11-17 11:10:00 Glenville FC 3 - 2 Greystones
Uruguay Reserve League
2019-11-17 16:15:00 Nacional de Montevideo Reserves 1 - 0 Penarol Reserve
Slovenia women's League
2019-11-17 10:00:00 ZNK Maribor (w) 1 - 2 Olimpija Ljubljana (w)
2019-11-17 10:05:00 ZNK Cerklje (w) 1 - 2 FC Koper (W)
2019-11-17 13:00:00 ZNK Krim (w) 2 - 5 ZNK Pomurje (w)
Spanish Ladies Premier League B
2019-11-17 10:30:00 CE Europa (w) 2 - 1 Igualada (w)
2019-11-17 11:00:00 Fundacion Albacete (W) 5 - 0 CD Pozoalbense Women
2019-11-17 12:00:00 Sant Gabriel (w) 2 - 1 Sant Pere Pescador (w)
2019-11-17 12:00:00 UD San Antonio Pilar (w) 2 - 0 AD Juventud San Sebastian (W)
2019-11-17 12:00:00 Salamanca (W) 0 - 3 CD Samper (W)
2019-11-17 12:00:00 CD Femarguin (w) 0 - 0 CFF Caceres (w)
2019-11-17 12:20:00 CD Julio Suarez (W) 1 - 2 CD Furia Arona (W)
2019-11-17 15:00:00 Levante Las Planas (w) 3 - 1 Balears FC (W)
Italy Serie D
2019-11-17 13:25:00 Team Altamura 4 - 0 FB Brindisi 1912
2019-11-17 13:30:00 US Folgore Caratese 0 - 0 US Dro
2019-11-17 13:30:00 Asd Pineto Calcio 1 - 1 Societa Sportiva Matelica Calcio
2019-11-17 13:30:00 Scanzorosciate 2 - 1 Ponte San Pietro
2019-11-17 13:30:00 A.S Andria Bat 1 - 2 Foggia
2019-11-17 13:30:00 Savona 3 - 0 Ghivizzano
2019-11-17 13:30:00 AC Calvina Sport 2 - 1 Ciliverghe Mazzano
2019-11-17 13:30:00 Ponsacco 1 - 4 Nuova Monterosi
2019-11-17 13:30:00 Mantova 3 - 3 US Fiorenzuola
2019-11-17 13:30:00 Forli 1 - 0 ASD Savignanese
2019-11-17 13:30:00 Ligorna 1 - 1 As Casale Calcio
2019-11-17 13:30:00 Trastevere Calcio 2 - 0 Portici 1906
2019-11-17 13:30:00 AP Turris 3 - 2 Sassari Torres
2019-11-17 13:30:00 Agropoli 4 - 2 Nocerina
2019-11-17 13:30:00 Messina 2 - 0 ASD Biancavilla
2019-11-17 13:30:00 ASD Seravezza Calcio 2 - 2 Lucchese
2019-11-17 13:30:00 Bastia 1924 1 - 1 Albalonga
2019-11-17 13:30:00 Nuovo Campobasso 4 - 4 Atletico Terme Fiuggi
2019-11-17 13:30:00 Caravaggio 2 - 3 Pro Sesto
2019-11-17 13:30:00 Citta di Fasano 1 - 0 FBC Gravina
2019-11-17 13:30:00 Cjarlins Muzane 4 - 3 Villafranca
2019-11-17 13:30:00 Fossano Calcio 2 - 1 Borgosesia
2019-11-17 13:30:00 Franciacorta 1 - 1 Sammaurese
2019-11-17 13:30:00 Giugliano 5 - 1 ASD Corigliano Calabro
2019-11-17 13:30:00 GSD Ambrosiana 1 - 1 ASD Caldiero Terme
2019-11-17 13:30:00 Legnano 3 - 1 Virtus Bolzano
2019-11-17 13:30:00 Mezzolara 1 - 1 A.C. Crema 1908
2019-11-17 13:30:00 Pomezia 2 - 1 ASD Grassina
2019-11-17 13:30:00 San Donato Tavarnelle 0 - 0 Aglianese
2019-11-17 13:30:00 Sangiustese 1 - 1 Recanatese
2019-11-17 13:30:00 Tamai 0 - 2 Montebelluna
2019-11-17 13:30:00 US Ladispoli 4 - 1 Pro Calcio Tor Sapienza
2019-11-17 13:30:00 US Palmese 0 - 0 Palermo
2019-11-17 13:30:00 USD Castellanzese 1 - 2 Arconatese
2019-11-17 13:30:00 Vis Artena 2 - 1 Citta di Anagni
2019-11-17 13:35:00 Acireale 0 - 1 ASD Licata
2019-11-17 13:35:00 Gladiator 0 - 3 Audace Cerignola
2019-11-17 14:00:00 Chieri 2 - 3 Sanremese
Austria Amateur cup
2019-11-17 09:30:00 ASK Klagenfurt 5 - 0 SAK Klagenfurt
