Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Argentine Division 1
2019-10-20 14:00:00 Aldosivi Mar del Plata 1 - 0 Defensa Y Justicia
2019-10-20 16:15:00 Gimnasia La Plata 0 - 1 Union Santa Fe
2019-10-20 18:30:00 CA Huracan 2 - 0 San Lorenzo
2019-10-20 20:50:00 Rosario Central 0 - 1 Velez Sarsfield
Austrian Bundesliga
2019-10-20 12:30:00 WSG Wattens 0 - 1 TSV Hartberg
2019-10-20 12:30:00 St.Polten 2 - 2 Austria Wien
2019-10-20 15:00:00 Rapid Wien 1 - 1 Wolfsberger AC
Brazil Serie A
2019-10-20 19:00:00 Sao Paulo 1 - 0 Avai FC SC
2019-10-20 19:00:00 Atletico Mineiro 2 - 0 Santos
2019-10-20 19:00:00 Internacional RS 0 - 1 Vasco da Gama
2019-10-20 21:00:00 Flamengo 2 - 0 Fluminense RJ
2019-10-20 22:00:00 Atletico Paranaense 1 - 1 Palmeiras
2019-10-20 22:00:00 Chapecoense SC 2 - 2 Goias
Belgian Pro League
2019-10-20 12:30:00 Mechelen 3 - 1 Royal Antwerp
2019-10-20 15:59:00 Anderlecht 4 - 1 Sint-Truidense
2019-10-20 18:00:00 Cercle Brugge 0 - 3 Charleroi
Poland Ekstraklasa
2019-10-20 13:00:00 Arka Gdynia 2 - 2 Lechia Gdansk
2019-10-20 15:30:00 Gornik Zabrze 1 - 1 LKS Lodz
Denmark Superligaen
2019-10-20 10:00:00 AC Horsens 1 - 0 Hobro
2019-10-20 12:00:00 Sonderjyske 1 - 4 Nordsjaelland
2019-10-20 12:10:00 Aarhus AGF 3 - 4 Silkeborg
2019-10-20 14:00:00 FC Copenhagen 3 - 1 Esbjerg
2019-10-20 15:59:00 Lyngby 0 - 3 Brondby IF
German Bundesliga
2019-10-20 13:30:00 FC Koln 3 - 0 SC Paderborn 07
2019-10-20 15:59:00 TSG Hoffenheim 2 - 0 Schalke 04
Russia Premier League
2019-10-20 08:30:00 Gazovik Orenburg 0 - 1 Kryliya Sovetov
2019-10-20 11:00:00 FC Ufa 1 - 1 CSKA Moscow
2019-10-20 13:30:00 Arsenal Tula 1 - 1 FK Sochi
2019-10-20 15:59:00 Dynamo Moscow 1 - 1 FC Krasnodar
France Ligue 1
2019-10-20 13:00:00 Bordeaux 0 - 1 Saint Etienne
2019-10-20 15:00:00 Monaco 3 - 2 Rennes
2019-10-20 19:00:00 Marseille 2 - 0 Strasbourg
Korea League
2019-10-20 05:00:00 Gangwon FC 3 - 2 FC Seoul
2019-10-20 07:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 3 - 0 Pohang Steelers
2019-10-20 09:00:00 Daegu FC 1 - 2 Ulsan Hyundai FC
Holland Eredivisie
2019-10-20 10:15:00 PEC Zwolle 3 - 1 ADO Den Haag
2019-10-20 12:30:00 Emmen 2 - 1 Fortuna Sittard
2019-10-20 12:30:00 Groningen 2 - 0 Sparta Rotterdam
2019-10-20 14:45:00 Feyenoord 1 - 1 Heracles Almelo
USA Major League Soccer
2019-10-20 02:15:00 Real Salt Lake 2 - 1 Portland Timbers
2019-10-20 19:20:00 Philadelphia Union 3 - 3 New York Red Bulls
Norwegian Tippeligaen
2019-10-20 15:59:00 Stromsgodset 1 - 1 Lillestrom
2019-10-20 15:59:00 Molde 3 - 1 Haugesund
2019-10-20 15:59:00 Ranheim IL 4 - 1 Odd Grenland
2019-10-20 15:59:00 Viking 2 - 1 Tromso IL
2019-10-20 18:00:00 Sarpsborg 08 1 - 1 Brann
Swedish Allsvenskan
2019-10-20 13:00:00 Falkenberg 1 - 5 AIK Solna
2019-10-20 13:00:00 Hammarby 2 - 0 Malmo FF
2019-10-20 15:30:00 IFK Norrkoping FK 1 - 0 Kalmar
Swiss Super League
2019-10-20 14:00:00 Servette 1 - 2 St. Gallen
2019-10-20 14:00:00 Luzern 3 - 1 FC Sion
2019-10-20 14:00:00 Lugano 0 - 0 FC Zurich
Scottish Premier League
2019-10-20 11:15:00 Heart of Midlothian 1 - 1 Glasgow Rangers
Turkish Super Liga
2019-10-20 11:00:00 Kayserispor 1 - 1 Kasimpasa
2019-10-20 13:30:00 Alanyaspor 5 - 2 Caykur Rizespor
2019-10-20 15:59:00 Denizlispor 1 - 2 Fenerbahce
Spanish La Liga
2019-10-20 10:00:00 Alaves 2 - 0 Celta Vigo
2019-10-20 12:00:00 Real Sociedad 3 - 1 Real Betis
2019-10-20 14:00:00 RCD Espanyol 0 - 1 Villarreal
2019-10-20 16:30:00 Athletic Bilbao 1 - 1 Real Valladolid
2019-10-20 19:00:00 Sevilla 1 - 0 Levante
Greece National A
2019-10-20 13:45:00 Panionios 0 - 1 Asteras Tripolis
2019-10-20 14:00:00 SKODA Xanthi 0 - 1 Aris Thessaloniki
2019-10-20 15:00:00 PAOK Saloniki 3 - 0 Lamia
2019-10-20 16:30:00 AEK Athens 3 - 2 Volos NFC
2019-10-20 17:00:00 Atromitos Athens 0 - 1 Panathinaikos
Spanish Segunda Division
2019-10-20 10:00:00 Fuenlabrada 0 - 1 Albacete
2019-10-20 14:00:00 Deportivo La Coruna 0 - 2 Malaga
2019-10-20 15:59:00 Real Oviedo 4 - 2 Girona
2019-10-20 15:59:00 Tenerife 3 - 3 Racing Santander
2019-10-20 19:00:00 Real Zaragoza 1 - 2 Mirandes
Italian Serie A
2019-10-20 10:30:00 Sassuolo 3 - 4 Inter Milan
2019-10-20 13:00:00 Sampdoria 0 - 0 AS Roma
2019-10-20 13:00:00 Cagliari 2 - 0 Spal
2019-10-20 13:00:00 Udinese 1 - 0 Torino
2019-10-20 15:59:00 Parma 5 - 1 Genoa
2019-10-20 18:45:00 AC Milan 2 - 2 Lecce
English Premier League
2019-10-20 15:30:00 Manchester United 1 - 1 Liverpool
England Championship
2019-10-20 13:00:00 Wigan Athletic 1 - 0 Nottingham Forest
England League 1
2019-10-20 11:00:00 Accrington Stanley 2 - 0 Ipswich Town
Italian Serie B
2019-10-20 13:00:00 Chievo 2 - 0 Ascoli
2019-10-20 13:00:00 Pisa 1 - 1 Crotone
2019-10-20 19:00:00 Empoli 1 - 1 Cremonese
International Club Friendly
2019-10-20 02:00:00 Napa Valley 1839 0 - 7 New York universe B team
2019-10-20 09:45:00 College Corinthians 1 - 0 Avomdale United
2019-10-20 13:00:00 Ytterhogdal IK 2 - 2 Karlbergs BK
Chinese Super League
2019-10-20 07:30:00 Tianjin Teda 1 - 0 Beijing Renhe
2019-10-20 11:35:00 Shanghai Shenhua 2 - 1 Dalian Aerbin
2019-10-20 11:35:00 Jiangsu Suning FC 4 - 1 Hebei HX Xingfu
