Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Brazil Serie A
2019-07-20 14:00:00 Vasco da Gama 2 - 1 Fluminense RJ
2019-07-20 20:00:00 Bahia BA 0 - 0 Cruzeiro (MG)
2019-07-20 22:00:00 Internacional RS 1 - 1 Gremio (RS)
2019-07-20 22:00:00 Ceara 2 - 0 Palmeiras
2019-07-20 22:00:00 Centro Sportivo Alagoano 0 - 4 Atletico Paranaense
Poland Ekstraklasa
2019-07-20 13:00:00 Rakow Czestochowa 0 - 1 Korona Kielce
2019-07-20 15:30:00 Wisla Krakow 0 - 1 Slask Wroclaw
2019-07-20 18:00:00 Piast Gliwice 1 - 1 Lech Poznan
Russia Premier League
2019-07-20 11:00:00 FC Ufa 2 - 3 FC Krasnodar
2019-07-20 13:30:00 Kryliya Sovetov 2 - 3 Arsenal Tula
2019-07-20 15:59:00 CSKA Moscow 2 - 1 Gazovik Orenburg
2019-07-20 18:30:00 Rostov FK 2 - 2 Spartak Moscow
Finland Veikkausliga
2019-07-20 14:00:00 Ilves Tampere 1 - 1 HJK Helsinki
2019-07-20 14:00:00 KPV 1 - 2 SJK Seinajoen
2019-07-20 14:00:00 Vaasa VPS 1 - 1 Lahti
Korea League
2019-07-20 10:00:00 Pohang Steelers 1 - 2 Incheon United
2019-07-20 10:00:00 Gyeongnam FC 2 - 2 Jeju United
2019-07-20 10:00:00 FC Seoul 2 - 4 Jeonbuk Hyundai Motors
USA Major League Soccer
2019-07-20 02:30:00 LA Galaxy 3 - 2 Los Angeles FC
2019-07-20 23:30:00 Toronto FC 1 - 3 Houston Dynamo
2019-07-20 23:30:00 Philadelphia Union 2 - 0 Chicago Fire
2019-07-20 23:40:00 Columbus Crew 2 - 1 Montreal Impact
J-League Division 1
2019-07-20 04:00:00 Consadole Sapporo 5 - 2 Shonan Bellmare
2019-07-20 09:00:00 Matsumoto Yamaga FC 2 - 2 Hiroshima Sanfrecce
2019-07-20 09:00:00 Nagoya Grampus 2 - 2 Gamba Osaka
2019-07-20 09:00:00 Vissel Kobe 0 - 2 Yokohama Marinos
2019-07-20 09:30:00 Kashima Antlers 2 - 1 Sagan Tosu
2019-07-20 10:00:00 Cerezo Osaka 0 - 0 Vegalta Sendai
2019-07-20 10:00:00 Shimizu S-Pulse 0 - 2 FC Tokyo
2019-07-20 10:00:00 Jubilo Iwata 1 - 3 Urawa Red Diamonds
Swedish Allsvenskan
2019-07-20 14:00:00 Orebro 4 - 0 Falkenberg
2019-07-20 14:00:00 AIK Solna 2 - 0 Helsingborg
2019-07-20 15:59:00 GIF Sundsvall 0 - 1 Hacken
Swiss Super League
2019-07-20 17:00:00 Thun 2 - 2 Neuchatel Xamax
2019-07-20 17:00:00 St. Gallen 0 - 2 Luzern
International Club Friendly
2019-07-20 05:00:00 Brisbane Roar 4 - 0 Brisbane City
2019-07-20 07:00:00 Ripensia Timisoara 3 - 3 ACS Dumbravita
2019-07-20 07:00:00 Leganes 2 - 0 Fuenlabrada
2019-07-20 07:00:00 Chernomorets Odessa II 0 - 1 Real Pharma Ovidiopol
2019-07-20 08:00:00 OMTK-ULE 1913 2 - 4 Hodmezovasarhelyi
2019-07-20 08:00:00 PFC Nesebar 1 - 7 FC Sozopol
2019-07-20 08:00:00 Mako 7 - 0 Tiszasziget SE
2019-07-20 08:00:00 SOROKSAR 2 - 5 Paksi SE Honlapja
2019-07-20 08:00:00 Banik Ostrava B 1 - 2 Hlucin
2019-07-20 08:00:00 Kustosija 2 - 1 NK Spansko
2019-07-20 08:00:00 Sigma Olomouc B 1 - 1 Opava II
2019-07-20 08:00:00 ASU Politehnica Timisoara 1 - 1 Scolar Resita
2019-07-20 08:00:00 Debrecin VSC 1 - 2 Kazincbarcika
2019-07-20 08:00:00 Teleoptik 0 - 2 FK Sindelic Nis
2019-07-20 08:00:00 ACS Foresta Suceava 0 - 1 CS Aerostar Bacau
2019-07-20 08:00:00 GKS Belchatow 2 - 1 Sokol Aleksandrow Lodzki
2019-07-20 08:00:00 Gwarek Tarnowskie Gory 0 - 2 Warta Zawiercie
2019-07-20 08:00:00 Galanta 6 - 1 Lokomotiva Devinska Nova Ves
2019-07-20 08:30:00 Arema FC U20 0 - 0 Persela Lamongan U20
2019-07-20 08:30:00 NK Cepin 0 - 1 Szentlorinc SE
2019-07-20 08:30:00 Orihuela CF 3 - 0 Hull City U23
2019-07-20 08:30:00 LUV graz (w) 3 - 3 Sudburgenland (w)
2019-07-20 08:30:00 Orleans US 45 4 - 1 St Pryve St Hilaire
2019-07-20 08:30:00 Mezokovesd Zsory 3 - 2 Al-Faisaly Harmah
2019-07-20 08:30:00 Galanta 6 - 1 Lokomotiv Devinska
2019-07-20 08:30:00 AFC Wimbledon 0 - 2 Plymouth Argyle
2019-07-20 08:30:00 Persib Bandung U20 1 - 0 Madura United U20
2019-07-20 08:30:00 PS TIRA U20 0 - 2 Bhayangkara FC U20
2019-07-20 08:30:00 PSIS Semarang U20 1 - 1 PS Barito Putera U20
2019-07-20 09:00:00 Olimpia Elblag 3 - 0 Baltyk Gdynia
2019-07-20 09:00:00 Viktoria Griesheim U19 1 - 5 Kickers Offenbach U19
2019-07-20 09:00:00 Sokol Kleczew 0 - 1 KS Polonia Sroda Wlkp
2019-07-20 09:00:00 Ingulets Petrovo 2 - 1 Kremin Kremenchuk
2019-07-20 09:00:00 NK Metalleghe Bsi 1 - 5 Hajduk Split II
2019-07-20 09:00:00 Drava 3 - 2 Duna-Tisza
2019-07-20 09:00:00 MFK Lokomotiva Zvolen 1 - 1 FC Vion Zlate Moravce B
2019-07-20 09:00:00 Kecskemeti TE 0 - 1 Dorogi FC
2019-07-20 09:00:00 Novi Pazar 0 - 1 Metalac Gornji Milanovac
2019-07-20 09:00:00 MKS Kluczbork 3 - 4 Ruch Zdzieszowice
2019-07-20 09:00:00 LKS Czaniec 2 - 1 MKS Trzebinia
2019-07-20 09:00:00 Tj Sokol Lanzhot 1 - 7 Slavia Kromeriz
2019-07-20 09:00:00 Zaglebie Sosnowiec 6 - 1 Lechia Tomaszow Mazowiecki
2019-07-20 09:00:00 Przemsza Siewierz 3 - 2 MKS Iskra Pszczyna
2019-07-20 09:00:00 Reading 0 - 1 Lincoln City
2019-07-20 09:00:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 0 - 1 Warta Poznan
2019-07-20 09:00:00 CD Tondela 3 - 4 Viseu
2019-07-20 09:00:00 FV Diefflen 0 - 4 Astoria Walldorf
