Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Argentine Division 1
2019-11-10 00:10:00 Central Cordoba SDE 3 - 2 Patronato Parana
2019-11-10 14:00:00 River Plate 0 - 1 Rosario Central
2019-11-10 16:15:00 Aldosivi Mar del Plata 0 - 3 Gimnasia La Plata
2019-11-10 18:30:00 Newells Old Boys 2 - 0 Defensa Y Justicia
2019-11-10 20:45:00 Racing Club 1 - 0 CA Huracan
2019-11-10 23:00:00 Velez Sarsfield 0 - 0 Boca Juniors
Austrian Bundesliga
2019-11-10 13:30:00 Austria Wien 2 - 1 Mattersburg
2019-11-10 13:30:00 LASK Linz 1 - 0 Trenkwalder Admira Wacker
2019-11-10 15:59:00 Wolfsberger AC 0 - 3 Red Bull Salzburg
Brazil Serie A
2019-11-10 19:00:00 Internacional RS 2 - 1 Fluminense RJ
2019-11-10 19:00:00 Cruzeiro (MG) 0 - 0 Atletico Mineiro
2019-11-10 19:00:00 Sao Paulo 0 - 1 Atletico Paranaense
2019-11-10 21:00:00 Flamengo 3 - 1 Bahia BA
2019-11-10 22:00:00 Chapecoense SC 0 - 1 Gremio (RS)
2019-11-10 22:00:00 Centro Sportivo Alagoano 0 - 3 Vasco da Gama
2019-11-10 22:00:00 Fortaleza 1 - 0 Ceara
Belgian Pro League
2019-11-10 13:30:00 Royal Antwerp 2 - 1 Club Brugge
2019-11-10 17:00:00 Racing Genk 0 - 2 KAA Gent
2019-11-10 19:00:00 Standard Liege 1 - 2 Mechelen
Poland Ekstraklasa
2019-11-10 11:30:00 Zaglebie Lubin 2 - 2 Rakow Czestochowa
2019-11-10 14:00:00 Lech Poznan 0 - 0 Korona Kielce
2019-11-10 16:30:00 Lechia Gdansk 0 - 1 Pogon Szczecin
Denmark Superligaen
2019-11-10 11:00:00 Hobro 2 - 2 Nordsjaelland
2019-11-10 13:00:00 Aarhus AGF 4 - 2 Sonderjyske
2019-11-10 13:00:00 Lyngby 4 - 3 Odense BK
2019-11-10 15:00:00 Brondby IF 2 - 1 Esbjerg
2019-11-10 17:00:00 Midtjylland 4 - 1 FC Copenhagen
German Bundesliga
2019-11-10 12:30:00 Borussia Monchengladbach 3 - 1 Werder Bremen
2019-11-10 14:30:00 VfL Wolfsburg 0 - 2 Bayer Leverkusen
2019-11-10 17:00:00 SC Freiburg 1 - 0 Eintracht Frankfurt
German Bundesliga 2
2019-11-10 12:30:00 Darmstadt 2 - 2 Jahn Regensburg
2019-11-10 12:30:00 Heidenheimer 4 - 0 Hannover 96
2019-11-10 12:30:00 Nurnberg 1 - 5 Arminia Bielefeld
Russia Premier League
2019-11-10 08:30:00 Gazovik Orenburg 0 - 0 FC Ufa
2019-11-10 11:00:00 Arsenal Tula 0 - 1 Zenit St. Petersburg
2019-11-10 13:30:00 FK Sochi 2 - 3 CSKA Moscow
2019-11-10 15:59:00 Lokomotiv Moscow 1 - 1 FC Krasnodar
France Ligue 1
2019-11-10 14:00:00 Rennes 3 - 1 Amiens
2019-11-10 15:59:00 Nantes 2 - 3 Saint Etienne
2019-11-10 15:59:00 Montpellier 3 - 0 Toulouse
2019-11-10 20:00:00 Marseille 2 - 1 Lyon
Holland Eredivisie
2019-11-10 11:15:00 AFC Ajax 4 - 0 FC Utrecht
2019-11-10 13:30:00 FC Twente Enschede 2 - 1 PEC Zwolle
2019-11-10 13:30:00 Willem II 2 - 1 PSV Eindhoven
2019-11-10 15:45:00 Feyenoord 3 - 2 RKC Waalwijk
2019-11-10 19:00:00 AZ Alkmaar 3 - 0 Emmen
USA Major League Soccer
2019-11-10 20:10:00 Seattle Sounders 3 - 1 Toronto FC
Norwegian Tippeligaen
2019-11-10 17:00:00 Lillestrom 1 - 3 Stabaek
2019-11-10 17:00:00 Tromso IL 0 - 0 Valerenga
2019-11-10 17:00:00 Molde 4 - 0 Stromsgodset
2019-11-10 17:00:00 Kristiansund BK 4 - 0 Sarpsborg 08
2019-11-10 17:00:00 Mjondalen IF 3 - 1 Ranheim IL
2019-11-10 19:00:00 Rosenborg 3 - 2 Bodo Glimt
Portugal Primera Liga
2019-11-10 15:00:00 Pacos de Ferreira 1 - 0 CD Tondela
2019-11-10 15:00:00 Maritimo 1 - 1 Portimonense
2019-11-10 18:30:00 Sporting Lisbon 2 - 0 Belenenses
2019-11-10 20:00:00 Vitoria Guimaraes 0 - 2 Sporting Braga
2019-11-10 21:00:00 Boavista FC 0 - 1 FC Porto
J-League Division 1
2019-11-10 04:05:00 Vegalta Sendai 2 - 0 Shimizu S-Pulse
2019-11-10 05:00:00 Oita Trinita 2 - 1 Gamba Osaka
2019-11-10 06:00:00 Sagan Tosu 1 - 0 Matsumoto Yamaga FC
Swiss Super League
2019-11-10 15:00:00 Young Boys 4 - 3 St. Gallen
2019-11-10 15:00:00 FC Zurich 4 - 2 FC Sion
2019-11-10 15:00:00 Lugano 0 - 3 Basel
Scottish Premier League
2019-11-10 15:00:00 Livingston 0 - 2 Glasgow Rangers
2019-11-10 15:00:00 Celtic FC 2 - 0 Motherwell
Turkish Super Liga
2019-11-10 11:00:00 Goztepe 1 - 1 Yeni Malatyaspor
2019-11-10 13:30:00 Trabzonspor 1 - 0 Alanyaspor
2019-11-10 15:59:00 Istanbul Buyuksehir Belediyesi 2 - 1 Ankaragucu
2019-11-10 15:59:00 Besiktas JK 1 - 0 Denizlispor
Spanish La Liga
2019-11-10 11:00:00 Mallorca 3 - 1 Villarreal
2019-11-10 13:00:00 Athletic Bilbao 2 - 1 Levante
2019-11-10 15:00:00 Atletico Madrid 3 - 1 RCD Espanyol
2019-11-10 17:30:00 Getafe 0 - 0 Osasuna
2019-11-10 20:00:00 Real Betis 1 - 2 Sevilla
Greece National A
2019-11-10 13:00:00 Aris Thessaloniki 2 - 1 Asteras Tripolis
2019-11-10 15:00:00 SKODA Xanthi 1 - 2 Panionios
2019-11-10 15:15:00 Olympiakos Piraeus 2 - 0 Atromitos Athens
2019-11-10 17:30:00 Panathinaikos 3 - 2 AEK Athens
Spanish Segunda Division
2019-11-10 11:00:00 Deportivo La Coruna 1 - 3 Elche
2019-11-10 15:00:00 Almeria 1 - 1 Real Zaragoza
2019-11-10 17:00:00 Malaga 0 - 0 Fuenlabrada
2019-11-10 17:00:00 Racing Santander 2 - 2 Ponferradina
2019-11-10 20:00:00 Rayo Vallecano 1 - 1 Cadiz
Italian Serie A
2019-11-10 11:30:00 Cagliari 5 - 2 Fiorentina
2019-11-10 14:00:00 Udinese 0 - 0 Spal
2019-11-10 14:00:00 Lazio 4 - 2 Lecce
2019-11-10 14:00:00 Sampdoria 0 - 0 Atalanta
2019-11-10 17:00:00 Parma 2 - 0 AS Roma
2019-11-10 19:45:00 Juventus 1 - 0 AC Milan
English Premier League
2019-11-10 14:00:00 Wolves 2 - 1 Aston Villa
2019-11-10 14:00:00 Manchester United 3 - 1 Brighton Hove Albion
2019-11-10 16:30:00 Liverpool 3 - 1 Manchester City
England Championship
2019-11-10 12:00:00 Cardiff City 0 - 1 Bristol City
Italian Serie B