Ukraine Division 3
2019-11-17 10:00:00 Chernomorets Odessa II 1 - 2 Vpk Agro Magdalinovka
Venezuela U20 League
2019-11-17 19:00:00 Academia Puerto Cabello Reserves 2 - 1 Zamora Reserves
African Women's Challenge Cup
2019-11-17 11:00:00 Ethiopia (w) 0 - 2 Kenya (w)
2019-11-17 13:30:00 Uganda (w) 13 - 0 Djibouti (W)
Argentine Torneo A
2019-11-17 20:00:00 Juventud U.Gualeguaychu 1 - 1 Union Sunchales
2019-11-17 20:00:00 Sportivo Penarol 1 - 0 CA Juventud Unida San Luis
2019-11-17 20:00:00 G.San Martin Formosa 1 - 0 Chaco For Ever
2019-11-17 20:00:00 Olimpo Bahia Blanca 0 - 1 Sansinena
2019-11-17 20:00:00 Huracan Las Heras 1 - 1 Deportivo Rodeo Del Medio
2019-11-17 21:00:00 Defensores Belgrano (VR) 1 - 0 Gimnasia C. Uruguay
2019-11-17 21:00:00 Club Cipolletti 2 - 1 Deportivo Camioneros
2019-11-17 22:00:00 CA Guemes 3 - 1 Douglas Haig
2019-11-17 22:30:00 Sarmiento Resistencia 2 - 2 Crucero del Norte
2019-11-17 23:00:00 Central Norte Salta 0 - 1 Sportivo Belgrano
2019-11-17 23:00:00 Ferro Carril Oeste Gral Pico 3 - 2 Club Circulo Deportivo
2019-11-17 23:00:00 Estudiantes de San Luis 0 - 1 Desamparados
Trinidad & Tobago Pro League
2019-11-17 19:15:00 Cunupia FC 3 - 0 FC Phoenix
Romania women's Super League
2019-11-17 09:00:00 Uni Alexandria (w) 1 - 2 CSS Targoviste (w)
2019-11-17 09:00:00 Banat Girls Women 4 - 0 Olimpia Cluj II (w)
2019-11-17 09:00:00 CN Nicu Gane (W) 4 - 1 CS Navobi Iasi (w)
2019-11-17 09:00:00 Independenta Baia Mare (w) 3 - 1 Luceafarul Filiasi Women
2019-11-17 09:00:00 Becicherecu Mic (w) 0 - 1 Universitatea Galati (w)
2019-11-17 09:05:00 Vasas Odorhei (w) 3 - 1 Piros Security (w)
2019-11-17 09:05:00 FCM Targu Mures (w) 1 - 0 Vulpitele Galbene Roman Women
2019-11-17 12:00:00 Vasas Odorhei 2 (w) 3 - 2 Onix Ramnicu Sarat Women
Serbia Srpska Liga
2019-11-17 09:55:00 FK SFS Borac 1 - 1 FK Timocanin
2019-11-17 10:00:00 Car Konstantin 0 - 0 OFK Sindelic
2019-11-17 12:00:00 FK Radan Lebane 3 - 0 Trstenik PPT
2019-11-17 12:00:00 FK Zvezdara 2 - 4 FK Radnicki Novi Belgrad
2019-11-17 12:00:00 FK Rsk Rabrovo 2 - 1 FK Macva Bogatic
2019-11-17 12:00:00 FK TEK Sloga 0 - 4 FK Sremcica
2019-11-17 12:00:00 FK Borac Sakule 2 - 1 FK Kozara
Portugal Campeonato Nacional
2019-11-17 11:00:00 Anadia 1 - 1 GD Fontinhas
2019-11-17 15:00:00 Fafe 2 - 0 CD Cerveira
2019-11-17 15:00:00 Amarante 0 - 1 Coimbroes
2019-11-17 15:00:00 ARC Oleiros 1 - 0 Agueda
2019-11-17 15:00:00 FC Arouca 1 - 0 Vila Real
2019-11-17 15:00:00 Sporting Braga II 1 - 0 Mirandela
2019-11-17 15:00:00 CF Canelas 2010 2 - 2 Sp. Espinho
2019-11-17 15:00:00 Oriental Lisboa 2 - 0 SU 1 Dezembro
2019-11-17 15:00:00 Maritimo B 1 - 1 Merelinense
2019-11-17 15:00:00 FC Armacenenses 1 - 3 Alverca
2019-11-17 15:00:00 Pedras Rubras 2 - 0 Ginasio Figueirense
2019-11-17 15:00:00 FC Felgueiras 4 - 0 Lusitanos
2019-11-17 15:00:00 Gondomar 3 - 0 Sanjoanense
2019-11-17 15:00:00 Lusitania 5 - 0 Valadares Gaia FC
2019-11-17 15:00:00 Olhanense SC 1 - 0 Sacavenense
