Live Soccer Highlights and Soccer Streaming !
Ireland Premier Division
2015-10-24 16:45:00 Bray Wanderers 1 - 1 Salthill Devon Galway
Austrian Bundesliga
2015-10-24 14:00:00 Mattersburg 2 - 1 Rheindorf Altach
2015-10-24 16:30:00 Red Bull Salzburg 2 - 1 SV Ried
2015-10-24 16:30:00 Trenkwalder Admira Wacker 0 - 0 SV Grodig
2015-10-24 16:30:00 Sturm Graz 2 - 0 Wolfsberger AC
Brazil Serie A
2015-10-24 19:00:00 Fluminense RJ 0 - 1 Atletico Paranaense
2015-10-24 20:30:00 Figueirense 0 - 0 Santos
2015-10-24 20:30:00 Internacional RS 1 - 0 Joinville SC
2015-10-24 23:00:00 Palmeiras 0 - 2 Sport Club Recife PE
Belgian Pro League
2015-10-24 15:59:00 Mechelen 3 - 4 Zulte-Waregem
2015-10-24 18:00:00 Westerlo 1 - 2 Lokeren
2015-10-24 18:00:00 Oud Heverlee 0 - 2 Red Star Waasland
2015-10-24 18:30:00 KAA Gent 2 - 2 Oostende
Poland Ekstraklasa
2015-10-24 13:30:00 Cracovia Krakow 4 - 1 Pogon Szczecin
2015-10-24 15:59:00 Piast Gliwice 0 - 1 Korona Kielce
2015-10-24 15:59:00 Zaglebie Lubin 0 - 0 Gornik Leczna
Denmark Superligaen
2015-10-24 14:00:00 Viborg 4 - 2 Esbjerg
German Bundesliga
2015-10-24 13:30:00 Bayer Leverkusen 4 - 3 VfB Stuttgart
2015-10-24 13:30:00 Bayern Munchen 4 - 0 FC Koln
2015-10-24 13:30:00 SV Darmstadt 98 0 - 1 VfL Wolfsburg
2015-10-24 13:30:00 Hannover 96 1 - 2 Eintracht Frankfurt
2015-10-24 13:30:00 FSV Mainz 05 1 - 3 Werder Bremen
2015-10-24 16:30:00 Ingolstadt 0 - 1 Hertha Berlin
German Bundesliga 2
2015-10-24 11:00:00 Karlsruher SC 2 - 0 Kaiserslautern
2015-10-24 11:00:00 Union Berlin 0 - 2 SC Paderborn 07
2015-10-24 11:00:00 MSV Duisburg 0 - 0 Nurnberg
Russia Premier League
2015-10-24 09:00:00 Ural Sverdlovsk Oblast 3 - 1 Amkar Perm
2015-10-24 11:30:00 Mordovya Saransk 1 - 1 Kuban Krasnodar
2015-10-24 14:00:00 Zenit St. Petersburg 5 - 1 Anzhi Makhachkala
France Ligue 1
2015-10-24 15:00:00 Lorient 1 - 1 Rennes
2015-10-24 18:00:00 Montpellier 2 - 0 Bastia
2015-10-24 18:00:00 Angers 0 - 0 Guingamp
2015-10-24 18:00:00 Ajaccio Gfco 3 - 1 Nice
France Ligue 2
2015-10-24 12:00:00 Nimes 1 - 1 Dijon
Korea League
2015-10-24 05:00:00 Daejeon Citizen 2 - 1 Busan I Park
2015-10-24 05:00:00 Pohang Steelers 2 - 1 Jeju United
2015-10-24 07:00:00 Seongnam FC 0 - 0 Suwon Samsung Bluewings
Holland Eredivisie
2015-10-24 16:30:00 Willem II 2 - 2 SC Heerenveen
2015-10-24 17:45:00 FC Twente Enschede 1 - 3 PSV Eindhoven
2015-10-24 17:45:00 De Graafschap 0 - 1 Heracles Almelo
2015-10-24 18:45:00 Roda JC 1 - 2 Excelsior SBV
Norwegian Tippeligaen
2015-10-24 13:30:00 Sarpsborg 08 1 - 0 Tromso IL
2015-10-24 15:59:00 Haugesund 0 - 1 Valerenga
Portugal Primera Liga
2015-10-24 15:15:00 Maritimo 0 - 2 Pacos de Ferreira
2015-10-24 17:30:00 Estoril 2 - 2 Rio Ave
2015-10-24 19:45:00 Vitoria Guimaraes 1 - 1 Academica Coimbra
J-League Division 1
2015-10-24 05:00:00 Shonan Bellmare 2 - 1 Kashima Antlers
2015-10-24 05:00:00 Shimizu S-Pulse 0 - 3 Kashiwa Reysol
2015-10-24 05:00:00 Ventforet Kofu 0 - 2 Hiroshima Sanfrecce
2015-10-24 05:00:00 Matsumoto Yamaga FC 1 - 2 Sagan Tosu
2015-10-24 05:00:00 Kawasaki Frontale 0 - 1 Yokohama Marinos
2015-10-24 05:00:00 Nagoya Grampus 4 - 2 Albirex Niigata
2015-10-24 05:00:00 Vissel Kobe 3 - 1 Montedio Yamagata
2015-10-24 05:00:00 FC Tokyo 3 - 4 Urawa Red Diamonds
Swedish Allsvenskan
2015-10-24 14:00:00 Falkenberg 0 - 2 Djurgardens
Swiss Super League
2015-10-24 15:45:00 Luzern 1 - 1 Vaduz
