Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Argentine Division 1
2019-03-16 00:10:00 Aldosivi Mar del Plata 3 - 0 Colon de Santa Fe
2019-03-16 16:15:00 Velez Sarsfield 2 - 0 Atletico Tucuman
2019-03-16 18:30:00 Union Santa Fe 3 - 0 Lanus
2019-03-16 20:45:00 San Martin San Juan 2 - 3 Argentinos juniors
2019-03-16 23:00:00 Racing Club 1 - 0 Belgrano
Poland Ekstraklasa
2019-03-16 14:30:00 Jagiellonia Bialystok 1 - 3 Korona Kielce
2019-03-16 17:00:00 Zaglebie Sosnowiec 0 - 1 Lechia Gdansk
2019-03-16 19:30:00 Legia Warszawa 1 - 0 Slask Wroclaw
German Bundesliga
2019-03-16 14:30:00 Augsburg 3 - 1 Hannover 96
2019-03-16 14:30:00 Schalke 04 0 - 1 RB Leipzig
2019-03-16 14:30:00 VfB Stuttgart 1 - 1 TSG Hoffenheim
2019-03-16 14:30:00 VfL Wolfsburg 5 - 2 Fortuna Dusseldorf
2019-03-16 17:30:00 Hertha Berlin 2 - 3 Borussia Dortmund
German Bundesliga 2
2019-03-16 12:00:00 SV Sandhausen 4 - 0 St. Pauli
2019-03-16 12:00:00 Dynamo Dresden 1 - 1 Magdeburg
2019-03-16 12:00:00 Hamburger SV 2 - 3 Darmstadt
Russia Premier League
2019-03-16 08:30:00 Gazovik Orenburg 1 - 0 Dynamo Moscow
2019-03-16 11:00:00 Ural Sverdlovsk Oblast 0 - 1 CSKA Moscow
2019-03-16 13:30:00 Rubin Kazan 0 - 2 Rostov FK
2019-03-16 15:59:00 Arsenal Tula 2 - 0 Yenisey Krasnoyarsk
France Ligue 1
2019-03-16 19:00:00 Angers 0 - 0 Amiens
2019-03-16 19:00:00 Caen 0 - 5 Saint Etienne
2019-03-16 19:00:00 Guingamp 1 - 0 Dijon
2019-03-16 19:00:00 Nimes 2 - 2 Strasbourg
France Ligue 2
2019-03-16 14:00:00 Lorient 1 - 1 Stade Brestois
Korea League
2019-03-16 05:00:00 Sangju Sangmu Phoenix 2 - 0 Incheon United
2019-03-16 07:00:00 FC Seoul 0 - 0 Jeju United
2019-03-16 07:00:00 Seongnam FC 2 - 1 Suwon Samsung Bluewings
Holland Eredivisie
2019-03-16 17:30:00 SC Heerenveen 0 - 3 De Graafschap
2019-03-16 18:45:00 Feyenoord 2 - 3 Willem II
2019-03-16 18:45:00 NAC Breda 0 - 4 FC Utrecht
2019-03-16 19:45:00 Heracles Almelo 3 - 2 Vitesse Arnhem
USA Major League Soccer
2019-03-16 17:05:00 Chicago Fire 2 - 4 Seattle Sounders
2019-03-16 18:10:00 Columbus Crew 1 - 0 FC Dallas
2019-03-16 19:10:00 Houston Dynamo 3 - 2 Vancouver Whitecaps
2019-03-16 19:55:00 New York Red Bulls 4 - 1 San Jose Earthquakes
2019-03-16 20:05:00 Orlando City 1 - 3 Montreal Impact
Portugal Primera Liga
2019-03-16 15:30:00 Belenenses 2 - 2 Portimonense
2019-03-16 15:30:00 Vitoria Setubal 0 - 1 Sporting Braga
2019-03-16 18:00:00 Vitoria Guimaraes 3 - 1 Boavista FC
2019-03-16 20:30:00 FC Porto 3 - 0 Maritimo
Swiss Super League
2019-03-16 18:00:00 St. Gallen 0 - 2 Lugano
Scottish Premier League
2019-03-16 15:00:00 Aberdeen 1 - 1 Livingston
2019-03-16 15:00:00 Hamilton Academical 1 - 0 Heart of Midlothian
2019-03-16 15:00:00 Hibernian 2 - 0 Motherwell
2019-03-16 15:00:00 Glasgow Rangers 1 - 1 Kilmarnock
Turkish Super Liga
2019-03-16 10:30:00 Konyaspor 0 - 2 Caykur Rizespor
2019-03-16 13:00:00 Akhisar Bld.Geng 2 - 3 Kasimpasa
2019-03-16 13:00:00 Erzurum BB 0 - 1 Trabzonspor
2019-03-16 15:59:00 Antalyaspor 3 - 0 Alanyaspor
2019-03-16 15:59:00 Besiktas JK 1 - 0 Goztepe
Spanish La Liga
2019-03-16 12:00:00 SD Huesca 1 - 3 Alaves
2019-03-16 15:15:00 Real Madrid 2 - 0 Celta Vigo
2019-03-16 17:30:00 Athletic Bilbao 2 - 0 Atletico Madrid
2019-03-16 19:45:00 Leganes 0 - 2 Girona
Greece National A
2019-03-16 15:15:00 Asteras Tripolis 0 - 0 Lamia
2019-03-16 17:00:00 Panaitolikos Agrinio 1 - 2 PAOK Saloniki
2019-03-16 17:30:00 Pas Giannina 0 - 0 AEL Larisa
Spanish Segunda Division
2019-03-16 15:00:00 Albacete 1 - 0 Extremadura
2019-03-16 17:00:00 Cadiz 1 - 1 CD Lugo
2019-03-16 19:30:00 AD Alcorcon 1 - 1 Tenerife
2019-03-16 19:30:00 Real Zaragoza 1 - 0 Elche
Italian Serie A
2019-03-16 14:00:00 Sassuolo 3 - 5 Sampdoria
2019-03-16 17:00:00 Spal 2 - 1 AS Roma
2019-03-16 19:30:00 Torino 2 - 3 Bologna
England League 2
2019-03-16 15:00:00 Crewe Alexandra 6 - 1 Crawley Town
2019-03-16 15:00:00 Exeter City 3 - 0 Colchester United
2019-03-16 15:00:00 Forest Green Rovers 1 - 1 Carlisle United
2019-03-16 15:00:00 Grimsby Town 0 - 0 Northampton Town
2019-03-16 15:00:00 Milton Keynes Dons 1 - 1 Stevenage Borough
2019-03-16 15:00:00 Notts County 0 - 0 Morecambe
2019-03-16 15:00:00 Swindon Town 0 - 0 Port Vale
2019-03-16 15:00:00 Yeovil Town 0 - 2 Macclesfield Town
English Premier League
2019-03-16 15:00:00 Bournemouth AFC 2 - 2 Newcastle United
2019-03-16 15:00:00 Burnley 1 - 2 Leicester City
2019-03-16 15:00:00 West Ham United 4 - 3 Huddersfield Town
England Championship
2019-03-16 12:30:00 Leeds United 0 - 1 Sheffield United
2019-03-16 15:00:00 Aston Villa 3 - 0 Middlesbrough
2019-03-16 15:00:00 Brentford 0 - 1 West Bromwich(WBA)
2019-03-16 15:00:00 Hull City 2 - 2 Queens Park Rangers (QPR)
2019-03-16 15:00:00 Ipswich Town 1 - 1 Nottingham Forest
2019-03-16 15:00:00 Preston North End 1 - 0 Birmingham City
2019-03-16 15:00:00 Rotherham United 1 - 2 Norwich City
2019-03-16 15:00:00 Sheffield Wednesday 4 - 2 Blackburn Rovers
2019-03-16 15:00:00 Stoke City 0 - 0 Reading
2019-03-16 15:00:00 Wigan Athletic 5 - 2 Bolton Wanderers
England League 1
2019-03-16 15:00:00 Bristol Rovers 0 - 0 Charlton Athletic
2019-03-16 15:00:00 Burton Albion 3 - 0 Blackpool
2019-03-16 15:00:00 Fleetwood Town 2 - 0 Plymouth Argyle
2019-03-16 15:00:00 Luton Town 2 - 2 Gillingham
2019-03-16 15:00:00 Oxford United 1 - 0 Bradford City
2019-03-16 15:00:00 Peterborough United 1 - 2 Coventry City
2019-03-16 15:00:00 Portsmouth 2 - 0 Scunthorpe United
2019-03-16 15:00:00 Shrewsbury Town 2 - 1 Wycombe Wanderers
2019-03-16 15:00:00 Southend United 0 - 1 AFC Wimbledon
2019-03-16 15:00:00 Sunderland A.F.C 2 - 1 Walsall
Italian Serie B
2019-03-16 14:00:00 Padova 0 - 1 Perugia
2019-03-16 14:00:00 Livorno 1 - 0 Salernitana
2019-03-16 14:00:00 Benevento 2 - 3 Spezia
2019-03-16 14:00:00 Foggia 1 - 1 Cittadella
