Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2019-04-19 18:45:00 Derry City 0 - 1 Shamrock Rovers
2019-04-19 18:45:00 Waterford United 2 - 0 Cork City
2019-04-19 18:45:00 Bohemians 3 - 0 UC Dublin
2019-04-19 18:45:00 St. Patricks Athletic 2 - 1 Sligo Rovers
2019-04-19 18:45:00 Dundalk 3 - 0 Finn Harps
Belgian Pro League
2019-04-19 18:30:00 Standard Liege 1 - 3 Racing Genk
Denmark Superligaen
2019-04-19 14:00:00 Randers FC 1 - 0 Hobro
2019-04-19 15:59:00 Odense BK 2 - 2 Nordsjaelland
Russia Premier League
2019-04-19 16:30:00 Anzhi Makhachkala 0 - 1 Terek Grozny
France Ligue 1
2019-04-19 17:00:00 Dijon 3 - 2 Rennes
2019-04-19 18:45:00 Lyon 2 - 1 Angers
France Ligue 2
2019-04-19 18:00:00 Ajaccio Gfco 0 - 2 Metz
2019-04-19 18:00:00 Lorient 0 - 3 Troyes
2019-04-19 18:00:00 AJ Auxerre 1 - 0 Sochaux
2019-04-19 18:00:00 Valenciennes 5 - 6 Avenir Sportif Beziers
2019-04-19 18:00:00 Clermont 0 - 0 Ajaccio
2019-04-19 18:00:00 Chateauroux 2 - 1 Chamois Niortais
2019-04-19 18:00:00 Le Havre 2 - 1 Paris FC
2019-04-19 18:00:00 Stade Brestois 3 - 1 Orleans US 45
2019-04-19 18:00:00 Red Star FC 93 1 - 1 Nancy
Finland Veikkausliga
2019-04-19 15:30:00 Lahti 1 - 1 Inter Turku
Holland Eredivisie
2019-04-19 18:00:00 Heracles Almelo 2 - 1 SC Heerenveen
Holland Jupiler League
2019-04-19 18:00:00 Volendam 2 - 3 NEC Nijmegen
2019-04-19 18:00:00 AZ Alkmaar (Youth) 2 - 3 MVV Maastricht
2019-04-19 18:00:00 FC Eindhoven 2 - 2 SC Cambuur
2019-04-19 18:00:00 Den Bosch 2 - 2 FC Utrecht (Youth)
2019-04-19 18:00:00 RKC Waalwijk 4 - 4 Dordrecht
2019-04-19 18:00:00 Almere City FC 2 - 0 SC Telstar
2019-04-19 18:00:00 Roda JC 1 - 1 FC Oss
2019-04-19 18:00:00 Go Ahead Eagles 2 - 1 Jong PSV Eindhoven (Youth)
2019-04-19 18:00:00 Sparta Rotterdam 3 - 1 Helmond Sport
USA Major League Soccer
2019-04-19 23:30:00 FC Cincinnati 0 - 3 Real Salt Lake
Portugal Primera Liga
2019-04-19 14:30:00 Vitoria Setubal 1 - 1 Portimonense
2019-04-19 14:30:00 CD Tondela 1 - 0 Boavista FC
2019-04-19 17:00:00 Nacional da Madeira 0 - 1 Sporting Lisbon
2019-04-19 19:30:00 Vitoria Guimaraes 0 - 2 Aves
J-League Division 1
2019-04-19 10:00:00 Kawasaki Frontale 2 - 0 Shonan Bellmare
2019-04-19 10:00:00 Hiroshima Sanfrecce 0 - 1 FC Tokyo
Swedish Allsvenskan
2019-04-19 11:30:00 Ostersunds FK 1 - 1 Elfsborg
2019-04-19 14:00:00 Orebro 2 - 1 AIK Solna
2019-04-19 14:00:00 IFK Norrkoping FK 4 - 3 Falkenberg
Swiss Super League
2019-04-19 18:00:00 Lugano 3 - 0 FC Zurich
2019-04-19 18:00:00 FC Sion 0 - 3 Basel
Turkish Super Liga
2019-04-19 17:30:00 Kasimpasa 1 - 1 Bursaspor
Spanish La Liga
2019-04-19 19:00:00 Alaves 2 - 2 Real Valladolid
Spanish Segunda Division
2019-04-19 19:00:00 AD Alcorcon 1 - 4 Malaga
England League 2
2019-04-19 12:00:00 Exeter City 1 - 3 Crawley Town
2019-04-19 14:00:00 Cambridge United 0 - 0 Swindon Town
2019-04-19 14:00:00 Carlisle United 1 - 0 Lincoln City
2019-04-19 14:00:00 Cheltenham Town 0 - 0 Oldham Athletic
2019-04-19 14:00:00 Colchester United 1 - 0 Grimsby Town
2019-04-19 14:00:00 Crewe Alexandra 2 - 0 Yeovil Town
2019-04-19 14:00:00 Mansfield Town 4 - 0 Morecambe
2019-04-19 14:00:00 Newport County 3 - 1 Bury
2019-04-19 14:00:00 Northampton Town 3 - 1 Macclesfield Town
2019-04-19 14:00:00 Notts County 1 - 2 Milton Keynes Dons
2019-04-19 14:00:00 Port Vale 1 - 4 Stevenage Borough
2019-04-19 14:00:00 Tranmere Rovers 0 - 1 Forest Green Rovers
England Championship
2019-04-19 11:00:00 Bristol City 1 - 1 Reading
2019-04-19 11:30:00 Sheffield United 2 - 0 Nottingham Forest
2019-04-19 12:00:00 Millwall 1 - 1 Brentford
2019-04-19 14:00:00 Birmingham City 2 - 2 Derby County
2019-04-19 14:00:00 Bolton Wanderers 0 - 2 Aston Villa
2019-04-19 14:00:00 Leeds United 1 - 2 Wigan Athletic