2015-10-24 15:45:00 FC Zurich 2 - 2 St. Gallen
Scottish Premier League
2015-10-24 14:00:00 Dundee 1 - 2 Kilmarnock
2015-10-24 14:00:00 Partick Thistle 1 - 1 Hamilton Academical
2015-10-24 14:00:00 Inverness 0 - 1 Saint Johnstone
2015-10-24 14:00:00 Heart of Midlothian 2 - 0 Ross County
2015-10-24 14:00:00 Aberdeen 1 - 1 Motherwell
Turkish Super Liga
2015-10-24 13:00:00 Genclerbirligi 1 - 0 Osmanlispor FC
2015-10-24 13:00:00 Kasimpasa 0 - 1 Bursaspor
2015-10-24 15:59:00 Gaziantepspor 1 - 0 Mersin Idman Yurdu
2015-10-24 15:59:00 Sivasspor 0 - 2 Trabzonspor
Spanish La Liga
2015-10-24 14:00:00 Celta Vigo 1 - 3 Real Madrid
2015-10-24 16:15:00 Granada CF 1 - 1 Real Betis
2015-10-24 18:30:00 Sevilla 5 - 0 Getafe
2015-10-24 20:05:00 Malaga 2 - 0 Deportivo La Coruna
Greece National A
2015-10-24 12:00:00 AEL Kalloni 0 - 0 Levadiakos
2015-10-24 14:15:00 Panaitolikos Agrinio 1 - 2 Platanias FC
2015-10-24 16:30:00 AEK Athens 5 - 1 Iraklis
Spanish Segunda Division
2015-10-24 15:59:00 AD Alcorcon 6 - 1 UE Llagostera
2015-10-24 15:59:00 Athletic Bilbao B 0 - 0 SD Huesca
2015-10-24 15:59:00 Alaves 3 - 2 Cordoba
2015-10-24 15:59:00 Elche 0 - 0 Leganes
2015-10-24 18:15:00 Girona 0 - 0 Real Zaragoza
Italian Serie A
2015-10-24 13:00:00 Empoli 2 - 0 Genoa
2015-10-24 15:59:00 Carpi 1 - 2 Bologna
2015-10-24 18:45:00 Palermo 1 - 1 Inter Milan
England League 2
2015-10-24 14:00:00 Accrington Stanley 3 - 1 Dagenham Redbridge
2015-10-24 14:00:00 Bristol Rovers 1 - 4 Newport County
2015-10-24 14:00:00 Exeter City 1 - 1 Notts County
2015-10-24 14:00:00 Hartlepool United 1 - 2 Crawley Town
2015-10-24 14:00:00 Luton Town 1 - 2 Plymouth Argyle
2015-10-24 14:00:00 Morecambe 0 - 1 Leyton Orient
2015-10-24 14:00:00 Northampton Town 2 - 1 Stevenage Borough
2015-10-24 14:00:00 Oxford United 2 - 3 Barnet
2015-10-24 14:00:00 Portsmouth 0 - 0 Mansfield Town
2015-10-24 14:00:00 Wycombe Wanderers 1 - 1 Carlisle United
2015-10-24 14:00:00 Yeovil Town 2 - 3 Cambridge United
2015-10-24 14:00:00 York City 1 - 3 AFC Wimbledon
English Premier League
2015-10-24 14:00:00 Aston Villa 1 - 2 Swansea City
2015-10-24 14:00:00 Leicester City 1 - 0 Crystal Palace
2015-10-24 14:00:00 Norwich City 0 - 1 West Bromwich(WBA)
2015-10-24 14:00:00 Stoke City 0 - 2 Watford
2015-10-24 14:00:00 West Ham United 2 - 1 Chelsea
2015-10-24 16:30:00 Arsenal 2 - 1 Everton
England Championship
2015-10-24 11:30:00 Blackburn Rovers 0 - 1 Burnley
2015-10-24 12:30:00 Fulham 4 - 2 Reading
2015-10-24 14:00:00 Bolton Wanderers 1 - 1 Leeds United
2015-10-24 14:00:00 Brighton Hove Albion 0 - 0 Preston North End
2015-10-24 14:00:00 Charlton Athletic 0 - 3 Brentford
2015-10-24 14:00:00 Huddersfield Town 1 - 2 Derby County
2015-10-24 14:00:00 Hull City 2 - 0 Birmingham City
2015-10-24 14:00:00 Nottingham Forest 1 - 1 Ipswich Town
2015-10-24 14:00:00 Queens Park Rangers (QPR) 3 - 0 Milton Keynes Dons
2015-10-24 14:00:00 Wolverhampton 1 - 3 Middlesbrough
England League 1
2015-10-24 11:15:00 Sheffield United 1 - 2 Millwall
2015-10-24 14:00:00 Barnsley 0 - 1 Fleetwood Town
2015-10-24 14:00:00 Blackpool 2 - 0 Crewe Alexandra
2015-10-24 14:00:00 Bradford City 1 - 1 Wigan Athletic
2015-10-24 14:00:00 Burton Albion 2 - 0 Port Vale
2015-10-24 14:00:00 Chesterfield 0 - 3 Scunthorpe United
2015-10-24 14:00:00 Colchester United 4 - 4 Walsall
2015-10-24 14:00:00 Gillingham 1 - 1 Southend United
