Live Soccer Highlights and Soccer Streaming
Argentine Division 1
2018-11-10 23:30:00 Colon de Santa Fe 1 - 1 Estudiantes La Plata
Austrian Bundesliga
2018-11-10 15:59:00 LASK Linz 5 - 1 Trenkwalder Admira Wacker
2018-11-10 15:59:00 Sturm Graz 0 - 0 St.Polten
2018-11-10 15:59:00 FC Wacker Innsbruck 1 - 0 Rheindorf Altach
Brazil Serie A
2018-11-10 19:00:00 Corinthians Paulista (SP) 1 - 1 Sao Paulo
2018-11-10 19:00:00 America MG 0 - 1 Parana PR
2018-11-10 21:00:00 Botafogo RJ 2 - 1 Flamengo
2018-11-10 21:00:00 Atletico Paranaense 2 - 0 Cruzeiro (MG)
Belgian Pro League
2018-11-10 17:00:00 Charleroi 2 - 1 Club Brugge
2018-11-10 19:00:00 KAS Eupen 1 - 4 Sint-Truidense
2018-11-10 19:00:00 Zulte-Waregem 2 - 0 Lokeren
2018-11-10 19:30:00 Cercle Brugge 2 - 0 Red Star Waasland
Poland Ekstraklasa
2018-11-10 14:30:00 Wisla Plock 2 - 0 Zaglebie Sosnowiec
2018-11-10 17:00:00 Lechia Gdansk 1 - 0 Cracovia Krakow
2018-11-10 19:30:00 Wisla Krakow 3 - 2 Zaglebie Lubin
Denmark Superligaen
2018-11-10 15:00:00 AC Horsens 1 - 1 Sonderjyske
German Bundesliga
2018-11-10 14:30:00 Fortuna Dusseldorf 4 - 1 Hertha Berlin
2018-11-10 14:30:00 SC Freiburg 1 - 3 FSV Mainz 05
2018-11-10 14:30:00 TSG Hoffenheim 2 - 1 Augsburg
2018-11-10 14:30:00 Nurnberg 0 - 2 VfB Stuttgart
2018-11-10 14:30:00 Werder Bremen 1 - 3 Borussia Monchengladbach
2018-11-10 17:30:00 Borussia Dortmund 3 - 2 Bayern Munchen
German Bundesliga 2
2018-11-10 12:00:00 Erzgebirge Aue 1 - 3 Hamburger SV
2018-11-10 12:00:00 St. Pauli 1 - 1 Heidenheimer
2018-11-10 12:00:00 FC Koln 8 - 1 Dynamo Dresden
Russia Premier League
2018-11-10 11:00:00 Ural Sverdlovsk Oblast 2 - 1 Gazovik Orenburg
2018-11-10 13:30:00 Kryliya Sovetov 1 - 2 Terek Grozny
2018-11-10 15:59:00 Rostov FK 0 - 0 Dynamo Moscow
France Ligue 1
2018-11-10 15:59:00 Guingamp 2 - 4 Lyon
2018-11-10 19:00:00 Angers 1 - 0 Montpellier
2018-11-10 19:00:00 Nimes 0 - 1 Nice
2018-11-10 19:00:00 Saint Etienne 2 - 0 Reims
2018-11-10 19:00:00 Toulouse 0 - 1 Amiens
France Ligue 2
2018-11-10 14:00:00 Valenciennes 4 - 2 Lens
Play off
2018-11-10 15:59:00 Fredrikstad 1 - 1 KFUM Oslo
Korea League
2018-11-10 05:00:00 Suwon Samsung Bluewings 3 - 3 Ulsan Hyundai FC
2018-11-10 05:00:00 Gangwon FC 2 - 3 Incheon United
2018-11-10 07:00:00 Gyeongnam FC 1 - 2 Pohang Steelers
2018-11-10 07:00:00 Jeju United 0 - 0 Jeonbuk Hyundai Motors
Holland Eredivisie
2018-11-10 17:30:00 Emmen 2 - 0 NAC Breda
2018-11-10 18:45:00 Vitesse Arnhem 2 - 1 FC Utrecht
2018-11-10 18:45:00 De Graafschap 1 - 4 PSV Eindhoven
2018-11-10 19:45:00 VVV Venlo 3 - 2 Fortuna Sittard
Portugal Primera Liga
2018-11-10 15:30:00 Aves 2 - 1 Rio Ave
2018-11-10 15:30:00 Belenenses 0 - 0 Boavista FC
2018-11-10 18:00:00 Nacional da Madeira 1 - 0 Maritimo
2018-11-10 20:30:00 FC Porto 1 - 0 Sporting Braga
J-League Division 1
2018-11-10 05:00:00 Cerezo Osaka 2 - 1 Kawasaki Frontale
2018-11-10 05:00:00 Consadole Sapporo 1 - 2 Urawa Red Diamonds
2018-11-10 05:00:00 FC Tokyo 0 - 0 Jubilo Iwata
2018-11-10 05:00:00 Hiroshima Sanfrecce 0 - 1 Vegalta Sendai
2018-11-10 05:00:00 Shimizu S-Pulse 2 - 0 Nagoya Grampus
2018-11-10 05:00:00 V-Varen Nagasaki 0 - 1 Yokohama Marinos
2018-11-10 05:00:00 Vissel Kobe 0 - 0 Sagan Tosu
2018-11-10 06:00:00 Gamba Osaka 1 - 0 Shonan Bellmare
Swiss Super League
2018-11-10 18:00:00 Lugano 1 - 4 Luzern
2018-11-10 18:00:00 Thun 4 - 2 Basel
Scottish Premier League
2018-11-10 15:00:00 Saint Johnstone 4 - 0 Hamilton Academical
2018-11-10 15:00:00 Dundee 1 - 1 Saint Mirren
2018-11-10 15:00:00 Heart of Midlothian 0 - 1 Kilmarnock
Turkish Super Liga
2018-11-10 10:30:00 Erzurum BB 2 - 1 Goztepe
2018-11-10 10:30:00 Konyaspor 2 - 0 Ankaragucu
2018-11-10 13:00:00 Caykur Rizespor 1 - 2 Istanbul Buyuksehir Belediyesi
2018-11-10 15:59:00 Kayserispor 0 - 3 Galatasaray
Spanish La Liga
2018-11-10 12:00:00 Real Valladolid 0 - 0 Eibar
2018-11-10 15:15:00 Getafe 0 - 1 Valencia
2018-11-10 17:30:00 Atletico Madrid 3 - 2 Athletic Bilbao
2018-11-10 19:45:00 Girona 0 - 0 Leganes
Greece National A
2018-11-10 15:15:00 AEL Larisa 2 - 0 Pas Giannina
2018-11-10 17:00:00 SKODA Xanthi 0 - 1 Panionios
2018-11-10 17:30:00 Levadiakos 2 - 1 OFI Crete
Spanish Segunda Division
2018-11-10 15:00:00 Cadiz 2 - 0 CF Reus Deportiu
2018-11-10 17:00:00 Extremadura 2 - 3 Osasuna
2018-11-10 17:00:00 CD Lugo 0 - 1 AD Alcorcon
2018-11-10 19:30:00 Deportivo La Coruna 4 - 0 Real Oviedo
2018-11-10 19:30:00 Elche 0 - 0 Las Palmas
Italian Serie A
2018-11-10 14:00:00 Torino 1 - 2 Parma
2018-11-10 17:00:00 Spal 2 - 2 Cagliari
2018-11-10 19:30:00 Genoa 1 - 2 Napoli
English Premier League
2018-11-10 12:30:00 Cardiff City 2 - 1 Brighton Hove Albion
2018-11-10 15:00:00 Huddersfield Town 1 - 1 West Ham United
2018-11-10 15:00:00 Leicester City 0 - 0 Burnley
