Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Brazil Serie A
2019-10-13 19:00:00 Ceara 1 - 0 Avai FC SC
2019-10-13 19:00:00 Vasco da Gama 1 - 0 Fortaleza
2019-10-13 19:00:00 Internacional RS 0 - 0 Santos
2019-10-13 19:00:00 Atletico Paranaense 0 - 2 Flamengo
2019-10-13 21:00:00 Sao Paulo 1 - 0 Corinthians Paulista (SP)
2019-10-13 22:00:00 Chapecoense SC 1 - 1 Cruzeiro (MG)
2019-10-13 22:00:00 Atletico Mineiro 1 - 4 Gremio (RS)
Holland Jupiler League
2019-10-13 10:15:00 Volendam 1 - 1 Den Bosch
2019-10-13 12:30:00 Almere City FC 1 - 1 Go Ahead Eagles
2019-10-13 12:30:00 Excelsior SBV 3 - 2 Dordrecht
Spanish Segunda Division
2019-10-13 10:00:00 Mirandes 2 - 1 Fuenlabrada
2019-10-13 14:00:00 Numancia 0 - 1 Real Zaragoza
2019-10-13 15:59:00 Albacete 1 - 2 Real Oviedo
2019-10-13 15:59:00 SD Huesca 1 - 1 Racing Santander
2019-10-13 19:00:00 Las Palmas 3 - 0 Deportivo La Coruna
England League 1
2019-10-13 11:00:00 Coventry City 0 - 1 Tranmere Rovers
International Club Friendly
2019-10-13 08:00:00 PSBK Blitar 1 - 3 Persijap Jepara
2019-10-13 09:00:00 Bangkok United FC 5 - 1 Chainat FC
2019-10-13 11:00:00 Estonia U18 0 - 3 Georgia U18
2019-10-13 11:00:00 Dnipro-1 2 - 1 PFC Oleksandria
2019-10-13 11:00:00 Arsenal Tula 1 - 2 Jelgava
2019-10-13 11:30:00 Slutsksakhar Slutsk 1 - 1 FC Torpedo Zhodino
2019-10-13 12:00:00 Olimpic Donetsk 2 - 0 Kolos Kovalyovka
2019-10-13 12:00:00 Pas Giannina 2 - 0 Panahaiki-2005
2019-10-13 12:30:00 Alanyaspor 2 - 2 Desna Chernihiv
2019-10-13 13:00:00 GOSK Gabela 3 - 2 FK Buducnost Banovici
2019-10-13 13:00:00 Bloemfontein Celtic 2 - 0 Kaizer Chiefs
2019-10-13 13:00:00 Dynamo Moscow 2 - 0 FC Pyunik
2019-10-13 13:00:00 Shakhter Soligorsk 0 - 2 Neman Grodno
2019-10-13 13:30:00 Lesotho 1 - 1 Malawi
2019-10-13 14:00:00 Vejle 2 - 4 Haugesund
2019-10-13 15:40:00 Al Ahli Jeddah 0 - 1 Al-Faisaly Harmah
2019-10-13 19:00:00 Decisao 0 - 0 Porto Caruaru PE
Chinese Super League
2019-10-13 11:35:00 Beijing Renhe 1 - 4 Chongqing SWM Motors
UEFA European Championship
2019-10-13 13:00:00 Kazakhstan 0 - 2 Belgium
2019-10-13 15:59:00 Scotland 6 - 0 San Marino
2019-10-13 15:59:00 Cyprus 0 - 5 Russia
2019-10-13 15:59:00 Belarus 1 - 2 Netherlands
2019-10-13 15:59:00 Hungary 1 - 0 Azerbaijan
2019-10-13 18:45:00 Estonia 0 - 3 Germany
2019-10-13 18:45:00 Wales 1 - 1 Croatia
2019-10-13 18:45:00 Slovenia 0 - 1 Austria
2019-10-13 18:45:00 Poland 2 - 0 North Macedonia
J-League Cup
2019-10-13 04:00:00 Consadole Sapporo 1 - 0 Gamba Osaka
2019-10-13 10:00:00 Kashima Antlers 0 - 0 Kawasaki Frontale
African Nations Cup
2019-10-13 12:00:00 Seychelles 0 - 1 South Sudan
2019-10-13 13:00:00 Chad 1 - 0 Liberia
2019-10-13 15:59:00 Gambia 1 - 1 Djibouti
2019-10-13 15:59:00 Sao Tome Principe 2 - 1 Mauritius
Slovenia 2.Liga
2019-10-13 13:30:00 ND Beltinci 1 - 2 Jadran Dekani
2019-10-13 13:30:00 Drava 0 - 0 Krsko Posavlje
Danish 1st Division
2019-10-13 13:00:00 Vendsyssel 1 - 1 Naestved
Belgian Second Division
2019-10-13 14:00:00 Lokeren 1 - 1 Saint Gilloise
Italy C1A
2019-10-13 13:00:00 Carrarese 3 - 0 Us Pergolettese
2019-10-13 13:00:00 Lecco 1 - 3 US Pianese
2019-10-13 13:00:00 Olbia 0 - 1 Pro Patria
2019-10-13 13:00:00 Cesena 1 - 3 Sambenedettese
2019-10-13 13:00:00 Alma Juventus Fano 0 - 0 Rimini
2019-10-13 13:00:00 Feralpisalo 1 - 0 SudTirol
2019-10-13 13:00:00 Gubbio 1 - 2 Carpi
2019-10-13 13:00:00 Reggio Audace FC 3 - 1 Triestina
2019-10-13 13:00:00 USD Virtus Verona 3 - 1 Vis Pesaro
2019-10-13 13:00:00 Catania 1 - 0 AZ Picerno ASD
2019-10-13 13:00:00 Potenza 1 - 0 Teramo
2019-10-13 13:00:00 Rende 0 - 1 Cavese
2019-10-13 13:00:00 Francavilla 6 - 2 Vibonese
2019-10-13 15:30:00 Alessandria 1 - 1 Como
2019-10-13 15:30:00 Giana 2 - 1 Novara
2019-10-13 15:30:00 Monza 1 - 0 Albinoleffe
2019-10-13 15:30:00 Renate AC 3 - 0 Gozzano
2019-10-13 15:30:00 Robur Siena S.S.D. 1 - 1 Arezzo
2019-10-13 15:30:00 Azy based nano Bo 1 - 1 Modena
2019-10-13 15:30:00 Fermana 0 - 1 Imolese
2019-10-13 15:30:00 Piacenza 2 - 1 Vicenza
2019-10-13 15:30:00 Bari 2 - 0 Ternana
2019-10-13 15:30:00 US Casertana 1908 1 - 1 ASD Sicula Leonzio
2019-10-13 15:30:00 Paganese 3 - 1 Avellino
2019-10-13 15:30:00 Rieti 0 - 1 AC Monopoli
2019-10-13 15:30:00 Viterbese 1 - 0 Bisceglie 1913
Portugal Segunda Liga
2019-10-13 14:00:00 Cova Piedade 0 - 2 SC Farense
2019-10-13 15:00:00 Vilafranquense 3 - 2 Oliveirense
Mexico Torneo Interliga
2019-10-13 02:00:00 Veracruz 0 - 1 Toluca
2019-10-13 17:00:00 UAEM Potros 0 - 0 Pumas U.N.A.M.
