Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Denmark Superligaen
2019-04-17 15:59:00 Aalborg 1 - 1 Vendsyssel
France Ligue 1
2019-04-17 17:00:00 Nantes 3 - 2 Paris Saint Germain (PSG)
Italian Serie A
2019-04-17 17:00:00 Lazio 2 - 0 Udinese
International Club Friendly
2019-04-17 09:00:00 Woden Weston FC Women 4 - 0 Gungahlin United Women
2019-04-17 09:30:00 BTU United 3 - 0 Muangkan Utd
2019-04-17 15:00:00 Ilves Tampere II 0 - 0 TPV
2019-04-17 15:45:00 Qatar SC 1 - 0 Muaidar SC
2019-04-17 18:00:00 Gremio Nacional U20 0 - 13 Juventude U20(RS)
2019-04-17 18:00:00 New Plata U20 1 - 3 Sao Jose SP (Youth)
2019-04-17 23:00:00 Club Celaya 1 - 1 Atletico San Luis
Chinese FA Cup
2019-04-17 06:30:00 Qingdao Zhongneng 4 - 0 Nanning Binjiang
2019-04-17 06:30:00 Hebei Jingying 2 - 1 Guizhou Hengfeng Zhicheng
2019-04-17 07:00:00 Guangxi Baoyun FC 0 - 5 Taizhou Yuanda
2019-04-17 07:00:00 Sichuan Jiuniu 1 - 0 HuBei Wuti
2019-04-17 07:00:00 Shenzhen Pengcheng 1 - 5 Beijing BeiKong
2019-04-17 07:30:00 Yunnan Kunlu 1 - 3 Shanghai Shenxin
2019-04-17 07:30:00 Shanxi Chang An Athletic FC 1 - 1 Xinjiang Tianshan Leopard
2019-04-17 08:00:00 Guangdong Southern Tigers 1 - 4 Zhejiang Greentown
2019-04-17 11:30:00 Shijiazhuang YongChang FC 3 - 1 Inner Mongolia Zhongyou
2019-04-17 11:30:00 Shanghai Jiading City Fight Fat 1 - 0 Zhejiang Yiteng FC
UEFA Champions League
2019-04-17 19:00:00 Manchester City 4 - 3 Tottenham Hotspur
2019-04-17 19:00:00 FC Porto 1 - 4 Liverpool
Italy C1A
2019-04-17 12:30:00 Viterbese 1 - 3 Cavese
Slovakia Cup
2019-04-17 15:00:00 Michalovce 0 - 2 MSK Zilina
Ukraine Cup
2019-04-17 13:00:00 FC Inhulets Petrove 2 - 1 Zorya
2019-04-17 15:35:00 Dnipro-1 0 - 2 FC Shakhtar Donetsk
Hungary - Cup
2019-04-17 15:59:00 Budapest Honved 2 - 1 SOROKSAR
Cyprus Cup
2019-04-17 14:00:00 E.N.Paralimniou 2 - 2 APOEL Nicosia
2019-04-17 15:00:00 AEL Limassol 0 - 0 Apollon Limassol FC
Greece National B
2019-04-17 12:00:00 Platanias FC 4 - 3 Panahaiki-2005
2019-04-17 13:00:00 Giorgos Karaiskakis 0 - 0 Kissamikos
2019-04-17 13:00:00 Volos NFC 1 - 3 Apollon Larissas
2019-04-17 13:00:00 Iraklis 1 - 0 Trikala
2019-04-17 13:00:00 Irodotos 4 - 2 Aiginiakos FC
Brasil Cup
2019-04-17 22:15:00 Santos 2 - 0 Vasco da Gama
Buigarian Cup
2019-04-17 15:59:00 Botev Plovdiv 3 - 2 CSKA Sofia
Serbia Cup
2019-04-17 15:59:00 Partizan Belgrade 1 - 0 Radnicki Nis
Iceland Cup
2019-04-17 19:00:00 Leiknir Reykjavik 1 - 4 Fjolnir
2019-04-17 19:00:00 Fram Reykjavik 6 - 0 Ymir
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-04-17 00:45:00 Atletico Bucaramanga 1 - 1 Deportiva Once Caldas
2019-04-17 19:00:00 Deportivo Pasto 1 - 0 Alianza Petrolera
2019-04-17 21:00:00 Jaguares de Cordoba 2 - 2 Envigado FC
2019-04-17 23:00:00 Atletico Huila 0 - 3 Independiente Santa Fe
Conmebol - Copa Sudamericana
2019-04-17 00:30:00 La Equidad 0 - 0 Independiente Luque
2019-04-17 00:30:00 Colon de Santa Fe 2 - 0 Deportivo Municipal
Persian Gulf Pro League