2019-10-20 11:35:00 Henan Jianye 1 - 0 Chongqing SWM Motors
Chinese Football Association Jia League
2019-10-20 07:30:00 Shanxi Chang An Athletic FC 1 - 2 Changchun Yatai
Portugal Campeonato Nacional
2019-10-20 13:00:00 Aguias do Moradal 0 - 5 Vitoria Setubal
2019-10-20 14:00:00 Marinhense 1 - 0 Fatima
2019-10-20 14:00:00 GD Vitoria Sernache 0 - 0 Sertanense FC
2019-10-20 14:00:00 Varzim 1 - 0 Estoril
2019-10-20 14:00:00 CD Mafra 0 - 0 Fafe
2019-10-20 14:00:00 Oliveirense 0 - 3 Santa Clara
2019-10-20 14:00:00 Lusitania 1 - 1 FC Famalicao
2019-10-20 14:00:00 Olimpico Montijo 0 - 1 Anadia
2019-10-20 14:00:00 FC Arouca 1 - 0 Merelinense
2019-10-20 14:00:00 Casa Pia AC 1 - 3 Vizela
2019-10-20 14:00:00 Loures 2 - 2 Benfica C.Branco
2019-10-20 14:00:00 Sal gadacz 1 - 0 Agueda
2019-10-20 15:00:00 GD Chaves 0 - 0 Boavista FC
2019-10-20 15:35:00 Valadares Gaia FC 0 - 0 Kane Rush
2019-10-20 15:59:00 Beira Mar 2 - 2 Maritimo
2019-10-20 18:45:00 Leixoes 4 - 2 Praiense
Scotland FA Cup
2019-10-20 14:00:00 Stirling University 0 - 2 Linlithgow Rose
Ukrainian Premier League
2019-10-20 11:00:00 FC Mariupol 1 - 0 Dnipro-1
2019-10-20 14:00:00 Dynamo Kyiv 1 - 0 PFC Oleksandria
2019-10-20 16:30:00 Olimpic Donetsk 2 - 0 FC Vorskla Poltava
Slovenia 2.Liga
2019-10-20 13:00:00 Brda 0 - 1 NK Brezice
Sweden Superettan
2019-10-20 13:00:00 IK Brage 3 - 1 Jonkopings Sodra IF
2019-10-20 15:30:00 Norrby IF 4 - 0 Trelleborgs FF
Norway Adeccoligaen
2019-10-20 13:00:00 Nest Sotra 3 - 0 Sandnes Ulf
2019-10-20 13:00:00 Strommen 2 - 1 Raufoss
2019-10-20 15:59:00 Skeid Oslo 1 - 2 Ullensaker/Kisa IL
2019-10-20 15:59:00 Tromsdalen 0 - 1 Aalesund FK
2019-10-20 15:59:00 Sandefjord 3 - 0 Notodden FK
2019-10-20 15:59:00 Start Kristiansand 0 - 0 KFUM Oslo
2019-10-20 15:59:00 Sogndal 4 - 0 Jerv
Romania Liga I
2019-10-20 12:30:00 FC Clinceni 0 - 0 FC Viitorul Constanta
2019-10-20 14:45:00 Sepsi 2 - 3 FC Astra Giurgiu
2019-10-20 17:30:00 Chindia Targoviste 1 - 2 Steaua Bucuresti
Danish 1st Division
2019-10-20 11:45:00 Naestved 1 - 0 Skive IK
2019-10-20 12:00:00 Herfolge Boldklub Koge 2 - 1 Roskilde
2019-10-20 12:00:00 Nykobing FC 0 - 5 Fredericia
Austria Erste Division
2019-10-20 08:30:00 Kapfenberg 2 - 0 Grazer AK
Turkey 2 Ligi A
2019-10-20 11:00:00 Keciorengucu 1 - 0 Balikesirspor
2019-10-20 13:30:00 Boluspor 2 - 0 Giresunspor
2019-10-20 15:59:00 Adanaspor 2 - 2 Istanbulspor
2019-10-20 15:59:00 Altinordu 0 - 3 Altay Spor Kulubu
Bulgaria Premier League
2019-10-20 14:45:00 Lokomotiv Plovdiv 1 - 0 CSKA Sofia
Slovak Super Liga
2019-10-20 15:00:00 Trencin 2 - 3 FK Senica
2019-10-20 15:59:00 Dunajska Streda 2 - 1 Zlate Moravce
Croatia 1.Division
2019-10-20 13:00:00 Inter Zapresic 3 - 3 ZNK Osijek
2019-10-20 15:30:00 NK Lokomotiva Zagreb 0 - 0 Hajduk Split
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-10-20 13:30:00 FC Viktoria Plzen 3 - 0 Banik Ostrava
2019-10-20 13:30:00 MFK Karvina 0 - 2 Synot Slovacko
2019-10-20 13:30:00 Bohemians 1905 1 - 0 Opava
2019-10-20 15:59:00 Teplice 1 - 1 Sparta Praha
Belgian Second Division
2019-10-20 14:00:00 KVSK Lommel 0 - 2 Oud Heverlee
Primera Division de Mexico
2019-10-20 02:00:00 Necaxa 2 - 2 Club America
2019-10-20 17:00:00 Pumas U.N.A.M. 1 - 2 Club Leon
Italy C1A
2019-10-20 13:00:00 Como 2 - 0 Pontedera
2019-10-20 13:00:00 Gozzano 0 - 0 Olbia
2019-10-20 13:00:00 Novara 2 - 1 Carrarese
2019-10-20 13:00:00 Us Pergolettese 0 - 1 Robur Siena S.S.D.
2019-10-20 13:00:00 Pistoiese 1 - 1 Giana
2019-10-20 13:00:00 Imolese 0 - 1 Feralpisalo
2019-10-20 13:00:00 Rimini 1 - 1 Cesena
2019-10-20 13:00:00 Triestina 2 - 0 Padova
2019-10-20 13:00:00 Avellino 2 - 2 Bari
2019-10-20 13:00:00 Bisceglie 1913 0 - 1 Ternana
2019-10-20 13:00:00 AC Monopoli 1 - 2 Reggina
2019-10-20 13:00:00 ASD Sicula Leonzio 1 - 2 Rieti
2019-10-20 13:00:00 Vibonese 5 - 0 Catania
2019-10-20 15:30:00 Albinoleffe 2 - 0 Lecco
2019-10-20 15:30:00 JuventusU23 2 - 1 Renate AC
2019-10-20 15:30:00 Carpi 2 - 0 Alma Juventus Fano
2019-10-20 15:30:00 Vicenza 1 - 0 Reggio Audace FC
2019-10-20 15:30:00 Vis Pesaro 1 - 0 Piacenza
2019-10-20 15:30:00 Catanzaro 0 - 2 Potenza
2019-10-20 15:30:00 Cavese 0 - 0 US Casertana 1908
2019-10-20 15:30:00 Teramo 2 - 1 Paganese
Cyprus 1 Division
2019-10-20 14:00:00 E.N.Paralimniou 0 - 1 Nea Salamis
2019-10-20 15:00:00 Anorthosis Famagusta FC 0 - 0 Omonia Nicosia FC
2019-10-20 15:59:00 Olympiakos Nicosia FC 1 - 1 AEP Paphos
UEFA European U-17 Football Championship
2019-10-20 11:00:00 Austria U17 4 - 1 Bulgaria U17
2019-10-20 15:30:00 Norway U17 8 - 0 Malta U17
Finland Ykkonen
2019-10-20 11:00:00 Jaro 3 - 0 AC Kajaani
2019-10-20 11:00:00 TPV Tampere 1 - 0 KTP Kotka
2019-10-20 11:00:00 FC Haka 2 - 1 Mypa
2019-10-20 11:00:00 Ekenas IF Fotboll 2 - 2 AC Oulu
2019-10-20 11:00:00 TPS Turku 0 - 0 MuSa
Latvian Higher League
2019-10-20 11:00:00 FK Spartaks 2 - 2 Metta/LU Riga
2019-10-20 14:00:00 FK Liepaja 2 - 3 FK Valmiera
Lithuania - 1.Division
2019-10-20 15:59:00 FK Zalgiris Vilnius 1 - 3 Suduva
Sweden Division 1
2019-10-20 13:00:00 Bodens BK 4 - 2 Karlstad BK
2019-10-20 13:00:00 Sollentuna United 1 - 2 Tegs SK
