Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Argentine Division 1
2019-02-16 00:10:00 San Martin Tucuman 0 - 0 Belgrano
2019-02-16 20:10:00 San Lorenzo 1 - 1 Newells Old Boys
2019-02-16 22:20:00 Gimnasia La Plata 0 - 1 Defensa Y Justicia
2019-02-16 22:20:00 Patronato Parana 0 - 0 Aldosivi Mar del Plata
Belgian Pro League
2019-02-16 17:00:00 Kortrijk 1 - 2 Charleroi
2019-02-16 19:00:00 Oostende 1 - 1 KAS Eupen
2019-02-16 19:00:00 Zulte-Waregem 1 - 1 Sint-Truidense
2019-02-16 19:30:00 Red Star Waasland 2 - 1 KAA Gent
Poland Ekstraklasa
2019-02-16 14:30:00 Jagiellonia Bialystok 1 - 0 Wisla Plock
2019-02-16 17:00:00 Zaglebie Sosnowiec 3 - 2 Arka Gdynia
2019-02-16 19:30:00 Korona Kielce 0 - 0 Lechia Gdansk
Denmark Superligaen
2019-02-16 15:00:00 Nordsjaelland 2 - 1 Hobro
German Bundesliga
2019-02-16 14:30:00 TSG Hoffenheim 3 - 0 Hannover 96
2019-02-16 14:30:00 Schalke 04 0 - 0 SC Freiburg
2019-02-16 14:30:00 VfB Stuttgart 1 - 3 RB Leipzig
2019-02-16 14:30:00 VfL Wolfsburg 3 - 0 FSV Mainz 05
2019-02-16 17:30:00 Hertha Berlin 1 - 1 Werder Bremen
German Bundesliga 2
2019-02-16 12:00:00 Heidenheimer 2 - 2 Hamburger SV
2019-02-16 12:00:00 Ingolstadt 2 - 1 VfL Bochum
2019-02-16 12:00:00 St. Pauli 1 - 2 Erzgebirge Aue
2019-02-16 12:00:00 MSV Duisburg 2 - 3 Union Berlin
France Ligue 1
2019-02-16 15:59:00 Marseille 2 - 0 Amiens
2019-02-16 19:00:00 Angers 3 - 0 Nice
2019-02-16 19:00:00 Monaco 1 - 0 Nantes
Holland Eredivisie
2019-02-16 17:30:00 AZ Alkmaar 3 - 0 VVV Venlo
2019-02-16 18:45:00 Heracles Almelo 6 - 0 Fortuna Sittard
2019-02-16 18:45:00 SC Heerenveen 2 - 2 PSV Eindhoven
2019-02-16 19:45:00 Vitesse Arnhem 3 - 2 Willem II
Portugal Primera Liga
2019-02-16 15:30:00 Nacional da Madeira 4 - 0 Feirense
2019-02-16 18:00:00 Vitoria Guimaraes 2 - 0 Portimonense
2019-02-16 20:30:00 FC Porto 2 - 0 Vitoria Setubal
Swiss Super League
2019-02-16 18:00:00 Luzern 0 - 3 Lugano
2019-02-16 18:00:00 St. Gallen 1 - 3 Thun
Scottish Premier League
2019-02-16 15:00:00 Livingston 1 - 2 Dundee
2019-02-16 15:00:00 Hibernian 2 - 0 Hamilton Academical
2019-02-16 15:00:00 Glasgow Rangers 0 - 0 Saint Johnstone
2019-02-16 15:00:00 Aberdeen 2 - 2 Saint Mirren
Turkish Super Liga
2019-02-16 10:30:00 Akhisar Bld.Geng 0 - 0 Ankaragucu
2019-02-16 13:00:00 Bursaspor 0 - 2 Caykur Rizespor
2019-02-16 15:59:00 Fenerbahce 1 - 1 Konyaspor
Spanish La Liga
2019-02-16 12:00:00 Celta Vigo 1 - 4 Levante
2019-02-16 15:15:00 Rayo Vallecano 0 - 1 Atletico Madrid
2019-02-16 17:30:00 Real Sociedad 3 - 0 Leganes
2019-02-16 19:45:00 FC Barcelona 1 - 0 Real Valladolid
Greece National A
2019-02-16 17:00:00 Panathinaikos 1 - 0 Asteras Tripolis
2019-02-16 17:30:00 Pas Giannina 0 - 2 PAE Atromitos
Spanish Segunda Division
2019-02-16 15:00:00 Deportivo La Coruna 1 - 1 Gimnastic Tarragona
2019-02-16 17:00:00 Elche 2 - 0 Extremadura
2019-02-16 17:00:00 Real Zaragoza 0 - 0 Albacete
2019-02-16 19:00:00 Real Oviedo 1 - 0 AD Alcorcon
2019-02-16 19:30:00 Cadiz 2 - 0 Tenerife
Italian Serie A
2019-02-16 17:00:00 Cagliari 2 - 1 Parma
2019-02-16 19:30:00 Atalanta 1 - 3 AC Milan
England League 2
2019-02-16 13:00:00 Notts County 1 - 0 Mansfield Town
2019-02-16 15:00:00 Cambridge United 0 - 0 Tranmere Rovers
2019-02-16 15:00:00 Carlisle United 2 - 3 Milton Keynes Dons
2019-02-16 15:00:00 Exeter City 0 - 1 Bury
2019-02-16 15:00:00 Forest Green Rovers 3 - 0 Yeovil Town
2019-02-16 15:00:00 Grimsby Town 1 - 0 Cheltenham Town
2019-02-16 15:00:00 Lincoln City 2 - 2 Stevenage Borough
2019-02-16 15:00:00 Macclesfield Town 1 - 1 Colchester United
2019-02-16 15:00:00 Northampton Town 0 - 0 Crawley Town
2019-02-16 15:00:00 Oldham Athletic 1 - 1 Crewe Alexandra
2019-02-16 15:00:00 Port Vale 0 - 1 Morecambe
England Championship
2019-02-16 13:00:00 Rotherham United 2 - 2 Sheffield Wednesday
2019-02-16 15:00:00 Aston Villa 0 - 2 West Bromwich(WBA)
2019-02-16 15:00:00 Bolton Wanderers 0 - 4 Norwich City
2019-02-16 15:00:00 Ipswich Town 1 - 1 Stoke City
2019-02-16 15:00:00 Preston North End 0 - 0 Nottingham Forest
2019-02-16 15:00:00 Sheffield United 4 - 0 Reading
England League 1
2019-02-16 12:30:00 Southend United 3 - 3 Portsmouth
2019-02-16 15:00:00 Barnsley 2 - 1 Wycombe Wanderers
2019-02-16 15:00:00 Bradford City 0 - 0 Plymouth Argyle
2019-02-16 15:00:00 Charlton Athletic 0 - 0 Blackpool
2019-02-16 15:00:00 Coventry City 3 - 0 Walsall
2019-02-16 15:00:00 Fleetwood Town 1 - 2 Luton Town
2019-02-16 15:00:00 Gillingham 1 - 0 Scunthorpe United
2019-02-16 15:00:00 Oxford United 0 - 1 Peterborough United
2019-02-16 15:00:00 Shrewsbury Town 1 - 1 Burton Albion
Italian Serie B
2019-02-16 14:00:00 Carpi 0 - 1 Perugia
2019-02-16 14:00:00 Padova 1 - 1 Foggia
2019-02-16 14:00:00 Benevento 1 - 0 Cittadella
2019-02-16 17:00:00 Ascoli 2 - 4 Salernitana
International Club Friendly
2019-02-16 01:00:00 Orca Kamogawa FC (w) 1 - 4 AS Elfen Sayama (w)
2019-02-16 01:00:00 JEF United Ichihara Chiba (w) 3 - 1 Kanagawa University (W)
2019-02-16 01:00:00 Setagaya Sfida (w) 5 - 0 KSPO FC (w)
2019-02-16 04:30:00 Modbury Jets 3 - 4 Poet Adelarde Pirates
2019-02-16 05:30:00 A.P.I.A. Leichhardt Tigers 1 - 0 Bonnyrigg White Eagles
2019-02-16 06:00:00 Nagano Parceiro (W) 0 - 3 Urawa Red Diamonds (w)
2019-02-16 06:00:00 Kanagawa University (W) 4 - 0 AS Elfen Sayama (w)
2019-02-16 06:00:00 JEF United Ichihara Chiba (w) 0 - 1 Vegalta Sendai (w)