2018-11-10 15:00:00 Newcastle United 2 - 1 Bournemouth AFC
2018-11-10 15:00:00 Southampton 1 - 1 Watford
2018-11-10 17:30:00 Crystal Palace 0 - 1 Tottenham Hotspur
England Championship
2018-11-10 15:00:00 Birmingham City 3 - 3 Hull City
2018-11-10 15:00:00 Blackburn Rovers 1 - 1 Rotherham United
2018-11-10 15:00:00 Bolton Wanderers 0 - 1 Swansea City
2018-11-10 15:00:00 Bristol City 0 - 1 Preston North End
2018-11-10 15:00:00 Derby County 0 - 3 Aston Villa
2018-11-10 15:00:00 Middlesbrough 2 - 0 Wigan Athletic
2018-11-10 15:00:00 Norwich City 4 - 3 Millwall
2018-11-10 15:00:00 Nottingham Forest 0 - 0 Stoke City
2018-11-10 15:00:00 Queens Park Rangers (QPR) 3 - 2 Brentford
2018-11-10 15:00:00 Reading 2 - 2 Ipswich Town
2018-11-10 17:30:00 West Bromwich(WBA) 4 - 1 Leeds United
Italian Serie B
2018-11-10 14:00:00 Ascoli 2 - 3 Padova
2018-11-10 14:00:00 Cremonese 1 - 0 Livorno
2018-11-10 14:00:00 Salernitana 1 - 0 Spezia
2018-11-10 14:00:00 Carpi 2 - 2 Benevento
2018-11-10 17:00:00 Cosenza Calcio 1914 2 - 3 Lecce
England FA Cup
2018-11-10 12:30:00 Maidenhead United 0 - 4 Portsmouth
2018-11-10 15:00:00 Southport FC 2 - 0 Boreham Wood
2018-11-10 15:00:00 Chesterfield 1 - 1 Billericay Town
2018-11-10 15:00:00 Tranmere Rovers 3 - 3 Oxford City
2018-11-10 15:00:00 Morecambe 0 - 0 Halifax Town
2018-11-10 15:00:00 Grimsby Town 3 - 1 Milton Keynes Dons
2018-11-10 15:00:00 Yeovil Town 1 - 3 Stockport County
2018-11-10 15:00:00 Luton Town 2 - 0 Wycombe Wanderers
2018-11-10 15:00:00 Exeter City 2 - 3 Blackpool
2018-11-10 15:00:00 Swindon Town 2 - 1 York City
2018-11-10 15:00:00 Ebbsfleet United 0 - 0 Cheltenham Town
2018-11-10 15:00:00 Accrington Stanley 1 - 0 Colchester United
2018-11-10 15:00:00 Gillingham 0 - 0 Hartlepool United
2018-11-10 15:00:00 Barnsley 4 - 0 Notts County
2018-11-10 15:00:00 Maidstone United 2 - 1 Macclesfield Town
2018-11-10 15:00:00 Bromley 1 - 3 Peterborough United
2018-11-10 15:00:00 Lincoln City 3 - 2 Northampton Town
2018-11-10 15:00:00 Scunthorpe United 2 - 1 Burton Albion
2018-11-10 15:00:00 Torquay United 0 - 1 Woking
2018-11-10 15:00:00 Plymouth Argyle 1 - 0 Stevenage Borough
2018-11-10 15:00:00 Sutton United 0 - 0 Slough Town
2018-11-10 15:00:00 Oxford United 0 - 0 Forest Green Rovers
2018-11-10 15:00:00 Southend United 1 - 1 Crawley Town
2018-11-10 15:00:00 Metropolitan Police 0 - 2 Newport County
2018-11-10 15:00:00 Rochdale 2 - 1 Gateshead
2018-11-10 15:00:00 Bury 5 - 0 Dover Athletic
2018-11-10 15:00:00 Aldershot Town 1 - 1 Bradford City
2018-11-10 15:00:00 Walsall 3 - 2 Coventry City
2018-11-10 15:00:00 Crewe Alexandra 0 - 1 Carlisle United
Israel Premier League
2018-11-10 14:00:00 Maccabi Netanya 0 - 1 Maccabi Petah Tikva FC
2018-11-10 15:59:00 Hapoel Haifa 0 - 2 Bnei Yehuda Tel Aviv
2018-11-10 16:15:00 Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Hapoel Raanana
2018-11-10 18:30:00 Hapoel Hadera 1 - 2 Maccabi Haifa
Ukrainian Premier League
2018-11-10 12:00:00 FC Lviv 1 - 1 Olimpic Donetsk
2018-11-10 15:00:00 Desna Chernihiv 2 - 0 Chernomorets Odessa
2018-11-10 15:00:00 Zorya 2 - 1 FC Karpaty Lviv
2018-11-10 17:30:00 Arsenal Kyiv 0 - 3 PFC Oleksandria
Slovenia 2.Liga
2018-11-10 12:00:00 Brda 0 - 1 NK Bilje
2018-11-10 13:00:00 Radomlje 3 - 1 Roltek Dob
2018-11-10 13:00:00 Krka 1 - 0 Tabor Sezana
2018-11-10 13:00:00 Jadran Dekani 2 - 3 NK Rogaska
2018-11-10 13:00:00 Ankaran Hrvatini Mas Tech 0 - 0 ASK Bravo Publikum
2018-11-10 13:00:00 Drava 0 - 0 NK Fuzinar
Swiss Challenge League
2018-11-10 16:30:00 Schaffhausen 3 - 2 Chiasso
Sweden Superettan
2018-11-10 15:00:00 Jonkopings Sodra 0 - 0 Norrby IF
2018-11-10 15:00:00 Oster 1 - 4 Halmstads
2018-11-10 15:00:00 Orgryte 4 - 0 Landskrona BoIS
2018-11-10 15:00:00 Helsingborg 3 - 1 Varbergs BoIS FC
2018-11-10 15:00:00 Gefle IF 2 - 2 AFC Eskilstuna
2018-11-10 15:00:00 Falkenberg 0 - 2 GAIS Goteborg
2018-11-10 15:00:00 IK Frej Taby 1 - 0 IFK Varnamo
2018-11-10 15:00:00 IK Brage 1 - 1 Degerfors
Romania Liga I
2018-11-10 13:00:00 FC Astra Giurgiu 1 - 2 CSM Studentesc Iasi
2018-11-10 15:59:00 FC Viitorul Constanta 0 - 0 Concordia Chiajna
2018-11-10 19:00:00 CFR Cluj 0 - 0 Dunarea Calarasi
Austria Erste Division
2018-11-10 13:30:00 SK Vorwarts Steyr 2 - 1 SG Austria Klagenfurt
Serbian Superliga
2018-11-10 12:00:00 Zemun 0 - 3 Cukaricki Stankom
2018-11-10 12:00:00 Partizan Belgrade 2 - 0 Radnik Surdulica
2018-11-10 12:00:00 FK Backa Backa Palanka 1 - 0 FK Vozdovac Beograd
2018-11-10 12:00:00 Macva Sabac 0 - 0 FK Spartak Zlatibor Voda
2018-11-10 14:00:00 Dinamo Vranje 0 - 3 Crvena Zvezda
2018-11-10 15:00:00 Mladost Lucani 1 - 0 Vojvodina Novi Sad
2018-11-10 17:00:00 FK Rad Beograd 0 - 2 FK Napredak Krusevac
Turkey 2 Ligi A