2019-10-20 13:00:00 Akropolis IF 3 - 1 Vasalunds IF
2019-10-20 14:00:00 IFK Varnamo 0 - 1 Assyriska Turab IK JKP
2019-10-20 14:00:00 Umea FC 3 - 1 Rynninge IK
2019-10-20 14:00:00 Landskrona BoIS 2 - 0 Eskilsminne IF
2019-10-20 15:00:00 FC Trollhattan 1 - 1 Kristianstads FF
Belarusian Premier League
2019-10-20 11:30:00 FC Torpedo Zhodino 1 - 3 FK Isloch Minsk
2019-10-20 14:00:00 Dnepr Mogilev 2 - 0 Shakhter Soligorsk
2019-10-20 15:59:00 Dinamo Brest 3 - 2 Slutsksakhar Slutsk
Primera Division de Uruguay
2019-10-20 19:00:00 CA Juventud 0 - 0 Liverpool URU
2019-10-20 19:00:00 Rampla Juniors FC 1 - 1 Wanderers FC
2019-10-20 19:00:00 CA River Plate 3 - 2 Cerro Largo
2019-10-20 19:00:00 Defensor Sporting Montevideo 4 - 0 Racing Club Montevideo
2019-10-20 21:05:00 CA Penarol 1 - 0 Boston River
Peru Primera Division
2019-10-20 01:00:00 Sport Boys 0 - 0 Dep.San Martin
2019-10-20 16:15:00 Sporting Cristal 4 - 0 Molinos El Pirata
2019-10-20 18:30:00 Deportivo Municipal 0 - 0 UTC Cajamarca
2019-10-20 21:00:00 Univ.Cesar Vallejo 0 - 0 Universitario De Deportes
Slovenia 1.Liga
2019-10-20 12:30:00 Tabor Sezana 4 - 1 Maribor
2019-10-20 14:30:00 NK Aluminij 5 - 1 ASK Bravo Publikum
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-10-20 01:00:00 Atletico Junior Barranquilla 1 - 0 Millonarios
2019-10-20 20:15:00 Aguilas Doradas 1 - 4 Deportivo Cali
2019-10-20 22:00:00 Independiente Santa Fe 2 - 0 Union Magdalena
Australia A-League
2019-10-20 05:00:00 Melbourne City 2 - 1 Adelaide United
2019-10-20 07:00:00 Sydney FC 2 - 1 Wellington Phoenix
Persian Gulf Pro League
2019-10-20 12:30:00 Mashin Sazi 2 - 3 Foolad Khozestan
2019-10-20 14:30:00 Pars Jonoubi Jam 0 - 0 Sanat-Naft
2019-10-20 14:30:00 Persepolis 2 - 1 Peykan
J-League Division 2
2019-10-20 04:00:00 Kagoshima United 0 - 0 Renofa Yamaguchi
2019-10-20 05:00:00 Mito Hollyhock 1 - 1 Machida Zelvia
2019-10-20 05:00:00 Tochigi SC 0 - 2 FC Ryukyu
2019-10-20 05:00:00 Zweigen Kanazawa FC 1 - 0 Montedio Yamagata
2019-10-20 05:00:00 FC Gifu 2 - 0 Ehime FC
2019-10-20 06:00:00 JEF United Ichihara Chiba 0 - 3 Kashiwa Reysol
2019-10-20 07:00:00 Fagiano Okayama 2 - 1 V-Varen Nagasaki
Czech Republic 2.Liga
2019-10-20 13:30:00 FK Graffin Vlasim 0 - 2 Hradec Kralove
Saudi Professional League
2019-10-20 15:25:00 Abha 1 - 1 Al-Feiha
2019-10-20 17:00:00 Al-Faisaly Harmah 1 - 0 Al-Hazm
Hong Kong Premier League
2019-10-20 06:30:00 LeeMan 1 - 0 Biu Chun Rangers
2019-10-20 06:30:00 Happy Valley 3 - 3 Sun Pegasus
2019-10-20 09:30:00 Eastern A.A Football Team 0 - 1 Southern District
Qatar League
2019-10-20 14:25:00 Umm Salal 0 - 1 Al Duhail
2019-10-20 16:35:00 Al-Arabi SC 0 - 1 Al-Garrafa
Syrian League
2019-10-20 12:00:00 Al futowa 2 - 0 Al Sahel Tartous
2019-10-20 12:00:00 Al Ittihad (SYR) 1 - 1 Al Wathbah
2019-10-20 12:00:00 Al Nawair 0 - 0 Teshrin SC
2019-10-20 12:00:00 Al-Wahda Damascus 1 - 0 Al-Jaish Damascus
2019-10-20 12:00:00 Jableh SC 1 - 4 Al-Shorta Damascus
2019-10-20 17:00:00 Hutteen FC 2 - 1 Al-Taleiah
Botola Pro 1
2019-10-20 14:00:00 FAR Forces Armee Royales 2 - 0 RCOZ Oued Zem
2019-10-20 15:59:00 Renaissance Zmamra 1 - 1 Olympique de Safi
2019-10-20 18:00:00 OCK Olympique de Khouribga 1 - 1 Union Touarga Sport Rabat
Kuwaiti Premier League
2019-10-20 15:59:00 Al-Salmiyah 1 - 2 Kazma
Bosnia and Herzegovina Premier League
2019-10-20 15:00:00 NK Siroki Brijeg 2 - 0 Sloboda
Estonia Champions League
2019-10-20 10:00:00 Tartu JK Maag Tammeka 1 - 3 Viljandi Tulevik
2019-10-20 12:00:00 Nomme JK Kalju 2 - 1 FC Flora Tallinn
Primera Division de Paraguay
2019-10-20 20:45:00 Cerro Porteno 2 - 0 Sportivo San Lorenzo
2019-10-20 22:45:00 Sportivo Luqueno 1 - 0 Guarani CA
Brazil Serie B
2019-10-20 19:00:00 Brasil de Pelotas 0 - 0 Sport Club Recife PE
Moldova Divizia Nationala
2019-10-20 10:00:00 Codru Lozova 0 - 0 Speranta Nisporeni
2019-10-20 11:00:00 FC Sfintul Gheorghe 0 - 2 CS Petrocub
Primera Division de Venezuela
2019-10-20 20:00:00 Estudiantes Merida FC 2 - 1 Carabobo FC
2019-10-20 20:00:00 Zulia FC 0 - 1 LALA FC
2019-10-20 20:00:00 Trujillanos 1 - 1 Deportivo La Guaira
2019-10-20 21:00:00 Caracas FC 3 - 1 Portuguesa FC
2019-10-20 21:00:00 Mineros de Guayana 1 - 0 Atletico Venezuela
2019-10-20 21:05:00 Deportivo Tachira 1 - 1 Zamora Barinas
2019-10-20 22:00:00 Academia Puerto Cabello 4 - 0 Llaneros de Guanare FC
Argentine Division 2
2019-10-20 14:00:00 Guillermo Brown 0 - 1 Atletico Mitre de Santiago del Estero
2019-10-20 18:30:00 Atletico Atlanta 3 - 1 San Martin San Juan
2019-10-20 20:00:00 San Martin Tucuman 3 - 0 Atletico Rafaela
2019-10-20 21:00:00 Almagro 2 - 1 Quilmes
2019-10-20 21:00:00 Instituto 1 - 1 All Boys
2019-10-20 21:30:00 Independiente Rivadavia 1 - 1 Agropecuario de Carlos Casares
2019-10-20 22:00:00 Villa Dalmine 0 - 0 Defensores de Belgrano
2019-10-20 23:00:00 Sarmiento Junin 1 - 1 Club Atletico Tigre
French Feminines D1
2019-10-20 12:45:00 Dijon w 0 - 0 Lyon (w)
German Frauen Bundesliga
2019-10-20 12:00:00 SG Essen-Schonebeck (w) 3 - 1 Koln (w)
2019-10-20 12:00:00 Bayern Munchen (w) 3 - 1 Turbine Potsdam (w)
2019-10-20 12:00:00 SC Sand (w) 0 - 2 FCR 2001 Duisburg ?w?