2019-04-19 14:00:00 Middlesbrough 1 - 0 Stoke City
2019-04-19 14:00:00 Preston North End 4 - 0 Ipswich Town
2019-04-19 14:00:00 Queens Park Rangers (QPR) 1 - 2 Blackburn Rovers
2019-04-19 14:00:00 Swansea City 4 - 3 Rotherham United
2019-04-19 14:00:00 West Bromwich(WBA) 3 - 2 Hull City
2019-04-19 18:45:00 Norwich City 2 - 2 Sheffield Wednesday
England League 1
2019-04-19 12:00:00 Coventry City 2 - 0 Bradford City
2019-04-19 12:00:00 Oxford United 2 - 1 Charlton Athletic
2019-04-19 14:00:00 AFC Wimbledon 1 - 1 Bristol Rovers
2019-04-19 14:00:00 Barnsley 2 - 1 Shrewsbury Town
2019-04-19 14:00:00 Burton Albion 1 - 2 Portsmouth
2019-04-19 14:00:00 Fleetwood Town 1 - 1 Peterborough United
2019-04-19 14:00:00 Gillingham 3 - 1 Plymouth Argyle
2019-04-19 14:00:00 Rochdale 1 - 0 Wycombe Wanderers
2019-04-19 14:00:00 Scunthorpe United 0 - 0 Blackpool
2019-04-19 14:00:00 Walsall 1 - 1 Southend United
2019-04-19 16:15:00 Sunderland A.F.C 2 - 0 Doncaster Rovers
International Club Friendly
2019-04-19 03:00:00 Punjab 2 - 1 FC Goa
2019-04-19 11:00:00 Jaro 5 - 0 SJK Akatemia
2019-04-19 11:00:00 Dynamo Kyiv 5 - 0 FC Vorskla Poltava
2019-04-19 12:00:00 Klubi 04 Helsinki 4 - 4 SalPa
2019-04-19 13:00:00 Atletico Mineiro (Youth) 13 - 0 Minas Boca/MG Youth
2019-04-19 13:00:00 Bulgaria U18 0 - 2 Georgia U18
2019-04-19 13:07:00 LCS FC 0 - 0 Lioli FC
2019-04-19 14:00:00 Denmark U18 1 - 2 France U18
2019-04-19 15:59:00 Portugal U18 3 - 1 Mexico U18
Chinese Super League
2019-04-19 11:35:00 Tianjin Tianhai 0 - 0 Shanghai East Asia FC
2019-04-19 11:35:00 Guangzhou Evergrande Taobao FC 2 - 1 Shandong Luneng
Sweden Superettan
2019-04-19 14:00:00 GAIS Goteborg 0 - 3 IK Brage
Romania Liga I
2019-04-19 15:00:00 AFC Hermannstadt 1 - 1 CS Voluntari
2019-04-19 18:00:00 FC Astra Giurgiu 0 - 1 CS Universitatea Craiova
Austria Erste Division
2019-04-19 17:10:00 FC Blau Weiss Linz 0 - 2 Kapfenberg
2019-04-19 17:10:00 FAC Team Fur Wien 2 - 2 FC Wacker Innsbruck Amateure
2019-04-19 17:10:00 SV Horn 2 - 0 SKU Amstetten
2019-04-19 17:10:00 Lafnitz 2 - 3 Austria Lustenau
2019-04-19 17:10:00 FC Liefering 5 - 1 FC Superfund Pasching
2019-04-19 18:30:00 Austria Wien (Youth) 3 - 3 SV Ried
Serbian Superliga
2019-04-19 14:00:00 Zemun 0 - 0 FK Spartak Zlatibor Voda
Turkey 2 Ligi A
2019-04-19 15:59:00 Elazigspor 1 - 2 Osmanlispor FC
Bulgaria Premier League
2019-04-19 14:30:00 FC Dunav Ruse 2 - 0 Lokomotiv Plovdiv
2019-04-19 17:00:00 Septemvri Simitli 3 - 2 Slavia Sofia
Croatia 1.Division
2019-04-19 14:30:00 Istra 1961 Pula 1 - 0 ZNK Osijek
2019-04-19 17:00:00 Slaven Koprivnica 0 - 1 Dinamo Zagreb
Welsh Premier League
2019-04-19 13:30:00 Newtown AFC 2 - 3 Bala Town
Belgian Second Division
2019-04-19 18:30:00 Tubize 0 - 3 Oud Heverlee
Ireland First Division
2019-04-19 18:45:00 Wexford (Youth) 0 - 2 Cabinteely FC
2019-04-19 18:45:00 Athlone Town 0 - 4 Salthill Devon Galway
2019-04-19 18:45:00 Bray Wanderers 3 - 1 Drogheda United
2019-04-19 18:45:00 Shelbourne 2 - 0 Limerick FC
England Conference
2019-04-19 14:00:00 Boreham Wood 2 - 3 Salford City
2019-04-19 14:00:00 Bromley 0 - 2 Solihull Moors
2019-04-19 14:00:00 Dagenham Redbridge 2 - 0 Eastleigh
2019-04-19 14:00:00 Dover Athletic 1 - 0 Aldershot Town
2019-04-19 14:00:00 AFC Fylde 1 - 0 Barnet
2019-04-19 14:00:00 Gateshead 1 - 0 Chesterfield
2019-04-19 14:00:00 Hartlepool United 2 - 1 Halifax Town
2019-04-19 14:00:00 Havant Waterlooville 3 - 3 Ebbsfleet United
2019-04-19 14:00:00 Leyton Orient 2 - 0 Harrogate Town
2019-04-19 14:00:00 Maidenhead United 1 - 1 Barrow
2019-04-19 14:00:00 Maidstone United 0 - 2 Braintree Town
2019-04-19 14:00:00 Wrexham 1 - 0 Sutton United
Scottish Championship
2019-04-19 18:05:00 Ayr United 1 - 3 Ross County