2019-03-16 17:00:00 Verona 1 - 1 Ascoli
International Club Friendly
2019-03-16 06:00:00 FC Atlant Tosno U21 1 - 2 Sshor Volga Tver U21
2019-03-16 07:45:00 FC Gatchina U21 0 - 3 Izhorets Inkon U21
2019-03-16 08:00:00 Torpedo-MAZ Minsk 1 - 0 FK Vigvam Smolevichy
2019-03-16 08:45:00 Ultimate FC 0 - 2 Kuching FA
2019-03-16 08:45:00 Banggol Tokku FC 0 - 4 Puchong Fuerza
2019-03-16 08:45:00 Tun Razak FC 2 - 0 JBFA
2019-03-16 09:30:00 Baltika Kaliningrad U21 2 - 0 SDUSSHOR Zenit U21
2019-03-16 10:00:00 FK Zorka-BDU Minsk 2 - 1 FK Isloch Minsk
2019-03-16 10:00:00 Byasen Toppfot 0 - 0 Tillerbyen FK
2019-03-16 10:50:00 Ajax Lasnamae 2 - 8 Paide Linnameeskond C
2019-03-16 11:00:00 Skeid Oslo 2 - 0 Grorud
2019-03-16 11:00:00 Kolbotn (w) 5 - 2 Fart (w)
2019-03-16 11:15:00 Moscow Zastava U21 3 - 0 FK Gorod St Petersburg U21
2019-03-16 12:00:00 Klepp (w) 0 - 1 Arna Bjornar (w)
2019-03-16 12:00:00 Lyn (w) 0 - 1 Roa (w)
2019-03-16 12:00:00 Sandvikens IF 0 - 5 Vasteras SK FK
2019-03-16 12:00:00 Stjordals Blink 1 - 1 Oppsal
2019-03-16 12:00:00 Degerfors 3 - 1 Nykopings BIS
2019-03-16 12:30:00 Vaxjo FF (w) 2 - 1 IF Limhamn Bunkeflo (w)
2019-03-16 12:30:00 FK Lida 0 - 1 FK Gorodeya
2019-03-16 13:00:00 Kelantan United 7 - 0 Glory United FC
2019-03-16 13:00:00 Asker 3 - 1 Kjelsas
2019-03-16 13:00:00 Viking B 5 - 1 Vidar
2019-03-16 13:00:00 Sotra 2 - 1 Nest Sotra
2019-03-16 13:00:00 Stabaek 2 - 2 Ullensaker/Kisa IL
2019-03-16 13:00:00 Mjondalen IF 5 - 1 Tromso IL
2019-03-16 13:30:00 Brommapojkarna 0 - 0 IK Sirius FK
2019-03-16 14:00:00 Kalmar 2 - 0 GIF Sundsvall
2019-03-16 14:00:00 Falkenberg 0 - 0 Halmstads
2019-03-16 14:00:00 Varbergs BoIS FC 1 - 1 IFK Goteborg
2019-03-16 14:00:00 Linkopings (w) 1 - 0 FC Rosengard (w)
2019-03-16 14:00:00 Gefle IF 3 - 0 Valbo FF
2019-03-16 14:00:00 Lillestrom 2 - 0 Ham-Kam
2019-03-16 14:00:00 Utsiktens BK 2 - 3 GAIS Goteborg
2019-03-16 14:30:00 Jonkopings Sodra 2 - 1 Carlstad United BK
2019-03-16 14:30:00 MuSa 1 - 2 Kaarinan Pojat
2019-03-16 15:30:00 Dinamo Brest 0 - 0 Kristiansund BK
2019-03-16 15:30:00 HJK Helsinki 2 - 1 KuPs
2019-03-16 23:00:00 Bahamas 6 - 1 Turks Caicos Islands
Chinese Football Association Jia League
2019-03-16 07:30:00 Guizhou Hengfeng Zhicheng 2 - 1 Changchun Yatai
2019-03-16 07:30:00 Meizhou Hakka 4 - 0 Xinjiang Tianshan Leopard
2019-03-16 07:30:00 Shaanxi Chang an Athletic FC 3 - 0 Qingdao Huanghai F.C.
2019-03-16 11:30:00 Shijiazhuang YongChang FC 3 - 0 Inner Mongolia Zhongyou
2019-03-16 11:35:00 Nantong Zhiyun 1 - 2 Liaoning FC
Sweden Cupen
2019-03-16 17:15:00 Djurgardens 2 - 2 Hacken
England FA Cup
2019-03-16 12:15:00 Watford 2 - 1 Crystal Palace
2019-03-16 17:20:00 Swansea City 2 - 3 Manchester City
2019-03-16 19:55:00 Wolves 2 - 1 Manchester United
Israel Premier League
2019-03-16 14:00:00 Maccabi Tel Aviv 2 - 0 Hapoel Hadera
2019-03-16 15:59:00 Hapoel Raanana 2 - 2 Hapoel Bnei Sakhnin FC
2019-03-16 16:15:00 Hapoel Tel Aviv 5 - 1 Ashdod MS
2019-03-16 18:30:00 Maccabi Haifa 0 - 2 Bnei Yehuda Tel Aviv
Ukrainian Premier League
2019-03-16 12:00:00 Chernomorets Odessa 0 - 3 PFC Oleksandria
2019-03-16 15:00:00 Zorya 0 - 1 FC Shakhtar Donetsk
Slovenia 2.Liga
2019-03-16 12:00:00 NK Bilje 0 - 2 ASK Bravo Publikum
2019-03-16 14:00:00 NK Rogaska 1 - 1 Ankaran Hrvatini Mas Tech
2019-03-16 14:00:00 NK Brezice 1 - 0 NK Fuzinar
2019-03-16 14:00:00 Krka 2 - 2 Brda
2019-03-16 14:00:00 Roltek Dob 0 - 1 Drava
2019-03-16 14:00:00 MNK FC Ljubljana 1 - 1 Jadran Dekani
2019-03-16 14:00:00 Radomlje 0 - 3 Tabor Sezana
Swiss Challenge League
2019-03-16 15:59:00 FC Rapperswil-Jona 1 - 2 Servette
2019-03-16 16:30:00 Schaffhausen 0 - 2 Lausanne Sports
Romania Liga I
2019-03-16 11:00:00 Dunarea Calarasi 1 - 2 CSM Studentesc Iasi
2019-03-16 18:30:00 FC Viitorul Constanta 0 - 1 CFR Cluj
Serbian Superliga
2019-03-16 14:00:00 Zemun 0 - 1 Radnicki Nis
2019-03-16 14:00:00 Partizan Belgrade 1 - 3 FK Spartak Zlatibor Voda
2019-03-16 15:00:00 Radnik Surdulica 1 - 0 FK Napredak Krusevac
2019-03-16 17:00:00 Macva Sabac 2 - 1 Proleter
Turkey 2 Ligi A
2019-03-16 10:30:00 Umraniyespor 1 - 2 Gaziantep Buyuksehir Belediyesi
2019-03-16 10:30:00 Elazigspor 0 - 2 Adana Demirspor
2019-03-16 13:00:00 Giresunspor 0 - 0 Istanbulspor
2019-03-16 13:00:00 Osmanlispor FC 1 - 3 Hatayspor
Bulgaria Premier League
2019-03-16 11:00:00 Vereya 3 - 4 Levski Sofia
2019-03-16 13:15:00 Ludogorets Razgrad 6 - 0 Septemvri Simitli
2019-03-16 15:45:00 CSKA Sofia 2 - 0 Beroe Stara Zagora
Slovak Super Liga
2019-03-16 14:30:00 SKF Sered 1 - 4 Slovan Bratislava
2019-03-16 15:59:00 Sport Podbrezova 1 - 1 Nitra
2019-03-16 15:59:00 Trencin 0 - 1 Spartak Trnava
2019-03-16 15:59:00 Zlate Moravce 3 - 2 FK Senica
2019-03-16 15:59:00 MSK Zilina 4 - 0 Michalovce
Croatia 1.Division
2019-03-16 14:00:00 NK Lokomotiva Zagreb 3 - 1 Slaven Koprivnica
2019-03-16 16:30:00 Hajduk Split 3 - 0 Rudes
Welsh Premier League
2019-03-16 15:59:00 Barry Town AFC 0 - 2 Bala Town
Hungary Borsodi Liga
2019-03-16 15:59:00 Ferencvarosi TC 2 - 0 Szombathelyi Haladas
2019-03-16 15:59:00 Budapest Honved 3 - 0 Paksi SE Honlapja
2019-03-16 15:59:00 Videoton Puskas Akademia 3 - 2 MTK Hungaria
2019-03-16 15:59:00 Ujpesti 1 - 0 Varda SE
2019-03-16 15:59:00 Fehervar Videoton 1 - 0 Mezokovesd Zsory
2019-03-16 18:30:00 Debrecin VSC 1 - 0 Diosgyor VTK
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-03-16 13:00:00 Banik Ostrava 1 - 1 Mlada Boleslav
2019-03-16 14:00:00 Slovan Liberec 1 - 0 Tescoma Zlin
2019-03-16 14:00:00 Synot Slovacko 0 - 0 Baumit Jablonec
2019-03-16 16:30:00 Sparta Praha 2 - 1 Sigma Olomouc
Belgian Second Division
2019-03-16 15:00:00 Mechelen 2 - 1 KFCO Wilrijk
Primera Division de Mexico
2019-03-16 01:00:00 Monarcas Morelia 1 - 1 Lobos BUAP
2019-03-16 03:00:00 Puebla 1 - 0 Pumas U.N.A.M.