2019-10-20 12:00:00 SC Freiburg (w) 4 - 0 USV Jena (w)
2019-10-20 12:00:00 FFC Frankfurt (w) 0 - 3 VfL Wolfsburg (w)
Sweden Damallsvenskan
2019-10-20 11:00:00 Djurgardens (w) 3 - 3 Pitea IF (w)
2019-10-20 13:00:00 FC Rosengard (w) 1 - 1 Vittsjo GIK (w)
2019-10-20 13:00:00 Kopparbergs Goteborg (w) 2 - 1 Vaxjo FF (w)
2019-10-20 15:00:00 Linkopings (w) 3 - 0 IF Limhamn Bunkeflo (w)
USL First Division
2019-10-20 00:30:00 San Antonio 2 - 2 Colorado Springs Switchbacks FC
2019-10-20 01:30:00 New Mexico United 2 - 0 Las Vegas Lights
2019-10-20 02:00:00 Los Angeles Galaxy II 2 - 0 El Paso Locomotive FC
2019-10-20 02:00:00 Tacoma Defiance 3 - 1 Austin Bold
2019-10-20 02:00:00 Orange County Blues FC 2 - 0 Fresno FC
2019-10-20 21:30:00 Birmingham Legion 0 - 1 Pittsburgh Riverhounds
J-League Division 2
2019-10-20 04:00:00 Cerezo Osaka Sakai (w) 5 - 1 Shizuoka Sangyo University (W)
2019-10-20 04:00:00 Orca Kamogawa FC (w) 1 - 1 Yamato Sylphid (w)
2019-10-20 04:00:00 AS Harima ALBION (w) 3 - 0 Setagaya Sfida (w)
J-League Division 1
2019-10-20 04:00:00 Vegalta Sendai (w) 1 - 0 Nippon Sport Science Universit (W)
2019-10-20 04:00:00 Albirex Niigata (w) 0 - 1 Urawa Red Diamonds (w)
2019-10-20 06:00:00 NTV Beleza (w) 2 - 1 INAC (w)
Denmark Woman League Divison 2
2019-10-20 10:30:00 Aarhus 1900 (w) 1 - 3 Fortuna Hjorring B (w)
Kazakhstan Premier League
2019-10-20 08:00:00 Tobol Kostanai 1 - 2 Ordabasy
2019-10-20 10:00:00 FK Taraz 0 - 0 FC Shakhtyor Karagandy
2019-10-20 11:00:00 FK Aktobe Lento 1 - 2 Okzhetpes
2019-10-20 14:00:00 Lokomotiv Astana 3 - 1 FC Kairat Almaty
Armenia Premier League
2019-10-20 11:00:00 Alashkert 0 - 1 Lori Vanadzor
2019-10-20 13:30:00 FC Pyunik 1 - 2 Banants
Women Norwegian Toppserien
2019-10-20 12:00:00 Arna Bjornar (w) 0 - 0 Trondheims Orn (w)
2019-10-20 13:00:00 Kolbotn (w) 2 - 2 LSK Kvinner (w)
Finland Women Premier League
2019-10-20 11:00:00 HJK Helsinki (w) 3 - 1 Honka Espoo (w)
2019-10-20 11:00:00 TiPS Vantaa (w) 0 - 1 Aland United (w)
2019-10-20 11:00:00 KuPs ?W? 3 - 0 Jyvaskylan Pallokerho (w)
Russia Youth Championship League
2019-10-20 05:00:00 Ufa Youth 0 - 5 CSKA Moscow (R)
2019-10-20 10:00:00 Dinamo Moscow Youth 5 - 1 FK Krasnodar Youth
Swden Women Division 2
2019-10-20 10:00:00 Umea IK (w) 2 - 0 Borgeby FK (w)
2019-10-20 10:00:00 Lidkopings FK (w) 3 - 1 Moron BK (w)
2019-10-20 11:30:00 Sundsvalls DFF (w) 0 - 1 Asarums IF FK (w)
2019-10-20 14:00:00 Assi IF (w) 0 - 0 Kvarnsvedens IK (w)
Poland Mloda Ekstraklasa
2019-10-20 09:00:00 Cracovia Krakow (Youth) 2 - 3 Wisla Krakow (Youth)
2019-10-20 10:00:00 Gornik Zabrze (Youth) 2 - 1 Lechia Gdansk (Youth)
2019-10-20 11:00:00 Escola Varsovia Warszawa Youth 0 - 4 Zha Buse U19
Costa Rica Primera Division
2019-10-20 02:00:00 Herediano 3 - 1 AD San Carlos
2019-10-20 17:05:00 Universidad de Costa Rica 1 - 1 Perez Zeledon
2019-10-20 17:10:00 AD Grecia 0 - 1 Cartagines Deportiva SA
2019-10-20 21:05:00 ADR Jicaral 2 - 0 Guadalupe FC
2019-10-20 21:05:00 Santos De Guapiles 0 - 2 Alajuelense
Primera Division de El Salvador
2019-10-20 00:30:00 CD Chalatenango 0 - 2 Alianza San Salvador
2019-10-20 21:00:00 Jocoro FC 1 - 2 Municipal Limeno
2019-10-20 21:00:00 Once Municipal 0 - 1 Aguila
2019-10-20 21:15:00 CD FAS 3 - 1 Independiente San Vicente
Luxembourg National Division
2019-10-20 14:00:00 Fola Esch 2 - 1 F91 Dudelange
2019-10-20 14:00:00 US Mondorf-les-Bains 0 - 4 Racing Beirut
2019-10-20 14:00:00 Etzella Ettelbruck 1 - 2 CS Petange
Japan Youth Sahara Cup
2019-10-20 01:00:00 Nagoya Grampus Eight (Youth) 5 - 3 Okayama Am
2019-10-20 02:00:00 Sanfrecce Hiroshima (Youth) 3 - 1 Tochigi SC (Youth)
2019-10-20 02:00:00 Jubilo Iwata (Youth) 4 - 0 Blaublitz Akita Am
2019-10-20 02:00:00 Shimizu S-Pulse (Youth) 2 - 1 JEF United Ichihara (Youth)
2019-10-20 02:00:00 Urawa Red Diamonds (Youth) 1 - 0 Kamatamare Sanuki Am
2019-10-20 04:00:00 Avispa Fukuoka (Youth) 2 - 1 Mito Hollyhock (Youth)
2019-10-20 05:00:00 Kashima Antlers (Youth) 3 - 1 Consadole Sapporo (Youth)
UEFA European Women
2019-10-20 10:00:00 Czech Republic (w) U17 4 - 0 Georgia (w) U17
2019-10-20 10:00:00 Finland (w) U17 5 - 1 Estonia (w) U17
2019-10-20 11:30:00 Scotland (w) U17 0 - 4 Italy (w) U17
2019-10-20 11:30:00 Montenegro (w)U17 1 - 1 Northern Ireland (w) U17
2019-10-20 12:00:00 Norway (w) U17 5 - 0 Azerbaijan (w) U17
2019-10-20 15:00:00 Serbia (w) U17 4 - 2 Ukraine (w) U17
2019-10-20 15:00:00 Slovakia (w) U17 1 - 3 Austria (w) U17
2019-10-20 16:30:00 Faroe Islands (w) U17 0 - 4 Slovenia (w) U17
Malta Premier League
2019-10-20 13:00:00 Gudja United 0 - 1 Valletta FC
2019-10-20 15:15:00 Tarxien Rainbows F.C 1 - 3 Balzan FC
Georgia Primera Division
2019-10-20 11:00:00 Chikhura Sachkhere 3 - 2 FC Metalurgi Rustavi
2019-10-20 13:00:00 WIT Georgia Tbilisi 0 - 0 FC Sioni Bolnisi
2019-10-20 15:00:00 Dila Gori 0 - 0 Dinamo Batumi
Faroe Islands Formuladeildin
2019-10-20 14:00:00 KI Klaksvik 3 - 2 NSI Runavik
2019-10-20 14:00:00 EB Streymur 1 - 2 AB Argir
2019-10-20 14:00:00 Vikingur Gotu 0 - 1 B36 Torshavn
2019-10-20 14:00:00 HB Torshavn 3 - 0 TB/FCS/Royn
2019-10-20 14:00:00 IF Fuglafjordur 1 - 3 Skala Itrottarfelag
