Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Denmark Superligaen
2019-04-18 10:00:00 Aarhus AGF 2 - 1 Sonderjyske
2019-04-18 12:00:00 AC Horsens 0 - 0 Vejle
2019-04-18 14:00:00 Esbjerg 1 - 0 Brondby IF
2019-04-18 15:59:00 FC Copenhagen 3 - 0 Midtjylland
Finland Veikkausliga
2019-04-18 15:30:00 SJK Seinajoen 0 - 0 HJK Helsinki
USA Major League Soccer
2019-04-18 02:00:00 Vancouver Whitecaps 1 - 0 Los Angeles FC
International Club Friendly
2019-04-18 00:35:00 Campinense 1 - 2 Botafogo PB
2019-04-18 01:00:00 Alebrijes de Oaxaca 1 - 0 Mineros de Zacatecas
2019-04-18 02:00:00 Jiangsu Huatai (w) 1 - 2 ShanDong JFSS (w)
2019-04-18 09:20:00 Adelaide Panthers 6 - 0 Ghan Kilburn SC
2019-04-18 12:00:00 Lokeren 2 - 3 KMSK Deinze
2019-04-18 12:00:00 JS Hercules 1 - 3 AC Oulu
2019-04-18 12:00:00 Cyprus U16 0 - 0 HaitiU17
2019-04-18 13:00:00 FC Jazz 2 - 2 MuSa
2019-04-18 13:00:00 Volyn 3 - 3 Lviv Region
2019-04-18 14:00:00 Holland U16 4 - 2 Italy U16
2019-04-18 15:50:00 JaPS 1 - 7 Gnistan Helsinki
2019-04-18 17:30:00 Thes Sport 1 - 2 Mechelen
UEFA Europa League
2019-04-18 19:00:00 Eintracht Frankfurt 2 - 0 Benfica
2019-04-18 19:00:00 Napoli 0 - 1 Arsenal
2019-04-18 19:00:00 Chelsea 4 - 3 Slavia Praha
2019-04-18 19:00:00 Valencia 2 - 0 Villarreal
Italy C1A
2019-04-18 12:30:00 Gozzano 1 - 2 JuventusU23
2019-04-18 14:30:00 Cuneo 1 - 1 ASD Albissola
2019-04-18 17:00:00 Robur Siena S.S.D. 3 - 0 Carrarese
2019-04-18 18:30:00 Olbia 1 - 2 Novara
2019-04-18 18:30:00 Pisa 0 - 0 Pontedera
2019-04-18 18:30:00 Alessandria 1 - 2 Pro Patria
2019-04-18 18:30:00 Lucchese 1 - 2 Piacenza
2019-04-18 18:30:00 Pistoiese 1 - 2 Pro Vercelli
2019-04-18 18:30:00 ACD Virtus Entella 2 - 1 Arezzo
Greece National B
2019-04-18 13:00:00 Doxa Dramas 4 - 0 Apollon Kalamarias
UAFA Club Cup
2019-04-18 13:50:00 Al Hilal 1 - 2 ES du Sahel
Brasil Cup
2019-04-18 00:30:00 Fluminense RJ 2 - 0 Santa Cruz PE
2019-04-18 00:30:00 Chapecoense SC 1 - 0 Corinthians Paulista (SP)
2019-04-18 23:00:00 Bahia BA 4 - 0 Londrina PR
France Ligue 3
2019-04-18 18:30:00 Cholet So 0 - 1 Le Mans
Poland Liga 2
2019-04-18 15:59:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 3 - 3 Wigry Suwalki
2019-04-18 15:59:00 Bytovia Bytow 2 - 2 Rakow Czestochowa
2019-04-18 17:45:00 OKS Stomil Olsztyn 0 - 2 Chrobry Glogow
Russian National Football League
2019-04-18 17:00:00 Baltika Kaliningrad 1 - 1 Sibir Novosibirsk
Iceland Cup
2019-04-18 13:00:00 Afturelding 3 - 2 UMF Selfoss
2019-04-18 13:10:00 Throttur Reykjavik 2 - 0 Reynir Sandgerdi
2019-04-18 14:00:00 Grotta Seltjarnarnes 10 - 0 KFR Hvolsvollur
2019-04-18 14:00:00 KB Breidholt 1 - 1 KFR Aegir
2019-04-18 14:00:00 Keflavik 1 - 0 Haukar Hafnarfjordur
2019-04-18 14:00:00 IR Reykjavik 3 - 0 KV Vesturbaeja
2019-04-18 14:00:00 Kordrengir 1 - 0 Vaengir Jupiters
2019-04-18 14:00:00 Vikingur Olafsvik 2 - 6 Ulfarnir
2019-04-18 14:00:00 Ellidi 1 - 1 Hond Midasar
2019-04-18 15:59:00 Hviti Riddarinn 0 - 6 UMF Njardvik
2019-04-18 15:59:00 IH Hafnarfjordur 0 - 3 Augnablik Kopavogur
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-04-18 01:00:00 Deportivo Cali 0 - 0 Atletico Junior Barranquilla
2019-04-18 20:15:00 Union Magdalena 0 - 3 America de Cali
Conmebol - Copa Sudamericana
2019-04-18 00:30:00 Oriente Petrolero 1 - 1 Aguilas Doradas
2019-04-18 00:30:00 Independiente Jose Teran 2 - 0 Union Santa Fe
Australia A-League
2019-04-18 09:55:00 Sydney FC 1 - 0 Perth Glory
Persian Gulf Pro League
2019-04-18 14:30:00 Saipa 2 - 5 Sepahan
2019-04-18 14:45:00 Naft Masjed Soleyman FC 0 - 0 Esteghlal Khozestan