2019-03-16 23:00:00 CDSyC Cruz Azul 4 - 1 Pachuca
Italy C1A
2019-03-16 13:30:00 Alessandria 0 - 0 ACD Virtus Entella
2019-03-16 13:30:00 Carrarese 3 - 0 Arezzo
2019-03-16 13:30:00 Pro Vercelli 4 - 0 Arzachena
2019-03-16 13:30:00 Olbia 0 - 1 Pisa
2019-03-16 13:30:00 Novara 1 - 3 Cuneo
2019-03-16 15:30:00 ASD Albissola 1 - 1 Gozzano
2019-03-16 15:30:00 Robur Siena S.S.D. 1 - 0 Lucchese
2019-03-16 17:30:00 Piacenza 1 - 0 Pistoiese
2019-03-16 19:30:00 Renate AC 0 - 1 Albinoleffe
2019-03-16 19:30:00 Pontedera 1 - 0 JuventusU23
England Conference
2019-03-16 15:00:00 Aldershot Town 0 - 1 Salford City
2019-03-16 15:00:00 Barnet 0 - 0 Hartlepool United
2019-03-16 15:00:00 Dover Athletic 2 - 1 Halifax Town
2019-03-16 15:00:00 Eastleigh 0 - 1 Barrow
2019-03-16 15:00:00 Ebbsfleet United 3 - 2 Boreham Wood
2019-03-16 15:00:00 Harrogate Town 1 - 0 Maidenhead United
2019-03-16 15:00:00 Havant Waterlooville 1 - 2 Chesterfield
2019-03-16 15:00:00 Solihull Moors 2 - 1 Braintree Town
2019-03-16 15:00:00 Sutton United 4 - 2 Gateshead
2019-03-16 15:00:00 Wrexham 1 - 0 Maidstone United
Scottish Championship
2019-03-16 15:00:00 Falkirk 1 - 1 Partick Thistle
Scottish Division One
2019-03-16 15:00:00 Arbroath 2 - 1 East Fife
2019-03-16 15:00:00 Forfar Athletic 2 - 1 Raith Rovers
2019-03-16 15:00:00 Stenhousemuir 0 - 1 Stranraer
Scottish Division Two
2019-03-16 15:00:00 Queen's Park 4 - 1 Elgin City
2019-03-16 15:00:00 Annan Athletic 3 - 1 Edinburgh City
2019-03-16 15:00:00 Clyde 3 - 1 Stirling Albion
Portugal Segunda Liga
2019-03-16 11:00:00 Academica Coimbra 1 - 0 Sporting Braga II
2019-03-16 15:00:00 SL Benfica B 2 - 1 Penafiel
2019-03-16 15:00:00 CD Mafra 2 - 2 Viseu
2019-03-16 15:00:00 Leixoes 1 - 0 FC Arouca
Cyprus 1 Division
2019-03-16 15:00:00 Nea Salamis 1 - 0 AEK Larnaca
2019-03-16 15:59:00 Omonia Nicosia FC 3 - 1 AEL Limassol
Northern Ireland Premier League
2019-03-16 15:00:00 Ballymena United 0 - 2 Glentoran FC
2019-03-16 15:00:00 Ards FC 0 - 1 Warrenpoint Town
2019-03-16 15:00:00 Crusaders 2 - 0 Cliftonville
2019-03-16 15:00:00 Linfield FC 2 - 0 Institute FC
2019-03-16 15:00:00 Glenavon Lurgan 1 - 0 Dungannon Swifts
Greece National B
2019-03-16 13:00:00 Kissamikos 1 - 0 Kerkyra
2019-03-16 13:30:00 Trikala 1 - 0 Platanias FC
England FA Vase
2019-03-16 15:00:00 AFC Fylde 0 - 0 Stockport County
2019-03-16 15:00:00 Leyton Orient 1 - 0 AFC Telford United
Brazil Campeonato Paulista
2019-03-16 19:30:00 Sao Paulo 0 - 1 Palmeiras
2019-03-16 22:00:00 Ponte Preta 3 - 0 Guarani SP
Brazil Campeonato Carioca
2019-03-16 19:30:00 Resende-RJ 0 - 2 Madureira
2019-03-16 22:00:00 Flamengo 0 - 0 Volta Redonda
Singapore League
2019-03-16 09:30:00 Hougang United FC 5 - 1 Singapore Warriors
2019-03-16 09:30:00 Geylang United FC 0 - 1 Tampines Rovers FC
Lithuania - 1.Division
2019-03-16 13:00:00 Stumbras 2 - 0 Atlantas Klaipeda
2019-03-16 15:00:00 Suduva 1 - 0 Kauno Zalgiris
Poland Liga 2
2019-03-16 15:00:00 OKS Stomil Olsztyn 2 - 1 Wigry Suwalki
2019-03-16 15:59:00 LKS Lodz 3 - 0 Warta Poznan
2019-03-16 15:59:00 GKS Jastrzebie 1 - 2 GKS Katowice
2019-03-16 15:59:00 Sandecja Nowy Sacz 0 - 1 Garbarnia Krakow
2019-03-16 16:05:00 Chojniczanka Chojnice 1 - 2 Chrobry Glogow
2019-03-16 17:00:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 3 - 1 Bytovia Bytow
Finland Suomen Cup
2019-03-16 12:30:00 Haka 0 - 1 RoPS Rovaniemi
2019-03-16 13:00:00 KTP Kotka 0 - 2 Ilves Tampere
2019-03-16 13:30:00 AC Oulu 0 - 1 Honka Espoo
2019-03-16 14:00:00 TPV 0 - 2 IFK Mariehamn
2019-03-16 14:00:00 Kiisto Vaasa 0 - 5 Lahti
Russian National Football League
2019-03-16 10:00:00 Tyumen 1 - 1 Chertanovo Moscow
2019-03-16 12:00:00 FK Krasnodar II 0 - 2 FK Sochi
2019-03-16 15:00:00 Baltika Kaliningrad 2 - 0 Spartak Moscow II
Primera Division de Uruguay
2019-03-16 19:30:00 Boston River 1 - 3 Centro Atletico Fenix
2019-03-16 19:30:00 Danubio FC 2 - 0 Nacional Montevideo
2019-03-16 19:30:00 Liverpool URU 6 - 2 Defensor Sporting Montevideo
2019-03-16 22:30:00 Cerro Largo 4 - 1 Cerro Montevideo
Peru Primera Division
2019-03-16 01:00:00 Sport Boys 0 - 0 Academia Deportiva Cantolao
2019-03-16 20:30:00 Deportivo Union Comercio 0 - 0 Dep.San Martin
2019-03-16 22:45:00 Sport Huancayo 2 - 2 Inti Gas Deportes
Slovenia 1.Liga
2019-03-16 13:45:00 NK Publikum Celje 4 - 0 Triglav Gorenjska
2019-03-16 15:59:00 NK Mura 05 5 - 0 Krsko Posavlje
2019-03-16 19:30:00 NK Olimpija Ljubljana 0 - 0 Maribor
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-03-16 20:15:00 Dep.Independiente Medellin 2 - 2 Atletico Nacional Medellin
2019-03-16 22:00:00 Deportivo Cali 0 - 1 America de Cali
2019-03-16 22:30:00 La Equidad 2 - 2 Patriotas FC
Australia A-League
2019-03-16 06:35:00 Newcastle Jets 2 - 3 Central Coast Mariners
2019-03-16 08:50:00 Melbourne Victory 2 - 1 Brisbane Roar
Persian Gulf Pro League
2019-03-16 13:00:00 Sepidrood Rasht 1 - 3 Persepolis
2019-03-16 15:30:00 Esteghlal Tehran 1 - 0 Nassaji Mazandaran
J-League Division 2
2019-03-16 05:00:00 Tokyo Verdy 2 - 3 Tochigi SC
2019-03-16 05:00:00 Yokohama FC 1 - 2 Albirex Niigata
2019-03-16 09:00:00 FC Ryukyu 2 - 1 Tokushima Vortis
Czech Republic 2.Liga
2019-03-16 09:15:00 Chrudim 1 - 1 Pardubice
2019-03-16 09:15:00 Trinec 1 - 1 SC Znojmo
2019-03-16 14:00:00 Vysocina jihlava 1 - 0 FK Banik Sokolov
Saudi Professional League
