Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Brazil Serie A
2019-11-16 20:00:00 Santos 1 - 1 Sao Paulo
2019-11-16 22:00:00 Fluminense RJ 1 - 1 Atletico Mineiro
Spanish Segunda Division
2019-11-16 12:00:00 Fuenlabrada 3 - 2 SD Huesca
2019-11-16 15:00:00 Extremadura 2 - 0 Deportivo La Coruna
2019-11-16 17:30:00 Elche 1 - 1 Almeria
2019-11-16 17:30:00 Numancia 2 - 2 Rayo Vallecano
2019-11-16 20:00:00 Real Zaragoza 0 - 1 Albacete
England League 2
2019-11-16 15:00:00 Northampton Town 4 - 1 Crewe Alexandra
2019-11-16 15:00:00 Macclesfield Town 0 - 0 Mansfield Town
2019-11-16 15:00:00 Exeter City 0 - 0 Cheltenham Town
2019-11-16 15:00:00 Port Vale 2 - 1 Carlisle United
2019-11-16 15:00:00 Forest Green Rovers 0 - 1 Plymouth Argyle
2019-11-16 15:00:00 Walsall 2 - 1 Cambridge United
2019-11-16 15:00:00 Salford City 2 - 3 Swindon Town
2019-11-16 15:00:00 Crawley Town 1 - 1 Morecambe
2019-11-16 15:00:00 Leyton Orient 0 - 2 Scunthorpe United
England League 1
2019-11-16 15:00:00 Bolton Wanderers 1 - 0 Milton Keynes Dons
2019-11-16 15:00:00 Blackpool 2 - 0 AFC Wimbledon
2019-11-16 15:00:00 Coventry City 2 - 1 Rochdale
2019-11-16 15:00:00 Gillingham 1 - 0 Lincoln City
2019-11-16 15:00:00 Rotherham United 1 - 0 Accrington Stanley
International Club Friendly
2019-11-16 02:00:00 Rewa U19 4 - 0 Tailevu Naitasiri U19
2019-11-16 06:25:05 AEL Limassol 2 - 0 Agia Napa
2019-11-16 07:00:00 Alashkert B Martuni 7 - 3 FC West Armenia
2019-11-16 08:00:00 Ermis Aradippou 3 - 5 Olympiakos Nicosia FC
2019-11-16 08:05:00 Shirak 5 - 0 Se Wan Boy
2019-11-16 09:00:00 Vasas 3 - 4 Ujpesti
2019-11-16 09:00:00 Vitosha Bistritsa 0 - 4 Lokomotiv Sofia
2019-11-16 09:00:00 Alashkert 1 - 2 FK Van
2019-11-16 09:00:00 FK Gorodeya 2 - 1 FC BATE Borisov Reserves
2019-11-16 09:30:00 Tsarsko Selo 0 - 0 FC Hebar Pazardzhik
2019-11-16 09:30:00 FK Sochi 1 - 1 Dynamo Moscow
2019-11-16 10:00:00 Galatasaray 4 - 0 Umraniyespor
2019-11-16 10:00:00 Dinamo Minsk 2 - 2 Desna Chernihiv
2019-11-16 11:00:00 FC Viitorul Constanta 5 - 2 FC Clinceni
2019-11-16 11:00:00 Eslovs BK 1 - 0 Hoganas BK
2019-11-16 11:05:00 Zira FK 0 - 0 Standard Sumgayit
2019-11-16 11:40:21 Legia Warszawa 1 - 2 KS Legionovia Legionowo
2019-11-16 12:00:00 Arka Gdynia 4 - 1 Olimpia Grudziadz
2019-11-16 12:00:00 Lokomotiv Plovdiv 7 - 0 Strumska Slava
2019-11-16 12:00:00 Konyaspor 1 - 1 Adanaspor
2019-11-16 12:30:00 HNK Cibalia 1 - 1 Bijelo Brdo
2019-11-16 13:00:00 Inter Zapresic 2 - 0 NK Dubrava Zagreb
2019-11-16 13:00:00 CS Universitatea Craiova 2 - 1 FK Spartak Zlatibor Voda
2019-11-16 13:00:00 Albania U20 0 - 1 CroatiaU20
2019-11-16 13:30:00 Verona 5 - 1 Tabor Sezana
2019-11-16 13:30:00 Czech Republic U19 2 - 1 Mexico U19
2019-11-16 13:30:00 Slaven Koprivnica 2 - 0 Kustosija
2019-11-16 13:30:00 ZalaegerzsegTE 1 - 1 NK Varteks Varazdin
2019-11-16 13:30:00 Udinese 2 - 1 Spartaks Jurmala
2019-11-16 13:30:00 Aris Thessaloniki 2 - 0 CSKA Sofia
2019-11-16 14:00:00 England U18 4 - 4 Norway U18
2019-11-16 14:00:00 Breidablik 2 - 3 KA Akureyri
2019-11-16 14:00:00 Fiorentina 5 - 1 ACD Virtus Entella
2019-11-16 17:00:00 US Esch 3 - 1 Yellow Boys Weiler-La-Tour
2019-11-16 17:00:00 Alianza FC San Salvador (W) 1 - 2 Municipal Limeno Women
2019-11-16 17:00:00 Belgium U18 2 - 1 Russia U17
2019-11-16 21:00:00 Sonsonate FC Women 3 - 2 AD Isidro Metapan (W)
2019-11-16 21:15:00 CA Independiente (w) 4 - 0 CD El Vencedor (W)
French Cup
2019-11-16 13:00:00 Noeux les Mines 0 - 2 Bastia CA
2019-11-16 13:00:00 Gennevilliers 0 - 2 Le Mans
2019-11-16 13:00:00 Auch 0 - 5 Rodez Aveyron
2019-11-16 13:00:00 AS Fabregues 1 - 1 Agde rco
2019-11-16 13:00:00 ASM Belfortaine 1 - 0 Ajaccio Gfco
2019-11-16 13:00:00 St Flour 3 - 1 Ajaccio
2019-11-16 13:00:00 US Charitoise 0 - 4 AJ Auxerre
2019-11-16 13:30:00 FC Bergerac 1 - 0 Clermont
2019-11-16 14:00:00 Chateauroux 1 - 1 Chamois Niortais
2019-11-16 14:00:00 Euga Ardziv 0 - 1 Le Puy Foot 43 Auvergne
2019-11-16 14:00:00 Epinal 2 - 0 Sochaux
2019-11-16 15:00:00 Jura Sud Foot 0 - 1 St. Pierroise
2019-11-16 15:30:00 Avenir de Theix 2 - 3 Red Star FC 93
2019-11-16 15:59:00 Tours 2 - 0 Chauray Fc
2019-11-16 15:59:00 Amneville 0 - 2 Paris FC
2019-11-16 15:59:00 Vauban Strasbourg 3 - 1 Hienghene Sport NC
2019-11-16 15:59:00 Lens 1 - 1 Boulogne
2019-11-16 15:59:00 Frejus St-Raphael 2 - 1 Grenoble
2019-11-16 15:59:00 Sarre Union 0 - 2 Creteil
2019-11-16 16:30:00 Lorient 3 - 0 Guingamp
2019-11-16 17:00:00 Trelissac 2 - 0 Stade Montois
2019-11-16 17:00:00 Lons-le-Saunier 1 - 2 Annecy
2019-11-16 17:00:00 Betton 0 - 6 Concarneau
2019-11-16 17:00:00 Murs Erigne 0 - 6 Caen
2019-11-16 17:00:00 Alberes Argeles 0 - 1 Pau FC
2019-11-16 17:00:00 Montceau 2 - 2 Geispolsheim 01
2019-11-16 17:00:00 Yzeure AS 1 - 2 St Pryve St Hilaire
2019-11-16 17:00:00 Gonfreville 1 - 0 LE TOUQUET
2019-11-16 17:00:00 GRACES 2 - 0 ENDOUME
2019-11-16 17:00:00 Voltigeurs Chateaubriant 4 - 0 Rennes TA
2019-11-16 17:00:00 Inzinzac Montagnarde 1 - 1 Stade Briochin
2019-11-16 17:00:00 Granville 2 - 0 AG Caennaise
2019-11-16 17:00:00 Chilly 1 - 0 Hauts Lyonnais
2019-11-16 17:00:00 Ancienne Chateau-Gontier 0 - 1 Chartres FC
2019-11-16 17:00:00 FC Challans 3 - 0 JA Le Poire Sur Vie
2019-11-16 17:00:00 La Baule-Le Pouliguen 0 - 1 Angouleme
2019-11-16 17:00:00 La Fleche 2 - 3 Linas-Montlhery
2019-11-16 17:00:00 Cambrai 0 - 1 Quevilly
2019-11-16 17:00:00 FC Lyon 0 - 1 GS Consolat Marseille
2019-11-16 18:00:00 Marssac SRDT 2 - 1 Saint Medard En Jalles
2019-11-16 18:00:00 Villemomble 1 - 5 Orleans US 45
2019-11-16 18:00:00 JS Sireuil 1 - 7 Les Herbiers
2019-11-16 18:00:00 Bourges FC 1 - 1 Sable-sur-Sarthe
2019-11-16 18:00:00 Olympique Ales 1 - 0 Lattes As
2019-11-16 19:00:00 Beauvais 1 - 4 Chambly FC
UEFA European Championship
2019-11-16 14:00:00 Cyprus 1 - 2 Scotland
2019-11-16 17:00:00 Azerbaijan 0 - 2 Wales
2019-11-16 17:00:00 Slovenia 1 - 0 Latvia
2019-11-16 17:00:00 San Marino 1 - 3 Kazakhstan
2019-11-16 17:00:00 Russia 1 - 4 Belgium