England FA Vase
2019-10-13 14:00:00 Cambridge City 2 - 1 Market Drayton Town
2019-10-13 14:00:00 Pickering Town 1 - 1 Stocksbridge Park Steels
Sweden Division 1
2019-10-13 11:00:00 Tegs SK 3 - 0 BK Forward
2019-10-13 13:00:00 Carlstad United BK 2 - 1 Umea FC
2019-10-13 13:00:00 Gefle IF 2 - 3 Akropolis IF
2019-10-13 13:00:00 Karlslunds IF HFK 2 - 5 Bodens BK
2019-10-13 15:00:00 Kristianstads FF 1 - 2 Atvidabergs
2019-10-13 15:00:00 Vasalunds IF 0 - 3 FC Linkoping City
Peru Primera Division
2019-10-13 01:00:00 Universitario De Deportes 0 - 0 Sporting Cristal
2019-10-13 15:59:00 Molinos El Pirata 1 - 1 Sport Boys
2019-10-13 20:30:00 Dep.San Martin 2 - 3 Alianza Lima
2019-10-13 23:00:00 FBC Melgar 1 - 0 EM Deportivo Binacional
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-10-13 00:45:00 Millonarios 1 - 2 America de Cali
2019-10-13 19:00:00 La Equidad 1 - 1 Deportiva Once Caldas
2019-10-13 21:00:00 Union Magdalena 1 - 0 Envigado FC
2019-10-13 22:00:00 Atletico Nacional Medellin 1 - 0 Aguilas Doradas
2019-10-13 23:00:00 Jaguares de Cordoba 0 - 1 Dep.Independiente Medellin
Australia A-League
2019-10-13 05:00:00 Wellington Phoenix 0 - 1 Western United FC
2019-10-13 07:00:00 Perth Glory 1 - 1 Brisbane Roar
J-League Division 2
2019-10-13 05:00:00 Tokushima Vortis 2 - 1 Fagiano Okayama
2019-10-13 06:00:00 Ehime FC 0 - 1 Albirex Niigata
2019-10-13 07:00:00 Ventforet Kofu 1 - 1 Tochigi SC
2019-10-13 08:00:00 Machida Zelvia 0 - 0 Kagoshima United
English FA Women's Premier League
2019-10-13 11:00:00 Durham Wildcats LFC (w) 0 - 1 Blackburn Rovers (w)
2019-10-13 13:00:00 CrystalPalace (w) 1 - 5 Sheffield United (w)
2019-10-13 13:00:00 Coventry (w) 1 - 2 London City Lionesses (w)
2019-10-13 13:00:00 Lewes (w) 0 - 3 Leicester City (w)
Slovakia 2. Liga
2019-10-13 08:30:00 FC STK 1914 Samorin 0 - 1 Poprad
2019-10-13 08:30:00 FC Artmedia Petrzalka 0 - 2 Dukla Banska Bystrica
2019-10-13 13:00:00 Slavoj Trebisov 3 - 1 KFC Komarno
Primera Division de Venezuela
2019-10-13 15:00:00 Deportivo La Guaira 2 - 2 Academia Puerto Cabello
2019-10-13 20:00:00 Atletico Venezuela 2 - 1 Monagas SC
2019-10-13 20:00:00 Deportivo Lara 1 - 0 Deportivo Tachira
2019-10-13 20:00:00 Llaneros de Guanare FC 1 - 0 Aragua FC
2019-10-13 22:00:00 Zamora Barinas 3 - 0 Deportivo Metropolitano
Primera Division de Chile
2019-10-13 15:30:00 O.Higgins 1 - 2 Universidad de Concepcion
Argentine Division 2
2019-10-13 18:30:00 All Boys 1 - 1 Santa Marina Tandil
2019-10-13 18:30:00 CA Brown Adrogue 1 - 1 Sarmiento Junin
2019-10-13 19:00:00 Guillermo Brown 2 - 0 Nueva Chicago
2019-10-13 20:00:00 Gimnasia Mendoza 2 - 0 Gimnasia Jujuy
2019-10-13 20:30:00 Alvarado Mar del Plata 3 - 2 Estudiantes Rio Cuarto
2019-10-13 21:10:00 San Martin San Juan 3 - 1 Independiente Rivadavia
Slovakia 2.Liga Play off
2019-10-13 12:30:00 TJ Banik Kalinovo 1 - 0 Rakytovce
2019-10-13 12:30:00 FTC Filakovo 1 - 0 Jednota Banova
2019-10-13 12:30:00 MFK Zarnovica 2 - 1 Cadca
2019-10-13 12:30:00 Tatran Krasno nad Kysucou 0 - 0 SKM Liptovsky Hradok
2019-10-13 13:30:00 FC Rohoznik 0 - 1 Malacky
2019-10-13 13:30:00 Dunajska Luzna 2 - 0 SK Bahon
French Feminines D1
2019-10-13 12:45:00 Bordeaux (w) 1 - 2 Guingamp (w)
German Frauen Bundesliga
2019-10-13 12:00:00 SC Sand (w) 3 - 0 FFC Frankfurt (w)
2019-10-13 12:00:00 Turbine Potsdam (w) 4 - 5 SC Freiburg (w)
2019-10-13 12:00:00 FCR 2001 Duisburg ?w? 2 - 1 Bayer Leverkusen (w)
2019-10-13 12:00:00 USV Jena (w) 1 - 7 SG Essen-Schonebeck (w)
Sweden Damallsvenskan
2019-10-13 12:00:00 Vaxjo FF (w) 2 - 1 Orebro (w)
2019-10-13 12:00:00 Vittsjo GIK (w) 2 - 0 Kristianstads DFF (w)
2019-10-13 14:00:00 FC Rosengard (w) 3 - 3 Linkopings (w)
2019-10-13 15:00:00 Eskilstuna United (w) 1 - 0 IF Limhamn Bunkeflo (w)
USL First Division
2019-10-13 00:05:00 Nashville 2 - 0 North Carolina
2019-10-13 00:35:00 Saint Louis FC 0 - 1 Pittsburgh Riverhounds
2019-10-13 02:05:00 Tacoma Defiance 2 - 0 Colorado Springs Switchbacks FC
2019-10-13 02:35:00 Fresno FC 2 - 2 Los Angeles Galaxy II
2019-10-13 02:35:00 Las Vegas Lights 0 - 2 Reno 1868 FC
2019-10-13 02:35:00 Phoenix Rising FC 1 - 2 Real Monarchs
2019-10-13 02:35:00 Sacramento Republic FC 2 - 3 Orange County Blues FC
2019-10-13 18:00:00 Charleston Battery 1 - 2 Loudoun United
2019-10-13 23:00:00 OKC Energy FC 0 - 2 Rio Grande Valley
J-League Division 2
2019-10-13 05:30:00 Yamato Sylphid (w) 0 - 2 AS Elfen Sayama (w)
Denmark Woman League Divison 2
2019-10-13 11:00:00 Boldklubben AF 1893 (w) 5 - 2 HB Koge Woman's
2019-10-13 14:00:00 Fortuna Hjorring B (w) 2 - 1 JAI Fodbold (w)
Women Norwegian Toppserien
2019-10-13 12:00:00 Lyn (w) 4 - 5 Arna Bjornar (w)
Finland Women Premier League
2019-10-13 11:00:00 Honka Espoo (w) 3 - 1 KuPs ?W?
Swden Women Division 2
2019-10-13 11:00:00 Assi IF (w) 0 - 0 Lidkopings FK (w)
2019-10-13 11:00:00 IFK Kalmar (w) 4 - 2 Moron BK (w)
Poland Mloda Ekstraklasa
2019-10-13 09:30:00 Zha Buse U19 2 - 0 Cracovia Krakow (Youth)
2019-10-13 10:00:00 Wisla Krakow (Youth) 1 - 2 Gornik Zabrze (Youth)
2019-10-13 10:00:00 Nowy Hutnik Youth 0 - 4 Zaglebie Lubin (Youth)
2019-10-13 11:00:00 Lechia Gdansk (Youth) 0 - 2 Korona Kielce (Youth)
Costa Rica Primera Division
2019-10-13 02:00:00 Herediano 4 - 0 Deportivo Saprissa
2019-10-13 17:00:00 Cartagines Deportiva SA 2 - 2 Perez Zeledon
Portugal League Cup
2019-10-13 14:00:00 Sporting Braga 2 - 1 Maritimo
2019-10-13 15:00:00 Penafiel 1 - 2 Pacos de Ferreira
Holland Eredivisie Women's
2019-10-13 12:30:00 Zwolle (w) 2 - 2 Excelsior Barendrecht (w)
2019-10-13 12:30:00 Ajax Amsterdam (w) 1 - 4 PSV Eindhoven (w)
Chile Primera B
2019-10-13 18:00:00 Santiago Wanderers 5 - 1 Cobreloa
2019-10-13 19:00:00 Huadiwei sub 2 - 3 Nublense
2019-10-13 20:00:00 Union San Felipe 3 - 0 Deportes Santa Cruz
2019-10-13 20:30:00 Deportes Temuco 1 - 0 Deportes La Serena
Korea Challengers League
2019-10-13 05:00:00 Pyeongchang FC 2 - 2 Goyang FC
2019-10-13 05:00:00 Yangju Citizen 8 - 0 Seoul United
2019-10-13 05:00:00 Jeonju Citizen FC 1 - 1 Ulsan Citizens
2019-10-13 05:00:00 Yeoju Sejong 3 - 1 Jungnang Chorus Mustang FC
Estonia Cup
2019-10-13 10:00:00 Rasmus Varki 0 - 1 Voru JK
Chinese Football Association Yi League
