Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
International Club Friendly
2019-07-16 01:05:00 Correcaminos UAT 1 - 3 Deportivo Saprissa
2019-07-16 01:10:00 Colorado Rapids 0 - 3 Arsenal
2019-07-16 07:35:00 AEK Athens 1 - 1 Stal Stalowa Wola
2019-07-16 08:00:00 Malaga B 0 - 0 Reading
2019-07-16 08:30:00 Dempo 1 - 3 Sporting Clube de Goa
2019-07-16 09:00:00 Capalaba Bulldogs 3 - 2 Eagles FC Cochin
2019-07-16 09:30:00 Adelaide United 3 - 1 Metrostars SC
2019-07-16 09:30:00 Penafiel 2 - 2 Santa Clara
2019-07-16 09:30:00 Odra Opole 0 - 1 Walsall
2019-07-16 10:00:00 Bechem United 0 - 2 Aduana Stars
2019-07-16 10:30:00 Tweed United III 1 - 2 Nerang Red
2019-07-16 12:55:00 Lori Vanadzor 1 - 1 Spartaki Tskhinvali
2019-07-16 13:00:00 PFC Oleksandria 0 - 2 AEL Limassol
2019-07-16 14:00:00 Balkany Zorya 0 - 1 Desna Chernihiv
2019-07-16 14:00:00 Metalist 1925 Kharkiv 3 - 1 Kremin Kremenchuk
2019-07-16 14:00:00 Olimpic Donetsk 1 - 2 FK Avanhard Kramatorsk
2019-07-16 14:00:00 Metalurh Zaporizhya 5 - 1 Nikopol-NPGU
2019-07-16 14:00:00 PFC Nyva Vinnytsia 0 - 1 Podillya Khmelnytskyi
2019-07-16 14:00:00 Genclerbirligi 1 - 1 Antalyaspor
2019-07-16 14:00:00 Peykan 0 - 0 Gol Gohar FC
2019-07-16 14:10:00 Mashin Sazi 1 - 2 Navad Urmia
2019-07-16 14:30:00 Carl Zeiss Jena 4 - 2 Germania Halberstadt
2019-07-16 14:50:00 Baia Zugdidi 1 - 1 FC Noah
2019-07-16 15:00:00 Chrobry Glogow 1 - 3 Hapoel Tel Aviv
2019-07-16 15:00:00 MFK Kosice 1 - 2 West Ham U23
2019-07-16 15:00:00 FC Minaj 2 - 3 Ahrobiznes TSK Romny
2019-07-16 15:00:00 FC Oss 0 - 1 RKC Waalwijk
2019-07-16 15:00:00 FC Karpaty Lviv 0 - 1 Kolos Kovalyovka
2019-07-16 15:00:00 Esteghlal Tehran 3 - 1 Petrolul Ploiesti
2019-07-16 15:00:00 Drava 0 - 0 Nyiregyhaza
2019-07-16 15:00:00 Videoton Puskas Akademia 2 - 0 FK Zarkovo
2019-07-16 15:15:00 Roskilde 4 - 0 Bronshoj
2019-07-16 15:30:00 Boulogne 1 - 3 Quevilly
2019-07-16 15:30:00 FC Magna Wiener Neustadt 1 - 5 SC Freiburg (Youth)
2019-07-16 15:30:00 Zob Ahan 0 - 0 Shahre Khodro
2019-07-16 15:55:00 Paris FC 0 - 1 Dijon
2019-07-16 15:59:00 NK Belisce 0 - 2 NK Osijek II
2019-07-16 15:59:00 Guingamp 2 - 1 Cholet So
2019-07-16 15:59:00 Metz 2 - 1 Charleroi
2019-07-16 15:59:00 SC Pinkafeld 0 - 9 Rapid Vienna
2019-07-16 15:59:00 Slaven Koprivnica 0 - 1 Bodajk FC Siofok
2019-07-16 15:59:00 Slovan Bratislava B 1 - 0 Austria Wien (Youth)
2019-07-16 15:59:00 Slovan Velvary 1 - 2 Bohemians 1905
2019-07-16 15:59:00 FC Wacker Innsbruck Amateure 0 - 7 Genoa
2019-07-16 15:59:00 FC Hanau 93 6 - 0 FCE Oberrodenbach