2019-11-17 15:00:00 Sal gadacz 1 - 0 Montalegre
2019-11-17 15:00:00 Real Sport Clube Queluz 4 - 1 Olimpico Montijo
2019-11-17 15:00:00 Maria da Fonte 7 - 0 CSD Camara Lobos
2019-11-17 15:00:00 SCU Torreense 1 - 1 UD Santarem
2019-11-17 15:00:00 Sintrense 1 - 0 Lusitano Evora
2019-11-17 15:00:00 Clube Desportivo Trofense 0 - 0 AD Castro Daire
2019-11-17 15:00:00 USC Paredes 2 - 2 Leca
2019-11-17 15:00:00 Clube Condeixa 2 - 2 FC Caldas
2019-11-17 15:59:00 Ideal 1 - 3 Praiense
Thailand U19 League
2019-11-17 06:00:00 Sisaket Province U19 0 - 6 Nakhon Ratchasima U19
2019-11-17 06:00:00 Buriram United U19 7 - 0 Roi Et FC U19
2019-11-17 08:00:00 Khon Kaen U19 2 - 3 Surin Sugar KCM U19
2019-11-17 08:00:00 Sports Association Sisaket U19 0 - 4 Yasothon FC U19
PER C
2019-11-17 20:30:00 Sport Chavelines Juniors 3 - 0 AD Tarma
Brazil
2019-11-17 13:00:00 Criciuma Women 0 - 2 Associacao Napoli Cacadorense (W)
2019-11-17 13:00:00 Campo Grande CE 2 - 0 EC Resende
2019-11-17 17:55:00 Acao RJ 1 - 1 Paduano RJ
2019-11-17 18:00:00 Vera Cruz PE 2 - 3 Ibis SC
2019-11-17 18:00:00 Brasileirinho RJ 1 - 0 Teresopolis
2019-11-17 19:00:00 Brusque FC 2 - 1 Marcilio Dias SC
2019-11-17 19:00:00 Goias (W) 3 - 0 Alianca FC (W)
2019-11-17 20:00:00 Gremio Xapuriense (W) 2 - 4 Assermurb Women
2019-11-17 21:00:00 Retro/PE 4 - 1 Ferroviario do Cabo
2019-11-17 22:00:00 Atletico Acreano (w) 4 - 0 Joia de Cristo Women
Croatia U19 League
2019-11-17 12:00:00 Inter Zapresic U19 1 - 4 ZNK Osijek U19
2019-11-17 13:00:00 Zagreb locomotive U19 2 - 0 Rijeka U19
Portugal Campeonato Nacional Women
2019-11-17 11:00:00 Benfica (w) 1 - 2 SL Benfica (W)
2019-11-17 15:00:00 CA Ouriense (w) 0 - 4 Braga (w)
2019-11-17 15:00:00 Estoril Praia (w) 2 - 0 Maritimo Women
2019-11-17 15:00:00 Clube Albergaria (w) 1 - 1 AD Ovarense Women
Bolivia Nacional B
2019-11-17 19:30:00 Real Santa Cruz 3 - 1 Municipal De Vinto
Germany Bundesliga II Women
2019-11-17 10:00:00 Ingolstadt 04 (w) 3 - 4 Monchengladbach (w)
2019-11-17 10:00:00 FFC Turbine Potsdam II (w) 3 - 3 BV Cloppenburg (w)
2019-11-17 12:00:00 Andernach (w) 1 - 4 Bayern Munich II (w)
Moldova Cup Women
2019-11-17 11:00:00 SS Anenii (w) 3 - 1 FC Maksimum (w)
2019-11-17 12:00:00 Real Succes-SS11 (w) 3 - 1 FC Belceanka (w)
Greece Super League Women
2019-11-17 13:00:00 Aris Salonika (w) 3 - 0 Elpides Karditsas (w)
2019-11-17 13:00:00 OFI FC (w) 1 - 2 PAE Atromitos (w)
2019-11-17 13:00:00 Larisa (w) 0 - 0 Avantes Chalkidas (w)
2019-11-17 13:00:00 Trikala 2011 (w) 3 - 1 Giannina (W)
Ecuador Reserve League
2019-11-17 15:00:00 Independiente del Valle Reserves 1 - 2 El Nacional Reserves
Macedonia League Women
2019-11-17 10:00:00 ZFK Istatov (w) 8 - 0 Borec (w)
Ethiopia Cup
2019-11-17 11:10:00 Welwalo Adigrat 1 - 2 Sebeta City
2019-11-17 13:20:00 Ethiopia Bunna 0 - 0 Ethio Electric FC
Czech women's Cup
2019-11-17 09:30:00 FK Haweiwa (w) 3 - 0 Olin Moss (w)
2019-11-17 10:00:00 Nove Sady?W? 6 - 2 Lisen?W?