2019-10-13 07:00:00 Taizhou Yuanda 2 - 2 Jiangxi Liansheng
2019-10-13 07:00:00 Chengdu Xingcheng 1 - 2 Shenyang City Public
2019-10-13 07:00:00 Hubei Chufengheli FC 2 - 0 Bei Li Gong
2019-10-13 07:30:00 Fujian Tianxin 1 - 1 Qingdao Zhongneng
2019-10-13 11:30:00 Suzhou Dongwu 0 - 1 Hebei Jingying
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-10-13 08:15:00 Banik Ostrava B 0 - 1 Hlucin
2019-10-13 08:15:00 Unicov 3 - 1 SC Znojmo
2019-10-13 08:15:00 Velke Mezirici 3 - 1 Slavia Kromeriz
2019-10-13 08:15:00 Hradec Kralove B 1 - 1 Chlumec nad Cidlinou
2019-10-13 08:15:00 Dukla Praha B 0 - 1 Jablonec B
2019-10-13 08:15:00 Admira Praha 2 - 1 FK Pribram B
2019-10-13 08:15:00 Slavia Prague B 2 - 1 FK MAS Taborsko
2019-10-13 08:30:00 Zlin B 0 - 2 Slovan Rosice
2019-10-13 13:30:00 SK Zapy 2 - 0 Slovan Liberec II
2019-10-13 13:30:00 Sokol Brozany 0 - 1 Jiskra Usti nad Orlici
Japan Football League
2019-10-13 04:00:00 Honda FC 2 - 3 Yokogawa Musashino
2019-10-13 04:00:00 Miyazaki 0 - 1 Matsue City FC
2019-10-13 04:00:00 Mio Biwako Shiga 2 - 1 Imabari FC
2019-10-13 04:00:00 Veertien Kuwana 2 - 3 Sony Sendai
USA Women
2019-10-13 01:00:00 Utah Royals (w) 2 - 1 Houston Dash (w)
2019-10-13 02:35:00 Portland Thorns FC (w) 0 - 0 Washington Spirit (w)
BSWCP
2019-10-13 13:30:00 Brazil Beach Soccer 7 - 5 United Arab Emirates Beach Soccer
2019-10-13 13:30:00 Switzerland Beach Soccer 7 - 3 Morocco Beach Soccer
2019-10-13 16:30:00 Russia Beach Soccer 5 - 3 Uruguay Beach Soccer
2019-10-13 16:30:00 Japan Beach Soccer 4 - 2 El Salvador Beach Soccer
2019-10-13 18:00:00 Paraguay Beach Soccer 5 - 4 Ukraine Beach Soccer
2019-10-13 18:00:00 Iran Beach Soccer 6 - 6 Senegal Beach Soccer
2019-10-13 19:30:00 Italy Beach Soccer 5 - 3 Mexico Beach Soccer
2019-10-13 19:30:00 Spain Beach Soccer 8 - 5 Solomon Islands Beach Soccer
Sweden U19
2019-10-13 17:00:00 FC Djursholm U19 2 - 2 IFK Lidingo U19
Ukraine Division 2
2019-10-13 13:00:00 Obolon Kiev 3 - 0 Balkany Zorya
Lithuania - 2.Division
2019-10-13 12:00:00 Alytis Alytus 3 - 1 kupiskis
Argentina Prim C Metropolitana
2019-10-13 18:10:00 Almirante Brown 3 - 0 CA San Miguel
2019-10-13 18:30:00 Deportivo Armenio 1 - 1 Flandria
MAS KGC
2019-10-13 12:45:00 MISC 2 - 1 Kuala Lumpur XI
Brazil Youth
2019-10-13 17:00:00 America MG Youth 1 - 1 CR Flamengo (RJ) (Youth)
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-10-13 08:00:00 Murcia B 1 - 1 SFC Minerva
2019-10-13 09:15:00 Santurtzi CD 0 - 2 CD Vitoria(SPA)
2019-10-13 09:30:00 CD San Fernando de Henares 1 - 2 CF Pozuelo Alarcon
2019-10-13 09:30:00 Torrejon CF 0 - 2 Leganes B
2019-10-13 09:30:00 Extremadura B 1 - 1 Cacereno
2019-10-13 09:30:00 Alcorcon B 3 - 0 ED Moratalaz
2019-10-13 09:30:00 SAD Villaverde San Andres 2 - 3 DAV Santa Ana
2019-10-13 09:30:00 RSD Alcala Henares 1 - 1 Alcobendas Sport
2019-10-13 09:30:00 Parla Escuela 2 - 2 Mostoles
2019-10-13 09:30:00 San Juan de Mozarrifar 1 - 1 CF Illueca
2019-10-13 09:30:00 Real Betis B 0 - 0 AD Ceuta
2019-10-13 09:45:00 AD Siete Villas 0 - 2 Club Deportivo Tropezon
2019-10-13 10:00:00 Malaga B 2 - 2 Loja CD
2019-10-13 10:00:00 CyDL Jupiter Leones 0 - 0 La Baneza
2019-10-13 10:00:00 Jove Espanol 2 - 1 Eldense
2019-10-13 10:00:00 CE Manresa 2 - 2 Pobla De Mafumet CF
2019-10-13 10:00:00 CD Vallobin 0 - 0 Club Siero
2019-10-13 10:00:00 CP San Cristobal 3 - 1 Igualada
2019-10-13 10:00:00 Alhaurin de la Torre 1 - 2 Antequera CF
2019-10-13 10:00:00 Deportivo La Coruna B 1 - 1 UD Somozas
2019-10-13 10:00:00 UCD Burlades 2 - 2 Pena Sport
2019-10-13 10:00:00 CD Utrera 1 - 1 Coria CF
2019-10-13 10:00:00 Cordoba B 1 - 2 Conil CF
2019-10-13 10:00:00 EDMF Churra 1 - 1 Lorca Deportiva FC
2019-10-13 10:00:00 CD Azuqueca 3 - 2 CD Torrijos
2019-10-13 10:00:00 Atletico Pinto 0 - 0 Flat Earth FC
2019-10-13 10:00:00 UD Paterna 0 - 0 Atletico Saguntino
2019-10-13 10:00:00 Velez CF 4 - 1 Melilla CD
2019-10-13 10:00:00 CD Huetor Vega 3 - 4 CD Linares Deportivo
2019-10-13 10:00:00 CE Europa 4 - 0 Santfeliuenc FC
2019-10-13 10:15:00 Jerez 4 - 1 CP Valdivia
2019-10-13 10:15:00 Polideportivo Almeria 1 - 4 Ejido
2019-10-13 10:15:00 FC Cartagena B 1 - 1 UCAM Murcia CF B
2019-10-13 10:30:00 UD Logrones B 1 - 0 Casalarreina
2019-10-13 10:30:00 CD Valdefierro 3 - 3 Real Zaragoza B
2019-10-13 11:00:00 Atletico Union Guimar 2 - 3 UD Gran Tarajal ST
2019-10-13 11:00:00 Villa Santa Brigida 1 - 2 CD Buzanada
2019-10-13 11:00:00 La Quadra 2 - 1 Tenerife B
2019-10-13 11:00:00 Tenisca 1 - 0 Las Palmas C
2019-10-13 11:00:00 Atletico Tacoronte 5 - 0 Panaderia Pulido
2019-10-13 14:30:00 CD Artistico Navalcarnero 3 - 2 AD Union Adarve
2019-10-13 14:30:00 Villanueva 2 - 3 SD Borja
2019-10-13 14:45:00 CD Corellano 1 - 3 MRA Navarra
2019-10-13 15:00:00 UC Ceares 2 - 3 Real Aviles
2019-10-13 15:00:00 UD Ourense 1 - 0 Compostela
2019-10-13 15:00:00 CDFC La Calzada 1 - 2 CP Calasancio
2019-10-13 15:00:00 Toledo 5 - 0 Almansa
2019-10-13 15:00:00 UB Conquense 1 - 0 La Roda CF
2019-10-13 15:00:00 CF Calamocha 0 - 1 CD Cuarte Industrial
2019-10-13 15:00:00 Caudal 4 - 0 CD Colunga
2019-10-13 15:00:00 EC Granollers 2 - 2 Cerdanyola del Valles
2019-10-13 15:00:00 CD Roda 1 - 1 Recambios Colon CD
2019-10-13 15:00:00 CD Becerril 1 - 0 UD Santa Marta
2019-10-13 15:00:00 SD Torina 1 - 0 CD Cayon
2019-10-13 15:00:00 SD Gernika 0 - 1 CD Basconia
2019-10-13 15:00:00 Gimnastica Torrelavega 3 - 1 Ribamontan Al Mar CF
2019-10-13 15:00:00 Racing Villalbes 1 - 0 CD Choco
2019-10-13 15:00:00 Utebo FC 1 - 0 CA Monzon
2019-10-13 15:00:00 CD Madridejos 1 - 0 CD Pedroneras
2019-10-13 15:00:00 Crevillente 1 - 0 Silla CF
2019-10-13 15:00:00 Rapido de Bouzas 3 - 1 Bergantinos CF
2019-10-13 15:00:00 Real Burgos CF 0 - 1 CD Cristo Atletico
2019-10-13 15:00:00 CD San Roque de Lepe 1 - 2 CA Antoniano
2019-10-13 15:30:00 UE Vilassar de Mar 1 - 1 Figueres
2019-10-13 15:30:00 Cartagena FC Murcia 1 - 1 Mazarron CF
2019-10-13 15:45:00 Huetor Tajar 2 - 2 Real Jaen CF
2019-10-13 15:45:00 Deportiva Minera 1 - 0 Olimpico de Totana
2019-10-13 15:59:00 Villanovense 0 - 0 CD Coria
2019-10-13 15:59:00 Vilamarxant CF 0 - 2 Atzeneta UE
2019-10-13 15:59:00 CD Olimpic Xativa 0 - 1 UD Alzira