2019-07-16 15:59:00 Maritimo 0 - 0 SC Farense
2019-07-16 15:59:00 SK St.Andra 2 - 4 Wolfsberger AC Amateure
2019-07-16 15:59:00 Blau-Weiss Neustadt 1 - 5 Freiburg II
2019-07-16 16:30:00 Troyes 1 - 1 Nancy
2019-07-16 16:30:00 Eintracht Northeim 1 - 4 SC Paderborn 07
2019-07-16 16:30:00 FC 1980 Wien 1 - 3 Favoritner AC
2019-07-16 16:30:00 FC Liefering 4 - 0 SV Grodig
2019-07-16 16:30:00 Galanta 5 - 0 Blava Jaslovske Bohunice
2019-07-16 16:30:00 SV Elversberg 0 - 1 Alemannia Aachen
2019-07-16 16:30:00 SV Frauental 0 - 5 Sturm Graz (Youth)
2019-07-16 16:30:00 DSG Sele Zell 1 - 1 KAC 1909
2019-07-16 16:30:00 SV Heimschuh 2 - 6 SV Weinburg
2019-07-16 16:45:00 TuS Rein 4 - 3 AK Liebherr GAK (Youth)
2019-07-16 17:00:00 ATSV Wolfsberg 4 - 2 NK Aluminij
2019-07-16 17:00:00 Yverdon 2 - 3 Grenoble
2019-07-16 17:00:00 Groningen 2 - 2 Emmen
2019-07-16 17:00:00 ASKO Gmund 6 - 1 SC Landskron
2019-07-16 17:00:00 Avranches 0 - 2 Chelsea U21
2019-07-16 17:00:00 Aves 2 - 0 Agueda
2019-07-16 17:00:00 Heracles Almelo 0 - 2 Excelsior SBV
2019-07-16 17:00:00 Hvidovre IF 2 - 0 BK Frem
2019-07-16 17:00:00 Langenrohr 0 - 5 Team Wiener Linien
2019-07-16 17:00:00 SK Werndorf 1 - 2 SV Wildon
2019-07-16 17:00:00 SV Straelen 1 - 2 VVV Venlo
2019-07-16 17:00:00 TUS Heiligenkreuz 4 - 1 SV Pachern
2019-07-16 17:00:00 Usv Hengsberg 3 - 0 SC Unterpremstatten
2019-07-16 17:00:00 VfB Dillingen 2 - 3 SV Elversberg II
2019-07-16 17:00:00 Zulte-Waregem 1 - 1 Oostende
2019-07-16 17:00:00 TB Uphusen 0 - 6 BSV Rehden
2019-07-16 17:00:00 St. Pauli 1 - 0 ETSV Weiche Flensburg
2019-07-16 17:00:00 Halifax Town 1 - 1 Doncaster Rovers
2019-07-16 17:00:00 Usv RB Weindorf St Anna 4 - 0 Gleinstatten
2019-07-16 17:00:00 Wiener SC 2 - 3 St Margarethen
2019-07-16 17:00:00 Kriens 5 - 2 SC Cham
2019-07-16 17:00:00 Raeren 1 - 1 KAS Eupen
2019-07-16 17:00:00 SV Lebring 2 - 4 SU Straden
2019-07-16 17:30:00 CF Peralada 0 - 6 RCD Espanyol
2019-07-16 17:30:00 Koln (Youth) 5 - 3 Hurth
2019-07-16 17:30:00 Extremadura 0 - 1 Reading
2019-07-16 17:30:00 SV Leithaprodersdorf 7 - 0 UFC Tadten
2019-07-16 17:30:00 Simmeringer SC 4 - 1 ASK Elektra
2019-07-16 17:30:00 FC Brunninghausen 2 - 2 Hombrucher SV U17
2019-07-16 18:00:00 AFC Wimbledon 2 - 3 Bournemouth AFC
2019-07-16 18:00:00 Sporting Braga 2 - 1 Millwall
2019-07-16 18:00:00 Chorley FC 0 - 2 Preston North End
2019-07-16 18:00:00 Undy Athletic 2 - 4 Newport County
2019-07-16 18:20:00 Dynamo Dresden 1 - 6 Paris Saint Germain (PSG)