2019-11-16 19:45:00 Northern Ireland 0 - 0 Netherlands
2019-11-16 19:45:00 Germany 4 - 0 Belarus
2019-11-16 19:45:00 Croatia 3 - 1 Slovakia
2019-11-16 19:45:00 Israel 1 - 2 Poland
2019-11-16 19:45:00 Austria 2 - 1 North Macedonia
African Nations Cup
2019-11-16 13:00:00 Madagascar 1 - 0 Ethiopia
2019-11-16 19:00:00 Cote D Ivoire 1 - 0 Niger
UEFA - EURO U21 Qualifying
2019-11-16 17:30:00 Italy U21 3 - 0 Iceland U21
Slovenia 2.Liga
2019-11-16 11:00:00 Roltek Dob 0 - 1 Krka
2019-11-16 12:30:00 Koroska Dravograd 1 - 3 NK Nafta
2019-11-16 12:30:00 Radomlje 5 - 0 NK Rogaska
2019-11-16 12:30:00 NK Bilje 1 - 2 Jadran Dekani
2019-11-16 14:00:00 FC Koper 0 - 2 ND Gorica
Welsh Premier League
2019-11-16 14:30:00 Newi Cefn Druids 1 - 0 Barry Town AFC
2019-11-16 14:30:00 UWIC Inter Cardiff 0 - 3 Carmarthen
Belgian Second Division
2019-11-16 19:30:00 Lokeren 0 - 1 KVSK Lommel
Italy C1A
2019-11-16 19:45:00 Us Pergolettese 2 - 1 Albinoleffe
2019-11-16 19:45:00 Feralpisalo 1 - 0 Padova
2019-11-16 19:45:00 AC Monopoli 2 - 1 Bisceglie 1913
Slovakia Cup
2019-11-16 12:00:00 Partizan Bardejov 2 - 5 Slovan Bratislava
Scotland Bells Challenge Cup
2019-11-16 15:00:00 Inverness 0 - 0 Clyde
2019-11-16 15:00:00 Glasgow Rangers U21 2 - 0 Wrexham
2019-11-16 15:00:00 Stenhousemuir 1 - 4 Partick Thistle
England Conference
2019-11-16 15:00:00 Barnet 1 - 2 Stockport County
2019-11-16 15:00:00 Boreham Wood 2 - 1 Maidenhead United
2019-11-16 15:00:00 Bromley 3 - 3 Harrogate Town
2019-11-16 15:00:00 Chesterfield 2 - 3 Chorley FC
2019-11-16 15:00:00 Dagenham Redbridge 6 - 1 Aldershot Town
2019-11-16 15:00:00 Ebbsfleet United 2 - 2 Hartlepool United
2019-11-16 15:00:00 Notts County 0 - 3 Barrow
2019-11-16 15:00:00 Solihull Moors 3 - 1 AFC Fylde
2019-11-16 15:00:00 Torquay United 1 - 2 Sutton United
2019-11-16 15:00:00 Woking 0 - 0 Halifax Town
2019-11-16 17:20:00 Yeovil Town 0 - 1 Dover Athletic
Scottish Championship
2019-11-16 15:00:00 Dundee United 3 - 0 Queen of South
2019-11-16 15:00:00 Greenock Morton 1 - 0 Arbroath
Scottish Division One
2019-11-16 15:00:00 Dumbarton 1 - 1 Falkirk
2019-11-16 15:00:00 Peterhead 0 - 0 Montrose
2019-11-16 15:00:00 Stranraer 0 - 2 Airdrie United
Scottish Division Two
2019-11-16 15:00:00 Cove Rangers 3 - 0 Brechin City
2019-11-16 15:00:00 Cowdenbeath 1 - 0 Queen's Park
2019-11-16 15:00:00 Edinburgh City 3 - 2 Albion Rovers
2019-11-16 15:00:00 Stirling Albion 2 - 0 Annan Athletic
Portugal Segunda Liga
2019-11-16 15:00:00 Varzim 1 - 3 SC Farense
2019-11-16 17:15:00 Penafiel 0 - 0 Feirense
Northern Ireland Premier League
2019-11-16 13:00:00 Institute FC 0 - 3 Linfield FC
2019-11-16 15:00:00 Cliftonville 1 - 0 Ballymena United
2019-11-16 15:00:00 Dungannon Swifts 0 - 1 Larne FC
2019-11-16 15:00:00 Warrenpoint Town 3 - 1 Coleraine
Wales Cup
2019-11-16 13:30:00 Chepstow Town 0 - 5 STM Sports
2019-11-16 14:30:00 Pontardawe Town 6 - 1 Croesceiliog
Algerian Ligue Professionnelle 1
2019-11-16 15:00:00 CR Belouizdad 1 - 0 ASO Chlef
2019-11-16 17:00:00 JS Saoura 1 - 1 MC Oran
UEFA European U-17 Football Championship
2019-11-16 12:00:00 Germany U17 2 - 0 Azerbaijan U17
2019-11-16 13:00:00 Greece U17 5 - 1 Kazakhstan U17
2019-11-16 15:00:00 Ukraine U17 2 - 0 Albania U17
2019-11-16 17:00:00 Portugal U17 0 - 0 Georgia U17
UEFA European U-19 Football Championship
2019-11-16 10:00:00 Bulgaria U19 3 - 0 Armenia U19
2019-11-16 11:00:00 Slovakia U19 3 - 0 Malta U19
2019-11-16 12:00:00 France U19 2 - 0 Finland U19
2019-11-16 12:00:00 Sweden U19 4 - 0 Estonia U19
2019-11-16 12:00:00 Republic of Ireland U19 13 - 0 Gibraltar U19
2019-11-16 12:00:00 England U19 5 - 0 North Macedonia U19
2019-11-16 12:00:00 Bosnia U19 1 - 0 luxembourg U19
2019-11-16 13:00:00 Turkey U19 2 - 1 Montenegro U19
2019-11-16 13:00:00 Russia U19 2 - 2 Wales U19
2019-11-16 13:00:00 Poland U19 4 - 1 Kosovo U19
2019-11-16 14:00:00 Italy U19 2 - 0 Cyprus U19
2019-11-16 14:00:00 Ukraine U19 1 - 1 Slovenia U19
2019-11-16 15:59:00 Austria U19 2 - 1 Switzerland U19
2019-11-16 17:00:00 Denmark U19 2 - 0 Faroe Islands U19
2019-11-16 18:30:00 Greece U19 2 - 5 Iceland U19
2019-11-16 18:30:00 Belgium U19 2 - 1 Albania U19
Poland Liga 2
2019-11-16 11:40:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 4 - 1 Zaglebie Sosnowiec
2019-11-16 14:00:00 OKS Stomil Olsztyn 0 - 1 GKS Belchatow
2019-11-16 15:00:00 Chojniczanka Chojnice 1 - 3 Wigry Suwalki
2019-11-16 15:59:00 Sandecja Nowy Sacz 2 - 2 LKS Nieciecza
2019-11-16 15:59:00 GKS Tychy 2 - 2 Radomiak Radom
Primera Division de Uruguay
2019-11-16 14:00:00 Centro Atletico Fenix 1 - 2 Club Atletico Progreso
2019-11-16 19:00:00 Cerro Largo 2 - 1 Racing Club Montevideo
2019-11-16 19:00:00 Boston River 1 - 3 Wanderers FC
2019-11-16 19:00:00 Danubio FC 1 - 2 Liverpool URU
2019-11-16 19:00:00 Plaza Colonia 1 - 0 CA Juventud
2019-11-16 19:00:00 Cerro Montevideo 0 - 1 Rampla Juniors FC
2019-11-16 19:00:00 CA River Plate 1 - 0 Defensor Sporting Montevideo
Peru Primera Division
2019-11-16 20:30:00 Alianza Lima 3 - 1 Sport Huancayo
2019-11-16 22:45:00 Academia Deportiva Cantolao 0 - 1 Carlos Manucci
Australia A-League
2019-11-16 06:00:00 Central Coast Mariners 1 - 3 Adelaide United
2019-11-16 08:30:00 Western United FC 0 - 1 Newcastle Jets
J-League Division 2
2019-11-16 04:00:00 Renofa Yamaguchi 2 - 3 Montedio Yamagata
2019-11-16 04:00:00 Avispa Fukuoka 0 - 2 Zweigen Kanazawa FC
2019-11-16 05:00:00 Kyoto Sanga 1 - 0 JEF United Ichihara Chiba
2019-11-16 05:00:00 Machida Zelvia 0 - 3 Kashiwa Reysol
2019-11-16 05:00:00 Omiya Ardija 1 - 1 Albirex Niigata
2019-11-16 05:00:00 Ehime FC 1 - 2 FC Ryukyu
2019-11-16 05:00:00 Fagiano Okayama 0 - 1 Yokohama FC
2019-11-16 05:00:00 V-Varen Nagasaki 0 - 1 Tochigi SC
2019-11-16 05:00:00 FC Gifu 1 - 3 Ventforet Kofu
2019-11-16 06:00:00 Kagoshima United 1 - 0 Mito Hollyhock
2019-11-16 06:00:00 Tokyo Verdy 1 - 2 Tokushima Vortis
Czech Republic 2.Liga
2019-11-16 12:30:00 Lisen 2 - 0 Chrudim
England Conference North Division