2019-10-13 15:59:00 UD Los Barrios 2 - 0 Xerez Deportivo FC
2019-10-13 15:59:00 Terrassa 2 - 0 UE Sants
2019-10-13 15:59:00 UD Paiosaco 0 - 4 Arosa SC
2019-10-13 15:59:00 G. Segoviana 1 - 3 Arandina
2019-10-13 15:59:00 Sant Andreu 1 - 1 UE Castelldefels
2019-10-13 15:59:00 Xerez Deportivo 0 - 2 Ciudad Lucena
2019-10-13 16:30:00 Puente Genil 5 - 1 CD Rota
2019-10-13 16:30:00 Sestao 1 - 0 Pasaia KE
2019-10-13 17:00:00 CD El Palo 2 - 1 Almeria B
2019-10-13 17:30:00 Ciudad de Murcia 1 - 1 Huercal
Malta First Division League
2019-10-13 12:00:00 Zejtun Corinthians 2 - 2 Pembroke Athleta
2019-10-13 14:15:00 Pieta Hotspurs 3 - 0 Vittoriosa Stars
2019-10-13 16:30:00 Zebbug Rangers 0 - 2 St. Andrews
WAFU
2019-10-13 18:00:00 Senegal 0 - 0 Ghana
Belarus Pershaya Liga
2019-10-13 10:00:00 Krumkachy 2 - 0 Khimik Svetlogorsk
Serbia Prva Liga
2019-10-13 13:00:00 Dinamo Vranje 2 - 1 Radnicki Pirot
2019-10-13 13:00:00 FK Backa Backa Palanka 1 - 0 Zemun
2019-10-13 13:00:00 Radnicki 1923 Kragujevac 0 - 1 Novi Pazar
2019-10-13 13:00:00 Zlatibor Cajetina 1 - 0 FK Bezanija
2019-10-13 13:00:00 FK Zarkovo 1 - 1 FK Trajal Krusevac
2019-10-13 14:00:00 Metalac Gornji Milanovac 0 - 0 Graficar
Latvia Division 2
2019-10-13 11:00:00 Super Nova 5 - 0 FK Auda Riga
Paraguayan Division 2
2019-10-13 13:00:00 Guay Leena 2 - 0 12 de Octubre
2019-10-13 13:00:00 Atyra FC 2 - 1 Sportivo Iteno
2019-10-13 19:30:00 2 de Mayo PJC 2 - 1 3 De Febrero
2019-10-13 19:30:00 Fulgencio Yegros 0 - 0 General Caballero
2019-10-13 19:30:00 Ovetense FC 0 - 0 Deportivo Caaguazu
2019-10-13 19:30:00 Club Fernando de la Mora 2 - 0 Independiente Luque
England FA Women Super League
2019-10-13 11:00:00 Liverpool (w) 1 - 1 Bristol Academy (w)
2019-10-13 11:30:00 Tottenham Hotspur (w) 0 - 3 Manchester United (w)
2019-10-13 13:00:00 Brighton H.A. (w) 1 - 3 West Ham United (w)
2019-10-13 13:00:00 Reading (w) 3 - 2 Everton FC (w)
2019-10-13 14:00:00 Chelsea FC (w) 2 - 1 Arsenal (w)
POL WD1
2019-10-13 10:00:00 GKS Gornik Leczna (w) 8 - 0 KKP Bydgoszcz (w)
2019-10-13 10:00:00 TS Mitech Zywiec (w) 0 - 2 AZS UJ Krakow (w)
2019-10-13 11:00:00 GKS Katowice (w) 2 - 1 AZS Wroclaw (w)
2019-10-13 12:00:00 MKS Olimpia Szczecin (w) 0 - 3 UKS Lodz (w)
2019-10-13 13:00:00 AZS PWSZ Walbrzych (w) 7 - 1 Biedrzychowice Women
Uzbekistan Second League
2019-10-13 10:15:00 Istiklol Fergana 5 - 0 Sherdor Samarqand
2019-10-13 13:00:00 Oktepa 2 - 9 Iftixor FK
2019-10-13 13:00:00 Shurtan Guzor 0 - 0 Neftchi Fargona
2019-10-13 13:00:00 Xorazm Urganch 0 - 0 Mashal Muborak
Spanish Ladies Premier League
2019-10-13 09:30:00 Sporting De Huelva (w) 0 - 1 Barcelona (w)
2019-10-13 10:00:00 Colegio Aleman Valencia (w) 1 - 1 CD Tacon (w)
2019-10-13 10:00:00 CDEF Logrono (w) 1 - 0 Sevilla FC (w)
2019-10-13 10:30:00 Madrid CFF (w) 1 - 3 UD Granadilla Tenerife Sur (W)
2019-10-13 13:00:00 RCD Espanyol (w) 2 - 2 Real Betis (W)
2019-10-13 14:00:00 Real Sociedad (w) 0 - 2 Athletic Club Bibao (w)
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2019-10-13 11:00:00 Slovacko (w) 3 - 0 Pardubice (w)
Sco WC
2019-10-13 11:00:00 Glasgow Rangers (w) 1 - 4 Glasgow City (w)
2019-10-13 14:30:00 Hibernian (w) 4 - 1 Motherwell (w)
Italian Women Division 1
2019-10-13 10:30:00 Juventus (w) 3 - 1 Florentia Women's
2019-10-13 13:00:00 Inter Milan (w) 1 - 3 AC Milan (w)
IDN D2
2019-10-13 08:30:00 PSIM Yogyakarta 2 - 0 Persatu Tuban
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2019-10-13 13:00:00 Belasica Strumica 0 - 0 Bregalnica Stip
Austrian Frauen Bundesliga
2019-10-13 08:00:00 Vorderland (w) 2 - 4 Neulengbach (w)
2019-10-13 11:00:00 Bergheim/Hof (w) 0 - 2 Sturm Graz/Stattegg (w)
J-League Division 3
2019-10-13 04:00:00 Gainare Tottori 2 - 2 Gamba Osaka U23
2019-10-13 04:00:00 Fujieda MYFC 1 - 0 Kamatamare Sanuki
2019-10-13 05:00:00 Giravanz Kitakyushu 2 - 1 Grulla Morioka
2019-10-13 05:00:00 Cerezo Osaka U23 1 - 1 Fukushima United FC
2019-10-13 06:00:00 Azul Claro Numazu 2 - 2 FC Tokyo U23
2019-10-13 07:00:00 Kataller Toyama 1 - 1 Roasso Kumamoto
BRA D4
2019-10-13 14:00:00 Almte Barosso SC 0 - 1 Marcilio Dias SC
2019-10-13 18:00:00 Figueirense XI 0 - 2 Fluminense SC
2019-10-13 18:30:00 Trindade AC 0 - 0 Anapolis FC
2019-10-13 18:30:00 Jaragua EC 1 - 0 America GO
2019-10-13 18:30:00 Joinville SC 1 - 2 Atletico Tubarao SC
2019-10-13 18:30:00 Rio Verde GO 3 - 1 Aparecida GO
2019-10-13 18:30:00 Brusque FC 3 - 0 Avai XI
Poland Division 2
2019-10-13 11:05:00 Olimpia Elblag 1 - 1 Gornik Leczna
2019-10-13 12:00:00 Stargard Szczecinski 3 - 0 Skra Czestochowa
BRA SPC
2019-10-13 13:00:00 Santo Andre 2 - 0 Mirassol
2019-10-13 13:00:00 Comercial-SP 0 - 0 XV de Piracicaba
2019-10-13 13:00:00 Linense(BRA) 2 - 3 EC Sao Bernardo/SP
International Friendly
2019-10-13 07:00:00 Indonesia U23 0 - 1 Jordan U23
2019-10-13 09:00:00 Armenia U18 0 - 1 Ukraine U18
2019-10-13 09:00:00 Singapore U22 4 - 0 Macau of China
2019-10-13 11:00:00 Sweden U19 3 - 0 Finland U19
2019-10-13 11:00:00 Vietnam U23 1 - 1 United Arab Emirates U23
2019-10-13 11:35:00 China U22 0 - 0 Saudi Arabia U22
2019-10-13 12:00:00 Brazil 1 - 1 Nigeria
2019-10-13 13:00:00 Switzerland U20 0 - 1 Germany U20
2019-10-13 13:00:00 South Africa 2 - 1 Mali
2019-10-13 13:00:00 Kenya 0 - 1 Mozambique
2019-10-13 13:00:00 Equatorial Guinea 1 - 1 Togo
2019-10-13 13:00:00 Ethiopia 0 - 1 Uganda
2019-10-13 14:00:00 Ecuador 1 - 6 Argentina
2019-10-13 15:00:00 Benin 2 - 2 Zambia
2019-10-13 15:30:00 Niger 0 - 2 Central African Republic
2019-10-13 17:00:00 Cote D Ivoire 3 - 1 Democratic Rep Congo
2019-10-13 18:00:00 EgyptU23 1 - 0 South Africa U23
2019-10-13 18:15:00 Peru U22 1 - 0 Colombia U23
2019-10-13 18:45:00 Slovakia 1 - 1 Paraguay
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-10-13 17:00:00 Gremio RS U23 0 - 1 Internacional (RS) U23
2019-10-13 18:00:00 Paraiba do Sul U20 5 - 1 CF Sao Jose RJ U20
2019-10-13 18:00:00 Fortaleza (Youth) 1 - 1 ABC FC RN (Youth)
2019-10-13 18:00:00 Central Youth 0 - 1 Nautico PE (Youth)
Brazil Paulista Women's League
2019-10-13 18:00:00 Portuguesa Desportos (w) 2 - 0 Colonia Guapimirim (w)
NOR D4
2019-10-13 13:00:00 Lysekloster 3 - 2 Brann 2