2019-11-10 14:00:00 Cremonese 1 - 0 Salernitana
2019-11-10 14:00:00 Trapani 2 - 2 Cosenza Calcio 1914
2019-11-10 20:00:00 Frosinone 2 - 0 Chievo
International Club Friendly
2019-11-10 13:30:00 CD Maxaquene 1 - 0 Ferroviario Beira
2019-11-10 15:00:00 Oskarshamns AIK 2 - 0 IFK Berga
2019-11-10 15:00:00 Sollentuna United 2 - 0 Motala AIF FK
2019-11-10 18:00:00 AD Escazucena 4 - 0 Santa Ana
2019-11-10 19:00:00 Goias (W) 1 - 2 Alianca FC (W)
2019-11-10 22:00:00 Cunupia FC 0 - 0 AC Port Of Spain
Sweden Cupen
2019-11-10 15:00:00 IFK Varnamo 0 - 2 Malmo FF
England FA Cup
2019-11-10 12:00:00 Dover Athletic 1 - 0 Southend United
2019-11-10 12:45:00 Wrexham 0 - 0 Rochdale
2019-11-10 12:45:00 Barnet 0 - 2 Fleetwood Town
2019-11-10 12:45:00 Macclesfield Town 0 - 4 Kingstonian
2019-11-10 12:45:00 Bristol Rovers 1 - 1 Bromley
2019-11-10 12:45:00 Chippenham Town 0 - 3 Northampton Town
2019-11-10 12:45:00 Leyton Orient 1 - 2 Maldon Tiptree
2019-11-10 12:45:00 Gateshead 1 - 2 Oldham Athletic
2019-11-10 12:45:00 York City 0 - 1 Altrincham
2019-11-10 14:15:00 Hayes Yeading United 0 - 2 Oxford United
Poland Cup
2019-11-10 11:00:00 Legia Warszawa B 1 - 1 Piast Gliwice
Israel Premier League
2019-11-10 18:00:00 Hapoel Kfar Saba 0 - 0 Hapoel Hadera
2019-11-10 18:15:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 2 - 0 Ashdod MS
2019-11-10 18:15:00 Maccabi Haifa 3 - 1 Beitar Jerusalem
Ukrainian Premier League
2019-11-10 12:00:00 Zorya 2 - 0 Kolos Kovalyovka
2019-11-10 15:00:00 FC Shakhtar Donetsk 1 - 0 Dynamo Kyiv
2019-11-10 17:30:00 Olimpic Donetsk 0 - 0 PFC Oleksandria
Slovenia 2.Liga
2019-11-10 13:00:00 Brda 0 - 7 FC Koper
Swiss Challenge League
2019-11-10 13:30:00 Kriens 3 - 0 Stade Ouchy
2019-11-10 14:00:00 Lausanne Sports 5 - 0 Schaffhausen
2019-11-10 14:00:00 Aarau 2 - 2 Vaduz
Sweden Superettan
2019-11-10 12:00:00 IK Frej Taby 2 - 2 Umea FC
2019-11-10 12:00:00 Osters IF 1 - 0 Landskrona BoIS
2019-11-10 13:45:00 Kalmar 2 - 2 IK Brage
Romania Liga I
2019-11-10 14:00:00 Sepsi 0 - 1 Gaz Metan Medias
2019-11-10 17:00:00 Dinamo Bucuresti 0 - 0 CFR Cluj
Danish 1st Division
2019-11-10 12:45:00 Roskilde 0 - 2 Hvidovre IF
2019-11-10 12:45:00 Fremad Amager 3 - 0 Vendsyssel
2019-11-10 13:00:00 Fredericia 0 - 2 Skive IK
2019-11-10 14:00:00 Kolding FC 0 - 2 Herfolge Boldklub Koge
Austria Erste Division
2019-11-10 09:30:00 Lafnitz 1 - 1 Grazer AK
Serbian Superliga
2019-11-10 13:30:00 Habitpharm Javor 1 - 1 Crvena Zvezda
2019-11-10 13:30:00 Backa Topola 2 - 2 FK Vozdovac Beograd
2019-11-10 15:30:00 Partizan Belgrade 3 - 0 Indjija
Turkey 2 Ligi A
2019-11-10 11:00:00 Keciorengucu 2 - 0 Adanaspor
2019-11-10 11:00:00 Umraniyespor 0 - 0 Hatayspor
2019-11-10 13:30:00 Boluspor 1 - 1 Bursaspor
2019-11-10 15:59:00 Balikesirspor 0 - 0 Altinordu
Bulgaria Premier League
2019-11-10 10:45:00 Beroe Stara Zagora 0 - 1 Arda
2019-11-10 13:15:00 Botev Plovdiv 1 - 0 Levski Sofia
2019-11-10 15:45:00 Vitosha Bistritsa 0 - 1 Ludogorets Razgrad
Slovak Super Liga
2019-11-10 14:00:00 Zlate Moravce 0 - 1 Slovan Bratislava
Croatia 1.Division
2019-11-10 14:00:00 Hajduk Split 3 - 2 ZNK Osijek
2019-11-10 16:30:00 Rijeka 0 - 5 Dinamo Zagreb
Hungary Borsodi Liga
2019-11-10 16:15:00 Debrecin VSC 1 - 6 Ferencvarosi TC
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-11-10 13:30:00 Dynamo Ceske Budejovice 2 - 0 Synot Slovacko
2019-11-10 13:30:00 FC Viktoria Plzen 4 - 1 Slovan Liberec
2019-11-10 15:59:00 Slavia Praha 3 - 0 Teplice
Primera Division de Mexico
2019-11-10 01:00:00 Tigres UANL 0 - 0 Pachuca
2019-11-10 03:00:00 Chivas Guadalajara 3 - 2 Queretaro FC
2019-11-10 03:00:00 Club Leon 4 - 0 Toluca
2019-11-10 18:00:00 Pumas U.N.A.M. 1 - 1 FC Juarez
Italy C1A
2019-11-10 14:00:00 Albinoleffe 1 - 0 Pontedera
2019-11-10 14:00:00 Arezzo 2 - 1 Olbia
2019-11-10 14:00:00 JuventusU23 0 - 2 Pistoiese
2019-11-10 14:00:00 Lecco 0 - 2 Renate AC
2019-11-10 14:00:00 US Pianese 2 - 0 Us Pergolettese
2019-11-10 14:00:00 Fermana 0 - 2 USD Virtus Verona
2019-11-10 14:00:00 Piacenza 1 - 0 Gubbio
2019-11-10 14:00:00 Sambenedettese 2 - 0 Rimini
2019-11-10 14:00:00 Triestina 0 - 3 Vicenza
2019-11-10 14:00:00 Cavese 2 - 2 Catanzaro
2019-11-10 14:00:00 AC Monopoli 1 - 0 Viterbese
2019-11-10 14:00:00 AZ Picerno ASD 3 - 1 Teramo
2019-11-10 14:00:00 Reggina 2 - 0 US Casertana 1908
2019-11-10 14:00:00 Francavilla 1 - 1 Rende
2019-11-10 16:30:00 Novara 2 - 1 Como
2019-11-10 16:30:00 Pro Patria 0 - 0 Alessandria
2019-11-10 16:30:00 Pro Vercelli 1 - 1 Giana
2019-11-10 16:30:00 Robur Siena S.S.D. 1 - 1 Gozzano
2019-11-10 16:30:00 Azy based nano Bo 0 - 1 Carpi
2019-11-10 16:30:00 Modena 2 - 1 Alma Juventus Fano
2019-11-10 16:30:00 Padova 0 - 1 SudTirol
2019-11-10 16:30:00 Vis Pesaro 1 - 1 Imolese
2019-11-10 16:30:00 Bisceglie 1913 0 - 3 Bari
2019-11-10 16:30:00 Catania 2 - 1 ASD Sicula Leonzio
2019-11-10 16:30:00 Ternana 2 - 0 Paganese
Portugal Segunda Liga
2019-11-10 11:15:00 Penafiel 1 - 1 SL Benfica B
2019-11-10 15:00:00 Cova Piedade 0 - 2 Estoril
2019-11-10 15:00:00 Viseu 0 - 2 Vilafranquense
2019-11-10 15:00:00 Nacional da Madeira 1 - 0 SC Covilha
2019-11-10 17:15:00 GD Chaves 2 - 0 Casa Pia AC
Cyprus 1 Division
2019-11-10 15:00:00 AEP Paphos 1 - 1 E.N.Paralimniou
2019-11-10 15:59:00 Olympiakos Nicosia FC 4 - 0 Ethnikos Achnas FC
2019-11-10 17:00:00 Apollon Limassol FC 1 - 1 APOEL Nicosia
Greece National B
2019-11-10 12:45:00 Apollon Kalamarias 0 - 2 Platanias FC