Primera Division de Honduras
2019-10-20 01:15:00 Honduras Progreso 0 - 1 Real Sociedad Tocoa
2019-10-20 22:00:00 CD Olimpia 1 - 0 Lobos UPNFM
2019-10-20 22:00:00 Platense 0 - 4 C.D. Real de Minas
2019-10-20 23:00:00 Real Espana 2 - 4 Marathon
Liga Nacional de Guatemala
2019-10-20 02:00:00 Xelaju MC 0 - 0 Malacateco
2019-10-20 17:00:00 C.S.D. Comunicaciones 0 - 1 CSD Municipal
2019-10-20 17:30:00 Antigua GFC 2 - 0 CD Puerto de Iztapa
2019-10-20 18:00:00 Santa Lucia Cotzumalguapa 2 - 3 Coban Imperial
2019-10-20 20:30:00 Guastatoya 3 - 0 Deportivo Mixco
Futsal Spain Division De Honor
2019-10-20 10:00:00 DKV Seguros Zaragoza Indoor So 1 - 2 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal
2019-10-20 10:30:00 F.C.Barcelona Futsal 2 - 3 Palma Futsal
Primera Division de Ecuador
2019-10-20 17:00:00 Sociedad Deportivo Quito 3 - 0 Faure Za Amarilla
2019-10-20 19:15:00 Liga Dep. Universitaria Quito 1 - 1 Delfin SC
2019-10-20 22:00:00 Barcelona SC(ECU) 0 - 3 Club Sport Emelec
Azerbaijan Premier League
2019-10-20 13:00:00 FC Neftci Baku 3 - 0 Zira FK
2019-10-20 15:30:00 Sabail 0 - 2 Standard Sumgayit
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-10-20 08:00:00 Torino U20 1 - 3 Cagliari U20
2019-10-20 13:00:00 Cosenza Calcio Youth 4 - 0 Juve Stabia U20
2019-10-20 15:00:00 Fiorentina U20 1 - 1 Chievo U20
German 3.Liga
2019-10-20 11:00:00 Zwickau 3 - 0 Bayern Munchen (Youth)
2019-10-20 12:00:00 Carl Zeiss Jena 1 - 1 Wurzburger Kickers
Thai Premier League
2019-10-20 11:00:00 Muang Thong United 0 - 2 Chonburi Shark FC
2019-10-20 11:00:00 Ratchaburi FC 2 - 2 Bangkok United FC
2019-10-20 11:00:00 Buriram United 3 - 1 Port FC
2019-10-20 11:00:00 Chiangrai United 4 - 1 Prachuap Khiri Khan
2019-10-20 11:00:00 Chainat FC 1 - 3 Nakhon Ratchasima
2019-10-20 11:00:00 Sukhothai 2 - 1 Trat FC
2019-10-20 11:00:00 Samut Prakan City 2 - 3 Suphanburi FC
2019-10-20 11:00:00 PTT FC Rayong 2 - 3 Chiangmai FC
Hungary NB ?
2019-10-20 12:30:00 Dorogi FC 3 - 0 Budaorsi SC
2019-10-20 12:30:00 Kazincbarcika 1 - 2 Gyirmot SE
2019-10-20 12:30:00 SOROKSAR 0 - 1 Csakvari TK
2019-10-20 15:00:00 Vasas 3 - 2 Szombathelyi Haladas
2019-10-20 15:00:00 Gyori ETO 0 - 0 Vac-Dunakanyar
2019-10-20 15:00:00 Duna-Tisza 2 - 1 Bodajk FC Siofok
2019-10-20 15:00:00 Bekescsaba 1 - 1 Szolnoki MAV FC
2019-10-20 15:00:00 FC Ajka 1 - 0 Szegedi AK
2019-10-20 15:59:00 MTK Hungaria 2 - 1 Dafuji cloth MTE
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-10-20 08:15:00 Otrokovice 2 - 3 Slavia Kromeriz
2019-10-20 08:15:00 Sigma Olomouc B 0 - 1 Velke Mezirici
2019-10-20 08:15:00 Slovacko II 1 - 3 Blansko
2019-10-20 08:15:00 Bohemians1905 B 3 - 0 FK Prepere
2019-10-20 08:15:00 Chlumec nad Cidlinou 2 - 1 FK Zbuzany 1953
2019-10-20 08:15:00 Slovan Liberec II 1 - 2 Pardubice B
2019-10-20 08:15:00 Sparta Praha B 1 - 2 FC Pisek
2019-10-20 08:30:00 Teplice B 1 - 3 SK Zapy
2019-10-20 08:30:00 Karlovy Vary Dvory 2 - 3 Domazlice
2019-10-20 09:00:00 Mlada Boleslav B 2 - 1 Dukla Praha B
2019-10-20 13:30:00 FK MAS Taborsko 3 - 0 SK Rakovnik
2019-10-20 13:30:00 Sokol Hostoun 2 - 1 FK Kraluv Dvur
Denmark Womans League
2019-10-20 11:00:00 VSK Aarhus(w) 3 - 2 Brondby IF (w)
2019-10-20 12:30:00 Fortuna Hjorring (w) 4 - 0 Skovlunde IF (w)
Turkey Bayanlar 1. Ligi
2019-10-20 08:00:00 Kocaeli Bayan (W) 1 - 0 Fatih Vatan Spor (w)
2019-10-20 09:30:00 Atasehir Belediyesi (w) 0 - 2 Besiktas (w)
Japan Football League
2019-10-20 04:00:00 Osaka FC 0 - 1 Yokogawa Musashino
2019-10-20 04:00:00 Imabari FC 1 - 1 Sony Sendai
2019-10-20 04:00:00 Run Mel Aomori 4 - 0 Ryutsu Keizai University
2019-10-20 04:00:00 Veertien Kuwana 2 - 2 Honda FC
2019-10-20 04:00:00 Matsue City FC 0 - 0 Mio Biwako Shiga
2019-10-20 04:00:00 Maruyasu Industries 1 - 1 Miyazaki
USA Women
2019-10-20 17:30:00 North Carolina (w) 1 - 1 Seattle Reign (w)
2019-10-20 19:30:00 Chicago Red Stars (w) 1 - 0 Portland Thorns FC (w)
BSWCP
2019-10-20 18:45:00 Semillero Samario Beach 2 - 6 UDC La Castellana Beach
Mexico Primera Divison A
2019-10-20 17:00:00 Celaya FC 4 - 0 Loros Universidad
English Women's Conference South
2019-10-20 13:00:00 Cardiff City (w) 1 - 2 Plymouth Argyle (w)
2019-10-20 13:00:00 Gillingham (w) 0 - 4 Watford (w)
Ukraine Division 2
2019-10-20 13:00:00 Metalurh Zaporizhya 1 - 1 MFK Mikolaiv
2019-10-20 13:30:00 Rukh Vynnyky 1 - 0 FC Inhulets Petrove
Andorra Super league
2019-10-20 10:00:00 Sant Julia 1 - 0 CE Carroi
2019-10-20 12:00:00 UE Engordany 3 - 1 FC Ordino
2019-10-20 14:00:00 Inter Club Escaldes 1 - 0 FC Santa Coloma
2019-10-20 15:59:00 Atletic Club D Escaldes 0 - 1 UE Santa Coloma
Copa Libertadores Femenino
2019-10-20 00:30:00 UAI Urquiza (w) 6 - 0 Municipalidad de Majes (w)
2019-10-20 00:30:00 Independiente Medellin (w) 1 - 1 Santiago Morning (w)
2019-10-20 00:30:00 Club Nanas (w) 1 - 6 America de Cali (w)
Lithuania - 2.Division
2019-10-20 11:00:00 Lietava Jonava 1 - 2 FK Trakai II
2019-10-20 11:00:00 FC Pakruojis 1 - 9 Dziugas Telsiai
2019-10-20 12:00:00 Siauliai 5 - 2 Baltijos Futbolo Akademija
2019-10-20 12:00:00 Atomsfera Mazeikiai 0 - 6 Taip
2019-10-20 13:00:00 Hegelmann Litauen 8 - 1 FK Zalgiris Vilnius B