2019-07-20 09:00:00 AB Copenhagen 1 - 0 Hillerod Fodbold
2019-07-20 09:00:00 Bronshoj 1 - 1 BK Avarta
2019-07-20 09:00:00 Vilafranquense 1 - 0 Real Sport Clube
2019-07-20 09:00:00 VfL Wolfsburg (w) 6 - 1 Ferencvarosi TC (w)
2019-07-20 09:00:00 Gloria Buzau 6 - 1 CSM Focsani
2019-07-20 09:00:00 Fafe 1 - 0 FC Felgueiras
2019-07-20 09:00:00 Alverca 0 - 0 Casa Pia AC
2019-07-20 09:00:00 Aves 0 - 0 Academica Coimbra
2019-07-20 09:00:00 Chojniczanka Chojnice 3 - 1 Bytovia Bytow
2019-07-20 09:00:00 Garbarnia Krakow 1 - 0 Podhale Nowy
2019-07-20 09:00:00 Nacional da Madeira 1 - 1 Belenenses
2019-07-20 09:15:00 Western Sydney 1 - 2 Leeds United
2019-07-20 09:25:00 Usv Kainbach-Honigtal 6 - 3 ESK Graz
2019-07-20 09:30:00 Real Sociedad B 4 - 0 SD Beasain
2019-07-20 09:30:00 Oriental Lisboa 2 - 1 Caldas
2019-07-20 09:30:00 Videoton Puskas Akademia 0 - 2 Maccabi Petah Tikva FC
2019-07-20 09:30:00 Penafiel 3 - 0 Vila Real
2019-07-20 09:30:00 FC Famalicao 4 - 0 Feirense
2019-07-20 10:00:00 GKS Belchatow 2 - 0 KSZO Ostrowiec
2019-07-20 10:00:00 OKS Stomil Olsztyn 1 - 0 Lech II Poznan
2019-07-20 10:00:00 NEC Nijmegen 2 - 2 Almere City FC
2019-07-20 10:00:00 Sintrense 1 - 4 Marinhense
2019-07-20 10:00:00 Stal Stalowa Wola 0 - 1 Hapoel Katamon Jerusalem
2019-07-20 10:00:00 Porto B 0 - 1 Portimonense
2019-07-20 10:00:00 Puszcza Niepolomice 0 - 1 LKS Nieciecza
2019-07-20 10:00:00 Arenas Club de Getxo 1 - 6 Athletic Bilbao
2019-07-20 10:05:00 Gil Vicente 0 - 1 GD Chaves
2019-07-20 11:00:00 Nykobing FC 3 - 0 Hvidovre IF
2019-07-20 11:00:00 Schalke 04 (Youth) 0 - 0 St Pauli II
2019-07-20 11:00:00 Grimsby Town 1 - 0 Doncaster Rovers
2019-07-20 11:00:00 BK Frem 0 - 3 Roskilde
2019-07-20 11:00:00 Sparta Rotterdam 3 - 0 NAC Breda
2019-07-20 11:00:00 Radomiak Radom 0 - 0 Gornik Leczna
2019-07-20 11:00:00 Evesham United 1 - 7 Gloucester City
2019-07-20 11:00:00 UD Gran Tarajal ST 0 - 4 Las Palmas
2019-07-20 11:00:00 Viborg 1 - 0 Skive IK
2019-07-20 11:00:00 Berliner AK 07 1 - 0 Tennis Borussia Berlin
2019-07-20 11:30:00 Hayes Yeading United 0 - 2 Slough Town
2019-07-20 11:30:00 FC Lokomotive Leipzig 1 - 3 Wuppertaler
2019-07-20 11:30:00 Hamburger SV 2 - 2 Anderlecht
2019-07-20 11:30:00 Berliner FC Dynamo 3 - 1 FC Blaus Weiss 90 Berlin
2019-07-20 12:00:00 Bayern Alzenau 0 - 1 Turk Gucu Friedberg
2019-07-20 12:00:00 VfL Osnabruck 0 - 3 FC Koln
2019-07-20 12:00:00 VfB Ginsheim 2 - 1 FSV Mainz 05 (Youth)
2019-07-20 12:00:00 Obolon-2 Kyiv 4 - 0 PFC Nyva Vinnytsia
2019-07-20 12:00:00 FC 08 Hombrug 1 - 0 Fola Esch
2019-07-20 12:00:00 Rot-Weiss Ahlen 0 - 2 TuS Haltern
2019-07-20 12:00:00 SC Freiburg (Youth) 5 - 2 SC Cham
2019-07-20 12:00:00 Heart of Midlothian 2 - 3 Cambridge United
2019-07-20 12:00:00 Bristol Rovers 1 - 2 Birmingham City
2019-07-20 12:00:00 FC Oss 1 - 3 De Graafschap
2019-07-20 12:00:00 SV Elversberg 1 - 0 Monchengladbach AM.
2019-07-20 12:00:00 Rot-Weiss Erfurt 2 - 3 TSV Steinbach
2019-07-20 12:00:00 York City 2 - 1 Scarborough
2019-07-20 12:00:00 SW Dusseldorf 4 - 1 TSV Meerbusch
2019-07-20 12:00:00 VfL Wolfsburg (Youth) 3 - 3 SV Rodinghausen
2019-07-20 12:00:00 Sandecja Nowy Sacz 0 - 3 GKS Tychy
2019-07-20 12:00:00 Hertha Zehlendorf 1 - 1 FSV Union Furstenwalde
2019-07-20 12:00:00 ZFC Meuselwitz 3 - 1 FSV Wacker 90 Nordhausen Am
2019-07-20 12:00:00 FSV Frankfurt 5 - 2 SV Buchonia Flieden
2019-07-20 12:00:00 Stuttgarter Kickers II 1 - 1 Vfr Aalen
2019-07-20 12:00:00 Lichtenberg 47 6 - 1 Oranienburger FC Eintracht
2019-07-20 12:00:00 SC Telstar 3 - 2 AZ Alkmaar (Youth)
2019-07-20 12:30:00 Ratingen SV 1 - 5 Rot-Weiss Oberhausen
2019-07-20 12:30:00 FC Twente Enschede 0 - 0 Oud Heverlee
2019-07-20 12:30:00 Volendam 2 - 1 Heracles Almelo
2019-07-20 13:00:00 BSV Rehden 1 - 0 Wattenscheid 09
2019-07-20 13:00:00 Fortuna Koln 2 - 1 Hessen Kassel
2019-07-20 13:00:00 Fredericia 0 - 1 Hamburger SV (Youth)
2019-07-20 13:00:00 Alanyaspor 1 - 0 Konyaspor
2019-07-20 13:00:00 Dundela 1 - 2 Linfield FC
2019-07-20 13:00:00 Hannover 96 0 - 1 Groningen
2019-07-20 13:00:00 Bayer Leverkusen 1 - 2 Watford
2019-07-20 13:00:00 Heider SV 3 - 5 Phoenix Rising FC
2019-07-20 13:00:00 Darmstadt 0 - 1 Vitesse Arnhem
2019-07-20 13:00:00 SC Heerenveen 1 - 1 St. Pauli
2019-07-20 13:00:00 Gillingham 3 - 1 Charlton Athletic
2019-07-20 13:00:00 Zulte-Waregem 1 - 1 Willem II
2019-07-20 13:00:00 Istanbul Buyuksehir Belediyesi 1 - 1 Fortuna Dusseldorf
2019-07-20 13:00:00 Institute (USA) 0 - 4 Coleraine
2019-07-20 13:00:00 Kortrijk 4 - 0 Excelsior SBV
2019-07-20 13:00:00 SV Drochtersen/Assel 4 - 0 FC Oberneuland
2019-07-20 13:00:00 FSV Fernwald 0 - 7 FC Giessen
2019-07-20 13:00:00 SF Baumberg 1 - 4 Bergisch Gladbach 09
2019-07-20 13:00:00 Hornchurch 0 - 2 Chelmsford City
2019-07-20 13:00:00 Hutnik Krakow 2 - 2 Ruch Chorzow
2019-07-20 13:00:00 Royal Cappellen FC 2 - 1 KVSK Lommel