2019-11-10 13:00:00 Apollon Larissas 1 - 1 Panahaiki-2005
2019-11-10 13:00:00 Apollon Smirnis 1 - 1 Doxa Dramas
2019-11-10 13:00:00 Giorgos Karaiskakis 1 - 1 Levadiakos
Four Nations Tournament-Woman
2019-11-10 08:00:00 Canada (w) 3 - 0 New Zealand (w)
2019-11-10 11:35:00 China (w) 0 - 0 Brazil (w)
Poland Liga 2
2019-11-10 11:40:00 Chrobry Glogow 1 - 1 Podbeskidzie Bielsko-Biala
UEFA European Women's Championship
2019-11-10 14:00:00 Moldova (w) 3 - 1 Azerbaijan (w)
Belarusian Premier League
2019-11-10 10:30:00 FK Zorka-BDU Minsk 2 - 1 FC Torpedo Zhodino
2019-11-10 12:30:00 FK Isloch Minsk 1 - 1 Dinamo Brest
2019-11-10 14:30:00 FK Vitebsk 1 - 2 BATE Borisov
Primera Division de Uruguay
2019-11-10 19:00:00 Centro Atletico Fenix 1 - 1 Cerro Largo
2019-11-10 19:00:00 Club Atletico Progreso 0 - 1 Nacional Montevideo
2019-11-10 19:00:00 Liverpool URU 0 - 0 Boston River
2019-11-10 21:30:00 Defensor Sporting Montevideo 1 - 1 Cerro Montevideo
2019-11-10 22:00:00 Wanderers FC 0 - 2 Racing Club Montevideo
Peru Primera Division
2019-11-10 01:00:00 Universitario De Deportes 3 - 2 Inti Gas Deportes
2019-11-10 15:59:00 Dep.San Martin 3 - 1 Academia Deportiva Cantolao
2019-11-10 18:00:00 Deportivo Union Comercio 1 - 2 Sport Huancayo
2019-11-10 20:00:00 Alianza Universidad 2 - 0 Sport Boys
2019-11-10 20:15:00 EM Deportivo Binacional 0 - 0 Alianza Lima
2019-11-10 22:30:00 Carlos Manucci 2 - 2 Univ.Cesar Vallejo
Slovenia 1.Liga
2019-11-10 13:00:00 Triglav Gorenjska 1 - 0 ASK Bravo Publikum
2019-11-10 15:45:00 NK Olimpija Ljubljana 2 - 0 Tabor Sezana
2019-11-10 18:00:00 NK Mura 05 2 - 4 NK Aluminij
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-11-10 00:30:00 Atletico Nacional Medellin 3 - 1 Cucuta
2019-11-10 22:00:00 Atletico Junior Barranquilla 1 - 3 Deportes Tolima
FIFA U-17 World Cup
2019-11-10 19:30:00 Netherlands U17 4 - 1 Paraguay U17
2019-11-10 23:00:00 Korea Republic U17 0 - 1 MexicoU17
Australia A-League
2019-11-10 05:00:00 Melbourne Victory 1 - 1 Wellington Phoenix
2019-11-10 07:00:00 Adelaide United 1 - 0 Brisbane Roar
J-League Division 2
2019-11-10 05:00:00 Ventforet Kofu 2 - 0 Avispa Fukuoka
2019-11-10 05:00:00 Tochigi SC 0 - 0 Omiya Ardija
2019-11-10 05:00:00 Tokushima Vortis 0 - 1 Yokohama FC
2019-11-10 05:00:00 Mito Hollyhock 2 - 0 Ehime FC
2019-11-10 05:00:00 Machida Zelvia 1 - 0 Renofa Yamaguchi
2019-11-10 05:00:00 Zweigen Kanazawa FC 1 - 1 Fagiano Okayama
2019-11-10 05:00:00 Montedio Yamagata 1 - 3 V-Varen Nagasaki
2019-11-10 06:00:00 JEF United Ichihara Chiba 0 - 0 Tokyo Verdy
2019-11-10 07:00:00 FC Ryukyu 0 - 3 Kyoto Sanga
Czech Republic 2.Liga
2019-11-10 09:15:00 Viktoria Zizkov 2 - 1 Usti nad Labem
2019-11-10 13:00:00 SK Slovan Varnsdorf 1 - 1 Dukla Prague
2019-11-10 14:00:00 Hradec Kralove 3 - 0 Vitkovice
South Africa Premier Soccer League
2019-11-10 13:30:00 Lamontville Golden Arrows 3 - 2 Mamelodi Sundowns
2019-11-10 13:30:00 Black Leopards 2 - 1 Cape Town City
Albania Super league
2019-11-10 12:30:00 KF Laci 1 - 0 KS Perparimi Kukesi
2019-11-10 15:30:00 Flamurtari 1 - 1 Partizani Tirana
Botola Pro 1
2019-11-10 14:00:00 Olympique de Safi 1 - 0 Raja de Beni Mellal
2019-11-10 15:59:00 Wydad Casablanca 0 - 1 Renaissance Sportive de Berkane
Professional Tunisian League 1
2019-11-10 13:00:00 Chebba 0 - 0 US Tataouine
2019-11-10 13:00:00 Stade tunisien 0 - 0 Esperance Sportive de Tunis
2019-11-10 13:00:00 CS.Hammam-Lif 0 - 0 Etoile Metlaoui
2019-11-10 13:00:00 Club Africain 2 - 0 C.A.Bizertin
2019-11-10 13:00:00 ES du Sahel 1 - 0 AS Slimane
New Zealand Football Championship
2019-11-10 01:00:00 Canterbury United 2 - 1 Southern United
2019-11-10 01:00:00 Tasman United 0 - 2 Waitakere United
2019-11-10 01:00:00 Hamilton Wanderers 3 - 0 Eastern Suburbs AFC
2019-11-10 03:00:00 Auckland City 2 - 2 Team Wellington
Slovakia 2. Liga
2019-11-10 09:30:00 FC Artmedia Petrzalka 0 - 1 Partizan Bardejov
2019-11-10 09:30:00 FC STK 1914 Samorin 3 - 0 Dukla Banska Bystrica
2019-11-10 12:00:00 Slavoj Trebisov 1 - 1 FK Kosice
Bosnia and Herzegovina Premier League
2019-11-10 12:30:00 Mladost Doboj Kakanj 1 - 1 Borac Banja Luka
2019-11-10 15:30:00 NK Siroki Brijeg 1 - 0 FK Velez Mostar
Primera Division de Paraguay
2019-11-10 20:30:00 Sportivo San Lorenzo 0 - 0 Guarani CA
2019-11-10 22:30:00 Cerro Porteno 5 - 0 FC Nacional Asuncion
Primera Division de Venezuela
2019-11-10 15:00:00 Deportivo Metropolitano 1 - 1 Aragua FC
2019-11-10 20:00:00 Llaneros de Guanare FC 1 - 1 Caracas FC
2019-11-10 20:00:00 Deportivo Lara 3 - 0 Zulia FC
2019-11-10 20:00:00 Zamora Barinas 3 - 1 Trujillanos
2019-11-10 20:00:00 Deportivo Tachira 2 - 1 Academia Puerto Cabello
2019-11-10 20:00:00 Estudiantes Caracas SC 1 - 1 Atletico Venezuela
2019-11-10 20:00:00 Portuguesa FC 1 - 1 Mineros de Guayana
2019-11-10 20:00:00 LALA FC 1 - 1 Monagas SC
2019-11-10 20:00:00 Deportivo La Guaira 2 - 0 Estudiantes Merida FC
Macedonian First Football League
2019-11-10 12:00:00 Rabotnicki Skopje 1 - 2 FK Shkendija 79
AFC U-19 Championship
2019-11-10 08:00:00 Macau U19 0 - 6 Laos U19
2019-11-10 08:30:00 Thailand U19 0 - 1 Malaysia U19
2019-11-10 08:30:00 Hong Kong U19 2 - 1 Timor Leste U19
2019-11-10 08:30:00 Korea Republic U19 4 - 1 China U19
2019-11-10 09:00:00 Mongolia U19 4 - 3 Guam Island U19
2019-11-10 11:00:00 Chinese Taiwan U19 0 - 5 Australia U19
2019-11-10 11:15:00 Kyrgyzstan U19 0 - 0 Nepal U18