2015-10-24 14:00:00 Peterborough United 4 - 0 Doncaster Rovers
2015-10-24 14:00:00 Rochdale 0 - 0 Oldham Athletic
2015-10-24 14:00:00 Shrewsbury Town 2 - 0 Bury
2015-10-24 14:00:00 Swindon Town 2 - 2 Coventry City
Italian Serie B
2015-10-24 13:00:00 Salernitana 1 - 1 Cesena
2015-10-24 13:00:00 Ternana 0 - 1 Perugia
2015-10-24 13:00:00 Brescia 2 - 1 Virtus Lanciano
2015-10-24 13:00:00 Cagliari 4 - 1 Trapani
2015-10-24 13:00:00 Como 1 - 1 Latina
2015-10-24 13:00:00 Spezia 1 - 1 Avellino
2015-10-24 13:00:00 Livorno 2 - 0 Modena
2015-10-24 13:00:00 Ascoli 0 - 1 Crotone
2015-10-24 13:00:00 Bari 0 - 0 ACD Virtus Entella
International Club Friendly
2015-10-24 01:00:00 Peace Does Machida Futsal 1 - 6 shriker osaka Futsal
2015-10-24 03:00:00 fugador sumida Futsal 6 - 0 voscuore sendai Futsal
2015-10-24 05:00:00 nagoya oceans Futsal 2 - 2 vasagey oita Futsal
2015-10-24 07:00:00 Agleymina Hamamatsu Futsal 1 - 0 Espo Lada Hokkaido Futsal
2015-10-24 08:30:00 Huda Hue U21 3 - 2 Hoang Anh Gia Lai U21
2015-10-24 09:00:00 Bardral Urayasu Futsal 4 - 4 Fuchu Athletic FC Futsal
2015-10-24 15:00:00 Intili Hokkaido Futsal 4 - 1 Assoeva Futsal
2015-10-24 19:00:00 Bahia BA 1 - 0 Vitoria da Conquista BA
2015-10-24 23:30:00 Jaragua five foot 0 - 0 Brasil Kirin Futsal
Chinese Football Association Jia League
2015-10-24 06:00:00 Tianjin SongJiang 1 - 1 Xinjiang Tianshan Leopard
2015-10-24 06:00:00 Hohhot Zhongyou FC 0 - 1 Dalian Aerbin
2015-10-24 06:00:00 Qingdao Yellow Sea pharmaceutical 0 - 2 Beijing BeiKong
2015-10-24 06:00:00 Harbin Yiteng FC 1 - 0 Wuhan Zhongbo
2015-10-24 06:00:00 Yanbian 4 - 0 Huan Xiangtao
2015-10-24 06:00:00 Bei Li Gong 3 - 1 Qingdao Zhongneng
2015-10-24 06:00:00 Shenzhen YuHeng 2 - 2 Jiangxi Liansheng
2015-10-24 06:00:00 Guizhou Zhicheng 0 - 2 Hebei HX Xingfu
Scotland FA Cup
2015-10-24 14:00:00 East Fife 0 - 0 Stirling Albion
2015-10-24 14:00:00 Cumbernauld Colts 2 - 0 Auchinleck Talbot
2015-10-24 14:00:00 Huntly 2 - 1 East Stirlingshire
2015-10-24 14:00:00 Lothian Hutchison 1 - 1 Montrose
2015-10-24 14:00:00 Brora Rangers 1 - 2 Arbroath
2015-10-24 14:00:00 Annan Athletic 4 - 1 Berwick Rangers
2015-10-24 14:00:00 Stirling University 0 - 2 Queen's Park
2015-10-24 14:00:00 East Kilbride 1 - 1 Forres Mechanics
2015-10-24 14:00:00 Clachnacuddin 1 - 3 Linlithgow Rose
2015-10-24 14:00:00 Inverurie Loco Works 2 - 1 Edinburgh University FC
2015-10-24 14:00:00 Nairn County 2 - 2 Wick Academy
2015-10-24 14:00:00 Edinburgh City 1 - 2 Buckie Thistle FC
2015-10-24 14:00:00 Elgin City 1 - 0 Spartans
2015-10-24 14:00:00 Formartine United 2 - 0 Clyde
England FA Cup
2015-10-24 11:30:00 Margate 1 - 2 Forest Green Rovers
2015-10-24 14:00:00 Harrogate Town 1 - 4 Grimsby Town
2015-10-24 14:00:00 Whitehawk 2 - 0 Poole Town
2015-10-24 14:00:00 Barwell 2 - 2 Rushden Diamonds
2015-10-24 14:00:00 Basingstoke Town 3 - 0 Torquay United
2015-10-24 14:00:00 Stourbridge 3 - 0 Kidderminster Harriers
2015-10-24 14:00:00 Tranmere Rovers 0 - 0 Lincoln City
2015-10-24 14:00:00 Maidenhead United 3 - 0 Woking
2015-10-24 14:00:00 Altrincham 1 - 0 Chester FC
2015-10-24 14:00:00 Salford City 1 - 0 Southport FC
2015-10-24 14:00:00 Havant Waterlooville 3 - 3 Cheltenham Town
2015-10-24 14:00:00 Didcot Town 4 - 2 Brentwood Town
2015-10-24 14:00:00 Gateshead 1 - 2 Worcester City
2015-10-24 14:00:00 Macclesfield Town 3 - 2 Alfreton Town
2015-10-24 14:00:00 AFC Fylde 1 - 0 Barrow