2019-03-16 13:00:00 Al-Hazm 0 - 3 Al Ittihad(KSA)
2019-03-16 17:30:00 Al Wehda Mecca 0 - 4 Al-Nasr(KSA)
England Conference North Division
2019-03-16 15:00:00 Boston United 0 - 2 Chorley FC
2019-03-16 15:00:00 Kidderminster Harriers 2 - 1 Spennymoor Town
2019-03-16 15:00:00 Leamington 1 - 0 Southport FC
England Conference South Division
2019-03-16 15:00:00 Bath City 1 - 1 Wealdstone FC
2019-03-16 15:00:00 Chelmsford City 2 - 2 Weston Super Mare
2019-03-16 15:00:00 Chippenham Town 0 - 0 St Albans City
2019-03-16 15:00:00 Dulwich Hamlet 3 - 2 Truro City
2019-03-16 15:00:00 East Thurrock United 0 - 1 Oxford City
2019-03-16 15:00:00 Gloucester City 1 - 1 Hemel Hempstead Town
2019-03-16 15:00:00 Hampton Richmond Borough 1 - 4 Concord Rangers
2019-03-16 15:00:00 Hungerford Town 2 - 0 Eastbourne Borough
2019-03-16 15:00:00 Slough Town 2 - 1 Billericay Town
2019-03-16 15:00:00 Torquay United 2 - 0 Dartford
2019-03-16 15:00:00 Welling United 3 - 3 Woking
Egyptian Premier League
2019-03-16 15:59:00 EL Masry 4 - 2 Smouha SC
South Africa Premier Soccer League
2019-03-16 13:30:00 Free State Stars 4 - 1 AmaZulu
Hong Kong Premier League
2019-03-16 06:30:00 Guangzhou R F U19 2 - 3 Kitchee
2019-03-16 06:30:00 Southern District 1 - 0 Hong Kong Sapling
2019-03-16 09:30:00 Sun Pegasus 1 - 2 Wofoo Tai Po
Qatar League
2019-03-16 14:00:00 Al-Sailiya 0 - 2 Al-Sadd
2019-03-16 16:25:00 Umm Salal 1 - 3 Al Duhail
Botola Pro 1
2019-03-16 14:00:00 Chabab Rif Hoceima 1 - 1 Olympique de Safi
2019-03-16 18:00:00 Maghrib Association Tetouan 0 - 0 Union Touarga Sport Rabat
Kuwaiti Premier League
2019-03-16 14:10:00 Al-Qadsia SC 4 - 0 Al Fahaheel SC
New Zealand Football Championship
2019-03-16 03:00:00 Eastern Suburbs AFC 3 - 0 Southern United
Slovakia 2. Liga
2019-03-16 13:30:00 Poprad 1 - 0 MFK Skalica
2019-03-16 13:30:00 FC STK 1914 Samorin 2 - 1 FC Artmedia Petrzalka
2019-03-16 13:30:00 KFC Komarno 1 - 1 MFK Dubnica nad Vahom
2019-03-16 13:30:00 Inter Bratislava 2 - 3 Partizan Bardejov
Bosnia and Herzegovina Premier League
2019-03-16 14:00:00 Sloboda 0 - 1 NK Celik
2019-03-16 14:00:00 Mladost Doboj Kakanj 0 - 3 Radnik Bijeljina
Estonia Champions League
2019-03-16 11:00:00 FC Kuressaare 0 - 1 Levadia Tallinn
2019-03-16 11:00:00 Viljandi Tulevik 0 - 4 Tartu JK Maag Tammeka
2019-03-16 14:00:00 JK Tallinna Kalev 0 - 4 Trans Narva
Primera Division de Paraguay
2019-03-16 13:00:00 Deportivo Capiata 1 - 3 Sportivo Luqueno
2019-03-16 21:15:00 River Plate (PAR) 1 - 1 FC Nacional Asuncion
2019-03-16 23:15:00 Libertad 4 - 0 Deportivo Santani
Moldova Divizia Nationala
2019-03-16 13:00:00 Zimbru Chisinau 0 - 1 CS Petrocub
2019-03-16 15:00:00 Sheriff Tiraspol 1 - 0 Speranta Nisporeni
Primera Division de Chile
2019-03-16 21:00:00 Universidad de Concepcion 2 - 1 Universidad de Chile
2019-03-16 23:30:00 Audax Italiano 2 - 2 O.Higgins
Argentine Division 2
2019-03-16 20:05:00 CA Platense 3 - 0 Arsenal de Sarandi
Slovakia 2.Liga Play off
2019-03-16 14:00:00 Nove Mesto 2 - 2 SKM Puchov
VIC Premier League
2019-03-16 04:15:00 Avondale FC 3 - 1 Pascoe Vale SC
2019-03-16 07:00:00 Heidelberg United 2 - 0 Dandenong Thunder
2019-03-16 07:00:00 Altona Magic 2 - 1 Oakleigh Cannons
French Feminines D1
2019-03-16 13:30:00 FC Metz (w) 0 - 7 Montpellier (w)
2019-03-16 13:30:00 Fleury 91 Women's 0 - 0 Rodez Aveyron (w)
2019-03-16 13:30:00 Lille OSC Metropole Women's 3 - 3 Guingamp (w)
2019-03-16 13:30:00 Paris FC Women's 0 - 0 ASJ Soyaux (w)
2019-03-16 13:30:00 Bordeaux (w) 1 - 7 Lyon (w)
German Frauen Bundesliga
2019-03-16 13:05:00 SG Essen-Schonebeck (w) 4 - 3 FFC Frankfurt (w)
USL First Division
2019-03-16 19:00:00 Real Monarchs 0 - 0 El Paso Locomotive FC
2019-03-16 21:00:00 Reno 1868 FC 2 - 1 Austin Bold
2019-03-16 23:30:00 Tampa Bay Rowdies 2 - 0 Pittsburgh Riverhounds
2019-03-16 23:30:00 Charleston Battery 2 - 1 Hartford Athletic
2019-03-16 23:30:00 Bethlehem Steel 0 - 1 North Carolina
Korea National League
2019-03-16 06:00:00 Cheonan City 2 - 1 Mokpo City
2019-03-16 06:00:00 Changwon City 2 - 2 Daejeon Korail
2019-03-16 06:00:00 Gyeongju KHNP 0 - 0 Busan Transportation Corporation
2019-03-16 06:00:00 Gimhae City 1 - 2 Gangneung City
Sweden Woman
2019-03-16 11:00:00 Kopparbergs Goteborg (w) 1 - 1 Djurgardens (w)
2019-03-16 13:45:00 Pitea IF (w) 1 - 2 Kristianstads DFF (w)
Korean FA Cup
2019-03-16 04:00:00 Yeoju Sejong 0 - 2 Andong Science University
2019-03-16 05:00:00 Honam University 1 - 1 Pyeongtaek Citizen
2019-03-16 05:00:00 Gimhae University 1 - 2 Yeungnam University
2019-03-16 05:00:00 Paju Citizen FC 3 - 1 Gwangju University
2019-03-16 05:00:00 Mokpo Christian Hospital 1 - 6 Hwaseong FC
2019-03-16 05:00:00 Yong In University 3 - 1 SMC Engineering
2019-03-16 05:00:00 Seoul United 1 - 1 Soongsil University
2019-03-16 06:00:00 Chonju University 1 - 0 Catholic Kwandong University
2019-03-16 06:00:00 Incheon University 0 - 0 Kyunghee University
2019-03-16 06:00:00 Ulsan University 3 - 0 Yangpyeong
2019-03-16 06:00:00 Siheung City 0 - 1 Jeonju Citizen FC
2019-03-16 06:00:00 Dong-Eui University 2 - 3 Hanyang University
2019-03-16 07:00:00 Yonsei University 3 - 1 Dongguk University
2019-03-16 07:00:00 Chungju Citizen 5 - 0 FC Dong-woo
2019-03-16 10:00:00 Cheongju Jikji 3 - 0 Central University
Armenia Premier League
2019-03-16 10:00:00 FC Pyunik 1 - 0 FC Artsakh
