Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Austrian Bundesliga
2019-04-20 15:00:00 Rheindorf Altach 2 - 2 Rapid Wien
2019-04-20 15:00:00 Trenkwalder Admira Wacker 2 - 1 TSV Hartberg
2019-04-20 15:00:00 Mattersburg 3 - 1 FC Wacker Innsbruck
Belgian Pro League
2019-04-20 15:59:00 Saint Gilloise 2 - 2 Zulte-Waregem
2019-04-20 18:00:00 Cercle Brugge 1 - 2 Kortrijk
2019-04-20 18:00:00 Westerlo 0 - 0 Oostende
2019-04-20 18:30:00 KAS Eupen 1 - 1 Sint-Truidense
Poland Ekstraklasa
2019-04-20 13:30:00 Lechia Gdansk 0 - 2 Piast Gliwice
2019-04-20 15:59:00 Jagiellonia Bialystok 3 - 3 Lech Poznan
2019-04-20 15:59:00 Zaglebie Lubin 2 - 3 Pogon Szczecin
2019-04-20 18:30:00 Legia Warszawa 1 - 0 Cracovia Krakow
German Bundesliga
2019-04-20 13:30:00 Augsburg 6 - 0 VfB Stuttgart
2019-04-20 13:30:00 Bayer Leverkusen 2 - 0 Nurnberg
2019-04-20 13:30:00 Bayern Munchen 1 - 0 Werder Bremen
2019-04-20 13:30:00 FSV Mainz 05 3 - 1 Fortuna Dusseldorf
2019-04-20 16:30:00 Borussia Monchengladbach 1 - 2 RB Leipzig
2019-04-20 18:30:00 Schalke 04 2 - 5 TSG Hoffenheim
Russia Premier League
2019-04-20 08:30:00 FC Ufa 1 - 2 Arsenal Tula
2019-04-20 11:00:00 Gazovik Orenburg 3 - 0 Rostov FK
2019-04-20 13:30:00 Dynamo Moscow 1 - 0 Kryliya Sovetov
2019-04-20 15:59:00 Lokomotiv Moscow 1 - 1 CSKA Moscow
2019-04-20 18:00:00 FC Krasnodar 2 - 3 Zenit St. Petersburg
France Ligue 1
2019-04-20 15:00:00 Guingamp 1 - 3 Marseille
2019-04-20 18:00:00 Nice 0 - 1 Caen
2019-04-20 18:00:00 Nimes 2 - 1 Bordeaux
2019-04-20 18:00:00 Strasbourg 1 - 3 Montpellier
France Ligue 2
2019-04-20 13:00:00 Grenoble 0 - 2 Lens
Finland Veikkausliga
2019-04-20 13:00:00 Vaasa VPS 2 - 2 KPV
2019-04-20 13:00:00 KuPs 0 - 3 Honka Espoo
2019-04-20 14:00:00 IFK Mariehamn 2 - 0 RoPS Rovaniemi
Korea League
2019-04-20 05:00:00 Daegu FC 3 - 0 Pohang Steelers
2019-04-20 07:00:00 Sangju Sangmu Phoenix 0 - 3 Jeonbuk Hyundai Motors
2019-04-20 07:00:00 Gyeongnam FC 3 - 3 Suwon Samsung Bluewings
2019-04-20 09:00:00 Ulsan Hyundai FC 0 - 1 Seongnam FC
Holland Eredivisie
2019-04-20 16:30:00 Emmen 2 - 0 FC Utrecht
2019-04-20 16:30:00 Groningen 0 - 1 AFC Ajax
2019-04-20 17:45:00 Vitesse Arnhem 4 - 1 PEC Zwolle
2019-04-20 18:45:00 Feyenoord 2 - 1 AZ Alkmaar
2019-04-20 18:45:00 VVV Venlo 4 - 1 De Graafschap
USA Major League Soccer
2019-04-20 03:00:00 LA Galaxy 2 - 1 Houston Dynamo
2019-04-20 17:00:00 Chicago Fire 4 - 1 Colorado Rapids
2019-04-20 17:00:00 Philadelphia Union 3 - 0 Montreal Impact
2019-04-20 19:00:00 Orlando City 1 - 0 Vancouver Whitecaps
2019-04-20 20:00:00 Atlanta United 1 - 2 FC Dallas
2019-04-20 23:30:00 Columbus Crew 1 - 3 Portland Timbers
2019-04-20 23:30:00 New England Revolution 1 - 0 New York Red Bulls
Portugal Primera Liga
2019-04-20 14:30:00 Belenenses 1 - 3 Rio Ave
2019-04-20 14:30:00 Moreirense 0 - 1 GD Chaves
2019-04-20 17:00:00 Feirense 0 - 2 Sporting Braga
2019-04-20 19:30:00 FC Porto 1 - 0 Santa Clara
J-League Division 1
2019-04-20 04:00:00 Urawa Red Diamonds 1 - 0 Vissel Kobe
2019-04-20 04:00:00 Consadole Sapporo 3 - 0 Yokohama Marinos
2019-04-20 05:00:00 Nagoya Grampus 1 - 0 Jubilo Iwata
2019-04-20 05:00:00 Matsumoto Yamaga FC 1 - 0 Sagan Tosu
2019-04-20 06:00:00 Kashima Antlers 1 - 0 Vegalta Sendai
2019-04-20 06:00:00 Shimizu S-Pulse 1 - 0 Cerezo Osaka
2019-04-20 07:00:00 Gamba Osaka 1 - 1 Oita Trinita
Swedish Allsvenskan
2019-04-20 11:30:00 GIF Sundsvall 1 - 2 Kalmar
2019-04-20 14:00:00 IK Sirius FK 0 - 1 Malmo FF
Swiss Super League
2019-04-20 17:00:00 Grasshopper 1 - 1 Thun
2019-04-20 17:00:00 St. Gallen 1 - 2 Luzern
Scottish Premier League
2019-04-20 11:00:00 Heart of Midlothian 1 - 3 Glasgow Rangers
2019-04-20 14:00:00 Livingston 1 - 3 Saint Mirren
2019-04-20 14:00:00 Kilmarnock 0 - 1 Aberdeen
2019-04-20 14:00:00 Hamilton Academical 1 - 1 Motherwell
2019-04-20 14:00:00 Saint Johnstone 2 - 0 Dundee
Turkish Super Liga
2019-04-20 13:00:00 Akhisar Bld.Geng 1 - 2 Antalyaspor
2019-04-20 13:00:00 Trabzonspor 2 - 1 Yeni Malatyaspor
2019-04-20 15:59:00 Galatasaray 3 - 1 Kayserispor
2019-04-20 15:59:00 Goztepe 0 - 1 Erzurum BB
Spanish La Liga
2019-04-20 11:00:00 Celta Vigo 2 - 1 Girona
2019-04-20 14:15:00 Eibar 0 - 1 Atletico Madrid
2019-04-20 16:30:00 Rayo Vallecano 0 - 0 SD Huesca
2019-04-20 18:45:00 FC Barcelona 2 - 1 Real Sociedad
Spanish Segunda Division
2019-04-20 14:00:00 CD Lugo 1 - 2 Granada CF
2019-04-20 15:59:00 Albacete 4 - 2 Las Palmas
2019-04-20 15:59:00 Gimnastic Tarragona 0 - 0 Sporting Gijon
2019-04-20 18:00:00 Mallorca 2 - 0 CF Rayo Majadahonda
Italian Serie A
2019-04-20 10:30:00 Parma 1 - 1 AC Milan
2019-04-20 13:00:00 Empoli 2 - 4 Spal