2019-07-20 13:30:00 FK Krupa 4 - 2 FK Grbalj Radanovici
2019-07-20 13:30:00 Arminia Bielefeld 2 - 3 Barnsley
2019-07-20 13:30:00 ETSV Weiche Flensburg 1 - 2 Kolding FC
2019-07-20 13:30:00 Werder Bremen 0 - 1 VfL Osnabruck
2019-07-20 14:00:00 Ballyclare Comrades 0 - 1 Glentoran FC
2019-07-20 14:00:00 SSV Ulm 1846 8 - 1 SC Freiburg
2019-07-20 14:00:00 Salisbury FC 0 - 4 Forest Green Rovers
2019-07-20 14:00:00 St Neots Town 6 - 0 Cambridge United XI
2019-07-20 14:00:00 Stevenage Borough 0 - 1 Portsmouth
2019-07-20 14:00:00 Scunthorpe United 0 - 4 West Bromwich(WBA)
2019-07-20 14:00:00 Tranmere Rovers 0 - 2 Stoke City
2019-07-20 14:00:00 Tiverton Town 0 - 1 Torquay United
2019-07-20 14:00:00 Welling United 1 - 2 Dover Athletic
2019-07-20 14:00:00 Darlington 1 - 2 Halifax Town
2019-07-20 14:00:00 Alvechurch 1 - 4 Leamington
2019-07-20 14:00:00 Poole Town 0 - 2 Chelsea U21
2019-07-20 14:00:00 Warrenpoint Town 0 - 1 Ballinamallard United
2019-07-20 14:00:00 Kidderminster Harriers 0 - 1 bromsgrove
2019-07-20 14:00:00 Annagh United 4 - 3 Carrick Rangers
2019-07-20 14:00:00 Bishop's Stortford 0 - 0 Enfield 1893
2019-07-20 14:00:00 Hastings United 1 - 2 Millwall XI
2019-07-20 14:00:00 Dulwich Hamlet 1 - 1 Tottenham Hotspur XI
2019-07-20 14:00:00 Bromley 1 - 0 Crystal Palace
2019-07-20 14:00:00 Dulwich Hamlet 1 - 1 Tottenham Hotspur U23
2019-07-20 14:00:00 Brackley Town 0 - 0 Banbury United
2019-07-20 14:00:00 Dunston UTS 1 - 1 Woking
2019-07-20 14:00:00 Sint-Truidense 0 - 4 PAOK Saloniki
2019-07-20 14:00:00 Bradford Park Avenue 3 - 1 Sheffield Utd U23
2019-07-20 14:00:00 Beauvais 1 - 2 FC Rouen
2019-07-20 14:00:00 FK Avanhard Kramatorsk 3 - 0 Nikopol-NPGU
2019-07-20 14:00:00 Victoria Rosport 1 - 2 Rot-Weiss Koblenz
2019-07-20 14:00:00 AFC Telford United 1 - 1 Coventry City
2019-07-20 14:00:00 Schwarz-Weiss Essen 2 - 2 Kickers Offenbach
2019-07-20 14:00:00 Colney Heath 2 - 1 Chester FC
2019-07-20 14:00:00 Guiseley 2 - 2 Stockport County
2019-07-20 14:00:00 Wycombe Wanderers 2 - 2 Brentford
2019-07-20 14:00:00 Saint Gilloise 3 - 1 Red Star Waasland
2019-07-20 14:00:00 Curzon Ashton FC 0 - 2 Wrexham
2019-07-20 14:00:00 Caykur Rizespor 0 - 1 Tractor Sazi Tabriz
2019-07-20 14:00:00 Dungannon Swifts 3 - 2 HW Welders
2019-07-20 14:00:00 Barrow 0 - 3 Blackpool
2019-07-20 14:00:00 Fulham 2 - 1 Brighton Hove Albion
2019-07-20 14:00:00 Horsham 3 - 1 Crawley Town
2019-07-20 14:00:00 lewes 3 - 1 Eastbourne Borough
2019-07-20 14:00:00 Oxford City 3 - 1 Rushden Diamonds
2019-07-20 14:00:00 Erzgebirge Aue 1 - 1 Union Berlin
2019-07-20 14:00:00 Oldham Athletic 2 - 3 Rochdale
2019-07-20 14:00:00 Bradford City 1 - 1 Wigan Athletic
2019-07-20 14:00:00 Barnet 1 - 3 Peterborough United
2019-07-20 14:00:00 Burton Albion 2 - 5 Derby County
2019-07-20 14:00:00 Chesterfield 1 - 2 Rotherham United
2019-07-20 14:00:00 Dartford 0 - 2 Leyton Orient
2019-07-20 14:00:00 Dagenham Redbridge 1 - 1 Southend United
2019-07-20 14:00:00 Dorchester Town 1 - 1 Yeovil Town
2019-07-20 14:00:00 VVV Venlo 2 - 0 FC Eindhoven
2019-07-20 14:00:00 Haringey Borough 0 - 2 Boreham Wood
2019-07-20 14:00:00 Harrogate Town 3 - 1 Farsley Celtic
2019-07-20 14:00:00 Heidenheimer 5 - 1 Middlesbrough
2019-07-20 14:00:00 Hampton Richmond Borough 2 - 3 Maidenhead United
2019-07-20 14:00:00 Carlisle United 1 - 3 Fleetwood Town
2019-07-20 14:00:00 Crewe Alexandra 1 - 0 Burnley
2019-07-20 14:00:00 Mansfield Town 2 - 2 Hull City
2019-07-20 14:00:00 Oxford United 1 - 2 Queens Park Rangers (QPR)
2019-07-20 14:00:00 Notts County 2 - 1 Walsall
2019-07-20 14:00:00 Northampton Town 0 - 2 Sheffield United
2019-07-20 14:00:00 Preston North End 1 - 3 Southampton
2019-07-20 14:00:00 Exeter City 1 - 3 Swansea City
2019-07-20 14:00:00 Bala Town 1 - 0 Accrington Stanley
2019-07-20 14:00:00 Havant Waterlooville 2 - 0 Sutton United
2019-07-20 14:00:00 Hemel Hempstead Town 1 - 1 Ebbsfleet United
2019-07-20 14:00:00 Altrincham 2 - 1 Blackpool
2019-07-20 14:00:00 Hartlepool United 4 - 2 Sheffield Utd U23
2019-07-20 14:00:00 Bradford Park Avenue 3 - 1 Sheffield Wed U23
2019-07-20 14:00:00 Dorking 2 - 1 Leatherhead
2019-07-20 14:00:00 Cheltenham Town 1 - 2 Leicester City
2019-07-20 14:00:00 Port Vale 1 - 3 Burnley
2019-07-20 14:00:00 Halesowen Town 1 - 2 Stourbridge
2019-07-20 14:00:00 Frickley Athletic 2 - 2 Matlock Town
2019-07-20 14:00:00 Ossett United 1 - 3 AFC Fylde
2019-07-20 14:00:00 Bedworth United 2 - 0 Loughborough Dynamo
2019-07-20 14:00:00 Pelikan Lowicz 2 - 4 Znicz Pruszkow
2019-07-20 14:00:00 Ashton United 4 - 2 Droylsden
2019-07-20 14:00:00 Cirencester 0 - 4 Chippenham Town
2019-07-20 14:30:00 Sampdoria 3 - 0 Real Vicenza
2019-07-20 14:30:00 Lokeren 0 - 0 Panahaiki-2005
2019-07-20 14:30:00 Werder Bremen 1 - 0 FC Koln
2019-07-20 14:30:00 Angers 3 - 2 Le Havre