2019-02-16 06:20:00 New Farm 3 - 1 Oxley United
2019-02-16 08:00:00 SHB Da Nang 0 - 1 Quang Nam
2019-02-16 08:00:00 FC Shakhtyor Karagandy 1 - 2 LKS Lodz
2019-02-16 08:00:00 West Adelaide SC 3 - 1 Metrostars SC
2019-02-16 08:30:00 Soltilo Angkor 0 - 0 Cambodia Tiger FC
2019-02-16 08:35:00 Western Spirit 1 - 0 North Brisbane
2019-02-16 09:00:00 Scolar Resita 1 - 1 Ripensia Timisoara
2019-02-16 09:00:00 Silver Stars 0 - 2 Mawyawadi FC
2019-02-16 09:00:00 Hradec Kralove 3 - 0 Jiskra Usti nad Orlici
2019-02-16 09:00:00 Royal ThanLyin FC 1 - 1 Chin United
2019-02-16 09:00:00 Nove Mesto 4 - 2 PSC Pezinok
2019-02-16 09:00:00 UTA Batrana Doamna 2 - 0 CS Soimii Lipova
2019-02-16 09:00:00 Neman Grodno 1 - 4 Torpedo-MAZ Minsk
2019-02-16 09:00:00 NK Zagorec Krapina 4 - 0 NK vinogradar
2019-02-16 09:00:00 FK Kaluga 0 - 3 FK Biolog
2019-02-16 09:15:00 Novy Jicin 2 - 4 Frydek-Mistek
2019-02-16 09:30:00 Puszcza Niepolomice 2 - 1 Podhale Nowy
2019-02-16 09:30:00 Pardubice 1 - 0 Dobrovice
2019-02-16 10:00:00 Polonia Bytom 1 - 3 Unia Turza Slaska
2019-02-16 10:00:00 OKS Stomil Olsztyn 0 - 2 Widzew lodz
2019-02-16 10:00:00 MFK Skalica 0 - 0 Brno
2019-02-16 10:00:00 FC Pisek 0 - 3 FK MAS Taborsko
2019-02-16 10:00:00 FK Banik Sokolov 2 - 1 Domazlice
2019-02-16 10:00:00 Sukhothai 0 - 0 Chainat FC
2019-02-16 10:00:00 MRKS Czechowice-Dziedzice II 2 - 0 GKS Pniowek Pawlowice Slaskie
2019-02-16 10:00:00 Parndorf Amateure 2 - 1 SV Stripfing Weiden
2019-02-16 10:00:00 Galanta 1 - 0 MFK Lokomotiva Zvolen
2019-02-16 10:00:00 NK Spansko 2 - 2 Trnje
2019-02-16 10:00:00 Vysocina jihlava 4 - 0 FK Graffin Vlasim
2019-02-16 10:01:00 FK Lokomotiva Beograd 0 - 2 FK Sremcica
2019-02-16 10:30:00 Strogino Moscow 4 - 1 FK Ryazan
2019-02-16 10:50:00 FC Malynsk 2 - 2 PFC Nyva Vinnytsia
2019-02-16 10:51:00 FK Bezanija 4 - 1 FK Zeleznicar Pancevo
2019-02-16 10:58:00 Saturn-2 Moscow Region 14 - 0 FK Konev Bor
2019-02-16 11:00:00 Kotwica Kolobrzeg 1 - 2 Gryf Wejherowo
2019-02-16 11:00:00 GASV Polfing-Brunn 4 - 2 SV SW Grambach
2019-02-16 11:00:00 KFUM Oslo 2 - 0 Kjelsas
2019-02-16 11:00:00 Dunaujvaros Palhalma Agrospecial 1 - 0 RCO Agde
2019-02-16 11:00:00 GKS Jastrzebie 3 - 1 Stal Brzeg
2019-02-16 11:00:00 Hansa Rostock Am. 0 - 0 Greifswalder SV 04
2019-02-16 11:00:00 SV Hitzendorf 4 - 2 Usv Hengsberg
2019-02-16 11:00:00 TSV Grafenstein 1 - 3 ASKO Wolfnitz
2019-02-16 11:00:00 Veles 2 - 1 Saturn Moscow
2019-02-16 11:00:00 Hansa Rostock II 0 - 0 Greifswalder FC
2019-02-16 11:00:00 Herfolge Boldklub Koge 1 - 0 Roskilde
2019-02-16 11:00:00 Newcastle United 1 - 1 CSKA Moscow
2019-02-16 11:15:00 Karlslunds IF HFK 0 - 2 Carlstad United BK
2019-02-16 11:20:00 Neman Grodno (w) 1 - 1 Gintra Universitetas (w)
2019-02-16 11:30:00 FK Omladinac Novi Banovci 3 - 2 FK 1 Maj Ruma
2019-02-16 11:30:00 Zelina 2 - 2 DUGO SELO
2019-02-16 12:00:00 FC Gomel 3 - 2 Zhitkovichi?
2019-02-16 12:00:00 Chrobry Glogow 1 - 2 KS Polonia Sroda Wlkp
2019-02-16 12:00:00 FC Torpedo Minsk 0 - 1 Slavia Mozyr
2019-02-16 12:00:00 Breitenrain 1 - 0 FC Sion U21
2019-02-16 12:00:00 Sandvikens 4 - 1 Hudiksvalls ABK
2019-02-16 12:00:00 Warta Poznan 4 - 1 Gawin Sleza Wroclaw
2019-02-16 12:00:00 Hillerod Fodbold 1 - 3 Lyngby
2019-02-16 12:00:00 BK Frem 3 - 2 Skovshoved
2019-02-16 12:00:00 Landskrona BoIS 1 - 0 Nykobing FC
2019-02-16 12:00:00 Viktoria Aschaffenburg 2 - 1 Grossbardorf
2019-02-16 12:00:00 VfL Wolfsburg (Youth) 1 - 0 Werder Bremen (Youth)
2019-02-16 12:30:00 Dolgiye Prudy 2 - 0 Sokol
2019-02-16 12:30:00 Kolstad 1 - 13 Nardo FK
2019-02-16 12:30:00 Ilves Tampere 3 - 2 JK Tallinna Kalev
2019-02-16 12:35:00 Spartak Vladikavkaz 0 - 3 Spartak Nalchik
2019-02-16 12:45:00 Sollentuna United 0 - 2 Vasalunds IF
2019-02-16 13:00:00 FC Liefering 1 - 5 FC Wacker Innsbruck
2019-02-16 13:00:00 Ranheim IL 2 - 3 Kristiansund BK
2019-02-16 13:00:00 Kvik Halden 4 - 1 Moss
2019-02-16 13:00:00 FC Blau Weiss Linz 1 - 3 Dynamo Ceske Budejovice
2019-02-16 13:00:00 Torpedo Kutaisi 0 - 2 Arsenal Kyiv
2019-02-16 13:00:00 Mladost Zdralovi 1 - 1 NK Vrbovec
2019-02-16 13:00:00 Atvidabergs 4 - 1 Assyriska Turab IK JKP
2019-02-16 13:00:00 SV Turkgucu Ataspor 1 - 2 FC Pipinsried
2019-02-16 13:00:00 Waf Brigittenau 2 - 3 SV Schwechat
2019-02-16 13:00:00 Team Wiener Linien 4 - 3 Langenrohr
2019-02-16 13:00:00 Ajax Lasnamae 0 - 2 Flora Tallinn III
2019-02-16 13:00:00 SV Gralla 7 - 1 FC Ehrenhausen
2019-02-16 13:00:00 FK Rinija 3 - 3 FK Skopje
2019-02-16 13:00:00 MKS Kluczbork 1 - 0 Agroplon Gluszyna
2019-02-16 13:00:00 Bayern Munchen (Youth) 1 - 2 SSV Ulm 1846
2019-02-16 13:00:00 HNK Sibenik 2 - 0 NK Lucko
2019-02-16 13:00:00 Hodd 3 - 1 Spjelkavik
2019-02-16 13:00:00 Baerum SK 1 - 2 Frigg
2019-02-16 13:00:00 FSV Frankfurt 0 - 0 Hamm RM Benfica FC
2019-02-16 13:00:00 Viktoria Zizkov 1 - 2 Admira Praha
2019-02-16 13:00:00 Helsingborg 3 - 1 Trelleborgs FF
2019-02-16 13:00:00 Eintracht Stadtallendorf 2 - 2 SG Barockstadt
2019-02-16 13:00:00 VfR Wormatia Worms 3 - 0 Greuther Furth (Youth)
2019-02-16 13:00:00 Tabor Sezana 1 - 1 Triglav Gorenjska
2019-02-16 13:00:00 Saarbrucken 3 - 3 Progres Niedercorn
2019-02-16 13:00:00 SV Ried 3 - 0 SV Schalding Heining
2019-02-16 13:00:00 VfB Hohenems 5 - 0 FC Memmingen
2019-02-16 13:00:00 Kickers Offenbach 3 - 3 FSV Mainz 05 (Youth)
2019-02-16 13:00:00 Trenkwalder Admira Wacker 2 - 0 FAC Team Fur Wien