2019-04-20 13:00:00 Udinese 1 - 1 Sassuolo
2019-04-20 13:00:00 Cagliari 1 - 0 Frosinone
2019-04-20 13:00:00 Bologna 3 - 0 Sampdoria
2019-04-20 13:00:00 Genoa 0 - 1 Torino
2019-04-20 13:00:00 Lazio 1 - 2 Chievo
2019-04-20 15:59:00 Juventus 2 - 1 Fiorentina
2019-04-20 18:30:00 Inter Milan 1 - 1 AS Roma
English Premier League
2019-04-20 11:30:00 Manchester City 1 - 0 Tottenham Hotspur
2019-04-20 14:00:00 Bournemouth AFC 0 - 1 Fulham
2019-04-20 14:00:00 Huddersfield Town 1 - 2 Watford
2019-04-20 14:00:00 West Ham United 2 - 2 Leicester City
2019-04-20 14:00:00 Wolves 0 - 0 Brighton Hove Albion
2019-04-20 16:30:00 Newcastle United 3 - 1 Southampton
England League 1
2019-04-20 16:30:00 Accrington Stanley 0 - 3 Luton Town
International Club Friendly
2019-04-20 11:00:00 Romania U16 0 - 1 HaitiU17
2019-04-20 12:00:00 Ekenas IF Fotboll 1 - 2 PEPO Lappeenranta
2019-04-20 12:00:00 Haka 0 - 1 TPS Turku
2019-04-20 14:00:00 Akranes 3 - 1 Breidablik
2019-04-20 21:30:00 Atletico Cerrado 1 - 0 Tocantinopolis
Chinese Super League
2019-04-20 07:30:00 Beijing Renhe 2 - 2 Shenzhen JiaZhaoye
2019-04-20 11:35:00 Henan Jianye 2 - 3 Tianjin Teda
2019-04-20 11:35:00 Hebei HX Xingfu 0 - 1 Beijing Guoan
Chinese Football Association Jia League
2019-04-20 07:30:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng 1 - 4 Shanghai Shenxin
2019-04-20 11:30:00 Liaoning FC 1 - 2 Zhejiang Greentown
2019-04-20 11:30:00 Inner Mongolia Zhongyou 1 - 2 Qingdao Huanghai F.C.
2019-04-20 11:30:00 Guangdong Southern Tigers 1 - 1 Changchun Yatai
2019-04-20 11:35:00 Nantong Zhiyun 0 - 2 Meizhou Hakka
Swiss Challenge League
2019-04-20 15:00:00 Winterthur 2 - 3 Servette
2019-04-20 15:30:00 Kriens 1 - 2 Schaffhausen
2019-04-20 15:59:00 FC Rapperswil-Jona 4 - 1 Vaduz
2019-04-20 18:00:00 Chiasso 0 - 5 Lausanne Sports
Sweden Superettan
2019-04-20 11:30:00 Degerfors 1 - 2 Orgryte
Romania Liga I
2019-04-20 18:00:00 Sepsi 0 - 1 CFR Cluj
Austria Erste Division
2019-04-20 12:30:00 FC Magna Wiener Neustadt 1 - 3 SG Austria Klagenfurt
Serbian Superliga
2019-04-20 14:00:00 Dinamo Vranje 1 - 0 FK Vozdovac Beograd
2019-04-20 15:00:00 FK Rad Beograd 1 - 0 Radnik Surdulica
2019-04-20 15:00:00 FK Napredak Krusevac 5 - 0 Vojvodina Novi Sad
2019-04-20 15:00:00 Cukaricki Stankom 3 - 2 Crvena Zvezda
2019-04-20 15:00:00 FK Backa Backa Palanka 2 - 2 Macva Sabac
Turkey 2 Ligi A
2019-04-20 11:00:00 Umraniyespor 2 - 2 Eskisehirspor
2019-04-20 11:00:00 Giresunspor 0 - 3 Denizlispor
2019-04-20 16:30:00 Genclerbirligi 1 - 0 Istanbulspor
Bulgaria Premier League
2019-04-20 14:15:00 CSKA Sofia 0 - 0 Levski Sofia
2019-04-20 17:00:00 Ludogorets Razgrad 3 - 0 Botev Plovdiv
Slovak Super Liga
2019-04-20 15:00:00 Nitra 2 - 2 Zlate Moravce
2019-04-20 15:00:00 Spartak Trnava 0 - 1 FK Senica
2019-04-20 15:00:00 Michalovce 0 - 2 Dunajska Streda
2019-04-20 15:00:00 MSK Zilina 1 - 2 SKF Sered
2019-04-20 15:00:00 Sport Podbrezova 0 - 0 Trencin
Croatia 1.Division
2019-04-20 12:30:00 Rudes 1 - 2 NK Lokomotiva Zagreb
2019-04-20 14:30:00 Inter Zapresic 2 - 2 HNK Gorica
2019-04-20 17:00:00 Hajduk Split 4 - 0 Rijeka
Welsh Premier League
2019-04-20 13:30:00 UWIC Inter Cardiff 1 - 0 Aberystwyth Town
2019-04-20 13:30:00 Connahs Quay Nomads FC 1 - 1 Barry Town AFC
2019-04-20 13:30:00 Newi Cefn Druids 0 - 1 Carmarthen
2019-04-20 13:30:00 Llanelli 0 - 4 Llandudno
2019-04-20 18:30:00 The New Saints 3 - 1 Caernarfon
Hungary Borsodi Liga
2019-04-20 15:00:00 Debrecin VSC 2 - 1 Szombathelyi Haladas
2019-04-20 15:00:00 Diosgyor VTK 1 - 0 Paksi SE Honlapja
2019-04-20 15:00:00 MTK Hungaria 0 - 1 Varda SE
2019-04-20 15:00:00 Videoton Puskas Akademia 1 - 0 Mezokovesd Zsory
2019-04-20 15:00:00 Ujpesti 0 - 0 Budapest Honved
2019-04-20 17:30:00 Ferencvarosi TC 4 - 1 Fehervar Videoton
Ireland First Division
2019-04-20 18:00:00 Cobh Ramblers 0 - 0 Longford Town
Primera Division de Mexico
2019-04-20 01:00:00 Veracruz 0 - 1 Monterrey
2019-04-20 02:05:00 Club Tijuana 1 - 2 Lobos BUAP
2019-04-20 22:00:00 Necaxa 2 - 2 Pachuca
2019-04-20 22:05:00 Club Leon 5 - 2 Atlas
Italy C1A
2019-04-20 12:30:00 Rende 0 - 1 Trapani
2019-04-20 12:30:00 Potenza 2 - 1 Viterbese
2019-04-20 12:30:00 Gubbio 2 - 2 Pordenone Calcio SSD
2019-04-20 12:30:00 Paganese 2 - 1 Francavilla
2019-04-20 12:30:00 Juve Stabia 2 - 1 Vibonese
2019-04-20 12:30:00 Reggina 1 - 0 US Casertana 1908
2019-04-20 12:30:00 Bisceglie 1913 0 - 1 Rieti
2019-04-20 13:00:00 Pro Piacenza 0 - 3 Arzachena
2019-04-20 14:30:00 Fermana 1 - 1 Imolese
2019-04-20 14:30:00 Giana 0 - 0 Ternana
2019-04-20 14:30:00 AC Monopoli 0 - 1 Cavese
2019-04-20 14:30:00 Alma Juventus Fano 1 - 1 USD Virtus Verona
2019-04-20 14:30:00 SudTirol 0 - 1 Renate AC