2019-10-13 13:00:00 Ullensaker/Kisa B 2 - 3 Melbo
2019-10-13 13:00:00 Leknes 1 - 5 IF Floya
2019-10-13 13:30:00 Spjelkavik 1 - 1 Rommen SK
2019-10-13 14:00:00 Stabaek B 1 - 2 Nordstrand
2019-10-13 14:00:00 Kolstad 0 - 2 Kongsvinger IL B
2019-10-13 14:00:00 Bodo Glimt 2 0 - 3 Honefoss BK
2019-10-13 14:00:00 Krakeroy IL 1 - 1 SK Herd
2019-10-13 14:00:00 Mandalskameratene 3 - 3 Flint
2019-10-13 14:30:00 Gjelleraasen IL 1 - 3 Junkeren
2019-10-13 15:00:00 Molde B 3 - 1 Arvoll
2019-10-13 15:30:00 Traff 2 - 0 Sparta Sarpsborg B
2019-10-13 15:59:00 Tromso B 1 - 1 Finnsnes
2019-10-13 15:59:00 Lyn Oslo 2 - 2 FK Tonsberg
Jamaica Premier League
2019-10-13 20:30:00 Dunbeholden FC 0 - 0 Humble Lions
2019-10-13 20:30:00 Portmore United 2 - 1 UWI
2019-10-13 20:30:00 Vere United 1 - 1 Siti Worley Garden J
Spanish Segunda Division B
2019-10-13 09:30:00 Getafe B 0 - 2 UD San Sebastian Reyes
2019-10-13 10:00:00 Marino luanco 1 - 0 SCR Pena Deportiva
2019-10-13 10:00:00 Atletico de Madrid B 3 - 0 coruxo FC
2019-10-13 10:00:00 Baleares 2 - 0 Sporting de Gijon B
2019-10-13 10:00:00 Celta vigo b 0 - 1 CF Rayo Majadahonda
2019-10-13 10:00:00 Las Rozas 0 - 0 Union Langreo
2019-10-13 10:00:00 Real Oviedo B 0 - 1 Racing de Ferrol
2019-10-13 10:00:00 UD Ibiza 2 - 0 CF Internacional De Madrid
2019-10-13 10:00:00 CD Ebro 3 - 1 UD Levante B
2019-10-13 10:00:00 Andorra CF 2 - 1 Hercules
2019-10-13 10:00:00 UD Melilla 0 - 1 Las Palmas Atletico
2019-10-13 15:00:00 Burgos CF 3 - 2 Osasuna B
2019-10-13 15:00:00 CD Izarra 0 - 1 Cultural Leonesa
2019-10-13 15:00:00 Lleida 2 - 0 AE Prat
2019-10-13 15:00:00 UE Olot 1 - 1 RCD Espanyol B
2019-10-13 15:00:00 Cadiz B 1 - 0 C.D. San Fernando Isleno
2019-10-13 15:30:00 CD Guijuelo 1 - 2 CF Salmantino
2019-10-13 15:30:00 Real Murcia 1 - 0 Merida AD
2019-10-13 15:59:00 Algeciras 2 - 2 Cordoba
2019-10-13 15:59:00 Badajoz 3 - 2 CP Villarrobledo
2019-10-13 15:59:00 UD Marbella 0 - 0 FC Cartagena
2019-10-13 15:59:00 Recreativo Huelva 1 - 1 Real Balompedica Linense
2019-10-13 15:59:00 Yeclano Deportivo 2 - 1 UCAM Murcia
2019-10-13 15:59:00 CF La Nucia 1 - 1 CF Badalona
2019-10-13 15:59:00 Barakaldo CF 2 - 1 Haro Deportivo
2019-10-13 15:59:00 UE Cornella 1 - 2 Villarreal B
2019-10-13 15:59:00 Real Sociedad B 3 - 0 Alaves B
2019-10-13 16:30:00 Castellon 1 - 1 SD Ejea
2019-10-13 16:30:00 Villarrubia CF 0 - 1 Don Benito
France Youth U19 League
2019-10-13 09:00:00 Trelissac U19 3 - 2 Angers SCO U19
2019-10-13 09:00:00 Laval U19 3 - 0 Aviron Bayonnais U19
2019-10-13 12:00:00 Toulouse U19 1 - 1 Monaco U19
2019-10-13 13:00:00 Tours U19 0 - 1 Guingamp U19
2019-10-13 13:00:00 Lille U19 2 - 1 Quevilly US U19
2019-10-13 13:00:00 Cannes AS U19 0 - 0 Montpellier U19
2019-10-13 13:00:00 Rennes U19 8 - 0 Le Mans U19
2019-10-13 13:00:00 Saint Etienne U19 1 - 0 Toulon U19
2019-10-13 13:00:00 Metz U19 0 - 2 Troyes U19
2019-10-13 13:00:00 Le Puy Foot 43 Auvergne U19 2 - 0 Epinal U19
2019-10-13 13:00:00 Montceau U19 1 - 1 Torcy U.S U19
2019-10-13 13:00:00 SochauxU19 3 - 0 Dijon U19
2019-10-13 13:00:00 StrasbourgU19 0 - 1 Lyon U19
2019-10-13 13:00:00 ASPTT Dijon U19 1 - 0 AuxerreU19
2019-10-13 13:00:00 Paris Saint Germain U19 2 - 2 Drancy U19
2019-10-13 13:00:00 Evreux U19 5 - 2 LensU19
2019-10-13 13:00:00 Orleans US 45 U19 0 - 3 Le Havre U19
2019-10-13 13:00:00 Amiens U19 5 - 1 US Boulogne U19
2019-10-13 13:00:00 Valenciennes US U19 6 - 0 FC Chartres U19
2019-10-13 13:00:00 Feignies U19 1 - 2 Caen U19
2019-10-13 13:00:00 Colomiers U19 0 - 2 NimesU19
2019-10-13 13:00:00 Concarneau U19 2 - 1 Vannes U19
Germany Regionalliga
2019-10-13 11:00:00 Oldenburg 2 - 0 SSV Jeddeloh
2019-10-13 12:00:00 Eintracht Norderstedt 1 - 2 VFB Lubeck
2019-10-13 12:00:00 Holstein Kiel II 0 - 0 Havelse
2019-10-13 13:00:00 HSC Hannover 1 - 2 Heider SV
2019-10-13 13:00:00 FC Giessen 0 - 3 SSV Ulm 1846
Portugal Champions NACIONAL Juniores B
2019-10-13 10:00:00 Real Sport Clube U17 4 - 2 Estrela FC U17
2019-10-13 10:00:00 Uniao Leiria U17 3 - 0 Fatima U17
2019-10-13 10:00:00 Louletano U17 0 - 4 oeiras U17
2019-10-13 10:00:00 Electrico FC U17 0 - 2 CA Fundao U17
2019-10-13 10:00:00 Sacavenense U17 5 - 1 Uniao Almeirim U17
2019-10-13 10:00:00 Anadia U17 0 - 3 Porto Sad U17
2019-10-13 10:00:00 Limianos U17 3 - 6 Merelinense U17
2019-10-13 10:00:00 Vitoria SC Guimaraes U17 3 - 0 Uniao Nogueirenes U17
2019-10-13 10:00:00 Padroense U17 2 - 1 Academico Viseu U17
2019-10-13 10:00:00 Rio Ave U17 1 - 1 Chaves U17
2019-10-13 10:00:00 Moreirense U17 0 - 2 Palmeiras FC(U17)
2019-10-13 10:00:00 Sport Clube Caldas U17 0 - 5 Loures U17
2019-10-13 10:00:00 Casa Pia AC U17 0 - 1 Belenenses U17
2019-10-13 10:00:00 Boavista U17 3 - 1 Lusitania Lourosa U17
2019-10-13 10:00:00 Praia Milfontes(U17) 0 - 7 GD Estoril-Praia U17
2019-10-13 10:00:00 Regua U17 6 - 1 Seia FCU17
2019-10-13 14:00:00 Portimonense U17 0 - 3 Cova da Pied U17
Romania - Liga 2 Seria
2019-10-13 11:30:00 Sportul Snagov 1 - 1 Universitaea Cluj
2019-10-13 14:00:00 FK Csikszereda Miercurea Ciuc 2 - 2 Pandurii Targu-Jiu
2019-10-13 16:30:00 Petrolul Ploiesti 3 - 0 Juventus Bucuresti
Greece Divison C
2019-10-13 12:00:00 Ethnikos Pireaus 1 - 2 Thyella Kamari
2019-10-13 12:00:00 Thermaikos Thermis 3 - 0 AS Florina
2019-10-13 13:00:00 AE Kifisias 2 - 1 Agioi Anargyro
2019-10-13 13:00:00 Enosi Antheias Aristinou 1 - 0 Doxa Theologos
2019-10-13 13:00:00 Kilkisiakos Kilkis 0 - 3 Pandramaikos
2019-10-13 13:00:00 Korinthos 2 - 0 AEK Tripolis
2019-10-13 13:00:00 Panthrakikos 1 - 2 Kitheron Kapareliou
2019-10-13 13:00:00 Panserraikos 1 - 1 Apollon Paralimniou
Austrian 3.Liga
2019-10-13 14:00:00 Sc Rothis 2 - 0 Rheindorf Altach B
2019-10-13 14:00:00 FC Wolfurt 0 - 3 VfB Hohenems
Denmark - 2.Liga
2019-10-13 11:00:00 BK Avarta 0 - 3 Vanlose
2019-10-13 12:00:00 Ringkobing 1 - 3 Aarhus Fremad
2019-10-13 13:00:00 AB Copenhagen 0 - 1 Jammerbugt
Norway 2.Liga
2019-10-13 11:00:00 Senja 2 - 0 Fram Larvik
2019-10-13 12:00:00 Elverum 2 - 2 Alta
2019-10-13 12:00:00 Mjolner 3 - 2 Sotra
2019-10-13 13:00:00 Vidar 1 - 3 Levanger FK
2019-10-13 13:00:00 Stjordals Blink 2 - 3 Fredrikstad
2019-10-13 13:00:00 Bryne 1 - 0 Nardo FK
2019-10-13 13:30:00 Hodd 0 - 2 Egersunds IK