2019-02-16 13:00:00 SV Elversberg 1 - 1 Schweinfurt 05 FC
2019-02-16 13:00:00 FK Gorodeya 1 - 1 Dnipro-1
2019-02-16 13:00:00 Elverum 0 - 0 Oppsal
2019-02-16 13:00:00 Hessen Dreieich 1 - 1 TSV Steinbach
2019-02-16 13:30:00 Austria Lustenau 4 - 0 FC Wacker Innsbruck Amateure
2019-02-16 13:30:00 NK Aluminij 0 - 2 NK Rudar Velenje
2019-02-16 13:30:00 Sturm Graz 1 - 1 Domzale
2019-02-16 14:00:00 Mattersburg 1 - 2 SG Austria Klagenfurt
2019-02-16 14:00:00 Kalmar 2 - 0 Dinamo Brest
2019-02-16 14:00:00 FC Karpaty Lviv 1 - 1 FC Kairat Almaty
2019-02-16 14:00:00 Medjimurje 1 - 1 Kustosija
2019-02-16 14:00:00 Krsko Posavlje 9 - 1 NK Rogaska
2019-02-16 14:00:00 F91 Dudelange 4 - 1 FC 08 Hombrug
2019-02-16 14:00:00 Rakow Czestochowa 2 - 0 Volyn
2019-02-16 14:00:00 Rheindorf Altach 2 - 4 TSG Balingen
2019-02-16 14:00:00 SK Slovan Varnsdorf 12 - 1 Vilemov
2019-02-16 14:30:00 TPV 4 - 1 Ilves Tampere II
2019-02-16 14:30:00 ND Gorica 2 - 0 Jadran Dekani
2019-02-16 14:30:00 Bytovia Bytow 1 - 2 Dinamo Batumi
2019-02-16 15:00:00 Wolfsberger AC 4 - 1 NK Publikum Celje
2019-02-16 15:00:00 GKS Tychy 0 - 1 GKS Belchatow
2019-02-16 15:00:00 Hamburger SV (Youth) 6 - 2 Viborg
2019-02-16 15:00:00 Cliftonville 2 - 1 Longford Town
2019-02-16 15:30:00 Colorado Rapids 3 - 0 Las Vegas Lights
2019-02-16 15:30:00 Stabaek 2 - 1 Strommen
2019-02-16 15:59:00 Rosenborg 5 - 1 GIF Sundsvall
2019-02-16 16:30:00 NK Dubrava Zagreb 2 - 2 NK Maksimir
2019-02-16 17:00:00 Asane Fotball 2 - 2 Sotra
2019-02-16 17:30:00 Metta/LU Riga 7 - 2 FC Kuressaare
2019-02-16 17:30:00 FC Jazz 0 - 0 JS Hercules
2019-02-16 19:00:00 San Antonio 1 - 0 St Louis Lions
2019-02-16 19:00:00 Matoury 2 - 1 AJ Saint Georges
2019-02-16 19:00:00 Tulsa Roughneck 2 - 1 Swope Park Rangers
2019-02-16 20:00:00 San Jose Earthquakes 3 - 0 Los Angeles FC
2019-02-16 21:00:00 CD Ilopaneco 2 - 1 CD Vendaval
2019-02-16 21:00:00 CD Nuevo San Sebastian 2 - 2 AD Espartano
2019-02-16 21:00:00 Inter Santa Maria(RS) 0 - 0 Cruzeiro RS
2019-02-16 21:00:00 Montreal Impact 1 - 0 Philadelphia Union
2019-02-16 21:30:00 New England Revolution 0 - 1 Minnesota United FC
2019-02-16 22:00:00 Las Vegas Lights 2 - 2 Colorado Rapids
2019-02-16 22:00:00 Columbus Crew 1 - 1 Chicago Fire
Japanese Super Cup
2019-02-16 04:35:00 Kawasaki Frontale 1 - 0 Urawa Red Diamonds
Sweden Cupen
2019-02-16 13:00:00 AIK Solna 1 - 0 Jonkopings Sodra
2019-02-16 13:00:00 FC Rosengard 1 - 3 Brommapojkarna
2019-02-16 13:00:00 Hacken 6 - 1 IK Brage
2019-02-16 13:00:00 Orgryte 2 - 0 Norrby IF
2019-02-16 15:00:00 Ostersunds FK 0 - 0 Halmstads
2019-02-16 15:00:00 Orebro 2 - 1 GAIS Goteborg
2019-02-16 15:00:00 Karlstad BK 1 - 2 IK Sirius FK
England FA Cup
2019-02-16 12:30:00 Brighton Hove Albion 2 - 1 Derby County
2019-02-16 15:00:00 AFC Wimbledon 0 - 1 Millwall
2019-02-16 17:30:00 Newport County 1 - 4 Manchester City
Austrian Cup
2019-02-16 11:00:00 LASK Linz 6 - 0 St.Polten
Israel Premier League
2019-02-16 14:00:00 Hapoel Raanana 0 - 0 Hapoel Tel Aviv
2019-02-16 15:59:00 Ashdod MS 2 - 1 Hapoel Bnei Sakhnin FC
2019-02-16 16:15:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 4 - 2 Hapoel Haifa
2019-02-16 18:30:00 Maccabi Tel Aviv 3 - 0 Hapoel Kiryat Shmona
Swiss Challenge League
2019-02-16 15:59:00 Lausanne Sports 1 - 0 FC Rapperswil-Jona
2019-02-16 16:30:00 Schaffhausen 1 - 2 Kriens
2019-02-16 18:00:00 Servette 0 - 0 FC Wil 1900
Romania Liga I
2019-02-16 12:00:00 AFC Hermannstadt 0 - 1 CS Universitatea Craiova
2019-02-16 18:00:00 CFR Cluj 1 - 1 FC Astra Giurgiu
Serbian Superliga
2019-02-16 12:00:00 FK Backa Backa Palanka 0 - 3 Partizan Belgrade
2019-02-16 13:00:00 Proleter 0 - 0 Radnik Surdulica
2019-02-16 13:00:00 Macva Sabac 0 - 1 Mladost Lucani
2019-02-16 14:00:00 Radnicki Nis 2 - 0 Cukaricki Stankom
2019-02-16 15:00:00 Crvena Zvezda 4 - 0 Vojvodina Novi Sad
Turkey 2 Ligi A
2019-02-16 10:30:00 Hatayspor 1 - 1 Adana Demirspor
2019-02-16 10:30:00 Umraniyespor 2 - 0 Balikesirspor
2019-02-16 13:00:00 Altay Spor Kulubu 1 - 0 Boluspor
Bulgaria Premier League
2019-02-16 10:30:00 Botev Vratsa 1 - 0 Vitosha Bistritsa
2019-02-16 13:00:00 Cherno More Varna 2 - 0 CSKA Sofia
2019-02-16 15:30:00 Botev Plovdiv 1 - 0 Slavia Sofia
Slovak Super Liga
2019-02-16 13:00:00 Michalovce 1 - 0 SKF Sered
2019-02-16 13:00:00 Nitra 1 - 3 Sport Podbrezova
2019-02-16 13:00:00 MFK Ruzomberok 4 - 0 Zlate Moravce
2019-02-16 13:00:00 Trencin 3 - 0 FK Senica
2019-02-16 13:00:00 MSK Zilina 1 - 1 Spartak Trnava
2019-02-16 15:00:00 Dunajska Streda 0 - 1 Slovan Bratislava
Croatia 1.Division
2019-02-16 14:00:00 Rijeka 0 - 0 Hajduk Split
2019-02-16 16:30:00 HNK Gorica 2 - 2 Inter Zapresic
Welsh Premier League
2019-02-16 14:30:00 Newtown AFC 3 - 2 Caernarfon
2019-02-16 14:30:00 UWIC Inter Cardiff 3 - 0 Llandudno
2019-02-16 14:30:00 The New Saints 2 - 2 Barry Town AFC
Hungary Borsodi Liga
2019-02-16 13:00:00 Debrecin VSC 2 - 1 Ferencvarosi TC
2019-02-16 15:59:00 Diosgyor VTK 2 - 1 Budapest Honved
2019-02-16 15:59:00 Szombathelyi Haladas 1 - 2 Mezokovesd Zsory
2019-02-16 15:59:00 Varda SE 0 - 0 Paksi SE Honlapja
2019-02-16 15:59:00 Videoton Puskas Akademia 0 - 1 Ujpesti
2019-02-16 18:30:00 MTK Hungaria 1 - 3 Fehervar Videoton
Czech Republic Gambrinus Liga
2019-02-16 14:00:00 Bohemians 1905 0 - 1 Sigma Olomouc
2019-02-16 14:00:00 Marila Pribram 3 - 2 Tescoma Zlin
2019-02-16 14:00:00 Synot Slovacko 2 - 0 MFK Karvina