2019-04-20 14:30:00 Feralpisalo 0 - 2 Triestina
2019-04-20 16:30:00 Ravenna 0 - 0 Vicenza
2019-04-20 16:30:00 Catania 1 - 0 ASD Sicula Leonzio
2019-04-20 18:30:00 Teramo 2 - 1 Vis Pesaro
2019-04-20 18:30:00 Albinoleffe 3 - 0 Monza
2019-04-20 18:30:00 Rimini 3 - 1 Sambenedettese
Scottish Championship
2019-04-20 14:00:00 Partick Thistle 2 - 1 Alloa Athletic
2019-04-20 14:00:00 Falkirk 0 - 2 Greenock Morton
2019-04-20 14:00:00 Inverness 0 - 2 Dundee United
2019-04-20 14:00:00 Queen of South 2 - 1 Dunfermline Athletic
Scottish Division One
2019-04-20 14:00:00 Dumbarton 3 - 0 East Fife
2019-04-20 14:00:00 Montrose 2 - 1 Airdrie United
2019-04-20 14:00:00 Stenhousemuir 0 - 3 Forfar Athletic
2019-04-20 14:00:00 Stranraer 3 - 0 Brechin City
Scottish Division Two
2019-04-20 14:00:00 Queen's Park 0 - 3 Annan Athletic
2019-04-20 14:00:00 Elgin City 1 - 2 Peterhead
2019-04-20 14:00:00 Clyde 5 - 0 Berwick Rangers
2019-04-20 14:00:00 Albion Rovers 3 - 2 Edinburgh City
2019-04-20 14:00:00 Stirling Albion 0 - 1 Cowdenbeath
Portugal Segunda Liga
2019-04-20 10:00:00 Pacos de Ferreira 2 - 1 Viseu
2019-04-20 15:59:00 SL Benfica B 1 - 3 FC Famalicao
2019-04-20 17:00:00 Academica Coimbra 0 - 0 CD Mafra
2019-04-20 17:00:00 Vitoria Guimaraes B 2 - 2 FC Arouca
Cyprus 1 Division
2019-04-20 14:00:00 Ermis Aradippou 1 - 2 Alki Oroklini
2019-04-20 15:59:00 AEP Paphos 3 - 2 Doxa Katokopias
Northern Ireland Premier League
2019-04-20 14:00:00 Warrenpoint Town 5 - 3 Dungannon Swifts
2019-04-20 14:00:00 Institute FC 0 - 1 Ards FC
2019-04-20 14:00:00 Linfield FC 0 - 4 Glenavon Lurgan
2019-04-20 14:00:00 Cliftonville 2 - 0 Crusaders
2019-04-20 14:00:00 Ballymena United 1 - 0 Coleraine
Greece National B
2019-04-20 12:00:00 Trikala 3 - 0 Aittios Spata
Brasil Cup
2019-04-20 19:00:00 Bragantino 2 - 1 Vila Nova
Lithuania - 1.Division
2019-04-20 10:00:00 FK Palanga 2 - 1 Stumbras
2019-04-20 12:00:00 Trakai 0 - 0 Atlantas Klaipeda
Sweden Division 1
2019-04-20 14:00:00 Karlslunds IF HFK 1 - 1 Akropolis IF
Poland Liga 2
2019-04-20 11:00:00 Garbarnia Krakow 0 - 0 Odra Opole
2019-04-20 14:00:00 Warta Poznan 0 - 0 GKS Jastrzebie
2019-04-20 14:30:00 LKS Nieciecza 1 - 1 GKS Katowice
2019-04-20 15:30:00 Stal Mielec 4 - 2 Chojniczanka Chojnice
2019-04-20 15:59:00 GKS Tychy 3 - 0 Puszcza Niepolomice
Belarusian Premier League
2019-04-20 12:00:00 Slavia Mozyr 1 - 2 BATE Borisov
2019-04-20 14:00:00 Torpedo-MAZ Minsk 0 - 1 Dinamo Minsk
2019-04-20 15:59:00 FK Gorodeya 0 - 3 FC Torpedo Zhodino
Russian National Football League
2019-04-20 09:00:00 Tom Tomsk 0 - 0 Luch Energiya
2019-04-20 10:00:00 Rotor Volgograd 0 - 1 Torpedo Armavir
2019-04-20 11:00:00 FK Sochi 2 - 1 Chertanovo Moscow
2019-04-20 12:00:00 Avangard 0 - 0 Spartak Tambov
2019-04-20 12:00:00 Shinnik Yaroslavl 1 - 0 Tyumen
2019-04-20 12:00:00 Zenit-2 St.Petersburg 1 - 2 FK Nizhny Novgorod
2019-04-20 13:00:00 Spartak Moscow II 4 - 0 Mordovya Saransk
2019-04-20 14:00:00 Fakel 1 - 3 SKA Khabarovsk
Primera Division de Uruguay
2019-04-20 19:00:00 Centro Atletico Fenix 4 - 4 Nacional Montevideo
2019-04-20 19:00:00 Club Atletico Progreso 4 - 0 CA River Plate
2019-04-20 19:00:00 Rampla Juniors FC 0 - 0 Danubio FC
2019-04-20 22:00:00 CA Penarol 1 - 1 Cerro Montevideo
Peru Primera Division
2019-04-20 18:15:00 Molinos El Pirata 2 - 2 Alianza Lima
2019-04-20 20:30:00 Inti Gas Deportes 0 - 0 Academia Deportiva Cantolao
2019-04-20 22:45:00 Carlos Manucci 4 - 3 EM Deportivo Binacional
Slovenia 1.Liga
2019-04-20 12:45:00 Triglav Gorenjska 2 - 1 NK Mura 05
2019-04-20 15:00:00 Maribor 3 - 1 NK Rudar Velenje
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-04-20 19:00:00 Deportiva Once Caldas 1 - 0 La Equidad
2019-04-20 19:00:00 Deportes Tolima 2 - 2 Alianza Petrolera
2019-04-20 22:00:00 Dep.Independiente Medellin 3 - 0 Jaguares de Cordoba
Australia A-League
2019-04-20 07:35:00 Brisbane Roar 1 - 6 Newcastle Jets
2019-04-20 09:50:00 Central Coast Mariners 3 - 1 Western Sydney
J-League Division 2
2019-04-20 05:00:00 Ventforet Kofu 1 - 0 Kyoto Sanga
2019-04-20 05:00:00 Tokyo Verdy 1 - 1 Albirex Niigata
2019-04-20 09:00:00 Tochigi SC 1 - 3 V-Varen Nagasaki
2019-04-20 09:00:00 Ehime FC 1 - 2 Avispa Fukuoka
2019-04-20 10:00:00 Fagiano Okayama 2 - 1 Tokushima Vortis
Czech Republic 2.Liga
2019-04-20 08:15:00 Pardubice 2 - 1 SK Prostejov
2019-04-20 08:15:00 FK Banik Sokolov 2 - 0 FK Graffin Vlasim
Saudi Professional League
2019-04-20 15:55:00 Al-Shabab(KSA) 2 - 0 Al-Hazm
2019-04-20 17:30:00 Al-Feiha 3 - 4 Al-Faisaly Harmah
England Conference North Division
2019-04-20 12:00:00 Chorley FC 2 - 0 Stockport County