Portugal Segunda Liga
2019-04-19 10:15:00 SC Covilha 2 - 1 Porto B
2019-04-19 15:00:00 Estoril 3 - 1 Oliveirense
2019-04-19 15:00:00 Cova Piedade 1 - 1 Leixoes
2019-04-19 17:00:00 SC Farense 1 - 1 Penafiel
2019-04-19 17:00:00 Varzim 1 - 0 Sporting Braga II
Northern Ireland Premier League
2019-04-19 18:45:00 Newry City 0 - 2 Glentoran FC
France Ligue 3
2019-04-19 18:00:00 Boulogne 2 - 1 Quevilly
2019-04-19 18:00:00 Bourg Peronnas 0 - 2 Rodez Aveyron
2019-04-19 18:00:00 Concarneau 0 - 3 Chambly FC
2019-04-19 18:00:00 Drancy 1 - 0 Tours
2019-04-19 18:00:00 Stade Lavallois MFC 2 - 1 Villefranche
2019-04-19 18:00:00 Lyon Duchere 3 - 2 Pau FC
2019-04-19 18:00:00 Marignane Gignac 2 - 1 Avranches
2019-04-19 18:00:00 Entente Sannois 1 - 1 USL Dunkerque
Latvian Higher League
2019-04-19 11:00:00 FK Spartaks 2 - 0 FK Valmiera
2019-04-19 13:00:00 FK Liepaja 2 - 3 BFC Daugavpils
2019-04-19 15:00:00 Jelgava 1 - 2 Metta/LU Riga
Lithuania - 1.Division
2019-04-19 14:30:00 Baltija Panevezys 1 - 2 Suduva
2019-04-19 15:59:00 FK Zalgiris Vilnius 3 - 1 Kauno Zalgiris
Sweden Division 1
2019-04-19 12:00:00 Carlstad United BK 3 - 1 Sollentuna United
2019-04-19 13:00:00 Assyriska Turab IK JKP 1 - 1 FC Trollhattan
2019-04-19 13:00:00 Utsiktens BK 3 - 2 Lunds BK
2019-04-19 13:00:00 FC Linkoping City 4 - 1 BK Forward
2019-04-19 13:00:00 Sandvikens IF 5 - 1 Rynninge IK
Poland Liga 2
2019-04-19 18:30:00 LKS Lodz 2 - 0 Sandecja Nowy Sacz
Belarusian Premier League
2019-04-19 15:45:00 FC Torpedo Minsk 0 - 0 Dnepr Mogilev
2019-04-19 17:45:00 Neman Grodno 1 - 0 FK Vitebsk
Russian National Football League
2019-04-19 15:59:00 Khimki 3 - 0 FK Krasnodar II
Peru Primera Division
2019-04-19 20:30:00 Real Atletico Garcilaso 1 - 1 Sporting Cristal
Slovenia 1.Liga
2019-04-19 14:00:00 NK Olimpija Ljubljana 3 - 1 ND Gorica
2019-04-19 16:15:00 NK Publikum Celje 1 - 0 NK Aluminij
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-04-19 00:30:00 Atletico Nacional Medellin 4 - 0 Patriotas FC
Conmebol - Copa Sudamericana
2019-04-19 00:30:00 Sport Huancayo 1 - 1 Wanderers FC
2019-04-19 00:30:00 Mushuc Runa 1 - 1 Union Espanola
Australia A-League
2019-04-19 09:50:00 Adelaide United 1 - 0 Melbourne Victory
Persian Gulf Pro League
2019-04-19 11:30:00 Nassaji Mazandaran 1 - 0 Padideh Mashhad
2019-04-19 12:30:00 Tractor Sazi Tabriz 0 - 1 Peykan
2019-04-19 13:00:00 Foolad Khozestan 1 - 4 Sanat-Naft
2019-04-19 14:30:00 Pars Jonoubi Jam 2 - 2 Sepidrood Rasht
Saudi Professional League
2019-04-19 15:45:00 Al-Qadasiya 0 - 2 Al-Baten
2019-04-19 17:30:00 Al Raed 5 - 1 Uhud
2019-04-19 17:45:00 Al Ahli Jeddah 3 - 2 Al Wehda Mecca
England Conference North Division
2019-04-19 14:00:00 Ashton United 0 - 3 Chester FC
2019-04-19 14:00:00 Blyth Spartans 2 - 0 Guiseley
2019-04-19 14:00:00 Brackley Town 2 - 0 Boston United
2019-04-19 14:00:00 Curzon Ashton FC 0 - 3 Southport FC
2019-04-19 14:00:00 Darlington 1 - 0 Bradford Park Avenue
2019-04-19 14:00:00 Kidderminster Harriers 1 - 2 Leamington
2019-04-19 14:00:00 York City 2 - 3 Spennymoor Town
England Conference South Division
2019-04-19 14:00:00 Chippenham Town 2 - 1 Torquay United
2019-04-19 14:00:00 Hungerford Town 0 - 0 Bath City
2019-04-19 14:00:00 St Albans City 2 - 1 East Thurrock United
2019-04-19 14:00:00 Welling United 2 - 0 Chelmsford City
2019-04-19 14:00:00 Woking 1 - 2 Concord Rangers
UAE Pro-League
2019-04-19 13:55:00 Ajman 0 - 0 Ittihad Kalba
2019-04-19 14:00:00 Al-Jazira(UAE) 2 - 2 Dabba Al-Fujairah
2019-04-19 16:30:00 Al Nasr Dubai 3 - 1 Emirates Club
Egyptian Premier League
2019-04-19 15:30:00 El Entag Al Harby 1 - 2 El Mokawloon El Arab
2019-04-19 15:30:00 Al-Ittihad Alexandria 0 - 0 Misr Elmaqasah