Saudi Professional League
2019-04-18 17:45:00 Al-Fateh 0 - 5 Al-Nasr(KSA)
2019-04-18 17:45:00 Al Ittihad(KSA) 2 - 0 Al-Ettifaq
Egyptian Premier League
2019-04-18 15:00:00 Ismaily 0 - 2 Zamalek
2019-04-18 18:00:00 EL Ahly 0 - 1 Pyramids FC
Botola Pro 1
2019-04-18 14:00:00 Hassania Agadir 2 - 1 Wydad Casablanca
Kuwaiti Premier League
2019-04-18 17:00:00 Al Kuwait SC 2 - 1 Kazma
Palestine Football League
2019-04-18 14:00:00 Shbab Alkhaleel 1 - 0 Markaz Tulkarm
2019-04-18 14:00:00 Markz Balata 3 - 2 Jabal Al Mukaber
Jordan Cup
2019-04-18 13:00:00 AL Salt 1 - 1 AL-Karmel
2019-04-18 16:30:00 AL-Sareeh 1 - 3 Umm Al Qotain
Oman Professional League
2019-04-18 13:50:00 Oman Club 1 - 0 Mjees
2019-04-18 16:35:00 Muscat 1 - 2 Al-Nahda Muscat
Primera Division de Paraguay
2019-04-18 00:15:00 Libertad 1 - 1 Guarani CA
Primera Division de Venezuela
2019-04-18 20:00:00 Atletico Venezuela 1 - 0 Deportivo Tachira
2019-04-18 20:00:00 LALA FC 2 - 1 Deportivo La Guaira
2019-04-18 20:00:00 Estudiantes Merida FC 4 - 0 Zulia FC
Sweden 3.div Mellersta Norrland
2019-04-18 18:00:00 Vartans IK 4 - 0 Brottby
Slovakia 2.Liga Play off
2019-04-18 14:00:00 Cadca 0 - 4 Ruzomberok B
USL First Division
2019-04-18 00:30:00 Austin Bold 1 - 0 Phoenix Rising FC
Denmark Woman League Divison 2
2019-04-18 09:00:00 Vejle (w) 1 - 1 ASA Aarhus (w)
2019-04-18 10:30:00 Varde (w) 0 - 2 IF Lyseng (w)
2019-04-18 10:30:00 Skovlunde IF B (w) 0 - 11 Herlufsholm GF (w)
2019-04-18 11:30:00 Osterbro IF (w) 1 - 1 FC Damso (w)
2019-04-18 12:00:00 Aarhus 1900 (w) 3 - 3 Fortuna Hjorring B (w)
Russia Youth Championship League
2019-04-18 12:00:00 FK Anzhi Youth 0 - 2 FC Terek Groznyi Youth
Swden Women Division 2
2019-04-18 17:00:00 Brommapojkarna (w) 1 - 2 Sundsvalls DFF (w)
Poland Mloda Ekstraklasa
2019-04-18 08:30:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) 1 - 1 Arka Gdynia (Youth)
2019-04-18 09:00:00 Wisla Krakow (Youth) 2 - 0 Escola Varsovia Warszawa Youth
2019-04-18 09:00:00 Pogon Szczecin(Youth) 3 - 3 Korona Kielce (Youth)
2019-04-18 10:00:00 Lech Poznan (Youth) 1 - 3 Gornik Zabrze (Youth)
2019-04-18 10:00:00 Elana Torun Youth 2 - 2 Ruch Chorzow (Youth)
2019-04-18 11:00:00 Motor Lublin Youth 1 - 2 GKS Belchatow (Youth)
2019-04-18 14:00:00 Legia Warszawa (Youth) 2 - 0 Slask Wroclaw U21
Primera Division de El Salvador
2019-04-18 00:30:00 CD Chalatenango 1 - 0 Aguila
2019-04-18 01:00:00 Luis Angel Firpo 0 - 0 CD Audaz
2019-04-18 01:30:00 A.D. Isidro Metapan 2 - 2 CD Pasaquina
2019-04-18 01:30:00 Alianza San Salvador 1 - 0 CD FAS
2019-04-18 21:30:00 Municipal Limeno 2 - 0 CD Sonsonate
S.F.L. Under 20 Youth Division
2019-04-18 13:00:00 Hearts U20 0 - 0 Ross County U20
Faroe Islands Formuladeildin
2019-04-18 14:00:00 B36 Torshavn 0 - 3 KI Klaksvik
2019-04-18 14:00:00 TB/FCS/Royn 1 - 2 Vikingur Gotu
2019-04-18 14:00:00 Skala Itrottarfelag 1 - 2 EB Streymur
2019-04-18 17:15:00 HB Torshavn 4 - 3 AB Argir
2019-04-18 18:00:00 NSI Runavik 3 - 1 IF Fuglafjordur
Liga Nacional de Guatemala
2019-04-18 02:00:00 Coban Imperial 2 - 0 Malacateco
Bolivia Primera Division
2019-04-18 00:30:00 Real Potosi 1 - 2 Jorge Wilstermann
2019-04-18 22:15:00 Royal Pari FC 0 - 0 Destroyers
Azerbaijan Premier League
2019-04-18 12:45:00 Standard Sumgayit 1 - 2 Sabayi
2019-04-18 15:00:00 Qarabag 3 - 0 Keshla FK
Montenegro Cup
2019-04-18 15:59:00 FK Buducnost Podgorica 0 - 0 FK Sutjeska Niksic
Denmark Womans League
2019-04-18 10:00:00 Naesby BK (w) 1 - 1 Boldklubben AF 1893 Women