2019-04-20 14:00:00 Alfreton Town 2 - 3 FC United of Manchester
2019-04-20 14:00:00 Hereford United 1 - 1 AFC Telford United
2019-04-20 14:00:00 Nuneaton Borough 0 - 2 Altrincham
England Conference South Division
2019-04-20 14:00:00 Billericay Town 2 - 1 Hemel Hempstead Town
2019-04-20 14:00:00 Eastbourne Borough 6 - 0 Dartford
2019-04-20 14:00:00 Oxford City 1 - 3 Slough Town
2019-04-20 14:00:00 Truro City 1 - 2 Gloucester City
2019-04-20 14:00:00 Wealdstone FC 1 - 3 Dulwich Hamlet
2019-04-20 14:00:00 Weston Super Mare 0 - 2 Hampton Richmond Borough
Egyptian Premier League
2019-04-20 15:30:00 Petrojet 2 - 1 Nogoom El Mostakbal
South Africa Premier Soccer League
2019-04-20 13:00:00 Baroka FC 1 - 2 Mamelodi Sundowns
Hong Kong Premier League
2019-04-20 06:30:00 LeeMan 2 - 1 Sun Pegasus
Liga Super Malaysia
2019-04-20 13:00:00 Perak 0 - 1 Pahang
2019-04-20 13:00:00 Selangor 2 - 1 PKNP FC
2019-04-20 13:00:00 Kuala Lumpur 1 - 0 MISC-MIFA
2019-04-20 13:00:00 Johor FC 3 - 1 Selangor PKNS
Botola Pro 1
2019-04-20 14:00:00 MCO Mouloudia Oujda 1 - 2 DHJ Difaa Hassani Jadidi
2019-04-20 15:00:00 CAYB Club Athletic Youssoufia 2 - 0 Maghrib Association Tetouan
2019-04-20 19:00:00 RCOZ Oued Zem 1 - 0 Chabab Rif Hoceima
Lebanese Premier League
2019-04-20 13:00:00 Al Akhaahli Alay 0 - 2 Shabab Al Ghazieh
2019-04-20 13:00:00 Al-Ansar (LIB) 2 - 0 Tadamon Sour
2019-04-20 13:00:00 Racing Beirut 0 - 1 Trables Sports Club
2019-04-20 13:00:00 Alnabisheet 0 - 2 Al-Safa
2019-04-20 13:00:00 Shabab Sahel 2 - 0 Salam Zgharta
Professional Tunisian League 1
2019-04-20 14:00:00 J.S. Kairouanaise 1 - 0 C.A.Bizertin
2019-04-20 14:00:00 Club Africain 0 - 1 US Ben Guerdane
Jordan Cup
2019-04-20 14:00:00 Al-Baq's 1 - 1 Ramtha Club
2019-04-20 14:00:00 Mansheiat Bani Hasan 2 - 0 Shabab AlOrdon
2019-04-20 16:30:00 Al Khaledeya 0 - 4 Al Faisaly
Estonia Champions League
2019-04-20 10:00:00 FC Maardu 0 - 0 Viljandi Tulevik
2019-04-20 10:00:00 Nomme JK Kalju 2 - 2 JK Tallinna Kalev
2019-04-20 13:00:00 Tartu JK Maag Tammeka 1 - 2 Trans Narva
Primera Division de Paraguay
2019-04-20 21:00:00 Cerro Porteno 1 - 3 Olimpia Asuncion
2019-04-20 23:15:00 Libertad 2 - 1 River Plate (PAR)
Primera Division de Venezuela
2019-04-20 20:00:00 Deportivo Metropolitano 2 - 1 Zamora Barinas
Primera Division de Chile
2019-04-20 19:00:00 Palestino 1 - 2 Univ Catolica
2019-04-20 21:30:00 Huachipato 1 - 1 Colo Colo
Argentine Division 2
2019-04-20 16:05:00 Deportivo Moron 3 - 0 Los Andes
2019-04-20 16:05:00 Quilmes 3 - 1 Olimpo Bahia Blanca
2019-04-20 19:00:00 Gimnasia Jujuy 0 - 0 Agropecuario de Carlos Casares
2019-04-20 22:00:00 Instituto 1 - 1 Gimnasia Mendoza
USL First Division
2019-04-20 17:00:00 New York Red Bulls B 1 - 3 Loudoun United
2019-04-20 20:00:00 Bethlehem Steel 0 - 3 Indy Eleven
2019-04-20 21:00:00 Birmingham Legion 0 - 0 Swope Park Rangers
2019-04-20 23:00:00 Charlotte Independence 0 - 3 North Carolina
2019-04-20 23:00:00 Louisville City FC 1 - 0 Ottawa Fury
2019-04-20 23:00:00 Real Monarchs 3 - 2 San Antonio
2019-04-20 23:30:00 Charleston Battery 3 - 1 Nashville
Qatar League CUP
2019-04-20 14:15:00 Umm Salal 3 - 1 Al Shamal
2019-04-20 17:00:00 Al-Wakra 2 - 2 Al Khor SC
J-League Division 2
2019-04-20 04:00:00 Yokohama FC Seagulls (w) 3 - 0 Yamato Sylphid (w)
2019-04-20 04:00:00 Cerezo Osaka Sakai (w) 2 - 1 AS Elfen Sayama (w)
2019-04-20 05:00:00 Ehime FC (w) 1 - 0 Setagaya Sfida (w)
Korea National League
2019-04-20 06:00:00 Changwon City 1 - 1 Gyeongju KHNP
2019-04-20 06:00:00 Cheonan City 0 - 2 Gimhae City
2019-04-20 06:00:00 Busan Transportation Corporation 1 - 1 Gangneung City
2019-04-20 06:00:00 Daejeon Korail 1 - 2 Mokpo City
J-League Division 1
2019-04-20 03:30:00 JEF United Ichihara Chiba (w) 1 - 0 Vegalta Sendai (w)
2019-04-20 04:00:00 Nagano Parceiro (W) 2 - 3 Nippon Sport Science Universit (W)
2019-04-20 04:00:00 INAC (w) 0 - 1 IGA Kunoichi (w)
Kazakhstan Premier League
2019-04-20 11:00:00 FK Taraz 1 - 2 FC Shakhtyor Karagandy
2019-04-20 11:00:00 Irtysh Pavlodar 0 - 1 FK Aktobe Lento
2019-04-20 11:00:00 FC Kairat Almaty 0 - 1 Lokomotiv Astana
2019-04-20 11:00:00 Kaisar Kyzylorda 0 - 0 Ordabasy
2019-04-20 11:00:00 FK Atyrau 1 - 2 Okzhetpes
2019-04-20 11:00:00 Tobol Kostanai 0 - 0 FC Zhetysu Taldykorgan
Armenia Premier League
2019-04-20 10:00:00 Gandzasar Kapan 0 - 1 FC Pyunik
Russia Youth Championship League
2019-04-20 08:00:00 FK Ural Youth 1 - 2 Rubin Kazan (R)
National Premier Leagues Western Australia
2019-04-20 07:00:00 Floreat Athena 2 - 0 Cockburn City
2019-04-20 07:00:00 Inglewood United 1 - 1 Balcatta FC
2019-04-20 07:00:00 Rocking ham City 1 - 0 Sorrento F.C.