2019-07-20 14:45:00 KFCO Wilrijk 2 - 1 Panathinaikos
2019-07-20 15:00:00 FK Tikves Kavadarci 1 - 1 Dinamo Vranje
2019-07-20 15:00:00 Olimpic Donetsk 0 - 3 FC Shakhtar Donetsk
2019-07-20 15:00:00 Goztepe 1 - 1 Eskisehirspor
2019-07-20 15:00:00 Ashdod MS 0 - 2 Mezokovesd Zsory
2019-07-20 15:00:00 FK Hajduk Divos 0 - 0 FK Radnicki Sid
2019-07-20 15:00:00 CS Mioveni 0 - 2 Hapoel Haifa
2019-07-20 15:00:00 Miedz Legnica 4 - 1 Mieszko Gniezno
2019-07-20 15:00:00 Malzenice 1 - 0 Sardice
2019-07-20 15:00:00 Chernomorets Odessa 0 - 0 Balkany Zorya
2019-07-20 15:00:00 Chaves B 0 - 0 Braga U23
2019-07-20 15:00:00 AEL Limassol 1 - 0 Sectzya Nes Ziona
2019-07-20 15:00:00 GKS Katowice 2 - 2 Rekord Bielsko-Biala
2019-07-20 15:00:00 Nacional da Madeira 2 - 1 Cova Piedade
2019-07-20 15:00:00 Fiorentina 0 - 3 Benevento
2019-07-20 15:00:00 Dordrecht 1 - 0 Den Bosch
2019-07-20 15:00:00 Pirin Blagoevgrad 3 - 0 Slivnishki Geroy
2019-07-20 15:00:00 Reims 1 - 1 KAA Gent
2019-07-20 15:00:00 Monaco 1 - 0 Valencia
2019-07-20 15:20:00 FK Radnicki Sremska Mitrovica 0 - 2 FK Omladinac Novi Banovci
2019-07-20 15:30:00 KS Legionovia Legionowo 1 - 3 Hapoel Kfar Saba
2019-07-20 15:30:00 Hapoel Kiryat Shmona 0 - 3 MTK Hungaria
2019-07-20 15:30:00 Rayo Vallecano 1 - 2 Borussia Monchengladbach
2019-07-20 15:59:00 Villefranche 3 - 1 Yverdon
2019-07-20 15:59:00 FK Zvezdara 4 - 2 BSK Borca
2019-07-20 15:59:00 FC Sfintul Gheorghe 1 - 2 Desna Chernihiv
2019-07-20 15:59:00 Rudes 2 - 2 Radomlje
2019-07-20 15:59:00 Varzim 4 - 1 Al Duhail
2019-07-20 15:59:00 VfL Bochum 1 - 1 Hertha Berlin
2019-07-20 15:59:00 HNK Cibalia 2 - 0 NK Kutjevo
2019-07-20 15:59:00 FK Jagodina Tabane 1 - 4 Radnicki Pirot
2019-07-20 15:59:00 USV Gnas II 2 - 5 SV Kloch
2019-07-20 15:59:00 Taksony SE 1 - 2 Fuzesgyarmati SK
2019-07-20 15:59:00 NK Croatia Zmijavci 2 - 2 HNK Sibenik
2019-07-20 15:59:00 Mosta FC 0 - 0 Santa Lucia Cotzumalguapa
2019-07-20 15:59:00 Elana Torun 1 - 2 KP Calisia Kalisz
2019-07-20 15:59:00 DJK Arminia Klosterhardt 0 - 5 SpVg Schonnebeck
2019-07-20 15:59:00 Lens 1 - 3 RCD Espanyol
2019-07-20 15:59:00 Avenir Sportif Beziers 0 - 1 Le Puy Foot 43 Auvergne
2019-07-20 15:59:00 BSK Batajnica 1 - 2 FK Sremcica
2019-07-20 15:59:00 Lorient 1 - 0 Stade Lavallois MFC
2019-07-20 15:59:00 FK Buducnost Resnik 0 - 4 OFK Belgrade
2019-07-20 15:59:00 Guingamp 1 - 2 Stade Brestois
2019-07-20 15:59:00 Jedinstvo UB 4 - 0 FK Prva Iskra Baric
2019-07-20 16:25:00 Sloga Pozega 1 - 1 FK Backa Topola
2019-07-20 16:30:00 Avranches 0 - 3 Concarneau
2019-07-20 16:30:00 Udinese 1 - 2 Ravenna
2019-07-20 16:30:00 CD As Pontes 1 - 1 Racing de Ferrol
2019-07-20 16:30:00 Bayer Leverkusen 2 - 2 Eibar
2019-07-20 16:30:00 Nurnberg 1 - 1 Paris Saint Germain (PSG)
2019-07-20 17:00:00 Elche 9 - 1 UD Iliciitana
2019-07-20 17:00:00 Wigry Suwalki 2 - 0 FK Palanga
2019-07-20 17:00:00 TJ Spartak Myjava 2 - 0 Uhersky Brod
2019-07-20 17:00:00 NK Medimurje Cakovec 0 - 1 Bodajk FC Siofok
2019-07-20 17:00:00 Oliveirense 0 - 1 Moreirense
2019-07-20 17:00:00 Nancy 2 - 2 Dijon
2019-07-20 17:00:00 Real Sociedad 0 - 1 Racing Santander
2019-07-20 17:00:00 AEK Athens 2 - 0 Volos NFC
2019-07-20 17:00:00 Spouwen Mopertingen 0 - 7 MVV Maastricht
2019-07-20 17:00:00 Numancia 0 - 3 Atletico Madrid
2019-07-20 17:00:00 Vasas 2 - 2 Varda SE
2019-07-20 17:00:00 FK Kozara Gradiska 4 - 0 OFK Zeljeznicar
2019-07-20 17:00:00 FC Deutschkreutz 1 - 1 Sportunion Mauer
2019-07-20 17:00:00 Lyon 3 - 4 Genoa
2019-07-20 17:00:00 Levante 1 - 2 Villarreal
2019-07-20 17:04:14 Caen 0 - 0 Le Mans
2019-07-20 17:10:00 SC Covilha 1 - 1 Pacos de Ferreira
2019-07-20 17:15:00 CD Lealtad 0 - 4 Sporting Gijon
2019-07-20 17:30:00 Granada CF 1 - 0 Reading
2019-07-20 17:30:00 Cacereno 0 - 2 Extremadura
2019-07-20 17:30:00 Valencia CF Mestalla 0 - 2 RKC Waalwijk
2019-07-20 17:30:00 Real Oviedo 1 - 0 Unionistas de Salamanca
2019-07-20 18:00:00 Ejido 0 - 1 Almeria
2019-07-20 18:00:00 Almirante Brown 2 - 3 Argentina U23
2019-07-20 18:00:00 Chiclana 1 - 2 Cadiz
2019-07-20 18:00:00 Calahorra 0 - 0 SD Huesca
2019-07-20 18:00:00 Girona 2 - 1 Bournemouth AFC
2019-07-20 18:15:00 Tarxien Rainbows F.C 1 - 0 Balzan FC
2019-07-20 18:30:00 Belenenses 1 - 0 Sunderland A.F.C
2019-07-20 18:30:00 La Roda CF 2 - 3 Albacete
2019-07-20 18:30:00 Rio Ave 1 - 1 Santa Clara
2019-07-20 18:30:00 Celta Vigo 3 - 0 CD Lugo
2019-07-20 19:00:00 Maritimo 0 - 0 Lille
2019-07-20 19:30:00 Portimonense 0 - 0 Getafe
2019-07-20 20:00:00 Aragua FC 1 - 0 Deportivo Petare FC
Chinese Super League
2019-07-20 11:35:00 Guangzhou Fuli FC 0 - 5 Guangzhou Evergrande Taobao FC
2019-07-20 11:35:00 Tianjin Teda 3 - 3 Dalian Aerbin
Chinese Football Association Jia League
2019-07-20 07:30:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng 2 - 0 Meizhou Hakka
2019-07-20 09:30:00 Xinjiang Tianshan Leopard 2 - 5 Qingdao Huanghai F.C.