2019-11-17 12:30:00 Jiskra Trebon (w) 3 - 3 Platnik (w)
The Spanish League U19
2019-11-17 11:00:00 Real Zaragoza U19 2 - 1 CF Damm U19
2019-11-17 11:00:00 Burgos U19 1 - 0 Getafe U19
2019-11-17 11:00:00 Deportivo La Coruna U19 2 - 1 ED Val Minor Nigran U19
2019-11-17 11:00:00 Villarreal U19 0 - 0 Levante U19
2019-11-17 11:00:00 Barcelona U19 8 - 0 Stadium Casablanca U19
2019-11-17 11:00:00 Celta Vigo U19 3 - 0 Conxo Santiago U19
2019-11-17 11:30:00 UD Logrones U19 1 - 1 CD Alaves U19
2019-11-17 11:30:00 Calavera CF U19 1 - 0 Recreativo Huelva U19
2019-11-17 15:59:00 Castilleja CF U19 2 - 1 CD Santa Fe U19
2019-11-17 17:00:00 CD 26 de Febrero U19 5 - 0 Gimnastica Ceuta U19
Iran Div 2
2019-11-17 10:30:00 Atrak Bojnourd FC 2 - 0 Foolad Natanz FC
2019-11-17 10:45:00 Shahrdari Bam 0 - 0 Iran Javan Bushehr
2019-11-17 10:45:00 Shohada Babolsar 2 - 1 Sardar Bukan FC
2019-11-17 10:50:00 Shahrdari Bandar Abbas 3 - 0 Shohada Razakan
2019-11-17 10:50:00 Milad Mehr 0 - 2 Shahrdari Astara
2019-11-17 11:00:00 Shahrdari Fuman 0 - 1 Esteghlal Molasani
2019-11-17 11:15:00 Persepolis Ganaveh 0 - 0 Mes Novin Kerman
Togo Premier Division
2019-11-17 15:00:00 AS Togo-Port 3 - 1 Gomido FC
2019-11-17 15:00:00 ASKO Kara 0 - 0 AS OTR
2019-11-17 15:00:00 Gbohloesu 2 - 1 ASCK
2019-11-17 15:00:00 Sara FC 0 - 0 Ifodje FC
Germany Landespokal
2019-11-17 11:10:00 TuS Makkabi Berlin 1 - 1 Hertha 06 Charlotten
2019-11-17 12:30:00 Berliner AK 07 0 - 1 VSG Altglienicke
Slovenia 3.Liga
2019-11-17 12:30:00 NK Arne Tabor 69 2 - 4 NK Ziri
Croatia First League Women
2019-11-17 12:30:00 ZNK Neretva Women 2 - 2 Katarina Zrinski Women
Guatemala Liga Nacional Women
2019-11-17 17:00:00 Deportivo Amatitlan (w) 2 - 3 Club Femenino San Marcos Women
Brazil Copa Gaucho
2019-11-17 18:00:00 Brasil de Pelotas RS U19 1 - 1 Estancia Velha RS U19
2019-11-17 22:00:00 EC Pelotas(RS) 2 - 0 Sao Jose PA
CONCACAF Nations League
2019-11-17 00:30:00 Cayman Islands 1 - 0 US Virgin Islands
2019-11-17 01:00:00 Guatemala 5 - 0 Puerto Rico
2019-11-17 03:00:00 El Salvador 1 - 0 Montserrat
2019-11-17 20:00:00 Bonaire 1 - 1 Bahamas
2019-11-17 22:00:00 French Guiana 3 - 1 St. Kitts and Nevis
2019-11-17 23:00:00 Costa Rica 1 - 1 Haiti
2019-11-17 23:00:00 Guadeloupe 10 - 0 Turks Caicos Islands