2019-04-19 18:00:00 El Gounah 2 - 0 Tala'ea EI-Gaish
2019-04-19 18:00:00 El Daklyeh 0 - 2 Smouha SC
Syrian League
2019-04-19 13:00:00 Jableh SC 1 - 1 Al-Taleiah
2019-04-19 13:00:00 Al-Shorta Damascus 1 - 1 Al Wathbah
2019-04-19 13:00:00 Al-Karamah 3 - 0 Hutteen FC
2019-04-19 13:00:00 Al-Sahel(SYR) 0 - 1 Al Herafyeen
2019-04-19 13:00:00 Teshrin SC 3 - 1 Al-Majd Damascus
2019-04-19 13:10:00 Al Ittihad (SYR) 1 - 1 Al-Wahda Damascus
Liga Super Malaysia
2019-04-19 13:00:00 Terengganu 2 - 1 Felda United
Malaysia Premier League
2019-04-19 13:00:00 Pulau Pinang 0 - 2 Darul Takzim II
Botola Pro 1
2019-04-19 19:00:00 Kawkab de Marrakech 0 - 1 OCK Olympique de Khouribga
Palestine Football League
2019-04-19 13:00:00 Shabab Althahrea 3 - 4 Shabab Alsamu
Jordan Cup
2019-04-19 14:00:00 Blama 0 - 0 Al Aqaba SC
2019-04-19 14:00:00 Al-Jazeera 0 - 1 Al-Ahly
2019-04-19 16:30:00 Al Yarmouk 1 - 2 Al Wihdat Amman
Slovakia 2. Liga
2019-04-19 14:30:00 Lokomotiva Kosice 0 - 0 KFC Komarno
2019-04-19 14:30:00 Dukla Banska Bystrica 4 - 1 Slavoj Trebisov
2019-04-19 15:59:00 Poprad 3 - 2 FC STK 1914 Samorin
2019-04-19 15:59:00 MFK Skalica 2 - 0 Inter Bratislava
Sweden 3.div Mellersta Norrland
2019-04-19 11:00:00 Sodra Sandby IF 3 - 1 IFK Trelleborg
2019-04-19 11:00:00 Heby AIF 2 - 0 Fagersta Sodra IK
2019-04-19 13:00:00 Solvesborgs GoIF 5 - 1 IFK Karlshamn
Primera Division de Chile
2019-04-19 19:30:00 Universidad de Concepcion 1 - 0 Municipal Iquique
2019-04-19 22:00:00 O.Higgins 2 - 0 Cobresal
Argentine Division 2
2019-04-19 20:30:00 Independiente Rivadavia 1 - 1 Atletico Rafaela
2019-04-19 23:00:00 Chacarita juniors 0 - 0 Central Cordoba SDE
Slovakia 2.Liga Play off
2019-04-19 08:30:00 FC Rohoznik 1 - 0 SK Bernolakovo
2019-04-19 08:30:00 FK Vajnory 0 - 6 FK Slovan Most pri Bratislave
2019-04-19 09:00:00 Lokomotiva Devinska Nova Ves 1 - 0 FK Slovan Ivanka pri Dunaji
2019-04-19 11:00:00 TJ Rovinka 1 - 0 FO SK Lozorno
2019-04-19 14:00:00 Rimavska Sobota 1 - 1 ZP Sport Podbrezova B
Armenia Premier League
2019-04-19 11:00:00 Alashkert 2 - 0 Ararat Yerevan
2019-04-19 12:00:00 Shirak 0 - 0 Banants
2019-04-19 12:00:00 FC Avan Academy 3 - 0 Lori Vanadzor
Russia Youth Championship League
2019-04-19 09:00:00 FK Orenburg Youth 0 - 1 FK Rostov Youth
2019-04-19 10:00:00 FK Krasnodar Youth 1 - 1 Zenit St.Petersburg Youth
2019-04-19 10:00:00 Ufa Youth 1 - 6 Arsenal Tula Youth
2019-04-19 10:00:00 Lokomotiv Moscow Youth 2 - 0 CSKA Moscow (R)
2019-04-19 11:00:00 Spartak Moscow Youth 2 - 1 Yenisey Krasnoyarsk Youth
2019-04-19 12:00:00 Dinamo Moscow Youth 3 - 1 Krylya Sovetov Samara Youth
Holland Eredivisie Women's
2019-04-19 17:30:00 SC Heerenveen (w) 12 - 0 RKSV Achilles 29 (w)
2019-04-19 17:30:00 VV Alkmaar (w) 0 - 2 Excelsior Barendrecht (w)
2019-04-19 17:30:00 PSV Eindhoven (w) 0 - 1 Ajax Amsterdam (w)
2019-04-19 17:30:00 Zwolle (w) 3 - 3 ADO Den Haag (w)
Liga Nacional de Guatemala
2019-04-19 02:00:00 Petapa 1 - 2 Deportivo Chiantla
Futsal Spain Division De Honor
2019-04-19 18:00:00 F.C.Barcelona Futsal 5 - 1 Vaidepenas Futsal
2019-04-19 18:45:00 Levante Futsal 5 - 3 Antequera Futsal
Bolivia Primera Division
2019-04-19 00:15:00 Aurora 0 - 2 San Jose
Azerbaijan Premier League
2019-04-19 12:00:00 FK Gilan Gabala 2 - 1 Zira FK
2019-04-19 14:30:00 Sabah FK 0 - 2 FC Neftci Baku
NSW Premier League
2019-04-19 06:00:00 A.P.I.A. Leichhardt Tigers 1 - 1 Blacktown City Demons
2019-04-19 06:45:00 Sydney Olympic 2 - 2 Manly United
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-04-19 11:00:00 AS Roma U20 5 - 0 Torino U20
2019-04-19 13:00:00 Napoli U20 0 - 2 Inter Milan U20
2019-04-19 15:00:00 Sampdoria U20 0 - 0 Fiorentina U20
Chinese Football Association Yi League
2019-04-19 07:30:00 Wuhan three town 2 - 0 Zhejiang Yiwu