2019-10-20 15:00:00 Nevezis Kedainiai 0 - 3 Alytis Alytus
South Africa First League
2019-10-20 13:30:00 TS Galaxy 1 - 1 JDR Stars
2019-10-20 13:30:00 Richards Bay 1 - 2 Real Kings
Argentina Prim C Metropolitana
2019-10-20 16:15:00 Flandria 1 - 1 San Telmo
2019-10-20 18:30:00 Los Andes 1 - 2 Deportivo Armenio
2019-10-20 18:30:00 CA San Miguel 1 - 1 Sacachispas
UAE RL
2019-10-20 14:30:00 Baniyas SC Reserves 1 - 2 Al Ahli Dubai Reserves
2019-10-20 14:30:00 Al-Sharjah (R) 0 - 1 Al Wasl SC Reserves
2019-10-20 14:30:00 Hatta Dubai Reserves 1 - 2 Al Ain SCC Reserves
2019-10-20 14:30:00 Al Nasr SC Reserves 0 - 1 Al Wahda Abu Dhabi Reserves
2019-10-20 14:30:00 Al-Jazira Reserve 3 - 0 Khor Fakkan Reserves
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-10-20 07:15:00 ED Moratalaz 3 - 2 Atletico Pinto
2019-10-20 09:00:00 Leganes B 3 - 0 SAD Villaverde San Andres
2019-10-20 09:00:00 Elche CF Ilicitano 0 - 1 CD Olimpic Xativa
2019-10-20 09:10:00 Santutxu FC 4 - 0 Tolosa
2019-10-20 09:30:00 SFC Minerva 2 - 1 FC Cartagena B
2019-10-20 09:30:00 CD Basconia 0 - 0 Urduliz FT
2019-10-20 09:30:00 AD Union Adarve 1 - 0 CD El Alamo
2019-10-20 09:30:00 Real Zaragoza B 4 - 1 AD Almudevar
2019-10-20 09:30:00 Parla Escuela 2 - 2 Alcorcon B
2019-10-20 09:30:00 RCD Carabanchel 1 - 0 Torrejon CF
2019-10-20 09:30:00 Alcobendas Sport 3 - 0 CF Trival Valderas
2019-10-20 09:30:00 Portugalete 3 - 1 CD Lagun Onak
2019-10-20 09:30:00 CF Intercity 2 - 1 Villarreal C
2019-10-20 09:30:00 Recambios Colon CD 1 - 0 Eldense
2019-10-20 10:00:00 CF Pozuelo Alarcon 1 - 3 CD Artistico Navalcarnero
2019-10-20 10:00:00 CD Huetor Vega 2 - 1 CD El Palo
2019-10-20 10:00:00 FC Vilafranca 1 - 0 Figueres
2019-10-20 10:00:00 Huercal 1 - 1 Cartagena FC Murcia
2019-10-20 10:00:00 UP Plasencia 1 - 0 AD Llerenense
2019-10-20 10:00:00 CD Rota 3 - 1 CD San Roque de Lepe
2019-10-20 10:00:00 Sevilla C 1 - 1 Cordoba B
2019-10-20 10:00:00 Ted Contois Feng 1 - 3 Arroyo Club Polideportivo
2019-10-20 10:00:00 CD Calamonte 2 - 1 Villanovense
2019-10-20 10:00:00 CD Cuarte Industrial 2 - 1 Tamar Ritter
2019-10-20 10:00:00 Club Deportivo Sarinena 1 - 2 Brea
2019-10-20 10:00:00 Suokuaili Moss 2 - 0 CD Quintanar
2019-10-20 10:00:00 Condal CF 1 - 1 EI San Martin
2019-10-20 10:00:00 CD Covadonga 3 - 0 SD Lenense
2019-10-20 10:00:00 Loja CD 1 - 1 Atletico Mancha real
2019-10-20 10:00:00 Almeria B 2 - 0 CD Torreperogil
2019-10-20 10:00:00 Maracena 5 - 0 Alhaurin de la Torre
2019-10-20 10:00:00 DAV Santa Ana 1 - 3 RSD Alcala Henares
2019-10-20 10:00:00 CD Montijo 1 - 2 CF Trujillo
2019-10-20 10:00:00 Deportivo La Coruna B 2 - 1 Rapido de Bouzas
2019-10-20 10:00:00 Conil CF 1 - 1 Real Betis B
2019-10-20 10:00:00 Coria CF 0 - 1 Xerez Deportivo
2019-10-20 10:00:00 UC Cartes 2 - 1 CD Bezana
2019-10-20 10:00:00 Cerdanyola del Valles 4 - 0 UE Vilassar de Mar
2019-10-20 10:00:00 UA Horta 1 - 1 CE Europa
2019-10-20 10:00:00 UE Castelldefels 2 - 3 CE Banyoles
2019-10-20 10:00:00 Mostoles 0 - 3 Rayo Vallecano B
2019-10-20 10:15:00 UE Sants 0 - 3 EC Granollers
2019-10-20 10:15:00 CD Binefar 0 - 0 Utebo FC
2019-10-20 10:30:00 Santa Catalina Atletico 0 - 2 Formentera
2019-10-20 10:45:00 Racing B 1 - 3 CD Guarnizo
2019-10-20 11:00:00 Tenisca 3 - 3 CD Atletico Paso
2019-10-20 11:00:00 Marino 4 - 2 UD San Fernando
2019-10-20 11:00:00 Tenerife B 1 - 0 Villa Santa Brigida
2019-10-20 11:00:00 UD Gran Tarajal ST 2 - 1 Atletico Tacoronte
2019-10-20 11:00:00 Lanzarote 1 - 1 Atletico Union Guimar
2019-10-20 14:00:00 CD Robres 2 - 2 San Juan de Mozarrifar
2019-10-20 14:00:00 CA River Ebro 1 - 1 CCD Alberite
2019-10-20 14:15:00 Beroil Bupolsa 1 - 0 Real Avila CF
2019-10-20 14:30:00 Ribamontan Al Mar CF 1 - 5 AD Siete Villas
2019-10-20 14:30:00 CD Colunga 3 - 3 CD Mosconia
2019-10-20 14:30:00 SD Borja 1 - 0 UD Fraga
2019-10-20 14:30:00 Murchante 1 - 0 CD Ardoi Draw
2019-10-20 14:30:00 Cacereno 6 - 0 CD Azuaga
2019-10-20 14:30:00 CF Soller 2 - 0 Santanyi
2019-10-20 14:30:00 Tuoer De Cilliers 1 - 2 G. Segoviana
2019-10-20 14:30:00 CD Torrijos 2 - 1 UB Conquense
2019-10-20 14:45:00 CD Barquereno 0 - 0 SD Torina
2019-10-20 14:45:00 CD Llanes 2 - 0 SD Navarro CF
2019-10-20 15:00:00 Vianes 1 - 2 Alfaro
2019-10-20 15:00:00 CD Pradejon 1 - 2 Tudelano
2019-10-20 15:00:00 CF Peralada 2 - 0 CP San Cristobal
2019-10-20 15:00:00 CP Calasancio 0 - 5 Naxara
2019-10-20 15:00:00 Compostela 3 - 2 CD Estradense
2019-10-20 15:00:00 Casalarreina 1 - 0 Calahorra B
2019-10-20 15:00:00 CDFC La Calzada 2 - 1 UD Logrones B
2019-10-20 15:00:00 SD Logrones 7 - 0 CD Villegas
2019-10-20 15:00:00 Pena Sport 1 - 1 CD Huarte
2019-10-20 15:00:00 CD Baztan 1 - 1 Pena Azagresa
2019-10-20 15:00:00 UD Somozas 1 - 1 Arosa SC
2019-10-20 15:00:00 CP Valdivia 0 - 0 CD Miajadas
2019-10-20 15:00:00 Deportivo Ourense 0 - 0 Racing Villalbes
2019-10-20 15:00:00 CF Alondras 1 - 1 CD As Pontes
2019-10-20 15:00:00 Pobla De Mafumet CF 1 - 0 LHospitalet
2019-10-20 15:00:00 Club Deportivo Tropezon 4 - 2 SD Laredo
2019-10-20 15:00:00 CD Villacanas 1 - 0 Almagro CF
2019-10-20 15:00:00 Teruel 4 - 3 Barbastro
2019-10-20 15:00:00 Albacete B 2 - 1 Toledo