2018-11-10 10:30:00 Afjet Afyonspor 1 - 2 Hatayspor
2018-11-10 10:30:00 Boluspor 1 - 2 Denizlispor
2018-11-10 13:00:00 Balikesirspor 3 - 1 Genclerbirligi
2018-11-10 13:00:00 Giresunspor 4 - 0 Kardemir Karabukspor
Bulgaria Premier League
2018-11-10 10:30:00 Botev Plovdiv 2 - 0 Septemvri Simitli
2018-11-10 13:00:00 Cherno More Varna 1 - 0 Levski Sofia
2018-11-10 15:15:00 Vereya 0 - 1 Etar
Slovak Super Liga
2018-11-10 13:30:00 Trencin 0 - 2 MSK Zilina
2018-11-10 14:00:00 MFK Ruzomberok 0 - 1 Dunajska Streda
2018-11-10 15:59:00 Sport Podbrezova 2 - 4 FK Senica
Croatia 1.Division
2018-11-10 14:00:00 Slaven Koprivnica 0 - 2 ZNK Osijek
2018-11-10 16:30:00 Hajduk Split 3 - 0 Inter Zapresic
Welsh Premier League
2018-11-10 14:30:00 Carmarthen 2 - 3 Newi Cefn Druids
2018-11-10 14:30:00 Connahs Quay Nomads FC 2 - 2 Barry Town AFC
2018-11-10 15:45:00 Newtown AFC 7 - 1 Llanelli
Hungary Borsodi Liga
2018-11-10 13:30:00 Diosgyor VTK 1 - 0 Debrecin VSC
2018-11-10 15:59:00 MTK Hungaria 3 - 2 Videoton Puskas Akademia
2018-11-10 15:59:00 Paksi SE Honlapja 0 - 0 Budapest Honved
2018-11-10 18:30:00 Szombathelyi Haladas 1 - 0 Ferencvarosi TC
Czech Republic Gambrinus Liga
2018-11-10 13:00:00 MFK Karvina 1 - 3 Sparta Praha
2018-11-10 15:59:00 Synot Slovacko 0 - 1 Slovan Liberec
Primera Division de Mexico
2018-11-10 01:00:00 Veracruz 2 - 2 Queretaro FC
2018-11-10 03:00:00 Atlas 0 - 0 Pachuca
2018-11-10 23:00:00 CDSyC Cruz Azul 2 - 1 Lobos BUAP
Italy C1A
2018-11-10 13:30:00 US Casertana 1908 0 - 0 Trapani
2018-11-10 13:30:00 Matera 1 - 0 Viterbese
2018-11-10 13:30:00 Reggina 1 - 0 Paganese
2018-11-10 13:30:00 Rieti 1 - 5 Potenza
2018-11-10 15:30:00 Francavilla 2 - 0 US Siracusa
2018-11-10 19:30:00 ASD Sicula Leonzio 0 - 2 Rende
2018-11-10 19:30:00 Bisceglie 1913 0 - 1 AC Monopoli
2018-11-10 19:45:00 Cavese 0 - 1 Juve Stabia
Scottish Championship
2018-11-10 15:00:00 Greenock Morton 0 - 2 Alloa Athletic
2018-11-10 15:00:00 Ayr United 1 - 1 Queen of South
2018-11-10 15:00:00 Ross County 0 - 1 Dundee United
2018-11-10 15:00:00 Dunfermline Athletic 0 - 1 Falkirk
2018-11-10 15:00:00 Partick Thistle 0 - 1 Inverness
Scottish Division One
2018-11-10 15:00:00 Arbroath 2 - 0 Montrose
2018-11-10 15:00:00 Brechin City 4 - 0 Forfar Athletic
2018-11-10 15:00:00 Dumbarton 2 - 1 Stenhousemuir
2018-11-10 15:00:00 East Fife 2 - 1 Raith Rovers
2018-11-10 15:00:00 Stranraer 1 - 2 Airdrie United
Scottish Division Two
2018-11-10 15:00:00 Albion Rovers 1 - 2 Edinburgh City
2018-11-10 15:00:00 Elgin City 2 - 4 Berwick Rangers
2018-11-10 15:00:00 Clyde 1 - 1 Stirling Albion
2018-11-10 15:00:00 Queen's Park 2 - 0 Peterhead
2018-11-10 15:00:00 Annan Athletic 0 - 2 Cowdenbeath
Portugal Segunda Liga
2018-11-10 11:00:00 Penafiel 1 - 0 SL Benfica B
2018-11-10 15:00:00 Viseu 1 - 0 CD Mafra
2018-11-10 15:00:00 SC Farense 2 - 2 Vitoria Guimaraes B
Cyprus 1 Division
2018-11-10 15:00:00 APOEL Nicosia 3 - 0 E.N.Paralimniou
2018-11-10 15:59:00 Ermis Aradippou 3 - 0 AEP Paphos
2018-11-10 17:00:00 Anorthosis Famagusta FC 1 - 0 Nea Salamis
Northern Ireland Premier League
2018-11-10 15:00:00 Linfield FC 1 - 2 Coleraine
2018-11-10 15:00:00 Glentoran FC 0 - 1 Ballymena United
2018-11-10 15:00:00 Glenavon Lurgan 1 - 1 Warrenpoint Town
2018-11-10 15:00:00 Dungannon Swifts 2 - 1 Institute FC
2018-11-10 15:00:00 Ards FC 0 - 1 Crusaders
Greece National B
2018-11-10 13:00:00 Volos NFC 2 - 0 Apollon Kalamarias
2018-11-10 13:00:00 Athletic Union of Sparta 0 - 2 Ergotelis
CONCACAF Championship U20
2018-11-10 00:45:00 Honduras U20 4 - 3 Antigua Barbuda U20
2018-11-10 15:30:00 Cayman Islands U20 2 - 4 Curacao U20
2018-11-10 17:45:00 GuadeloupeU20 3 - 0 Dominica U20
2018-11-10 17:45:00 Martinique U20 1 - 2 Canada U20
2018-11-10 20:00:00 French Saint-Martin U20 0 - 11 Jamaica U20
2018-11-10 20:00:00 NicaraguaU20 0 - 2 Grenada U20
2018-11-10 21:00:00 Mexico U20 10 - 0 ArubaU20
2018-11-10 22:30:00 Panama U20 2 - 1 St. Kitts and Nevis U20
England FA Vase
2018-11-10 15:00:00 Stratford Town 1 - 1 Mickleover Sports
2018-11-10 15:00:00 Witton Albion 2 - 0 Rushden Diamonds
2018-11-10 15:00:00 Farsley Celtic 0 - 0 Carlton Town
2018-11-10 15:00:00 Marske United 2 - 0 Tamworth
2018-11-10 15:00:00 Halesowen Town 3 - 2 Prescot Cables
2018-11-10 15:00:00 St Neots Town 0 - 1 Barwell
2018-11-10 15:00:00 Lancaster City 1 - 0 Ossett United
2018-11-10 15:00:00 Newcastle Town FC 2 - 2 Workington
2018-11-10 15:00:00 Stamford 1 - 0 Kettering Town
2018-11-10 15:00:00 Brightlingsea Regent 2 - 1 Hornchurch
2018-11-10 15:00:00 AFC Mansfield 2 - 2 Pickering Town
2018-11-10 15:00:00 Stalybridge Celtic 0 - 0 Buxton FC
2018-11-10 15:00:00 Basford Utd 4 - 0 Stafford Rangers
2018-11-10 15:00:00 South Shields 2 - 1 Hyde F.C.