2019-04-20 07:00:00 Stirling Lions 2 - 0 ECU Joondalup
2019-04-20 07:00:00 Bayswater City 5 - 2 Armadale SC
2019-04-20 09:00:00 Perth Glory (Youth) 1 - 4 Perth SC
Futsal Spain Division De Honor
2019-04-20 11:15:00 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal 7 - 2 Inter Movistar Futsal
2019-04-20 15:00:00 Peinsa F.S. Cartagena Futsal 4 - 3 DKV Seguros Zaragoza Indoor So
2019-04-20 15:59:00 Peniscola Futsal 3 - 2 Catgas Energia Futsal
2019-04-20 16:30:00 Caja Segovia Indoor Soccer 4 - 4 Xota Navarra Futsal
2019-04-20 16:30:00 Jaen Paraiso Interior Futsal 4 - 3 Paruro five foot
2019-04-20 18:00:00 EiPozo Murcia Turistica Futsal 3 - 3 Palma Futsal
Bolivia Primera Division
2019-04-20 19:00:00 Sport Boys Warnes 0 - 0 The Strongest
Primera Division de Ecuador
2019-04-20 00:15:00 Olmedo Riobamba 2 - 1 Deportivo Cuenca
2019-04-20 17:00:00 Sociedad Deportivo Quito 1 - 1 Sociedad Deportiva Aucas
2019-04-20 19:15:00 Universidad Catolica 1 - 0 Guayaquil City
2019-04-20 22:00:00 Liga Dep. Universitaria Quito 2 - 1 Club Sport Emelec
Chile Primera B
2019-04-20 15:59:00 CD Magallanes 1 - 1 Santiago Morning
2019-04-20 22:00:00 Deportes Santa Cruz 1 - 1 Rangers Talca
2019-04-20 22:00:00 Puerto Montt 0 - 0 Union San Felipe
2019-04-20 23:00:00 San Luis Quillota 1 - 1 CD Copiapo S.A.
NSW Premier League
2019-04-20 09:00:00 Marconi Stallions 3 - 1 Sutherland Sharks
Korea Challengers League
2019-04-20 04:00:00 Pyeongchang FC 0 - 1 Yangju Citizen
2019-04-20 05:00:00 Goyang FC 1 - 2 Jeonju Citizen FC
2019-04-20 06:00:00 Pocheon FC 1 - 0 Pyeongtaek Citizen
2019-04-20 06:00:00 Hwaseong FC 2 - 0 Cheongju Jikji
2019-04-20 06:00:00 Icheon Citizen 1 - 1 Siheung City
2019-04-20 06:00:00 Chuncheon Citizen 1 - 3 Paju Citizen FC
2019-04-20 06:00:00 Chungju Citizen 2 - 2 Yangpyeong
2019-04-20 06:00:00 Gyeongju Citizen 0 - 0 Gimpo FC
2019-04-20 06:00:00 Yeoju Sejong 0 - 1 Ulsan Citizens
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-04-20 09:00:00 AC Milan U20 3 - 1 Sassuolo U20
2019-04-20 09:00:00 Sha LAN U19 0 - 0 Verona U20
2019-04-20 09:00:00 Crotone U20 0 - 3 Frosinone U20
2019-04-20 11:00:00 Juventus U20 0 - 5 Empoli U20
2019-04-20 13:00:00 Parma U20 2 - 1 Cittadella U20
2019-04-20 13:00:00 Padova U20 2 - 1 Spal U19
2019-04-20 13:00:00 Perugia U20 1 - 1 Benevento (Youth)
2019-04-20 13:00:00 Lecce U20 3 - 2 Cosenza Calcio Youth
2019-04-20 13:00:00 Foggia U19 0 - 3 Pescara U20
2019-04-20 13:00:00 Venezia F.C. Youth 1 - 2 Bologna U20
2019-04-20 13:00:00 Spezia U20 2 - 2 US Cremonese U20
2019-04-20 13:00:00 Livorno Youth 0 - 4 Lazio U20
2019-04-20 13:00:00 Chievo U20 2 - 6 Atalanta U20
2019-04-20 13:00:00 Brescia U20 3 - 2 Carpi U20
Chinese Football Association Yi League
2019-04-20 07:00:00 Fujian Tianxin 2 - 1 Chengdu Xingcheng
2019-04-20 07:00:00 Jiangxi Liansheng 0 - 2 Shenzhen Pengcheng
2019-04-20 07:00:00 Sichuan Jiuniu 0 - 2 Suzhou Dongwu
2019-04-20 07:00:00 Qingdao Zhongneng 1 - 1 Baoding Rongda FC
2019-04-20 07:00:00 Hebei Jingying 3 - 0 Zibo Sunday
2019-04-20 07:00:00 Shenyang City Public 2 - 0 Bei Li Gong
2019-04-20 07:00:00 Baotou southern 0 - 0 ShanXi xingdu
2019-04-20 07:00:00 Jiangsu Yancheng 2 - 1 Yanbian Beiguo
2019-04-20 07:00:00 Yinchuan Helanshan 1 - 1 Xi An Daxing Chongde
2019-04-20 07:30:00 Dalian Chanjoy 4 - 1 Qingdao Red Lions
2019-04-20 07:30:00 Hunan Billows 1 - 1 Lhasa Chengtou
2019-04-20 07:30:00 Yunnan Kunlu 1 - 1 Guangxi Baoyun FC
2019-04-20 08:30:00 Taizhou Yuanda 2 - 1 Jinlin Baijia FC
2019-04-20 11:30:00 Kunshan FC 1 - 0 Nanjing sand leaves
German 3.Liga
2019-04-20 12:00:00 Fortuna Koln 1 - 1 Unterhaching
2019-04-20 12:00:00 Hallescher FC 3 - 0 TSV 1860 Munchen
2019-04-20 12:00:00 Carl Zeiss Jena 3 - 1 SV Wehen Wiesbaden
2019-04-20 12:00:00 Karlsruher SC 3 - 1 SV Meppen
2019-04-20 12:00:00 Preuben Munster 1 - 0 SG Sonnenhof Grossaspach
2019-04-20 12:00:00 VfL Osnabruck 2 - 0 Vfr Aalen
2019-04-20 12:00:00 Zwickau 2 - 0 Wurzburger Kickers
Thai Premier League
2019-04-20 10:45:00 PTT FC Rayong 1 - 3 Ratchaburi FC
2019-04-20 11:00:00 Chiangrai United 1 - 1 Samut Prakan City
2019-04-20 12:00:00 Chainat FC 2 - 1 Bangkok United FC
2019-04-20 13:00:00 Muang Thong United 1 - 2 Port FC
England Northern Premier League
2019-04-20 14:00:00 Basford Utd 0 - 0 Marine
2019-04-20 14:00:00 Farsley Celtic 1 - 1 Hyde F.C.