2019-02-16 15:59:00 Banik Ostrava 2 - 1 Slovan Liberec
Belgian Second Division
2019-02-16 15:59:00 Oud Heverlee 3 - 0 Westerlo
2019-02-16 19:30:00 Saint Gilloise 1 - 2 Roeselare
Primera Division de Mexico
2019-02-16 01:00:00 Monarcas Morelia 2 - 3 Monterrey
2019-02-16 03:00:00 Puebla 1 - 1 Pachuca
2019-02-16 03:05:00 Club Tijuana 3 - 0 Veracruz
2019-02-16 23:00:00 CDSyC Cruz Azul 1 - 2 Santos Laguna
Italy C1A
2019-02-16 13:30:00 SudTirol 4 - 0 Gubbio
2019-02-16 13:30:00 Vis Pesaro 0 - 1 Albinoleffe
2019-02-16 13:30:00 Teramo 1 - 1 Monza
2019-02-16 13:30:00 Ternana 0 - 2 Triestina
2019-02-16 15:30:00 Renate AC 1 - 1 Pordenone Calcio SSD
2019-02-16 15:30:00 Feralpisalo 3 - 0 Ravenna
2019-02-16 15:30:00 Vicenza 0 - 0 Fermana
2019-02-16 17:30:00 Giana 1 - 1 USD Virtus Verona
2019-02-16 19:30:00 Rimini 2 - 0 Imolese
2019-02-16 19:45:00 Sambenedettese 0 - 0 Alma Juventus Fano
Scotland Bells Challenge Cup
2019-02-16 19:25:00 Connahs Quay Nomads FC 1 - 1 Edinburgh City
England Conference
2019-02-16 15:00:00 Boreham Wood 0 - 4 Hartlepool United
2019-02-16 15:00:00 Bromley 2 - 0 Maidstone United
2019-02-16 15:00:00 Dagenham Redbridge 0 - 2 Gateshead
2019-02-16 15:00:00 Eastleigh 2 - 1 Braintree Town
2019-02-16 15:00:00 AFC Fylde 0 - 1 Chesterfield
2019-02-16 15:00:00 Halifax Town 0 - 0 Aldershot Town
2019-02-16 15:00:00 Harrogate Town 1 - 2 Ebbsfleet United
2019-02-16 15:00:00 Havant Waterlooville 2 - 3 Wrexham
2019-02-16 15:00:00 Leyton Orient 0 - 1 Maidenhead United
2019-02-16 15:00:00 Salford City 1 - 3 Dover Athletic
2019-02-16 15:00:00 Solihull Moors 2 - 2 Barnet
2019-02-16 15:00:00 Sutton United 0 - 1 Barrow
Scottish Championship
2019-02-16 15:00:00 Greenock Morton 0 - 0 Ayr United
2019-02-16 15:00:00 Dunfermline Athletic 1 - 0 Inverness
2019-02-16 15:00:00 Queen of South 0 - 1 Dundee United
2019-02-16 15:00:00 Alloa Athletic 0 - 2 Partick Thistle
Scottish Division One
2019-02-16 15:00:00 Airdrie United 0 - 1 Brechin City
2019-02-16 15:00:00 Montrose 2 - 0 Forfar Athletic
2019-02-16 15:00:00 Raith Rovers 0 - 1 Arbroath
2019-02-16 15:00:00 Stranraer 0 - 3 Dumbarton
Scottish Division Two
2019-02-16 15:00:00 Elgin City 3 - 2 Stirling Albion
2019-02-16 15:00:00 Peterhead 2 - 1 Queen's Park
2019-02-16 15:00:00 Cowdenbeath 2 - 4 Annan Athletic
2019-02-16 15:00:00 Clyde 1 - 0 Albion Rovers
Portugal Segunda Liga
2019-02-16 11:00:00 Varzim 0 - 1 SL Benfica B
2019-02-16 15:00:00 Cova Piedade 1 - 1 Penafiel
2019-02-16 17:00:00 FC Famalicao 3 - 2 Viseu
Cyprus 1 Division
2019-02-16 15:00:00 APOEL Nicosia 2 - 2 AEK Larnaca
2019-02-16 15:59:00 E.N.Paralimniou 1 - 1 AEP Paphos
2019-02-16 17:00:00 Alki Oroklini 1 - 3 Apollon Limassol FC
Greece National B
2019-02-16 13:00:00 Ergotelis 1 - 0 Kissamikos
Brazil Campeonato Paulista
2019-02-16 18:30:00 Sao Caetano 4 - 4 Bragantino
2019-02-16 23:00:00 Gremio Novorizontin 0 - 0 Ponte Preta
UAFA Club Cup
2019-02-16 13:30:00 Al-Wasl 2 - 2 Al Ahli Jeddah
2019-02-16 17:00:00 Al Merreikh 3 - 0 MC Alger
2019-02-16 17:00:00 Al Hilal 3 - 0 Al-Ittihad Alexandria
Algerian Ligue Professionnelle 1
2019-02-16 17:00:00 JS Saoura 2 - 0 DRB Tadjenant
Finland Suomen Cup
2019-02-16 12:00:00 RoPS Rovaniemi 3 - 2 SJK Seinajoen
2019-02-16 12:00:00 Inter Turku 1 - 2 Lahti
2019-02-16 12:20:00 Ekenas IF Fotboll 1 - 0 KTP Kotka
2019-02-16 15:45:00 Vaasa VPS 0 - 1 KPV
2019-02-16 17:05:00 AC Kajaani 2 - 1 TPS Turku
Primera Division de Uruguay
2019-02-16 20:00:00 Rampla Juniors FC 3 - 4 Club Atletico Progreso
2019-02-16 20:00:00 Liverpool URU 1 - 1 Nacional Montevideo
2019-02-16 20:00:00 CA Juventud 1 - 2 Centro Atletico Fenix
2019-02-16 22:30:00 Wanderers FC 1 - 1 CA River Plate
Peru Primera Division
2019-02-16 01:00:00 Alianza Lima 3 - 0 Sport Boys
2019-02-16 18:15:00 Dep.San Martin 1 - 1 UTC Cajamarca
2019-02-16 20:30:00 EM Deportivo Binacional 1 - 0 Univ.Cesar Vallejo
2019-02-16 22:45:00 Carlos Manucci 4 - 4 Inti Gas Deportes
Primera Division de Colombiano-Apertura
2019-02-16 20:15:00 Millonarios 3 - 2 Atletico Huila
2019-02-16 22:00:00 America de Cali 3 - 0 Dep.Independiente Medellin
2019-02-16 22:30:00 Alianza Petrolera 1 - 1 Deportiva Once Caldas
Australia A-League
2019-02-16 08:50:00 Adelaide United 1 - 3 Western Sydney
2019-02-16 11:00:00 Perth Glory 4 - 0 Brisbane Roar
Persian Gulf Pro League
2019-02-16 12:00:00 Pars Jonoubi Jam 3 - 1 Nassaji Mazandaran
England Conference North Division
2019-02-16 15:00:00 Alfreton Town 2 - 1 Chorley FC
2019-02-16 15:00:00 Altrincham 1 - 1 Bradford Park Avenue
2019-02-16 15:00:00 Ashton United 0 - 0 Hereford United
2019-02-16 15:00:00 Brackley Town 2 - 0 Curzon Ashton FC
2019-02-16 15:00:00 Chester FC 4 - 1 Boston United
2019-02-16 15:00:00 Darlington 0 - 0 Southport FC
2019-02-16 15:00:00 FC United of Manchester 3 - 3 Guiseley
2019-02-16 15:00:00 Kidderminster Harriers 1 - 2 York City
2019-02-16 15:00:00 Leamington 1 - 2 Blyth Spartans
2019-02-16 15:00:00 Nuneaton Borough 0 - 2 Spennymoor Town
2019-02-16 15:00:00 Stockport County 3 - 2 AFC Telford United
England Conference South Division
2019-02-16 15:00:00 Billericay Town 2 - 0 Eastbourne Borough
2019-02-16 15:00:00 Chelmsford City 1 - 0 East Thurrock United
2019-02-16 15:00:00 Chippenham Town 3 - 1 Hungerford Town
2019-02-16 15:00:00 Concord Rangers 2 - 1 Bath City
2019-02-16 15:00:00 Dulwich Hamlet 3 - 3 Hemel Hempstead Town