2019-04-17 13:30:00 Zob Ahan 0 - 0 Persepolis
2019-04-17 15:45:00 Esteghlal Tehran 1 - 0 Mashin Sazi
FA Cup Malaysia
2019-04-17 13:00:00 PKNP FC 3 - 2 PDRM
2019-04-17 13:00:00 UKM FC 0 - 1 Pahang
2019-04-17 13:00:00 Jerantut FA 1 - 2 Perak
2019-04-17 13:00:00 Johor FC 0 - 1 Selangor PKNS
English FA Women's Premier League
2019-04-17 18:00:00 Manchester United Women 5 - 0 Aston Villa (w)
Czech Republic 2.Liga
2019-04-17 15:00:00 Dynamo Ceske Budejovice 4 - 0 FK MAS Taborsko
2019-04-17 15:00:00 Chrudim 1 - 2 Vitkovice
2019-04-17 15:00:00 Trinec 2 - 0 SK Slovan Varnsdorf
2019-04-17 15:00:00 Viktoria Zizkov 1 - 1 Hradec Kralove
2019-04-17 15:59:00 Brno 3 - 1 Pardubice
2019-04-17 15:59:00 Usti nad Labem 2 - 1 SC Znojmo
UAE Pro-League
2019-04-17 13:55:00 Al Ahli(UAE) 0 - 1 Al Wehda(UAE)
2019-04-17 13:55:00 Ahli Al-Fujirah 3 - 3 Al-Wasl
2019-04-17 14:05:00 Al-Dhafra 1 - 0 Banni Yas
2019-04-17 16:30:00 Al-Sharjah 2 - 2 Al Ain
South Africa Premier Soccer League
2019-04-17 17:30:00 Mamelodi Sundowns 0 - 2 Supersport United
2019-04-17 17:30:00 Highlands Park 1 - 1 Free State Stars
Botola Pro 1
2019-04-17 15:00:00 Raja Casablanca Atlhletic 1 - 0 IRT Itihad de Tanger
2019-04-17 17:00:00 FAR Forces Armee Royales 1 - 1 Renaissance Sportive de Berkane
Professional Tunisian League 1
2019-04-17 14:00:00 Sifakesi 0 - 3 U.S.Monastir
2019-04-17 14:00:00 Esperance Sportive de Tunis 1 - 0 CS.Hammam-Lif
Oman Professional League
2019-04-17 13:55:00 Saham 4 - 1 Sur Club
2019-04-17 14:00:00 Mrbat 0 - 1 Alrstak
2019-04-17 16:45:00 Dhufar 3 - 0 Al Shabab(OMA)
Algeria CUP
2019-04-17 16:45:00 CS Constantine 1 - 0 CR Belouizdad
Scottish Highland Football League
2019-04-17 18:45:00 Wick Academy 0 - 0 Brora Rangers
2019-04-17 19:00:00 Clachnacuddin 0 - 4 Formartine United
AFC Cup
2019-04-17 07:00:00 Kaya FC 1 - 2 PSM Makassar
2019-04-17 08:00:00 April 25 Sports Club 2 - 0 Kitchee
2019-04-17 09:00:00 YANGON UNITED 2 - 5 T T Hanoi
2019-04-17 11:00:00 Khujand 3 - 1 Dordoi-Dynamo Naryn
2019-04-17 11:30:00 Tampines Rovers FC 4 - 2 Nagaworld FC
2019-04-17 11:30:00 Lao Toyota FC 2 - 3 Home United FC
2019-04-17 11:45:00 Abahani Limited 2 - 2 Minerva Academy
2019-04-17 12:00:00 FC Altyn Asyr 1 - 1 Esteghlal Dushanbe
2019-04-17 12:00:00 Wofoo Tai Po 4 - 2 Fu Jen University
2019-04-17 14:00:00 Chennai Titans 2 - 0 Manang Marshyangdi Club
Primera Division de Paraguay
2019-04-17 00:15:00 Olimpia Asuncion 2 - 0 Sportivo Luqueno
2019-04-17 22:15:00 General Diaz 1 - 4 Sol de America
Primera Division de Venezuela
2019-04-17 19:00:00 Estudiantes Caracas SC 1 - 0 Zamora Barinas
2019-04-17 19:30:00 Deportivo Anzoategui 3 - 1 Aragua FC
2019-04-17 20:00:00 Carabobo FC 2 - 1 Deportivo Lara
2019-04-17 20:00:00 Mineros de Guayana 1 - 2 Academia Puerto Cabello
2019-04-17 20:00:00 Caracas FC 1 - 0 Deportivo Metropolitano
2019-04-17 20:00:00 Portuguesa FC 2 - 2 Llaneros de Guanare FC
Slovakia 2.Liga Play off
2019-04-17 14:30:00 Slovan Bratislava B 6 - 0 SK Bahon