2019-10-20 15:00:00 Lorca Deportiva FC 1 - 0 Murcia B
2019-10-20 15:00:00 CD Cayon 6 - 0 Barreda Balompie
2019-10-20 15:00:00 CD Linares Deportivo 0 - 1 Ejido
2019-10-20 15:00:00 CD Cristo Atletico 2 - 1 CyDL Jupiter Leones
2019-10-20 15:00:00 CA Bembibre 0 - 1 Real Burgos
2019-10-20 15:00:00 La Baneza 2 - 4 CD Becerril
2019-10-20 15:00:00 Caudal 1 - 1 CD Tuilla
2019-10-20 15:00:00 CD Pedroneras 3 - 0 CD Illescas
2019-10-20 15:00:00 La Roda CF 1 - 0 CD Madridejos
2019-10-20 15:00:00 SD Tarazona 2 - 0 CD Villanueva
2019-10-20 15:00:00 CA Monzon 1 - 0 Bell Bridget
2019-10-20 15:00:00 CF Illueca 1 - 0 CD Valdefierro
2019-10-20 15:30:00 L Entregu CF 0 - 1 Urraca
2019-10-20 15:30:00 UD Llanera 3 - 1 CD Vallobin
2019-10-20 15:30:00 Almansa 1 - 1 Atletico Ibanes
2019-10-20 15:30:00 CD Coria 7 - 1 Olivenza FC
2019-10-20 15:30:00 CA Antoniano 3 - 2 UD Los Barrios
2019-10-20 15:30:00 CD Arenteiro 2 - 0 Silva SD
2019-10-20 15:30:00 CD Choco 1 - 2 CSD Arzua
2019-10-20 15:30:00 CD Pontellas 1 - 3 Paiosaco
2019-10-20 15:30:00 CD Barco 3 - 2 UD Ourense
2019-10-20 15:30:00 Muleno CF 2 - 1 EDMF Churra
2019-10-20 15:30:00 Silla CF 0 - 1 Jove Espanol
2019-10-20 15:30:00 Real Sociedad C 1 - 4 Sestao
2019-10-20 15:30:00 SD Textil Escudo 1 - 1 Gimnastica Torrelavega
2019-10-20 15:30:00 Mazarron CF 1 - 2 UD Los Garres
2019-10-20 15:30:00 Deportiva Minera 1 - 1 UCAM Murcia CF B
2019-10-20 15:30:00 CD Plus Ultra 0 - 0 Mar Menor
2019-10-20 15:59:00 Aguilas CF 1 - 1 Lorca FC
2019-10-20 15:59:00 Bergantinos CF 3 - 1 Polvorin
2019-10-20 15:59:00 Motril 2 - 0 Velez CF
2019-10-20 15:59:00 Atletico Pulpileno 5 - 0 EG El Palmar
2019-10-20 15:59:00 CD Alcoyano 4 - 0 Acero
2019-10-20 15:59:00 UD Alzira 0 - 1 Crevillente
2019-10-20 15:59:00 Club Siero 0 - 3 CD Lealtad
2019-10-20 15:59:00 UD Gijon Industrial 4 - 0 UC Ceares
2019-10-20 15:59:00 Manchego Ciudad 3 - 0 CD Azuqueca
2019-10-20 15:59:00 Antequera CF 2 - 1 Atletico Porcuna CF
2019-10-20 15:59:00 Jerez 2 - 0 EMD Aceuchal
2019-10-20 15:59:00 Xerez Deportivo FC 0 - 0 CD Utrera
2019-10-20 15:59:00 Ciudad Lucena 2 - 1 UB Lebrijana
2019-10-20 15:59:00 Arandina 1 - 2 Burgos Promesas
2019-10-20 15:59:00 Arcos CF 0 - 0 AD Ceuta
2019-10-20 15:59:00 CS Puertollano 2 - 1 La Solana
2019-10-20 15:59:00 RCP Valverdeno 1 - 3 CD Diocesano
2019-10-20 15:59:00 Moralo CP 1 - 1 Extremadura B
2019-10-20 16:30:00 Torredonjimeno 4 - 0 Poli Almeria
2019-10-20 16:30:00 Real Jaen CF 2 - 0 Malaga B
2019-10-20 17:00:00 CD Binissalem 2 - 3 CE Felanitx
Botola 2
2019-10-20 14:00:00 USK US Sidi Kacem 1 - 2 KAC de Kenitra
2019-10-20 14:00:00 Maghreb Fez 0 - 0 Racing Casablanca
2019-10-20 14:00:00 Olympique Dcheira 2 - 1 Itihad Z. Khemisset
2019-10-20 14:00:00 SCCM Chabab Mohamedia 2 - 1 Wydad Fes
2019-10-20 14:00:00 Kawkab de Marrakech 1 - 0 Club Salmi
2019-10-20 14:00:00 Wydad Temara 1 - 0 Chabab Rif Hoceima
2019-10-20 14:00:00 TAS de Casablanca 1 - 1 ASS Association Sportive de Sa
2019-10-20 14:00:00 Chabab Atlas Khenifra 2 - 1 Chabab Ben Guerir
Mexico Youth U20
2019-10-20 17:00:00 San Luis U20 1 - 2 Queretaro U20
Malta First Division League
2019-10-20 13:00:00 Lija Athletic 3 - 2 Fgura United
2019-10-20 15:15:00 Vittoriosa Stars 5 - 2 St. George's
South Africa Premier League Cup
2019-10-20 13:00:00 Highlands Park 0 - 0 Black Leopards
2019-10-20 13:00:00 Mamelodi Sundowns 5 - 0 AmaZulu
Moldova Division 2
2019-10-20 12:00:00 Drochia 0 - 3 FC Tighina
English Women's Conference North
2019-10-20 13:00:00 Hull City (W) 2 - 1 West Bromwich WFC (w)
2019-10-20 13:00:00 Sheffield (w) 1 - 6 Sunderland (w)
SVK U19 A
2019-10-20 09:00:00 MFK Zemplin Michalovce U19 0 - 2 Trencin U19
Estonia Esi Liiga
2019-10-20 10:00:00 Kohtla Jarve JK Jarve 0 - 2 Tallinna FC Levadia B
Russia Womens Premier League
2019-10-20 10:00:00 Torpedo Izhevsk (w) 0 - 4 CSKA Moscow (W)
2019-10-20 11:00:00 FK Ryazan (w) 5 - 1 Yenisey Krasnoyarsk (w)
2019-10-20 13:00:00 Krasnodar FK (w) 1 - 2 Zvezda 2005 (w)
2019-10-20 15:00:00 Chertanovo Moscow (w) 1 - 0 Lokomotiv Moscow (w)
African Nations Championship
2019-10-20 13:00:00 Lesotho 0 - 0 Zimbabwe
2019-10-20 14:30:00 Democratic Rep Congo 4 - 1 Central African Republic
2019-10-20 15:00:00 Congo 1 - 0 Equatorial Guinea
2019-10-20 15:30:00 Cote D Ivoire 1 - 0 Niger
2019-10-20 15:59:00 Burkina Faso 0 - 0 Ghana
2019-10-20 15:59:00 Libya 1 - 2 Tunisia
2019-10-20 15:59:00 Mali 2 - 0 Mauritania
2019-10-20 15:59:00 Guinea 1 - 0 Senegal
Hungary Womens Division 1 League
2019-10-20 12:00:00 MTK Hungaria FC (w) 1 - 2 Viktoria FC Szombathely (w)
2019-10-20 12:30:00 Taksony (w) 1 - 0 Gyori Dozsa (w)
Serbia Prva Liga
2019-10-20 13:00:00 Kabel Novi Sad 1 - 0 Dinamo Vranje
2019-10-20 15:59:00 Novi Pazar 2 - 1 Metalac Gornji Milanovac
Paraguayan Division 2
2019-10-20 12:00:00 resistencia SC 2 - 2 Guay Leena
2019-10-20 20:00:00 RI 3 Corrales CF 2 - 2 2 de Mayo PJC
2019-10-20 20:00:00 General Caballero 4 - 2 Rubio nu
2019-10-20 20:00:00 Deportivo Caaguazu 1 - 1 Fulgencio Yegros
2019-10-20 20:00:00 Sportivo Iteno 2 - 3 Sportivo Trinidense
Kazakhstan Division 1
2019-10-20 08:00:00 Tarlan 5 - 1 FK Kaspyi Aktau