2015-10-24 14:00:00 Wrexham 0 - 1 Gainsborough Trinity
2015-10-24 14:00:00 St Albans City 2 - 1 Weston Super Mare
2015-10-24 14:00:00 Eastbourne Borough 1 - 2 Dover Athletic
2015-10-24 14:00:00 Chesham United 2 - 1 Enfield City Falcos
2015-10-24 14:00:00 Braintree Town 1 - 0 Harlow Town
2015-10-24 14:00:00 Wealdstone FC 2 - 1 Bognor Regis Town
2015-10-24 14:00:00 Boreham Wood 1 - 0 Hornchurch
2015-10-24 14:00:00 Brackley Town 3 - 0 Bamber Bridge
2015-10-24 14:00:00 Bromley 1 - 2 Eastleigh
2015-10-24 14:00:00 Staines Town 2 - 1 Gloucester City
2015-10-24 14:00:00 Halifax Town 2 - 2 Guiseley
2015-10-24 14:00:00 Aldershot Town 1 - 0 Sutton United
2015-10-24 14:00:00 Chippenham Town 0 - 2 Maidstone United
2015-10-24 14:00:00 Sporting Khalsa 1 - 3 FC United of Manchester
2015-10-24 14:00:00 Stalybridge Celtic 1 - 1 North Ferriby United
Israel Premier League
2015-10-24 14:45:00 Hapoel Bnei Sakhnin FC 0 - 0 Maccabi Netanya
2015-10-24 15:00:00 Maccabi Petah Tikva FC 0 - 2 Hapoel Raanana
2015-10-24 15:59:00 Hapoel Kfar Saba 2 - 2 Hapoel Haifa
2015-10-24 16:30:00 Bnei Yehuda Tel Aviv 2 - 2 Hapoel Kiryat Shmona
2015-10-24 17:00:00 Maccabi Haifa 4 - 0 Hapoel Acco
Swiss Challenge League
2015-10-24 13:00:00 FC Wil 1900 2 - 0 Biel Bienne
2015-10-24 17:00:00 Neuchatel Xamax 1 - 0 Schaffhausen
Sweden Superettan
2015-10-24 14:00:00 Utsiktens BK 1 - 0 IK Frej Taby
2015-10-24 14:00:00 Brommapojkarna 0 - 2 GAIS Goteborg
Romania Liga I
2015-10-24 15:00:00 CS Voluntari 1 - 0 Petrolul Ploiesti
2015-10-24 17:30:00 FCM Targu Mures 3 - 1 Astra Ploiesti
Germany - Regionalliga Sudwest
2015-10-24 12:00:00 TSG Hoffenheim (Youth) 2 - 1 VfR Wormatia Worms
2015-10-24 12:00:00 Bahlinger 2 - 2 Saarbrucken
2015-10-24 12:00:00 Eintracht Trier 2 - 2 Steinbach
2015-10-24 12:00:00 SV Elversberg 3 - 1 FC 08 Hombrug
2015-10-24 12:00:00 Kaiserslautern (Youth) 0 - 0 Hessen Kassel
2015-10-24 12:00:00 SpVgg Neckarelz 1 - 0 SC Freiburg (Youth)
2015-10-24 12:00:00 Saar 05 Saarbrucken 1 - 1 Spielberg
Germany - Regionalliga Nord
2015-10-24 11:00:00 Hannover 96 Am 1 - 1 VfV Borussia 06 Hildesheim
2015-10-24 12:00:00 Goslarer SC 08 3 - 0 BV Cloppenburg
2015-10-24 12:00:00 VFB Lubeck 0 - 0 Eintracht Norderstedt
2015-10-24 12:20:00 St. Pauli (Youth) 1 - 0 SV Meppen
2015-10-24 13:00:00 BSV Rehden 0 - 3 Hamburger SV (Youth)
Serbian Superliga
2015-10-24 13:00:00 OFK Beograd 1 - 0 Metalac Gornji Milanovac
2015-10-24 13:00:00 Radnicki Nis 1 - 0 FK Rad Beograd
2015-10-24 15:00:00 Crvena Zvezda 4 - 2 Borac Cacak
2015-10-24 15:59:00 Radnik Surdulica 2 - 0 Novi Pazar
2015-10-24 15:59:00 Habitpharm Javor 1 - 1 Jagodina
Turkey 2 Ligi A
2015-10-24 10:30:00 Kayseri Erciyespor 2 - 1 Giresunspor
2015-10-24 12:30:00 Altinordu 1 - 0 Goztepe
2015-10-24 12:30:00 Yeni Malatyaspor 1 - 2 Denizlispor
2015-10-24 15:30:00 Adana Demir 2 - 0 Adanaspor
Bulgaria Premier League
2015-10-24 12:15:00 Ludogorets Razgrad 2 - 0 PFK Montana
Slovak Super Liga
2015-10-24 15:00:00 Michalovce 2 - 0 Sport Podbrezova
2015-10-24 15:00:00 Trencin 4 - 1 Zlate Moravce
2015-10-24 16:20:00 Slovan Bratislava 1 - 0 Dunajska Streda
Croatia 1.Division
2015-10-24 13:00:00 Inter Zapresic 3 - 0 Istra 1961 Pula
2015-10-24 17:00:00 Hajduk Split 2 - 1 NK Lokomotiva Zagreb
Welsh Premier League
2015-10-24 13:30:00 Haverfordwest County 0 - 2 Bala Town
2015-10-24 13:30:00 Llandudno 1 - 2 Carmarthen