2019-04-18 10:30:00 Skovlunde IF (w) 0 - 5 Kolding B (w)
2019-04-18 11:00:00 VSK Aarhus(w) 0 - 2 Thisted FC (w)
2019-04-18 11:30:00 Fortuna Hjorring (w) 1 - 1 Brondby IF (w)
2019-04-18 13:00:00 Aalborg (w) 1 - 5 Farum Women
Chinaese STU
2019-04-18 05:30:00 dalian QuanJian(w) 1 - 0 Nanchang 81 Woman
2019-04-18 05:30:00 Wuhan Jianghan (w) 5 - 0 Sichuan (w)
2019-04-18 08:00:00 Changchun RCB (w) 0 - 0 Beijing Beikong (w)
2019-04-18 08:00:00 HeNan Huishang (w) 1 - 5 Shanghai RCB (w)
Uzbek League
2019-04-18 12:00:00 FK Andijon 3 - 1 Nasaf Qarshi
2019-04-18 13:15:00 Pakhtakor 2 - 0 Dinamo Samarqand
2019-04-18 14:15:00 Buxoro FK 0 - 2 Lokomotiv Tashkent
CAF U-17 Championship
2019-04-18 11:00:00 Cameroon U17 2 - 1 Morocco U17
2019-04-18 14:00:00 Senegal U17 1 - 2 Guinea U17
Denmark Youth U19
2019-04-18 11:00:00 Lyngby Fodbold Club U19 2 - 2 FC Kobenhavn U19
WK League
2019-04-18 07:00:00 Changnyeong Women's 1 - 1 Gyeongju FC W
2019-04-18 10:00:00 Suwon FMC (w) 1 - 1 Hyundai Steel Red Angels (w)
2019-04-18 10:00:00 Seoul Amazones (w) 3 - 3 KSPO FC (w)
2019-04-18 10:05:00 Boeun Sangmu (w) 0 - 0 Gumi Sportstoto (w)
BSWCP
2019-04-18 11:30:00 Alliance Beach 5 - 8 FC Delta Beach
2019-04-18 13:30:00 Krylia Sovetov Beach 2 - 5 Russia Beach Soccer
2019-04-18 14:45:00 Turkey Beach Soccer 2 - 10 Italy Beach Soccer
2019-04-18 15:59:00 BSC Kristall Beach Soccer 10 - 1 City Beach
Sweden U19
2019-04-18 12:00:00 FC Djursholm U19 1 - 2 GIF Sundsvall U19
Ukraine Division 2
2019-04-18 01:00:00 Zirka Kirovohrad 0 - 3 Prykarpattya Ivano Frankivsk
2019-04-18 10:00:00 FC Sumy 0 - 0 Obolon Kiev
2019-04-18 13:00:00 Hirnyk-Sport 2 - 1 Kolos Kovalyovka
2019-04-18 14:00:00 Ahrobiznes TSK Romny 0 - 2 Balkany Zorya
Lithuania - 2.Division
2019-04-18 15:59:00 Taip 2 - 0 FK Trakai II
UAE RL
2019-04-18 14:00:00 Baniyas SC Reserves 1 - 0 Al-Dhafra (R)
2019-04-18 14:00:00 Al Wahda Abu Dhabi Reserves 1 - 2 Al Ahli Dubai Reserves
Israel Women First National
2019-04-18 15:59:00 Hapoel Raanana Women's 4 - 0 Girls Soccer Academy (w)
2019-04-18 17:00:00 Maccabi Kiryat Gat (w) 1 - 1 AS Tel Aviv University (w)
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-04-18 08:45:00 Santa Catalina Atletico 0 - 4 Mallorca B
2019-04-18 09:15:00 Suodu Pei 1 - 0 Santurtzi CD
2019-04-18 09:15:00 Santutxu FC 2 - 0 CD Lagun Onak
2019-04-18 09:30:00 CD Vicalvaro 2 - 2 CF San Agustin
2019-04-18 09:30:00 Mostoles 1 - 0 Parla Escuela
2019-04-18 09:30:00 Villaverde Boetticher CF 2 - 1 CDF Tres Cantos
2019-04-18 09:30:00 Ribamontan Al Mar CF 1 - 2 CD Cayon
2019-04-18 09:30:00 CD Subiza 3 - 0 Alesves
2019-04-18 09:30:00 CD Ardoi Draw 1 - 3 CD Cortes
2019-04-18 09:30:00 Portugalete 2 - 1 SD Deusto
2019-04-18 09:30:00 CP Calasancio 1 - 0 CF Rapid De Murillo
2019-04-18 10:00:00 Cacereno 1 - 0 Atletico Pueblonuevo
2019-04-18 10:00:00 Huercal 4 - 1 La Union CF
2019-04-18 10:00:00 CF Platges De Calvia 1 - 0 Ibiza Islas Pitiusas
2019-04-18 10:00:00 Polvorin 0 - 1 Deportivo Ourense
2019-04-18 10:00:00 CF Pozuelo Alarcon 3 - 1 Alcobendas Sport
2019-04-18 10:00:00 Atletico Pinto 0 - 1 RSD Alcala Henares
2019-04-18 10:00:00 CD Canillas 1 - 0 Alcorcon B
2019-04-18 10:00:00 SD San Ignacio 1 - 0 Real Sociedad C
2019-04-18 10:00:00 Ordizia KE 0 - 0 SD Beasain
2019-04-18 10:00:00 Tomelloso 2 - 1 Mora CF
2019-04-18 10:00:00 La Roda CF 1 - 2 Manchego Ciudad
2019-04-18 10:00:00 Atletico Albericia 0 - 1 CD Guarnizo
2019-04-18 10:00:00 Solares 0 - 0 Racing B
2019-04-18 10:00:00 Bermeo 3 - 3 SD San Pedro
2019-04-18 10:00:00 CD Binefar 1 - 0 Club Deportivo Sarinena