2018-11-10 15:00:00 Tiverton Town 2 - 3 Wingate Finchley
2018-11-10 15:00:00 Greenwich Borough 1 - 0 Bishop's Stortford
2018-11-10 15:00:00 Folkestone 3 - 0 Didcot Town
2018-11-10 15:00:00 Aveley 1 - 2 Beaconsfield SYCOB
2018-11-10 15:00:00 Worthing 1 - 0 Chesham United
2018-11-10 15:00:00 Walton Casuals 2 - 0 Bognor Regis Town
2018-11-10 15:00:00 Salisbury City 2 - 0 Merstham
2018-11-10 15:00:00 Banbury United 0 - 2 Hayes Yeading United
2018-11-10 15:00:00 Carshalton Athletic FC 3 - 1 Harlow Town
2018-11-10 15:00:00 Dorchester Town 3 - 1 AFC Totton
2018-11-10 15:00:00 Weymouth 2 - 2 Street
2018-11-10 15:00:00 Leiston FC 2 - 1 Melksham Town
2018-11-10 15:00:00 Herne Bay 0 - 1 Needham Market
2018-11-10 15:00:00 Horsham 1 - 0 Potters Bar Town
2018-11-10 15:00:00 Brentwood Town 2 - 2 Poole Town
2018-11-10 15:00:00 Chipstead FC 2 - 2 Bedford Town
2018-11-10 15:00:00 Dorking 1 - 0 Tonbridge Angels
2018-11-10 15:00:00 Hendon 1 - 2 Biggleswade Town
2018-11-10 15:00:00 Basingstoke Town 2 - 1 Enfield Town
2018-11-10 15:00:00 Royston Town 5 - 2 Thame United
2018-11-10 15:00:00 lewes 2 - 0 Merthyr Town
Wales Cup
2018-11-10 13:30:00 Monmouth Town 1 - 3 Ynysddu Welfare
2018-11-10 13:30:00 Llanfair United 1 - 4 Porthmadog
2018-11-10 13:30:00 Cwmbran Town 1 - 2 Ton Pentre
2018-11-10 13:30:00 Sully Sports 1 - 3 Cwmbran Celtic
2018-11-10 14:30:00 Flint Town 3 - 2 Gresford
2018-11-10 14:30:00 Prestatyn Town FC 6 - 3 Berriew
2018-11-10 14:30:00 Pontypridd 6 - 3 Goytre AFC
2018-11-10 14:30:00 Buckley Town 1 - 3 Denbigh Town
2018-11-10 14:30:00 Haverfordwest County 4 - 3 Swansea University
2018-11-10 14:30:00 Rhyl FC 3 - 1 Caersws
2018-11-10 14:30:00 Llangefni town 5 - 1 St Asaph City
2018-11-10 14:30:00 Airbus UK Broughton 9 - 1 Llay Miners Welfare
2018-11-10 14:30:00 Goytre Utd 1 - 0 Pontyclun
2018-11-10 14:30:00 Holyhead 3 - 1 Ruthin Town FC
2018-11-10 14:30:00 Guilsfield 4 - 3 Dyffryn Nantlle Vale
2018-11-10 14:30:00 Bangor City FC 6 - 1 Cenfn Albion FC
AFC Champions League
2018-11-10 15:00:00 Persepolis 0 - 0 Kashima Antlers
Algerian Ligue Professionnelle 1
2018-11-10 15:00:00 CR Belouizdad 4 - 1 MO Bejaia
2018-11-10 15:59:00 CS Constantine 3 - 3 DRB Tadjenant
2018-11-10 15:59:00 ES Setif 0 - 1 JS Saoura
2018-11-10 17:00:00 Paradou AC 3 - 0 AS Ain Mlila
France Ligue 3
2018-11-10 14:00:00 Le Mans 1 - 0 Stade Lavallois MFC
Latvian Higher League
2018-11-10 12:00:00 Rigas Futbola skola 0 - 1 FK Liepaja
2018-11-10 12:00:00 Caramba/Dinamo Riga 4 - 4 Spartaks Jurmala
2018-11-10 12:00:00 FK Ventspils 4 - 1 Metta/LU Riga
2018-11-10 12:00:00 FK Valmiera 1 - 0 Jelgava
Sweden Division 1
2018-11-10 13:00:00 Ljungskile 2 - 1 Skovde AIK
2018-11-10 13:00:00 Utsiktens BK 0 - 1 Lunds BK
2018-11-10 13:00:00 Eskilsminne IF 1 - 4 Mjallby AIF
2018-11-10 13:00:00 Angelholms FF 0 - 3 Tvaakers IF
2018-11-10 13:00:00 Kristianstads FF 1 - 0 Atvidabergs
2018-11-10 13:00:00 IK Oddevold 0 - 3 Oskarshamns AIK
2018-11-10 13:00:00 Torns IF 1 - 1 Karlskrona AIF
2018-11-10 13:00:00 Husqvarna FF 2 - 3 Grebbestads IF
2018-11-10 14:00:00 Rynninge IK 2 - 1 Umea FC
2018-11-10 14:00:00 Nykopings BIS 4 - 0 FC Linkoping City
2018-11-10 14:00:00 Carlstad United BK 1 - 1 Karlslunds IF HFK
2018-11-10 14:00:00 Tegs SK 5 - 0 BK Forward
2018-11-10 14:00:00 Sollentuna United 1 - 1 Sandvikens IF
2018-11-10 14:00:00 Skelleftea FF 2 - 6 Akropolis IF
2018-11-10 14:00:00 Syrianska FC 3 - 1 Assyriska
2018-11-10 14:00:00 Vasteras SK FK 4 - 1 Syrianska Botkyrka IF
Poland Liga 2
2018-11-10 12:00:00 LKS Lodz 2 - 0 Chrobry Glogow
2018-11-10 12:00:00 Warta Poznan 0 - 1 OKS Stomil Olsztyn
2018-11-10 12:00:00 Stal Stalowa Wola 1 - 1 KS Energetyk ROW
2018-11-10 13:00:00 Skra Czestochowa 0 - 0 Radomiak Radom
2018-11-10 15:00:00 Bytovia Bytow 2 - 2 LKS Nieciecza
2018-11-10 15:00:00 Stal Mielec 6 - 1 Garbarnia Krakow
2018-11-10 15:00:00 Znicz Pruszkow 0 - 2 Resovia Rzeszow
2018-11-10 15:59:00 GKS Belchatow 1 - 1 Pogon Siedlce
2018-11-10 15:59:00 Olimpia Grudziadz 3 - 1 Stargard Szczecinski
2018-11-10 15:59:00 Sandecja Nowy Sacz 2 - 0 Chojniczanka Chojnice
2018-11-10 16:45:00 Podbeskidzie Bielsko-Biala 0 - 2 GKS Katowice
2018-11-10 17:00:00 Ruch Chorzow 2 - 0 Siarka Tarnobrzeg
2018-11-10 18:00:00 Wigry Suwalki 1 - 3 GKS Jastrzebie
Belarusian Premier League
2018-11-10 11:00:00 FK Isloch Minsk 0 - 1 FK Vitebsk
2018-11-10 13:00:00 FC Gomel 0 - 2 FC Torpedo Minsk
2018-11-10 15:00:00 Neman Grodno 1 - 1 FK Vigvam Smolevichy
Russian National Football League
2018-11-10 04:00:00 Luch Energiya 1 - 0 FK Nizhny Novgorod
2018-11-10 06:00:00 SKA Khabarovsk 2 - 1 Tyumen
2018-11-10 10:00:00 Sibir Novosibirsk 0 - 0 Mordovya Saransk
2018-11-10 10:00:00 Rotor Volgograd 1 - 0 Avangard
2018-11-10 11:00:00 FK Krasnodar II 2 - 0 Spartak Tambov
2018-11-10 12:00:00 Torpedo Armavir 1 - 3 Chertanovo Moscow
2018-11-10 12:00:00 Khimki 1 - 0 Shinnik Yaroslavl
2018-11-10 13:00:00 FK Sochi 2 - 0 Zenit-2 St.Petersburg
2018-11-10 14:00:00 Baltika Kaliningrad 1 - 0 Tom Tomsk
2018-11-10 14:00:00 Fakel 3 - 0 Spartak Moscow II
Peru Primera Division
2018-11-10 18:00:00 Sporting Cristal 4 - 0 EM Deportivo Binacional
2018-11-10 20:30:00 Comerciantes Unidos 3 - 1 Dep.San Martin
2018-11-10 22:45:00 Real Atletico Garcilaso 0 - 1 Universitario De Deportes
Slovenia 1.Liga
2018-11-10 13:00:00 NK Mura 05 1 - 0 ND Gorica
2018-11-10 15:15:00 Maribor 4 - 1 Triglav Gorenjska
Primera Division de Colombiano-Apertura
2018-11-10 00:45:00 Boyaca Chico 2 - 2 Atletico Huila
2018-11-10 20:15:00 Deportes Tolima 2 - 1 Patriotas FC
2018-11-10 22:30:00 Deportiva Once Caldas 1 - 0 Alianza Petrolera
2018-11-10 23:00:00 La Equidad 1 - 2 America de Cali