2019-02-16 15:00:00 Hampton Richmond Borough 0 - 1 Gloucester City
2019-02-16 15:00:00 Slough Town 2 - 2 Dartford
2019-02-16 15:00:00 Truro City 2 - 0 Oxford City
2019-02-16 15:00:00 Wealdstone FC 2 - 2 St Albans City
2019-02-16 15:00:00 Welling United 2 - 0 Torquay United
2019-02-16 15:00:00 Woking 2 - 1 Weston Super Mare
Egyptian Premier League
2019-02-16 14:00:00 Ismaily 3 - 2 Nogoom El Mostakbal
2019-02-16 17:00:00 El Entag Al Harby 0 - 1 EL Ahly
Jordan Premier League
2019-02-16 14:00:00 Al Wihdat Amman 4 - 0 Al Hussein Irbid
2019-02-16 16:30:00 Al Aqaba SC 3 - 0 Al-Ahly
Hong Kong Premier League
2019-02-16 06:30:00 Wofoo Tai Po 3 - 0 Kitchee
2019-02-16 09:30:00 LeeMan 1 - 3 Guangzhou R F U19
Qatar League
2019-02-16 13:45:00 Al Duhail 1 - 0 Al-Sailiya
2019-02-16 16:10:00 Al-Sadd 6 - 2 Al Khor SC
Syrian League
2019-02-16 12:00:00 Hutteen FC 0 - 0 Al Nawair
Liga Super Malaysia
2019-02-16 13:00:00 Kedah 4 - 0 Felda United
2019-02-16 13:00:00 Melaka 1 - 1 Pahang
2019-02-16 13:00:00 PKNP FC 2 - 3 MISC-MIFA
Malaysia Premier League
2019-02-16 09:15:00 Selangor United 3 - 2 Sarawak
2019-02-16 12:15:00 Sabah 3 - 1 Terengganu B
2019-02-16 13:00:00 Pulau Pinang 1 - 0 PDRM
Bahraini Premier League
2019-02-16 15:30:00 Al-Shabbab 4 - 0 Al-Hala
Botola Pro 1
2019-02-16 14:00:00 MCO Mouloudia Oujda 2 - 1 Kawkab de Marrakech
2019-02-16 14:00:00 Maghrib Association Tetouan 1 - 1 IRT Itihad de Tanger
2019-02-16 15:59:00 Chabab Rif Hoceima 3 - 1 OCK Olympique de Khouribga
Kuwaiti Premier League
2019-02-16 13:50:00 Al-Arabi Club (KUW) 0 - 2 Al Kuwait SC
2019-02-16 13:50:00 Al-Nasar 2 - 0 Al-Shabab(KUW)
Palestine Football League
2019-02-16 12:30:00 Shabab Al Am ari 2 - 3 Wadi Al Nes
Lebanese Premier League
2019-02-16 12:15:00 Al-Safa 1 - 0 Shabab Al Ghazieh
2019-02-16 14:00:00 Trables Sports Club 0 - 2 Al-Ahed
2019-02-16 14:00:00 Shabab Sahel 0 - 1 Al-Nejmeh
Oman Professional League
2019-02-16 13:45:00 Al-Nasr(OMA) 0 - 2 Alrstak
England Southern Premier League
2019-02-16 15:00:00 Walton Casuals 1 - 2 Weymouth
2019-02-16 15:00:00 Tiverton Town 0 - 3 Wimborne Town
2019-02-16 15:00:00 Poole Town 3 - 0 Frome Town
2019-02-16 15:00:00 Metropolitan Police 2 - 2 Salisbury City
2019-02-16 15:00:00 Merthyr Town 0 - 2 Hendon
2019-02-16 15:00:00 Gosport Borough 2 - 1 Swindon Supermarine
2019-02-16 15:00:00 Farnborough Town 4 - 1 Harrow Borough
2019-02-16 15:00:00 Chesham United 2 - 2 Hartley Wintney
2019-02-16 15:00:00 Dorchester Town 6 - 1 Staines Town
2019-02-16 15:00:00 Beaconsfield SYCOB 1 - 2 Taunton Town
2019-02-16 15:00:00 Basingstoke Town 3 - 0 Kings Langley
Scottish Highland Football League
2019-02-16 14:00:00 Clachnacuddin 1 - 0 Buckie Thistle FC
2019-02-16 15:00:00 Cove Rangers 0 - 0 Brora Rangers
2019-02-16 15:00:00 Formartine United 3 - 0 Keith
2019-02-16 15:00:00 Forres Mechanics 4 - 0 Huntly
2019-02-16 15:00:00 fraserburgh 2 - 0 Rothes
2019-02-16 15:00:00 Strathspey Thistle 1 - 0 Lossiemouth
2019-02-16 15:00:00 Wick Academy 2 - 1 Turriff United
Albania Division 2
2019-02-16 13:00:00 Turbina Cerrik 1 - 2 Egnatia
2019-02-16 13:00:00 KS Iliria Fushe 0 - 0 KF Beslidhja Lezhe
Primera Division de Paraguay
2019-02-16 21:45:00 Sportivo San Lorenzo 2 - 0 Deportivo Santani
2019-02-16 23:45:00 River Plate (PAR) 1 - 1 Libertad
Northern Ireland League Cup
2019-02-16 17:30:00 Ballymena United 0 - 1 Linfield FC
Primera Division de Venezuela
2019-02-16 19:30:00 Deportivo Anzoategui 2 - 3 Llaneros de Guanare FC
2019-02-16 20:00:00 Carabobo FC 2 - 1 Portuguesa FC
2019-02-16 21:00:00 Caracas FC 1 - 1 Aragua FC
Primera Division de Chile
2019-02-16 15:00:00 Municipal Iquique 0 - 0 Curico Unido
2019-02-16 21:30:00 Universidad de Chile 1 - 1 Cobresal
Argentine Division 2
2019-02-16 01:00:00 Central Cordoba SDE 1 - 0 Villa Dalmine
2019-02-16 20:00:00 CA Brown Adrogue 0 - 1 Temperley
2019-02-16 20:00:00 Ferrol Carril Oeste 1 - 1 Instituto
2019-02-16 20:00:00 Los Andes 0 - 1 Agropecuario de Carlos Casares
2019-02-16 20:00:00 Nueva Chicago 0 - 1 Santa Marina Tandil
2019-02-16 22:05:00 Sarmiento Junin 1 - 0 Atletico Mitre de Santiago del Estero
2019-02-16 22:30:00 Atletico Rafaela 0 - 0 Arsenal de Sarandi
VIC Premier League
2019-02-16 05:00:00 Altona Magic 0 - 1 Green Gully Cavaliers
2019-02-16 07:00:00 Port Melbourne 0 - 0 Kingston City
2019-02-16 08:00:00 Dandenong Thunder 0 - 4 Hume City
French Feminines D1
2019-02-16 13:30:00 Lyon (w) 1 - 0 Lille OSC Metropole Women's
2019-02-16 13:30:00 Montpellier (w) 4 - 1 Dijon w
2019-02-16 13:30:00 Guingamp (w) 0 - 1 Paris FC Women's
2019-02-16 13:30:00 Bordeaux (w) 2 - 0 FC Metz (w)
Sweden Woman
2019-02-16 13:00:00 IK Uppsala (w) 2 - 4 Eskilstuna United (w)
2019-02-16 13:00:00 Jitex DFF (w) 0 - 13 Kopparbergs Goteborg (w)
2019-02-16 14:00:00 Kristianstads DFF (w) 3 - 0 IF Limhamn Bunkeflo (w)
2019-02-16 14:00:00 IFK Kalmar (w) 0 - 4 FC Rosengard (w)
2019-02-16 14:00:00 Linkopings (w) 1 - 1 Vaxjo FF (w)
Malta Premier League
2019-02-16 13:00:00 Valletta FC 3 - 3 Senglea Athletic
2019-02-16 13:00:00 St. Andrews 1 - 2 Hibernians FC
2019-02-16 15:00:00 Hamrun Spartans 0 - 1 Mosta FC
2019-02-16 15:15:00 Floriana F.C. 0 - 1 Qormi F.C
Denmark Womans Cup
2019-02-16 13:00:00 Odense BK (w) 1 - 5 Brondby IF (w)
OFC Champions League
2019-02-16 01:00:00 Henderson Eels FC 7 - 0 FC Morobe Wawens
2019-02-16 03:00:00 Tefana As 3 - 3 Malampa Revi