2019-11-10 11:30:00 Myanmar U19 8 - 0 Singapore U19
2019-11-10 11:30:00 Cambodia U19 3 - 0 Brunei Darussalam U19
2019-11-10 12:00:00 Indonesia U19 1 - 1 Korea DPR U19
2019-11-10 12:00:00 Vietnam U19 0 - 0 Japan U19
2019-11-10 12:05:00 India U19 0 - 3 Afghanistan (U19)
2019-11-10 13:15:00 Bangladesh U18 1 - 2 Bhutan U18
2019-11-10 14:10:00 Turkmenistan U19 4 - 2 Sri Lanka(U18)
2019-11-10 14:15:00 Iran U19 2 - 0 United Arab Emirates U19
2019-11-10 15:59:00 Bahrain U19 1 - 1 Jordan U19
2019-11-10 16:05:00 Saudi Arabia U19 1 - 1 Uzbekistan U19
2019-11-10 16:20:00 Qatar U19 1 - 1 Yemen U19
Argentine Division 2
2019-11-10 17:40:00 Atletico Atlanta 1 - 1 Barracas Central
2019-11-10 18:30:00 CA Brown Adrogue 1 - 1 Gimnasia Mendoza
2019-11-10 18:45:00 Guillermo Brown 2 - 1 Belgrano
2019-11-10 21:00:00 Independiente Rivadavia 2 - 1 Deportivo Moron
2019-11-10 21:00:00 San Martin Tucuman 2 - 0 Gimnasia Jujuy
Slovakia 2.Liga Play off
2019-11-10 09:30:00 Spartak Trnava B 6 - 0 FK Nove Zamky
2019-11-10 09:30:00 Nitra B 0 - 2 Malzenice
England FA Women's Cup
2019-11-10 13:00:00 Leek Town Ladies (W) 1 - 1 Lincoln City (w)
2019-11-10 13:00:00 Llansantffraid LFC (W) 0 - 4 Chorley (w)
2019-11-10 13:00:00 Chesham United (w) 0 - 1 Southampton (w)
2019-11-10 13:00:00 Ipswich Town (w) 5 - 0 C K Basildon (w)
2019-11-10 13:00:00 Wolves (w) 4 - 1 Luton Town (w)
2019-11-10 13:00:00 Durham Cestria (W) 1 - 3 Chester-Le-Street Town (W)
2019-11-10 13:00:00 Crewe Alexandra (w) 1 - 1 Barnsley LFC (w)
2019-11-10 14:00:00 Old Actonians (w) 2 - 1 AFC Wimbledon (w)
2019-11-10 14:00:00 Liverpool Feds (w) 0 - 4 Brighouse Town (w)
2019-11-10 14:00:00 Southampton WFC (W) 4 - 0 Bosihead women's football team (W)
J-League Division 1
2019-11-10 04:00:00 Cerezo Osaka Sakai (w) 0 - 0 Nagano Parceiro (W)
Denmark Woman League Divison 2
2019-11-10 11:30:00 Aarhus 1900 (w) 1 - 4 Aalborg (w)
2019-11-10 15:00:00 Fortuna Hjorring B (w) 1 - 2 IF Lyseng (w)
Kazakhstan Premier League
2019-11-10 09:00:00 Lokomotiv Astana 0 - 2 Irtysh Pavlodar
2019-11-10 09:00:00 FC Kairat Almaty 2 - 1 FK Atyrau
2019-11-10 09:00:00 Kaisar Kyzylorda 1 - 1 Okzhetpes
2019-11-10 09:00:00 Ordabasy 3 - 0 FK Taraz
2019-11-10 09:00:00 Tobol Kostanai 2 - 1 FK Aktobe Lento
2019-11-10 09:00:00 FC Zhetysu Taldykorgan 3 - 2 FC Shakhtyor Karagandy
Morocco cup
2019-11-10 14:00:00 Hassania Agadir 3 - 0 Maghrib Association Tetouan
Korean FA Cup
2019-11-10 05:10:00 Suwon Samsung Bluewings 4 - 0 Daejeon Korail
Armenia Premier League
2019-11-10 10:00:00 FC Noah 3 - 1 Lori Vanadzor
2019-11-10 11:00:00 FC Avan Academy 7 - 2 Yerevan FC
Russia Youth Championship League
2019-11-10 09:00:00 Lokomotiv Moscow Youth 1 - 2 FK Krasnodar Youth
Poland Mloda Ekstraklasa
2019-11-10 10:30:00 Zha Buse U19 0 - 0 Jagiellonia Bialystok (Youth)
2019-11-10 12:00:00 Nowy Hutnik Youth 2 - 2 Escola Varsovia Warszawa Youth
Costa Rica Primera Division
2019-11-10 21:00:00 ADR Jicaral 2 - 5 Deportivo Saprissa
Primera Division de El Salvador
2019-11-10 00:30:00 CD Chalatenango 0 - 0 CD El Vencedor
2019-11-10 01:00:00 Alianza San Salvador 3 - 1 CD Sonsonate
2019-11-10 20:45:00 Municipal Limeno 0 - 0 Aguila
2019-11-10 21:00:00 Once Municipal 1 - 1 CD FAS
Japan Youth Sahara Cup
2019-11-10 02:00:00 Avispa Fukuoka (Youth) 1 - 3 Gamba Osaka (Youth)
2019-11-10 05:00:00 Nagoya Grampus Eight (Youth) 2 - 2 Omiya Ardija (Youth)
Malta Premier League
2019-11-10 13:00:00 Gzira United 0 - 1 Sirens
2019-11-10 15:00:00 Floriana F.C. 2 - 2 Hibernians FC
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2019-11-10 12:00:00 FK Sutjeska Niksic 2 - 0 KOM Podgorica
Georgia Primera Division
2019-11-10 10:00:00 Torpedo Kutaisi 1 - 1 Dila Gori
Primera Division de Honduras
2019-11-10 20:00:00 Real Sociedad Tocoa 0 - 0 CD Motagua
2019-11-10 22:00:00 CD Olimpia 1 - 0 Marathon
Liga Nacional de Guatemala
2019-11-10 02:00:00 Xelaju MC 1 - 2 Coban Imperial
2019-11-10 17:30:00 Antigua GFC 4 - 0 Santa Lucia Cotzumalguapa
2019-11-10 18:00:00 Malacateco 5 - 0 Deportivo Mixco
2019-11-10 19:30:00 CD Puerto de Iztapa 0 - 0 C.S.D. Comunicaciones
2019-11-10 20:30:00 Guastatoya 0 - 1 Siquinala FC
Azerbaijan Premier League
2019-11-10 12:30:00 Sabah FK 1 - 3 Standard Sumgayit
2019-11-10 15:00:00 Qarabag 1 - 1 Zira FK
Norwegian Junior U19
2019-11-10 15:30:00 Sandefjord U19 1 - 0 Tromso U19
Tunisian Cup
2019-11-10 12:30:00 Olympique de Beja 1 - 1 Sbikha
2019-11-10 12:30:00 E.Gawafel.S.Gafsa 2 - 1 AS Kasserine
2019-11-10 12:30:00 AS Oued Ellil 1 - 1 CO Medenine
2019-11-10 12:30:00 Jerba Midoun 1 - 2 A.S.Marsa
2019-11-10 12:30:00 S.S. Sfaxien 1 - 2 Jendouba Sport
2019-11-10 12:30:00 CO Sidi Bouzid 1 - 1 ES Hamam-Sousse
2019-11-10 12:30:00 Club Menzel Bouzelfa 0 - 0 Esperance Sportive Zarzis
2019-11-10 12:30:00 Rejiche 2 - 1 Stade Africain Menzel Bourguib
2019-11-10 13:00:00 Croissant Msaken 1 - 1 A.S Djerba
Saudi Kings Cup
2019-11-10 14:35:00 Hajer 0 - 2 Al Raed
2019-11-10 14:55:00 Al-Taawon 3 - 0 Al Liwaa
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-11-10 09:00:00 AS Roma U20 3 - 3 Atalanta U20
2019-11-10 13:00:00 Juventus U20 3 - 1 Lazio U20
Chinese Football Association Yi League
2019-11-10 11:30:00 Sichuan Longfor 3 - 1 Hebei Jingying
2019-11-10 11:30:00 Suzhou Dongwu 1 - 1 Liaoning FC
German 3.Liga
2019-11-10 12:00:00 Bayern Munchen (Youth) 2 - 1 Magdeburg
2019-11-10 13:00:00 Chemnitzer 0 - 0 Wurzburger Kickers
Hungary NB ?