Australia A-League
2018-11-10 06:35:00 Western Sydney 2 - 2 Brisbane Roar
2018-11-10 08:50:00 Newcastle Jets 1 - 1 Sydney FC
Persian Gulf Pro League
2018-11-10 12:00:00 Foolad Khozestan 0 - 1 Sepidrood Rasht
J-League Division 2
2018-11-10 05:00:00 Oita Trinita 2 - 1 Zweigen Kanazawa FC
2018-11-10 05:00:00 Yokohama FC 2 - 1 Fagiano Okayama
2018-11-10 06:00:00 Kyoto Sanga 0 - 3 JEF United Ichihara Chiba
2018-11-10 07:00:00 Omiya Ardija 2 - 1 Montedio Yamagata
Czech Republic 2.Liga
2018-11-10 09:15:00 Chrudim 4 - 0 SK Prostejov
2018-11-10 09:15:00 FK Banik Sokolov 0 - 2 FK MAS Taborsko
2018-11-10 09:15:00 Trinec 2 - 1 Brno
Saudi Professional League
2018-11-10 14:50:00 Al-Feiha 2 - 1 Al Ittihad(KSA)
England Conference North Division
2018-11-10 15:00:00 AFC Telford United 1 - 0 Boston United
2018-11-10 15:00:00 Brackley Town 1 - 1 Blyth Spartans
2018-11-10 15:00:00 Chester FC 1 - 2 Altrincham
2018-11-10 15:00:00 Curzon Ashton FC 1 - 1 Bradford Park Avenue
2018-11-10 15:00:00 Hereford United 1 - 3 FC United of Manchester
2018-11-10 15:00:00 Nuneaton Borough 1 - 1 Kidderminster Harriers
England Conference South Division
2018-11-10 15:00:00 Eastbourne Borough 3 - 1 Hungerford Town
2018-11-10 15:00:00 Hemel Hempstead Town 2 - 1 Gloucester City
2018-11-10 15:00:00 St Albans City 2 - 3 Chippenham Town
2018-11-10 15:00:00 Wealdstone FC 3 - 3 Bath City
Egyptian Premier League
2018-11-10 15:59:00 El Entag Al Harby 1 - 2 Zamalek
2018-11-10 18:30:00 El Gounah 1 - 1 Smouha SC
South Africa Premier Soccer League
2018-11-10 13:30:00 Lamontville Golden Arrows 1 - 2 Baroka FC
2018-11-10 13:30:00 Mamelodi Sundowns 0 - 0 Orlando Pirates
2018-11-10 15:59:00 Kaizer Chiefs 0 - 0 Chippa United
2018-11-10 18:15:00 Free State Stars 0 - 1 Supersport United
2018-11-10 18:15:00 Bidvest Wits 1 - 2 Bloemfontein Celtic
Jordan Premier League
2018-11-10 14:00:00 Ramtha Club 3 - 0 Al Hussein Irbid
2018-11-10 16:30:00 Al Wihdat Amman 2 - 0 Al Aqaba SC
Bahraini Premier League
2018-11-10 13:20:00 Manama Club 1 - 0 Al-Shabbab
2018-11-10 13:20:00 Al-Hala 1 - 2 Al-Muharraq
2018-11-10 16:20:00 Al-Budaiya 2 - 1 Al-Hadd
Botola Pro 1
2018-11-10 14:00:00 MCO Mouloudia Oujda 0 - 1 CAYB Club Athletic Youssoufia
2018-11-10 15:59:00 Maghrib Association Tetouan 1 - 1 RCOZ Oued Zem
2018-11-10 18:00:00 DHJ Difaa Hassani Jadidi 1 - 2 Union Touarga Sport Rabat
Lebanese Premier League
2018-11-10 12:15:00 Al-Safa 1 - 1 Shabab Sahel
2018-11-10 12:15:00 Salam Zgharta 1 - 1 Racing Beirut
2018-11-10 12:15:00 Alnabisheet 1 - 4 Al-Ansar (LIB)
2018-11-10 14:00:00 Al-Ahed 2 - 1 Al Akhaahli Alay
Oman Professional League
2018-11-10 12:45:00 Oman Club 1 - 1 Al-Nahda Muscat
2018-11-10 12:45:00 Saham 0 - 2 Al Oruba Sur
2018-11-10 13:05:00 Dhufar 4 - 0 Mjees
2018-11-10 14:45:00 Sur Club 1 - 1 Al-Suwaiq
2018-11-10 15:45:00 Alrstak 4 - 0 Al Shabab(OMA)
2018-11-10 15:45:00 Sohar Club 1 - 0 Muscat
2018-11-10 16:05:00 Mrbat 0 - 1 Al-Nasr(OMA)
England Southern Premier League
2018-11-10 15:00:00 Taunton Town 4 - 2 Wimborne Town
2018-11-10 15:00:00 Staines Town 2 - 1 Swindon Supermarine
2018-11-10 15:00:00 Farnborough Town 0 - 1 Kings Langley
Scottish Highland Football League
2018-11-10 14:00:00 Rothes 1 - 2 Inverurie Loco Works
2018-11-10 15:00:00 Lossiemouth 0 - 5 Nairn County
2018-11-10 15:00:00 fraserburgh 13 - 0 Fort William
2018-11-10 15:00:00 Keith 2 - 2 Wick Academy
2018-11-10 15:00:00 Formartine United 4 - 0 Huntly
2018-11-10 15:00:00 Cove Rangers 2 - 0 Forres Mechanics
2018-11-10 15:00:00 Clachnacuddin 2 - 1 Strathspey Thistle
2018-11-10 15:00:00 Brora Rangers 4 - 1 Deveronvale
2018-11-10 15:00:00 Buckie Thistle FC 2 - 1 Turriff United
Albania Division 2
2018-11-10 13:00:00 Lushnja KS 1 - 0 Pogradeci
Slovakia 2. Liga
2018-11-10 12:00:00 FC STK 1914 Samorin 2 - 2 Tatran LM
2018-11-10 12:00:00 Lokomotiva Kosice 1 - 1 MFK Dubnica nad Vahom
2018-11-10 12:00:00 Poprad 2 - 1 Dukla Banska Bystrica
Bosnia and Herzegovina Premier League
2018-11-10 12:30:00 Mladost Doboj Kakanj 2 - 0 Radnik Bijeljina
2018-11-10 12:30:00 Zvi Jerzy Da 2 - 0 NK Celik
2018-11-10 15:30:00 HSK Zrinjski Mostar 2 - 2 Sarajevo
Estonia Champions League
2018-11-10 11:00:00 Levadia Tallinn 2 - 1 FC Flora Tallinn
2018-11-10 11:00:00 Nomme JK Kalju 4 - 1 Trans Narva
2018-11-10 11:00:00 FC Kuressaare 2 - 1 Vaprus Parnu
2018-11-10 11:00:00 Flora Paide 4 - 1 Viljandi Tulevik
2018-11-10 11:00:00 Tartu JK Maag Tammeka 2 - 1 JK Tallinna Kalev
Primera Division de Paraguay
2018-11-10 20:50:00 Independiente Luque 1 - 1 Olimpia Asuncion
2018-11-10 23:00:00 Libertad 4 - 0 Sol de America
Brazil Serie B
2018-11-10 19:00:00 Oeste 0 - 0 Londrina PR
2018-11-10 19:00:00 Criciuma 3 - 3 CRB AL
2018-11-10 19:00:00 CSA-AL 0 - 0 Atletico Clube Goianiense
2018-11-10 19:30:00 Avai FC SC 0 - 1 Fortaleza
2018-11-10 21:30:00 Sampaio Correa 2 - 1 Sao Bento
2018-11-10 23:00:00 Guarani SP 0 - 2 SC Paysandu Para
Moldova Divizia Nationala
2018-11-10 11:00:00 Zimbru Chisinau 1 - 0 Sheriff Tiraspol
2018-11-10 11:00:00 Dinamo-Auto 1 - 0 CS Petrocub
2018-11-10 11:00:00 Speranta Nisporeni 1 - 0 FC Milsami
2018-11-10 11:00:00 FC Olimpia Balti 1 - 1 FC Sfintul Gheorghe
Macedonian First Football League
2018-11-10 12:00:00 Belasica Strumica 1 - 4 FK Makedonija Gjorce Petrov
2018-11-10 12:00:00 Renova Cepciste 2 - 1 Pobeda Prilep
2018-11-10 12:00:00 Rabotnicki Skopje 1 - 2 FK Shkendija 79
2018-11-10 12:00:00 FK Korzo Prilep 1 - 0 FC Vardar Skopje
2018-11-10 12:00:00 Sileks 1 - 0 Academy Pandev
Primera Division de Chile
2018-11-10 20:00:00 San Luis Quillota 1 - 2 Universidad de Chile
Argentine Division 2
2018-11-10 17:00:00 Chacarita juniors 2 - 2 Instituto