2015-10-24 13:30:00 Newtown AFC 0 - 3 Bangor City FC
Hungary Borsodi Liga
2015-10-24 13:30:00 Videoton Puskas Akademia 1 - 1 Debrecin VSC
2015-10-24 15:30:00 Bekescsaba 2 - 3 Paksi SE Honlapja
2015-10-24 15:30:00 Diosgyor VTK 0 - 2 Ferencvarosi TC
2015-10-24 15:30:00 Szombathelyi Haladas 1 - 0 Fehervar Videoton
2015-10-24 15:30:00 Ujpesti 2 - 0 Vasas
2015-10-24 15:30:00 MTK Hungaria 2 - 1 Budapest Honved
Czech Republic Gambrinus Liga
2015-10-24 15:00:00 Tescoma Zlin 1 - 2 Teplice
2015-10-24 15:00:00 Mlada Boleslav 4 - 1 Synot Slovacko
2015-10-24 15:00:00 Banik Ostrava 0 - 2 Marila Pribram
2015-10-24 18:15:00 Baumit Jablonec 3 - 3 Dukla Prague
Belgian Second Division
2015-10-24 17:30:00 ASV Geel 1 - 1 Dessel Sport
2015-10-24 18:00:00 KMSK Deinze 1 - 1 Royal Antwerp
2015-10-24 18:00:00 Roeselare 2 - 2 KAS Eupen
2015-10-24 18:00:00 Patro Eisden 1 - 1 Seraing
2015-10-24 18:00:00 Tubize 2 - 0 VV Coxyde
Primera Division de Mexico
2015-10-24 00:30:00 Veracruz 3 - 2 Toluca
2015-10-24 02:30:00 Santos Laguna 1 - 2 CDSyC Cruz Azul
2015-10-24 22:00:00 Club America 0 - 1 Queretaro FC
Italy C1B
2015-10-24 13:00:00 Santarcangelo 2 - 1 Lucchese
2015-10-24 13:00:00 Teramo 3 - 2 Prato
2015-10-24 15:30:00 Spal 4 - 1 Lupa Roma
2015-10-24 18:30:00 Pontedera 1 - 1 Arezzo
Italy C1A
2015-10-24 13:00:00 Cuneo 3 - 1 SudTirol
2015-10-24 13:00:00 Padova 3 - 0 Mantova
2015-10-24 15:30:00 Albinoleffe 2 - 0 Cittadella
2015-10-24 15:30:00 Bassano 1 - 0 Pro Patria
2015-10-24 18:30:00 Giana 1 - 1 Pavia
2015-10-24 18:30:00 Pro Piacenza 0 - 0 Feralpisalo
Scottish Championship
2015-10-24 14:00:00 Queen of South 1 - 4 Livingston
2015-10-24 14:00:00 Raith Rovers 1 - 2 Hibernian
2015-10-24 14:00:00 Greenock Morton 1 - 0 Alloa Athletic
2015-10-24 14:00:00 Dumbarton 0 - 5 Falkirk
Scottish Division One
2015-10-24 14:00:00 Stranraer 0 - 3 Cowdenbeath
2015-10-24 14:00:00 Brechin City 0 - 1 Albion Rovers
2015-10-24 14:00:00 Dunfermline Athletic 4 - 0 Forfar Athletic
2015-10-24 14:00:00 Stenhousemuir 0 - 1 Ayr United
2015-10-24 14:00:00 Peterhead 2 - 0 Airdrie United
Cyprus 1 Division
2015-10-24 15:00:00 Omonia Nicosia FC 6 - 0 AEP Paphos
2015-10-24 15:59:00 Agia Napa 0 - 3 Apollon Limassol FC
2015-10-24 17:00:00 Anorthosis Famagusta FC 4 - 0 Ermis Aradippou
Northern Ireland Premier League
2015-10-24 14:00:00 Crusaders 1 - 0 Glenavon Lurgan
2015-10-24 14:00:00 Linfield FC 1 - 1 Carrick Rangers
2015-10-24 14:00:00 Portadown 0 - 3 Ballinamallard United
2015-10-24 14:00:00 Ballymena United 1 - 0 Dungannon Swifts
2015-10-24 14:00:00 Coleraine 0 - 0 Cliftonville
2015-10-24 14:00:00 Warrenpoint Town 0 - 1 Glentoran FC
Greece National B
2015-10-24 12:00:00 Ergotelis 3 - 2 Panegialios FC
2015-10-24 13:00:00 Kissamiko 1 - 1 Aharnaikos
2015-10-24 13:00:00 Olympiakos Volou 1 - 0 Lamia
2015-10-24 13:00:00 Panelefsiniakos 0 - 1 Anagenisi Karditsa
2015-10-24 13:00:00 Panserraikos 1 - 2 Panahaiki-2005
2015-10-24 13:00:00 Zakynthos 1 - 2 Kallithea
2015-10-24 15:00:00 Apollon Smirnis 0 - 0 AEL Larisa
Algerian Ligue Professionnelle 1
2015-10-24 14:00:00 RC Arba 2 - 2 DRB Tadjenant
2015-10-24 15:00:00 JS kabylie 4 - 2 USM EL HARRACH
2015-10-24 15:00:00 MC Oran 2 - 2 JS Saoura
2015-10-24 15:00:00 NA Hussein Dey 2 - 1 MC Alger
2015-10-24 17:00:00 USM Libreville 2 - 2 RC Relizane
UEFA European U-17 Football Championship
2015-10-24 11:00:00 Albania U17 0 - 5 Netherlands U17