2019-11-16 15:00:00 AFC Telford United 2 - 2 Spennymoor Town
2019-11-16 15:00:00 Altrincham 5 - 1 Hereford United
2019-11-16 15:00:00 Brackley Town 5 - 1 Darlington
2019-11-16 15:00:00 Bradford Park Avenue 0 - 3 Leamington
2019-11-16 15:00:00 Curzon Ashton FC 1 - 0 York City
2019-11-16 15:00:00 Farsley Celtic 2 - 4 Boston United
2019-11-16 15:00:00 Kettering Town 4 - 4 Blyth Spartans
2019-11-16 15:00:00 Southport FC 1 - 2 Kings Lynn
England Conference South Division
2019-11-16 15:00:00 Chelmsford City 2 - 6 Oxford City
2019-11-16 15:00:00 Chippenham Town 0 - 3 Slough Town
2019-11-16 15:00:00 Concord Rangers 3 - 3 Dorking
2019-11-16 15:00:00 Dartford 2 - 2 Maidstone United
2019-11-16 15:00:00 Dulwich Hamlet 0 - 1 Billericay Town
2019-11-16 15:00:00 Hampton Richmond Borough 2 - 0 Wealdstone FC
2019-11-16 15:00:00 Havant Waterlooville 2 - 1 Bath City
2019-11-16 15:00:00 Hungerford Town 0 - 1 Eastbourne Borough
2019-11-16 15:00:00 Tonbridge Angels 2 - 1 St Albans City
2019-11-16 15:00:00 Welling United 6 - 2 Braintree Town
Algeria CUP
2019-11-16 13:05:00 WA Boufarik 1 - 1 ESM Kolea
2019-11-16 13:05:00 HB Chelghoum Laid 1 - 1 CR Village Moussa
England Southern Premier League
2019-11-16 15:00:00 Truro City 2 - 1 Hartley Wintney
2019-11-16 15:00:00 Wimborne Town 1 - 2 Gosport Borough
2019-11-16 15:00:00 Weston Super Mare 1 - 2 Chesham United
2019-11-16 15:00:00 Tiverton Town 2 - 1 Metropolitan Police
2019-11-16 15:00:00 Taunton Town 4 - 1 Blackfield Langley
2019-11-16 15:00:00 Swindon Supermarine 2 - 0 Hendon
2019-11-16 15:00:00 Hayes Yeading United 1 - 0 Salisbury FC
2019-11-16 15:00:00 Farnborough Town 1 - 1 Harrow Borough
2019-11-16 15:00:00 Dorchester Town 2 - 2 Walton Casuals
2019-11-16 15:00:00 Beaconsfield SYCOB 1 - 1 Yate Town
New Zealand Football Championship
2019-11-16 01:00:00 Hamilton Wanderers 0 - 5 Auckland City
2019-11-16 02:00:00 Waitakere United 1 - 1 Canterbury United
2019-11-16 03:00:00 Hawke's Bay United 2 - 0 Tasman United
2019-11-16 03:00:00 Southern United 2 - 4 Eastern Suburbs AFC
Estonia Champions League
2019-11-16 11:00:00 Vaprus Parnu 1 - 4 FC Kuressaare
Brazil Serie B
2019-11-16 00:30:00 Atletico Clube Goianiense 1 - 0 Parana PR
2019-11-16 19:30:00 Coritiba PR 1 - 0 Oeste
2019-11-16 19:30:00 CRB AL 2 - 0 Ponte Preta
2019-11-16 19:30:00 Guarani SP 1 - 0 Operario Ferroviario PR
2019-11-16 22:00:00 Londrina PR 1 - 1 Botafogo SP
Moldova Divizia Nationala
2019-11-16 11:00:00 Codru Lozova 1 - 0 CSF Sparta
Primera Division de Venezuela
2019-11-16 20:00:00 Deportivo Metropolitano 2 - 0 Deportivo Tachira
Argentine Division 2
2019-11-16 00:30:00 Gimnasia Jujuy 0 - 0 Almagro
2019-11-16 01:15:00 San Martin San Juan 1 - 0 Nueva Chicago
2019-11-16 20:00:00 All Boys 0 - 1 Villa Dalmine
2019-11-16 20:00:00 Quilmes 1 - 1 Deportivo Riestra
2019-11-16 20:10:00 Defensores de Belgrano 2 - 1 Chacarita juniors
2019-11-16 21:00:00 Agropecuario de Carlos Casares 1 - 2 Estudiantes Rio Cuarto
2019-11-16 22:10:00 Atletico Rafaela 1 - 1 Sarmiento Junin
Slovakia 2.Liga Play off
2019-11-16 09:30:00 Tatran Presov 4 - 1 Slovan Giraltovce
2019-11-16 12:00:00 Spisska Nova Ves 1 - 0 Pokrok SEZ Krompachy
2019-11-16 12:00:00 PSC Pezinok 2 - 2 Lokomotiva Devinska Nova Ves
2019-11-16 12:00:00 MFK Vranov nad Topou 4 - 1 Mladost Kalsa
French Feminines D1
2019-11-16 13:30:00 FC Metz (w) 0 - 4 Bordeaux (w)
2019-11-16 13:30:00 ASJ Soyaux (w) 0 - 1 Reims (w)
2019-11-16 13:30:00 Marseille ?w? 0 - 3 Montpellier (w)
2019-11-16 13:30:00 Fleury 91 ?w? 1 - 1 Dijon w
2019-11-16 16:30:00 Lyon (w) 1 - 0 Paris Saint Germain (w)
Qatar League CUP
2019-11-16 13:00:00 Al-Garrafa 0 - 3 Qatar SC
2019-11-16 15:10:00 Al Duhail 0 - 7 Al Khor SC
2019-11-16 15:10:00 Al-Arabi SC 2 - 1 Al-Sailiya
J-League Division 1
2019-11-16 04:00:00 Nagano Parceiro (W) 1 - 1 Cerezo Osaka Sakai (w)
2019-11-16 10:30:00 Bunnys Kyoto (w) 0 - 0 NGU Nagoya (w)
Denmark Woman League Divison 2
2019-11-16 11:00:00 Aalborg (w) 4 - 0 JAI Fodbold (w)
2019-11-16 12:00:00 Frederiksberg Boldklub (w) 1 - 1 Osterbro IF (w)
2019-11-16 12:00:00 Naesby BK (w) 1 - 1 Sundby BK (w)
2019-11-16 12:00:00 IF Lyseng (w) 2 - 1 Romalt Woman's
2019-11-16 12:00:00 Vildbjerg SF (w) 2 - 1 Aarhus 1900 (w)
2019-11-16 12:00:00 Boldklubben AF 1893 (w) 7 - 1 FC Damso (w)
2019-11-16 12:00:00 HB Koge (w) 3 - 0 Herlufsholm GF (w)
2019-11-16 12:00:00 ASA Aarhus (w) 2 - 2 Fortuna Hjorring B (w)
Germany Woman's Cup
2019-11-16 12:00:00 FFC Frankfurt (w) 0 - 1 Bayer Leverkusen (w)
2019-11-16 12:00:00 Hoffenheim (w) 6 - 1 USV Jena (w)
2019-11-16 13:00:00 SC Freiburg (w) 2 - 3 Turbine Potsdam (w)
2019-11-16 13:00:00 Bayern Munchen (w) 1 - 3 VfL Wolfsburg (w)
2019-11-16 13:00:00 Werder Bremen (w) 0 - 2 SC Sand (w)
Women Norwegian Toppserien
2019-11-16 12:00:00 Roa (w) 2 - 2 Sandviken (w)
2019-11-16 12:00:00 Stabaek (w) 2 - 2 LSK Kvinner (w)
2019-11-16 12:00:00 Avaldsnes (w) 0 - 1 Trondheims Orn (w)
2019-11-16 12:00:00 Arna Bjornar (w) 0 - 2 Valerenga (w)
2019-11-16 12:00:00 Fart (w) 1 - 6 Klepp (w)
2019-11-16 12:10:00 Kolbotn (w) 0 - 0 Lyn (w)
Costa Rica Primera Division
2019-11-16 23:00:00 Perez Zeledon 1 - 0 Herediano
Portugal League Cup
2019-11-16 15:00:00 Casa Pia AC 0 - 1 GD Chaves
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
2019-11-16 15:00:00 Potters Bar Town 0 - 2 Horsham
2019-11-16 15:00:00 Haringey Borough 2 - 1 Bishop's Stortford
2019-11-16 15:00:00 Bowers Pitsea 0 - 1 Margate
2019-11-16 15:00:00 Wingate Finchley 2 - 3 Worthing
2019-11-16 15:00:00 Hornchurch 1 - 1 Corinthian Casuals
2019-11-16 15:00:00 Brightlingsea Regent 0 - 2 Cray Wanderers
2019-11-16 15:00:00 Cheshunt 0 - 1 Carshalton Athletic FC
2019-11-16 15:00:00 East Thurrock United 3 - 0 Leatherhead
2019-11-16 15:00:00 Enfield Town 1 - 3 Folkestone
2019-11-16 15:00:00 Kingstonian 3 - 1 lewes
2019-11-16 15:00:00 Bognor Regis Town 2 - 1 Merstham
Belgium Women 1st National
2019-11-16 13:00:00 KVK Tienen (w) 2 - 0 Famkes Merkem (w)
2019-11-16 13:30:00 Massenhoven VC (w) 2 - 1 KSKV Zwevezele ?w?