2019-02-16 04:00:00 Lautoka 2 - 2 AS Central Sport
2019-02-16 06:00:00 Hienghene Sport NC 1 - 1 Lae City Dwelle
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
2019-02-16 15:00:00 Worthing 9 - 1 Harlow Town
2019-02-16 15:00:00 Whitehawk 1 - 0 Potters Bar Town
2019-02-16 15:00:00 Merstham 2 - 1 Corinthian Casuals
2019-02-16 15:00:00 Margate 1 - 0 Brightlingsea Regent
2019-02-16 15:00:00 lewes 0 - 2 Dorking
2019-02-16 15:00:00 Kingstonian 1 - 1 Carshalton Athletic FC
2019-02-16 15:00:00 Hornchurch 2 - 0 Enfield Town
2019-02-16 15:00:00 Haringey Borough 0 - 3 Leatherhead
2019-02-16 15:00:00 Folkestone 2 - 2 Wingate Finchley
2019-02-16 15:00:00 Burgess Hill Town 0 - 4 Tonbridge Angels
2019-02-16 15:00:00 Bishop's Stortford 0 - 0 Bognor Regis Town
Primera Division de Honduras
2019-02-16 21:00:00 Marathon 1 - 0 CD Motagua
Liga Nacional de Guatemala
2019-02-16 19:00:00 CD Puerto de Iztapa 0 - 0 Xelaju MC
2019-02-16 20:30:00 Guastatoya 1 - 0 Siquinala FC
2019-02-16 21:00:00 CSD Municipal 0 - 0 Deportivo Chiantla
2019-02-16 23:00:00 Coban Imperial 1 - 0 C.S.D. Comunicaciones
Futsal Spain Division De Honor
2019-02-16 11:00:00 Palma Futsal 2 - 1 Inter Movistar Futsal
2019-02-16 12:15:00 EiPozo Murcia Turistica Futsal 5 - 5 F.C.Barcelona Futsal
2019-02-16 17:00:00 Peniscola Futsal 2 - 4 Levante Futsal
2019-02-16 17:00:00 Catgas Energia Futsal 2 - 2 Xota Navarra Futsal
2019-02-16 17:30:00 Jaen Paraiso Interior Futsal 5 - 1 Caja Segovia Indoor Soccer
2019-02-16 18:00:00 Paruro five foot 2 - 4 Vaidepenas Futsal
Bolivia Primera Division
2019-02-16 19:00:00 Blooming 1 - 0 Aurora
2019-02-16 20:00:00 Bolivar 2 - 1 Always Ready
2019-02-16 21:15:00 Sport Boys Warnes 2 - 2 Club Guabira
Primera Division de Ecuador
2019-02-16 00:15:00 CD El Nacional 1 - 3 Sociedad Deportiva Aucas
2019-02-16 20:00:00 Olmedo Riobamba 1 - 0 Sociedad Deportivo Quito
2019-02-16 22:15:00 Universidad Catolica 0 - 0 Liga Dep. Universitaria Quito
Chile Primera B
2019-02-16 21:00:00 CD Magallanes 0 - 0 San Luis Quillota
2019-02-16 21:00:00 Santiago Morning 3 - 2 Melipilla
2019-02-16 21:00:00 Puerto Montt 2 - 2 Nublense
Azerbaijan Premier League
2019-02-16 11:00:00 Keshla FK 2 - 1 Standard Sumgayit
2019-02-16 13:30:00 Zira FK 0 - 0 FC Neftci Baku
Australia Victorian Premier League U20
2019-02-16 03:00:00 Altona Magic U20 4 - 0 Green Gully Cavaliers U20
2019-02-16 05:00:00 Port Melbourne Sharks SC U20 2 - 0 Kingston CityU20
2019-02-16 06:00:00 Dandenong Thunder U20 4 - 4 Hume City U20
Italian Campionato Nazionale Primavera
2019-02-16 10:00:00 AS Roma U20 5 - 1 Napoli U20
2019-02-16 10:00:00 Empoli U20 2 - 0 Cagliari U20
2019-02-16 10:00:00 Udinese U20 0 - 2 Inter Milan U20
2019-02-16 10:00:00 Cosenza Calcio Youth 1 - 2 Foggia U19
2019-02-16 10:00:00 Crotone U20 2 - 2 Perugia U20
2019-02-16 12:00:00 Juventus U20 0 - 2 Torino U20
2019-02-16 13:00:00 Sha LAN U19 1 - 0 Cittadella U20
2019-02-16 13:30:00 US Cremonese U20 1 - 4 Spal U19
2019-02-16 13:30:00 Padova U20 1 - 1 Parma U20
2019-02-16 13:30:00 Spezia U20 1 - 2 Carpi U20
2019-02-16 13:30:00 Venezia F.C. Youth 1 - 2 Brescia U20
2019-02-16 13:30:00 Verona U20 2 - 2 Bologna U20
2019-02-16 13:30:00 Sampdoria U20 1 - 1 Sassuolo U20
2019-02-16 13:30:00 Palermo U20 1 - 3 Chievo U20
2019-02-16 13:30:00 Frosinone U20 0 - 2 Livorno Youth
2019-02-16 13:30:00 Ascoli U20 1 - 0 Lazio U20
German 3.Liga
2019-02-16 13:00:00 Fortuna Koln 1 - 3 Eintracht Braunschweig
2019-02-16 13:00:00 Hallescher FC 0 - 0 Sportfreunde Lotte
2019-02-16 13:00:00 Karlsruher SC 0 - 1 Kaiserslautern
2019-02-16 13:00:00 SV Meppen 3 - 0 Energie Cottbus
2019-02-16 13:00:00 Preuben Munster 0 - 0 VfL Osnabruck
2019-02-16 13:00:00 SG Sonnenhof Grossaspach 3 - 2 Uerdingen KFC 05
England Northern Premier League
2019-02-16 15:00:00 Whitby Town 2 - 1 Grantham Town
2019-02-16 15:00:00 Witton Albion 1 - 0 North Ferriby United
2019-02-16 15:00:00 Stafford Rangers 1 - 0 Bamber Bridge
2019-02-16 15:00:00 Nantwich Town 1 - 1 Scarborough
2019-02-16 15:00:00 South Shields 1 - 2 Warrington Town AFC
2019-02-16 15:00:00 Mickleover Sports 0 - 2 Hyde F.C.
2019-02-16 15:00:00 Matlock Town 1 - 2 Farsley Celtic
2019-02-16 15:00:00 Workington 0 - 3 Basford Utd
2019-02-16 15:00:00 Hednesford Town 0 - 1 Marine
2019-02-16 15:00:00 Lancaster City 1 - 3 Buxton FC
2019-02-16 15:00:00 Gainsborough Trinity 1 - 0 Stalybridge Celtic
Australia W-League
2019-02-16 05:30:00 Sydney FC (w) 4 - 2 Perth Glory (w)
UAE Division 1 Group A
2019-02-16 13:20:00 Masafi 0 - 0 Hatta
2019-02-16 13:20:00 Dubba Al-Husun 3 - 1 Al Arabi(UAE)
Northern Ireland IFA Championship
2019-02-16 15:00:00 Ballinamallard United 1 - 2 Carrick Rangers
2019-02-16 15:00:00 HW Welders 0 - 6 Portadown
2019-02-16 15:00:00 Larne FC 3 - 0 Dundela
2019-02-16 15:00:00 Limavady United 1 - 1 PSNI
2019-02-16 15:00:00 Loughgall FC 1 - 1 Knockbreda
2019-02-16 15:00:00 Dergview FC 2 - 0 Ballyclare Comrades
India League Division 1
2019-02-16 08:30:00 Aizawal FC 1 - 2 Mohun Bagan(Ind)
2019-02-16 11:30:00 Gokulam Kerala FC 1 - 1 AIFF XI
Iceland League Cup
2019-02-16 10:15:00 Breidablik 3 - 0 Grotta Seltjarnarnes
2019-02-16 17:00:00 KA Akureyri 4 - 0 Valur Reykjavik
South Africa League Cup
2019-02-16 13:00:00 Chippa United 2 - 0 Tshakhuma TM
2019-02-16 13:15:00 Witbank Spurs 1 - 2 Lamontville Golden Arrows
2019-02-16 18:15:00 Bloemfontein Celtic 1 - 0 Richards Bay