2015-10-24 11:15:00 Hungary U17 1 - 2 Romania U17
2015-10-24 11:30:00 Georgia U17 3 - 4 Slovakia U17
2015-10-24 14:00:00 luxembourg U17 1 - 6 Srbija C.Gora U17
2015-10-24 14:00:00 Austria U17 2 - 0 Lithuania U17
2015-10-24 15:00:00 Wales U17 0 - 1 Switzerland U17
Latvian Higher League
2015-10-24 11:00:00 BFC Daugavpils 0 - 2 Spartaks Jurmala
Lithuania - 1.Division
2015-10-24 10:00:00 Siauliai 3 - 0 Kruoja Pakruojis
2015-10-24 14:00:00 Spyris Kaunas 1 - 1 Atlantas Klaipeda
Poland Liga 2
2015-10-24 13:00:00 MKS Kluczbork 1 - 1 Bytovia Bytow
2015-10-24 13:00:00 Pogon Siedlce 3 - 2 Rozwoj Katowice
2015-10-24 15:00:00 Wigry Suwalki 0 - 1 Zawisza Bydgoszcz SA
2015-10-24 15:00:00 Miedz Legnica 4 - 0 Olimpia Grudziadz
2015-10-24 15:00:00 GKS Belchatow 1 - 0 Sandecja Nowy Sacz
UEFA European Women's Championship
2015-10-24 12:30:00 Italy (w) 0 - 3 Switzerland (w)
2015-10-24 14:00:00 Georgia (w) 0 - 3 Northern Ireland (w)
Belarusian Premier League
2015-10-24 11:00:00 FC Belshina Babruisk 4 - 0 FC Torpedo Minsk
2015-10-24 12:30:00 FC Torpedo Zhodino 2 - 3 Granit Mikashevichi
Norway 2 Division A
2015-10-24 11:00:00 Skeid Oslo 0 - 6 Tromsdalen
2015-10-24 11:00:00 Valerenga B 0 - 0 Kjelsas
2015-10-24 11:00:00 Harstad 2 - 0 Senja
2015-10-24 11:00:00 Lyn Oslo 9 - 2 Holmen
2015-10-24 11:00:00 KFUM Oslo 2 - 1 Ullern FC
2015-10-24 11:00:00 Mjolner 1 - 2 Finnsnes
2015-10-24 11:00:00 Stabaek B 3 - 3 Grorud
Primera Division de Uruguay
2015-10-24 18:30:00 Rentistas 0 - 2 Danubio FC
2015-10-24 18:30:00 Wanderers FC 1 - 1 Centro Atletico Fenix
2015-10-24 21:00:00 Nacional Montevideo 1 - 2 IA Sud America
Peru Primera Division
2015-10-24 17:30:00 Inti Gas Deportes 1 - 2 FBC Melgar
2015-10-24 20:00:00 UTC Cajamarca 3 - 0 Alianza Lima
2015-10-24 22:45:00 Club Deportivo Sport Loreto 1 - 1 Leon de Huanuco
Slovenia 1.Liga
2015-10-24 15:00:00 NK Rudar Velenje 1 - 0 FC Koper
2015-10-24 15:00:00 Zavrc 0 - 1 NK Publikum Celje
FIFA U-17 World Cup
2015-10-24 19:00:00 Ecuador U17 2 - 0 Belgium U17
2015-10-24 19:00:00 Mali U17 3 - 0 Honduras U17
2015-10-24 22:00:00 Germany U17 1 - 2 MexicoU17
2015-10-24 22:00:00 Argentina U17 1 - 2 Australia U17
Norway 2 Division B
2015-10-24 11:00:00 Sprint-Jeloy 1 - 3 Moss
2015-10-24 11:00:00 Raufoss 3 - 3 Alta
2015-10-24 11:00:00 Fram Larvik 4 - 0 Nybergsund IL Trysil
2015-10-24 11:00:00 Orn-Horten 0 - 1 Stromsgodset B
2015-10-24 11:00:00 Lillestrom B 0 - 6 Notodden FK
2015-10-24 11:00:00 Drammen FK 0 - 5 Kvik Halden
2015-10-24 11:00:00 Lorenskog 2 - 3 Gjovik Lyn
Norway 2 Division C
2015-10-24 11:00:00 FK Arendal 1 - 1 Eidsvold IF
2015-10-24 11:00:00 Fana 1 - 4 Ullensaker/Kisa IL
2015-10-24 11:00:00 Fyllingsdalen 1 - 1 Vard Haugesund
2015-10-24 11:00:00 Flekkeroy 2 - 1 Sola
2015-10-24 11:00:00 Odd Grenland 2 8 - 4 Vindbjart
2015-10-24 11:00:00 Donn 0 - 4 Vidar
2015-10-24 11:00:00 Odda 1 - 2 Egersund
Norway 2 Division D
2015-10-24 11:00:00 Traff 2 - 5 Ham-Kam
2015-10-24 11:00:00 Forde 2 - 0 Kongsvinger
2015-10-24 11:00:00 Floro 2 - 1 Strindheim IL
2015-10-24 11:00:00 Rodde 1 - 1 Aalesund FK B
2015-10-24 11:00:00 Stjordals Blink 2 - 0 Brumunddal
2015-10-24 11:00:00 Elverum 1 - 1 Molde B
2015-10-24 11:00:00 Byasen Toppfot 2 - 0 Nardo FK
Australia A-League
2015-10-24 06:20:00 Wellington Phoenix 3 - 2 Brisbane Roar
2015-10-24 08:40:00 Sydney FC 1 - 0 Western Sydney
Spanish Segunda Division B Grupo 1