2019-11-16 14:00:00 Kontich FC ?w? 6 - 1 Moldavo (w)
2019-11-16 14:00:00 White Star Bruxelles ?w? 5 - 3 Standard Liege B (W)
2019-11-16 14:00:00 Zulte Waregem VV ?w? 2 - 1 SG-Tertre-Hautrage (w)
Futsal Spain Division De Honor
2019-11-16 15:00:00 Peinsa F.S. Cartagena Futsal 4 - 1 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal
2019-11-16 17:00:00 Catgas Energia Futsal 3 - 6 F.C.Barcelona Futsal
Korea Challengers League
2019-11-16 02:50:00 Hwaseong FC 1 - 0 Yangpyeong
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-11-16 09:05:00 FK Pribram B 0 - 1 Sokol Hostoun
2019-11-16 09:15:00 Frydek-Mistek 3 - 0 Velke Mezirici
2019-11-16 09:15:00 Otrokovice 1 - 0 Slovan Rosice
2019-11-16 09:15:00 Slovacko II 1 - 0 Dolni Benesov
2019-11-16 09:15:00 Unicov 2 - 2 Vyskov
2019-11-16 09:15:00 Mlada Boleslav B 7 - 0 Sokol Brozany
2019-11-16 09:15:00 SK Motorlet Praha 2 - 2 Benesov
2019-11-16 09:15:00 FC Pisek 1 - 1 Admira Praha
2019-11-16 09:15:00 Stechovice 0 - 3 Domazlice
2019-11-16 09:20:00 Jablonec B 2 - 0 Hradec Kralove B
2019-11-16 09:30:00 FK Prepere 1 - 2 SK Zapy
2019-11-16 12:30:00 Hlucin 1 - 0 Sigma Olomouc B
2019-11-16 12:30:00 Odra Petrkovice 3 - 2 Slavia Kromeriz
2019-11-16 12:30:00 Uhersky Brod 1 - 4 Banik Ostrava B
2019-11-16 12:30:00 Vrchovina 2 - 1 Blansko
2019-11-16 12:30:00 SC Znojmo 2 - 1 Zlin B
2019-11-16 12:30:00 Slovan Velvary 4 - 2 FK Zbuzany 1953
2019-11-16 12:35:00 FK MAS Taborsko 2 - 2 FK Kraluv Dvur
England Northern Premier League
2019-11-16 15:00:00 Stafford Rangers 1 - 2 South Shields
2019-11-16 15:00:00 Nantwich Town 2 - 0 Grantham Town
2019-11-16 15:00:00 Matlock Town 0 - 1 Stalybridge Celtic
2019-11-16 15:00:00 Atherton Collieries 1 - 1 Buxton FC
2019-11-16 15:00:00 Hyde F.C. 4 - 1 Bamber Bridge
2019-11-16 15:00:00 Mickleover Sports 0 - 1 Radcliffe Borough
2019-11-16 15:00:00 Basford Utd 3 - 3 Whitby Town
2019-11-16 15:00:00 Gainsborough Trinity 0 - 1 Morpeth Town
2019-11-16 15:00:00 Scarborough 0 - 1 Lancaster City
2019-11-16 15:00:00 Witton Albion 3 - 3 FC United of Manchester
Denmark Womans League
2019-11-16 12:00:00 Brondby IF (w) 2 - 2 Fortuna Hjorring (w)
2019-11-16 12:00:00 Kolding B (w) 0 - 1 VSK Aarhus(w)
2019-11-16 12:00:00 Skovlunde IF (w) 0 - 2 Thisted FC (w)
2019-11-16 12:00:00 Nordsjaelland (w) 3 - 0 Odense BK (w)
A-League National Youth League
2019-11-16 05:00:00 Sydney FC (Youth) 8 - 3 Newcastle Jets FC (Youth)
2019-11-16 23:30:00 Canberra United FC U21 1 - 3 Central Coast Mariners (Youth)
UAE Etisalat Emirates Cup
2019-11-16 14:00:00 Hatta 1 - 0 Al-Sharjah
2019-11-16 14:00:00 Al-Dhafra 0 - 2 Al Ain
2019-11-16 16:30:00 Al-Wasl 2 - 0 Banni Yas
Italian Youth Cup
2019-11-16 13:30:00 Frosinone U20 5 - 0 Ascoli U20
UAE Division 1 Group A
2019-11-16 12:40:00 Al Bataeh 0 - 0 Dubba Al-Husun
2019-11-16 12:40:00 Masafi 1 - 4 Dabba Al-Fujairah
2019-11-16 12:40:00 Al Taawon 2 - 3 Masfut
Northern Ireland IFA Championship
2019-11-16 14:00:00 Loughgall FC 0 - 3 Knockbreda
2019-11-16 14:00:00 Dundela 0 - 4 Ballinamallard United
2019-11-16 14:00:00 PSNI 5 - 3 Queen's University
Japan Football League
2019-11-16 04:00:00 Osaka FC 1 - 1 Ryutsu Keizai University
2019-11-16 04:00:00 Sony Sendai 3 - 0 Honda Lock SC
2019-11-16 04:00:00 Mio Biwako Shiga 2 - 1 Yokogawa Musashino
2019-11-16 04:00:00 Honda FC 1 - 1 Run Mel Aomori
Czech Republic U19 League
2019-11-16 09:30:00 Dynamo Ceske Budejovice U19 1 - 1 Opava U19
2019-11-16 09:30:00 Viktoria Plzen U19 1 - 0 Marila Pribram U19
2019-11-16 10:45:00 Brno U19 2 - 3 Meteor Praha(U19)
2019-11-16 13:00:00 Mlada Boleslav U19 2 - 2 Tescoma Zlin U19
BSWCP
2019-11-16 09:20:00 Afghanistan Beach Soccer 7 - 3 Viet Nam Beach Soccer
2019-11-16 11:00:00 Thailand Beach Soccer 5 - 3 China Beach Soccer
Sweden U19
2019-11-16 13:15:00 Sollentuna FK U19 2 - 3 Nykopings BIS U19
Mexico Primera Divison A
2019-11-16 23:00:00 CF Atlante 2 - 0 Mineros de Zacatecas
Ukraine Division 2
2019-11-16 11:00:00 Kremin Kremenchuk 2 - 0 Cherkashchyna-Akademiya
2019-11-16 12:00:00 Balkany Zorya 0 - 1 Ahrobiznes TSK Romny
2019-11-16 12:10:00 MFK Mikolaiv 0 - 1 FK Avanhard Kramatorsk
2019-11-16 13:00:00 Prykarpattya Ivano Frankivsk 1 - 2 Volyn
2019-11-16 13:00:00 FC Inhulets Petrove 3 - 2 Metalurh Zaporizhya
2019-11-16 14:00:00 Obolon Kiev 0 - 2 Hirnyk-Sport
2019-11-16 15:00:00 Chernomorets Odessa 1 - 1 FC Mynai
Hungary U19 A League
2019-11-16 10:05:00 Ferencvarosi U19 1 - 0 Gyori ETO U19
Azadegan League
2019-11-16 11:00:00 Arman Gohar Sirjan 1 - 1 Shahrdary Arak
2019-11-16 11:00:00 Malavan 3 - 2 Niroye Zamini
Argentina Prim C Metropolitana
2019-11-16 20:00:00 CA Fenix Pilar 0 - 0 Defensores Unidos
2019-11-16 20:00:00 Flandria 1 - 3 Uhl Que Sa
2019-11-16 20:00:00 Tristan Suarez 0 - 1 Villa San Carlos
2019-11-16 20:00:00 Los Andes 1 - 0 Colegiales
Brazil Youth
2019-11-16 17:00:00 Vasco da Gama U20 0 - 1 Palmeiras (Youth)
Algeria U20 Youth League
2019-11-16 10:00:00 Paradou AC U21 3 - 1 USM Bel Abbes U21
2019-11-16 14:00:00 JS Saoura U21 2 - 1 MC Oran U21
Saudi Arabia Division 2
2019-11-16 11:55:00 Al Safa(KSA) 1 - 1 Arar FC
2019-11-16 12:10:00 Al-Sadd FC(SA) 0 - 0 Al Entesar
2019-11-16 12:30:00 Al-Orubah 2 - 0 Al Drae
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-11-16 12:30:00 Union Viera 2 - 1 CD Mensajero
2019-11-16 14:30:00 CD Cortes 0 - 0 UCD Burlades
2019-11-16 14:45:00 Salamanca B 2 - 4 CyDL Jupiter Leones
2019-11-16 15:00:00 Atzeneta UE 0 - 1 Villarreal C
2019-11-16 15:00:00 CD Subiza 1 - 1 Beti Kozkor KE
2019-11-16 15:00:00 CF Platges De Calvia 1 - 0 CD Manacor
2019-11-16 15:00:00 Casalarreina 2 - 1 Alfaro
2019-11-16 15:15:00 Valle de Egues 2 - 2 CD Huarte