2019-04-18 10:00:00 Villanueva 2 - 1 Casetas
2019-04-18 10:00:00 Merida 4 - 0 Olivenza FC
2019-04-18 10:00:00 Union Viera 4 - 1 Panaderia Pulido
2019-04-18 10:00:00 AD Almudevar 0 - 1 Tamar Ritter
2019-04-18 10:00:00 UP Plasencia 2 - 0 Extremadura B
2019-04-18 10:00:00 CD Montijo 1 - 1 RCP Valverdeno
2019-04-18 10:00:00 CD Agoncillo 0 - 1 CD Berceo
2019-04-18 10:15:00 Yague CF 0 - 0 CDFC La Calzada
2019-04-18 10:30:00 Beroil Bupolsa 0 - 1 CD La Virgen Del Camino
2019-04-18 11:00:00 CD Santa Ursula 1 - 0 CD Mensajero
2019-04-18 11:15:00 Villa Santa Brigida 1 - 1 La Quadra
2019-04-18 12:20:00 Song clade pull 1 - 0 CE Mercadal
2019-04-18 13:00:00 UD Poblense 1 - 1 Formentera
2019-04-18 14:30:00 CA Bembibre 0 - 4 Numancia B
2019-04-18 14:30:00 CF Soller 1 - 1 Santanyi
2019-04-18 14:30:00 CP Villarrobledo 3 - 2 CD Guadalajara
2019-04-18 15:00:00 Cultural Leonesa B 6 - 0 CD La Granja
2019-04-18 15:00:00 Sestao 1 - 1 JD Somorrostro
2019-04-18 15:00:00 Marino luanco 5 - 0 Madalena de Morcin
2019-04-18 15:00:00 UC Ceares 1 - 1 L Entregu CF
2019-04-18 15:00:00 La Solana 0 - 1 Villarrubia CF
2019-04-18 15:00:00 Utebo FC 4 - 0 AD Sabinanigo
2019-04-18 15:00:00 Pena Sport 1 - 1 UD Mutilve
2019-04-18 15:00:00 SD Logrones 3 - 0 CD Autol
2019-04-18 15:30:00 Silva SD 2 - 3 Racing Villalbes
2019-04-18 15:30:00 CD Azuaga 3 - 0 CD Calamonte
2019-04-18 15:30:00 Tenerife B 3 - 0 CD Union Sur Yaiza
2019-04-18 15:30:00 CF Briviesca Norpetrol 1 - 1 Burgos Promesas
2019-04-18 15:30:00 SC Uxama 2 - 4 Atletico Astorga
2019-04-18 15:30:00 Almagro CF 0 - 1 Suokuaili Moss
2019-04-18 15:59:00 SD Textil Escudo 2 - 0 Velarde
2019-04-18 15:59:00 Compostela 3 - 0 CD Arenteiro
2019-04-18 15:59:00 CD Manacor 2 - 2 CD Ferriolense
2019-04-18 15:59:00 CD Bezana 1 - 1 SD Laredo
2019-04-18 15:59:00 CD Arnedo 4 - 0 CCD Alberite
2019-04-18 17:00:00 Rayo Vallecano B 2 - 0 DAV Santa Ana
2019-04-18 17:00:00 Arroyo Club Polideportivo 1 - 1 AD Llerenense
2019-04-18 18:00:00 Eldense 2 - 0 Atzeneta UE
2019-04-18 18:00:00 Sant Andreu 3 - 1 UE Castelldefels
2019-04-18 18:00:00 FC Asco 1 - 1 FC Santboia
2019-04-18 18:00:00 LHospitalet 1 - 2 Figueres
2019-04-18 18:00:00 CD Buzanada 1 - 1 Marino
2019-04-18 18:30:00 Novelda CF 1 - 0 Jove Espanol
2019-04-18 18:30:00 Pobla De Mafumet CF 2 - 1 CP San Cristobal
2019-04-18 18:30:00 Santfeliuenc FC 3 - 0 FC Martinenc
2019-04-18 18:30:00 Cerdanyola del Valles 0 - 1 UA Horta
2019-04-18 19:00:00 AD Siete Villas 2 - 2 SD Torina
2019-04-18 20:00:00 UD Tamaraceite 2 - 2 UD San Fernando
Brazil Campeonato Gaucho
2019-04-18 00:30:00 Gremio (RS) 0 - 0 Internacional RS
Belgian U21
2019-04-18 15:59:00 Kortrijk U21 0 - 5 Royal Charleroi U21
BRA CP
2019-04-18 00:30:00 ABC RN 0 - 0 America FC Natal RN
Danish U17
2019-04-18 11:00:00 Esbjerg FB U17 2 - 0 AalborgU17
SVK U19 A
2019-04-18 09:00:00 FC Tatran Presov U19 0 - 2 DAC Dunajska Streda U19
2019-04-18 09:00:00 Slovan Bratislava U19 4 - 1 MSK Zilina U19
2019-04-18 12:00:00 Trencin U19 0 - 2 Spartak Trnava U19
2019-04-18 12:00:00 MFK Zemplin Michalovce U19 1 - 2 FC Nitra U19
2019-04-18 12:00:00 ZP Sport Podbrezova U19 5 - 1 FK Senica U19
Estonia Esi Liiga
2019-04-18 15:59:00 Rakvere FC Flora 0 - 3 Tallinna JK Legion
2019-04-18 15:59:00 Tallinna FC Levadia B 2 - 1 Tartu JK Maag Tammeka B
Iraqi Premier League
2019-04-18 12:30:00 Al Hussein 1 - 0 Naft Misan
2019-04-18 12:30:00 Al Bahri 1 - 3 Al Karkh
2019-04-18 12:30:00 Alsinaat Alkahrabaiya 2 - 1 Arbil
2019-04-18 14:45:00 Al Talaba 0 - 2 Al Shorta