Korea National League
2018-11-10 06:00:00 Gimhae City 3 - 0 Cheonan City
Russia Youth Championship League
2018-11-10 06:00:00 FK Ural Youth 1 - 2 FK Orenburg Youth
2018-11-10 07:00:00 Krylya Sovetov Samara Youth 2 - 1 FC Terek Groznyi Youth
2018-11-10 11:00:00 CSKA Moscow (R) 1 - 1 Zenit St.Petersburg Youth
Primera Division de El Salvador
2018-11-10 21:15:00 Aguila 3 - 0 Luis Angel Firpo
Luxembourg National Division
2018-11-10 15:59:00 Fola Esch 4 - 1 Hostert
2018-11-10 17:00:00 Red Boys Differdange 4 - 0 Hamm RM Benfica FC
2018-11-10 17:00:00 Racing Union 0 - 1 Jeunesse Esch
2018-11-10 17:00:00 UNA Strassen 4 - 1 US Rumelange
2018-11-10 17:00:00 CS Petange 1 - 5 Progres Niedercorn
Malta Premier League
2018-11-10 13:00:00 Hamrun Spartans 1 - 0 Senglea Athletic
2018-11-10 13:00:00 St. Andrews 3 - 3 Pieta Hotspurs
2018-11-10 15:00:00 Sliema Wanderers FC 2 - 0 Qormi F.C
2018-11-10 15:15:00 Tarxien Rainbows F.C 1 - 3 Balzan FC
Montenegro Prva Crnogorska Liga
2018-11-10 12:00:00 FK Sutjeska Niksic 3 - 0 OFK Titograd
2018-11-10 12:00:00 Mornar 1 - 1 FK Iskra Danilovgrad
2018-11-10 12:00:00 FK Grbalj Radanovici 1 - 1 FK Zeta
2018-11-10 12:00:00 OFK Petrovac 1 - 1 FK Buducnost
2018-11-10 12:00:00 Lovcen Cetinje 1 - 3 FK Rudar Pljevlja
Georgia Primera Division
2018-11-10 13:00:00 Lokomotiv Tbilisi 1 - 1 FC Saburtalo Tbilisi
2018-11-10 15:00:00 Dila Gori 1 - 0 FC Kolkheti Poti
England Ryman(Isthmian) League Premier Division
2018-11-10 15:00:00 Leatherhead 0 - 1 Margate
2018-11-10 15:00:00 Burgess Hill Town 0 - 1 Kingstonian
Liga Nacional de Guatemala
2018-11-10 19:00:00 CD Puerto de Iztapa 3 - 1 Petapa
2018-11-10 21:00:00 Deportivo Sanarate 1 - 1 Coban Imperial
Futsal Spain Division De Honor
2018-11-10 11:30:00 F.C.Barcelona Futsal 8 - 1 Palma Futsal
2018-11-10 17:00:00 Peniscola Futsal 3 - 3 Jaen Paraiso Interior Futsal
2018-11-10 17:15:00 Vaidepenas Futsal 5 - 3 Antequera Futsal
2018-11-10 17:30:00 Inter Movistar Futsal 4 - 1 Catgas Energia Futsal
2018-11-10 17:30:00 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal 4 - 6 Paruro five foot
Bolivia Primera Division
2018-11-10 00:30:00 Destroyers 1 - 2 Club Guabira
2018-11-10 21:15:00 Aurora 4 - 2 Sport Boys Warnes
2018-11-10 23:30:00 Royal Pari FC 3 - 2 Blooming
Primera Division de Ecuador
2018-11-10 00:15:00 Independiente Jose Teran 3 - 1 Delfin SC
2018-11-10 22:15:00 Tecnico Universitario 2 - 1 Liga Dep. Universitaria Quito
Azerbaijan Premier League
2018-11-10 13:30:00 Sabah FK 0 - 4 Sabayi
2018-11-10 15:30:00 FC Neftci Baku 2 - 2 Zira FK
Italian Campionato Nazionale Primavera
2018-11-10 09:30:00 Livorno Youth 3 - 1 Foggia U19
2018-11-10 10:00:00 Crotone U20 3 - 2 Pescara U20
2018-11-10 10:00:00 Chievo U20 1 - 2 Napoli U20
2018-11-10 10:00:00 Perugia U20 2 - 3 Lecce U20
2018-11-10 10:30:00 Fiorentina U20 0 - 1 Cagliari U20
2018-11-10 12:00:00 Inter Milan U20 6 - 1 Empoli U20
2018-11-10 12:45:00 Frosinone U20 1 - 1 Lazio U20
2018-11-10 13:00:00 Palermo U20 4 - 1 Udinese U20
2018-11-10 13:30:00 Bologna U20 2 - 1 Cittadella U20
2018-11-10 13:30:00 Verona U20 1 - 2 Parma U20
2018-11-10 13:30:00 Padova U20 2 - 2 Brescia U20
2018-11-10 13:30:00 Spezia U20 2 - 3 Spal U19
2018-11-10 13:30:00 Venezia F.C. Youth 5 - 1 Sha LAN U19
2018-11-10 13:30:00 US Cremonese U20 1 - 2 Carpi U20
2018-11-10 14:00:00 Ascoli U20 2 - 1 Benevento (Youth)
German 3.Liga
2018-11-10 13:00:00 Vfr Aalen 1 - 1 VfL Osnabruck
2018-11-10 13:00:00 Eintracht Braunschweig 0 - 2 Uerdingen KFC 05
2018-11-10 13:00:00 Energie Cottbus 2 - 2 Sportfreunde Lotte
2018-11-10 13:00:00 Hansa Rostock 4 - 1 Kaiserslautern
2018-11-10 13:00:00 SV Meppen 2 - 3 Karlsruher SC
2018-11-10 13:00:00 TSV 1860 Munchen 1 - 1 Hallescher FC
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2018-11-10 09:15:00 Radotin 2 - 0 FC Pisek
2018-11-10 09:15:00 Loko Vltavin 5 - 1 Sokol Brozany
2018-11-10 09:15:00 Otrokovice 1 - 1 Spartak Hulin
2018-11-10 09:30:00 FK Kraluv Dvur 0 - 1 SK Prevysov
2018-11-10 13:00:00 Jiskra Usti nad Orlici 0 - 0 Zivanice
2018-11-10 13:00:00 Slovan Velvary 2 - 0 Karlovy Vary Dvory
2018-11-10 13:00:00 Odra Petrkovice 0 - 1 Lisen
2018-11-10 13:00:00 Dolni Benesov 2 - 0 Frydek-Mistek
2018-11-10 13:00:00 Hlucin 3 - 1 Uhersky Brod
2018-11-10 13:00:00 Sardice 1 - 4 Unicov
2018-11-10 13:00:00 Litomerice 0 - 1 Vysehrad
2018-11-10 13:00:00 Domazlice 3 - 0 SK Viktorie Jirny
2018-11-10 13:00:00 Slavia Kromeriz 4 - 1 Rymarov
2018-11-10 13:00:00 Vyskov 4 - 1 Valasske Mezirici
2018-11-10 13:00:00 Velke Mezirici 1 - 2 Vrchovina
England Northern Premier League
2018-11-10 15:00:00 Hednesford Town 1 - 0 Warrington Town AFC
2018-11-10 15:00:00 North Ferriby United 1 - 4 Nantwich Town
2018-11-10 15:00:00 Marine 1 - 1 Gainsborough Trinity
2018-11-10 15:00:00 Matlock Town 2 - 1 Bamber Bridge
Chile Cup
2018-11-10 23:00:00 Audax Italiano 0 - 1 Palestino
A-League National Youth League
2018-11-10 02:30:00 Perth Glory (Youth) 2 - 1 Brisbane Roar (Youth)
2018-11-10 06:00:00 Adelaide United FC (Youth) 3 - 2 Melbourne Victory FC (Youth)
2018-11-10 07:30:00 Canberra United FC U21 2 - 3 Central Coast Mariners (Youth)
Northern Ireland IFA Championship
2018-11-10 14:00:00 Loughgall FC 4 - 0 Knockbreda
2018-11-10 14:00:00 HW Welders 2 - 1 Dergview FC
2018-11-10 14:00:00 Dundela 3 - 3 PSNI
2018-11-10 15:00:00 Carrick Rangers 1 - 3 Ballinamallard United
2018-11-10 15:00:00 Limavady United 3 - 3 Ballyclare Comrades
2018-11-10 15:00:00 Portadown 0 - 3 Larne FC
India League Division 1
2018-11-10 08:30:00 Aizawal FC 1 - 2 Minerva Academy
2018-11-10 11:30:00 AIFF XI 0 - 2 Mohun Bagan(Ind)
Uzbek League
2018-11-10 11:00:00 Pakhtakor 2 - 1 Metallurg Bekobod