2019-11-10 12:30:00 Vac-Dunakanyar 0 - 0 Gyirmot SE
2019-11-10 12:30:00 Nyiregyhaza 3 - 0 Szegedi AK
2019-11-10 12:30:00 Bekescsaba 1 - 0 SOROKSAR
2019-11-10 12:30:00 Kazincbarcika 3 - 1 Csakvari TK
2019-11-10 15:59:00 MTK Hungaria 3 - 0 Bodajk FC Siofok
2019-11-10 15:59:00 Vasas 0 - 0 Szolnoki MAV FC
2019-11-10 15:59:00 Duna-Tisza 0 - 5 Budaorsi SC
2019-11-10 15:59:00 FC Ajka 0 - 0 Dorogi FC
2019-11-10 15:59:00 Dafuji cloth MTE 1 - 0 Szombathelyi Haladas
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-11-10 09:15:00 Admira Praha 1 - 2 Sparta Praha B
2019-11-10 09:15:00 Sigma Olomouc B 0 - 1 Slovan Rosice
2019-11-10 09:15:00 Velke Mezirici 0 - 6 Odra Petrkovice
2019-11-10 09:15:00 Hradec Kralove B 7 - 1 Teplice B
2019-11-10 09:15:00 Chlumec nad Cidlinou 0 - 0 Slovan Liberec II
2019-11-10 09:15:00 Pardubice B 3 - 6 Mlada Boleslav B
2019-11-10 09:30:00 Viktoria Plzen B 3 - 2 Slavia Prague B
2019-11-10 09:30:00 Zlin B 2 - 1 Slovacko II
2019-11-10 13:00:00 SK Rakovnik 1 - 3 FC Pisek
2019-11-10 13:00:00 Sokol Hostoun 1 - 1 Karlovy Vary Dvory
2019-11-10 13:00:00 SK Zapy 2 - 1 Bohemians1905 B
2019-11-10 13:00:00 Sokol Brozany 1 - 3 Jablonec B
Denmark Womans League
2019-11-10 13:00:00 Skovlunde IF (w) 1 - 5 VSK Aarhus(w)
Hong Kong Senior Challenge Shield
2019-11-10 09:30:00 Wofoo Tai Po 5 - 1 Biu Chun Rangers
Japan Football League
2019-11-10 03:00:00 Matsue City FC 0 - 5 Verspah Oita
2019-11-10 04:00:00 Imabari FC 1 - 0 Maruyasu Industries
2019-11-10 04:00:00 Yokogawa Musashino 0 - 1 Miyazaki
2019-11-10 04:00:00 Nara Club 1 - 1 Osaka FC
2019-11-10 04:00:00 Run Mel Aomori 1 - 1 Sony Sendai
2019-11-10 04:00:00 Veertien Kuwana 0 - 0 Suzuka unlimited
2019-11-10 04:00:00 Honda Lock SC 1 - 1 Mio Biwako Shiga
2019-11-10 04:00:00 Ryutsu Keizai University 1 - 2 Honda FC
Mexico Primera Divison A
2019-11-10 02:00:00 Cafetaleros de Tapachula 2 - 1 Zacatepec
2019-11-10 18:00:00 Leones Univ Guadalajara 2 - 1 Loros Universidad
English Women's Conference South
2019-11-10 14:00:00 Chichester City (w) 0 - 5 Plymouth Argyle (w)
2019-11-10 14:00:00 Crawley Wasps (w) 3 - 1 Portsmouth (w)
2019-11-10 14:00:00 Oxford United (w) 0 - 1 Keynsham Town (w)
2019-11-10 15:00:00 Yeovil Town (w) 2 - 1 Milton Keynes Dons (w)
Ukraine Division 2
2019-11-10 12:00:00 Cherkashchyna-Akademiya 1 - 2 Obolon Kiev
Andorra Super league
2019-11-10 11:00:00 Sant Julia 0 - 3 UE Engordany
2019-11-10 17:00:00 UE Santa Coloma 1 - 0 FC Ordino
Azadegan League
2019-11-10 11:00:00 Mes Rafsanjan 3 - 0 Malavan
2019-11-10 11:00:00 Fajr Sepasi 1 - 1 Damash Gilan FC
2019-11-10 11:00:00 Navad Urmia 1 - 1 Mes krman
2019-11-10 11:00:00 Sepidrood Rasht 1 - 2 Oxin Alborz
2019-11-10 11:00:00 Baderan Tehran FC 1 - 0 Khooshe Talaee Sana Saveh
2019-11-10 11:00:00 Shahrdari Tabriz 0 - 1 Qashqai Shiraz
2019-11-10 11:00:00 Shahrdary Arak 2 - 0 Persepolis Pakdasht
2019-11-10 11:45:00 Esteghlal Khozestan 1 - 1 Khouneh Be Khouneh
South Africa First League
2019-11-10 13:30:00 TS Galaxy 2 - 2 Royal Eagles
2019-11-10 13:30:00 Jomo Cosmos 0 - 0 Mbombela United
Argentina Prim C Metropolitana
2019-11-10 16:35:00 Club Atletico Acassuso 0 - 1 Almirante Brown
2019-11-10 18:30:00 Villa San Carlos 2 - 1 Sacachispas
2019-11-10 18:30:00 Colegiales 1 - 3 Talleres Rem de Escalada
2019-11-10 18:30:00 Uhl Que Sa 3 - 0 San Telmo
2019-11-10 18:40:00 Defensores Unidos 2 - 0 UAI Urquiza
Brazil Youth
2019-11-10 17:00:00 Corinthians Paulista (Youth) 1 - 2 CR Flamengo (RJ) (Youth)
Nigerian Premier League
2019-11-10 15:00:00 Lobi Stars 4 - 0 Delta Force
2019-11-10 15:00:00 Adamawa United 1 - 1 Enugu Rangers International
2019-11-10 15:00:00 MFM FC 1 - 1 Ifeanyi Ubah
2019-11-10 15:00:00 Sunshine Stars FC 1 - 1 Warri Wolves FC
2019-11-10 15:00:00 Katsina United 1 - 1 Enyimba
2019-11-10 15:00:00 Nasarawa United 0 - 1 Wikki Tourist
2019-11-10 15:00:00 Rivers United 1 - 1 Heartland FC
2019-11-10 15:00:00 Jigawa Golden Stars 0 - 1 Plateau United
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-11-10 10:00:00 CF Trival Valderas 0 - 0 RCD Carabanchel
2019-11-10 10:15:00 Santurtzi CD 1 - 1 CD Basconia
2019-11-10 10:30:00 Villaverde Boetticher CF 0 - 0 CF Pozuelo Alarcon
2019-11-10 10:30:00 Alcobendas Sport 0 - 1 DAV Santa Ana
2019-11-10 10:30:00 CD Valdefierro 3 - 2 Tamar Ritter
2019-11-10 10:30:00 Murcia B 4 - 0 CD Plus Ultra
2019-11-10 10:45:00 AD Siete Villas 0 - 0 CD Bezana
2019-11-10 11:00:00 Atletico Pinto 1 - 2 Mostoles
2019-11-10 11:00:00 Loja CD 1 - 1 Ejido
2019-11-10 11:00:00 Maracena 1 - 1 Torredonjimeno
2019-11-10 11:00:00 Sant Andreu 1 - 2 CF Peralada
2019-11-10 11:00:00 CD Ariznabarra 0 - 0 Santutxu FC
2019-11-10 11:00:00 CE Europa 3 - 0 Pobla De Mafumet CF
2019-11-10 11:00:00 Coria CF 0 - 0 AD Ceuta
2019-11-10 11:00:00 CD Varea 4 - 0 UD Logrones B
2019-11-10 11:00:00 CD Cuarte Industrial 2 - 1 Utebo FC
2019-11-10 11:00:00 Cerdanyola del Valles 4 - 1 UE Sants
2019-11-10 11:00:00 CD Vallobin 2 - 0 UD Gijon Industrial
2019-11-10 11:00:00 CE Manresa 0 - 0 FC Vilafranca
2019-11-10 11:00:00 CD Gerena 0 - 0 UD Los Barrios
2019-11-10 11:00:00 CD Rota 3 - 1 UB Lebrijana
2019-11-10 11:00:00 UB Conquense 1 - 0 CD Guadalajara
2019-11-10 11:30:00 EDMF Churra 2 - 2 Mar Menor
2019-11-10 12:00:00 UD San Fernando 2 - 0 CD Santa Ursula
2019-11-10 12:00:00 Villa Santa Brigida 0 - 2 CD Atletico Paso
2019-11-10 15:00:00 Club Siero 1 - 2 UD Llanera
2019-11-10 15:00:00 AD Almudevar 2 - 1 CF Calamocha
2019-11-10 15:00:00 Calahorra B 1 - 0 CP Calasancio
2019-11-10 15:30:00 CD Madridejos 3 - 1 CD Villacanas
2019-11-10 15:30:00 CF Illueca 4 - 1 Villanueva
2019-11-10 15:30:00 UD Ourense 3 - 2 Rapido de Bouzas
2019-11-10 15:30:00 CA Antoniano 4 - 0 Cordoba B