Russia Youth Championship League
2019-03-16 05:00:00 FK Ural Youth 2 - 6 CSKA Moscow (R)
2019-03-16 08:30:00 Rubin Kazan (R) 2 - 1 FK Rostov Youth
2019-03-16 09:00:00 Spartak Moscow Youth 5 - 1 Zenit St.Petersburg Youth
National Premier Leagues Western Australia
2019-03-16 07:00:00 Balcatta FC 4 - 0 Rocking ham City
2019-03-16 07:00:00 Stirling Lions 0 - 2 Armadale SC
2019-03-16 07:00:00 Sorrento F.C. 2 - 3 Cockburn City
2019-03-16 07:00:00 Perth SC 2 - 2 ECU Joondalup
2019-03-16 11:00:00 Floreat Athena 2 - 1 Perth Glory (Youth)
Costa Rica Primera Division
2019-03-16 22:00:00 Universidad de Costa Rica 2 - 1 AD Grecia
German Junioren Bundesliga Cup
2019-03-16 10:00:00 RB LeipzigU19 1 - 1 Borussia Dortmund U19
2019-03-16 11:00:00 VfB Stuttgart U19 4 - 0 SC Freiburg U19
Georgia Primera Division
2019-03-16 14:00:00 FC Metalurgi Rustavi 1 - 1 Chikhura Sachkhere
2019-03-16 15:59:00 Dinamo Batumi 1 - 0 Dila Gori
Liga Nacional de Guatemala
2019-03-16 02:00:00 Petapa 0 - 3 Antigua GFC
2019-03-16 19:00:00 CD Puerto de Iztapa 1 - 0 Siquinala FC
2019-03-16 21:00:00 CSD Municipal 1 - 1 Coban Imperial
Futsal Spain Division De Honor
2019-03-16 12:15:00 Levante Futsal 4 - 3 Peinsa F.S. Cartagena Futsal
2019-03-16 15:59:00 Peniscola Futsal 1 - 6 EiPozo Murcia Turistica Futsal
2019-03-16 16:30:00 Inter Movistar Futsal 6 - 1 Antequera Futsal
2019-03-16 16:30:00 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal 6 - 2 Catgas Energia Futsal
2019-03-16 16:30:00 Caja Segovia Indoor Soccer 2 - 4 Palma Futsal
2019-03-16 19:00:00 Vaidepenas Futsal 3 - 6 Xota Navarra Futsal
Bolivia Primera Division
2019-03-16 19:00:00 Always Ready 1 - 2 The Strongest
Primera Division de Ecuador
2019-03-16 20:00:00 Olmedo Riobamba 1 - 1 Guayaquil City
2019-03-16 22:15:00 Universidad Catolica 2 - 1 Delfin SC
Chile Primera B
2019-03-16 20:30:00 Melipilla 0 - 0 Rangers Talca
2019-03-16 20:45:00 Santiago Morning 0 - 0 Deportes Temuco
2019-03-16 21:00:00 San Luis Quillota 2 - 2 Santiago Wanderers
2019-03-16 21:00:00 Puerto Montt 1 - 0 Deportes La Serena
NSW Premier League
2019-03-16 07:30:00 Sutherland Sharks 0 - 1 Hake Ya Dong in Sydney City
2019-03-16 08:00:00 Marconi Stallions 1 - 2 Rockdale City Suns
Australia Victorian Premier League U20
2019-03-16 01:30:00 Avondale FC U20 0 - 1 Pascoe Vale SC U20
2019-03-16 05:00:00 Heidelberg United U20 3 - 1 Dandenong Thunder U20
2019-03-16 05:00:00 Altona Magic U20 1 - 1 Oakleigh Cannons U20
Belarus Cup
2019-03-16 11:00:00 FK Lokomotiv Gomel 1 - 2 FK Vitebsk
Chinese Football Association Yi League
2019-03-16 07:00:00 Nanjing sand leaves 1 - 0 Chengdu Xingcheng
2019-03-16 07:00:00 Hunan Billows 2 - 4 Sichuan Jiuniu
2019-03-16 07:00:00 Qingdao Zhongneng 0 - 2 Yinchuan Helanshan
2019-03-16 07:00:00 Fujian Tianxin 1 - 0 Shenzhen Pengcheng
2019-03-16 07:00:00 Baoding Rongda FC 2 - 1 DXCD FC
2019-03-16 07:00:00 Bei Li Gong 1 - 1 Jiangsu Yancheng
2019-03-16 07:30:00 Kunshan FC 0 - 2 Jiangxi Liansheng
2019-03-16 07:30:00 Wuhan three town 2 - 1 Wuhan Chufengheli FC
2019-03-16 07:30:00 Yunnan Kunlu 1 - 1 Zhejiang Yiwu
2019-03-16 08:00:00 Zibo Sunday 2 - 0 Qingdao Red Lions
2019-03-16 11:30:00 Suzhou Dongwu 2 - 0 Lhasa Chengtou
German 3.Liga
2019-03-16 13:00:00 Vfr Aalen 1 - 1 Zwickau
2019-03-16 13:00:00 Sportfreunde Lotte 0 - 2 Kaiserslautern
2019-03-16 13:00:00 Unterhaching 0 - 0 SG Sonnenhof Grossaspach
2019-03-16 13:00:00 VfL Osnabruck 3 - 1 Carl Zeiss Jena
2019-03-16 13:00:00 SV Wehen Wiesbaden 2 - 0 Preuben Munster
2019-03-16 13:00:00 Wurzburger Kickers 2 - 1 TSV 1860 Munchen
Thai Premier League
2019-03-16 10:45:00 Chiangmai FC 2 - 1 Ratchaburi FC
2019-03-16 11:00:00 Suphanburi FC 3 - 0 Chonburi Shark FC
2019-03-16 12:00:00 Chiangrai United 2 - 3 Muang Thong United
2019-03-16 13:00:00 Nakhon Ratchasima 0 - 0 Trat FC
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2019-03-16 09:15:00 Benesov 4 - 3 FC Pisek
2019-03-16 09:15:00 Loko Vltavin 2 - 1 Litomerice
2019-03-16 09:15:00 SK Prevysov 1 - 2 Jiskra Usti nad Orlici
2019-03-16 09:15:00 Odra Petrkovice 2 - 0 Sardice
2019-03-16 09:15:00 Otrokovice 3 - 3 Lisen
2019-03-16 09:30:00 FK Kraluv Dvur 2 - 5 Vysehrad
2019-03-16 14:00:00 Domazlice 2 - 2 Zivanice
2019-03-16 14:00:00 Slovan Velvary 2 - 2 Stechovice
2019-03-16 14:00:00 Dolni Benesov 0 - 1 Uhersky Brod
2019-03-16 14:00:00 Hlucin 4 - 0 Valasske Mezirici
2019-03-16 14:00:00 Vyskov 3 - 0 Spartak Hulin
Denmark Womans League
2019-03-16 11:30:00 Skovlunde IF (w) 1 - 1 VSK Aarhus(w)
2019-03-16 12:00:00 Brondby IF (w) 3 - 1 Thisted FC (w)
2019-03-16 12:00:00 Kolding B (w) 1 - 1 Fortuna Hjorring (w)
Uzbek League
2019-03-16 13:00:00 Pakhtakor 3 - 1 Lokomotiv Tashkent
Iceland League Cup
2019-03-16 11:30:00 Grotta Seltjarnarnes 1 - 1 Keflavik
2019-03-16 12:00:00 Vikingur Olafsvik 0 - 1 Fylkir
2019-03-16 12:15:00 Breidablik 1 - 2 Hafnarfjordur
2019-03-16 14:00:00 UMF Njardvik 1 - 2 IBV Vestmannaeyjar
2019-03-16 15:15:00 Fram Reykjavik 6 - 3 HK Kopavogs
2019-03-16 15:59:00 Haukar Hafnarfjordur 1 - 3 Vikingur Reykjavik
2019-03-16 18:15:00 Thor Akureyri 1 - 3 Grindavik
2019-03-16 20:15:00 Magni 1 - 4 Akranes
Australia Brisbane Premier League
2019-03-16 07:00:00 Taringa Rovers 1 - 3 Toowong
2019-03-16 08:00:00 Albany Creek 4 - 0 Acacia Ridge
2019-03-16 08:15:00 The Gap BPL 1 - 5 Grange Thistle SC