2019-10-13 14:00:00 Odd Grenland 2 2 - 1 Baerum SK
2019-10-13 14:00:00 Brattvag 6 - 4 Sola
Turkiye Lig2
2019-10-13 11:00:00 Sivas Dort Eylul Belediyespor 0 - 0 Etimesgut Belediye Spor
2019-10-13 11:00:00 Gumushanespor 0 - 1 Manisa BB Spor
2019-10-13 11:00:00 Duzyurtspor 1 - 4 Zonguldak
2019-10-13 11:00:00 Bodrumspor 5 - 1 Elazigspor
2019-10-13 11:30:00 Bugsasspor 1 - 0 Tarsus Idman Yurdu
2019-10-13 11:30:00 Ankarademirspor 2 - 0 Belediye Vanspor
2019-10-13 11:30:00 Hacettepe SK 1 - 3 Corum Belediyespor
2019-10-13 11:30:00 Anadolu Selcukluspor 0 - 1 Amedspor
2019-10-13 11:30:00 Nigde Belediyespor 1 - 3 Kirsehir Koyhizmetleri
2019-10-13 11:30:00 Kardemir Karabukspor 0 - 2 Tuzlaspor
2019-10-13 12:00:00 Bandirmaspor 3 - 0 Sakaryaspor
2019-10-13 12:00:00 Usakspor 2 - 0 Eyupspor
2019-10-13 12:00:00 Sariyer 3 - 2 Inegolspor
2019-10-13 12:00:00 Ergene Velimese 2 - 3 Kastamonuspor
2019-10-13 12:00:00 Pendikspor 0 - 0 Afjet Afyonspor
2019-10-13 14:00:00 Samsunspor 4 - 0 Kirklarelispor
2019-10-13 15:00:00 S.Urfaspor 0 - 5 Sancaktepe Belediye Spor
2019-10-13 15:59:00 Kahramanmarasspor 1 - 1 Bayburt Ozel Idare
Turkey 3. Ligi B
2019-10-13 10:00:00 Agri 1970 Spor 1 - 1 Tepecik Bld
2019-10-13 10:30:00 Payas BS 1975 1 - 1 Dai Lin Jissbon
2019-10-13 11:00:00 Kizilcabolukspor 1 - 1 Silivrispor
2019-10-13 11:00:00 Wing Larsburg 0 - 1 Tire 1922 Spor
2019-10-13 11:00:00 Artvin Hopaspor 0 - 0 Karaman Belediyesi Spor
2019-10-13 11:00:00 Erzincanspor 1 - 0 Duzcespor
2019-10-13 11:00:00 Elazig Belediyespor 1 - 0 Ofspor
2019-10-13 11:00:00 Fatsa Belediyespor 4 - 1 1877 Alemdagspor
2019-10-13 11:00:00 Pazarspor 1 - 2 Batman Petrolspor
2019-10-13 11:30:00 Sultanbeyli 0 - 0 Yeni Orduspor
2019-10-13 11:30:00 Aksarayspor 1 - 0 Sile Yildizspor
2019-10-13 11:30:00 Tokatspor 1 - 2 Serik Belediyespor
2019-10-13 11:30:00 Tekirova Belediyespor 2 - 1 Erbaaspor S
2019-10-13 11:30:00 Osmaniyespor 1 - 1 Muglaspor
2019-10-13 11:30:00 Nevsehirspor Genclik 1 - 0 Yesilyurt Belediyespor
2019-10-13 12:00:00 Erokspor 1 - 0 Karsiyaka
2019-10-13 12:00:00 Catalca Spor 1 - 1 Cankaya FK
2019-10-13 12:00:00 Darica Genclerbirligi 1 - 0 Nazillispor
2019-10-13 12:00:00 Bursa Niluferspor AS 4 - 0 Golcukspor
2019-10-13 12:00:00 Somaspor 2 - 1 Yeni Altindag BS
2019-10-13 12:00:00 Modafen Spor 0 - 1 Halide Edip Adivarspor
2019-10-13 12:00:00 Bayrampasa 0 - 1 Yimpas Yozgatspor
2019-10-13 12:00:00 Manisaspor 1 - 4 Erzin Belediyespor
2019-10-13 15:59:00 Fethiyespor 0 - 0 Turgutluspor
2019-10-13 15:59:00 Korfez Bld. 4 - 0 Kozan Spor FK
2019-10-13 15:59:00 Diyarbakirspor 1 - 0 Kelkit Belediye Hurriyet
Russia Div 2
2019-10-13 06:00:00 FK Chita 3 - 3 SY Sakhalinsk
2019-10-13 08:00:00 Zvezda Irkutsk 2 - 0 Sibir-M Novosibirsk
2019-10-13 10:00:00 Tyumen 0 - 0 Chelyabinsk
2019-10-13 10:00:00 Khimki (R) 2 - 1 Strogino Moscow
2019-10-13 10:00:00 Volga Ulyanovsk 2 - 2 Nosta Novotroitsk
2019-10-13 10:00:00 Ufa B 1 - 2 FK Ural-2
2019-10-13 11:00:00 KAMAZ Naberezhnye Chelny 0 - 0 FK Zenit Izhevsk
2019-10-13 11:00:00 Zvezda Perm 1 - 3 Lada SOK Dimitrovgrad
2019-10-13 13:00:00 FC Lada Togliatti 1 - 3 Akron Togliatti
Sweden Div 3 Mellersta
2019-10-13 11:00:00 Kungsangens IF 1 - 4 Kvarnsvedens IK
2019-10-13 11:00:00 Gamla Upsala SK 6 - 2 Sundbybergs
2019-10-13 11:00:00 Karlbergs BK 5 - 4 IFK Lidingo FK
2019-10-13 11:00:00 Taby 3 - 1 IFK Mora FK
2019-10-13 11:00:00 Enkoping 3 - 3 IFK Stocksund
2019-10-13 11:00:00 Skiljebo SK 1 - 2 Hudiksvalls ABK
2019-10-13 11:00:00 Valbo FF 1 - 2 FC Gute
2019-10-13 12:00:00 Stenungsunds IF 3 - 0 Grebbestads IF
2019-10-13 12:00:00 Vargarda IK 2 - 6 Orebro Syrianska IF
2019-10-13 12:00:00 IFK Uddevalla 5 - 2 Vanersborg FK
2019-10-13 12:00:00 Umea FC Academy 1 - 4 IFK Timra
2019-10-13 12:00:00 Pitea IF 0 - 2 Skelleftea FF
2019-10-13 12:00:00 Kramfors-Alliansen 1 - 0 Friska Viljor FC
2019-10-13 12:00:00 Ytterhogdal IK 1 - 0 IFK Lulea
2019-10-13 12:00:00 Anundsjo IF 0 - 2 IFK Ostersund
2019-10-13 12:00:00 Gottne IF 2 - 1 Taftea IK
2019-10-13 12:00:00 IFK Umea 1 - 1 Sandviks IK
2019-10-13 12:00:00 Vanersborgs IF 1 - 1 IK Gauthiod
2019-10-13 12:00:00 Lidkopings FK 0 - 1 Torslanda IK
2019-10-13 12:00:00 Nordvarmland FF 0 - 0 IFK Tidaholm
2019-10-13 12:00:00 IFK Amal 4 - 2 Savedalens IF
BRA SE
2019-10-13 18:00:00 CS Maruinense 3 - 2 AD Atletica Gloriense
Zimbabwe Premier
2019-10-13 13:00:00 Highlanders 2 - 0 Telone FC
2019-10-13 13:00:00 Manica Diamond 1 - 0 ZPC Kariba
2019-10-13 13:00:00 Bulawayo Chiefs 2 - 0 Triangle FC
2019-10-13 13:00:00 Chapungu FC 1 - 1 Herentals FC
2019-10-13 13:00:00 Capps linked 3 - 1 Hwange Colliery
Brazilian Futsal League
2019-10-13 17:00:00 AD Santo Andre Futsal 4 - 2 Corinthians Futsal
USA National Premier Soccer League
2019-10-13 02:55:00 Lionside FC 0 - 5 LA10 FC
2019-10-13 20:00:00 Fuerza FC 1 - 2 Houston FC
2019-10-13 21:00:00 FC Fort Worth 5 - 2 Texas Spurs
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-10-13 18:30:00 Club Lujan 0 - 0 Central Cordoba De Rosario
2019-10-13 18:30:00 Ituzaingo 1 - 0 El Porvenir
2019-10-13 18:30:00 Excursionistas 0 - 3 Sportivo Dock Sud
2019-10-13 18:30:00 Canuelas FC 2 - 1 Argentino de Merlo
Rwanda National League
2019-10-13 13:00:00 Mukura 4 - 0 Musanze FC
2019-10-13 13:00:00 Police(RWA) 3 - 2 Gicumbi FC
2019-10-13 13:00:00 Kiyovu FC 1 - 0 Sunrise FC
Angola Girabola League
2019-10-13 14:00:00 Academica Lobito 2 - 0 Santa Rita FC
2019-10-13 14:00:00 Benfica Lubango 1 - 1 Sagrada Esperanca
2019-10-13 15:00:00 Primeiro de Agosto 1 - 0 Interclube Luanda
Peru B League
2019-10-13 18:00:00 Los Caimanes 2 - 5 Atletico Grau
2019-10-13 18:15:00 Alianza Atletico Sullana 3 - 1 Juan Aurich
2019-10-13 20:30:00 CDC Santa Rosa 2 - 1 CD Coopsol
2019-10-13 20:30:00 Comerciantes Unidos 3 - 0 Santos Cape Town
Japan Futsal League
2019-10-13 04:00:00 Espo Lada Hokkaido Futsal 6 - 3 Shriker osaka Futsal
Pakistan vest Football League
2019-10-13 01:00:00 San Francisco FC 1 - 1 Costa Del Este
2019-10-13 20:00:00 CD Universitario 1 - 3 Atletico Chiriqui
2019-10-13 21:00:00 CD Arabe Unido 1 - 0 CA Independente
2019-10-13 22:00:00 San Martin FC 1 - 0 SD Panama Oeste
2019-10-13 22:00:00 SD Atletico Nacional 2 - 0 CD Centenari