2019-04-20 14:00:00 Stafford Rangers 1 - 1 South Shields
2019-04-20 14:00:00 Buxton FC 3 - 2 Workington
2019-04-20 14:00:00 Witton Albion 2 - 0 Whitby Town
2019-04-20 14:00:00 Lancaster City 0 - 2 Nantwich Town
2019-04-20 14:00:00 Scarborough 2 - 0 Grantham Town
2019-04-20 14:00:00 Bamber Bridge 4 - 2 Matlock Town
2019-04-20 14:00:00 Stalybridge Celtic 1 - 2 Warrington Town AFC
Vietnamese professional league
2019-04-20 10:00:00 Thanh Hoa 2 - 2 Sanna Khanh Hoa
2019-04-20 11:00:00 Than Quang Ninh 3 - 0 Sai Gon FC
2019-04-20 12:00:00 CLB TPHCM 2 - 0 The Cong
Uzbek League
2019-04-20 12:15:00 OTMK Olmaliq 0 - 1 Kuruvchi Bunyodkor
South Africa League Cup
2019-04-20 13:00:00 Lamontville Golden Arrows 1 - 1 TS Galaxy
2019-04-20 18:15:00 Chippa United 2 - 4 Kaizer Chiefs
South Africa First League
2019-04-20 13:00:00 FC Cape Town 3 - 0 Witbank Spurs
2019-04-20 13:00:00 Pretoria Univ 2 - 2 Jomo Cosmos
2019-04-20 13:00:00 Uthongathi FC 0 - 1 Cape Umoya United
2019-04-20 13:00:00 Tshakhuma TM 3 - 0 TS Sporting
2019-04-20 13:00:00 Royal Eagles 3 - 1 Ajax Cape Town
Argentina Prim C Metropolitana
2019-04-20 18:30:00 Atletico Atlanta 1 - 0 Defensores Unidos
2019-04-20 18:30:00 Comunicaciones BsAs 0 - 0 CA San Miguel
2019-04-20 18:30:00 Deportivo Espanol 0 - 2 Almirante Brown
2019-04-20 20:05:00 Estudiantes de Caseros 0 - 0 Barracas Central
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-04-20 15:00:00 CD Cristo Atletico 1 - 2 Zamora CF
2019-04-20 15:30:00 CD Naval 2 - 3 Samanod
2019-04-20 15:59:00 Yeclano Deportivo 3 - 0 EDMF Churra
2019-04-20 15:59:00 Acero 1 - 1 Atletico Saguntino
2019-04-20 17:00:00 CF La Nucia 1 - 1 CD Roda
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
2019-04-20 19:30:00 Atletico Mineiro 1 - 1 Cruzeiro (MG)
African Nations Championship
2019-04-20 13:00:00 Swaziland 0 - 0 Malawi
2019-04-20 14:00:00 Botswana 2 - 0 Seychelles
England Reserves League
2019-04-20 09:30:00 AFC Wimbledon Reserve 4 - 0 Luton Town (R)
Italian Women Division 1
2019-04-20 10:30:00 Bari (w) 2 - 3 Mozzanica (w)
2019-04-20 10:30:00 AGSM Verona (w) 0 - 3 Juventus (w)
2019-04-20 10:30:00 Fiorentina (w) 2 - 1 Res Roma (w)
2019-04-20 10:30:00 AC Milan (w) 1 - 2 Fimauto Valpolicella (w)
2019-04-20 13:00:00 Tavagnacco (w) 2 - 3 Florentia Women's
2019-04-20 13:00:00 Sassuolo (w) 3 - 0 Orobica (w)
Czech Republic U21 League
2019-04-20 09:00:00 Mlada BoleslavU21 2 - 0 FC Viktoria PlzenU21
2019-04-20 09:00:00 Slovan LiberecU21 3 - 0 FCBohemians1905 U21
2019-04-20 12:00:00 Vysocina JihlavaU21 0 - 2 Zlin U21
K League Challenge League
2019-04-20 06:00:00 Ansan Mugunghwa FC 0 - 2 FC Anyang
2019-04-20 08:00:00 Gwangju Football Club 2 - 1 Suwon City
Poland Division 2
2019-04-20 10:00:00 Skra Czestochowa 0 - 2 Resovia Rzeszow
2019-04-20 11:00:00 Siarka Tarnobrzeg 1 - 1 Widzew lodz
2019-04-20 11:05:00 Radomiak Radom 2 - 0 Elana Torun
2019-04-20 11:30:00 Pogon Siedlce 4 - 1 Stargard Szczecinski
2019-04-20 13:00:00 Olimpia Elblag 1 - 0 Znicz Pruszkow
2019-04-20 15:00:00 GKS Belchatow 3 - 1 Gryf Wejherowo
2019-04-20 15:59:00 Olimpia Grudziadz 2 - 0 Stal Stalowa Wola
2019-04-20 15:59:00 Ruch Chorzow 3 - 0 KS Energetyk ROW
Australia FFA Cup
2019-04-20 02:05:00 Caulfield United Cobras 2 - 3 Boroondara
2019-04-20 04:00:00 Werribee City 3 - 1 Green Gully Cavaliers
2019-04-20 04:00:00 Hobart United 1 - 3 South Hobart
2019-04-20 04:00:00 Pascoe Vale SC 2 - 2 Moreland City
2019-04-20 04:00:00 Taroona 2 - 0 Metro Claremont SC
2019-04-20 04:00:00 Avondale FC 6 - 0 Mazenod Victory
2019-04-20 04:00:00 Preston Lions 3 - 1 Dandenong City SC
2019-04-20 05:00:00 Para Hills Knlghts SC 2 - 0 Salisbury United
2019-04-20 05:00:00 Metrostars SC 1 - 1 Sturt Lions
2019-04-20 05:00:00 Epping City 1 - 2 Brunswick City
2019-04-20 05:00:00 Adelaide Vipers 4 - 1 Noarlunga United
2019-04-20 05:00:00 Pontian Eagles 2 - 4 Adelaide Comets FC
2019-04-20 05:00:00 Whittlesea Ranges 1 - 1 Strathmore
2019-04-20 05:00:00 Warragul Utd 0 - 3 Bentleigh greens
2019-04-20 05:25:00 FC Bulleen Lions 6 - 0 Sandown Lions FC
2019-04-20 08:00:00 Port Melbourne 0 - 1 St Albans Saints
2019-04-20 08:15:00 Fitzroy 2 - 1 Manningham United Blues
2019-04-20 09:30:00 Poet Adelarde Pirates 1 - 6 Cumberland United FC
Turkey U21 Ligi 1
2019-04-20 08:00:00 Yohm Niyeshibang U21 1 - 0 Eskisehirspor U21
2019-04-20 09:00:00 Giresunspor U21 2 - 0 Denizlispor U21
2019-04-20 10:00:00 Genclerbirligi U21 3 - 0 Istanbulspor AS U21
Turkey U21 Super League
2019-04-20 10:00:00 Goztepe U21 3 - 2 Buyuksehir Belediye Erzurumspor U21
2019-04-20 10:00:00 Akhisar Bld.Geng U21 1 - 0 Antalyaspor U21
2019-04-20 10:00:00 Galatasaray U21 4 - 0 Kayserispor U21
2019-04-20 10:50:00 Trabzonspor U21 1 - 0 Yeni Malatyaspor U21