2019-10-20 09:00:00 Ekibastuzets 0 - 5 Maktaaral
2019-10-20 09:00:00 FC Aktobe-Zhas 0 - 1 Akademiya Ontustik
2019-10-20 10:00:00 Bulat Temirtau 0 - 0 Zhetysu II
2019-10-20 10:00:00 Kyzylzhar Petropavlovsk 0 - 0 Altay FK
2019-10-20 11:00:00 Akzhayik Oral 5 - 0 Baikonur
Belarus Womens Premier League
2019-10-20 10:30:00 Zorka-BDU Minsk (W) 3 - 2 RGUOR Minsk (w)
2019-10-20 11:30:00 Slavyanka Minsk (W) 1 - 5 Bobruichanka Bobruisk (w)
2019-10-20 12:00:00 Fk BOTSOR Brest (w) 0 - 6 Neman Grodno (w)
2019-10-20 12:00:00 FK Minsk (w) 8 - 0 Nadezhda (w)
Scotland WPL
2019-10-20 11:00:00 Stirling University (w) 2 - 5 Spartans (w)
2019-10-20 11:00:00 Celtic (w) 5 - 0 Motherwell (w)
2019-10-20 12:00:00 Forfar Farmington (w) 0 - 5 Glasgow City (w)
2019-10-20 15:00:00 Hibernian (w) 8 - 0 Glasgow Rangers (w)
Indonesia Super League
2019-10-20 09:00:00 Semen Padang 1 - 2 Madura United
2019-10-20 11:30:00 PSM Makassar 0 - 1 Persija Jakarta
2019-10-20 11:30:00 Persipura Jayapura 2 - 2 Arema Malang
Estonia Teine Liiga
2019-10-20 10:00:00 Keila JK 1 - 1 Tabasalu Charma
2019-10-20 15:59:00 Parnu JK 12 - 1 Pohja-Tallinna JK Volta
2019-10-20 15:59:00 Viimsi MRJK 0 - 2 FC Nomme United
Spanish Ladies Premier League
2019-10-20 10:00:00 Atletico de Madrid ?w? 1 - 0 Madrid CFF (w)
2019-10-20 10:00:00 CD Tacon (w) 0 - 3 Levante UD (w)
2019-10-20 10:00:00 Sevilla FC (w) 4 - 0 RCD Espanyol (w)
2019-10-20 11:00:00 Rayo Vallecano (w) 3 - 2 Colegio Aleman Valencia (w)
2019-10-20 14:00:00 Barcelona (w) 5 - 0 CDEF Logrono (w)
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2019-10-20 08:30:00 Dukla Prague (w) 0 - 1 Slovan Liberec (w)
2019-10-20 12:30:00 Pardubice (w) 1 - 8 Sparta Praha (w)
England Continental Cup
2019-10-20 11:00:00 Manchester United (w) 2 - 0 Manchester City (w)
2019-10-20 13:00:00 Reading (w) 3 - 2 Lewes (w)
2019-10-20 13:00:00 CrystalPalace (w) 0 - 3 Chelsea FC (w)
2019-10-20 13:00:00 Leicester City (w) 1 - 5 Birmingham (w)
2019-10-20 13:00:00 London City Lionesses (w) 0 - 3 London Bees Women's
2019-10-20 13:00:00 Brighton H.A. (w) 1 - 2 Bristol Academy (w)
2019-10-20 13:00:00 Arsenal (w) 4 - 0 Charlton (w)
2019-10-20 13:00:00 Coventry (w) 1 - 5 Liverpool (w)
2019-10-20 13:00:00 Blackburn Rovers (w) 1 - 3 Durham Wildcats LFC (w)
2019-10-20 14:00:00 West Ham United (w) 2 - 2 Tottenham Hotspur (w)
Italian Women Division 1
2019-10-20 10:30:00 Inter Milan (w) 0 - 3 Juventus (w)
Iran U23 Liga
2019-10-20 06:30:00 Paykan U23 1 - 0 Esteghlal Tehran U23
Professional Tunisian League 2
2019-10-20 13:30:00 Rejiche 3 - 0 ES Hamam-Sousse
2019-10-20 13:30:00 Club Menzel Bouzelfa 0 - 1 Stade Gabesien
2019-10-20 13:30:00 E.Gawafel.S.Gafsa 2 - 1 Jendouba Sport
2019-10-20 13:30:00 S.S. Sfaxien 2 - 3 A.S Djerba
2019-10-20 13:30:00 AS Oued Ellil 1 - 1 AS Kasserine
2019-10-20 14:00:00 Jerba Midoun 2 - 0 A.S.Marsa
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2019-10-20 12:30:00 FK Drita 0 - 1 FK Ohrid 2004
2019-10-20 12:30:00 FK Skopje 4 - 2 FK Rinija
2019-10-20 12:30:00 FK Kadino 0 - 0 Vlazrimi Kicevo
2019-10-20 12:30:00 PTGL 0 - 1 FC Plackovica
2019-10-20 12:30:00 FK Osogovo 2 - 5 Kamenica-Sasa
2019-10-20 12:30:00 Vardar Forino 2 - 2 Korab Debar
2019-10-20 12:30:00 FK Labunishta 1 - 1 Pelister Bitola
2019-10-20 12:30:00 Pehchevo 2 - 1 Pobeda Prilep
2019-10-20 12:30:00 FK Tikves Kavadarci 1 - 2 Belasica Strumica
2019-10-20 15:59:00 Bregalnica Stip 3 - 0 FK Kozuv
Austrian Frauen Bundesliga
2019-10-20 08:00:00 USC Landhaus (w) 3 - 0 Vorderland (w)
2019-10-20 10:30:00 Sturm Graz/Stattegg (w) 1 - 2 SKV Altenmarkt (w)
2019-10-20 11:30:00 Sudburgenland (w) 3 - 1 SV Horn (w)
2019-10-20 13:00:00 Neulengbach (w) 1 - 6 St. Polten (w)
Bulgaria B PFG
2019-10-20 12:00:00 Septemvri Simitli 2 - 1 Lokomotiv Sofia
Futsal Russia Division De Honor
2019-10-20 12:00:00 Orgkhim Futsal 4 - 1 Spartak Moscow Soccer
K League Challenge League
2019-10-20 04:00:00 Busan I Park 0 - 2 Ansan Greeners FC
2019-10-20 06:00:00 Suwon City 1 - 1 Seoul E-Land FC
J-League Division 3
2019-10-20 04:00:00 Vanraure Hachinohe FC 1 - 0 AC Nagano Parceiro
2019-10-20 04:00:00 Yokohama SCC 3 - 0 Grulla Morioka
2019-10-20 04:00:00 Azul Claro Numazu 0 - 1 Giravanz Kitakyushu
2019-10-20 04:00:00 Gainare Tottori 1 - 0 Thespa Kusatsu
2019-10-20 04:00:00 Kamatamare Sanuki 1 - 1 Gamba Osaka U23
2019-10-20 05:00:00 Kataller Toyama 3 - 0 Cerezo Osaka U23
2019-10-20 05:00:00 FC Tokyo U23 1 - 1 SC Sagamihara
2019-10-20 06:00:00 Roasso Kumamoto 0 - 0 Fujieda MYFC
Poland Division 2
2019-10-20 10:00:00 Lech II Poznan 0 - 1 Znicz Pruszkow
2019-10-20 11:05:00 Pogon Siedlce 3 - 4 Gornik Leczna
Hong Kong First Division League
2019-10-20 05:30:00 Wing Yee FT 3 - 6 Hong Kong Sapling
2019-10-20 05:30:00 Central Western District RSA 1 - 4 Hong Kong FC
2019-10-20 07:30:00 Eastern District SA 1 - 2 South China AA
2019-10-20 07:30:00 North District FC 3 - 2 Sham Shui Po
2019-10-20 07:30:00 Wong Tai Sin 2 - 4 Citizen
2019-10-20 07:30:00 Tai Chung FC 1 - 0 Kai Jing
2019-10-20 10:30:00 Dreams Metro Gallery 2 - 1 Shatin SA
International Friendly
2019-10-20 09:00:00 Indonesia U19 1 - 3 China U18
India Super League