German Frauen Bundesliga
2019-04-17 15:00:00 SC Sand (w) 1 - 1 Bayern Munchen (w)
Sweden Damallsvenskan
2019-04-17 17:00:00 Linkopings (w) 5 - 0 Vaxjo FF (w)
USL First Division
2019-04-17 23:00:00 New York Red Bulls B 4 - 0 Hartford Athletic
Korean FA Cup
2019-04-17 05:00:00 Honam University 0 - 1 Seoul E-Land FC
2019-04-17 05:00:00 Hwaseong FC 5 - 2 Yangpyeong
2019-04-17 06:00:00 Paju Citizen FC 2 - 0 Dankuk University
2019-04-17 10:00:00 Gangwon FC 3 - 2 FC Seoul
2019-04-17 10:00:00 Gyeongju KHNP 2 - 1 Gimpo FC
2019-04-17 10:00:00 Cheonan City 0 - 0 Mokpo City
2019-04-17 10:00:00 Daejeon Korail 2 - 0 Ulsan Hyundai FC
2019-04-17 10:00:00 Yeungnam University 1 - 2 Changwon City
2019-04-17 10:00:00 Gangneung City 1 - 1 Jeju United
2019-04-17 10:00:00 Jeonbuk Hyundai Motors 0 - 1 FC Anyang
2019-04-17 10:00:00 Gyeongnam FC 2 - 1 Pocheon FC
2019-04-17 10:00:00 Sangju Sangmu Phoenix 0 - 0 Seongnam FC
2019-04-17 10:30:00 Gwangju Football Club 2 - 2 Andong Science University
2019-04-17 10:30:00 Suwon Samsung Bluewings 1 - 0 Pohang Steelers
2019-04-17 10:30:00 Incheon United 0 - 1 Cheongju Jikji
2019-04-17 10:30:00 Suwon City 1 - 2 Daegu FC
Women Norwegian Toppserien
2019-04-17 15:59:00 Lyn (w) 0 - 2 LSK Kvinner (w)
Swden Women Division 2
2019-04-17 17:00:00 Asarums IF FK (w) 1 - 0 Moron BK (w)
2019-04-17 18:00:00 Satra SK Women 0 - 1 Alvsjo AIK Women
Primera Division de El Salvador
2019-04-17 21:30:00 Jocoro FC 1 - 1 Santa Tecla
Moldova CUP
2019-04-17 15:59:00 Zimbru Chisinau 0 - 1 FC Sfintul Gheorghe
Primera Division de Honduras
2019-04-17 21:30:00 Marathon 6 - 0 Honduras Progreso
Liga Nacional de Guatemala
2019-04-17 18:00:00 Siquinala FC 0 - 0 C.S.D. Comunicaciones
2019-04-17 21:00:00 CSD Municipal 0 - 2 Xelaju MC
2019-04-17 21:30:00 Antigua GFC 4 - 0 Deportivo Sanarate
2019-04-17 21:45:00 Guastatoya 2 - 0 CD Puerto de Iztapa
Bolivia Primera Division
2019-04-17 19:00:00 Club Guabira 1 - 2 The Strongest
Norwegian Junior U19
2019-04-17 12:00:00 Baerum U19 1 - 6 Skeid Oslo U19
2019-04-17 17:00:00 Strommen U19 1 - 5 Kongsvinger U19
Montenegro Cup
2019-04-17 14:00:00 Lovcen Cetinje 1 - 1 OFK Petrovac
Georgia Cup
2019-04-17 10:15:00 Dinamo Batumi II 0 - 2 FC Metalurgi Rustavi
2019-04-17 11:00:00 FC Betlemi Keda 1 - 2 Guria Lanchkhuti
2019-04-17 11:00:00 FC Gagra 2 - 0 Shukura Kobuleti
2019-04-17 11:00:00 FC Telavi 3 - 0 WIT Georgia Tbilisi
2019-04-17 11:00:00 Baia Zugdidi 1 - 1 Spartaki Tskhinvali
2019-04-17 11:00:00 FC Borjomi 1 - 4 Torpedo Kutaisi
2019-04-17 12:00:00 FC Zestafoni 0 - 2 Merani Tbilisi
2019-04-17 15:00:00 Spaeri FC 5 - 1 FC Kolkheti Poti
2019-04-17 15:59:00 Lokomotiv Tbilisi 1 - 0 Chikhura Sachkhere
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-04-17 13:00:00 Palermo U20 2 - 1 Genoa U20
Saudi Arabia Division 1
2019-04-17 12:50:00 Dhamk 1 - 1 Al-Ansar
2019-04-17 13:10:00 Al-Jabalain 1 - 1 AL-jeel
2019-04-17 13:15:00 Al-Orubah 1 - 2 Al-Washm
2019-04-17 15:45:00 Al-Nojoom 2 - 2 Al-Ameade