2019-07-16 18:30:00 Scunthorpe United 0 - 1 Leicester City
2019-07-16 18:30:00 Chester FC 0 - 0 Carlisle United
2019-07-16 18:30:00 Olympiakos Piraeus 3 - 0 Nottingham Forest
2019-07-16 18:30:00 AFC Telford United 0 - 1 Solihull Moors
2019-07-16 18:30:00 Boreham Wood 2 - 1 Queens Park Rangers (QPR)
2019-07-16 18:30:00 Carrick Rangers 1 - 0 Lisburn Distillery
2019-07-16 18:30:00 Eastbourne Borough 0 - 2 Millwall U23
2019-07-16 18:30:00 Ebbsfleet United 2 - 1 Charlton Athletic
2019-07-16 18:30:00 Eccleshill United 1 - 2 Bradford City
2019-07-16 18:30:00 Harrogate Town 1 - 0 Guiseley
2019-07-16 18:30:00 Northampton Town 0 - 4 Sheffield Wednesday
2019-07-16 18:30:00 Torquay United 3 - 1 Plymouth Argyle
2019-07-16 18:30:00 Wealdstone FC 0 - 3 Colchester United
2019-07-16 18:30:00 Weston Super Mare 0 - 3 Exeter City
2019-07-16 18:30:00 Maidenhead United 1 - 0 Kuwait
2019-07-16 18:30:00 Matlock Town 1 - 2 Chesterfield
2019-07-16 18:30:00 Blyth Spartans 2 - 4 Morpeth Town
2019-07-16 18:30:00 Eastleigh 3 - 0 Oxford United
2019-07-16 18:30:00 Loughgall FC 2 - 3 Glenavon Lurgan
2019-07-16 18:40:00 Braintree Town 0 - 4 Brentford B
2019-07-16 18:45:00 Dungannon Swifts 0 - 2 Portadown
2019-07-16 18:45:00 Salisbury FC 1 - 6 Swindon Town
2019-07-16 18:45:00 Barnet 6 - 2 Crystal Palace
2019-07-16 18:45:00 Burton Albion 2 - 1 Sheffield United
2019-07-16 18:45:00 AFC Fylde 0 - 2 Blackpool
2019-07-16 18:45:00 Atherton Collieries 2 - 2 Altrincham
2019-07-16 18:45:00 Barrow 2 - 0 Morecambe
2019-07-16 18:45:00 Basingstoke Town 2 - 7 Luton Town
2019-07-16 18:45:00 Bath City 0 - 2 Bristol Rovers
2019-07-16 18:45:00 Bedford Town 1 - 0 Kettering Town
2019-07-16 18:45:00 Biggleswade Town 2 - 0 St Albans City
2019-07-16 18:45:00 Bognor Regis Town 1 - 2 Portsmouth
2019-07-16 18:45:00 Brackley Town 1 - 5 Milton Keynes Dons
2019-07-16 18:45:00 Curzon Ashton FC 1 - 5 Crewe Alexandra
2019-07-16 18:45:00 Dartford 1 - 2 Gillingham
2019-07-16 18:45:00 Dulwich Hamlet 1 - 1 Bromley
2019-07-16 18:45:00 Hampton Richmond Borough 1 - 5 Chesham United
2019-07-16 18:45:00 Lincoln United 0 - 1 Alfreton Town
2019-07-16 18:45:00 Shildon 3 - 7 Spennymoor Town
2019-07-16 18:45:00 Stevenage Borough 1 - 1 Peterborough United
2019-07-16 18:45:00 Tonbridge Angels 1 - 2 Sutton United
2019-07-16 18:45:00 Woking 2 - 3 Wycombe Wanderers
2019-07-16 18:45:00 Yeovil Town 1 - 6 Swansea City
2019-07-16 18:45:00 Dover Athletic 3 - 0 Maidstone United
2019-07-16 18:45:00 Longford Town 1 - 3 Warrenpoint Town
2019-07-16 18:45:00 Hamworthy Utd 0 - 2 Winchester City