2019-11-10 15:30:00 Alfaro 5 - 0 Yague CF
2019-11-10 15:30:00 CD Artistico Navalcarnero 3 - 2 Parla Escuela
2019-11-10 15:30:00 Figueres 1 - 1 Santfeliuenc FC
2019-11-10 15:30:00 SD Lenense 2 - 0 CD Tuilla
2019-11-10 15:45:00 UD Los Garres 0 - 2 UCAM Murcia CF B
2019-11-10 15:59:00 CD Tarancon 2 - 0 CS Puertollano
2019-11-10 15:59:00 Novelda CF 1 - 0 Vilamarxant CF
2019-11-10 15:59:00 CD As Pontes 2 - 0 Bergantinos CF
2019-11-10 15:59:00 CD Estradense 0 - 2 Deportivo La Coruna B
2019-11-10 15:59:00 Xerez Deportivo FC 1 - 1 Real Betis B
2019-11-10 15:59:00 Ibiza Islas Pitiusas 1 - 1 San Rafael
2019-11-10 15:59:00 Teruel 1 - 0 CD Robres
2019-11-10 15:59:00 CD Olimpic Xativa 2 - 2 CD Alcoyano
2019-11-10 15:59:00 Silla CF 1 - 1 UD Alzira
2019-11-10 15:59:00 Real Avila CF 2 - 1 CD Cristo Atletico
2019-11-10 15:59:00 CD Linares Deportivo 1 - 0 Antequera CF
2019-11-10 15:59:00 Real Jaen CF 2 - 0 Polideportivo Almeria
2019-11-10 15:59:00 Tudelano 1 - 0 CDFC La Calzada
2019-11-10 15:59:00 UE Vilassar de Mar 2 - 0 UA Horta
2019-11-10 15:59:00 SD Textil Escudo 1 - 2 CD Cayon
2019-11-10 15:59:00 Toledo 1 - 1 Quintanar Del Rey
2019-11-10 15:59:00 Almagro CF 1 - 3 Albacete B
2019-11-10 15:59:00 La Roda CF 3 - 1 CD Torrijos
2019-11-10 15:59:00 Mazarron CF 2 - 1 Huercal
2019-11-10 16:30:00 Sestao 0 - 0 Urduliz FT
2019-11-10 16:30:00 Eldense 2 - 1 Elche CF Ilicitano
2019-11-10 16:30:00 Motril 3 - 2 Alhaurin de la Torre
2019-11-10 17:00:00 Ciudad Lucena 2 - 1 Conil CF
2019-11-10 17:30:00 Polvorin 1 - 0 UD Somozas
2019-11-10 18:00:00 CD El Palo 2 - 0 Huetor Tajar
2019-11-10 18:30:00 LHospitalet 2 - 0 CP San Cristobal
Mexico Youth U20
2019-11-10 17:00:00 Santos Laguna U20 1 - 0 CDSyC Cruz Azul U20
Malta First Division League
2019-11-10 10:00:00 Pembroke Athleta 0 - 4 Zebbug Rangers
2019-11-10 12:15:00 St. George's 1 - 1 Fgura United
2019-11-10 14:30:00 Lija Athletic 2 - 2 Swieqi United
English Women's Conference North
2019-11-10 14:00:00 Hull City (W) 3 - 6 Middlesbrough (w)
2019-11-10 14:00:00 Sunderland (w) 3 - 1 Loughborough Foxes (w)
2019-11-10 14:00:00 Stoke City (w) 3 - 0 Fylde LFC (w)
2019-11-10 14:00:00 Burnley (w) 0 - 1 Nottingham Forest (w)
Estonia Esi Liiga
2019-11-10 11:00:00 JK Tallinna Kalev II 2 - 3 JK Welco Elekter
2019-11-10 11:00:00 Vaprus Parnu 2 - 1 Tartu JK Maag Tammeka B
2019-11-10 11:00:00 Tallinna FC Levadia B 0 - 2 Flora Tallinn II
2019-11-10 11:00:00 Kohtla Jarve JK Jarve 2 - 3 Rakvere FC Flora
2019-11-10 11:00:00 Elva 0 - 5 Tallinna JK Legion
Latvia Division 2
2019-11-10 12:00:00 Rezekne/BJSS 8 - 1 FK Smiltene BJSS
2019-11-10 12:00:00 New Project 0 - 3 FK Dinamo Riga
2019-11-10 12:00:00 Balvu Vilki 0 - 2 Super Nova
2019-11-10 12:00:00 JDFS Alberts 4 - 2 FK Auda Riga
2019-11-10 12:00:00 Grobina 3 - 8 Tukums-2000
Paraguayan Division 2
2019-11-10 20:00:00 Fulgencio Yegros 3 - 0 Sportivo Iteno
2019-11-10 20:00:00 Sportivo Trinidense 1 - 1 Atyra FC
2019-11-10 20:00:00 Guay Leena 2 - 1 Club Fernando de la Mora
2019-11-10 20:00:00 General Caballero 0 - 0 3 De Febrero
2019-11-10 20:00:00 Ovetense FC 0 - 0 Independiente Luque
2019-11-10 20:00:00 2 de Mayo PJC 3 - 1 12 de Octubre
2019-11-10 20:00:00 RI 3 Corrales CF 0 - 0 Deportivo Caaguazu
2019-11-10 22:00:00 Rubio nu 1 - 2 resistencia SC
Scotland WPL
2019-11-10 13:00:00 Spartans (w) 1 - 5 Celtic (w)
Turkey A2 League U19
2019-11-10 10:00:00 Bursaspor U19 2 - 2 Galatasaray U19
Georgia Division
2019-11-10 10:00:00 FC Telavi 1 - 0 Fc Norchi Dinamoeli Tbilisi
2019-11-10 10:00:00 Samtredia 3 - 0 FC Gagra
2019-11-10 10:00:00 Spartaki Tskhinvali 0 - 1 FC Kolkheti Poti
Indonesia Super League
2019-11-10 10:30:00 Kalteng Putra FC 3 - 1 PSM Makassar
Estonia Teine Liiga
2019-11-10 11:00:00 Paide Linnameeskond B 2 - 4 Keila JK
2019-11-10 11:00:00 Pohja-Tallinna JK Volta 5 - 2 Voru JK
2019-11-10 11:00:00 Viimsi MRJK 1 - 3 Tabasalu Charma
2019-11-10 11:00:00 Nomme JK Kalju II 0 - 3 FC Nomme United
2019-11-10 11:00:00 Vandra JK Vaprus 1 - 3 Parnu JK
Colombia Copa Premier
2019-11-10 20:30:00 Cortulua 3 - 1 Deportivo Pereira
Qatar B
2019-11-10 14:30:00 Al Shamal SC 0 - 1 Al Bidda SC
2019-11-10 15:00:00 Al-Khuraitiat 0 - 0 Muaidar SC
2019-11-10 15:00:00 Al Markhiya 2 - 0 Russell City
2019-11-10 16:30:00 Al Nasa(QAT) 0 - 2 Al Mesaimeer SC
IDN D2
2019-11-10 08:30:00 Persik Kediri 1 - 1 PSMS Medan
2019-11-10 12:00:00 Martapura FC 2 - 3 Persita Tangerang
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2019-11-10 12:00:00 Pobeda Prilep 0 - 1 FK Kozuv
2019-11-10 12:00:00 Kamenica-Sasa 0 - 3 Belasica Strumica
2019-11-10 12:00:00 Pehchevo 2 - 0 FC Plackovica
2019-11-10 12:00:00 FK Tikves Kavadarci 7 - 1 FK Osogovo
2019-11-10 12:00:00 Vardar Forino 1 - 2 FK Labunishta
2019-11-10 12:00:00 FK Skopje 2 - 0 FK Kadino
2019-11-10 12:00:00 FK Ohrid 2004 1 - 1 Korab Debar
2019-11-10 12:00:00 Vlazrimi Kicevo 1 - 1 FK Rinija
2019-11-10 12:00:00 FK Drita 0 - 0 Pelister Bitola
2019-11-10 15:59:00 Bregalnica Stip 5 - 0 PTGL
Bulgaria B PFG
2019-11-10 12:30:00 Lokomotiv Sofia 2 - 0 Kariana Erden
2019-11-10 12:30:00 Spartak Varna 0 - 4 Litex Lovech
Luxembourg Cup
2019-11-10 15:00:00 US Esch 4 - 0 UN Kaerjeng 97
2019-11-10 15:00:00 US Rumelange 0 - 4 UNA Strassen
2019-11-10 15:00:00 CS Petange 1 - 2 Fola Esch
2019-11-10 15:00:00 Sporting Steinfort 0 - 2 Victoria Rosport
2019-11-10 15:00:00 Union Mertert-Wasserbillig 0 - 2 F91 Dudelange
2019-11-10 15:00:00 Rodange 91 1 - 3 US Mondorf-les-Bains
2019-11-10 15:00:00 Racing Beirut 5 - 1 US Hostetter
2019-11-10 15:00:00 FC Wiltz 71 2 - 0 Muhlenbach Sandzak
2019-11-10 15:00:00 Jeunesse Canach 2 - 0 Etzella Ettelbruck