2015-10-24 14:45:00 Pena Sport 2 - 1 CD Izarra
2015-10-24 15:00:00 Compostela 0 - 1 CD Guijuelo
2015-10-24 15:00:00 Atletico Astorga 1 - 1 UD Somozas
Spanish Segunda Division B Grupo 2
2015-10-24 14:00:00 Real Sociedad B 0 - 0 Toledo
2015-10-24 14:00:00 SD Amorebieta 1 - 0 Sestao
2015-10-24 15:59:00 Leioa 2 - 2 SD Gernika
2015-10-24 17:00:00 Real Madrid Castilla 3 - 1 Suokuaili Moss
Spanish Segunda Division B Grupo 4
2015-10-24 18:30:00 Merida AD 2 - 2 Villanovense
Czech Republic 2.Liga
2015-10-24 08:15:00 FK Banik Sokolov 1 - 1 Usti nad Labem
2015-10-24 12:30:00 MFK Karvina 0 - 1 Hradec Kralove
2015-10-24 12:30:00 FK Graffin Vlasim 3 - 1 Sigma Olomouc B
2015-10-24 15:59:00 Opava 1 - 0 SK Slovan Varnsdorf
England Conference North Division
2015-10-24 14:00:00 Hednesford Town 2 - 4 Nuneaton Borough
2015-10-24 14:00:00 Lowestoft Town 0 - 4 Tamworth
2015-10-24 14:00:00 Stockport County 2 - 0 Bradford Park Avenue
2015-10-24 14:00:00 Corby Town 0 - 4 Curzon Ashton FC
2015-10-24 14:00:00 AFC Telford United 2 - 2 Boston United
England Conference South Division
2015-10-24 14:00:00 Bishop's Stortford 1 - 2 Dartford
2015-10-24 14:00:00 Chelmsford City 0 - 0 Ebbsfleet United
2015-10-24 14:00:00 Hemel Hempstead Town 1 - 2 Concord Rangers
2015-10-24 14:00:00 Truro City 2 - 2 Gosport Borough
UAE Pro-League
2015-10-24 13:00:00 Al-Wasl 5 - 1 Ahli Al-Fujirah
2015-10-24 13:10:00 Al-Dhafra 2 - 3 Emirates Club
2015-10-24 15:59:00 Banni Yas 2 - 2 Al-Jazira(UAE)
Egyptian Premier League
2015-10-24 12:45:00 Haras El Hedoud 0 - 1 El Daklyeh
2015-10-24 15:00:00 hrbe 0 - 1 Ittihad Alexandria
2015-10-24 17:45:00 Arab Contractors 0 - 0 Ismaily
Jordan Premier League
2015-10-24 14:00:00 Al Hussein Irbid 1 - 0 Al Wihdat Amman
2015-10-24 14:00:00 Al-Baq's 1 - 1 Kufer Soom
2015-10-24 16:30:00 Al-Jazeera 0 - 0 Al-Ahly
Qatar League
2015-10-24 14:30:00 Al Rayyan 5 - 2 Al-Arabi SC
England Southern Premier League
2015-10-24 14:00:00 Bedworth United 2 - 2 Bideford AFC
2015-10-24 14:00:00 Cirencester 1 - 5 Dunstable Town
2015-10-24 14:00:00 Hungerford Town 1 - 0 Histon
2015-10-24 14:00:00 Paulton Rovers 1 - 1 Leamington
2015-10-24 14:00:00 Redditch United 2 - 0 Dorchester Town
2015-10-24 14:00:00 Slough Town 3 - 1 Cambridge City
2015-10-24 14:00:00 St Neots Town 1 - 2 Merthyr Town
2015-10-24 14:00:00 Stratford Town 0 - 1 Frome Town
2015-10-24 14:00:00 Weymouth 2 - 0 Kings Lynn
2015-10-24 14:00:00 Hitchin Town 2 - 1 Kettering Town
Scottish Highland Football League
2015-10-24 14:00:00 Lossiemouth 3 - 1 Rothes
Estonia Champions League
2015-10-24 11:00:00 Nomme JK Kalju 1 - 1 Trans Narva
2015-10-24 11:00:00 Levadia Tallinn 0 - 0 Vaprus Parnu
2015-10-24 11:00:00 Viljandi Tulevik 2 - 3 Flora Paide
2015-10-24 13:30:00 Tallinna FC Atletik 0 - 1 FC Flora Tallinn
Primera Division de Paraguay
2015-10-24 21:00:00 General Diaz 2 - 0 Cerro Porteno
2015-10-24 22:30:00 Sportivo Luqueno 3 - 1 FC Nacional Asuncion
Brazil Serie B
2015-10-24 19:30:00 Sampaio Correa 2 - 0 SC Paysandu Para
2015-10-24 19:30:00 Nautico (PE) 1 - 4 Botafogo RJ
2015-10-24 19:30:00 Atletico Clube Goianiense 0 - 0 Santa Cruz PE
2015-10-24 19:30:00 CRB AL 0 - 0 Vitoria BA
2015-10-24 23:00:00 Bragantino 3 - 2 Luverdense
2015-10-24 23:00:00 Ceara 2 - 1 Boa Esporte Clube
Sweden Division 1 Sodra
2015-10-24 12:00:00 Eskilsminne IF 1 - 1 Lunds BK
2015-10-24 12:00:00 Kristianstads FF 2 - 0 Oster