2019-04-17 16:25:00 AL-Rbeea Jeddah 3 - 3 Abha
CAF U-17 Championship
2019-04-17 11:00:00 Nigeria U17 1 - 0 Angola U17
2019-04-17 14:00:00 Tanzania U17 0 - 3 Uganda(U17)
Israel B League
2019-04-17 13:00:00 Maccabi Kiryat Gat 1 - 2 Hapoel Azor
2019-04-17 13:10:00 Hapoel Mahane Yehuda 0 - 1 Hapoel Bikat Hayarden
2019-04-17 13:30:00 Hapoel Holon Yaniv 2 - 0 Hakoah Amidar Ramat Gan FC
2019-04-17 13:30:00 Maccabi Yavne 0 - 1 Maccabi Herzliya
2019-04-17 13:30:00 Maccabi Kabilio Jaffa 2 - 4 Shimshon Kafr Qasim
2019-04-17 13:30:00 Kafr Qasim 2 - 0 Hapoel Kfar Shalem
2019-04-17 13:30:00 Beitar Kfar Saba Shlomi 1 - 3 AS Nordia Jerusalem
2019-04-17 13:30:00 Maccabi Shaarayim 1 - 0 AS Ashdod
2019-04-17 14:00:00 Hapoel Bnei Zalfa 0 - 2 Hapoel Asi Gilboa
2019-04-17 14:00:00 Hapoel Herzliya 2 - 1 Hapoel Kaukab
2019-04-17 14:00:00 Moadon Sport Tira 2 - 1 Rubi Shapira
2019-04-17 14:00:00 Maccabi Tzur Shalom 2 - 0 Ironi Tiberias
2019-04-17 14:00:00 Hapoel Jerusalem 1 - 2 Hapoel Migdal HaEmek
2019-04-17 14:00:00 Hapoel Ironi Baka El Garbiya 1 - 3 Maccabi Ironi Kiryat Ata
2019-04-17 14:00:00 Hapoel Kafr Kanna 4 - 7 Ironi Nesher
USA Women
2019-04-17 23:00:00 North Carolina (w) 5 - 0 Orlando Pride (w)
Czech Republic U19 League
2019-04-17 08:15:00 Pardubice U19 1 - 1 Slavia Praha U19
2019-04-17 08:30:00 Tescoma Zlin U19 2 - 0 Mlada Boleslav U19
2019-04-17 09:00:00 Sigma Olomouc U19 1 - 2 Hradec Kralove U19
2019-04-17 09:00:00 Marila Pribram U19 0 - 1 Viktoria Plzen U19
2019-04-17 11:00:00 Vysocina Jihlava U19 1 - 3 Slovacko U19
2019-04-17 12:00:00 Sparta Praha U19 2 - 1 MFK Karvina U19
2019-04-17 12:30:00 Banik Ostrava U19 4 - 2 Dynamo Ceske Budejovice U19
2019-04-17 13:00:00 Dukla Praha U19 5 - 1 Brno U19
Denmark Youth U19
2019-04-17 11:00:00 BrondbyU19 2 - 2 Silkeborg U19
BSWCP
2019-04-17 11:55:00 BSC Kristall Beach Soccer 2 - 4 Russia Beach Soccer
2019-04-17 13:30:00 Alliance Beach 2 - 7 Italy Beach Soccer
2019-04-17 15:05:00 FC Delta Beach 6 - 5 Turkey Beach Soccer
2019-04-17 16:25:00 City Beach 2 - 3 Krylia Sovetov Beach
Sweden U19
2019-04-17 16:30:00 IFK Goteborg U19 2 - 1 Helsingborg IF U19
Bahrain Division 2
2019-04-17 15:45:00 Busaiteen 1 - 0 Bahrain SC
2019-04-17 15:45:00 Isa Town 0 - 0 Al-Ittihad(BHR)
2019-04-17 15:45:00 Al-Ahli(BHR) 1 - 0 Sitra
Kuwait first Division Leagus
2019-04-17 15:50:00 Burgan SC 0 - 2 Al-Sahel
2019-04-17 15:50:00 Khaitan 0 - 3 Al-Yarmouk
Israel Women First National
2019-04-17 17:00:00 Maccabi Hadera (w) 5 - 0 Ironi Ramat Hasharon (w)
Nigerian Premier League
2019-04-17 15:00:00 Enugu Rangers International 1 - 1 Lobi Stars
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-04-17 14:00:00 Leganes B 1 - 1 CD San Fernando de Henares
2019-04-17 16:25:00 CD Mosconia 3 - 2 CD Colunga
2019-04-17 18:00:00 CD Binissalem 1 - 0 Constancia
2019-04-17 18:00:00 CE Esporles 2 - 1 CE Felanitx
2019-04-17 18:00:00 Pasaia KE 0 - 2 Alaves B
2019-04-17 18:00:00 CD Covadonga 4 - 0 Condal CF
2019-04-17 18:00:00 Valle de Egues 5 - 0 CD Baztan