Israel B League
2019-02-16 18:00:00 AS Ashdod 0 - 1 Maccabi Herzliya
Mexico Primera Divison A
2019-02-16 01:00:00 Mineros de Zacatecas 0 - 0 Correcaminos UAT
2019-02-16 02:00:00 Atletico San Luis 2 - 0 FC Juarez
2019-02-16 23:00:00 Alebrijes de Oaxaca 1 - 0 Zacatepec
Algerian Ligue Professionnelle 2
2019-02-16 14:00:00 RC Relizane 1 - 1 MC Magra
Hungary U19 A League
2019-02-16 09:00:00 Ferencvarosi U19 3 - 1 MTK Budapest U19
2019-02-16 11:00:00 Debrecin VSC U19 2 - 2 Budapest Honved U19
Cyprus 2 Division
2019-02-16 13:00:00 AE Zakakiou 2 - 1 Asil Lysi
2019-02-16 13:00:00 Onisilos Sotiras 3 - 1 Karmiotissa Polemidion
2019-02-16 13:00:00 PAEEK 0 - 0 Akritas Chloraka
2019-02-16 13:00:00 Omonia Aradippou 0 - 1 Aris Limassol
2019-02-16 13:00:00 MEAP Nisou 1 - 2 Olympiakos Nicosia FC
2019-02-16 13:00:00 Agia Napa 2 - 1 Thoi Lakatamias
Argentina Prim C Metropolitana
2019-02-16 20:00:00 Defensores Unidos 1 - 3 All Boys
2019-02-16 20:00:00 Almirante Brown 0 - 1 CA Fenix Pilar
Kuwait first Division Leagus
2019-02-16 15:10:00 Khaitan 2 - 0 Al-Salibikhaet
2019-02-16 16:10:00 Al-Yarmouk 0 - 2 Al-Sahel
Algeria U20 Youth League
2019-02-16 11:00:00 RC Relizane U21 2 - 0 NC Magra U21
2019-02-16 14:00:00 JS Saoura U21 4 - 0 Tadjenant U21
UAE RL
2019-02-16 13:20:00 Ajman Reserve 3 - 0 Al Ahli Dubai Reserves
2019-02-16 13:20:00 Dibba Al Fujairah Reserves 1 - 2 Al Wahda Abu Dhabi Reserves
2019-02-16 13:25:00 Al Ain SCC Reserves 4 - 0 Al-Dhafra (R)
Saudi Arabia Division 2
2019-02-16 12:45:00 Al-Draih 1 - 0 Al-Muzahmiyya
Spanish Bizkaia-Tercera Division
2019-02-16 11:00:00 Real Sociedad C 0 - 0 SD Beasain
2019-02-16 15:00:00 Jove Espanol 1 - 1 CD Olimpic Xativa
2019-02-16 15:00:00 Real Zaragoza B 2 - 0 AD Sabinanigo
2019-02-16 15:00:00 CD Roda 3 - 0 Paiporta
2019-02-16 15:00:00 RSD Alcala Henares 0 - 0 Alcobendas
2019-02-16 15:30:00 UD Santa Marta 0 - 2 Zamora CF
2019-02-16 15:30:00 CD Agoncillo 0 - 1 CP Calasancio
2019-02-16 15:59:00 Las Palmas C 2 - 2 UD Las Zocas
2019-02-16 15:59:00 Silla CF 2 - 2 Eldense
2019-02-16 15:59:00 Novelda CF 1 - 0 Torre Levante
2019-02-16 15:59:00 Atletico Saguntino 0 - 0 Atzeneta UE
2019-02-16 15:59:00 Acero 4 - 1 UD Rayo Ibense
2019-02-16 15:59:00 UE Llagostera 1 - 2 Sant Andreu
2019-02-16 15:59:00 Amurrio 0 - 0 Santutxu FC
2019-02-16 15:59:00 FC Asco 1 - 4 Santfeliuenc FC
2019-02-16 16:30:00 Panaderia Pulido 1 - 3 La Quadra
2019-02-16 17:00:00 CD Basconia 4 - 2 Ordizia KE
2019-02-16 17:00:00 Valle de Egues 0 - 1 CD Ardoi Draw
2019-02-16 17:00:00 Atletico Union Guimar 2 - 2 UD San Fernando
2019-02-16 17:00:00 SD San Pedro 4 - 2 JD Somorrostro
2019-02-16 17:30:00 Yague CF 0 - 3 Haro Deportivo
ISR U19
2019-02-16 08:30:00 Sectzya Nes Ziona U19 1 - 1 Hapoel Katamon U19
2019-02-16 08:45:00 Beitar Tel Aviv Ramla U19 3 - 1 Hapoel Mahane Yehuda U19
2019-02-16 09:00:00 Maccabi Petach Tikva U19 4 - 1 Maccabi Netanya U19
2019-02-16 09:00:00 Hapoel Ramat Gan U19 0 - 0 Maccabi Tel Aviv Shachar U19
2019-02-16 09:00:00 Beitar Nes Tubruk U19 2 - 0 Hapoel Beer Sheva U19
2019-02-16 09:15:00 Hapoel Rishon Lezion Yehuda U19 0 - 0 Maccabi Ein Mahal Jamal U19
2019-02-16 09:30:00 Hapoel Ashkelon U19 2 - 1 Maccabi Herzliya U19
2019-02-16 10:00:00 Hapoel Tel Aviv U19 1 - 1 Hapoel Nir Ramat Hasharon U19
2019-02-16 10:45:00 Hapoel Petah Tikva Nahum Stelmah U19 0 - 1 Maccabi Yaffo Kabilio U19
2019-02-16 10:45:00 Hapoel Hadera U19 3 - 2 Maccabi Haifa U19
Botola 2
2019-02-16 13:30:00 JSM Jeunesse Sportive El Massi 1 - 2 Renaissance Zmamra
2019-02-16 14:00:00 Wydad Fes 0 - 1 Maghreb Fez
2019-02-16 14:00:00 Club Salmi 2 - 0 Itihad Z. Khemisset
2019-02-16 14:00:00 ASS Association Sportive de Sa 0 - 1 Wydad Temara
2019-02-16 14:00:00 Raja de Beni Mellal 2 - 1 Olympique Dcheira
2019-02-16 14:00:00 Racing Casablanca 0 - 1 JSK Chabab Kasba Tadla
2019-02-16 14:00:00 Chabab Atlas Khenifra 1 - 0 KAC de Kenitra
2019-02-16 14:00:00 Chabab Ben Guerir 5 - 1 USK US Sidi Kacem
Brazil Campeonato Cearense Division 1
2019-02-16 19:00:00 Ferroviario CE 1 - 0 Barbalha
BRA CGD
2019-02-16 20:00:00 Aparecidense GO 1 - 2 Vila Nova
Brazil Campeonato Catarinense Division 1
2019-02-16 19:00:00 Chapecoense SC 0 - 0 Figueirense
Brazil Pernambucano League
2019-02-16 19:00:00 Nautico (PE) 4 - 2 Flamengo de Arcoverde
Brazil Campeonato Gaucho
2019-02-16 21:00:00 Sao Luiz(RS) 1 - 0 Avenida RS
2019-02-16 22:00:00 Novo Hamburgo RS 1 - 0 Sao Jose PoA RS
Mexico Youth U20
2019-02-16 15:00:00 CDSyC Cruz Azul U20 2 - 0 Santos Laguna U20
2019-02-16 15:45:00 Leon U20 0 - 2 Toluca U20
2019-02-16 17:15:00 Tigres UANL U20 3 - 1 Necaxa U20
2019-02-16 18:00:00 Chivas Guadalajara U20 4 - 4 Atlas U20
Brazil Campeonato Mineiro Division 1
2019-02-16 19:00:00 Tombense 3 - 1 Villa Nova-MG
2019-02-16 21:00:00 Atletico Mineiro 2 - 0 Tupi Juiz de Fora MG
Brazil Paraibano
2019-02-16 19:00:00 Centro Sportivo Paraibano 3 - 1 Nacional de Patos PB
2019-02-16 20:00:00 Atletico Cajazeirense PB 0 - 0 Serrano PB
Malta First Division League
2019-02-16 13:00:00 Gudja United 1 - 0 Swieqi United
2019-02-16 15:15:00 Pembroke Athleta 6 - 1 Marsa
Iceland Women's League Cup
2019-02-16 12:25:00 Breidablik (w) 6 - 0 UMF Selfoss (w)
2019-02-16 15:15:00 Valur (w) 7 - 1 West Manal's (W)
Thai Division 1 League
2019-02-16 10:45:00 Nong Bua Lamphu 1 - 1 Sisaket FC
2019-02-16 11:00:00 Kasetsart FC 1 - 2 Army United F.C.