International Friendly
2019-04-20 02:00:00 Vietnam U18 0 - 0 Myanmar U18
2019-04-20 02:00:00 Hong Kong U18 China 2 - 0 Singapore U18
Brazil Campeonato Paulista B
2019-04-20 22:00:00 XV de Piracicaba 2 - 2 Inter de Limeira
Brazil Campeonato Paulista C
2019-04-20 18:30:00 Matonense SP 3 - 0 GD Saocarlense
Australia U20
2019-04-20 05:00:00 Inglewood United U20 5 - 4 Balcatta U20
2019-04-20 05:00:00 Bayswater U20 4 - 4 Armadale SC U20
2019-04-20 05:00:00 Rockingham City FC U20 2 - 1 Sorrento F.C. U20
2019-04-20 05:00:00 Stirling Lions U20 1 - 2 ECU Joondalup U20
2019-04-20 05:00:00 FloreatAthena U20 0 - 1 Cockburn City U20
2019-04-20 07:00:00 Marconi Stallions U20 0 - 2 Sutherland Sharks U20
Ecuador Campeonato Serie B
2019-04-20 01:00:00 Pottu Via Ho 1 - 1 Gualaceo SC
2019-04-20 20:00:00 Manta FC 0 - 1 Orense SC
2019-04-20 20:00:00 CD Independiente Juniors 3 - 1 Liga de Loja
2019-04-20 20:30:00 CDS Santa Rita 3 - 2 CD Clan Juvenil
Spanish Segunda Division B
2019-04-20 10:00:00 Granada CF B 0 - 0 UD Marbella
2019-04-20 10:00:00 Real Sociedad B 0 - 1 UD Logrones
2019-04-20 15:00:00 UD Levante B 1 - 2 Baleares
2019-04-20 15:00:00 Almeria B 1 - 2 Badajoz
2019-04-20 15:30:00 Real Valladol B 1 - 3 Ponferradina
2019-04-20 15:59:00 Malaga B 2 - 4 Villanovense
2019-04-20 15:59:00 Jumilla 1 - 2 Real Murcia
2019-04-20 15:59:00 Mirandes 1 - 0 Real Oviedo B
2019-04-20 16:30:00 Unionistas de Salamanca 1 - 0 CD Guijuelo
2019-04-20 17:00:00 Hercules 2 - 0 Sabadell
2019-04-20 18:00:00 Don Benito 4 - 3 C.D. San Fernando Isleno
2019-04-20 18:30:00 CD Alcoyano 1 - 1 UE Olot
Germany Regionalliga
2019-04-20 11:00:00 Greuther Furth (Youth) 2 - 3 Nurnberg (Youth)
2019-04-20 11:30:00 Budissa Bautzen 0 - 4 FSV Optik Rathenow
2019-04-20 11:30:00 Berliner AK 07 4 - 1 Wacker Nordhausen
2019-04-20 11:30:00 Rot-Weiss Erfurt 2 - 2 BFC Viktoria 1889
2019-04-20 12:00:00 VfR Garching 1 - 1 SpVgg Bayreuth
2019-04-20 12:00:00 Lupo-Martini Wolfsburg 1 - 1 BSV Rehden
2019-04-20 12:00:00 TSG Balingen 2 - 2 Kickers Offenbach
2019-04-20 12:00:00 FSV Frankfurt 2 - 2 SSV Ulm 1846
2019-04-20 12:00:00 Hessen Dreieich 1 - 4 TSG Hoffenheim (Youth)
2019-04-20 12:00:00 SV Waldhof Mannheim 1 - 0 VfR Wormatia Worms
2019-04-20 12:00:00 FK Pirmasens 2 - 1 VfB Stuttgart II
2019-04-20 12:00:00 Saarbrucken 0 - 0 Astoria Walldorf
2019-04-20 12:00:00 Eintracht Stadtallendorf 2 - 6 SV Elversberg
2019-04-20 12:00:00 TSV Steinbach 2 - 2 FC 08 Hombrug
2019-04-20 12:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 0 - 3 Wuppertaler SV Borussia
2019-04-20 12:00:00 SV Rodinghausen 3 - 0 Bonner
2019-04-20 12:00:00 Wiedenbruck 2 - 2 FC Kaan-Marienborn
2019-04-20 12:00:00 Wattenscheid 09 3 - 1 TV Herkenrath
Romania - Liga 2 Seria
2019-04-20 08:00:00 Sportul Snagov 3 - 2 Pandurii Targu-Jiu
2019-04-20 08:00:00 ACS Poli Timisoara 1 - 1 ACS Sirineasa
2019-04-20 08:00:00 Farul Constanta 2 - 1 CS Aerostar Bacau
2019-04-20 08:00:00 Juventus Bucuresti 1 - 0 SCM Argesul Pitesti
2019-04-20 08:00:00 CS Balotesti 0 - 0 Luceafarul Oradea
2019-04-20 08:00:00 FC Clinceni 1 - 0 Metaloglobus
2019-04-20 10:00:00 FC UT Arad 2 - 2 Chindia Targoviste
2019-04-20 13:00:00 Ripensia Timisoara 0 - 1 FC Timisoara
Austrian 3.Liga
2019-04-20 12:00:00 SV Wals-Grunau 0 - 0 FC Dornbirn 1913
2019-04-20 12:00:00 FC Pinzgau Saalfelden 0 - 5 VfB Hohenems
2019-04-20 12:00:00 Stadlau 3 - 0 Trenkwalder Admira (Youth)
2019-04-20 14:00:00 Langenegg 0 - 3 SC Schwaz
2019-04-20 14:00:00 WSC Hertha Wels 1 - 2 SC Weiz
2019-04-20 14:00:00 Wolfsberger AC Amateure 1 - 2 Vocklamarkt
2019-04-20 14:30:00 SV Leobendorf 0 - 2 SC Mannsdorf
Russia Div 2
2019-04-20 10:00:00 FK Khimik Novomoskovsk 2 - 2 Torpedo moskva
2019-04-20 11:00:00 FK Kaluga 2 - 0 Strogino Moscow
2019-04-20 11:00:00 Kvant Obninsk 3 - 1 Salyut-Energia Belgorod
2019-04-20 11:30:00 Sokol 2 - 0 FK Ryazan
2019-04-20 12:00:00 Znamya Truda 4 - 0 FK Kolomna
2019-04-20 12:00:00 Dinamo Briansk 2 - 1 Zorkyi Krasnogorsk
2019-04-20 13:00:00 Akademiya Futbola 0 - 3 Mashuk-KMV
2019-04-20 13:00:00 Dolgiye Prudy 2 - 3 Kazanka Moscow
2019-04-20 13:00:00 Metallurg Lipetsk 0 - 2 Saturn Moscow
BRA SE
2019-04-20 19:00:00 Frei Paulistano 3 - 1 Itabaiana(SE)
NSW-N Premier League
2019-04-20 04:30:00 Hamilton Olympic 2 - 0 Newcastle Jets FC (Youth)
2019-04-20 07:00:00 Broadmeadow Magic 9 - 1 Valentine
Australia New South Wales League 2
2019-04-20 05:00:00 North Shore Marin 3 - 0 Canterbury Bankstown FC
2019-04-20 09:00:00 Blacktown Spartans 2 - 1 Rydalmere Lions FC
2019-04-20 09:00:00 Spirit FC 2 - 1 Hills Brumbies
2019-04-20 09:00:00 Mounties Wanderers 4 - 0 St George City FA
2019-04-20 09:00:00 Northern Tigers 1 - 1 Bonnyrigg White Eagles