2019-04-17 18:15:00 UDC Txantrea KKE 3 - 1 CD Beti Onak
2019-04-17 18:15:00 Amurrio 0 - 1 Zamudio SD
2019-04-17 18:30:00 Toledo 1 - 0 CD Villacanas
2019-04-17 18:30:00 Tudelano 1 - 1 CD Anguiano
2019-04-17 18:45:00 Club Deportivo Tropezon 4 - 0 SD Revilla
2019-04-17 19:30:00 UD Ibarra 2 - 0 UD Las Zocas
Moldova Division 2
2019-04-17 13:00:00 FC Sireti 2 - 2 FC Floresti
2019-04-17 13:00:00 FC Olimpia Balti 2 - 3 CSF Sparta
2019-04-17 13:00:00 FC Cahul-2005 2 - 0 FC ABUS Ungheni
2019-04-17 13:00:00 Real Succes 0 - 4 FC Tighina
Danish U17
2019-04-17 13:15:00 Brondby IFU17 5 - 1 Silkeborg IF U17
Iraqi Premier League
2019-04-17 12:30:00 AI Kahrabaa 0 - 0 Al Diwaniya
2019-04-17 14:45:00 AL Minaa 0 - 0 Naft Alwasat
Armenia Division 2
2019-04-17 10:00:00 Ararat-Armenia B 3 - 2 Se Wan Boy
QLD Premier League
2019-04-17 09:30:00 Western Pride 0 - 5 Moreton Bay United
2019-04-17 09:30:00 Brisbane Olympic United FC 2 - 1 Eastern Suburbs Brisbane
Bulgaria U19
2019-04-17 13:00:00 Cherno More U19 1 - 2 Ludogorets Razgrad U19
Scotland WPL
2019-04-17 18:00:00 Forfar Farmington (w) 0 - 2 Spartans (w)
2019-04-17 18:30:00 Motherwell (w) 3 - 3 Glasgow Rangers (w)
Slovenia U19
2019-04-17 15:30:00 Ns Mura U19 2 - 0 NK Publikum Celje U19
Welsh Football League First Division
2019-04-17 18:30:00 Goytre Utd 1 - 1 Cwmamman United
2019-04-17 18:30:00 Goytre AFC 1 - 1 Undy Athletic
England FA Women Super League
2019-04-17 18:00:00 Everton FC (w) 1 - 3 Birmingham (w)
2019-04-17 18:45:00 Yeovil Town (w) 0 - 5 Reading (w)
POL WD1
2019-04-17 14:00:00 GKS Gornik Leczna (w) 6 - 0 Polonia Pozna Women's
2019-04-17 15:00:00 GKS Katowice Women 1 - 1 Czarni Sosnowiec (w)
Uzbekistan Second League
2019-04-17 11:15:00 Neftchi Fargona 4 - 0 Shurtan Guzor
2019-04-17 11:15:00 Oktepa 1 - 2 Iftixor FK
2019-04-17 11:30:00 Sherdor Samarqand 2 - 1 Istiklol Fergana
2019-04-17 12:00:00 Mashal Muborak 1 - 1 Xorazm Urganch
Argentina Cup
2019-04-17 20:10:00 Atletico Mitre de Santiago del Estero 1 - 0 Deportivo Roca
Spanish Ladies Premier League
2019-04-17 15:00:00 Madrid CFF (w) 0 - 4 Barcelona (w)
Bulgaria B PFG
2019-04-17 14:00:00 FC Dobrudzha 1 - 0 Botev Galabovo
Estonia cup (w)
2019-04-17 15:00:00 Tartu SK 10 Premium (w) 1 - 5 JK Tallinna Kalev (W)
BRA SPB
2019-04-17 18:30:00 Paranavai 2 - 1 Apucarana SC
2019-04-17 18:30:00 Rolandia EC 0 - 0 CE Uniao PR
2019-04-17 23:00:00 Prudentopolis 2 - 3 Independiente FSJ
2019-04-17 23:00:00 Parana STC PR 2 - 0 Iraty
Poland Division 2
2019-04-17 14:00:00 Siarka Tarnobrzeg 1 - 0 Olimpia Elblag
Australia FFA Cup
2019-04-17 09:00:00 Lindfield FC 1 - 3 Sydney Olympic
2019-04-17 09:05:00 Eastern Lions SC 3 - 1 Sunshine Georgies
2019-04-17 09:30:00 Beaumaris 0 - 2 Oakleigh Cannons
2019-04-17 09:45:00 Ballarat Red Devils 0 - 2 Westgate
International Friendly
2019-04-17 08:00:00 Northern Ireland U16 1 - 1 Bulgaria U16
2019-04-17 12:30:00 Wales U16 3 - 0 Luxembourg U16
2019-04-17 13:00:00 Hungary U18 4 - 0 Italy U18