FFSA PL
2019-04-18 09:20:00 Playford City Patriots 3 - 1 Modbury Jets
ICE WC
2019-04-18 15:59:00 Valur (w) 1 - 3 Breidablik (w)
Scotland WPL
2019-04-18 19:00:00 Celtic (w) 1 - 2 Glasgow City (w)
England Reserves League
2019-04-18 12:30:00 Exeter City Reserve 1 - 1 Bristol Rovers Reserve
Iceland Super Cup
2019-04-18 20:00:00 Valur Reykjavik 0 - 0 Stjarnan Gardabaer
POL WD1
2019-04-18 13:00:00 AZS Wroclaw (w) 3 - 0 TS Mitech Zywiec (w)
2019-04-18 14:00:00 MKS Olimpia Szczecin (w) 0 - 4 AZS UJ Krakow (w)
2019-04-18 14:30:00 AZS PWSZ Walbrzych (w) 1 - 1 KKPK Medyk Konin (w)
2019-04-18 14:30:00 UKS Lodz (w) 2 - 0 Biala Podlaska (w)
Egypt Premier League
2019-04-18 13:00:00 El Hammam 1 - 0 JSM Sidi Salem
2019-04-18 13:00:00 Fayoum 2 - 0 El Alameen
2019-04-18 13:10:00 Tanta 1 - 0 Abo Qair Semads
2019-04-18 13:15:00 Marekh 0 - 0 FC Masr
2019-04-18 13:15:00 Suez Montakhab 0 - 1 Coca Cola FC
2019-04-18 13:15:00 Al Nasr Cairo 1 - 2 El Shams
Argentina Cup
2019-04-18 00:10:00 River Plate 3 - 0 Argentino de Merlo
BRA SPB
2019-04-18 18:30:00 Nacional PR 2 - 2 AA Batel
Poland Division 2
2019-04-18 14:00:00 Rozwoj Katowice 0 - 1 Gornik Leczna
Australia FFA Cup
2019-04-18 09:35:00 Campbelltown City SC 1 - 1 Adelaide City FC
2019-04-18 09:40:00 North Geelong Warriors 1 - 0 Richmond
2019-04-18 09:40:00 Kingston City 2 - 1 St Kilda
2019-04-18 10:00:00 Dandenong Thunder 2 - 3 Northcote City
2019-04-18 10:00:00 Hume City 1 - 0 Mill Park
2019-04-18 10:00:00 Geelong Sc 1 - 1 Essendon United FC
2019-04-18 10:00:00 Corio 1 - 4 Langwarrin
International Friendly
2019-04-18 09:00:00 Bosnia U18 1 - 2 Serbia U18
Senegal Premier League
2019-04-18 17:00:00 Generation Foot 6 - 0 SONACOS
Australian cloth
2019-04-18 09:30:00 Samford Ranges 4 - 4 North Star
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-04-18 18:00:00 Ituano (Youth) 1 - 1 OSTO youth team
2019-04-18 18:00:00 Taubate (Youth) 0 - 0 Bragantino SP Youth
2019-04-18 18:00:00 Ferroviaria SP Youth 1 - 2 Capivariano FC SP Youth
2019-04-18 18:00:00 Novo Horizonte/RS U20 0 - 3 Lajeadense/RS U20
2019-04-18 18:00:00 Uniao Harmonia U20 0 - 2 Brasil de Pelotas U20
Brazil Paulista Women's League
2019-04-18 23:00:00 Vila Nova Women 0 - 3 Chapecoense (w)
NOR D4
2019-04-18 12:00:00 Vard Haugesund 1 - 0 Fana
Germany Youth U17 League
2019-04-18 16:30:00 VfB Stuttgart U17 0 - 1 Karlsruher SC U17
Spanish Segunda Division B
2019-04-18 10:00:00 Union Langreo 0 - 2 Athletic Bilbao B
2019-04-18 10:00:00 Barakaldo CF 1 - 1 CD Tudelano
2019-04-18 15:00:00 Pontevedra 3 - 1 Rapido de Bouzas
2019-04-18 15:59:00 Cultural de Durango 4 - 4 Gimnastica Torrelavega
2019-04-18 18:00:00 Real Madrid Castilla 1 - 0 Deportivo La Coruna B
Germany Youth U19 League
2019-04-18 09:00:00 Bayern Munchen U19 1 - 3 SC Freiburg U19
Germany Regionalliga
2019-04-18 12:00:00 SC Freiburg (Youth) 2 - 1 FSV Mainz 05 (Youth)
2019-04-18 15:59:00 Berliner FC Dynamo 1 - 4 Bischofswerdaer FV
2019-04-18 16:15:00 Oldenburg 3 - 0 VfL Oldenburg
2019-04-18 17:00:00 Monchengladbach AM. 4 - 2 SV Straelen
2019-04-18 17:00:00 VfB Auerbach 2 - 1 ZFC Meuselwitz
2019-04-18 17:00:00 Chemnitzer 1 - 0 Hertha BSC Berlin Youth
2019-04-18 17:00:00 Germania Halberstadt 2 - 0 FC Oberlausitz
2019-04-18 17:00:00 FC Lokomotive Leipzig 1 - 3 VSG Altglienicke
2019-04-18 17:00:00 Havelse 1 - 1 Hamburger SV (Youth)
2019-04-18 17:30:00 Alemannia Aachen 2 - 1 SC Verl
2019-04-18 17:30:00 SSV Jeddeloh 0 - 3 Werder Bremen (Youth)
2019-04-18 18:00:00 St Pauli II 2 - 1 Germania Egestorf
Austrian 3.Liga