2019-04-20 09:00:00 St George Saints 1 - 2 Western Sydney Wanderers AM
Poland Division 4
2019-04-20 09:00:00 Miedz Legnica II 1 - 0 Zaglebie Lubin B
2019-04-20 09:00:00 Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1 - 3 MKS Elk
2019-04-20 10:00:00 Wislanie Jaskowice 1 - 1 Avia Swidnik
2019-04-20 10:30:00 Rekord Bielsko-Biala 0 - 2 Gornik Polkowice
2019-04-20 12:00:00 MLKS Znicz Biala Piska 0 - 0 Legia Warszawa B
2019-04-20 12:00:00 Orleta Radzyn Podlaski 2 - 0 Wisla Sandomierz
Zambia Super League
2019-04-20 11:00:00 Prison Leopards FC 0 - 1 Lusaka Dynamos
2019-04-20 13:00:00 MUZA FC 0 - 1 Nkwazi
2019-04-20 13:00:00 NAPSA Stars 1 - 0 Lumwana Radiants
2019-04-20 13:00:00 Green Buffaloes 1 - 1 Red Arrows
2019-04-20 13:00:00 Kabwe Warriors 2 - 0 Nakambala Leopards
2019-04-20 13:00:00 Power Dynamos 0 - 2 Nkana FC
2019-04-20 13:00:00 Zanaco 4 - 1 ZESCO United Ndola
Holland Ligue 3
2019-04-20 12:30:00 Vitesse Arnhem (Youth) 2 - 3 AFC
2019-04-20 12:30:00 Barendrecht 1 - 1 Katwijk
2019-04-20 12:30:00 Excelsior Maassluis 4 - 0 Scheveningen
2019-04-20 12:30:00 HHC Hardenberg 1 - 1 Koninklijke HFC
2019-04-20 13:00:00 Spakenburg 2 - 0 Almere City Youth
2019-04-20 13:30:00 Jong Sparta Rotterdam (Youth) 2 - 1 VV Sint Bavo
2019-04-20 13:30:00 GVVV Veenendaal 3 - 2 IJsselmeervogels
2019-04-20 13:30:00 FC Lienden 0 - 2 Kozakken Boys
2019-04-20 13:30:00 Rijnsburgse Boys 3 - 1 De Treffers
Uganda Super Cup
2019-04-20 13:00:00 Nyamityobora FC 0 - 4 Ma Lu
2019-04-20 13:00:00 Tooro United 3 - 1 Mbarara City
2019-04-20 13:00:00 Onduparaka FC 1 - 0 BUL FC
2019-04-20 13:00:00 Kampala City Council FC 3 - 1 Express FC
Mexico Segunda Division
2019-04-20 17:00:00 Monarcas Morelia II 6 - 4 Murcielagos
2019-04-20 20:00:00 Tuxtla FC 1 - 1 Unam Pumas II
2019-04-20 21:00:00 FC Potosino 4 - 0 Mineros de Zacatecas II
2019-04-20 21:00:00 Sporting Canamy 1 - 3 Reboceros de La Piedad
2019-04-20 22:00:00 Correcaminos II 0 - 2 Chivas Guadalajara II
2019-04-20 22:00:00 Intel Paja 1 - 0 Toluca II
2019-04-20 22:00:00 Tepatitlan de Morelos 2 - 0 Necaxa II
National Primera Division Western Australia
2019-04-20 07:00:00 UWA-Nedlands FC 2 - 2 Olympic Kingsway SC
2019-04-20 07:00:00 Joondalup United 2 - 3 Willip
Greece U19
2019-04-20 09:00:00 OFI Crete U19 0 - 1 Asteras Tripolis U19
2019-04-20 10:00:00 Atromitos U19 2 - 2 Panathinaikos U19
2019-04-20 10:00:00 Panaitolikos U19 2 - 1 Aris Thessaloniki U19
2019-04-20 10:15:00 AEK Athens U19 5 - 0 AEL Larisa U19
Northern NSW U20 League
2019-04-20 03:00:00 North Shore Mariners U20 7 - 3 Canterbury Bankstown U20
2019-04-20 05:10:00 Broadmeadow Magic U20 1 - 0 Valentine Phoenix U20
2019-04-20 07:00:00 GHFA Spirit FC U20 1 - 1 Hills Brumbies U20
2019-04-20 07:00:00 Blacktown Spartans U20 3 - 3 Rydalmere Lions FCU20
2019-04-20 07:00:00 Mounties Wanderers U20 1 - 1 St George City FA U20
2019-04-20 07:00:00 St.George Saints U20 0 - 7 Western Sydney Wanderers U20
New Zealand Mainland Premier League
2019-04-20 00:30:00 Coastal Spirit Reserves 3 - 4 Selwyn United Reserves
Brazil women's League
2019-04-20 17:00:00 Kindermann (w) 0 - 1 SC Corinthians Paulista (w)
2019-04-20 18:00:00 Ponte Preta (w) 0 - 3 Flamengo/RJ (w)
2019-04-20 18:00:00 Sao Francisco (W) 0 - 1 Foz Cataratas (w)
Germany Bundesliga II Women
2019-04-20 09:00:00 USV Jena (w) 0 - 1 Koln (w)
2019-04-20 11:00:00 Greuther Furth 1 - 1 Union Berlin
2019-04-20 11:00:00 MSV Duisburg 2 - 2 SV Sandhausen
2019-04-20 11:00:00 Holstein Kiel 1 - 2 SC Paderborn 07
2019-04-20 11:00:00 Hamburger SV 1 - 1 Erzgebirge Aue
2019-04-20 15:00:00 FFC Frankfurt II (w) 1 - 0 TSG 1899 Hoffenheim II (w)
England Southern League Central Division
2019-04-20 14:00:00 St Neots Town 0 - 5 Kings Lynn
2019-04-20 14:00:00 Tamworth 5 - 0 Leiston FC
2019-04-20 14:00:00 Banbury United 1 - 1 Bedworth United
2019-04-20 14:00:00 Redditch United 3 - 1 Hitchin Town
2019-04-20 14:00:00 Lowestoft Town 3 - 2 Stratford Town
2019-04-20 14:00:00 Royston Town 1 - 3 Rushall Olympic
2019-04-20 14:00:00 Coalville 5 - 0 Rushden Diamonds
2019-04-20 14:00:00 Biggleswade Town 1 - 0 Halesowen Town
2019-04-20 14:00:00 Needham Market 4 - 1 St Ives Town
2019-04-20 14:00:00 Kettering Town 0 - 1 Barwell
Portugal U23
2019-04-20 10:00:00 Belenenses U23 0 - 2 Maritimo U23
2019-04-20 10:00:00 Feirense U23 1 - 0 Vitoria Setubal U23
2019-04-20 14:00:00 Vitoria Guimaraes U23 2 - 2 Coimbra EC U23
2019-04-20 14:00:00 Braga U23 1 - 2 Sporting Lisbon Sad U23
Argentina Super League Cup
2019-04-20 16:15:00 Aldosivi Mar del Plata 1 - 2 Rosario Central
2019-04-20 18:30:00 Lanus 2 - 0 Belgrano
2019-04-20 20:45:00 Talleres Cordoba 2 - 0 San Martin San Juan
2019-04-20 23:00:00 Godoy Cruz Antonio Tomba 1 - 1 Patronato Parana