2019-07-16 18:45:00 Witton Albion 0 - 3 Crewe XI
2019-07-16 18:45:00 Herne Bay 0 - 4 Hemel Hempstead Town
2019-07-16 19:00:00 Central Cordoba 2 - 0 Banfield La Banda
2019-07-16 19:00:00 Athlone Town U19 1 - 3 Shelbourne U19
2019-07-16 19:30:00 FC Porto 1 - 0 Fulham
2019-07-16 20:00:00 Curico Unido 1 - 0 Deportes Santa Cruz
2019-07-16 21:00:00 Once Lobos Chalchuapa 1 - 3 CD FAS
2019-07-16 22:00:00 Nacional AM U19 2 - 0 Sul America AM U19
Chinese Super League
2019-07-16 10:00:00 Guangzhou Fuli FC 2 - 1 Tianjin Teda
2019-07-16 11:35:00 Shanghai Shenhua 3 - 2 Henan Jianye
2019-07-16 12:00:00 Guangzhou Evergrande Taobao FC 4 - 1 Dalian Aerbin
Scotland League Cup
2019-07-16 18:30:00 Stenhousemuir 1 - 2 Dundee United
2019-07-16 18:45:00 Montrose 1 - 0 Saint Johnstone
2019-07-16 18:45:00 Greenock Morton 6 - 1 Dumbarton
2019-07-16 18:45:00 Livingston 2 - 1 Ayr United
2019-07-16 18:45:00 Cowdenbeath 0 - 2 Heart of Midlothian
2019-07-16 18:45:00 Brechin City 0 - 4 Ross County
2019-07-16 18:45:00 Alloa Athletic 3 - 3 Elgin City
2019-07-16 18:45:00 Peterhead 0 - 0 Inverness
2019-07-16 18:45:00 Queen of South 3 - 3 Annan Athletic
2019-07-16 18:45:00 Queen's Park 1 - 2 Partick Thistle
2019-07-16 18:45:00 Falkirk 1 - 0 Stranraer
UEFA Champions League
2019-07-16 15:00:00 FK Shkendija 79 1 - 2 Nomme JK Kalju
2019-07-16 17:30:00 FC Saburtalo Tbilisi 1 - 3 Sheriff Tiraspol
2019-07-16 18:00:00 Valletta FC 1 - 1 F91 Dudelange
2019-07-16 18:00:00 HB Torshavn 2 - 2 HJK Helsinki
2019-07-16 18:45:00 Crvena Zvezda 2 - 1 Suduva
2019-07-16 18:45:00 KF Feronikeli 0 - 1 The New Saints
UEFA Europa League
2019-07-16 15:00:00 Banants 0 - 5 Cukaricki Stankom
2019-07-16 17:00:00 KI Klaksvik 0 - 0 FK Riteriai
2019-07-16 18:30:00 OFK Titograd 0 - 0 CSKA Sofia
Sweden Superettan
2019-07-16 17:00:00 Vasteras SK FK 2 - 2 Jonkopings Sodra IF
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-07-16 00:30:00 Aguilas Doradas 1 - 3 Cucuta
European Women
2019-07-16 15:00:00 Norway (w) U19 0 - 5 Netherlands (w) U19
2019-07-16 15:00:00 Spain (w) U19 2 - 0 Belgium (w) U19
2019-07-16 18:30:00 Scotland (w) U19 1 - 2 France (w) U19
2019-07-16 18:30:00 England (w) U19 1 - 2 Germany (w) U19
Liga Super Malaysia
2019-07-16 13:00:00 Johor Darul Takzim 0 - 1 MISC-MIFA
2019-07-16 13:00:00 Melaka 1 - 1 Selangor PKNS
Brazil Serie B
2019-07-16 22:15:00 Coritiba PR 2 - 1 Sao Bento
Iceland Division 1
2019-07-16 18:00:00 Keflavik 0 - 3 Magni
2019-07-16 18:00:00 Thor Akureyri 2 - 1 UMF Njardvik