2019-04-18 17:00:00 Neusiedl 3 - 0 Rapid Vienna (Youth)
2019-04-18 17:00:00 ATSV Stadl Paura 5 - 1 VST Volkermarkt
2019-04-18 17:30:00 FC Kitzbuhel 2 - 2 USK Anif
Russia Div 2
2019-04-18 08:30:00 SY Sakhalinsk 4 - 3 Dinamo Barnaul
2019-04-18 09:00:00 FK Chita 1 - 1 Zvezda Irkutsk
2019-04-18 11:00:00 Sibir b 0 - 3 Irtysh 1946 Omsk
United Arab Emirates U21
2019-04-18 13:55:00 Wasl Dubai U21 4 - 1 Al Fujairah U21
Sweden Div 3 Mellersta
2019-04-18 16:15:00 Vargarda IK 1 - 3 Vanersborg FK
2019-04-18 16:30:00 Asarums IF FK 1 - 1 Nosaby IF
2019-04-18 17:00:00 Dalstorps IF 1 - 0 Raslatt SK
2019-04-18 17:00:00 IFK Malmo FK 0 - 1 Qviding FIF
2019-04-18 17:00:00 Angelholms FF 3 - 0 Vinbergs IF
2019-04-18 17:00:00 Friska Viljor FC 2 - 1 IFK Umea
2019-04-18 17:00:00 Umea FC Academy 1 - 2 Taftea IK
2019-04-18 17:00:00 Skelleftea FF 2 - 3 IFK Lulea
2019-04-18 17:00:00 Sandviks IK 0 - 2 Pitea IF
2019-04-18 17:30:00 Assyriska BK 4 - 1 Stafsinge IF
Kenya Super League
2019-04-18 08:00:00 AFC Leopards 3 - 1 Posta Rangers
2019-04-18 11:00:00 Sofapaka FC 1 - 1 Kariobangi Sharks
2019-04-18 13:15:00 Tusker 0 - 0 SoNy Sugar
Argentina group C Tebolidun League Manchester
2019-04-18 18:30:00 Ituzaingo 0 - 1 El Porvenir
2019-04-18 18:30:00 San Martin Burzaco 0 - 0 Villa San Carlos
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester
2019-04-18 18:30:00 Deportivo Paraguayo 1 - 0 Argentino de Rosario
2019-04-18 18:30:00 Centro Espanol 0 - 2 Puerto Nuevo
FFSA WPL
2019-04-18 08:45:00 Salisbury Inter (w) 1 - 3 West Adelaide Women
2019-04-18 08:45:00 Adelaide City (w) 2 - 0 Adelaide University (w)
2019-04-18 11:00:00 Fulham United (W) 0 - 0 Adelaide Comets FC W
Pakistan vest Football League
2019-04-18 01:00:00 Santa Gema 0 - 3 CA Independente
2019-04-18 01:00:00 CD Arabe Unido 1 - 4 San Francisco FC
2019-04-18 01:00:00 Plaza Amador 0 - 0 CD Universitario
2019-04-18 01:00:00 Tauro FC 2 - 1 Sporting San Miguelito
2019-04-18 01:00:00 Alianza FC (PAN) 1 - 0 Costa Del Este
Finland Kolmonen
2019-04-18 15:59:00 TPK 1 - 2 PaiHa
Venezuela Segunda Division
2019-04-18 19:00:00 Universidad Central de Venezuela 2 - 0 Diamantes de Guayana
Queensland U20 League
2019-04-18 09:00:00 Brisbane Roar U20 4 - 2 Moreton Bay Jets U20
Austria Landesliga
2019-04-18 15:59:00 SAK Klagenfurt 1 - 0 ATUS Ferach
2019-04-18 16:30:00 SK Treibach 3 - 3 ATSV Wolfsberg
2019-04-18 17:00:00 Donau Linz 1 - 1 Sportunion Sankt Martin
2019-04-18 17:00:00 SV Lebring 3 - 0 SV Wildon
2019-04-18 17:00:00 SV Spittal 2 - 2 St Jakob/Rosental
2019-04-18 17:30:00 Union Perg 0 - 3 Union Weisskirchen
Bangladesh Premier League
2019-04-18 07:50:00 Swadhinata KS 1 - 0 Farashganj SC
2019-04-18 09:30:00 Bashundhara Kings 3 - 0 Chittagong Abahani
2019-04-18 09:30:00 Nofel Sporting Club 0 - 0 Sheikh Jamal
2019-04-18 09:45:00 Agrani Bank Ltd SC 0 - 0 Victoria Sporting Club
Poland Division 4
2019-04-18 15:00:00 Pogon Szczecin II 1 - 0 Sokol Kleczew
2019-04-18 15:00:00 KS Polonia Sroda Wlkp 1 - 1 Lech II Poznan
The women's league of Argentina
2019-04-18 18:30:00 UBA (w) 2 - 2 Racing Club Women
Switzerland 1.Liga Promotion
2019-04-18 17:30:00 Bavois 3 - 3 SC Cham
2019-04-18 18:00:00 FC Sion U21 0 - 1 Koniz
Czech Group D League
2019-04-18 17:00:00 FK Chomutov 2 - 1 Banik Sous
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-04-18 15:59:00 TB Uphusen 0 - 0 Eintr. Braunschweig (Youth)
2019-04-18 16:30:00 SV Atlas Delmenhorst 0 - 0 VfL Oythe
2019-04-18 16:30:00 Adams Sam Beek 2 - 1 Schalke 04 (Youth)