2019-07-20 11:00:00 Shanxi Chang An Athletic FC 3 - 0 Liaoning FC
2019-07-20 11:30:00 Heilongjiang Lava Spring 3 - 1 Shanghai Shenxin
2019-07-20 11:30:00 Inner Mongolia Zhongyou 1 - 0 Beijing BeiKong
2019-07-20 11:30:00 Shijiazhuang YongChang FC 2 - 1 Zhejiang Greentown
2019-07-20 11:35:00 Nantong Zhiyun 0 - 1 Changchun Yatai
Scotland League Cup
2019-07-20 14:00:00 East Fife 2 - 0 Stenhousemuir
2019-07-20 14:00:00 Montrose 1 - 4 Forfar Athletic
2019-07-20 14:00:00 Elgin City 3 - 0 Stirling Albion
2019-07-20 14:00:00 Hibernian 2 - 0 Alloa Athletic
2019-07-20 14:00:00 Dundee 0 - 0 Peterhead
2019-07-20 14:00:00 Inverness 4 - 1 Raith Rovers
2019-07-20 14:00:00 Dumbarton 1 - 4 Queen of South
2019-07-20 14:00:00 Stranraer 6 - 0 Berwick Rangers
2019-07-20 14:00:00 East Kilbride 0 - 0 Saint Mirren
2019-07-20 14:00:00 Edinburgh City 1 - 0 Dunfermline Athletic
2019-07-20 14:05:00 Hamilton Academical 2 - 2 Partick Thistle
2019-07-20 14:05:00 Ayr United 2 - 1 Falkirk
Austrian Cup
2019-07-20 15:00:00 FC Wolfurt 0 - 3 FAC Team Fur Wien
2019-07-20 15:30:00 ASKO kottmannsdorf 0 - 9 Austria Wien
2019-07-20 15:30:00 SC Pinkafeld 0 - 10 Mattersburg
2019-07-20 15:30:00 SV Gloggnitz 1 - 2 St.Polten
2019-07-20 15:30:00 Wiener Viktoria 2 - 2 TSV Hartberg
2019-07-20 15:59:00 ATSV Stadl Paura 0 - 5 Austria Lustenau
2019-07-20 15:59:00 WSC Hertha Wels 1 - 0 VfB Hohenems
2019-07-20 16:30:00 SAK Klagenfurt 0 - 9 Wolfsberger AC
2019-07-20 16:30:00 Kufstein 1 - 6 Rheindorf Altach
2019-07-20 17:00:00 Union Edelweiss 0 - 5 Trenkwalder Admira Wacker
2019-07-20 17:00:00 Santa Ana 1 - 0 SC Kalsdorf
2019-07-20 17:00:00 Traiskirchen 1 - 5 SV Horn
2019-07-20 17:00:00 Vocklamarkt 2 - 6 LASK Linz
2019-07-20 17:00:00 SV Leobendorf 0 - 5 FC Blau Weiss Linz
2019-07-20 18:30:00 Neusiedl 1 - 6 Grazer AK
Belgium Super Cup
2019-07-20 18:30:00 Racing Genk 3 - 0 Mechelen
Swiss Challenge League
2019-07-20 15:00:00 Winterthur 1 - 1 Aarau
2019-07-20 15:30:00 Grasshopper 2 - 1 Stade Ouchy
2019-07-20 16:30:00 Chiasso 0 - 1 FC Wil 1900
2019-07-20 17:00:00 Schaffhausen 2 - 2 Lausanne Sports
Sweden Superettan
2019-07-20 14:00:00 Syrianska FC 0 - 2 IK Brage
2019-07-20 14:00:00 Brommapojkarna 3 - 1 Norrby IF
2019-07-20 14:00:00 Dalkurd FF 1 - 0 Varbergs BoIS FC
2019-07-20 14:00:00 Degerfors IF 0 - 1 GAIS
2019-07-20 15:59:00 IK Frej Taby 1 - 1 Orgryte
Romania Liga I
2019-07-20 15:00:00 Botosani 4 - 1 CS Voluntari
2019-07-20 18:00:00 FC Clinceni 1 - 4 CFR Cluj
Serbian Superliga
2019-07-20 15:59:00 FK Spartak Zlatibor Voda 2 - 1 FK Rad Beograd
2019-07-20 18:00:00 Mladost Lucani 2 - 1 Radnik Surdulica
2019-07-20 18:00:00 Vojvodina Novi Sad 3 - 1 Macva Sabac
2019-07-20 18:00:00 Crvena Zvezda 2 - 0 Habitpharm Javor
2019-07-20 18:00:00 Cukaricki Stankom 1 - 0 FK Napredak Krusevac
Bulgaria Premier League
2019-07-20 15:45:00 CSKA Sofia 1 - 3 Cherno More Varna
2019-07-20 18:00:00 Beroe Stara Zagora 2 - 4 Ludogorets Razgrad
Slovak Super Liga
2019-07-20 15:59:00 Michalovce 0 - 3 MSK Zilina
2019-07-20 17:00:00 FK Senica 3 - 1 Trencin
2019-07-20 18:00:00 Sokol Dolna Zdana 1 - 3 Slovan Bratislava
Croatia 1.Division
2019-07-20 17:00:00 Rijeka 2 - 1 NK Varteks Varazdin
2019-07-20 19:00:00 HNK Gorica 1 - 1 Inter Zapresic
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-07-20 15:00:00 Opava 1 - 0 Marila Pribram
2019-07-20 15:00:00 Sigma Olomouc 1 - 0 Tescoma Zlin
2019-07-20 15:00:00 Synot Slovacko 0 - 2 Dynamo Ceske Budejovice
2019-07-20 17:30:00 Sparta Praha 2 - 0 Baumit Jablonec
Ireland First Division
2019-07-20 18:00:00 Cobh Ramblers 1 - 1 Wexford (Youth)
Primera Division de Mexico
2019-07-20 02:50:00 Atlas 1 - 0 FC Juarez
2019-07-20 22:00:00 Atletico San Luis 0 - 2 Pumas U.N.A.M.
2019-07-20 22:00:00 Pachuca 1 - 3 Club Leon
Russia Cup
2019-07-20 12:00:00 FC Lada Togliatti 1 - 3 Akron Togliatti
2019-07-20 13:00:00 FK Khimik-Avgust 2 - 0 Lada SOK Dimitrovgrad
2019-07-20 13:00:00 Strogino Moscow 2 - 3 Rodina Moskva
2019-07-20 13:00:00 Legion Dynamo 3 - 0 FK Makhachkala
2019-07-20 13:30:00 FC Vaynakh Shali 1 - 3 Alania Vladikavkaz
2019-07-20 14:00:00 Olimp Khimki 2 - 3 FC Ararat Moscow
2019-07-20 15:00:00 Urozhay Krasnodar 1 - 3 Druzhba Maykop
2019-07-20 15:00:00 Cuban Kolding 2 - 0 SKA Rostov
2019-07-20 15:30:00 Kvant Obninsk 3 - 4 Dolgiye Prudy
2019-07-20 15:59:00 Inter Cherkessk 4 - 2 Stavropolye-2009
Finland Ykkonen
2019-07-20 14:00:00 Ekenas IF Fotboll 0 - 2 AC Kajaani
2019-07-20 14:00:00 TPS Turku 2 - 3 FC Haka
UEFA European U-19 Football Championship
2019-07-20 17:00:00 Armenia U19 0 - 4 Portugal U19
2019-07-20 17:00:00 Spain U19 2 - 1 Italy U19
Belarusian Premier League
2019-07-20 14:00:00 FK Gorodeya 1 - 2 FK Isloch Minsk
2019-07-20 17:45:00 Dinamo Brest 4 - 1 FC Torpedo Zhodino
Russian National Football League
2019-07-20 07:00:00 Luch Energiya 1 - 1 Tom Tomsk
2019-07-20 08:00:00 SKA Khabarovsk 0 - 1 Torpedo moskva
2019-07-20 08:00:00 Yenisey Krasnoyarsk 0 - 3 Rotor Volgograd
2019-07-20 13:00:00 Tekstilshchik Ivanovo 1 - 4 Khimki
2019-07-20 14:00:00 Fakel 0 - 0 Chertanovo Moscow
2019-07-20 14:00:00 Mordovya Saransk 1 - 0 Spartak Moscow II
2019-07-20 15:00:00 Avangard 1 - 1 FK Krasnodar II
2019-07-20 15:59:00 Torpedo Armavir 0 - 2 Neftekhimik Nizhnekamsk
2019-07-20 15:59:00 Baltika Kaliningrad 0 - 1 FK Chayka K-SR
Primera Division de Uruguay
2019-07-20 18:00:00 Defensor Sporting Montevideo 1 - 1 CA Juventud
2019-07-20 18:00:00 Club Atletico Progreso 1 - 1 CA Penarol
2019-07-20 18:00:00 Racing Club Montevideo 0 - 2 Plaza Colonia
2019-07-20 18:00:00 Wanderers FC 1 - 2 Cerro Largo
Peru Primera Division
2019-07-20 01:00:00 Alianza Lima 2 - 1 Sporting Cristal
2019-07-20 20:30:00 EM Deportivo Binacional 1 - 1 Academia Deportiva Cantolao
2019-07-20 22:45:00 Carlos Manucci 2 - 1 UTC Cajamarca