2019-03-16 09:00:00 North Pine United 0 - 1 University of Queensland
Israel B League
2019-03-16 19:00:00 AS Nordia Jerusalem 4 - 1 Hapoel Mahane Yehuda
Czech Republic U19 League
2019-03-16 09:30:00 Tescoma Zlin U19 1 - 0 Brno U19
2019-03-16 09:30:00 Marila Pribram U19 4 - 0 Slavia Praha U19
2019-03-16 10:00:00 Banik Ostrava U19 4 - 3 Slovacko U19
2019-03-16 10:00:00 Dynamo Ceske Budejovice U19 1 - 0 Sparta Praha U19
2019-03-16 11:00:00 Sigma Olomouc U19 1 - 0 Mlada Boleslav U19
2019-03-16 12:00:00 Vysocina Jihlava U19 3 - 3 Viktoria Plzen U19
2019-03-16 13:00:00 MFK Karvina U19 0 - 1 Hradec Kralove U19
Denmark Youth U19
2019-03-16 12:00:00 Silkeborg U19 3 - 1 Sonderjyske U19
Mexico Primera Divison A
2019-03-16 01:00:00 Cafetaleros de Tapachula 2 - 2 Atletico San Luis
2019-03-16 01:00:00 CF Atlante 1 - 2 Celaya FC
2019-03-16 03:00:00 Leones Univ Guadalajara 1 - 0 Tampico Madero
Hungary U19 A League
2019-03-16 09:00:00 Gyori ETO U19 1 - 3 Illes Akademia Haladas U19
2019-03-16 11:00:00 Budapest Honved U19 2 - 1 Debrecin VSC U19
South Africa First League
2019-03-16 13:30:00 TS Sporting 2 - 0 Witbank Spurs
2019-03-16 13:30:00 Tshakhuma TM 3 - 2 Stellenbosch FC
2019-03-16 13:30:00 Maccabi FC 1 - 0 TS Galaxy
2019-03-16 13:30:00 Royal Eagles 3 - 2 Mbombela United
Argentina Prim C Metropolitana
2019-03-16 16:15:00 Defensores Unidos 1 - 1 Uhl Que Sa
Ukraine U21 Liga
2019-03-16 10:00:00 Desna Chernihiv U21 6 - 1 Lviv U21
2019-03-16 12:00:00 Karpaty U21 0 - 2 FC Mariupol U21
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-03-16 11:00:00 UD Paterna 2 - 0 Torre Levante
2019-03-16 11:00:00 CE Felanitx 2 - 3 Santa Catalina Atletico
2019-03-16 12:00:00 Lanzarote 1 - 0 Tenisca
2019-03-16 12:30:00 Union Viera 2 - 0 CD Buzanada
2019-03-16 15:00:00 CE Mercadal 2 - 1 CD Manacor
2019-03-16 15:30:00 Beti Kozkor KE 1 - 0 Osasuna B
2019-03-16 15:30:00 CD Baztan 3 - 0 Avance Ezcabarte
2019-03-16 15:30:00 CD Beti Onak 1 - 3 MRA Navarra
2019-03-16 15:30:00 AD San Juan 0 - 2 Pena Sport
2019-03-16 15:30:00 UD Poblense 6 - 0 CE Esporles
2019-03-16 15:30:00 Atzeneta UE 1 - 1 CD Olimpic Xativa
2019-03-16 15:30:00 CF Reus Deportiu II 3 - 3 FC Santboia
2019-03-16 15:30:00 Atletico Ibanes 1 - 2 La Solana
2019-03-16 15:30:00 UD Mutilve 1 - 0 CD Corellano
2019-03-16 15:30:00 UE Llagostera 3 - 0 Figueres
2019-03-16 15:30:00 Murcia B 2 - 0 CD Cieza
2019-03-16 15:30:00 UDC Txantrea KKE 2 - 0 CD Ardoi Draw
2019-03-16 15:45:00 Condal CF 2 - 1 CD Colunga
2019-03-16 15:45:00 La Hoya Lorca CF 2 - 1 NV Estudiantes de Murcia CF
2019-03-16 15:45:00 CD Berceo 0 - 0 Alfaro
2019-03-16 15:59:00 Las Palmas C 2 - 0 CD Union Sur Yaiza
2019-03-16 15:59:00 CD Guarnizo 1 - 2 CF Vimenor
2019-03-16 15:59:00 UD Santa Marta 0 - 3 G. Segoviana
2019-03-16 15:59:00 Cultural Leonesa B 0 - 0 La Baneza
2019-03-16 15:59:00 CD La Granja 2 - 0 CD Cristo Atletico
2019-03-16 15:59:00 SC Uxama 0 - 1 CD Cebrerena
2019-03-16 15:59:00 Atletico Astorga 4 - 0 CA Bembibre
2019-03-16 15:59:00 Ribamontan Al Mar CF 1 - 1 Solares Medio Cudeyo
2019-03-16 15:59:00 Alesves 0 - 1 CD Huarte
2019-03-16 15:59:00 CD Guadalajara 1 - 0 CD Marchamalo
2019-03-16 15:59:00 UC Ceares 1 - 1 Club Siero
2019-03-16 15:59:00 U.M. Escobedo 8 - 1 FC Rinconeda Polanco
2019-03-16 15:59:00 Atletico Pulpileno 0 - 0 Yeclano Deportivo
2019-03-16 15:59:00 UD Los Garres 2 - 2 SFC Minerva
2019-03-16 16:15:00 Burgos Promesas 2 - 0 Tuoer De Cilliers
2019-03-16 16:30:00 Mazarron CF 1 - 2 Lorca Deportiva FC
2019-03-16 16:30:00 Santanyi 0 - 1 SCR Pena Deportiva
2019-03-16 16:30:00 Panaderia Pulido 1 - 1 CD Santa Ursula
2019-03-16 17:00:00 Velarde 4 - 3 Samanod
2019-03-16 17:00:00 SD San Pedro 4 - 0 Ordizia KE
2019-03-16 17:00:00 Yague CF 2 - 2 Tudelano
2019-03-16 17:00:00 Porrino Industrial 1 - 0 UD Paiosaco
2019-03-16 17:00:00 Vilamarxant CF 4 - 0 Paiporta
2019-03-16 17:00:00 Arandina 2 - 0 Numancia B
2019-03-16 17:00:00 Santfeliuenc FC 1 - 2 UE Castelldefels
2019-03-16 17:00:00 Huercal 2 - 0 Olimpico de Totana
2019-03-16 17:15:00 Acero 1 - 1 Eldense
2019-03-16 17:30:00 Grama 2 - 1 CE Europa
2019-03-16 17:30:00 Villarrubia CF 2 - 1 Mora CF
2019-03-16 17:30:00 Aguilas CF 1 - 0 Mar Menor
2019-03-16 17:30:00 UD Gijon Industrial 0 - 2 Marino luanco
2019-03-16 17:30:00 Real Sociedad C 0 - 4 Sestao
2019-03-16 17:30:00 Muleno CF 0 - 3 La Union CF
2019-03-16 17:30:00 UD Ourense 0 - 2 Compostela
2019-03-16 17:30:00 SD Beasain 1 - 2 SD Deusto
2019-03-16 17:45:00 LHospitalet 2 - 3 FC Vilafranca
2019-03-16 18:00:00 Pobla De Mafumet CF 1 - 1 Sant Andreu
2019-03-16 18:00:00 SD Revilla 0 - 2 SD Laredo
2019-03-16 18:00:00 EC Granollers 1 - 1 FC Martinenc
2019-03-16 18:00:00 Atletico Union Guimar 1 - 2 Tenerife B
2019-03-16 19:00:00 Terrassa 0 - 1 AE Prat
2019-03-16 20:00:00 Ciudad de Murcia 0 - 0 UCAM Murcia CF B
BRA CGD
2019-03-16 19:00:00 Goiania 3 - 1 Goianesia GO
2019-03-16 19:00:00 Vila Nova 1 - 1 Itumbiara EC GO
2019-03-16 19:00:00 Gremio Anapolis 4 - 2 Aparecidense GO
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
2019-03-16 19:00:00 Metropolitano SC 3 - 1 Hercilio Luz SC
2019-03-16 21:00:00 Brusque FC 1 - 0 Marcilio Dias SC
Brazil Campeonato Gaucho
2019-03-16 21:10:00 Novo Hamburgo RS 1 - 1 Juventude
Mexico Youth U20
2019-03-16 15:00:00 CDSyC Cruz Azul U20 0 - 4 Pachuca U20
2019-03-16 17:15:00 Tigres UANL U20 2 - 2 Queretaro U20