2019-04-18 16:30:00 Holzwickeder SC 4 - 3 FC Eintracht Rheine
2019-04-18 16:30:00 Siegen Sportfreunde 1 - 0 SC Paderborn 07 II
2019-04-18 16:30:00 FC Anker Wismar 0 - 1 Greifswalder FC
2019-04-18 16:30:00 Goppinger SV 2 - 0 Spielberg
2019-04-18 17:00:00 Schwarz-Weiss Essen 1 - 3 TSV Meerbusch
2019-04-18 17:00:00 Stuttgarter Kickers 0 - 1 TSG Backnang
2019-04-18 17:00:00 SC Eltersdorf 1 - 3 ASV Vach
2019-04-18 17:00:00 TSG Sprockhovel 3 - 1 TuS Ennepetal
2019-04-18 17:00:00 Nottingen 3 - 2 FSV 08 Bissingen
2019-04-18 17:30:00 SC Dusseldorf West 0 - 4 FC Kleve
2019-04-18 17:30:00 SC Union Nettetal 0 - 4 VfB Hilden
2019-04-18 17:30:00 VfB Speldorf 2 - 6 Bocholt FC
2019-04-18 17:30:00 Hertha Zehlendorf 5 - 0 SC Staaken
2019-04-18 17:30:00 Eintracht Trier 2 - 0 SC Idar Oberstein
2019-04-18 17:30:00 FC Brunninghausen 2 - 0 Hammer SpVg
2019-04-18 17:30:00 Gutersloh 3 - 2 Westfalia Herne
2019-04-18 17:30:00 SC Velbert 3 - 2 TuRU Dusseldorf
2019-04-18 17:30:00 SF Baumberg 1 - 0 FC Monheim
2019-04-18 17:30:00 VFB Homberg 4 - 2 SpVg Schonnebeck
2019-04-18 17:30:00 Ratingen SV 1 - 4 SSVg Velbert
2019-04-18 17:30:00 FSV Duisburg 7 - 3 TV Jahn Hiesfeld
2019-04-18 17:30:00 SV Westfalia Rhynern 3 - 0 1. FC Gievenbeck
2019-04-18 18:00:00 Altludersdorf 3 - 2 FC Blaus Weiss 90 Berlin
2019-04-18 18:00:00 FC Viktoria Arnoldsweiler 2 - 2 Blau-Weib Friesdorf
Guatemala D2
2019-04-18 02:00:00 Sacachispas GT 1 - 0 Deportivo Mixco
England U23 Premier League
2019-04-18 14:00:00 West Bromwich U23 1 - 1 Southampton U23
Nicaragua Apertura league
2019-04-18 01:00:00 Real Esteli 1 - 0 Walter Ferretti
England U23 1.Liga
2019-04-18 12:00:00 Crystal Palace U23 2 - 3 Watford U23
Denmark - 4.Liga
2019-04-18 11:00:00 Viby IF 2 - 2 Aarhus Fremad 2
2019-04-18 12:00:00 Nørresundby 2 1 - 2 Lystrup IF
Croatia 2.Division
2019-04-18 14:30:00 NK Opatija 3 - 1 HASK Zagreb
2019-04-18 14:30:00 NK Dugopolje 1 - 0 Dinamo Zagreb II
2019-04-18 14:30:00 NK Udarnik Kurilovec 3 - 1 NK Ponikve
2019-04-18 14:30:00 NK Novigrad 1 - 0 NK vinogradar
2019-04-18 14:30:00 NK Jarun 2 - 1 NK Krk
2019-04-18 14:30:00 Jadran Porec 2 - 1 NK Zagorec Krapina
2019-04-18 14:30:00 Trnje 2 - 1 NK Orijent Rijeka
2019-04-18 14:30:00 NK Spansko 2 - 0 Zagreb
Ireland Leinster Senior League
2019-04-18 17:30:00 Colepark United 1 - 0 Cherry Orchard
2019-04-18 17:30:00 Riverstown FC 1 - 2 Bandon AFC
2019-04-18 17:30:00 Bluebell United 5 - 1 St Patricks CY
Tanzania Ligue 1
2019-04-18 13:00:00 Ndanda FC 1 - 0 Azam
Slovenia women's League
2019-04-18 14:00:00 Lokomotiva Kosice Women 1 - 4 TJ Spartak Myjava(W)
Italy Serie D
2019-04-18 13:00:00 Nardo 2 - 2 FC Savoia 1908
2019-04-18 13:00:00 APDC Chions 2 - 0 US Levico Terme
2019-04-18 13:00:00 Aprilia 4 - 2 Nuova Monterosi
2019-04-18 13:00:00 ASD Cannara 1 - 3 Prato
2019-04-18 13:00:00 ASD Cartigliano 0 - 1 ACD Campodarsego
2019-04-18 13:00:00 ASD Fanfulla 4 - 2 Axys Zola
2019-04-18 13:00:00 Virtus Francavilla 2 - 2 Jesina Calcio
2019-04-18 13:00:00 ASD San Gimignano Sport 2 - 1 San Donato Tavarnelle
2019-04-18 13:00:00 ASD Sasso Marconi 0 - 3 San Marino Calcio
2019-04-18 13:00:00 Trastevere Calcio 1 - 0 ASD Lanusei
2019-04-18 13:00:00 Villafranca 1 - 2 Como
2019-04-18 13:00:00 Avezzano 0 - 1 Nuovo Campobasso
2019-04-18 13:00:00 AZ Picerno ASD 0 - 0 Taranto Sport
2019-04-18 13:00:00 Borgosesia 1 - 0 Stresa Sportiva
2019-04-18 13:00:00 Budoni 0 - 0 SFF Atletico
2019-04-18 13:00:00 As Casale Calcio 0 - 1 Borgaro
2019-04-18 13:00:00 Citta di Messina 2 - 1 AC Locri
2019-04-18 13:00:00 Darfo Boario 0 - 0 Legnago Salus