2019-04-17 14:00:00 Mexico U18 1 - 3 Denmark U18
2019-04-17 15:59:00 Portugal U18 1 - 1 France U18
2019-04-17 17:00:00 Austria U18 1 - 0 Germany U18
Japan Women Cup
2019-04-17 11:00:00 Juventus (w) 1 - 1 AC Milan (w)
2019-04-17 13:00:00 Fiorentina (w) 2 - 0 Res Roma (w)
Macao Division 1
2019-04-17 11:05:00 Benfica de Macau 4 - 0 Windsor Arch Ka I
2019-04-17 13:00:00 Cheng Fung 2 - 2 Chao Pak Kei
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-04-17 18:00:00 Criciuma SC (Youth) 1 - 2 Avai (Youth)
2019-04-17 18:00:00 Guarani U20 2 - 1 Plagoye U20
Australia U20
2019-04-17 09:00:00 Marconi Stallions U20 1 - 4 Rockdale City Suns U20
Belgium Women's Premier League
2019-04-17 18:30:00 Standard Liege (w) 3 - 2 KAA Gent Ladies (w)
2019-04-17 18:30:00 Racing Genk (w) 0 - 2 Anderlecht (w)
NOR D4
2019-04-17 14:00:00 Nybergsund IL Trysil 2 - 2 Verdal
2019-04-17 15:59:00 Staal Jorpeland 2 - 2 Madla IL
Spanish Segunda Division B
2019-04-17 17:30:00 Arenas Club de Getxo 4 - 1 SD Gernika
2019-04-17 18:00:00 CD Izarra 2 - 1 Leioa
Germany Regionalliga
2019-04-17 16:30:00 Wacker Burghausen 1 - 1 FC Augsburg II
2019-04-17 17:30:00 Hannover 96 Am 1 - 1 VFB Lubeck
2019-04-17 17:30:00 Bonner 3 - 0 SV Lippstadt
French Championnat Amateur
2019-04-17 15:59:00 Feignies 2 - 2 Lille B
Russia Div 2
2019-04-17 12:00:00 Mashuk-KMV 1 - 0 Legion Dynamo
2019-04-17 12:00:00 SKA Rostov 0 - 4 Alania Vladikavkaz
2019-04-17 13:00:00 FK Angusht Nazran 0 - 3 Volgar-Gazprom Astrachan
2019-04-17 13:00:00 FK Biolog 1 - 3 Urozhay Krasnodar
2019-04-17 14:30:00 Chernomorets Novorossiysk 0 - 0 Spartak Nalchik
Sweden Div 3 Mellersta
2019-04-17 17:00:00 Kramfors-Alliansen 0 - 2 Gottne IF
2019-04-17 17:00:00 FC Rosengard 1 - 2 Hittarps IK
2019-04-17 17:30:00 IFK Timra 1 - 2 IFK Ostersund
2019-04-17 18:15:00 IFK Lidingo FK 5 - 2 Valbo FF
Kenya Super League
2019-04-17 08:00:00 Wazito FC 1 - 0 Bidco United
2019-04-17 11:05:00 Wu Shuru 2 - 1 Administration Police FC
2019-04-17 11:30:00 Fortune Sacco 1 - 1 St Josephs Youth
2019-04-17 12:00:00 Weston Shitima 0 - 2 Ulinzi Stars Nakuru
2019-04-17 12:00:00 Green Commandos FC 2 - 2 FC Talanta
2019-04-17 12:00:00 Kericho 1 - 0 Vihiga United
2019-04-17 12:00:00 Mount Kenya United 4 - 3 Chemelil Sugar
2019-04-17 12:00:00 Mathare United 3 - 2 Nzoia United
2019-04-17 12:00:00 Bandari 2 - 1 KCB
2019-04-17 12:20:00 Migori Youth 1 - 0 Coast Stima
2019-04-17 13:20:00 Deckard Lian 2 - 2 Nairobi Stima
Angola Girabola League
2019-04-17 15:59:00 Progresso 2 - 1 ASA Luanda
NIR WD1
2019-04-17 19:00:00 Crusaders Strikers (w) 2 - 0 Derry City (w)
2019-04-17 19:00:00 Glentoran (w) 6 - 0 Comber Recreation FC Women
2019-04-17 19:00:00 Linfield (w) 1 - 0 Sion Swifts (w)
Finland Kolmonen
2019-04-17 15:15:00 Aifk Turku 0 - 0 ToVe Pori
Venezuela Segunda Division
2019-04-17 19:30:00 CD Hermanos Colmenares 4 - 0 Atletico El Vigia
2019-04-17 19:30:00 Real Frontera 1 - 0 Deportivo Zulia
2019-04-17 20:00:00 Titanes FC 4 - 1 Urena SC