2018-11-10 11:00:00 Qizilqum Zarafshon 2 - 0 Nasaf Qarshi
2018-11-10 13:00:00 Navbahor Namangan 1 - 0 Kuruvchi Bunyodkor
Japan Football League
2018-11-10 04:00:00 Verspah Oita 0 - 1 Yokogawa Musashino
2018-11-10 05:00:00 Maruyasu Industries 1 - 1 Honda FC
Israel B League
2018-11-10 12:30:00 Hapoel Ironi Baka El Garbiya 6 - 1 Hapoel Kaukab
Czech Republic U19 League
2018-11-10 09:15:00 Dukla Praha U19 4 - 3 Viktoria Plzen U19
2018-11-10 09:30:00 Tescoma Zlin U19 3 - 1 Slovacko U19
2018-11-10 10:00:00 Marila Pribram U19 2 - 0 Mlada Boleslav U19
2018-11-10 10:00:00 Sparta Praha U19 1 - 1 Slavia Praha U19
2018-11-10 10:00:00 Pardubice U19 3 - 0 Brno U19
2018-11-10 10:00:00 Vysocina Jihlava U19 1 - 1 Hradec Kralove U19
2018-11-10 12:30:00 Sigma Olomouc U19 2 - 0 Dynamo Ceske Budejovice U19
Denmark Youth U19
2018-11-10 12:00:00 Midtjylland U19 2 - 1 BrondbyU19
2018-11-10 12:00:00 Silkeborg U19 1 - 1 Lyngby Fodbold Club U19
2018-11-10 12:00:00 FC Kobenhavn U19 1 - 2 Esbjerg U19
2018-11-10 12:00:00 Odense BK U19 4 - 1 Vejle U19
2018-11-10 12:00:00 Nordsjaelland U19 5 - 3 Aalborg BK U19
BSWCP
2018-11-10 12:15:00 Tahiti Beach Soccer 6 - 7 United Arab Emirates Beach Soccer
2018-11-10 13:30:00 Spain Beach Soccer 3 - 4 USA Beach Soccer
2018-11-10 14:45:00 Egypt Beach Soccer 3 - 5 Brazil Beach Soccer
2018-11-10 15:59:00 Iran Beach Soccer 4 - 2 Russia Beach Soccer
Mexico Primera Divison A
2018-11-10 01:00:00 Mineros de Zacatecas 3 - 1 Venados FC
2018-11-10 01:00:00 CF Atlante 1 - 0 UAEM Potros
2018-11-10 02:05:00 Correcaminos UAT 1 - 0 Cimarrones de Sonora
2018-11-10 23:00:00 Zacatepec 1 - 1 Tampico Madero
Hungary U19 A League
2018-11-10 09:00:00 Puskas Akademia FehervarU19 0 - 1 Budapest Honved U19
2018-11-10 10:00:00 Diosgyor VTK U19 0 - 1 Ferencvarosi U19
2018-11-10 10:50:00 Illes Akademia Haladas U19 1 - 2 MTK Budapest U19
2018-11-10 12:00:00 Gyori ETO U19 3 - 1 Debrecin VSC U19
South Africa First League
2018-11-10 13:00:00 Stellenbosch FC 3 - 2 Jomo Cosmos
2018-11-10 13:30:00 Maccabi FC 2 - 0 Uthongathi FC
2018-11-10 13:30:00 Real Kings 1 - 0 Cape Umoya United
2018-11-10 13:30:00 TS Sporting 2 - 2 Richards Bay
2018-11-10 13:30:00 Witbank Spurs 2 - 1 Ajax Cape Town
Cyprus 2 Division
2018-11-10 12:30:00 Onisilos Sotiras 2 - 1 PAEEK
2018-11-10 12:30:00 Digenis Oroklini 1 - 1 Agia Napa
2018-11-10 12:30:00 AE Zakakiou 1 - 2 Thoi Lakatamias
2018-11-10 12:30:00 Anagennisi FC Deryneia 1 - 0 Asil Lysi
2018-11-10 12:30:00 MEAP Nisou 2 - 3 Akritas Chloraka
2018-11-10 12:30:00 Omonia Aradippou 1 - 3 Olympiakos Nicosia FC
Argentina Prim C Metropolitana
2018-11-10 15:05:00 Defensores Unidos 2 - 1 Atletico Atlanta
Ukraine U21 Liga
2018-11-10 11:00:00 FC Vorskla U21 1 - 0 FC Shakhtar Donetsk U21
2018-11-10 12:00:00 Dinamo KyivU21 4 - 1 FC Mariupol U21
Algeria U20 Youth League
2018-11-10 10:00:00 CS Constantine U21 2 - 3 Tadjenant U21
2018-11-10 10:00:00 MC Alger U21 2 - 3 USM Bel Abbes U21
2018-11-10 12:00:00 CR Belouizdad U21 6 - 1 MO Bejaia U21
2018-11-10 13:00:00 ES Setif U21 6 - 0 JS Saoura U21
2018-11-10 13:00:00 Paradou AC U21 7 - 0 AS Ain Mlila U21
Saudi Arabia Division 2
2018-11-10 12:20:00 Al Bukayriyah 0 - 0 Al-Sadd FC(SA)
2018-11-10 12:30:00 Hottain (KSA) 1 - 1 Wajj
ISR U19
2018-11-10 08:30:00 Hapoel Mahane Yehuda U19 0 - 2 Hapoel Ashkelon U19
2018-11-10 08:30:00 Football Club Nave Yosef U19 1 - 0 SC Haifa Robi Shapira U19
2018-11-10 08:40:00 Maccabi Yaffo Kabilio U19 1 - 1 Beitar Shimshon Tel Aviv U19
2018-11-10 08:45:00 Hapoel Petah Tikva Nahum Stelmah U19 5 - 1 Sectzya Nes Ziona U19
2018-11-10 09:00:00 Hapoel Hod Hasharon U19 0 - 5 Ironi Nesher U19
2018-11-10 09:00:00 Ironi Tiberias U19 0 - 1 Maccabi Achi Nazareth U19
2018-11-10 09:00:00 Maccabi Yavne Shimon U19 2 - 2 Gadna Tel Aviv U19
2018-11-10 09:00:00 Hapoel Herzliya U19 4 - 0 Maccabi Ironi Kiryat Ata U19
2018-11-10 09:00:00 Maccabi Tzur ShalomU19 1 - 4 Hapoel Kfar Saba U19
Botola 2
2018-11-10 13:30:00 Club Salmi 1 - 1 Raja de Beni Mellal
2018-11-10 14:00:00 Wydad Temara 0 - 1 Renaissance Zmamra
2018-11-10 14:00:00 JSK Chabab Kasba Tadla 0 - 0 KAC de Kenitra
2018-11-10 14:00:00 Maghreb Fez 0 - 1 ASS Association Sportive de Sa
2018-11-10 14:00:00 Olympique Dcheira 2 - 3 Chabab Atlas Khenifra
2018-11-10 14:00:00 Itihad Z. Khemisset 1 - 0 JSM Jeunesse Sportive El Massi
Mexico Youth U20
2018-11-10 15:00:00 CDSyC Cruz Azul U20 1 - 3 Lobos BUAP U20
2018-11-10 15:45:00 Leon U20 2 - 0 Chivas Guadalajara U20
2018-11-10 17:00:00 Tigres UANL U20 1 - 2 Puebla U20
2018-11-10 17:30:00 Necaxa U20 1 - 4 Monterrey U20
2018-11-10 23:45:00 Club Tijuana U20 2 - 1 Monarcas Morelia U20
Malta First Division League
2018-11-10 13:00:00 Lija Athletic 2 - 3 Swieqi United
2018-11-10 15:15:00 Sirens 5 - 0 San Gwann
Danish U17
2018-11-10 11:00:00 Randers FC U17 3 - 1 AGF Viby U17
2018-11-10 14:15:00 Odense BK U17 3 - 2 VejleU17
2018-11-10 14:15:00 Midtjylland U17 4 - 3 Brondby IFU17
2018-11-10 14:30:00 FC Kobenhavn U17 2 - 0 Esbjerg FB U17
2018-11-10 14:30:00 Nordsjaelland U17 5 - 0 AalborgU17
2018-11-10 14:30:00 Silkeborg IF U17 5 - 1 LYNGBY FODBOLD CLUB U17
SVK U19 A
2018-11-10 10:00:00 Spartak Trnava U19 0 - 1 Trencin U19
2018-11-10 10:00:00 MSK Zilina U19 1 - 1 Slovan Bratislava U19
2018-11-10 10:00:00 FK Senica U19 3 - 2 ZP Sport Podbrezova U19
2018-11-10 10:00:00 FK Poprad U19 0 - 3 SCP RuzomberokU19
Belarus Pershaya Liga
2018-11-10 11:00:00 FK Lokomotiv Gomel 4 - 0 FC Baranovichi
2018-11-10 11:00:00 Slavia Mozyr 6 - 2 FK Orsha
2018-11-10 11:00:00 Khimik Svetlogorsk 3 - 0 Zabudova-2007
2018-11-10 11:00:00 Smorgon FC 1 - 3 FK Lida
2018-11-10 11:00:00 FK Zorka-BDU Minsk 5 - 1 Zhitkovichi?