Thai Premier League
2019-04-19 13:00:00 Buriram United 1 - 1 Trat FC
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-04-19 08:15:00 Radotin 1 - 0 Slovan Velvary
2019-04-19 08:15:00 Loko Vltavin 1 - 1 FK Kraluv Dvur
2019-04-19 08:30:00 Litomerice 2 - 0 Karlovy Vary Dvory
2019-04-19 09:00:00 Otrokovice 0 - 2 Hlucin
2019-04-19 09:00:00 Zivanice 0 - 4 Dobrovice
2019-04-19 09:00:00 Valasske Mezirici 0 - 3 Rymarov
2019-04-19 13:00:00 Uhersky Brod 0 - 1 Frydek-Mistek
2019-04-19 13:00:00 Spartak Hulin 3 - 1 Vrchovina
2019-04-19 13:00:00 Odra Petrkovice 2 - 2 Dolni Benesov
2019-04-19 13:00:00 Vyskov 0 - 2 Unicov
2019-04-19 14:00:00 Lisen 1 - 2 Velke Mezirici
2019-04-19 15:00:00 Jiskra Usti nad Orlici 3 - 0 Domazlice
2019-04-19 15:00:00 Sardice 0 - 1 Slavia Kromeriz
2019-04-19 15:00:00 Stechovice 1 - 0 Sokol Brozany
UAE Division 1 Group A
2019-04-19 13:55:00 Hatta 4 - 0 Masafi
2019-04-19 13:55:00 Masfut 2 - 3 Al-Khaleej UAE
2019-04-19 13:55:00 Al Oruba (UAE) 1 - 1 Al-Hamriyah
2019-04-19 13:55:00 Al Taawon 1 - 3 Al-Thaid
2019-04-19 13:55:00 Al Arabi(UAE) 1 - 3 Dubba Al-Husun
Vietnamese professional league
2019-04-19 10:00:00 SHB Da Nang 0 - 2 Song Lam Nghe An
Uzbek League
2019-04-19 13:30:00 Qizilqum Zarafshon 0 - 1 Kuruvchi Kokand Qoqon
BSWCP
2019-04-19 11:25:00 BSC Kristall Beach Soccer 10 - 0 Krylia Sovetov Beach
2019-04-19 13:25:00 Alliance Beach 3 - 5 Turkey Beach Soccer
Sweden U19
2019-04-19 15:00:00 Taby IS U19 1 - 2 IFK Lidingo U19
Mexico Primera Divison A
2019-04-19 02:00:00 CSyD Dorados de Sinaloa 1 - 0 Cimarrones de Sonora
Ukraine Division 2
2019-04-19 15:00:00 Rukh Vynnyky 1 - 1 MFK Mikolaiv
Hungary U19 A League
2019-04-19 12:00:00 MTK Budapest U19 4 - 1 Ferencvarosi U19
Lithuania - 2.Division
2019-04-19 15:59:00 Hegelmann Litauen 1 - 2 Alytis Alytus
Cyprus 2 Division
2019-04-19 15:59:00 Agia Napa 1 - 3 Ethnikos Achnas FC
2019-04-19 15:59:00 Olympiakos Nicosia FC 0 - 2 Asil Lysi
2019-04-19 15:59:00 Thoi Lakatamias 1 - 2 Aris Limassol
Argentina Prim C Metropolitana
2019-04-19 18:30:00 Tristan Suarez 0 - 2 Uhl Que Sa
2019-04-19 18:30:00 Club Atletico Acassuso 1 - 1 CA Fenix Pilar
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-04-19 09:30:00 RCD Carabanchel 0 - 1 Getafe B
2019-04-19 09:45:00 Silla CF 1 - 1 Crevillente
2019-04-19 10:00:00 Torre Levante 1 - 1 Paiporta
2019-04-19 10:00:00 Albacete B 1 - 1 CD Azuqueca
2019-04-19 10:00:00 UE Sants 1 - 2 AE Prat
2019-04-19 10:00:00 Villarreal C 1 - 0 UD Alzira
2019-04-19 15:59:00 Elche CF Ilicitano 2 - 4 Vilamarxant CF
Mexico Youth U20
2019-04-19 22:45:00 Club Tijuana U20 2 - 0 Lobos BUAP U20
SVK U19 A
2019-04-19 11:00:00 SCP RuzomberokU19 1 - 2 FK Poprad U19
Thai Division 1 League
2019-04-19 12:00:00 Sisaket FC 3 - 1 Rayong FC
Russia Womens Premier League
2019-04-19 13:00:00 Krasnodar FK (w) 1 - 0 Zvezda 2005 (w)
Hungary Womens Division 1 League
2019-04-19 15:59:00 Ferencvarosi TC (w) 6 - 0 Szetomeharry Women
Belarus Womens Premier League
2019-04-19 09:30:00 FK Minsk (w) 1 - 0 RGUOR Minsk (w)
2019-04-19 10:30:00 Zorka-BDU Minsk (W) 1 - 0 Neman Grodno (w)
Slovenia U19
2019-04-19 14:30:00 ND Ilirija U19 0 - 0 ND Gorica U19
Egypt Premier League
2019-04-19 13:01:00 FC Porto Suez 2 - 1 Domiat
Argentina Cup
2019-04-19 21:00:00 Boca Juniors 2 - 0 Estudiantes Rio Cuarto
Czech Republic Cambrinus Liga Women's
2019-04-19 08:30:00 Dukla Prague (w) 2 - 6 Sparta Praha (w)
2019-04-19 13:30:00 Slavia Praha (w) 6 - 1 FC Viktoria Plzen (w)
2019-04-19 15:59:00 Slovacko (w) 2 - 1 Horni Herspice Women
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2019-04-19 14:00:00 Gench Kalemler 0 - 1 FC Struga Trim Lum
Ukraine U19 Liga
2019-04-19 09:00:00 Dinamo KyivU19 1 - 0 FC Vorskla U19