Slovenia 1.Liga
2019-07-20 15:59:00 Tabor Sezana 1 - 0 NK Publikum Celje
2019-07-20 18:15:00 NK Rudar Velenje 1 - 1 Maribor
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-07-20 00:30:00 Envigado FC 1 - 1 Deportivo Pasto
2019-07-20 20:15:00 Union Magdalena 0 - 0 Atletico Huila
2019-07-20 22:30:00 Deportivo Cali 4 - 0 Jaguares de Cordoba
2019-07-20 22:50:00 Cucuta 1 - 0 Independiente Santa Fe
J-League Division 2
2019-07-20 09:00:00 V-Varen Nagasaki 1 - 0 Ventforet Kofu
2019-07-20 09:00:00 Yokohama FC 2 - 1 Tochigi SC
2019-07-20 09:00:00 JEF United Ichihara Chiba 3 - 0 Avispa Fukuoka
2019-07-20 10:00:00 Kyoto Sanga 3 - 2 Omiya Ardija
2019-07-20 10:00:00 Kashiwa Reysol 1 - 0 Zweigen Kanazawa FC
2019-07-20 10:00:00 Tokyo Verdy 3 - 2 Ehime FC
2019-07-20 10:00:00 Renofa Yamaguchi 2 - 2 Albirex Niigata
Czech Republic 2.Liga
2019-07-20 08:15:00 Dukla Prague 2 - 3 Trinec
2019-07-20 08:15:00 Pardubice 2 - 1 Viktoria Zizkov
2019-07-20 08:15:00 FK Banik Sokolov 0 - 0 Hradec Kralove
2019-07-20 15:00:00 Lisen 2 - 2 SK Slovan Varnsdorf
2019-07-20 15:00:00 SK Prostejov 1 - 0 Vysehrad
Liga Super Malaysia
2019-07-20 13:00:00 Selangor PKNS 2 - 3 Selangor
2019-07-20 13:00:00 Pahang 4 - 1 Melaka
Slovakia 2. Liga
2019-07-20 15:30:00 Tatran LM 0 - 2 Ruzomberok B
2019-07-20 15:30:00 KFC Komarno 2 - 0 FC STK 1914 Samorin
2019-07-20 15:30:00 MFK Dubnica nad Vahom 1 - 0 Partizan Bardejov
2019-07-20 17:00:00 MFK Skalica 1 - 0 SKM Puchov
2019-07-20 17:00:00 Poprad 1 - 0 Slovan Bratislava B
Estonia Champions League
2019-07-20 13:00:00 Tartu JK Maag Tammeka 2 - 2 JK Tallinna Kalev
Primera Division de Paraguay
2019-07-20 20:00:00 Cerro Porteno 3 - 0 Deportivo Capiata
2019-07-20 22:30:00 Libertad 1 - 0 Guarani CA
Brazil Serie B
2019-07-20 00:30:00 Vitoria BA 2 - 0 Criciuma
2019-07-20 14:00:00 Oeste 0 - 0 Bragantino
2019-07-20 19:30:00 Vila Nova 1 - 1 America MG
2019-07-20 22:00:00 Operario Ferroviario PR 2 - 1 CRB AL
2019-07-20 22:00:00 Botafogo SP 0 - 0 Guarani SP
Iceland Division 1
2019-07-20 14:00:00 Haukar Hafnarfjordur 1 - 5 Fjolnir
2019-07-20 14:00:00 Grotta Seltjarnarnes 2 - 2 Vikingur Olafsvik
2019-07-20 14:00:00 UMF Njardvik 2 - 3 Throttur Reykjavik
2019-07-20 15:59:00 Afturelding 1 - 2 Thor Akureyri
2019-07-20 15:59:00 Magni 0 - 3 Leiknir Reykjavik
VIC Premier League
2019-07-20 05:00:00 Green Gully Cavaliers 5 - 2 Kingston City
2019-07-20 07:30:00 Hume City 3 - 1 South Melbourne
2019-07-20 08:00:00 Altona Magic 1 - 2 Dandenong City SC
2019-07-20 09:00:00 Dandenong Thunder 1 - 1 Avondale FC
Sweden Damallsvenskan
2019-07-20 11:45:00 IF Limhamn Bunkeflo (w) 0 - 1 Djurgardens (w)
2019-07-20 13:00:00 Kungsbacka DFF (w) 0 - 5 Kristianstads DFF (w)
USL First Division
2019-07-20 02:45:00 Phoenix Rising FC 6 - 0 Austin Bold
2019-07-20 21:00:00 Hartford Athletic 2 - 3 Charleston Battery
2019-07-20 23:00:00 Pittsburgh Riverhounds 1 - 0 North Carolina
2019-07-20 23:00:00 Ottawa Fury 4 - 0 Swope Park Rangers
2019-07-20 23:00:00 Louisville City FC 0 - 1 Bethlehem Steel
2019-07-20 23:00:00 Indy Eleven 2 - 0 Loudoun United
VIC Women’s Premier League
2019-07-20 05:00:00 Southern United (w) 0 - 3 Geelong Galaxy (w)
2019-07-20 05:15:00 Bayside United (w) 0 - 1 Heidelberg United (w)
2019-07-20 05:20:00 Box Hill (w) 0 - 2 Alamein (w)
Kazakhstan Premier League
2019-07-20 13:00:00 FC Shakhtyor Karagandy 1 - 0 Okzhetpes
2019-07-20 15:00:00 Kaisar Kyzylorda 0 - 1 FK Aktobe Lento
Finland Women Premier League
2019-07-20 10:00:00 Honka Espoo (w) 5 - 1 Y Ilves (W)
2019-07-20 12:00:00 ONS (w) 2 - 3 Jyvaskylan Pallokerho (w)
2019-07-20 13:00:00 TiPS Vantaa (w) 1 - 0 TPS Turku (w)
2019-07-20 14:00:00 Aland United (w) 1 - 1 HJK Helsinki (w)
Russia Youth Championship League
2019-07-20 05:00:00 Ufa Youth 0 - 4 FK Krasnodar Youth
2019-07-20 07:00:00 Krylya Sovetov Samara Youth 5 - 1 Arsenal Tula Youth
2019-07-20 10:05:00 CSKA Moscow (R) 2 - 0 FK Orenburg Youth
2019-07-20 14:00:00 PFC Sochi Youth 0 - 1 Zenit St.Petersburg Youth
2019-07-20 14:00:00 Dinamo Moscow Youth 1 - 1 Rubin Kazan (R)
2019-07-20 14:00:00 Lokomotiv Moscow Youth 1 - 0 FC Tambov Youth
2019-07-20 14:00:00 FK Ural Youth 3 - 3 FC Terek Groznyi Youth
Primera Division de Ecuador
2019-07-20 01:00:00 Club Sport Emelec 0 - 1 Deportivo Cuenca
2019-07-20 19:00:00 Delfin SC 1 - 1 CD El Nacional
2019-07-20 21:15:00 Olmedo Riobamba 1 - 0 Faure Za Amarilla
2019-07-20 23:30:00 Universidad Catolica 1 - 1 Sociedad Deportiva Aucas
NSW Premier League
2019-07-20 08:00:00 South Coast Wolves 4 - 0 Sutherland Sharks
2019-07-20 09:10:00 Marconi Stallions 4 - 2 Ted Reiter Mountain City Rovers
Australia Victorian Premier League U20
2019-07-20 03:00:00 Green Gully Cavaliers U20 1 - 3 Kingston CityU20
2019-07-20 06:00:00 Altona Magic U20 0 - 2 Dandenong City U20
2019-07-20 07:00:00 Dandenong Thunder U20 2 - 2 Avondale FC U20
2019-07-20 09:45:00 Hume City U20 1 - 0 South Melbourne U20
CONCACAF Women Under 20
2019-07-20 00:30:00 Guyana (w) U20 2 - 0 Saint Lucia (w) U20
Chinese Football Association Yi League
2019-07-20 07:30:00 Qingdao Zhongneng 1 - 1 Xi An Daxing Chongde
2019-07-20 08:00:00 ShanXi xingdu 0 - 5 Yinchuan Helanshan
2019-07-20 08:00:00 Guangxi Baoyun FC 0 - 2 Jiangxi Liansheng
2019-07-20 08:00:00 Bei Li Gong 3 - 3 Dalian Chanjoy
2019-07-20 08:00:00 Inner Mongolia Caoshangfei F.C 1 - 4 Hebei Jingying
2019-07-20 11:30:00 Chengdu Xingcheng 0 - 0 Zhejiang Yiwu
German 3.Liga
2019-07-20 12:00:00 MSV Duisburg 4 - 1 SG Sonnenhof Grossaspach
2019-07-20 12:00:00 Hansa Rostock 3 - 3 Viktoria koln
2019-07-20 12:00:00 Kaiserslautern 1 - 1 Unterhaching
2019-07-20 12:00:00 SV Meppen 0 - 2 Zwickau
2019-07-20 12:00:00 Wurzburger Kickers 3 - 1 Bayern Munchen (Youth)