2018-11-10 11:00:00 Volna Pinsk 0 - 1 Naftan Novopolock
2018-11-10 11:00:00 Kommunalnik Slonim 1 - 1 FC Belshina Babruisk
Iraqi Premier League
2018-11-10 11:30:00 Naft Al Junoob 3 - 0 AL Najaf
2018-11-10 11:30:00 Naft Misan 2 - 2 Al-Hudod
Serbia Prva Liga
2018-11-10 12:00:00 Backa Topola 1 - 1 FK Sindelic Nis
2018-11-10 12:00:00 Indjija 2 - 0 Borac Cacak
2018-11-10 12:00:00 Teleoptik 0 - 0 Novi Pazar
Turkey A2 League U19
2018-11-10 10:00:00 Ankaragucu U19 0 - 0 Konyaspor U19
2018-11-10 10:00:00 Goztepe U19 2 - 1 Buyuksehir Erzurumspor U19
Welsh Football League First Division
2018-11-10 14:00:00 Port Talbot 0 - 2 Llantwit Major
Indonesia Super League
2018-11-10 06:30:00 Persipura Jayapura 1 - 0 Bali United
2018-11-10 08:30:00 Persija Jakarta 0 - 0 Pstni
2018-11-10 08:30:00 Pusamania Borneo FC 2 - 1 PSIS Semarang
2018-11-10 11:30:00 Persebaya Surabaya 3 - 0 PSM Makassar
POL WD1
2018-11-10 12:00:00 AZS UJ Krakow (w) 0 - 2 GKS Katowice Women
Iran U23 Liga
2018-11-10 06:30:00 Baderan Tehran U23 2 - 2 Paykan U23
2018-11-10 08:30:00 Arvand Charkh Shemiran U23 0 - 1 Datis Khodro U23
2018-11-10 09:00:00 Niroomandan Namdar U23 0 - 2 Oghab Tehran U23
2018-11-10 09:30:00 Olympic Andisheh U23 0 - 6 Esteghlal Tehran U23
Professional Tunisian League 2
2018-11-10 13:00:00 Sporting Ben Arous 1 - 0 Djebeniana
2018-11-10 13:00:00 Jendouba Sport 3 - 0 Oceano Kerkennah
2018-11-10 13:00:00 Stade Africain Menzel Bourguib 2 - 1 ES Rades
2018-11-10 13:00:00 ES Hamam-Sousse 0 - 3 Chebba
2018-11-10 13:00:00 A.S Ariana 0 - 0 CO Medenine
2018-11-10 13:00:00 A.S.Marsa 2 - 1 Jerba Midoun
2018-11-10 13:00:00 Esperance Sportive Zarzis 2 - 1 AS Oued Ellil
2018-11-10 13:00:00 Olympique de Beja 4 - 2 AS Slimane
2018-11-10 13:00:00 Sfax Railways 1 - 2 US Seliana
2018-11-10 13:00:00 AS Kasserine 4 - 0 CO Sidi Bouzid
IDN D2
2018-11-10 09:00:00 Aceh United FC 2 - 3 Semen Padang
Czech Republic U21 League
2018-11-10 09:35:00 Mlada BoleslavU21 2 - 0 FK Baumit JablonecU21
Bulgaria B PFG
2018-11-10 12:30:00 Kariana Erden 1 - 2 Tsarsko Selo
2018-11-10 12:30:00 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0 - 2 Lokomotiv Sofia
2018-11-10 12:30:00 Botev Galabovo 4 - 1 Chernomorets Pomorie
2018-11-10 12:30:00 Strumska Slava 3 - 1 FC Dobrudzha
2018-11-10 12:30:00 Pirin Blagoevgrad 0 - 3 PFK Montana
2018-11-10 12:30:00 PFC Nesebar 0 - 0 Chernomorets Balchik
2018-11-10 14:00:00 Litex Lovech 2 - 0 Ludogorets Razgrad II
Italy Futsal
2018-11-10 15:00:00 Arzignano Futsal 1 - 5 Catania Futsal
2018-11-10 17:00:00 augusta Seaborne Futsal 5 - 4 Carme Dawson
2018-11-10 17:00:00 Kiwi Tara indoor football team 2 - 2 Napoli Futsal
Futsal Russia Division De Honor
2018-11-10 08:00:00 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal 2 - 0 MFK CPRF Futsal
2018-11-10 09:00:00 Mospolitekh Moscow Futsal 1 - 10 Berkut Futsal
2018-11-10 09:00:00 Dynamo Moscow Indoor soccer 3 - 4 CPRFB Futsal
2018-11-10 10:00:00 Krasnaya Gvardiya Futsal 1 - 1 Yougela B Futsal
2018-11-10 10:00:00 MFK Tyumen Futsal 4 - 1 Nefte Jo Gansike Futsal
2018-11-10 13:00:00 Veliky Novgorod Futsal 1 - 2 Astrakhan Futsal
2018-11-10 13:00:00 Lipetsk Futsal 4 - 6 Orgkhim Futsal
2018-11-10 14:00:00 Ukhta Tyumen Futsal 5 - 6 Dynamo Samarra Futsal
J-League Division 3
2018-11-10 04:00:00 Kagoshima United 2 - 1 FC Tokyo U23
BRA SPC
2018-11-10 13:30:00 Atibaia 1 - 1 CA Votuporanguense SP
Hong Kong First Division League
2018-11-10 12:30:00 Hong Kong FC 0 - 1 Wing Yee FT
Turkey U21 Ligi 1
2018-11-10 09:00:00 Boluspor U21 0 - 2 Denizlispor U21
2018-11-10 10:30:00 Balikesirspor U21 1 - 4 Genclerbirligi U21
2018-11-10 10:30:00 Giresunspor U21 4 - 1 Kardemir Karabukspor U21
Turkey U21 Super League
2018-11-10 08:00:00 Konyaspor U21 2 - 1 Ankaragucu U21
2018-11-10 10:00:00 Buyuksehir Belediye Erzurumspor U21 3 - 0 Goztepe U21
2018-11-10 10:00:00 Rizespor U21 0 - 2 Istanbul Buyuksehir Belediyesi U21
2018-11-10 10:00:00 Kayserispor U21 1 - 3 Galatasaray U21
International Friendly
2018-11-10 04:30:00 Australia (w) 2 - 3 Chile (w)
2018-11-10 15:00:00 Germany (w) 5 - 2 Italy (w)
2018-11-10 18:00:00 Portugal (w) 1 - 0 Wales (w)
2018-11-10 20:00:00 France (w) 3 - 1 Brazil (w)
2018-11-10 21:00:00 Guatemala (w) 1 - 0 Puerto Rico (w)
India Super League
2018-11-10 14:00:00 Atletico De Kolkata 1 - 0 Pune City
Senegal Premier League
2018-11-10 15:59:00 Generation Foot 3 - 2 Linguere
2018-11-10 17:00:00 Toure Kunda Footpro 0 - 1 Teunhueth FC
2018-11-10 18:00:00 AS Dakar Sacre Coeur 1 - 0 AS Douanes Dakar
Brazil Campeonato Paulista Youth
2018-11-10 12:00:00 Sao Paulo (Youth) 1 - 3 Corinthians Paulista (Youth)
Ecuador Campeonato Serie B
2018-11-10 00:30:00 Liga de Loja 0 - 1 CD Puerto Quito
2018-11-10 17:00:00 Manta FC 1 - 2 Mushuc Runa
India Goa Professional League
2018-11-10 10:30:00 Corps of Signals 1 - 1 Churchill Brothers SC
Germany Youth U17 League
2018-11-10 13:30:00 MSV Duisburg U17 4 - 1 SC Paderborn 07 U17
Spanish Segunda Division B
2018-11-10 15:00:00 Cultural de Durango 1 - 1 Real Union Irun
2018-11-10 15:30:00 Jumilla 2 - 1 Atletico Sanluqueno
2018-11-10 15:59:00 UD Levante B 2 - 2 CF Peralada
2018-11-10 15:59:00 RCD Espanyol B 0 - 1 Ontinyent CF
2018-11-10 15:59:00 Arenas Club de Getxo 0 - 1 Gimnastica Torrelavega
2018-11-10 17:00:00 Real Sociedad B 1 - 2 Leioa
2018-11-10 17:00:00 Villarreal B