2019-04-19 09:00:00 Lviv U19 3 - 1 Chernomorets Odessa U19
2019-04-19 10:00:00 Arsenal Kyiv U19 3 - 3 PFK Oleksandria U19
2019-04-19 11:00:00 Karpaty U19 2 - 4 Illichivec Mariupol U19
Italy Futsal
2019-04-19 18:30:00 Acqua e Sapone C5 Futsal 5 - 1 TSC Lazio Futsal
2019-04-19 18:30:00 Phil diae Bolley 8 - 5 Arzignano Futsal
2019-04-19 18:30:00 Real Rieti Futsal 5 - 1 augusta Seaborne Futsal
2019-04-19 18:30:00 Carme Dawson 2 - 3 Napoli Futsal
2019-04-19 18:30:00 Catania Futsal 4 - 3 Latina C5 Futsal
2019-04-19 18:30:00 Pessah Lo Fano 3 - 2 Kiwi Tara indoor football team
Futsal Russia Division De Honor
2019-04-19 13:00:00 Nefte Jo Gansike Futsal 0 - 5 TTG-Ugra Yugorsk Futsal
2019-04-19 15:00:00 Dynamo Samarra Futsal 5 - 2 MFK Tyumen Futsal
2019-04-19 15:59:00 Novali Futsal 3 - 4 Norilsky Nickel Futsal
2019-04-19 15:59:00 Ukhta Tyumen Futsal 3 - 2 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal
2019-04-19 16:30:00 MFK CPRF Futsal 4 - 2 Sibiryak Bratsk Indoor Soccer
Australia FFA Cup
2019-04-19 04:30:00 Croydon Kings 0 - 0 The Cove FC
2019-04-19 05:00:00 South Melbourne 1 - 0 Essendon Royals
2019-04-19 06:00:00 Kingborough Lions 1 - 2 Devonport City
2019-04-19 09:00:00 Altona Magic 4 - 2 Box Hill United SC
2019-04-19 09:00:00 Olympia Warriors 1 - 0 Glenn Nochi Knight
2019-04-19 09:00:00 Sydenham Park 5 - 4 Banyule City
Turkey U21 Super League
2019-04-19 11:30:00 Kasimpasa U21 0 - 2 Bursaspor U21
International Friendly
2019-04-19 02:00:00 Hong Kong U18 China 0 - 2 Myanmar U18
Macao Division 1
2019-04-19 11:05:00 Hang Sai 3 - 5 Sporting de Macau
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-04-19 18:00:00 Internacional (RS) Youth 0 - 1 Soledade FC U20
2019-04-19 18:30:00 Cabofriense U20 1 - 0 Resende RJ U20
2019-04-19 18:30:00 Aparecida EC U20 2 - 1 Anapolina U20
2019-04-19 18:30:00 Bangu U20 1 - 0 Macae U20
2019-04-19 18:30:00 Monte Cristo EC U20 0 - 5 Goiania (Youth)
2019-04-19 18:30:00 CR Flamengo (RJ) (Youth) 2 - 0 America-RJ U20
Australia U20
2019-04-19 04:00:00 APIA Leichhardt Tigers U20 0 - 1 Blacktown City FC U20
2019-04-19 04:30:00 Sydney Olympic U20 3 - 1 Manly United U20
Spanish Segunda Division B
2019-04-19 10:00:00 Sporting de Gijon B 0 - 1 Real Union Irun
2019-04-19 14:00:00 Teruel 0 - 2 Villarreal B
2019-04-19 15:00:00 CF Badalona 0 - 0 UB Conquense
Austrian 3.Liga
2019-04-19 17:00:00 SV Mattersburg Amateure 1 - 0 St.Polten Amateure
2019-04-19 17:00:00 ASV Bruck 2 - 3 Team Wiener Linien
2019-04-19 17:00:00 SV Seekirchen 0 - 0 SVG Reichenau
2019-04-19 17:00:00 SV Grodig 2 - 0 Bischofshofen
2019-04-19 17:00:00 St. Johann 2 - 1 Kufstein
2019-04-19 17:00:00 Rheindorf Altach B 5 - 3 Worgl Obi SV
2019-04-19 17:00:00 Allerheiligen 2 - 0 Union Gurten
2019-04-19 17:00:00 Deutschlandsberger SC 0 - 2 SC Kalsdorf
2019-04-19 17:00:00 TUS Bad Gleichenberg 5 - 2 SV Lendorf
2019-04-19 17:00:00 Sturm Graz (Youth) 0 - 1 SC Gleisdorf
2019-04-19 17:30:00 Wiener SC 2 - 1 ASK Ebreichsdorf
2019-04-19 17:30:00 Karabakh Vienna 2 - 1 Parndorf
2019-04-19 17:30:00 Traiskirchen 4 - 2 SV Schwechat
2019-04-19 17:30:00 Grazer AK 5 - 0 FC Wels
Russia Div 2
2019-04-19 13:00:00 FC Murom 3 - 0 Dnepr Smolensk
2019-04-19 15:00:00 Luki Energiya 1 - 0 FC Pskov 747
2019-04-19 15:30:00 Tekstilshchik Ivanovo 2 - 0 Torpedo Vladimir
Sweden Div 3 Mellersta
2019-04-19 11:00:00 FK Almeboda/Linneryd 1 - 1 IFK Hassleholm
2019-04-19 11:30:00 Ullared 1 - 1 BK Olympic
2019-04-19 12:00:00 Vanersborgs IF 0 - 1 Savedalens IF
2019-04-19 12:00:00 IK Gauthiod 5 - 1 IFK Tidaholm
2019-04-19 12:00:00 Grebbestads IF 3 - 1 IFK Uddevalla
2019-04-19 12:00:00 Hassleholms IF 0 - 1 Husqvarna FF
2019-04-19 12:00:00 Taby 5 - 3 Enkopings FK