2019-11-10 15:00:00 Mondercange 4 - 0 Alisontia Steinsel
2019-11-10 15:00:00 FC Kehlen 0 - 0 Mamer
2019-11-10 15:00:00 FC Lorentzweiler 0 - 5 Progres Niedercorn
2019-11-10 15:00:00 Blo Weiss Itzig 2 - 4 Red Boys Differdange
2019-11-10 15:00:00 Bettembourg 6 - 0 Blo Weiss Medernach
J-League Division 3
2019-11-10 04:00:00 Vanraure Hachinohe FC 1 - 1 Thespa Kusatsu
2019-11-10 04:00:00 Fukushima United FC 1 - 0 Kamatamare Sanuki
2019-11-10 04:00:00 SC Sagamihara 1 - 2 Yokohama SCC
2019-11-10 04:00:00 Azul Claro Numazu 0 - 1 Fujieda MYFC
2019-11-10 05:00:00 Roasso Kumamoto 1 - 1 Giravanz Kitakyushu
2019-11-10 05:00:00 Cerezo Osaka U23 2 - 3 Gainare Tottori
2019-11-10 06:00:00 Kataller Toyama 1 - 2 AC Nagano Parceiro
Poland Division 2
2019-11-10 12:00:00 Gryf Wejherowo 0 - 0 Elana Torun
2019-11-10 12:05:00 Znicz Pruszkow 0 - 6 Widzew lodz
Hong Kong First Division League
2019-11-10 05:30:00 Hong Kong Sapling 6 - 0 North District FC
2019-11-10 05:30:00 South China AA 3 - 1 Kai Jing
2019-11-10 05:30:00 Shatin SA 2 - 3 Central Western District RSA
2019-11-10 07:30:00 Sham Shui Po 0 - 2 Citizen
2019-11-10 07:30:00 Eastern District SA 4 - 1 Dreams Metro Gallery
2019-11-10 07:40:00 Wong Tai Sin 2 - 7 Hong Kong FC
2019-11-10 07:40:00 Tai Chung FC 4 - 1 Wing Yee FT
International Friendly
2019-11-10 03:45:00 Japan (w) 2 - 0 South Africa (w)
2019-11-10 12:00:00 Belarus (w) 0 - 0 Estonia (w)
2019-11-10 22:00:00 Trinidad Tobago 15 - 0 Anguilla
India Super League
2019-11-10 14:00:00 Bengaluru 3 - 0 Chennai Titans
Ecuador Campeonato Serie B
2019-11-10 20:30:00 Manta FC 2 - 3 Gualaceo SC
2019-11-10 20:30:00 Liga de Loja 0 - 4 Pottu Via Ho
2019-11-10 20:30:00 CD Clan Juvenil 0 - 3 CD Puerto Quito
2019-11-10 20:30:00 Orense SC 2 - 1 Club Atletico Porteno
2019-11-10 20:30:00 CDS Santa Rita 0 - 0 CD Independiente Juniors
Jamaica Premier League
2019-11-10 20:00:00 Vere United 0 - 0 Cavalier FC
2019-11-10 20:00:00 Portmore United 1 - 1 Waterhouse FC
2019-11-10 20:00:00 Humble Lions 1 - 1 UWI
2019-11-10 20:00:00 Dunbeholden FC 0 - 1 Mount Pleasant FA
2019-11-10 20:00:00 Siti Worley Garden J 1 - 1 Molynes United
Germany Youth U17 League
2019-11-10 13:00:00 VfB Stuttgart U17 2 - 0 SpVgg Unterhaching U17
Spanish Segunda Division B
2019-11-10 10:30:00 Getafe B 0 - 1 Sporting de Gijon B
2019-11-10 11:00:00 Atletico de Madrid B 0 - 0 Baleares
2019-11-10 11:00:00 Union Langreo 1 - 0 Las Palmas Atletico
2019-11-10 11:00:00 Las Rozas 1 - 3 Pontevedra
2019-11-10 11:00:00 SCR Pena Deportiva 0 - 0 CF Rayo Majadahonda
2019-11-10 11:00:00 Real Oviedo B 0 - 0 CF Internacional De Madrid
2019-11-10 11:00:00 Granada CF B 0 - 1 FC Cartagena
2019-11-10 11:00:00 Valencia CF Mestalla 3 - 1 UD Levante B
2019-11-10 11:00:00 RCD Espanyol B 3 - 1 SD Ejea
2019-11-10 11:00:00 CD Ebro 1 - 1 Barcelona B
2019-11-10 11:00:00 Alaves B 1 - 1 Cultural Leonesa
2019-11-10 11:00:00 Real Madrid Castilla 1 - 2 UD Ibiza
2019-11-10 14:45:00 Celta vigo b 0 - 2 Racing de Ferrol
2019-11-10 15:00:00 CD Izarra 3 - 1 Arenas Club de Getxo
2019-11-10 15:59:00 Burgos CF 2 - 0 Athletic Bilbao B
2019-11-10 15:59:00 CD Guijuelo 0 - 1 SD Amorebieta
2019-11-10 15:59:00 CF Badalona 2 - 1 Gimnastic Tarragona
2019-11-10 15:59:00 Castellon 1 - 0 Hercules
2019-11-10 15:59:00 Lleida 4 - 0 Orihuela CF
2019-11-10 15:59:00 UE Olot 0 - 0 AE Prat
2019-11-10 15:59:00 Algeciras 1 - 2 UCAM Murcia
2019-11-10 15:59:00 Real Murcia 1 - 1 UD Marbella
2019-11-10 15:59:00 C.D. San Fernando Isleno 1 - 0 CF Talavera de la Reina
2019-11-10 15:59:00 Yeclano Deportivo 3 - 0 Real Balompedica Linense
2019-11-10 15:59:00 Barakaldo CF 3 - 1 CD Tudelano
2019-11-10 17:00:00 CF La Nucia 0 - 0 Villarreal B
2019-11-10 17:00:00 UE Cornella 2 - 1 UE Llagostera
France Youth U19 League
2019-11-10 10:00:00 Concarneau U19 3 - 4 Aviron Bayonnais U19
2019-11-10 11:00:00 Tours U19 2 - 3 Le Mans U19
2019-11-10 14:00:00 Le Puy Foot 43 Auvergne U19 0 - 3 Dijon U19
2019-11-10 14:00:00 AuxerreU19 1 - 0 Epinal U19
2019-11-10 14:00:00 Trelissac U19 4 - 1 Chateauroux U19
2019-11-10 14:00:00 Paris Saint Germain U19 6 - 4 US Boulogne U19
2019-11-10 14:00:00 Rennes U19 2 - 3 Angers SCO U19
2019-11-10 14:00:00 Guingamp U19 3 - 3 Niort U19
2019-11-10 14:00:00 Bastia U19 0 - 3 NimesU19
2019-11-10 14:00:00 Cannes AS U19 1 - 1 Ajaccio U19
2019-11-10 14:00:00 Toulouse U19 2 - 3 Montpellier U19
2019-11-10 14:00:00 Saint Etienne U19 2 - 2 Istres U19
2019-11-10 14:00:00 Nice U19 2 - 0 Toulon U19
2019-11-10 14:00:00 Orleans US 45 U19 2 - 1 Feignies U19
2019-11-10 14:00:00 Amiens U19 0 - 6 Caen U19
2019-11-10 14:00:00 Lille U19 1 - 4 Le Havre U19
2019-11-10 14:00:00 Evreux U19 1 - 0 Quevilly US U19
2019-11-10 14:00:00 Valenciennes US U19 2 - 0 LensU19
2019-11-10 14:00:00 FC Chartres U19 1 - 3 Drancy U19
2019-11-10 14:00:00 Paris FC U19 1 - 1 Metz U19
2019-11-10 14:00:00 SochauxU19 3 - 1 Troyes U19
2019-11-10 14:00:00 StrasbourgU19 3 - 1 Bourg Peronnas U19
Germany Youth U19 League
2019-11-10 10:00:00 Kickers Offenbach U19 1 - 5 Bayern Munchen U19
2019-11-10 10:00:00 Bayer Leverkusen U19 2 - 0 Koln U19
2019-11-10 11:00:00 VfL Wolfsburg U19 3 - 1 RB LeipzigU19
Germany Regionalliga
2019-11-10 12:30:00 Lichtenberg 47 4 - 0 Rot-Weiss Erfurt
2019-11-10 12:30:00 Wacker Nordhausen 2 - 0 Berliner AK 07
2019-11-10 13:00:00 FC Hansa Luneburg 1 - 0 Werder Bremen (Youth)
2019-11-10 13:00:00 Holstein Kiel II 1 - 5 BSV Rehden
2019-11-10 13:00:00 HSC Hannover 1 - 2 Havelse
2019-11-10 13:00:00 Altona 93 0 - 3 Eintracht Norderstedt
2019-11-10 13:00:00 Saarbrucken 2 - 1 FC 08 Hombrug
2019-11-10 13:00:00 SC Freiburg (Youth) 2 - 1 Vfr Aalen
2019-11-10 13:00:00 Borussia Dortmund (Youth) 1 - 1 Monchengladbach AM.