2019-11-16 15:30:00 UD Mutilve 6 - 1 CD Beti Onak
2019-11-16 15:30:00 CD Ferriolense 1 - 4 Ibiza Islas Pitiusas
2019-11-16 15:30:00 Santa Catalina Atletico 3 - 2 Santanyi
2019-11-16 15:59:00 CD Bezana 2 - 0 CF Vimenor
2019-11-16 15:59:00 Urduliz FT 1 - 1 Santurtzi CD
2019-11-16 15:59:00 UF Beniganim 0 - 3 Jove Espanol
2019-11-16 15:59:00 SD Beasain 0 - 0 Tolosa
2019-11-16 15:59:00 CD Binissalem 1 - 1 San Rafael
2019-11-16 15:59:00 CS Puertollano 4 - 0 Almagro CF
2019-11-16 15:59:00 Tuoer De Cilliers 4 - 0 CD Becerril
2019-11-16 15:59:00 CD Roda 1 - 0 Hercules II
2019-11-16 16:30:00 Constancia 0 - 0 CE Felanitx
2019-11-16 16:30:00 CD Santa Ursula 1 - 2 UD Ibarra
2019-11-16 16:45:00 SD Deusto 0 - 4 SD Gernika
2019-11-16 17:00:00 SD Laredo 5 - 1 Selaya FC
2019-11-16 17:00:00 Santfeliuenc FC 0 - 0 Cerdanyola del Valles
2019-11-16 17:00:00 Igualada 1 - 1 CE Europa
2019-11-16 17:00:00 UD Gijon Industrial 0 - 0 CD Lealtad
2019-11-16 17:30:00 Caudal 1 - 3 UC Ceares
2019-11-16 17:30:00 Yague CF 1 - 2 CD Arnedo
2019-11-16 17:30:00 UD Logrones B 3 - 0 Tudelano
2019-11-16 17:30:00 CD Ardoi Draw 2 - 0 CD Pena Azagresa
2019-11-16 18:00:00 Aguilas CF 0 - 0 Huercal
2019-11-16 18:00:00 CD San Roque de Lepe 1 - 0 Arcos CF
2019-11-16 18:30:00 Tenerife B 1 - 0 Atletico Union Guimar
Botola 2
2019-11-16 14:00:00 Itihad Z. Khemisset 2 - 1 Maghreb Fez
Danish U17
2019-11-16 12:15:00 Sonderjyske U17 3 - 4 LYNGBY FODBOLD CLUB U17
Belarus Pershaya Liga
2019-11-16 11:00:00 FK Orsha 0 - 3 Naftan Novopolock
2019-11-16 11:00:00 FC Belshina Babruisk 2 - 1 FK Lida
2019-11-16 11:00:00 Smorgon FC 0 - 3 Granit Mikashevichi
2019-11-16 11:00:00 Kommunalnik Slonim 0 - 5 FK Lokomotiv Gomel
2019-11-16 11:00:00 Khimik Svetlogorsk 0 - 1 FC Baranovichi
2019-11-16 11:00:00 Sputnik 0 - 2 Krumkachy
2019-11-16 11:00:00 Volna Pinsk 2 - 4 FC Rukh Brest
Russia Womens Premier League
2019-11-16 11:00:00 CSKA Moscow (W) 2 - 0 Yenisey Krasnoyarsk (w)
2019-11-16 12:00:00 Zvezda 2005 (w) 2 - 1 Chertanovo Moscow (w)
2019-11-16 13:00:00 Lokomotiv Moscow (w) 0 - 2 FK Ryazan (w)
Hungary Womens Division 1 League
2019-11-16 11:00:00 Gyori Dozsa (w) 0 - 6 Diosgyori VTK ?w?
2019-11-16 12:00:00 Ferencvarosi TC (w) 6 - 0 Kelen SC (w)
2019-11-16 12:00:00 Szetomeharry ?w? 3 - 1 Viktoria FC Szombathely (w)
Latvia Division 2
2019-11-16 12:00:00 Super Nova 1 - 3 Metta/LU Riga
BEL WC
2019-11-16 15:15:00 Gent B (w) 0 - 5 Racing Genk (w)
POL WD1
2019-11-16 11:00:00 KKPK Medyk Konin (w) 0 - 3 GKS Gornik Leczna (w)
2019-11-16 11:00:00 AZS UJ Krakow (w) 3 - 1 AZS PWSZ Walbrzych (w)
Colombia Copa Premier
2019-11-16 20:00:00 Fortaleza F.C 0 - 2 Boyaca Chico
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2019-11-16 10:00:00 Slovan Liberec (w) 0 - 6 Slavia Praha (w)
2019-11-16 10:05:00 Horni Herspice (w) 1 - 2 FC Viktoria Plzen (w)
2019-11-16 15:59:00 Dukla Prague (w) 3 - 2 Pardubice (w)
ENG SD1
2019-11-16 15:00:00 Chichester City 1 - 1 Sittingbourne
ENG UD1
2019-11-16 15:00:00 Cleethorpes Town 1 - 1 Carlton Town
Italian Women Division 1
2019-11-16 11:30:00 Inter Milan (w) 2 - 0 Orobica ?w?
2019-11-16 13:30:00 Sassuolo (w) 2 - 0 Tavagnacco (w)
2019-11-16 13:30:00 AGSM Verona (w) 1 - 4 Empoli (w)
2019-11-16 13:30:00 Bari (w) 0 - 3 Fiorentina (w)
Iran U23 Liga
2019-11-16 06:30:00 Caspian Kosar U23 1 - 3 Sorkhpooshan Pakdasht U23
2019-11-16 08:10:00 Peyrovan Hejazi U23 0 - 3 Saipa U23
2019-11-16 08:40:00 Olympic Andisheh U23 2 - 4 Paykan U23
2019-11-16 10:30:00 Naft Iranian U23 3 - 1 Arvand Charkh Shemiran U23
2019-11-16 10:35:00 Esteghlal Tehran U23 0 - 1 Baderan Tehran U23
2019-11-16 10:40:00 Moghavemat Tehran U23 0 - 1 Cypress teresopolis U23
2019-11-16 11:05:00 Oghab Tehran U23 3 - 0 Raad Sorkh U23
Professional Tunisian League 2
2019-11-16 13:00:00 Sfax Railways 3 - 1 Sbikha
2019-11-16 13:00:00 Club Menzel Bouzelfa 1 - 0 AS Oued Ellil
2019-11-16 13:00:00 Rejiche 1 - 1 E.Gawafel.S.Gafsa
2019-11-16 13:00:00 Jerba Midoun 1 - 3 S.S. Sfaxien
2019-11-16 13:00:00 Stade Gabesien 0 - 0 AS Kasserine
2019-11-16 13:00:00 ES Hamam-Sousse 2 - 1 Jendouba Sport
2019-11-16 13:00:00 Croissant Msaken 1 - 2 AS Gabes
2019-11-16 13:00:00 A.S.Marsa 0 - 1 A.S Djerba
2019-11-16 13:00:00 ES Rades 0 - 0 CO Medenine
IDN D2
2019-11-16 08:30:00 Mitra Kukar 2 - 2 Persewar Waropen
2019-11-16 08:30:00 Persiraja Aceh 0 - 0 Sriwijaya FC
The lowlands of Scotland League
2019-11-16 15:00:00 Kelty Hearts 7 - 1 Edinburgh University FC
2019-11-16 15:00:00 East Kilbride 2 - 0 Gretna
2019-11-16 15:00:00 BSC Glasgow 4 - 1 Civil Service Strollers FC
Poland Division 2
2019-11-16 12:00:00 Resovia Rzeszow 3 - 2 Stal Stalowa Wola
2019-11-16 12:00:00 Lech II Poznan 1 - 1 Olimpia Elblag
2019-11-16 12:00:00 Stargard Szczecinski 3 - 2 Gornik Polkowice
2019-11-16 15:00:00 Bytovia Bytow 1 - 1 Elana Torun
2019-11-16 15:59:00 Gornik Leczna 1 - 0 Garbarnia Krakow
BRA SPC
2019-11-16 20:00:00 Sao Caetano 1 - 1 XV de Piracicaba
International Friendly
2019-11-16 01:30:00 Peru 0 - 1 Colombia
2019-11-16 09:30:00 Indonesia U23 2 - 1 Iran U23
2019-11-16 11:00:00 Burundi (w) 5 - 0 Zanzibar (w)
2019-11-16 13:30:00 Tanzania (w) 9 - 0 South Sudan (w)
2019-11-16 17:00:00 Belize (w) U20 1 - 2 Honduras (w) U20
2019-11-16 19:00:00 Dominican Republic (w) U20 1 - 3 Cuba (w) U20
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-11-16 18:00:00 Confianca SE (Youth) 3 - 2 CRB (Youth)
2019-11-16 18:00:00 Bahia (Youth) 1 - 2 Vitoria da Conquista BA U20
2019-11-16 19:00:00 Marilia MA (Youth) 0 - 1 River (PI) Youth
2019-11-16 19:00:00 Nautico PE (Youth) 2 - 2 Sport Club Recife (Youth)
2019-11-16 20:15:00 Fortaleza (Youth) 0 - 2 Ceara Youth
Brazil Paulista Women's League