2019-04-19 12:00:00 Karlbergs BK 5 - 1 Skiljebo SK
2019-04-19 12:00:00 Kungsangens IF 2 - 2 Hudiksvalls ABK
2019-04-19 12:00:00 Onsala BK 8 - 2 Eslovs BK
2019-04-19 12:00:00 Osterlen FF 1 - 1 IFO Bromolla IF
2019-04-19 12:00:00 Rappe GOIF 1 - 2 IFK Berga
2019-04-19 12:00:00 Stenungsunds IF 3 - 0 IFK Amal
2019-04-19 13:00:00 Kvarnsvedens IK 2 - 4 IFK Stocksund
2019-04-19 14:00:00 Lidkopings FK 3 - 1 Nordvarmland FF
NSW-N Premier League
2019-04-19 04:30:00 Lake Macquarie 2 - 1 Adamstown Rosebuds FC
2019-04-19 04:30:00 Maitland 2 - 1 Edgeworth Eagles FC
2019-04-19 06:30:00 Lambton Jarvis 2 - 1 Weston Workers FC
Kenya Super League
2019-04-19 12:10:00 Kakamega 1 - 1 Gor Mahia
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-04-19 18:30:00 Berazategui 0 - 0 Sportivo Barracas
2019-04-19 18:30:00 Leandro N Alem 1 - 0 Sportivo Dock Sud
2019-04-19 18:30:00 Ferrocarril Midland 2 - 1 Deportivo Laferrere
Cameroon Elite two
2019-04-19 15:00:00 Bamboutos de 2 - 2 Racing de Bafoussam
2019-04-19 15:00:00 nternational Sporting De Douala 1 - 1 Lion Blesse
2019-04-19 15:00:00 Renaissance Ngoumou 0 - 0 Aigle Royal Menoua
2019-04-19 15:00:00 Yafoot FC 2 - 8 OFTA of Kribi
Finland Kolmonen
2019-04-19 12:00:00 PIF Parainen 1 - 0 SoVo
Central Premier League
2019-04-19 02:00:00 Napier City Rovers 9 - 0 Wairarapa United
2019-04-19 02:30:00 North Wellington AFC 3 - 3 Western Suburbs
2019-04-19 02:30:00 Stop Out 1 - 2 Lower Hutt City
2019-04-19 05:45:00 Wellington Olympic 2 - 1 Miramar Rangers
Austria Landesliga
2019-04-19 15:30:00 Leoben 2 - 1 SC Liezen
2019-04-19 15:59:00 SV Kematen 3 - 0 Union Innsbruck
2019-04-19 17:00:00 TUS Heiligenkreuz 1 - 1 SV Frauental
New Zealand mainland Super League
2019-04-19 01:00:00 Nelson Suburbs 0 - 2 Cashmere Technical
2019-04-19 02:45:00 Ferrymead Bays 3 - 4 Nomads
2019-04-19 02:45:00 Western MPL 5 - 1 FC Twenty 11
2019-04-19 02:45:00 Coastal Spirit 1 - 3 Selwyn United
New Zealand South Premier League
2019-04-19 02:45:00 Green Island AFC 1 - 1 caversham
2019-04-19 02:45:00 Roslyn Wakari 1 - 4 Mosgiel AFC
Bangladesh Premier League
2019-04-19 09:30:00 Muktijoddha SKC 0 - 2 Saif Sporting Club
2019-04-19 09:45:00 Feni SC 0 - 1 Fakirapool Young Mens Club
2019-04-19 10:00:00 Rahmatgonj MFS 2 - 1 Mohammedan Dhaka
Poland Division 4
2019-04-19 14:00:00 Huragan Morag 1 - 2 KS Legionovia Legionowo
2019-04-19 15:00:00 Gwardia Koszalin 3 - 2 KP Calisia Kalisz
2019-04-19 15:00:00 LKS Lomza 1 - 3 Victoria Sulejowek
2019-04-19 15:59:00 Bron Radom 1 - 2 Ruch Wysokie Mazowieckie
2019-04-19 15:59:00 Sokol Ostroda 2 - 1 Lechia Tomaszow Mazowiecki
Czech Group D League
2019-04-19 08:15:00 Aritma Praha 2 - 0 FC Tachov
2019-04-19 08:15:00 Spolana Neratovice 1 - 1 Meteor Praha
2019-04-19 08:15:00 SK Petrin Plzen 4 - 2 Horni Briza
2019-04-19 08:15:00 TJ Tatran Bohunice 6 - 1 SK Krumvir
2019-04-19 08:30:00 Havlickuv Brod 1 - 4 Tatran Zdirec
2019-04-19 08:30:00 Hradec Kralove (w) 1 - 3 Slovan Liberec (w)
2019-04-19 11:05:00 FK Baumit JablonecU21 4 - 0 Marila Pribram U21
2019-04-19 12:00:00 Admira Praha 2 - 1 Spartak Sobeslav
2019-04-19 12:00:00 Dukla PrahaU21 2 - 1 TepliceU21
2019-04-19 13:00:00 Stara Role 0 - 3 Spartak Horni Slavkov
2019-04-19 14:00:00 Bystrice pH 0 - 0 Sokol Provodov
2019-04-19 14:00:00 FC Irp Cesky Tesin 1 - 0 Lokomotiva Petrovice
2019-04-19 14:30:00 Blansko 6 - 1 Bzenec
2019-04-19 15:59:00 Frantiskovy Lazne 5 - 1 FK Nova Role
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-04-19 11:30:00 Lichtenberg 47 1 - 0 Malchower SV
2019-04-19 13:15:00 Bremer SV 2 - 1 FC Oberneuland
England U23 Premier League
2019-04-19 18:00:00 Middlesbrough U23 2 - 2 Stoke City U23
Uganda Super Cup
2019-04-19 13:00:00 Vipers 1 - 2 URA
2019-04-19 13:30:00 Bright Stars 1 - 1 Uganda Police FC