2019-03-16 18:00:00 Chivas Guadalajara U20 2 - 0 Club America U20
2019-03-16 21:45:00 Club Tijuana U20 2 - 2 Monterrey U20
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
2019-03-16 19:00:00 Guarani MG 1 - 1 Tombense
2019-03-16 19:00:00 Tupi Juiz de Fora MG 0 - 3 Cruzeiro (MG)
2019-03-16 19:00:00 Villa Nova-MG 1 - 0 Uniao Recreativa dos Trabalhadores MG/URT
2019-03-16 20:00:00 CA Patrocinense 1 - 2 Boa Esporte Clube
BRA CP
2019-03-16 22:00:00 America FC Natal RN 2 - 0 CE Forca e Luz RN
Malta First Division League
2019-03-16 13:00:00 Santa Lucia 2 - 3 Mqabba FC
2019-03-16 13:00:00 Lija Athletic 1 - 1 Vittoriosa Stars
2019-03-16 15:15:00 Marsa 0 - 5 Swieqi United
2019-03-16 15:15:00 Qrendi 0 - 2 Gudja United
FFSA Premier League
2019-03-16 04:30:00 Campbelltown City SC 5 - 1 Adelaide Panthers
2019-03-16 04:30:00 Croydon Kings 1 - 1 Adelaide Olympic
2019-03-16 06:30:00 Adelaide Comets FC 1 - 4 Metrostars SC
2019-03-16 07:30:00 Adelaide United FC (Youth) 4 - 2 West Adelaide SC
SVK U19 A
2019-03-16 10:00:00 MSK Zilina U19 4 - 4 DAC Dunajska Streda U19
2019-03-16 10:00:00 Slovan Bratislava U19 3 - 1 MFK Zemplin Michalovce U19
2019-03-16 10:00:00 SCP RuzomberokU19 2 - 3 FC Nitra U19
Estonia Esi Liiga
2019-03-16 11:00:00 Vaprus Parnu 1 - 0 Kohtla-Jarve JK Jarve
2019-03-16 17:00:00 JK Welco Elekter 2 - 4 Tallinna JK Legion
Thai Division 1 League
2019-03-16 10:45:00 Thailand Honda FC 2 - 1 Air Force Central
2019-03-16 11:00:00 Customs Department FC 1 - 1 Samut Sakhon
2019-03-16 12:00:00 BEC Tero Sasana 2 - 1 Bangkok Glass
2019-03-16 13:00:00 Nong Bua Lamphu 1 - 1 JL Angmai Lian Zhi
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2019-03-16 19:00:00 Botafogo PB 2 - 0 Altos/PI
QLD Premier League
2019-03-16 08:00:00 Brisbane Olympic United FC 1 - 5 Peninsula Power
2019-03-16 08:30:00 Brisbane City 2 - 3 Eastern Suburbs Brisbane
2019-03-16 09:00:00 Gold Coast Knights 1 - 1 Gold Coast United
2019-03-16 09:00:00 Magpies Crusaders 5 - 1 Sunshine Coast FC
2019-03-16 09:00:00 Western Pride 1 - 0 Redlands United FC
Latvia Division 2
2019-03-16 13:00:00 FK Spartaks 2 - 3 Rigas Futbola skola
2019-03-16 15:00:00 Jelgava 2 - 1 FK Ventspils
FFSA PL
2019-03-16 04:30:00 Salisbury United 1 - 2 West Bay
2019-03-16 04:30:00 Cumberland United FC 2 - 2 Adelaide Victory
2019-03-16 04:50:00 Noarlunga United 2 - 2 Playford City Patriots
2019-03-16 08:30:00 Seaford Rangers 3 - 2 Western Strikers SC
2019-03-16 09:30:00 Fulham United FC 0 - 2 Sturt Lions
Victorian State League Division 1
2019-03-16 04:00:00 Moreland City 0 - 4 Werribee City
2019-03-16 04:00:00 Whittlesea Ranges 2 - 4 Melbourne Victory FC (Youth)
2019-03-16 04:05:00 Whittlesea Zebras 3 - 0 Ballarat Red Devils
2019-03-16 05:00:00 Manningham United Blues 2 - 0 Northcote City
2019-03-16 06:00:00 Box Hill United SC 2 - 1 Melbourne Heart (Youth)
2019-03-16 06:00:00 Springvale White Eagles 1 - 3 Langwarrin
2019-03-16 06:05:00 North Geelong Warriors 4 - 2 Geelong Sc
2019-03-16 08:00:00 Goulburn Valley Suns 2 - 3 Eastern Lions SC
Georgia Division
2019-03-16 10:00:00 Samtredia 0 - 0 FC Shevardeni
2019-03-16 11:00:00 Fc Norchi Dinamoeli Tbilisi 1 - 2 Shukura Kobuleti
Estonia Teine Liiga
2019-03-16 11:00:00 Nomme JK Kalju II 0 - 1 Voru JK
2019-03-16 11:00:00 Paide Linnameeskond B 0 - 6 FC Nomme United
POL WD1
2019-03-16 10:00:00 Czarni Sosnowiec (w) 5 - 0 AZS Wroclaw (w)
2019-03-16 10:00:00 TS Mitech Zywiec (w) 1 - 6 GKS Gornik Leczna (w)
2019-03-16 10:00:00 AZS UJ Krakow (w) 2 - 3 KKPK Medyk Konin (w)
2019-03-16 14:00:00 Polonia Pozna Women's 0 - 4 MKS Olimpia Szczecin (w)
2019-03-16 14:30:00 GKS Katowice Women 2 - 1 UKS Lodz (w)
Colombia Copa Premier
2019-03-16 19:30:00 Fortaleza F.C 3 - 1 Universitario de Popayan
2019-03-16 20:00:00 Barranquilla FC 2 - 0 Real Santander
2019-03-16 20:00:00 Atletico FC 1 - 1 Valledupar FC
Spanish Ladies Premier League
2019-03-16 13:00:00 Real Betis (W) 3 - 0 Fundacion Albacete (W)
Italian Women Division 1
2019-03-16 13:30:00 Bari (w) 1 - 3 Juventus (w)
2019-03-16 14:00:00 Fiorentina (w) 3 - 0 AGSM Verona (w)
2019-03-16 14:00:00 Mozzanica (w) 4 - 0 Orobica (w)
2019-03-16 14:00:00 Fimauto Valpolicella (w) 0 - 5 Res Roma (w)
2019-03-16 14:00:00 Sassuolo (w) 1 - 1 Tavagnacco (w)
Bulgaria B PFG
2019-03-16 13:30:00 PFC Nesebar 0 - 0 Botev Galabovo
2019-03-16 13:30:00 PFK Montana 1 - 2 FC Dobrudzha
2019-03-16 13:30:00 Lokomotiv Sofia 1 - 1 Chernomorets Pomorie
2019-03-16 13:30:00 Chernomorets Balchik 1 - 3 Tsarsko Selo
2019-03-16 13:30:00 Litex Lovech 2 - 0 Strumska Slava
K League Challenge League
2019-03-16 04:00:00 Ansan Mugunghwa FC 3 - 2 Bucheon FC 1995
2019-03-16 06:00:00 Suwon City 2 - 1 Ansan Greeners FC
J-League Division 3
2019-03-16 04:00:00 Fujieda MYFC 1 - 0 Roasso Kumamoto
2019-03-16 05:00:00 FC Tokyo U23 0 - 1 Grulla Morioka
2019-03-16 05:00:00 Cerezo Osaka U23 1 - 0 Yokohama SCC
Poland Division 2
2019-03-16 13:00:00 KS Energetyk ROW 1 - 0 Stargard Szczecinski
2019-03-16 14:00:00 Resovia Rzeszow 1 - 1 Widzew lodz
2019-03-16 14:00:00 Stal Stalowa Wola 1 - 0 Siarka Tarnobrzeg
2019-03-16 14:00:00 Rozwoj Katowice 1 - 1 Skra Czestochowa
2019-03-16 15:59:00 Olimpia Elblag 0 - 0 Ruch Chorzow
Hong Kong First Division League
2019-03-16 12:30:00 Hong Kong FC 6 - 0 Wong Tai Sin
Turkey U21 Ligi 1
2019-03-16 07:00:00 Yohm Niyeshibang U21 0 - 2 Gazisehir Gaziantep FK U21