2019-07-20 15:45:00 Magdeburg 2 - 4 Eintracht Braunschweig
Thai Premier League
2019-07-20 10:45:00 PTT FC Rayong 1 - 0 Port FC
2019-07-20 11:00:00 Chainat FC 1 - 1 Prachuap Khiri Khan
2019-07-20 12:00:00 Ratchaburi FC 4 - 1 Chiangmai FC
2019-07-20 13:00:00 Chonburi Shark FC 0 - 0 Suphanburi FC
Israel Ligat Al Toto Cup
2019-07-20 17:30:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
Chile Cup
2019-07-20 16:30:00 Union San Felipe 0 - 1 Audax Italiano
2019-07-20 19:00:00 Cobresal 3 - 1 Municipal Iquique
2019-07-20 19:00:00 Universidad de Chile 2 - 0 Deportes Temuco
2019-07-20 21:30:00 O.Higgins 1 - 1 Everton CD
Australia Brisbane Premier League
2019-07-20 07:05:00 Taringa Rovers 5 - 0 University of Queensland
2019-07-20 08:00:00 Albany Creek 0 - 0 Grange Thistle SC
2019-07-20 08:00:00 Bayside United FC 1 - 0 Acacia Ridge
2019-07-20 09:00:00 North Pine United 1 - 10 The Gap BPL
Japan Football League
2019-07-20 08:00:00 Ryutsu Keizai University 4 - 4 Yokogawa Musashino
BSWCP
2019-07-20 08:00:00 Belarus Beach Soccer 6 - 3 Turkey Beach Soccer
2019-07-20 09:15:00 Poland Beach Soccer 3 - 2 Kazakh beach foot
2019-07-20 11:00:00 Laktoza Lyszkowice Beach U21 4 - 6 Dragon Bojano Beach U21
2019-07-20 11:45:00 Germany Beach Soccer 2 - 3 Hungary Beach Soccer
2019-07-20 13:00:00 BSC Pro-Fart Glowno Beach U21 6 - 3 UKS Milenium Gliwice Beach U21
2019-07-20 13:15:00 Lithuania Beach Soccer 1 - 8 Switzerland Beach Soccer
2019-07-20 14:00:00 Hemako Sztutowo Beach U21 1 - 4 KP Lodz Beach U21
2019-07-20 14:30:00 Italy Beach Soccer 10 - 1 Czech Republic Beach Soccer
2019-07-20 15:00:00 Grembach Lodz Beach U21 5 - 5 Dragon Bojano Beach U21
2019-07-20 15:45:00 Portugal Beach Soccer 12 - 1 Norway Beach Soccer
2019-07-20 15:59:00 Slupsk Adkonis Beach U21 3 - 5 Tonio Team Sosnowiec Beach U21
2019-07-20 17:00:00 Russia Beach Soccer 7 - 2 Estonia Beach Soccer
FFSA Premier League
2019-07-20 05:30:00 Metrostars SC 1 - 2 Adelaide Olympic
2019-07-20 05:30:00 Adelaide Raiders SC 4 - 0 Adelaide Panthers
2019-07-20 05:30:00 Campbelltown City SC 1 - 2 Adelaide United FC (Youth)
2019-07-20 05:30:00 Adelaide City FC 1 - 1 Adelaide Blue Eagles
2019-07-20 05:30:00 Para Hills Knlghts SC 0 - 0 Adelaide Comets FC
2019-07-20 08:00:00 West Adelaide SC 1 - 3 Croydon Kings
Thai Division 1 League
2019-07-20 10:45:00 JL Angmai Lian Zhi 4 - 1 Air Force Central
2019-07-20 11:00:00 BEC Tero Sasana 3 - 2 Udon Thani
2019-07-20 12:00:00 Thailand Honda FC 1 - 1 Samut Sakhon
2019-07-20 12:00:00 Army United F.C. 1 - 1 Ayoubi Taya
2019-07-20 13:00:00 Khonkaen FC 2 - 3 Rayong FC
ACT Premier League
2019-07-20 05:00:00 Woden Valley 3 - 3 Canberra FC
2019-07-20 07:00:00 Riverina Rhinos 0 - 2 Cooma Tigers
2019-07-20 07:30:00 Monaro Panthers 2 - 3 Canberra Olympic
Victorian State League Division 1
2019-07-20 04:30:00 Werribee City 2 - 1 Moreland City
2019-07-20 05:00:00 Brunswick City 0 - 1 St Albans Saints
2019-07-20 05:00:00 Eastern Lions SC 3 - 2 Goulburn Valley Suns
2019-07-20 05:00:00 Langwarrin 4 - 0 Springvale White Eagles
2019-07-20 05:00:00 Murray United FC 0 - 2 FC Bulleen Lions
2019-07-20 05:15:00 Northcote City 2 - 0 Manningham United Blues
2019-07-20 06:00:00 Ballarat Red Devils 1 - 1 Moreland Zebras
2019-07-20 08:00:00 Melbourne Heart (Youth) 4 - 3 Box Hill United SC
2019-07-20 08:30:00 Geelong Sc 1 - 0 North Geelong Warriors
ICE WC
2019-07-20 14:00:00 KR Reykjavik (w) 2 - 0 Thor KA Akureyri (w)
Iceland Division 2
2019-07-20 13:30:00 UMF Vidir 2 - 0 Leiknir F
2019-07-20 14:00:00 Vestri 1 - 0 Volsungur husavik
2019-07-20 14:00:00 IR Reykjavik 2 - 0 Tindastoll Sauda
2019-07-20 14:00:00 KF Fjardabyggd 1 - 3 UMF Selfoss
Indonesia Super League
2019-07-20 11:30:00 Madura United 1 - 0 Arema Malang
Western Australia Cup
2019-07-20 07:00:00 Bayswater City 1 - 2 Floreat Athena
Argentina Cup
2019-07-20 16:10:00 Atletico Mitre de Santiago del Estero 0 - 2 Estudiantes La Plata
2019-07-20 20:10:00 Gimnasia La Plata 1 - 1 Defensa Y Justicia
IDN D2
2019-07-20 08:00:00 Persatu Tuban 0 - 2 PSIM Yogyakarta
2019-07-20 08:15:00 Madura FC 0 - 1 Persis Solo FC
2019-07-20 11:30:00 Persiba Balikpapan 0 - 2 Persik Kediri
Vietnamese First Division
2019-07-20 08:30:00 An Giang 1 - 0 Dong Thap
2019-07-20 09:00:00 Pacifico Xining 1 - 1 Dong Tam Long An
2019-07-20 09:00:00 Binh Dinh 0 - 0 TTBD Phu Dong
2019-07-20 10:00:00 Can Tho 0 - 0 Binh Phuoc
K League Challenge League
2019-07-20 10:00:00 FC Anyang 7 - 1 Gwangju Football Club
2019-07-20 11:00:00 Busan I Park 2 - 2 Bucheon FC 1995
International Champions Cup
2019-07-20 11:30:00 Manchester United 1 - 0 Inter Milan
2019-07-20 20:00:00 Benfica 3 - 0 Chivas Guadalajara
2019-07-20 22:00:00 Arsenal 3 - 0 Fiorentina
J-League Division 3
2019-07-20 06:00:00 Grulla Morioka 2 - 2 Thespa Kusatsu
2019-07-20 08:00:00 FC Tokyo U23 1 - 1 Kamatamare Sanuki
2019-07-20 09:00:00 Blaublitz Akita 0 - 2 Gainare Tottori
2019-07-20 09:00:00 Giravanz Kitakyushu 1 - 1 Vanraure Hachinohe FC
Brasileiro, Serie C
2019-07-20 18:00:00 Sao Jose PoA RS 3 - 0 Atletico Acreano
2019-07-20 20:00:00 Globo 2 - 0 Ferroviario CE
2019-07-20 20:00:00 Botafogo PB 1 - 1 ABC RN
2019-07-20 22:15:00 Boa Esporte Clube 2 - 0 Juventude
BRA SPC
2019-07-20 18:00:00 Desportivo Brasil SP 2 - 0 Corinthians Paulista B
2019-07-20 18:00:00 EC Sao Bernardo/SP 1 - 2 Sao Caetano
2019-07-20 18:00:00 Nacional SP 1 - 2 Juventus SP
Australian cloth
2019-07-20 06:00:00 New Farm 4 - 1 Annerley FC
2019-07-20 07:15:00 Ipswich City 2 - 1 Pine Hills
2019-07-20 08:00:00 North Star 6 - 2 Virginia United
2019-07-20 08:00:00 Mount Gravatt Hawks 2 - 2 Samford Ranges
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-07-20 13:30:00 Andira U20 3 - 0 Humaita U20
2019-07-20 18:00:00 Chapecoense (Youth) 2 - 1 Brusque U20