England U23 1.Liga
2019-04-19 12:00:00 Hull City U23 0 - 2 Birmingham City U23
Mexico Segunda Division
2019-04-19 15:00:00 Club America II 2 - 0 CD Albinegros Orizaba
2019-04-19 21:00:00 Ciervos FC 2 - 1 Dorados B
2019-04-19 23:00:00 Estudiantes Tecos 0 - 2 Loros Universidad
Croatia 2.Division
2019-04-19 14:30:00 Bijelo Brdo 0 - 3 Radnik Sesvete
Romania - Liga 3 Seria
2019-04-19 14:00:00 ACS Dumbravita 3 - 3 CS Municipal Lugoj
2019-04-19 14:00:00 AFC Unirea Tasnad 6 - 1 CS Iernut
2019-04-19 14:00:00 FC Ariesu Turda 1 - 1 ACS Unu Fotbal Club Gloria
2019-04-19 14:00:00 Atletic Bradu 0 - 2 CS Universitatea Craiova B
2019-04-19 14:00:00 Avantul Reghin 1 - 0 Unirea Dej
2019-04-19 14:00:00 CS Sanatatea Cluj 0 - 1 CS Minaur Baia Mare
2019-04-19 14:00:00 CSM Flacara Moreni 2 - 0 CS Sporting Rosiori
2019-04-19 14:00:00 Pascani 2 - 2 ACS Somuz Falticeni
2019-04-19 14:00:00 FC U Craiova 1948 SA 3 - 0 Unirea Bascov
2019-04-19 14:00:00 FC Voluntari II 2 - 2 Astra Giurgiu II
2019-04-19 14:00:00 Steaua Bucuresti 2 0 - 2 AFC Progresul Spartac Bucuresti
2019-04-19 14:00:00 Gaz Metan Medias II 0 - 2 ACS Comuna Recea
2019-04-19 14:00:00 Ghiroda SI Giarmata VII 6 - 1 Metalurgistul Cugir
2019-04-19 14:00:00 Viitorul Domnesti 0 - 0 AFC Hermannstadt 2
Spain Segunda Women
2019-04-19 11:00:00 Union Viera CF (w) 3 - 2 Union Guimar W
2019-04-19 15:00:00 CD Monte Women 2 - 1 Victoria CF (w)
Portugal Campeonato Nacional
2019-04-19 14:00:00 SC Angrense 2 - 0 Pinhalnovense
2019-04-19 15:00:00 Casa Pia AC 4 - 0 Redondense FC
2019-04-19 15:00:00 Chaves B 1 - 2 Vilaverdense
San Marino cup
2019-04-19 18:45:00 Folgore/Falciano 0 - 1 Tre Fiori
Greece U19
2019-04-19 12:00:00 PAS Lamia U19 2 - 1 Olympiakos Piraeus U19
2019-04-19 12:00:00 PAOK Saloniki U19 1 - 0 Levadiakos U19
India I-League 2nd Division
2019-04-19 08:45:00 Shastri FC 2 - 1 Indian National FC
2019-04-19 11:15:00 Tarun Sangha FC 1 - 0 Youngmen SC
Northern NSW U20 League
2019-04-19 02:40:00 Lake Macquarie City FC U20 1 - 1 Adamstown Rosebud U20
2019-04-19 02:40:00 Maitland FC U20 0 - 1 Edgeworth Eagles U20
2019-04-19 04:40:00 Lambton Jaffas U20 2 - 1 Weston Workers U20
Brazil L
2019-04-19 22:00:00 Galvez/AC) 1 - 1 Atletico Acreano
Brazil women's League
2019-04-19 20:00:00 Ferroviaria SP (w) 0 - 1 Santos SP Women
Ecuador Reserve League
2019-04-19 14:00:00 America de Quito Reserves 1 - 0 SD Aucas Reserves
2019-04-19 17:15:00 Universidad Catolica del Ecuador Reserves 1 - 0 Guayaquil City Reserves
Mexico Liga MX Femenil
2019-04-19 21:00:00 Club Necaxa Women 0 - 2 Atlas Women
2019-04-19 21:10:00 Cruz Azul Women 0 - 1 Veracruz Women
2019-04-19 23:00:00 Monterrey Women 3 - 2 Santos Laguna Women
Algeria Womens League
2019-04-19 09:00:00 ASEAC Women 0 - 1 AS Surete Nationale Women
2019-04-19 09:00:00 CF Akbou Women 0 - 1 Afak Relizane Women
2019-04-19 09:00:00 FC Constantine Women 4 - 1 JF Khroub Women
England Southern League Central Division
2019-04-19 18:30:00 Stourbridge 3 - 3 Alvechurch
Argentina Super League Cup
2019-04-19 20:45:00 Banfield 0 - 2 Estudiantes La Plata
2019-04-19 23:00:00 CA Huracan 0 - 0 San Lorenzo
Argentina Reserve Cup
2019-04-19 13:00:00 Argentinos Jrs Reserves 3 - 2 Colon Reserves
2019-04-19 13:00:00 Belgrano Reserves 2 - 1 Gimnasia LP Reserves
2019-04-19 13:00:00 Estudiantes LP Reserves 0 - 1 Defensa y Justicia Reserves
2019-04-19 13:00:00 Huracan Reserves 3 - 0 CA Aldosivi Reserves
2019-04-19 13:00:00 Lanus Reserves 1 - 0 Atletico Tucuman Reserve
2019-04-19 13:00:00 Racing Club Reserves 3 - 2 San Martin de Tucuman Reserves
2019-04-19 13:00:00 River Plate R 2 - 1 San Martin de San Juan Reserves
2019-04-19 13:00:00 Rosario Central Reserves 2 - 1 Tigre Reserves