2019-04-17 20:00:00 Angostura FC 1 - 0 Ciudad Vinotinto
Paraguay reserve team league
2019-04-17 12:00:00 Olimpia Asuncion Reserves 0 - 1 Sportivo Luqueno Reserves
2019-04-17 12:00:00 Libertad Asuncion Reserves 1 - 1 Club Guarani Reserve
El Salvador Reserves League
2019-04-17 19:00:00 Jocoro FC Reserves 1 - 4 Santa Tecla Reserves
2019-04-17 21:45:00 AD Chalatenago Reserves 1 - 2 CD Aguila Reserves
Zambia Super League
2019-04-17 13:00:00 ZESCO United Ndola 2 - 2 Lusaka Dynamos
Switzerland 1.Liga Promotion
2019-04-17 17:30:00 Bellinzona 1 - 0 YF Juventus Zurich
Germany Oberliga Bade-Wurttemberg
2019-04-17 17:45:00 Erndtebruck 1 - 1 TuS Haltern
Guatemala D2
2019-04-17 18:00:00 Club Aurora 1 - 0 Deportivo Jocotan
2019-04-17 21:00:00 Santa Lucia FC 0 - 1 Chimaltenango FC
2019-04-17 21:00:00 Deportivo San Pedro 0 - 0 Marquense
2019-04-17 21:00:00 CSYD Carcha 2 - 1 CD Sansare
2019-04-17 21:30:00 CD Achuapa 2 - 1 C.S.D. Comunicaciones B
Panama Reserve League
2019-04-17 22:00:00 Plaza Amador Reserves 2 - 0 CD Universitario Reserves
Nicaragua Apertura league
2019-04-17 21:00:00 Jalapa 0 - 1 UNAN Managua
2019-04-17 21:00:00 Chinandega FC 2 - 0 Real Madriz FC
2019-04-17 21:00:00 Deportivo Ocotal 1 - 2 Juventus Managua
Argentine Torneo B
2019-04-17 00:30:00 Estudiantes de San Luis 0 - 0 Chaco For Ever
Russia Div 3
2019-04-17 10:55:00 FK Zenit Moskva 1 - 2 Letnii Dozhdik
2019-04-17 11:55:00 SSh-75 6 - 0 Trudovye Rezervy
2019-04-17 13:55:00 Burevestnik 0 - 8 Rosich Moskovskiy
2019-04-17 13:55:00 FC Express Moscow 4 - 2 Smena Moscow
2019-04-17 14:27:00 Strogino M 3 - 1 FK Zelenograd
Croatia 2.Division
2019-04-17 14:30:00 NK Dubrava Zagreb 6 - 3 NK Vrbovec
Ireland Leinster Senior League
2019-04-17 17:30:00 Glenville FC 0 - 2 Leixlip United
2019-04-17 17:30:00 Portmarnock 0 - 2 Killester Donnycarne
2019-04-17 17:30:00 Bluebell United 0 - 0 Crumlin United
2019-04-17 18:00:00 Cockhill Celtic 4 - 0 Derry City Reserves
2019-04-17 18:30:00 Midleton FC 2 - 0 Mayfield United
2019-04-17 18:45:00 Portlaoise AFC 4 - 0 Arklow Town
Tanzania Ligue 1
2019-04-17 11:00:00 Coastal Union 1 - 2 Simba Sports Club
2019-04-17 11:05:00 Mtibwa Sugar 1 - 0 Young Africans
Argentina Reserve League
2019-04-17 12:15:00 JJ Urquiza Reserves 0 - 0 Sacachispas Reserves
2019-04-17 13:30:00 CSD Flandria Reserves 1 - 1 Barracas Central Reserves
2019-04-17 14:05:00 All Boys Reserves 1 - 0 Almirante Brown Reserves
2019-04-17 14:05:00 CA Atlanta Reserves 1 - 1 Acassuso Reserves
2019-04-17 18:00:00 CA San Miguel Reserves 3 - 0 Atletico Fenix Reserves
Austria Amateur cup
2019-04-17 16:30:00 SC Bregenz 3 - 3 FC Dornbirn 1913
2019-04-17 17:00:00 ASK Elektra 3 - 1 Sportunion Mauer
2019-04-17 17:00:00 SC Mannsworth 0 - 4 SR Donaufeld Wien
2019-04-17 17:30:00 FC 1980 Wien 2 - 3 Wiener Viktoria
Azerbaijan Division 2
2019-04-17 11:00:00 FK Kapaz Ganca 1 - 3 Standard Sumgayit II
2019-04-17 11:00:00 PFC Neftchi II 4 - 1 FK MOIK Baku
Qatar Reserve League