2019-03-16 09:00:00 Giresunspor U21 1 - 2 Istanbulspor AS U21
2019-03-16 09:15:00 Osmanlispor FC U21 4 - 4 Hatayspor U21
Turkey U21 Super League
2019-03-16 08:00:00 Konyaspor U21 1 - 0 Rizespor U21
2019-03-16 09:00:00 Akhisar Bld.Geng U21 2 - 5 Kasimpasa U21
2019-03-16 09:00:00 Buyuksehir Belediye Erzurumspor U21 2 - 0 Trabzonspor U21
2019-03-16 09:00:00 Besiktas U21 0 - 0 Goztepe U21
2019-03-16 10:00:00 Antalyaspor U21 1 - 0 Alanyaspor U21
Women South Asian Games
2019-03-16 09:15:00 Nepal (w) 3 - 0 Bangladesh (w)
Brazil Campeonato Paulista B
2019-03-16 18:00:00 Santo Andre 2 - 2 Atibaia
2019-03-16 18:00:00 Sao Bernardo 3 - 1 Ah so Santa SP
2019-03-16 20:00:00 Rio Claro 1 - 0 Portuguesa Desportos
2019-03-16 22:00:00 Sertaozinho 2 - 0 CA Votuporanguense SP
Senegal Premier League
2019-03-16 15:59:00 Union Sportive Goree 2 - 0 ASEC Ndiambour
Brazil Campeonato Paulista C
2019-03-16 18:00:00 Audax Sao Paulo 5 - 2 Olimpia SP
2019-03-16 18:00:00 Desportivo Brasil SP 1 - 0 Sao Carlos
2019-03-16 20:15:00 Capie Warrero 0 - 0 Primavera
Brazil Campeonato Paulista Youth
2019-03-16 13:00:00 Botafogo RJ (Youth) 4 - 1 America-RJ U20
Australia U20
2019-03-16 05:00:00 Inglewood United U20 2 - 4 Bayswater U20
2019-03-16 05:00:00 Sorrento F.C. U20 1 - 0 Cockburn City U20
2019-03-16 05:00:00 Balcatta U20 2 - 0 Rockingham City FC U20
2019-03-16 05:00:00 Stirling Lions U20 1 - 1 Armadale SC U20
2019-03-16 05:00:00 Pires U20 1 - 4 ECU Joondalup U20
2019-03-16 05:30:00 Sutherland Sharks U20 2 - 1 Hakoah Sydney City East U20
2019-03-16 09:00:00 FloreatAthena U20 0 - 4 Perth Glory FC U20
Spanish Segunda Division B
2019-03-16 15:00:00 SD Amorebieta 1 - 2 UD Logrones
2019-03-16 15:30:00 Real Valladol B 2 - 1 CD Artistico Navalcarnero
2019-03-16 15:59:00 CD Vitoria(SPA) 2 - 2 SD Gernika
2019-03-16 15:59:00 Sporting de Gijon B 1 - 2 Cultural de Durango
2019-03-16 15:59:00 Leioa 2 - 2 Real Oviedo B
2019-03-16 17:00:00 Barcelona B 0 - 1 RCD Espanyol B
2019-03-16 17:00:00 SD Ejea 0 - 1 UD Levante B
2019-03-16 17:30:00 Atletico Sanluqueno 3 - 1 FC Cartagena
2019-03-16 18:00:00 Ponferradina 1 - 0 Atletico de Madrid B
2019-03-16 18:05:00 Hercules 0 - 0 Lleida
Germany Youth U19 League
2019-03-16 11:00:00 Kaiserslautern U19 2 - 7 Hoffenheim U19
2019-03-16 12:00:00 VfL Bochum U19 3 - 0 Paderborn U19
2019-03-16 12:00:00 Monchengladbach U19 1 - 0 Rot-Weiss Essen U19
2019-03-16 12:00:00 Niendorfer TSV U19 1 - 7 Werder Bremen U19
2019-03-16 14:00:00 Alemannia Aachen U19 0 - 1 Fortuna Dusseldorf U19
Germany Regionalliga
2019-03-16 12:30:00 ETSV Weiche Flensburg 2 - 1 Holstein Kiel II
2019-03-16 12:30:00 VSG Altglienicke 0 - 0 BFC Viktoria 1889
2019-03-16 12:30:00 FSV Optik Rathenow 2 - 1 Rot-Weiss Erfurt
2019-03-16 13:00:00 VfB Eichstatt 5 - 0 Viktoria Aschaffenburg
2019-03-16 13:00:00 Greuther Furth (Youth) 0 - 3 TSV Buchbach
2019-03-16 13:00:00 SV Heimstetten 1 - 2 FC Memmingen
2019-03-16 13:00:00 Nurnberg (Youth) 4 - 2 FV Illertissen
2019-03-16 13:00:00 FC Pipinsried 3 - 2 SV Schalding Heining
2019-03-16 13:00:00 TSG Balingen 3 - 1 Eintracht Stadtallendorf
2019-03-16 13:00:00 SV Elversberg 1 - 0 TSG Hoffenheim (Youth)
2019-03-16 13:00:00 FC 08 Hombrug 1 - 0 Hessen Dreieich
2019-03-16 13:00:00 Astoria Walldorf 2 - 1 SSV Ulm 1846
2019-03-16 13:00:00 VfR Wormatia Worms 1 - 2 FSV Frankfurt
2019-03-16 13:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 2 - 2 Wattenscheid 09
2019-03-16 13:00:00 SV Rodinghausen 2 - 0 Viktoria koln
2019-03-16 13:00:00 Wiedenbruck 0 - 1 Rot-Weiss Oberhausen
2019-03-16 13:15:00 Schweinfurt 05 FC 1 - 0 TSV 1860 Rosenheim
Romania - Liga 2 Seria
2019-03-16 09:00:00 SCM Argesul Pitesti 0 - 0 FC Timisoara
2019-03-16 09:00:00 Juventus Bucuresti 1 - 1 Metaloglobus
2019-03-16 09:00:00 Farul Constanta 2 - 0 Pandurii Targu-Jiu
2019-03-16 09:00:00 Dacia Unirea Braila 1 - 0 CS Balotesti
2019-03-16 09:00:00 ACS Poli Timisoara 1 - 3 FC Clinceni
2019-03-16 09:00:00 FC UT Arad 0 - 3 Luceafarul Oradea
2019-03-16 13:00:00 CS Aerostar Bacau 1 - 2 Universitaea Cluj
Austrian 3.Liga
2019-03-16 13:00:00 Stadlau 0 - 1 SV Leobendorf
2019-03-16 14:00:00 SC Kalsdorf 0 - 2 Wolfsberger AC Amateure
Denmark - 2.Liga
2019-03-16 12:00:00 Skovshoved 1 - 1 Middelfart G og
2019-03-16 12:00:00 Tarup Paarup IF 0 - 2 Kolding FC
2019-03-16 12:15:00 Vegar 4 - 1 Aarhus Fremad
2019-03-16 13:00:00 Dalum 0 - 3 FC Sydvest
2019-03-16 13:00:00 BK Frem 3 - 1 Marienlyst
2019-03-16 13:00:00 Hillerod Fodbold 1 - 4 HIK Hellerup
2019-03-16 13:00:00 Jammerbugt 1 - 1 Odder IGF
2019-03-16 14:00:00 B 73 Slagelse 2 - 1 B93 Copenhagen
2019-03-16 14:00:00 Bronshoj 2 - 1 Vanlose
Turkiye Lig2
2019-03-16 12:00:00 Keciorengucu 0 - 0 Kastamonuspor
2019-03-16 12:00:00 Karagumruk 0 - 2 Manisa BB Spor
Turkey 3. Ligi B
2019-03-16 12:00:00 Tepecik Bld 2 - 0 Batman Petrolspor
2019-03-16 12:00:00 Tire 1922 Spor 2 - 0 Silivrispor
2019-03-16 12:00:00 Erokspor 0 - 0 Yeni Altindag BS
2019-03-16 12:00:00 Karsiyaka 1 - 0 Ofspor
2019-03-16 12:00:00 Sultanbeyli 0 - 1 Catalca Spor
2019-03-16 12:00:00 Ankara Adliyespor 2 - 0 Payas BS 1975
2019-03-16 12:00:00 Muglaspor 1 - 0 Erzincanspor
Russia Div 2
2019-03-16 11:00:00 Mashuk-KMV 1 - 1 FK Chayka K-SR
2019-03-16 11:00:00 Stavropolye-2009 2 - 0 Druzhba Maykop
2019-03-16 12:00:00 Legion Dynamo 1 - 0 FK Angusht Nazran