2019-11-16 14:00:00 SC Corinthians Paulista (w) 3 - 0 Sao Paulo/SP (w)
Vietnam Second Division
2019-11-16 08:00:00 Tre Viettel 2 - 0 Luxury Ha Long
2019-11-16 10:30:00 Dao Ha Vinh Phuc 0 - 4 PVF Vietnam
Ecuador Campeonato Serie B
2019-11-16 17:30:00 Club Deportivo Espoli 2 - 1 SC Imbabura
2019-11-16 19:00:00 CD Otavalo 4 - 0 CD Vargas Torres
2019-11-16 20:30:00 CD Puerto Quito 0 - 2 CDS Santa Rita
2019-11-16 20:30:00 CD Independiente Juniors 2 - 1 Manta FC
2019-11-16 20:30:00 Pottu Via Ho 3 - 2 Orense SC
2019-11-16 20:30:00 Gualaceo SC 3 - 0 Liga de Loja
Spanish Segunda Division B
2019-11-16 15:00:00 Arenas Club de Getxo 0 - 3 Leioa
2019-11-16 15:00:00 Sporting de Gijon B 1 - 1 Celta vigo b
2019-11-16 15:30:00 SD Amorebieta 0 - 0 CD Izarra
2019-11-16 15:30:00 Osasuna B 1 - 0 Barakaldo CF
2019-11-16 15:59:00 coruxo FC 0 - 0 Las Rozas
2019-11-16 15:59:00 Athletic Bilbao B 4 - 1 Unionistas de Salamanca
2019-11-16 15:59:00 CP Villarrobledo 0 - 4 C.D. San Fernando Isleno
2019-11-16 17:00:00 Villarreal B 1 - 1 UE Olot
2019-11-16 17:30:00 SD Ejea 2 - 0 CF Badalona
France Youth U19 League
2019-11-16 13:30:00 Angers SCO U19 3 - 0 Nantes U19
2019-11-16 13:30:00 Niort U19 2 - 1 Bordeaux U19
2019-11-16 13:30:00 Istres U19 1 - 1 Castelnau le Cres U19
2019-11-16 13:30:00 Quevilly US U19 1 - 2 Paris Saint Germain U19
2019-11-16 14:00:00 Montpellier U19 2 - 2 Saint Etienne U19
2019-11-16 16:30:00 Monaco U19 1 - 0 Nice U19
2019-11-16 17:00:00 Drancy U19 1 - 2 Orleans US 45 U19
Germany Regionalliga
2019-11-16 12:00:00 Hannover 96 Am 2 - 1 SSV Jeddeloh
2019-11-16 12:30:00 ETSV Weiche Flensburg 4 - 1 HSC Hannover
2019-11-16 13:00:00 TSG Balingen 1 - 0 Rot-Weiss Koblenz
2019-11-16 13:00:00 Monchengladbach AM. 1 - 0 VFB Homberg
2019-11-16 13:00:00 Bergisch Gladbach 09 3 - 1 TuS Haltern
2019-11-16 13:00:00 Sportfreunde Lotte 2 - 2 Wuppertaler SV Borussia
2019-11-16 13:00:00 Rot-Weiss Essen 3 - 0 Alemannia Aachen
2019-11-16 13:00:00 Schalke 04 (Youth) 1 - 2 SV Rodinghausen
2019-11-16 13:00:00 FV Illertissen 1 - 3 FC Augsburg II
2019-11-16 13:00:00 Nurnberg (Youth) 2 - 1 TSV Buchbach
2019-11-16 13:00:00 TSV Aubstadt 2 - 3 SV Schalding Heining
2019-11-16 13:00:00 Greuther Furth (Youth) 2 - 0 SV Heimstetten
2019-11-16 13:00:00 Wacker Burghausen 0 - 3 Schweinfurt 05 FC
2019-11-16 13:00:00 TSV Rain Am Lech 3 - 2 TSV 1860 Rosenheim
2019-11-16 13:00:00 VfB Eichstatt 1 - 2 Viktoria Aschaffenburg
2019-11-16 13:00:00 Te Cu Kukuh Atta Seip 3 - 1 VfR Garching
2019-11-16 13:00:00 SpVgg Bayreuth 4 - 0 FC Memmingen
2019-11-16 14:00:00 BSV Rehden 0 - 1 VfL Wolfsburg (Youth)
Romania - Liga 2 Seria
2019-11-16 09:00:00 Gloria Buzau 3 - 1 Dunarea Calarasi
2019-11-16 09:00:00 Luceafarul Oradea 1 - 1 FK Csikszereda Miercurea Ciuc
2019-11-16 09:00:00 Scolar Resita 1 - 2 Ripensia Timisoara
2019-11-16 10:00:00 Rapid Bucuresti 4 - 0 Pandurii Targu-Jiu
2019-11-16 12:00:00 FC Timisoara 2 - 0 Sportul Snagov
Greece Divison C
2019-11-16 11:00:00 Apollon Efpalio 0 - 3 Thinaliakos FC
2019-11-16 12:00:00 AE Lefkimmis 0 - 0 Preveza
2019-11-16 12:00:00 Panserraikos 7 - 0 Doxa Theologos
2019-11-16 13:00:00 Ypato 5 - 0 Aititos Spaton
2019-11-16 13:00:00 Rodos FC 1 - 0 Nea Artaki
2019-11-16 13:00:00 Rethymniakos 1 - 4 AO Giouchtas
2019-11-16 13:00:00 Posidonas Neas Michanionas 1 - 1 Niki Agkathias
2019-11-16 13:00:00 Poros 0 - 1 Agios Nikolaos
2019-11-16 13:00:00 Nea Kallikrateia 1 - 2 Agrotikos Asteras
2019-11-16 13:00:00 Keravnos Pernis 2 - 1 Kilkisiakos Kilkis
2019-11-16 13:00:00 Irodotos 2 - 2 AO Episkopis Rethymno
2019-11-16 13:00:00 Anagennisi Giannitsa 3 - 0 AS Florina
2019-11-16 13:00:00 Aris Avatou 2 - 3 Pandramaikos
2019-11-16 13:00:00 AO Sellanon 0 - 1 Oikonomos
2019-11-16 13:00:00 Agios Ierotheos 0 - 0 Kallithea
2019-11-16 13:00:00 AE Mesologi 3 - 1 Anagennisi Artas
2019-11-16 13:00:00 Thyella Diastavroseos 0 - 3 Marko
2019-11-16 13:00:00 Ethnikos Pireaus 1 - 1 Akratitos Neon Liosion
2019-11-16 13:00:00 Diagoras Stefanovikiou 1 - 1 Digenis Neochoriou
2019-11-16 13:00:00 Fostiras 0 - 1 Ilisiakos FC
2019-11-16 13:00:00 Ermis Koridalou 1 - 0 Agioi Anargyro
2019-11-16 13:00:00 AO Palliniakos 2 - 0 AEK Tripolis
2019-11-16 13:00:00 AE Kifisias 1 - 2 Thyella Kamari
Austrian 3.Liga
2019-11-16 13:00:00 SV Stripfing Weiden 1 - 0 Andelsbuch
2019-11-16 14:00:00 Wiener Viktoria 3 - 3 Traiskirchen
2019-11-16 15:59:00 SV Leobendorf 0 - 0 Neusiedl
2019-11-16 17:00:00 Team Wiener Linien 2 - 1 FC Magna Wiener Neustadt
Turkiye Lig2
2019-11-16 10:30:00 Sancaktepe Belediye Spor 2 - 2 Pendikspor
2019-11-16 10:30:00 Hacettepe SK 4 - 0 Anadolu Selcukluspor
2019-11-16 10:30:00 Tuzlaspor 0 - 1 Ankarademirspor
Turkey 3. Ligi B
2019-11-16 10:00:00 Ofspor 0 - 1 Dai Lin Jissbon
2019-11-16 10:30:00 Tepecik Bld 1 - 0 Turgutluspor
2019-11-16 10:30:00 Bayrampasa 1 - 1 Osmaniyespor
2019-11-16 10:30:00 Cankaya FK 0 - 2 Sultanbeyli
2019-11-16 10:30:00 Silivrispor 1 - 1 Serik Belediyespor
Russia Div 2
2019-11-16 12:00:00 Chernomorets Novorossiysk 0 - 1 Alania Vladikavkaz
Brazilian Futsal League
2019-11-16 16:30:00 Jaragua five foot 1 - 2 Pato Futsal
USA National Premier Soccer League
2019-11-16 01:30:00 Lone Star Republic FC 4 - 1 North Texas
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-11-16 20:00:00 Ituzaingo 1 - 1 Berazategui
2019-11-16 20:00:00 Deportivo Espanol 1 - 1 Ferrocarril Midland
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2019-11-16 20:00:00 Puerto Nuevo 0 - 2 Argentino de Rosario
2019-11-16 20:00:00 Juventud Unida 2 - 3 Central Ballester
Uruguay Segunda
2019-11-16 19:00:00 Rentistas 4 - 0 IA Sud America
2019-11-16 19:00:00 Villa Espanola 0 - 1 CS Cerrito
Cameroon Elite two