2019-02-16 12:00:00 JL Angmai Lian Zhi 6 - 0 Khonkaen FC
2019-02-16 13:00:00 Lampang FC 2 - 0 Navy FC
Brasil Campeonato do Nordeste Primeira
2019-02-16 19:00:00 ABC RN 0 - 0 CRB Mather Europe
2019-02-16 19:00:00 Vitoria BA 1 - 1 Ceara
2019-02-16 19:00:00 Sergipe Se 1 - 2 Botafogo PB
2019-02-16 21:30:00 Altos/PI 0 - 1 Confianca SE
QLD Premier League
2019-02-16 08:00:00 Peninsula Power 3 - 1 Brisbane City
2019-02-16 09:00:00 Eastern Suburbs Brisbane 0 - 1 Gold Coast United
2019-02-16 09:10:00 Queensland Lions SC 2 - 0 Moreton Bay United
Victorian State League Division 1
2019-02-16 04:00:00 Moreland City 0 - 2 Whittlesea Zebras
2019-02-16 04:00:00 Langwarrin 2 - 3 Melbourne Heart (Youth)
2019-02-16 04:00:00 Whittlesea Ranges 0 - 6 St Albans Saints
2019-02-16 06:00:00 Springvale White Eagles 2 - 2 Goulburn Valley Suns
2019-02-16 06:00:00 Murray United FC 0 - 4 Eastern Lions SC
2019-02-16 06:00:00 Werribee City 4 - 0 Geelong Sc
2019-02-16 06:00:00 Box Hill United SC 1 - 1 Northcote City
2019-02-16 06:00:00 North Geelong Warriors 1 - 0 Brunswick City
Jordan League Division 1
2019-02-16 12:30:00 Al-Arabi Irbid 1 - 0 Al Yarmouk
African Youth Championship
2019-02-16 15:30:00 Nigeria U20 0 - 0 South Africa U20
Wales Cymru Alliance
2019-02-16 14:00:00 Gresford 1 - 1 Holywell
2019-02-16 14:00:00 Ruthin Town FC 0 - 1 Buckley Town
2019-02-16 14:30:00 Porthmadog 2 - 0 Holyhead
2019-02-16 14:30:00 Llanrhaeadr 2 - 1 Penrhyncoch
2019-02-16 14:30:00 Flint Town 2 - 0 Rhyl FC
2019-02-16 14:30:00 Guilsfield 1 - 1 Airbus UK Broughton
Turkey A2 League U19
2019-02-16 09:05:00 Alanyaspor U19 4 - 0 Trabzonspor U19
2019-02-16 10:00:00 Ankaragucu U19 0 - 2 Akhisar Bld.Geng U19
2019-02-16 10:00:00 Galatasaray U19 0 - 1 Kasimpasa U19
2019-02-16 10:00:00 Buyuksehir BLD.Spor U19 0 - 0 Antalyaspor U19
2019-02-16 10:00:00 Caykur Rizespor U19 1 - 3 Bursaspor U19
Welsh Football League First Division
2019-02-16 14:00:00 Cambrian Clydach 2 - 0 Cwmbran Celtic
2019-02-16 14:00:00 Briton Ferry Athletic 1 - 1 Llantwit Major
2019-02-16 14:00:00 Goytre AFC 1 - 1 Port Talbot
2019-02-16 14:00:00 Ton Pentre 0 - 2 Taffs Well
2019-02-16 14:00:00 Pontypridd 5 - 0 Ammanford
2019-02-16 14:00:00 Pen-y-Bont FC 2 - 1 Undy Athletic
2019-02-16 14:30:00 Haverfordwest County 2 - 0 Goytre Utd
Finland Woman's Cup
2019-02-16 11:30:00 Jyvaskylan Pallokerho (w) 5 - 1 ONS (w)
2019-02-16 11:30:00 HJK Helsinki (w) 2 - 2 PK-35 (W)
Italian Women Division 1
2019-02-16 13:30:00 Orobica (w) 2 - 3 Res Roma (w)
2019-02-16 13:30:00 AGSM Verona (w) 1 - 2 Bari (w)
2019-02-16 13:30:00 Florentia Women's 0 - 2 Mozzanica (w)
2019-02-16 13:30:00 Tavagnacco (w) 0 - 1 Fiorentina (w)
2019-02-16 13:30:00 Sassuolo (w) 0 - 1 Fimauto Valpolicella (w)
Indonesia Cup
2019-02-16 08:00:00 PSM Makassar 9 - 0 Perseru Serui
2019-02-16 08:45:00 Persebaya Surabaya 8 - 0 Persinga Ngawi
Vietnam Super Cup
2019-02-16 09:15:00 Hoa Phat Hanoi FC 2 - 0 Becamex Binh Duong
Hong Kong First Division League
2019-02-16 12:30:00 Hong Kong FC 3 - 0 Shatin SA
Turkey U21 Ligi 1
2019-02-16 07:00:00 Yohm Niyeshibang U21 2 - 1 Balikesirspor U21
2019-02-16 09:00:00 Altay U21 1 - 2 Boluspor U21
Turkey U21 Super League
2019-02-16 08:00:00 Bursaspor U21 4 - 0 Rizespor U21
2019-02-16 08:00:00 Akhisar Bld.Geng U21 2 - 1 Ankaragucu U21
2019-02-16 09:00:00 Fenerbahce U21 3 - 1 Konyaspor U21
International Friendly
2019-02-16 14:00:00 Tunisia U23 1 - 1 Algeria U23
India Super League
2019-02-16 14:00:00 Jamshedpur FC 1 - 4 Pune City
Brazil Campeonato Paulista B
2019-02-16 18:00:00 Atibaia 1 - 5 Ah so Santa SP
2019-02-16 18:00:00 CA Votuporanguense SP 1 - 1 Nacional SP
2019-02-16 19:00:00 XV de Piracicaba 1 - 0 Sao Bernardo
2019-02-16 21:00:00 Linense(BRA) 1 - 2 Rio Claro
Brazil Campeonato Paulista C
2019-02-16 18:00:00 Primavera 0 - 0 Monte Azul SP
2019-02-16 18:00:00 Audax Sao Paulo 1 - 0 Rio Preto SP
2019-02-16 19:00:00 Sao Carlos 0 - 0 Barretos SP
2019-02-16 19:00:00 Capie Warrero 2 - 0 Comercial-SP
Belgium Women's Premier League
2019-02-16 14:00:00 KSK Heist (w) 0 - 6 KAA Gent Ladies (w)
Germany Youth U17 League
2019-02-16 10:00:00 Energie Cottbus U17 2 - 0 Tennis Borussia Berlin(U17)
2019-02-16 10:00:00 Hamburger SV U17 2 - 2 VfL Wolfsburg U17
2019-02-16 10:00:00 SV Wehen Wiesbaden U17 2 - 0 Nurnberg U17
2019-02-16 11:00:00 RasenBallsport LeipzigU17 0 - 2 Hannover 96 U17
2019-02-16 13:00:00 Borgfeld(U17) 1 - 4 Chemnitzer(U17)
2019-02-16 14:30:00 Arminia Bielefeld U17 1 - 4 Bayer Leverkusen U17
Spanish Segunda Division B
2019-02-16 15:00:00 Real Valladol B 1 - 1 Atletico de Madrid B
2019-02-16 15:00:00 Athletic Bilbao B 4 - 1 Real Oviedo B
2019-02-16 15:00:00 UB Conquense 0 - 1 Baleares
2019-02-16 15:45:00 Cultural de Durango 0 - 4 Racing Santander
2019-02-16 15:59:00 CD Vitoria(SPA) 1 - 2 SD Amorebieta
2019-02-16 18:30:00 Hercules 1 - 0 UE Cornella
Germany Youth U19 League
2019-02-16 10:00:00 VfL Osnabruck U19 1 - 4 RB LeipzigU19
2019-02-16 10:00:00 Carl Zeiss Jena U19 1 - 3 Hamburger SV U19
2019-02-16 10:00:00 MSV Duisburg U19 1 - 0 Bayer Leverkusen U19
2019-02-16 10:00:00 Hoffenheim U19 2 - 1 Augsburg U19
2019-02-16 10:00:00 VfB Stuttgart U19 2 - 0 Karlsruher SC U19
2019-02-16 10:00:00 SC Freiburg U19 1 - 2 FSV Mainz 05 U19
2019-02-16 10:00:00 VfL Wolfsburg U19 4 - 1 Dynamo Dresden U19
2019-02-16 12:00:00 MagdeburgU19 2 - 1 Niendorfer TSV U19
2019-02-16 12:00:00 St. Pauli U19 2 - 2 Werder Bremen U19
2019-02-16 13:00:00 Koln U19 4 - 0 Paderborn U19
2019-02-16 13:00:00 Hannover 96 U19 4 - 2 Union Berlin U19
Germany Regionalliga
2019-02-16 12:30:00 VSG Altglienicke 3 - 1 FC Oberlausitz
2019-02-16 12:30:00 FSV Optik Rathenow 1 - 0 Bischofswerdaer FV
2019-02-16 13:00:00 Monchengladbach AM. 1 - 0 SV Rodinghausen
2019-02-16 13:00:00 Havelse 1 - 0 VfL Oldenburg
2019-02-16 13:00:00 Borussia Dortmund (Youth) 1 - 1 Wiedenbruck
2019-02-16 13:00:00 Rot-Weiss Essen 2 - 0 TV Herkenrath
2019-02-16 13:00:00 SV Straelen 1 - 1 Wuppertaler SV Borussia
2019-02-16 13:00:00 SC Verl 1 - 1 FC Kaan-Marienborn
2019-02-16 13:00:00 Wattenscheid 09 0 - 0 Bonner
2019-02-16 13:00:00 Oldenburg 1 - 2 Hannover 96 Am
2019-02-16 13:00:00 SC Freiburg (Youth) 2 - 0 FK Pirmasens
Turkiye Lig2
2019-02-16 10:30:00 Ankarademirspor 0 - 1 Samsunspor
2019-02-16 10:30:00 Bodrumspor 1 - 1 Nigde Belediyespor
2019-02-16 10:30:00 Eyupspor 1 - 3 Keciorengucu
2019-02-16 10:30:00 Tuzlaspor 1 - 3 Menemen Belediye Spor
2019-02-16 10:30:00 Bugsasspor 1 - 0 Bandirmaspor
2019-02-16 10:30:00 Manisa BB Spor 4 - 0 Tarsus Idman Yurdu
Turkey 3. Ligi B
2019-02-16 10:00:00 Trabzon Karadenizspor 2 - 0 Muglaspor
2019-02-16 10:30:00 Sile Yildizspor 1 - 3 Duzyurtspor
2019-02-16 10:30:00 Tire 1922 Spor 0 - 0 Artvin Hopaspor
2019-02-16 10:30:00 Bergama Belediyespor 0 - 1 Duzcespor
Estonia Winter Tournament
2019-02-16 11:10:00 Flora Tallinn II 8 - 2 JK Welco Elekter
2019-02-16 14:50:00 Flora Paide 2 - 0 Trans Narva
2019-02-16 18:30:00 Tabasalu Charma 0 - 1 Viimsi MRJK
Brazil Mato-grossense Division 1