2019-11-10 13:00:00 Wuppertaler SV Borussia 1 - 2 Rot-Weiss Essen
Romania - Liga 2 Seria
2019-11-10 10:00:00 Rapid Bucuresti 1 - 1 Universitaea Cluj
Greece Divison C
2019-11-10 13:00:00 Thermaikos Thermis 0 - 0 Makedonikos
2019-11-10 13:00:00 Thinaliakos FC 0 - 1 AO Anatoli
2019-11-10 13:00:00 Nea Artaki 2 - 1 Korinthos
2019-11-10 13:00:00 AE Moschatou 2 - 1 Fostiras
2019-11-10 13:00:00 Ilisiakos FC 1 - 1 Ermis Koridalou
2019-11-10 13:00:00 Agioi Anargyro 1 - 1 Agios Ierotheos
Switzerland - 1.Liga
2019-11-10 15:00:00 Olympique de Geneve FC 2 - 1 US Terre Sainte
Austrian 3.Liga
2019-11-10 13:00:00 FC Wolfurt 0 - 2 Sc Rothis
2019-11-10 15:00:00 Trenkwalder Admira (Youth) 1 - 3 Wiener Viktoria
Denmark - 2.Liga
2019-11-10 09:30:00 BK Avarta 1 - 2 Helsingor
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1
2019-11-10 15:00:00 Rio Ave U19 2 - 1 Gil Vicente U19
Turkiye Lig2
2019-11-10 10:00:00 S.Urfaspor 0 - 2 Corum Belediyespor
2019-11-10 10:00:00 Belediye Vanspor 1 - 2 Eyupspor
2019-11-10 10:00:00 Kahramanmarasspor 3 - 3 Bandirmaspor
2019-11-10 10:00:00 Sivas Dort Eylul Belediyespor 0 - 2 Bayburt Ozel Idare
2019-11-10 10:00:00 Gumushanespor 0 - 1 Sancaktepe Belediye Spor
2019-11-10 10:30:00 Tarsus Idman Yurdu 5 - 0 Amedspor
2019-11-10 10:30:00 Samsunspor 2 - 1 Hacettepe SK
2019-11-10 10:30:00 Sariyer 0 - 1 Duzyurtspor
2019-11-10 10:30:00 Pendikspor 1 - 1 Inegolspor
2019-11-10 10:30:00 Anadolu Selcukluspor 1 - 1 Zonguldak
2019-11-10 10:30:00 Afjet Afyonspor 0 - 2 Manisa BB Spor
2019-11-10 10:30:00 Usakspor 0 - 0 Tuzlaspor
2019-11-10 10:30:00 Kardemir Karabukspor 0 - 5 Sakaryaspor
2019-11-10 10:30:00 Etimesgut Belediye Spor 1 - 1 Kastamonuspor
2019-11-10 10:30:00 Ergene Velimese 2 - 0 Kirsehir Koyhizmetleri
2019-11-10 10:30:00 Ankarademirspor 3 - 0 Elazigspor
Turkey 3. Ligi B
2019-11-10 09:30:00 Cizrespor 2 - 2 Tepecik Bld
2019-11-10 10:00:00 Yeni Orduspor 0 - 0 Silivrispor
2019-11-10 10:00:00 Artvin Hopaspor 1 - 0 Erzin Belediyespor
2019-11-10 10:00:00 Agri 1970 Spor 2 - 0 1877 Alemdagspor
2019-11-10 10:00:00 Elazig Belediyespor 1 - 1 Erbaaspor S
2019-11-10 10:00:00 Pazarspor 2 - 2 Bayrampasa
2019-11-10 10:00:00 Diyarbakirspor 1 - 2 Somaspor
2019-11-10 10:00:00 Yesilyurt Belediyespor 2 - 2 Golcukspor
2019-11-10 10:30:00 Bursa Niluferspor AS 2 - 1 Nazillispor
2019-11-10 10:30:00 Darica Genclerbirligi 1 - 1 Yimpas Yozgatspor
2019-11-10 10:30:00 Osmaniyespor 3 - 2 Yeni Altindag BS
2019-11-10 10:30:00 Nevsehirspor Genclik 0 - 1 Kelkit Belediye Hurriyet
2019-11-10 10:30:00 Korfez Bld. 3 - 0 Fatsa Belediyespor
2019-11-10 10:30:00 Erokspor 2 - 1 Tekirova Belediyespor
2019-11-10 10:30:00 Fethiyespor 0 - 0 Kozan Spor FK
2019-11-10 10:30:00 Payas BS 1975 1 - 2 Karsiyaka
2019-11-10 10:30:00 Manisaspor 0 - 2 Duzcespor
2019-11-10 10:30:00 Serik Belediyespor 3 - 1 Karaman Belediyesi Spor
2019-11-10 10:30:00 Catalca Spor 3 - 3 Aksarayspor
2019-11-10 10:30:00 Tokatspor 0 - 1 Cankaya FK
2019-11-10 10:30:00 Kizilcabolukspor 2 - 0 Sile Yildizspor
Russia Div 2
2019-11-10 11:00:00 Spartak Nalchik 0 - 2 Chernomorets Novorossiysk
2019-11-10 11:00:00 Legion Dynamo 2 - 0 Krasnodar III
2019-11-10 11:00:00 FK Biolog 2 - 1 Mashuk-KMV
2019-11-10 11:00:00 Spartak Vladikavkaz 3 - 4 Inter Cherkessk
2019-11-10 12:00:00 Urozhay Krasnodar 5 - 2 FK Makhachkala
2019-11-10 13:00:00 Druzhba Maykop 4 - 3 Stavropolye-2009
2019-11-10 14:00:00 SKA Rostov 1 - 3 Volgar Astrakhan
Kenya Super League
2019-11-10 09:00:00 SoNy Sugar 2 - 3 Mathare United
2019-11-10 12:00:00 Kericho 2 - 1 Nzoia United
2019-11-10 12:00:00 Kakamega Homeboyz 2 - 0 Weston Shitima
2019-11-10 12:00:00 Gor Mahia 4 - 1 AFC Leopards SC
2019-11-10 12:00:00 Sofapaka FC 2 - 1 Wazito FC
2019-11-10 12:00:00 Ulinzi Stars Nakuru 1 - 0 Bandari
USA National Premier Soccer League
2019-11-10 02:00:00 Red Sharks FC 2 - 1 High Desert FC
2019-11-10 04:05:00 Santa Ana F 2 - 1 LA10 FC
2019-11-10 04:25:00 Fontana International SC 4 - 5 Fury FC
2019-11-10 23:00:00 Independiente Darien 1 - 8 USA Soccer Stars FC
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-11-10 15:00:00 Berazategui 1 - 0 Victoriano Arenas
2019-11-10 18:30:00 Ferrocarril Midland 0 - 1 Ituzaingo
2019-11-10 18:30:00 General Lamadrid 0 - 1 Canuelas FC
2019-11-10 18:30:00 Deportivo Laferrere 1 - 1 Real Pilar