2019-11-16 12:00:00 Fauve Azur Elite 0 - 1 AS Matelots
2019-11-16 14:00:00 AS Fap 0 - 0 nternational Sporting De Douala
2019-11-16 14:00:00 Les Astres FC De Douala 1 - 0 Stade FC de Bertoua
2019-11-16 14:00:00 Ngaoundere University FC 2 - 0 Dynamo de Douala
2019-11-16 14:00:00 OFTA of Kribi 0 - 0 Unisport Bafang
Peru B League
2019-11-16 18:00:00 CD Coopsol 1 - 0 Santos Cape Town
2019-11-16 20:00:00 Comerciantes Unidos 3 - 2 Atletico Grau
Pakistan vest Football League
2019-11-16 23:00:00 Tauro FC 0 - 0 CD Arabe Unido
2019-11-16 23:00:00 Sporting San Miguelito 1 - 0 CA Independente
2019-11-16 23:00:00 Costa Del Este 2 - 2 Plaza Amador
2019-11-16 23:00:00 San Francisco FC 0 - 0 CD Universitario
Venezuela Segunda Division
2019-11-16 19:30:00 Yaracuyanos 0 - 0 CA Furrial
Austria Landesliga
2019-11-16 13:00:00 ASK Elektra 3 - 0 SR Donaufeld Wien
2019-11-16 13:00:00 ASV 13 Vienna 1 - 0 Stadlau
2019-11-16 14:00:00 SV Eltendorf 5 - 1 SV Gussing
2019-11-16 14:00:00 ASV Siegendorf 2 - 1 FC Deutschkreutz
2019-11-16 15:00:00 SV Donau 1 - 2 SC Mannsworth
Malawi Premier League
2019-11-16 12:30:00 Moyale Barracks 0 - 1 Karonga United
2019-11-16 12:30:00 Kamuzu Barracks 0 - 1 Ntopwa United FC
2019-11-16 12:35:00 Masters Security 1 - 2 EPAC United
Belgian First Amateur Division
2019-11-16 18:30:00 Thes Sport 2 - 0 Tubize
2019-11-16 19:00:00 Lierse Kempenzonen 0 - 1 Patro Eisden
2019-11-16 19:00:00 KSK Heist 4 - 0 Olympic Charleroi
2019-11-16 19:00:00 KMSK Deinze 0 - 0 Dessel Sport
Poland Division 4
2019-11-16 10:05:00 Baltyk Koszalin 3 - 1 Chemik Police
2019-11-16 11:00:00 Jutrzenka Giebultow 0 - 1 Sokol Sieniawa
2019-11-16 12:00:00 Gornik Konin 1 - 3 Sokol Kleczew
2019-11-16 12:00:00 Gwardia Koszalin 1 - 3 KS Polonia Sroda Wlkp
2019-11-16 12:00:00 KP Starogard Gdanski 0 - 3 Pogon Szczecin II
2019-11-16 12:00:00 MLKS Znicz Biala Piska 0 - 2 Unia Skierniewice
2019-11-16 12:00:00 Lechia Zielona Gora 0 - 0 GKS Pniowek Pawlowice Slaskie
2019-11-16 12:00:00 Slask Wroclaw II 4 - 0 Piast Zmigrod
2019-11-16 12:00:00 Sokol Aleksandrow Lodzki 1 - 3 Olimpia Zambrow
2019-11-16 12:30:00 Gwarek Tarnowskie Gory 0 - 0 Gornik II Zabrze
2019-11-16 12:30:00 Stal Brzeg 2 - 1 Gawin Sleza Wroclaw
2019-11-16 12:30:00 Miedz Legnica II 1 - 2 MKS Kluczbork
2019-11-16 13:00:00 Swit Skolwin 1 - 0 Unia Janikowo
2019-11-16 15:59:00 Motor Lublin 4 - 1 Hetman Zamosc
2019-11-16 15:59:00 Ruch Chorzow 7 - 2 LZS Starowice Dolne
The women's league of Argentina
2019-11-16 20:00:00 UAI Urquiza (w) 5 - 0 Social Atletico Television (W)
2019-11-16 20:00:00 Lanus Women 3 - 0 Villa San Carlos (w)
Serbia U19 League
2019-11-16 10:00:00 OFK Belgrade U19 1 - 4 Red Star Belgrade U19
2019-11-16 10:00:00 FK Trajal Krusevac U19 0 - 1 FK Spartak Zdrepceva Krv U19
2019-11-16 12:00:00 FK Rad U19 1 - 1 FK Napredak U19
Switzerland 1.Liga Promotion
2019-11-16 14:00:00 Breitenrain 4 - 0 Bavois
2019-11-16 15:59:00 Etoile Carouge 2 - 1 FC Sion U21
Uruguay U19 League
2019-11-16 13:00:00 Rampla Juniors U19 1 - 1 Sud America U19
2019-11-16 13:00:00 Torque U19 0 - 0 Cerrito U19
Czech Group D League
2019-11-16 09:15:00 Aritma Praha 1 - 3 Brandys Nad Labem
2019-11-16 09:15:00 Sparta Kutna Hora 3 - 2 Austratt
2019-11-16 09:15:00 SK Mondi Steti 3 - 0 SK Kladno
2019-11-16 09:30:00 FK Jindrichuv Hradec 3 - 1 FC Rokycany
2019-11-16 09:30:00 Uhelne Sklady 2 - 0 FC Predni Kopanina
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-11-16 12:00:00 Werder Bremen III 2 - 7 FC Oberneuland
2019-11-16 12:00:00 Tus Dassendorf 1 - 0 SV Rugenbergen
2019-11-16 12:30:00 Ludwigsfelder FC 6 - 0 Brandenburger SC Sud 05
2019-11-16 13:00:00 Goppinger SV 4 - 1 TSV Ilshofen
2019-11-16 13:00:00 SV Curslack Neuengamme 1 - 3 HSV Barmbek Uhlenhorst
2019-11-16 13:00:00 Arminia Ludwigshafen 0 - 0 FV Diefflen
2019-11-16 13:00:00 TuS Koblenz 1 - 0 VfR Wormatia Worms
2019-11-16 13:00:00 FV Ravensburg 1 - 4 Sandhausen II
2019-11-16 13:00:00 Eintracht Celle 1 - 0 HSC BW Schwalbe Tundern
2019-11-16 13:00:00 Habenhauser 1 - 1 BSC Hastedt
2019-11-16 13:00:00 Brinkumer SV 2 - 1 TuS Schwachhausen
2019-11-16 13:00:00 TSV Landsberg 1 - 3 FC Deisenhofen
2019-11-16 13:00:00 SV Donaustauf 1 - 1 FC Ingolstadt 04 Am
2019-11-16 13:00:00 FC Ismaning 2 - 3 SV Pullach
2019-11-16 13:00:00 FC Pipinsried 3 - 1 TSV 1860 Munchen (Youth)
2019-11-16 13:00:00 SV Seligenporten 1 - 1 DJK Don Bosco Bamberg
2019-11-16 13:00:00 Eintracht Bamberg 1 - 5 SC Eltersdorf
2019-11-16 13:00:00 DJK Gebenbach 0 - 2 TSV Abtswind
2019-11-16 13:00:00 SpVgg Ansbach 2 - 1 1. FC Sand
2019-11-16 13:00:00 VfB Stuttgart II 5 - 0 Sportfreunde Dorfmerkingen
2019-11-16 13:00:00 Türkspor Augsburg 2 - 3 TSV Schwabmünchen
2019-11-16 13:00:00 Würzburger FV 2 - 1 Bayern Hof
2019-11-16 13:00:00 TSV Nördlingen 0 - 3 TSV Kottern
2019-11-16 13:00:00 TSV Dachau 1865 1 - 2 TSV Schwaben Augsburg
2019-11-16 13:30:00 SV Linx 1 - 4 Stuttgarter Kickers
2019-11-16 13:30:00 Freiburger FC 3 - 1 FSV 08 Bissingen
2019-11-16 14:00:00 ASV Cham 2 - 6 Grossbardorf
2019-11-16 14:30:00 Neckarsulmer Sport-Union 1 - 1 Pforzheim
2019-11-16 14:30:00 Villingen 0 - 1 SV Oberachern
2019-11-16 15:00:00 TVD Velbert 0 - 0 TuRU Dusseldorf
2019-11-16 15:00:00 SF Baumberg 1 - 1 FC Monheim
2019-11-16 17:00:00 SpVg Schonnebeck 0 - 1 SV Straelen
Bosnia erzegovina 1st League
2019-11-16 12:30:00 Zvijezda Gradacac 1 - 1 FK Gorazde
Holland Ligue 3
2019-11-16 13:30:00 Noordwijk 2 - 0 HHC Hardenberg
2019-11-16 13:30:00 Scheveningen 2 - 1 Volendam (Youth)
2019-11-16 14:00:00 Spakenburg 1 - 0 Excelsior Maassluis
2019-11-16 14:00:00 Kozakken Boys 1 - 3 IJsselmeervogels
2019-11-16 14:00:00 ASWH 0 - 1 Quick Boys