2019-07-20 18:00:00 Criciuma SC (Youth) 1 - 0 Figueirense SC (Youth)
2019-07-20 18:00:00 Avai (Youth) 2 - 1 CA Metropolitano U20
2019-07-20 18:30:00 Pague Menos U20 3 - 2 Horizonte FC U20
Vietnam Second Division
2019-07-20 08:00:00 Lam Dong 4 - 0 Kon Tum
2019-07-20 08:30:00 Tien Giang 0 - 1 Ba Ria Vung Tau FC
2019-07-20 08:30:00 T T Hanoi B 1 - 2 Cong An Nhan Dan
2019-07-20 09:00:00 Da Nang II 2 - 1 Fishsan Khanh Hoa
Australia U20
2019-07-20 06:00:00 South Coast Wolves FC U20 0 - 2 Sutherland Sharks U20
2019-07-20 07:00:00 Marconi Stallions U20 1 - 3 Mt Druitt Town Rangers U20
Ecuador Campeonato Serie B
2019-07-20 00:30:00 Liga de Loja 0 - 0 Gualaceo SC
2019-07-20 16:30:00 Orense SC 2 - 2 Pottu Via Ho
2019-07-20 20:00:00 CD Clan Juvenil 1 - 1 Club Atletico Porteno
NOR D4
2019-07-20 11:00:00 Valdres FK 0 - 11 Vard Haugesund
2019-07-20 11:00:00 Vestfossen 2 - 1 Bergen Nord
2019-07-20 12:00:00 Raufoss IL B 1 - 0 Steinkjer FK
2019-07-20 14:00:00 Verdal 0 - 2 Strindheim IL
2019-07-20 14:00:00 Melhus 0 - 1 Brumunddal
Germany Regionalliga
2019-07-20 12:00:00 TSV Aubstadt 2 - 0 SV Heimstetten
2019-07-20 12:00:00 Nurnberg (Youth) 1 - 0 FC Memmingen
2019-07-20 12:00:00 Te Cu Kukuh Atta Seip 3 - 1 Viktoria Aschaffenburg
2019-07-20 12:00:00 VfB Eichstatt 7 - 0 SV Schalding Heining
2019-07-20 12:00:00 Greuther Furth (Youth) 0 - 0 Schweinfurt 05 FC
2019-07-20 15:59:00 SpVgg Bayreuth 1 - 3 VfR Garching
Finland - Kakkonen Lohko
2019-07-20 14:00:00 EPS Espoo 0 - 0 FC Espoo
2019-07-20 14:00:00 KaPa 3 - 1 SalPa
2019-07-20 14:00:00 Honka Akatemia 1 - 1 P-Iirot
2019-07-20 14:00:00 Kaarinan Pojat 0 - 1 Gnistan Helsinki
2019-07-20 14:00:00 SJK Akatemia 0 - 0 OLS Oulu
2019-07-20 14:00:00 FC Vaajakoski 0 - 3 Jakobstads Bollklubb
2019-07-20 14:00:00 KajHa 1 - 4 SC KuFu-98
2019-07-20 15:59:00 JS Hercules 5 - 1 VPS J Akatemia
Norway 2.Liga
2019-07-20 14:00:00 Kjelsas 1 - 1 Elverum
2019-07-20 14:00:00 Sotra 3 - 3 Asane Fotball
2019-07-20 14:00:00 Oppsal 1 - 0 Senja
2019-07-20 14:00:00 Alta 3 - 0 Floro
2019-07-20 14:00:00 Grorud 2 - 0 Odd Grenland 2
TAS Premier League
2019-07-20 04:15:00 Kingborough Lions 0 - 2 Launceston City
2019-07-20 04:30:00 Riverside Olympic 2 - 0 Clarence United
NSW-N Premier League
2019-07-20 05:30:00 Edgeworth Eagles FC 3 - 1 Maitland
2019-07-20 07:00:00 Newcastle Jets FC (Youth) 0 - 2 Hamilton Olympic
USA National Premier Soccer League
2019-07-20 23:00:00 Miami FC 4 - 1 Tulsa Athletics
2019-07-20 23:00:00 North Texas 0 - 0 Tormenta FC
2019-07-20 23:00:00 Greenville Triumph 1 - 3 FC Tucson
2019-07-20 23:00:00 Richmond Kickers 1 - 0 Orlando City U23
USA Women Premier League
2019-07-20 01:20:00 Motor City FC (w) 1 - 1 Utah Royals Reserves (W)
2019-07-20 20:00:00 Indiana Union (w) 1 - 5 Los Angeles Sol (w)
Central Premier League
2019-07-20 02:30:00 Wellington United 3 - 3 Wairarapa United
2019-07-20 02:30:00 Miramar Rangers 5 - 0 Waterside Karori
2019-07-20 05:30:00 Lower Hutt City 3 - 5 North Wellington AFC
2019-07-20 05:45:00 Wellington Olympic 5 - 2 Stop Out
Queensland U20 League
2019-07-20 05:00:00 SWQ Thunder U20 2 - 1 Gold Coast Knights U20
Australia Capital Territory U20 League
2019-07-20 03:00:00 Woden Weston U20 0 - 0 Canberra FC U20
2019-07-20 05:30:00 Monaro Panthers U20 4 - 0 Canberra Olympic U20
Australia New South Wales League 2
2019-07-20 07:05:00 Hills Brumbies 4 - 1 Spirit FC
2019-07-20 08:35:00 Bonnyrigg White Eagles 6 - 0 Northern Tigers
2019-07-20 09:00:00 Macarthur Rams 1 - 1 Central Coast Mariners (Youth)
2019-07-20 09:00:00 Rydalmere Lions FC 0 - 0 Blacktown Spartans
2019-07-20 09:00:00 Canterbury Bankstown FC 1 - 2 North Shore Marin
Argentina Santa Fe Cup
2019-07-20 18:15:00 Sportivo Las Parejas 2 - 1 Colon
Paraguay reserve team league
2019-07-20 12:00:00 Nacional Asuncion Reserves 3 - 1 Olimpia Asuncion Reserves
2019-07-20 12:00:00 Libertad Asuncion Reserves 1 - 0 Club Guarani Reserve
Brazil Campeonato U19
2019-07-20 14:00:00 Atletico Pr Paranaense U19 3 - 0 Iraty SC U19
Uruguay U19 League
2019-07-20 12:00:00 CA Juventud U19 1 - 3 Nacional De Football U19
2019-07-20 12:00:00 Progreso U19 2 - 1 Sud America U19
2019-07-20 12:00:00 Santiago Wanderers U19 5 - 3 Fenix U19
2019-07-20 12:00:00 Boston River U19 3 - 0 Miramar Misiones U19
2019-07-20 13:00:00 Basanez U19 1 - 1 Rampla Juniors U19
2019-07-20 15:59:00 Torque U19 3 - 1 El Tanque Sisley U19
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-07-20 12:00:00 SV Seligenporten 4 - 1 TSV Karlburg
2019-07-20 12:00:00 FC Ismaning 1 - 2 TSV Kottern
2019-07-20 12:00:00 Eintracht Bamberg 6 - 4 Bayern Hof
2019-07-20 13:00:00 SpVgg Ansbach 1 - 3 TSV Abtswind
2019-07-20 13:30:00 Türkspor Augsburg 2 - 3 TSV 1860 Munchen (Youth)
2019-07-20 14:00:00 DJK Gebenbach 1 - 2 Grossbardorf
2019-07-20 14:00:00 SV Kirchanschoring 1 - 0 TSV Schwaben Augsburg
2019-07-20 14:00:00 ATSV Erlangen 0 - 5 DJK TEUTONIA SCHALKE
2019-07-20 15:00:00 TSV Nördlingen 1 - 1 SpVgg Hankofen-Hailing
Brazil L
2019-07-20 18:00:00 Angra Dos Reis RJ 0 - 1 Sao Goncalo
2019-07-20 18:00:00 America-RJ 3 - 0 Artsul RJ
2019-07-20 18:00:00 Serra Macaense 0 - 0 Barra da Tijuca
2019-07-20 18:00:00 Audax Rio RJ 2 - 1 Goncalense
2019-07-20 18:00:00 Goytacaz RJ 1 - 1 Nova Cidade
2019-07-20 18:00:00 Serrano BA 3 - 0 Itaborai RJ
2019-07-20 18:00:00 Olaria 1 - 2 Sampaio Correa (RJ)
2019-07-20 18:00:00 Duque de Caxias RJ 0 - 0 Bonsucesso
2019-07-20 18:00:00 Campos RJ 0 - 0 Friburguense RJ
QLD Division 1
2019-07-20 07:20:00 Rochedale Rovers 1 - 2 Logan Lightning
Australia Tasmania Challenge League
2019-07-20 02:25:00 South Hobart Reserves 4 - 2 Kingborough Lions Reserves
Asia Trophy English-CUP
2019-07-20 09:00:00 Newcastle United 1 - 0 West Ham United
2019-07-20 11:30:00 Wolves 0 - 0 Manchester City