2019-04-17 15:45:00 Qatar SC Doha Reserves 1 - 0 Muaither SC Reserves
Holland Youth Eredivisie
2019-04-17 16:15:00 N.E.C. Nijmegen (Youth) 2 - 4 Ajax U19
Slovenia Cup Women
2019-04-17 14:30:00 Olimpija Ljubljana (w) 0 - 3 ZNK Telemach GMT Beltinci Women
2019-04-17 14:30:00 Partizan Bardejov (w) 3 - 1 SKF Zilina (w)
India Santosh Trophy
2019-04-17 03:00:00 Maharashtra 5 - 0 Sikkim Police
2019-04-17 03:00:00 Karnataka 3 - 4 Punjab
Israel Youth Cup
2019-04-17 13:15:00 Hapoel Beer Sheva U19 2 - 0 Sectzya Nes Ziona U19
India I-League 2nd Division
2019-04-17 08:40:00 Indian Air Force 1 - 1 Sudeva Moonlight FC
2019-04-17 10:40:00 Ahbab FC 1 - 3 Garhwal Heroes FC
Cuban Championship
2019-04-17 20:00:00 Villa Clara 3 - 1 Camaguey
2019-04-17 20:00:00 FC Cienfuegos 0 - 2 Guantanamo FC
2019-04-17 20:00:00 La Habana 1 - 0 Granma
Uganda Division 2
2019-04-17 13:10:00 Proline FC 9 - 0 Bumate United FC
Brazil
2019-04-17 23:15:00 Interporto FC 1 - 2 AA Alvorada
2019-04-17 23:15:00 Arsenal EC 2 - 6 Tocantinopolis
Barbados Premier League
2019-04-17 23:00:00 Whitehall Titans 2 - 1 Bagatelle SS
Gambia GFA League
2019-04-17 16:30:00 BK Milan 0 - 1 Brikama United
2019-04-17 16:40:00 Gambia Ports Authority 1 - 0 Samger FC
Greece Amateur Cup
2019-04-17 13:00:00 Ethnikos Pireaus 3 - 0 Ermis Koridalou
2019-04-17 14:35:00 Iraklis Elefsinas 0 - 4 Enosi Panaspropirgiakou Doxa
Iran Div 2
2019-04-17 12:00:00 Chooka Talesh 5 - 1 Esteghlal Ahvaz
2019-04-17 12:00:00 Khoosheh Talai 2 - 1 Sardar Bukan FC
2019-04-17 12:00:00 Iran Javan Bushehr 1 - 2 Shahrdari Bam
2019-04-17 12:00:00 Mes Novin Kerman 3 - 1 Shahrdari Hamedan
2019-04-17 12:00:00 Foolad Natanz FC 2 - 0 Damash Gilan FC
Iceland Faxa Bay Cup Women
2019-04-17 15:59:00 UMF Selfoss (w) 2 - 1 IBV Vestmannaeyjar (w)
Kosovo Cup
2019-04-17 13:00:00 KF Vellazerimi 77 0 - 4 KF Trepca 89
2019-04-17 13:00:00 KF Ballkani 1 - 2 KF Feronikeli
Estonia II Liiga
2019-04-17 17:00:00 Viimsi MRJK B 1 - 0 Pohja Sakala
Columbia U20 League
2019-04-17 18:00:00 Independiente Medellin U20 0 - 0 CD Aguila U20
Brazil U20 Cup
2019-04-17 18:00:00 Vasco da Gama U20 0 - 1 America MG Youth
2019-04-17 18:00:00 Internacional (RS) Youth 1 - 2 CR Flamengo (RJ) (Youth)
2019-04-17 18:00:00 Gremio (Youth) 1 - 1 Palmeiras (Youth)
2019-04-17 18:00:00 Corinthians Paulista (Youth) 0 - 0 Cruzeiro MG U20
Brazil Campeonato Cearense Division 2
2019-04-17 18:30:00 CE Uniao 1 - 1 Maranguape CE
2019-04-17 18:30:00 Campo Grande CE 7 - 0 Esporte Limoeiro
2019-04-17 23:00:00 Icasa CE 1 - 2 Pacajus
2019-04-17 23:00:00 Caucaia CE 4 - 1 Maracana CE
Germany Landespokal
2019-04-17 15:30:00 Villingen 1 - 1 SV Linx
2019-04-17 16:30:00 FSV luckenwalde 0 - 2 FSV Optik Rathenow
2019-04-17 17:00:00 Wacker Nordhausen 2 - 0 Carl Zeiss Jena
Estonia Small Cup
2019-04-17 16:15:00 Turi JK Ganvix 3 - 1 Raplamaa
2019-04-17 18:00:00 EMU SK 0 - 2 Tallinna FC Zapoos
Benin Ligue 1
2019-04-17 15:00:00 Ayema 1 - 1 ASOS
2019-04-17 15:00:00 ASPAC Cotonou 1 - 0 Beke FC