2019-07-16 19:15:00 Fjolnir 3 - 1 Fram Reykjavik
2019-07-16 19:15:00 Vikingur Olafsvik 2 - 0 Haukar Hafnarfjordur
2019-07-16 19:15:00 Leiknir Reykjavik 3 - 2 Afturelding
2019-07-16 19:15:00 Throttur Reykjavik 0 - 1 Grotta Seltjarnarnes
Sweden Folksam U21 Allsvenskan Sodra
2019-07-16 15:00:00 Degerfors IF U21 4 - 2 Brommapojkarna U21
Primera Division de Ecuador
2019-07-16 00:15:00 Sociedad Deportivo Quito 1 - 1 Olmedo Riobamba
CONCACAF Women Under 20
2019-07-16 00:30:00 Antigua Barbuda (w) U20 0 - 2 Guyana (w) U20
Chile Cup
2019-07-16 20:00:00 Santiago Morning 0 - 2 Univ Catolica
Vietnamese professional league
2019-07-16 10:00:00 Song Lam Nghe An 2 - 2 Sai Gon FC
Brazil Youth
2019-07-16 18:00:00 Ponte Preta (Youth) 0 - 1 Vasco da Gama U20
Iceland Women's Premier League
2019-07-16 18:00:00 Breidablik (w) 9 - 2 IBV Vestmannaeyjar (w)
2019-07-16 19:15:00 KR Reykjavik (w) 4 - 2 HK Vikingur (w)
Iraqi Premier League
2019-07-16 16:15:00 Naft Al Junoob 2 - 4 Naft Misan
Denmark Reserves League
2019-07-16 11:00:00 Midtjylland Reserve 7 - 1 Esbjerg FB Reserve
Indonesia Super League
2019-07-16 06:30:00 Persipura Jayapura 1 - 0 Madura United
2019-07-16 08:30:00 Pstni 5 - 3 Persija Jakarta
2019-07-16 11:30:00 Arema Malang 4 - 1 Perseru Serui
2019-07-16 11:30:00 Persib Bandung 2 - 0 Kalteng Putra FC
Council of East and Central Africa Football Associ
2019-07-16 10:00:00 Rayon Sports FC 1 - 2 KCCA FC
2019-07-16 14:00:00 TP Mazembe Englebert 1 - 2 Azam
Sweden Folksam U21 Superettan
2019-07-16 15:00:00 Helsingborg U21 1 - 1 Osters U21
International Friendly
2019-07-16 14:30:00 India 1 - 1 Syrian
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-07-16 18:00:00 Flamengo RJ U20 3 - 0 Portuguesa RJ U20
2019-07-16 20:00:00 Atletico Acreano U20 2 - 2 Sao Francisco BA Youth
Australia U20
2019-07-16 10:00:00 Sydney FC U20 2 - 0 Sydney Olympic U20
Ecuador Campeonato Serie B
2019-07-16 21:00:00 Club Atletico Porteno 0 - 2 CDS Santa Rita
NOR D4
2019-07-16 17:00:00 Arvoll 0 - 5 Sparta Sarpsborg B
Russia Div 2
2019-07-16 10:10:00 FK Ural-2 2 - 0 Nosta Novotroitsk
2019-07-16 13:00:00 Strogino Moscow 2 - 1 FK Ryazan
2019-07-16 14:00:00 FC Ararat Moscow 8 - 2 Saturn Moscow
2019-07-16 14:00:00 Rotor Volgograd B 0 - 1 FK Kaluga
2019-07-16 14:00:00 Olimp Khimki 0 - 0 FC Pskov 747
2019-07-16 14:00:00 Svard Da Boehm 1 - 1 Chelyabinsk
2019-07-16 14:00:00 Lada SOK Dimitrovgrad 0 - 1 Akron Togliatti
2019-07-16 14:00:00 Alania Vladikavkaz 0 - 1 Legion Dynamo
2019-07-16 14:00:00 Stavropolye-2009 3 - 0 Inter Cherkessk