Northern German state premier league - bayern
2019-10-13 13:00:00 Rot-Weiss Walldorf 1 - 4 Hessen Dreieich
2019-10-13 13:00:00 VfB Ginsheim 3 - 1 FSV Fernwald
2019-10-13 13:30:00 FC Eddersheim 0 - 0 TuS Dietkirchen
Venezuela Segunda Division
2019-10-13 19:30:00 Deportivo Petare FC 3 - 2 Yaracuyanos
2019-10-13 20:00:00 Fundacion AIFI 2 - 1 Angostura FC
Austria Landesliga
2019-10-13 08:30:00 Slovan HAC 3 - 5 SV Gerasdorf Stammer
2019-10-13 09:10:00 SV Wienerberger 1 - 4 SV Schwechat
2019-10-13 15:00:00 TSU Bramberg 2 - 0 FC Berg
Brazil Paulista Serie B
2019-10-13 13:00:00 Flamengo-SP (Youth) 0 - 2 Paulista SP U23
2019-10-13 13:00:00 Flamengo (AA) 0 - 2 Paulista(SP)
Montenegro Division 2
2019-10-13 12:30:00 Bokelj Kotor 5 - 1 FK Drezga
2019-10-13 12:30:00 Lovcen Cetinje 1 - 1 Decic Tuzi
2019-10-13 12:30:00 Otrant 0 - 0 Mornar
2019-10-13 12:30:00 FK Ibar Rozaje 2 - 0 Arsenal Tivat
2019-10-13 12:30:00 Jedinstvo Bijelo Polje 3 - 0 Jezero Plav
Malawi Premier League
2019-10-13 12:30:00 Kamuzu Barracks 2 - 3 TN Stars
Belgian First Amateur Division
2019-10-13 13:00:00 RFC de Liege 2 - 1 Sint-Eloois-Winkel
Schleswig Holstein Liga
2019-10-13 12:00:00 SV Eichede 1 - 3 TSV Bordesholm
Poland Division 4
2019-10-13 09:00:00 Lechia Tomaszow Mazowiecki 0 - 5 Pogon Grodzisk Mazowiecki
2019-10-13 10:00:00 Bron Radom 0 - 1 Pelikan Lowicz
2019-10-13 11:00:00 Korona II Kielce 0 - 2 Stal Krasnik
2019-10-13 12:00:00 Lechia Zielona Gora 2 - 1 KS Energetyk ROW
2019-10-13 13:00:00 Polonia Bytom 2 - 0 Slask Wroclaw II
The women's league of Argentina
2019-10-13 18:10:00 River Plate (W) 3 - 1 Racing Club Women
2019-10-13 18:30:00 Estudiantes LP (w) 3 - 2 Lanus Women
2019-10-13 19:00:00 Rosario Central (W) 4 - 0 Platense (w)
Korea Reserves League
2019-10-13 20:00:00 FBC Melgar Reserves 4 - 2 Deportivo Binacional Reserves
Czech Group D League
2019-10-13 08:15:00 Slavicin 6 - 1 Bzenec
2019-10-13 08:15:00 Brumov 0 - 8 Kozlovice
2019-10-13 08:15:00 Brno B 3 - 0 Bystrice Nad Pernste
2019-10-13 13:30:00 Slavoj Myto 6 - 2 Hvezda Cheb
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-10-13 08:45:00 Uhlenhorster SC Paloma 2 - 2 Hamburger SV III
2019-10-13 11:00:00 TuS Schwachhausen 2 - 0 Union 60 Bremen
2019-10-13 12:00:00 SV Rugenbergen 2 - 3 HSV Barmbek Uhlenhorst
2019-10-13 12:00:00 Eintracht Northeim 0 - 6 SV Atlas Delmenhorst
2019-10-13 13:00:00 SV Elversberg II 0 - 4 TSG Pfeddersheim
2019-10-13 13:00:00 TuRU Dusseldorf 0 - 2 FC Monheim
2019-10-13 13:00:00 TSV Meerbusch 2 - 4 Ratingen SV
2019-10-13 13:00:00 DJK Ammerthal 2 - 1 SV Seligenporten
2019-10-13 13:00:00 BSC Hastedt 2 - 4 ESC Geestemunde
2019-10-13 13:00:00 SC Borgfeld 1 - 3 SFL Bremerhaven
2019-10-13 13:00:00 TSV Sasel 0 - 1 Tus Dassendorf
2019-10-13 13:00:00 Wegberg-Beeck 3 - 0 Blau-Weib Friesdorf
2019-10-13 13:00:00 Bocholt FC 1 - 1 Schwarz-Weiss Essen
2019-10-13 13:00:00 Cronenberger SC 2 - 2 VfB Hilden
2019-10-13 13:00:00 SpVg Schonnebeck 3 - 1 SC Union Nettetal
2019-10-13 13:00:00 Arminia Hannover 1 - 0 Freie Turnerschaft Braunschweig
2019-10-13 13:00:00 Heeslinger SC 0 - 0 MTV Gifhorn
2019-10-13 13:00:00 SC Spelle-Venhaus 5 - 2 VfL Oldenburg
2019-10-13 13:00:00 TB Uphusen 3 - 1 FC Hagen/Uthlede
2019-10-13 13:00:00 FC Kaan-Marienborn 2 - 2 SC Preussen Munster II
2019-10-13 13:00:00 ASC 09 Dortmund 1 - 2 Westfalia Herne
2019-10-13 13:00:00 Gutersloh 0 - 0 Adams Sam Beek
2019-10-13 13:00:00 RSV Meinerzhagen 2 - 0 Hammer SpVg
2019-10-13 13:00:00 Wiedenbruck 3 - 2 Holzwickeder SC
2019-10-13 13:00:00 TSG Sprockhovel 3 - 0 Siegen Sportfreunde
2019-10-13 13:00:00 TuS Ennepetal 3 - 1 SC Paderborn 07 II
2019-10-13 13:00:00 SV Westfalia Rhynern 0 - 0 FC Eintracht Rheine
2019-10-13 13:15:00 SpVg Frechen 20 2 - 0 FC Viktoria Arnoldsweiler
2019-10-13 13:15:00 SpVg Wesseling-Urfeld 1 - 1 Hennef 05
2019-10-13 13:30:00 Siegburger SV 04 2 - 1 Borussia Freialdenhoven
2019-10-13 13:30:00 SC Concordia Hamburg 2 - 0 SV Curslack Neuengamme
2019-10-13 13:30:00 FC Pesch 1956 5 - 0 SV Eilendorf
2019-10-13 13:30:00 SV Deutz 05 0 - 1 Hurth
2019-10-13 14:00:00 SSV Jahn Regensburg II 3 - 2 TSV Dachau 1865
Chile Primera D
2019-10-13 19:00:00 Iberia Los Angeles 2 - 2 General VelAsquez
2019-10-13 19:00:00 San Marcos de Arica 1 - 0 Colchagua CD
2019-10-13 20:00:00 Independiente de Cauquenes 1 - 1 AC Colina
Costa Rica 2.Liga
2019-10-13 01:00:00 CS Uruguay De Coronado 1 - 1 Futbol Consultants Moravia
2019-10-13 17:00:00 Municipal Turrialba 2 - 0 Municipal Garabito
Guatemala D2
2019-10-13 02:00:00 Quiche FC 2 - 0 Nueva Concepcion
2019-10-13 02:00:00 CSyD Sacachispas 1 - 1 Petapa
2019-10-13 17:00:00 Suchitepequez 2 - 1 Deportivo Xinabajul
2019-10-13 21:00:00 Deportivo San Pedro 1 - 0 Deportivo Reu
2019-10-13 21:00:00 CD Sansare 2 - 0 C.S.D. Comunicaciones B
2019-10-13 21:30:00 Chimaltenango FC 0 - 0 Marquense
New Zealand NRFL Premier Division Women
2019-10-13 00:30:00 Auckland FF (w) 0 - 1 Canterbury United (w)
Bosnia erzegovina 1st League
2019-10-13 13:00:00 Olimpik Sarajevo 2 - 0 NK TOSK Tesanj
2019-10-13 13:00:00 NK Travnik 1 - 0 FK Gorazde
2019-10-13 13:00:00 FK Rudar Kakanj 5 - 2 Bratstvo Gracanica
Malaysia FAM League
2019-10-13 08:45:00 SAMB FC 2 - 2 Ultimate FC
2019-10-13 08:45:00 DDM FC 2 - 5 Puchong Fuerza
Uganda Super Cup
2019-10-13 13:00:00 Wakiso Giants FC 2 - 1 Proline FC
Trinidad and Tobago Super League
2019-10-13 20:00:00 QPCC 2 - 2 Prisons FC
England U23 1.Liga
2019-10-13 11:20:00 Hull City U23 1 - 5 Sheffield Wed U23
Serbia League Women
2019-10-13 13:00:00 LASK Crvena Zvezda (w) 7 - 3 ZFK Zemun (w)
Cameroon Cup
2019-10-13 14:30:00 UMS de Loum 1 - 3 Stade Renard de Melong
Fiji cup
2019-10-13 04:00:00 Labasa FC 0 - 0 Suva FC
Ukraine Women Division
2019-10-13 09:00:00 FK Ladomir (W) 0 - 3 Yednist Plysky (w)
Slovenia women's League
2019-10-13 08:00:00 Slovan Bratislava (w) 8 - 1 SKF Zilina (w)
2019-10-13 08:55:00 ZNK Pomurje (w) 4 - 0 Olimpija Ljubljana (w)
2019-10-13 14:00:00 AS Trencin (w) 4 - 0 FK Poprad (w)
Spanish Ladies Premier League B
2019-10-13 09:00:00 Mislata CF (w) 2 - 1 Valencia C (W)
2019-10-13 09:05:00 Valencia B (w) 2 - 1 CD Juan Grande (w)
2019-10-13 10:00:00 CD Parquesol CF (w) 0 - 1 Osasuna ?w?