2019-04-18 13:00:00 Delta Porto Tolle 0 - 3 Azy based nano Bo
2019-04-18 13:00:00 AC Este 0 - 0 Clodiense
2019-04-18 13:00:00 FC Francavilla 0 - 1 USD Bitonto
2019-04-18 13:00:00 Forli 3 - 1 Santarcangelo
2019-04-18 13:00:00 TSV Klausdorf 2 - 1 Chieri
2019-04-18 13:00:00 Societa Sportiva Matelica Calcio 4 - 2 ASD Savignanese
2019-04-18 13:00:00 Modena 1 - 0 ASD Adrense 1909
2019-04-18 13:00:00 Montevarchi 1 - 0 Bastia 1924
2019-04-18 13:00:00 Nocerina 0 - 0 Cittanovese
2019-04-18 13:00:00 Ponsacco 2 - 0 ASD Sporting Trestina
2019-04-18 13:00:00 Portici 1906 2 - 0 Marsala
2019-04-18 13:00:00 Giulianova 1 - 0 ASD Montegiorgio
2019-04-18 13:00:00 Reggio Audace FC 2 - 2 Ciliverghe Mazzano
2019-04-18 13:00:00 Rezzato 3 - 4 Pro Sesto
2019-04-18 13:00:00 Roccella 0 - 0 Messina
2019-04-18 13:00:00 Rotonda 2 - 2 ASD Sancataldese
2019-04-18 13:00:00 Sammaurese 1 - 0 Isernia
2019-04-18 13:00:00 Sandona 1922 1 - 0 Belluno
2019-04-18 13:00:00 Sarnese 1 - 2 A.S Andria Bat
2019-04-18 13:00:00 Seregno 1 - 1 Ponte San Pietro
2019-04-18 13:00:00 Team Altamura 1 - 2 Citta di Fasano
2019-04-18 13:00:00 Tuttocuoio 1 - 1 Sangiovannese
2019-04-18 13:00:00 US Folgore Caratese 6 - 2 Pro Dronero
2019-04-18 13:00:00 US Inveruno 1 - 1 Unione Sanremo
2019-04-18 13:00:00 US Ladispoli 3 - 1 Albalonga
2019-04-18 13:00:00 US Palmese 1 - 0 ASD Turris
2019-04-18 13:00:00 AS Sorrento Calcio 1 - 0 Pomigliano
2019-04-18 18:30:00 US Fiorenzuola 1 - 1 Vigor Carpaneto
Austria Amateur cup
2019-04-18 15:59:00 Helfort 15 0 - 4 SV Wienerberger
Spain Segunda Women
2019-04-18 12:00:00 CDE Olimpico De Madrid (w) 3 - 1 Aguilas de Leon Women
2019-04-18 18:00:00 CFF Maritim Women 0 - 2 CF Joventut Almassora (w)
Slovenia Cup Women
2019-04-18 15:00:00 ZNK Krim (w) 4 - 2 ZNK Radomlje (w)
Belarus Reserves League
2019-04-18 12:03:00 FC Minsk Reserves 4 - 0 FC Dnepr Mogilev Reserves
Israel Youth Cup
2019-04-18 13:15:00 Hapoel Tel Aviv U19 2 - 0 Hapoel Raanana Roei U19
India I-League 2nd Division
2019-04-18 08:50:00 Delhi FC 1 - 0 National United SC
Uganda Division 2
2019-04-18 13:00:00 Nebbi Central FC 0 - 2 Wakiso Giants FC
2019-04-18 13:00:00 Dove FC 4 - 1 Water FC
Brazil women's League
2019-04-18 18:00:00 Sport Recife (w) 0 - 5 Vitoria BA (W)
2019-04-18 22:00:00 Audax SP (w) 3 - 0 Vitoria PE (w)
Iran Div 2
2019-04-18 12:00:00 Shardari Bandar Abbas 2 - 3 Naft Gachsaran
2019-04-18 12:00:00 Pas 2 - 2 Mes Shahr-e Babak
2019-04-18 12:00:00 Kheybar Khorramabad 2 - 3 Shohada Babolsar
2019-04-18 12:00:00 Arman Gohar 1 - 0 Persepolis Ganaveh
Guyana Elite League
2019-04-18 22:30:00 Anns Grove FC 0 - 2 Western Tigers
Estonia II Liiga
2019-04-18 15:59:00 Joker Raasiku 0 - 4 Laanemaa Haapsalu
Columbia U20 League
2019-04-18 15:00:00 CD Real Santander U20 2 - 0 Amigos de la Pecosa U20
2019-04-18 15:00:00 Academia Tolimense U20 2 - 1 Atletico Cali FC U20
2019-04-18 18:00:00 Total Soccer FC U20 1 - 3 Atletico Nacional U20
Scotland Premier League Women
2019-04-18 18:15:00 Partick Thistle Women 0 - 0 Kilmarnock (w)
Kazakhstan Division 2
2019-04-18 07:00:00 Okzhetpes Kokshetau Reserves 0 - 1 Kyran Reserves
2019-04-18 09:00:00 Shakhter Karagandy Reserves 1 - 0 Sydushor 8
2019-04-18 09:00:00 FC Taraz Reserves 2 - 0 Altay Reserves
2019-04-18 10:00:00 Akademia Ontustyk 2 - 3 Zhetysu Taldykorgan Reserves
Estonia Small Cup
2019-04-18 17:00:00 Warrior Valga 1 - 5 Tallinna FC Ararat
Portugal U23
2019-04-18 15:00:00 Aves U23 3 - 3 Rio Ave U23
Benin Ligue 1
2019-04-18 15:00:00 JAC FC 0 - 3 Dragon De LOueme