2019-07-16 14:00:00 Tyumen 3 - 2 KAMAZ Naberezhnye Chelny
2019-07-16 14:30:00 Spartak Nalchik 1 - 1 Anzhi Makhachkala
2019-07-16 14:30:00 FK Makhachkala 1 - 0 Spartak Vladikavkaz
2019-07-16 14:30:00 FK Zenit Izhevsk 5 - 0 Ufa B
2019-07-16 15:00:00 FK Khimik Novomoskovsk 1 - 2 Khimki (R)
2019-07-16 15:00:00 Zorkyi Krasnogorsk 0 - 4 Salyut-Energia Belgorod
2019-07-16 15:00:00 Sokol 0 - 1 Dinamo Briansk
2019-07-16 15:00:00 Dolgiye Prudy 5 - 0 Zvezda Sint Petersburg
2019-07-16 15:00:00 Znamya Truda 1 - 2 Luki Energiya
2019-07-16 15:00:00 Krasnodar III 1 - 1 FK Biolog
2019-07-16 15:00:00 Mashuk-KMV 0 - 1 Druzhba Maykop
2019-07-16 15:00:00 Volgar Astrakhan 2 - 0 Urozhay Krasnodar
2019-07-16 15:05:00 FC Lada Togliatti 1 - 0 Volga Ulyanovsk
2019-07-16 15:30:00 Kvant Obninsk 0 - 2 Metallurg Lipetsk
2019-07-16 15:30:00 FK Leningradets 2 - 2 Rodina Moskva
2019-07-16 15:30:00 FC Murom 0 - 2 Zenit-2 St.Petersburg
2019-07-16 15:30:00 Chernomorets Novorossiysk 0 - 1 SKA Rostov
USA National Premier Soccer League
2019-07-16 23:20:00 Miami FC 2 - 0 Chattanooga
FFSA SLR
2019-07-16 10:55:00 Western Strikers Reserves 1 - 2 Seaford Rangers Reserves
Bangladesh Premier League
2019-07-16 10:00:00 Nofel Sporting Club 0 - 4 Sheikh Russel KC
2019-07-16 10:00:00 Muktijoddha SKC 1 - 1 Arambagh KS
2019-07-16 10:00:00 Bashundhara Kings 5 - 0 Brothers Union
2019-07-16 10:35:00 Rahmatgonj MFS 3 - 2 Team BJMC
2019-07-16 13:00:00 Mohammedan Dhaka 4 - 0 Abahani Limited
Iceland 4 Deild
2019-07-16 20:00:00 Stokkseyri 0 - 4 Hamar Hveragerdi
Russia Div 3
2019-07-16 14:00:00 Lada Dimitrovgrad 0 - 1 Akron Tolyatti
New Zealand Cup
2019-07-16 07:30:00 Selwyn United 0 - 3 Christchurch United
Northern NSW U20 League
2019-07-16 10:00:00 Adamstown Rosebud U20 0 - 0 Charlestown City Blues U20
Australia Gold Coast Premier League
2019-07-16 09:00:00 Komala 1 - 1 Ni La
Mexico Liga MX Femenil
2019-07-16 01:00:00 Tigres (w) 2 - 1 Chivas Guadalajara (w)
2019-07-16 01:00:00 Saint Louis Athletica (w) 1 - 6 Atlas (w)
2019-07-16 02:00:00 Santos Laguna (w) 1 - 4 Pachuca (w)
Germany Landespokal
2019-07-16 17:00:00 VFB Lubeck 6 - 0 TSV Bordesholm
Paraguay
2019-07-16 21:10:00 Presidente Hayes 1 - 2 River Plate (PAR)
Ecuador Cup
2019-07-16 20:30:00 Club Social y Deportivo Alianza 0 - 0 Liga Dep. Universitaria Quito
Indonesia Liga 3
2019-07-16 07:10:00 PS Kota Kupang 4 - 2 PS Kabupaten Kupang
2019-07-16 10:00:00 Persebata Lembata 1 - 2 Persada Sumba Barat Daya
2019-07-16 12:00:00 Pers Soe 2 - 0 PSKN Kefemenanu