2019-10-13 11:00:00 Salamanca (W) 3 - 2 Rayo Vallecano II (w)
2019-10-13 15:00:00 CF Extremadura Women 6 - 0 EF Pena El Valle (w)
Italy Serie D
2019-10-13 13:00:00 Rovigo Calcio 2 - 0 Legnago Salus
2019-10-13 13:00:00 Taranto Sport 1 - 0 Team Altamura
2019-10-13 13:00:00 A.C. Crema 1908 2 - 2 ASD Sasso Marconi
2019-10-13 13:00:00 Albalonga 3 - 2 ASD Sporting Trestina
2019-10-13 13:00:00 AS Ostia Mare 1 - 0 US Ladispoli
2019-10-13 13:00:00 Asd Pineto Calcio 2 - 0 Jesina Calcio
2019-10-13 13:00:00 Atletico Porto Santelpidio 2 - 1 Nuovo Campobasso
2019-10-13 13:00:00 Bastia 1924 1 - 0 Ponsacco
2019-10-13 13:00:00 FB Brindisi 1912 1 - 1 Foggia
2019-10-13 13:00:00 AC Este 2 - 1 APDC Chions
2019-10-13 13:00:00 FC Vado 0 - 2 Fossano Calcio
2019-10-13 13:00:00 Lucchese 1 - 0 Savona
2019-10-13 13:00:00 Marsala 4 - 4 Castrovillari
2019-10-13 13:00:00 Montebelluna 0 - 0 Villafranca
2019-10-13 13:00:00 Nocerina 1 - 0 Gelbison
2019-10-13 13:00:00 Roccella 1 - 0 Acireale
2019-10-13 13:00:00 Sangiovannese 2 - 0 Foligno Calcio
2019-10-13 13:00:00 Scandicci 2 - 0 Pomezia
2019-10-13 13:00:00 SCD Progresso Calcio 0 - 1 Lentigione
2019-10-13 13:00:00 Tamai 2 - 2 ASD Cartigliano
2019-10-13 13:00:00 Tuttocuoio 1 - 1 San Donato Tavarnelle
2019-10-13 13:00:00 US Breno 3 - 0 Ciliverghe Mazzano
2019-10-13 13:00:00 US Folgore Caratese 1 - 0 Scanzorosciate
2019-10-13 13:00:00 Virtus Bergamo 3 - 2 Seregno
2019-10-13 13:00:00 Pro Calcio Tor Sapienza 1 - 1 Team Nuova Florida
Ukraine Division 3
2019-10-13 10:00:00 Alians Lypova Dolyna 0 - 1 Vpk Agro Magdalinovka
2019-10-13 10:00:00 Krystal 1 - 1 Real Pharma Ovidiopol
2019-10-13 11:55:00 Enerhiya Nova Kakhovka 1 - 1 FK Avanhard Kramatorsk II
2019-10-13 12:00:00 FC Bukovyna chernivtsi 0 - 1 Dinaz Vyshgorod
2019-10-13 12:00:00 Nikopol-NPGU 2 - 0 SC Tavriya
2019-10-13 12:00:00 Podillya Khmelnytskyi 3 - 0 FC Uzhgorod
2019-10-13 12:00:00 Polissya Zhytomyr 0 - 0 Nyva Ternopil
2019-10-13 13:00:00 FC Kalush 1 - 1 Obolon Brovar Kiev II
Venezuela U20 League
2019-10-13 19:00:00 LALA FC Reserves 0 - 2 Atlético Venezuela Reserves
Argentine Torneo A
2019-10-13 19:00:00 Defensores Pronunciamiento 0 - 0 Juventud U.Gualeguaychu
2019-10-13 19:15:00 CA Juventud Unida San Luis 1 - 1 Deportivo Camioneros
2019-10-13 19:30:00 Olimpo Bahia Blanca 0 - 1 Sportivo Penarol
2019-10-13 19:30:00 Huracan Las Heras 0 - 1 Ferro Carril Oeste Gral Pico
2019-10-13 20:00:00 Crucero del Norte 1 - 0 Sportivo Belgrano
2019-10-13 21:30:00 Sportivo Las Parejas 3 - 0 G.San Martin Formosa
2019-10-13 21:30:00 Boca Unidos 2 - 1 Defensores Belgrano (VR)
Romania women's Super League
2019-10-13 08:00:00 Piros Security (w) 0 - 8 Universitatea Galati (w)
2019-10-13 08:00:00 Vasas Odorhei (w) 7 - 0 Uni Alexandria (w)
2019-10-13 08:00:00 Carmen Bucuresti (W) 9 - 1 FCM Targu Mures (w)
2019-10-13 08:00:00 Selena SN Constanta Women 2 - 3 CSS Targoviste (w)
2019-10-13 08:10:00 CS Navobi Iasi (w) 1 - 3 Vulpitele Galbene Roman Women
2019-10-13 08:10:00 FCM Targu Mures (w) 7 - 2 Olimpia Cluj II (w)
2019-10-13 11:00:00 Olimpia Cluj (w) 6 - 1 Independenta Baia Mare (w)
Serbia Srpska Liga
2019-10-13 09:00:00 Teleoptik 1 - 1 Stepojevac Vaga
2019-10-13 12:30:00 FK TEK Sloga 0 - 0 Radnicki Obrenovac
Portugal Campeonato Nacional
2019-10-13 13:00:00 SCU Torreense 0 - 0 Beira Mar
2019-10-13 14:00:00 FC Arouca 1 - 0 Gondomar
2019-10-13 14:00:00 Benfica C.Branco 2 - 1 FC Caldas
2019-10-13 14:00:00 Pinhalnovense 0 - 0 Sintra Football
2019-10-13 14:00:00 CF Canelas 2010 2 - 1 Vila Real
2019-10-13 14:00:00 Clube Condeixa 0 - 1 UD Santarem
2019-10-13 14:00:00 Oriental Lisboa 2 - 1 Olimpico Montijo
2019-10-13 14:00:00 FC Armacenenses 3 - 1 Louletano
2019-10-13 14:00:00 Vitoria Guimaraes B 2 - 0 Chaves B
2019-10-13 14:00:00 Sal gadacz 1 - 0 GD Braganca
2019-10-13 14:00:00 Real Sport Clube Queluz 4 - 0 aljustrelense
2019-10-13 14:00:00 Sp. Espinho 2 - 2 AD Castro Daire
2019-10-13 14:00:00 Sintrense 1 - 1 Esp. Lagos
2019-10-13 14:00:00 USC Paredes 0 - 0 Pedras Rubras
2019-10-13 14:00:00 Valadares Gaia FC 3 - 2 Coimbroes
2019-10-13 14:00:00 Vizela 2 - 1 Assoc.Desportiva Oliveirense
2019-10-13 14:00:00 Amora FC 2 - 1 Sacavenense
2019-10-13 14:00:00 Marinhense 2 - 0 Anadia
2019-10-13 14:00:00 Fafe 2 - 0 Berco SC
2019-10-13 14:00:00 FC Felgueiras 4 - 0 Sanjoanense
2019-10-13 14:00:00 Merelinense 3 - 0 CSD Camara Lobos
2019-10-13 14:00:00 Maria da Fonte 0 - 2 Marr Tino
2019-10-13 15:00:00 Maritimo B 2 - 2 CD Cerveira
2019-10-13 15:00:00 Ideal 1 - 2 Fatima
2019-10-13 15:00:00 Praiense 3 - 1 Uniao Leiria
Thailand U19 League
2019-10-13 09:00:00 Chanthaburi FC U19 2 - 0 Chachoengsao FC U19
2019-10-13 09:00:00 Samut Prakan City U19 1 - 1 Kohkwang FC U19
Brazil
2019-10-13 18:00:00 CEC Santa Catarina 1 - 1 AA Orleans
2019-10-13 18:00:00 Brasileirinho RJ 2 - 1 Teresopolis
2019-10-13 18:00:00 Paduano RJ 1 - 1 Campo Grande CE
2019-10-13 18:00:00 Tomazinho FC 1 - 3 Buzios
2019-10-13 18:30:00 AE Jataiense 1 - 1 Morrinhos FC
Portugal Campeonato Nacional Women
2019-10-13 14:00:00 Benfica (w) 1 - 2 CA Ouriense (w)
2019-10-13 14:00:00 CF Oliveira Douro (W) 2 - 1 SM Murtoense Women
Bolivia Nacional B