2019-11-16 14:30:00 Katwijk 2 - 0 De Treffers
2019-11-16 14:30:00 Koninklijke HFC 2 - 1 Rijnsburgse Boys
2019-11-16 17:00:00 TEC 1 - 2 GVVV Veenendaal
Uganda Super Cup
2019-11-16 12:00:00 Kampala City Council FC 1 - 0 Vipers
2019-11-16 13:00:00 Tooro United 1 - 2 Express FC
2019-11-16 13:00:00 BUL FC 0 - 0 Proline FC
2019-11-16 13:00:00 Ma Lu 2 - 2 Wakiso Giants FC
England U23 1.Liga
2019-11-16 12:00:00 Sheffield Wed U23 1 - 1 Wigan U23
Mexico Segunda Division
2019-11-16 01:00:00 Estudiantes Tecos 3 - 1 Cimarrones de Sonora FC II
2019-11-16 01:30:00 Atletico San Francisco FC 1 - 2 Chapulineros
2019-11-16 01:30:00 Atletico Reynosa 5 - 0 Mineros de Fresnillo
2019-11-16 02:00:00 CD Alacranes de Durango 1 - 0 Universidad Guadalajara II
2019-11-16 03:00:00 Coras De Nayarit 2 - 2 U.A. Zacatecas
2019-11-16 17:00:00 Dorados B 0 - 2 La Paz FC
2019-11-16 17:00:00 Correcaminos II 0 - 1 Gavilanes FC Matamoros
2019-11-16 18:00:00 Coyotes FC 1 - 2 Unam Pumas II
2019-11-16 20:00:00 Intel Paja 3 - 1 Sporting Canamy
2019-11-16 21:00:00 Aguacateros CDU 1 - 0 CAFESSA Jalisco
2019-11-16 21:00:00 CD Nuevo Chimalhuacan 0 - 6 Mineros de Zacatecas II
2019-11-16 21:00:00 Ciervos FC 2 - 0 Zitacuaro CF
2019-11-16 21:00:00 Deportivo Dongu 1 - 2 Calor de San Pedro
2019-11-16 21:00:00 CD Albinegros Orizaba 3 - 0 Reboceros de La Piedad
2019-11-16 22:00:00 Cafetaleros de Tapachula FC II 2 - 2 Atletico San Luis II
2019-11-16 22:00:00 UA de Chihuahua 4 - 0 Atletico Bahia CF
Ireland Leinster Senior League
2019-11-16 14:00:00 Swords Celtic FC 2 - 4 Bangor Celtic
2019-11-16 14:00:00 Kilnamanagh AFC 2 - 1 Firhouse Clover FC
2019-11-16 14:00:00 University College Cork 2 - 1 Carrigaline United
2019-11-16 15:00:00 Crumlin United 1 - 1 Maynooth University Town FC
2019-11-16 19:00:00 Willow Park 2 - 1 Templeogue United FC
Romania - Liga 3 Seria
2019-11-16 12:00:00 CS Minaur Baia Mare 0 - 0 Avantul Reghin
2019-11-16 12:00:00 Metalurgistul Cugir 2 - 0 Sanmartin
2019-11-16 12:00:00 ACS Comuna Recea 6 - 1 Cluj II
2019-11-16 12:00:00 Luceafarul Oradea B 0 - 1 ACS Viitorul Selimbar
2019-11-16 12:00:00 Afumati 5 - 1 AFC Metalul Buzau
2019-11-16 12:00:00 Gloria Lunca Teuz Cermei 2 - 1 ACS Fortuna Becicherecu
2019-11-16 12:00:00 Gloria Popesti-Leordeni 3 - 1 CS Poseidon Limanu 2 Mai
Spanish Ladies Premier League B
2019-11-16 11:00:00 CFF Albacete Women 1 - 1 Mislata CF (w)
2019-11-16 17:05:00 Real Betis B (W) 3 - 1 Cadiz (W)
Austria Amateur cup
2019-11-16 13:00:00 Usv Mettersdorf 2 - 4 TUS Bad Gleichenberg
2019-11-16 15:00:00 St. Anna am Aigen 1 - 6 SC Weiz
Argentine Torneo A
2019-11-16 00:30:00 Deportivo Maipu 1 - 1 Villa Mitre
2019-11-16 20:00:00 Deportivo Madryn 2 - 0 Sol de Mayo
India Mizoram Premier League
2019-11-16 10:30:00 Ramhlun North FC 0 - 0 Electric Veng FC
2019-11-16 13:30:00 Aizawl FC 5 - 1 Venghnuai FC
Serbia Srpska Liga
2019-11-16 10:00:00 GSP Polet 0 - 0 OFK Beograd
2019-11-16 10:00:00 Teleoptik 4 - 0 Crvena Zvezda Mali Mokri Lug
2019-11-16 12:00:00 Sumadija Arandelovac 1 - 3 Trepca
2019-11-16 12:00:00 Borac Cacak 2 - 0 FK Josanica
2019-11-16 12:00:00 FK Moravac Mrstane 1 - 1 Vlasina
2019-11-16 12:00:00 Jedinstvo UB 2 - 0 FK Loznica
2019-11-16 12:00:00 FK Takovo 0 - 2 Sloga Pozega
2019-11-16 12:00:00 Mokra Gora 0 - 2 Sloga Kraljevo
2019-11-16 12:00:00 FK Buducnost Krusik 1 - 0 Mladi Radnik
2019-11-16 12:00:00 FK Jagodina Tabane 2 - 1 FK Dubocica
2019-11-16 12:00:00 OFK Toplicanin 0 - 0 Buducnost Popovac
2019-11-16 12:00:00 Proleter Mihajlovac 4 - 2 FK Sloga Petrovac na Mlavi
Portugal Campeonato Nacional
2019-11-16 11:30:00 Esp. Lagos 1 - 1 Louletano
2019-11-16 15:00:00 Loures 2 - 1 Amora FC
2019-11-16 15:00:00 Vizela 0 - 0 Marr Tino
2019-11-16 15:00:00 Berco SC 2 - 1 Assoc.Desportiva Oliveirense
2019-11-16 15:00:00 Vitoria Guimaraes B 3 - 0 CF Uniao Madeira
Thailand U19 League
2019-11-16 05:50:00 Roiet United U19 2 - 5 Surin City FC U19
2019-11-16 06:00:00 Yasothon FC U19 3 - 0 Khonkaen United FC U19
2019-11-16 08:10:00 Surin Sugar KCM U19 7 - 2 Sports Association Sisaket U19
New Zealand Youth League
2019-11-16 01:00:00 Team Wellington U20 1 - 1 Wellington Phoenix FC U20
Cuban Championship
2019-11-16 19:00:00 Pinar del Rio 0 - 0 La Habana
2019-11-16 19:00:00 Mayabeque 1 - 2 FC Cienfuegos
2019-11-16 20:00:00 Sancti Spiritus 0 - 3 Granma
2019-11-16 20:00:00 Matanzas 3 - 2 Artemisa FC
2019-11-16 20:00:00 Las Tunas 3 - 3 Guantanamo FC
2019-11-16 20:00:00 Isla de la Juventud 0 - 1 Villa Clara
2019-11-16 20:00:00 Holguin 1 - 2 Santiago de Cuba
2019-11-16 20:00:00 Ciego de Avila 2 - 0 Camaguey
Uganda Division 2
2019-11-16 10:10:00 Kasese New Villa 1 - 3 Water FC
Switzerland Division 1 Women
2019-11-16 15:00:00 FC Zurich Frauen (w) 8 - 1 Fcf Rapid Lugano (w)
Brazil
2019-11-16 13:00:00 Gremio FBPA U19 6 - 0 Novo Hamburgo U19
2019-11-16 18:00:00 Paraiba do Sul 3 - 2 Ceres/RJ
2019-11-16 18:00:00 Avai U19 1 - 1 Juventude RSU19
2019-11-16 18:00:00 Atletico Mineiro (W) 1 - 1 America MG (w)
2019-11-16 18:30:00 FC Atlético Cearense U19 1 - 0 Guarany de Sobral U19
2019-11-16 19:00:00 CA Itajai 1 - 2 Cacadorense
Croatia U19 League
2019-11-16 12:00:00 Dinamo ZagrebU19 2 - 1 Slaven Belupo U19
2019-11-16 12:00:00 NK Istra 1961 U19 2 - 0 Sesvete U19
2019-11-16 12:00:00 NK Varazdin U19 0 - 1 Hajduk Split U19
2019-11-16 13:00:00 Hrvatski Dragovoljac U19 4 - 0 NK Dugopolje U19
Leinster Senior Cup
2019-11-16 15:00:00 St. Patricks Athletic 4 - 0 Athlone Town
Ecuador Reserve League
2019-11-16 17:00:00 Guayaquil City Reserves 1 - 1 LDU Quito Reserves
2019-11-16 20:00:00 Macara Reserves 3 - 3 SD Aucas Reserves
Macedonia League Women
2019-11-16 13:30:00 ZFK Top Gol (w) 8 - 1 ZFK Kocani (w)