2015-10-24 13:00:00 Qviding FIF 1 - 1 IK Oddevold
2015-10-24 13:00:00 IS Halmia 2 - 1 Oskarshamns AIK
2015-10-24 14:00:00 Norrby IF 2 - 0 Landskrona BoIS
Sweden Div 1 Norra
2015-10-24 13:00:00 Carlstad United BK 1 - 0 IK Brage
2015-10-24 13:00:00 Dalkurd FF 4 - 0 Motala AIF FK
2015-10-24 15:00:00 Sodertalje 1 - 3 Huddinge IF
Moldova Divizia Nationala
2015-10-24 12:00:00 Dinamo-Auto 0 - 2 FC Dacia Chisinau
2015-10-24 14:00:00 Zimbru Chisinau 4 - 0 Saxan Ceadir Lunga
Primera Division de Venezuela
2015-10-24 22:30:00 Real Esppor 3 - 2 Estudiantes Merida FC
Primera Division de Chile
2015-10-24 15:30:00 Union Espanola 1 - 2 O.Higgins
2015-10-24 18:00:00 Municipal Iquique 1 - 1 CSD Antofagasta
2015-10-24 20:30:00 Universidad de Chile 0 - 1 Santiago Wanderers
2015-10-24 23:00:00 Union La Calera 0 - 2 Cobresal
Argentine Division 2
2015-10-24 00:30:00 Gimnasia Jujuy 1 - 0 Villa Dalmine
Malaysia Cup
2015-10-24 12:45:00 Sarawak 0 - 3 Johor FC
Portugal Champions NACIONAL Juniores A 1 Divisao N
2015-10-24 10:00:00 FC Porto U19 3 - 1 Pacos Ferreira U19
2015-10-24 14:00:00 Leixoes U19 1 - 2 Vizela U19
2015-10-24 14:00:00 Vitoria SC Guimaraes U19 1 - 2 Rio Ave U19
2015-10-24 14:00:00 Feirense U19 1 - 1 Boavista U19
2015-10-24 14:00:00 Braga U19 4 - 1 Tondela U19
2015-10-24 14:00:00 Moreirense U19 2 - 2 Gil Vicente U19
J-League Division 1
2015-10-24 04:00:00 IGA Kunoichi (w) 0 - 1 Speranza Takatsuki(w)
2015-10-24 05:00:00 INAC (w) 2 - 4 Vegalta Sendai (w)
2015-10-24 09:00:00 Urawa Red Diamonds (w) 4 - 4 JEF United Ichihara Chiba (w)
Denmark Woman League Divison 2
2015-10-24 10:00:00 FC Damso (w) 0 - 1 Osterbro IF (w)
2015-10-24 10:00:00 Varde (w) 7 - 0 Stensballe IK Woman's
2015-10-24 10:30:00 Sonderjyske (w) 1 - 1 Vorup Women's
2015-10-24 11:00:00 IF Skjold Birkerod (w) 3 - 2 Herlufsholm GF Women's
2015-10-24 11:00:00 BK Rodovre (w) 2 - 0 Sundby BK (w)
2015-10-24 11:30:00 Team Viborg (w) 4 - 2 Thisted FC (w)
2015-10-24 13:00:00 Greve (w) 2 - 3 Naesby BK (w)
2015-10-24 13:30:00 Vildbjerg SF (w) 0 - 2 Vejlby (w)
Kazakhstan Premier League
2015-10-24 09:00:00 Kaisar Kyzylorda 0 - 1 FC Shakhtyor Karagandy
2015-10-24 11:00:00 FK Taraz 1 - 0 Tobol Kostanai
2015-10-24 11:00:00 FK Atyrau 1 - 1 FK Aktobe Lento
Armenia Premier League
2015-10-24 10:00:00 Ararat Yerevan 0 - 0 Banants
2015-10-24 11:00:00 Shirak 0 - 2 FC Pyunik
Russia Youth Championship League
2015-10-24 08:00:00 Zenit St.Petersburg Youth 0 - 0 FK Anzhi Youth
2015-10-24 10:00:00 Dinamo Moscow Youth 3 - 0 Spartak Moscow Youth
2015-10-24 10:00:00 FC Terek Groznyi Youth 3 - 2 CSKA Moscow (R)
2015-10-24 10:30:00 FK Krasnodar Youth 1 - 2 Rubin Kazan (R)
Poland Mloda Ekstraklasa
2015-10-24 09:00:00 Jagiellonia Bialystok (Youth) 4 - 3 KSZO Ostrowiec Youth
2015-10-24 09:00:00 Wisla Krakow (Youth) 2 - 1 Nowy Hutnik Youth
2015-10-24 09:00:00 Ruch Chorzow (Youth) 1 - 0 Gornik Zabrze (Youth)
2015-10-24 09:00:00 Zaglebie Lubin (Youth) 2 - 1 Baltyk Koszalin Youth)
2015-10-24 10:00:00 LKS Lodz (Youth) 0 - 3 SMS Lodz Youth
2015-10-24 11:00:00 Zawisza Bydgoszcz Youth 0 - 2 UKP Zielona Gora Youth
2015-10-24 12:00:00 Legia Warszawa (Youth) 1 - 1 Stal Mielec Youth
2015-10-24 12:00:00 Biala Podlaska Youth 0 - 1 Plomien Elk Youth
2015-10-24 12:45:00 Pogon Szczecin(Youth) 2 - 1 Wo Kala Institute U21
2015-10-24 13:00:00 Slask Wroclaw (Youth) 4 - 0 Arka Nowa Sol Youth
Japan Youth Sahara Cup
2015-10-24 01:30:00 Gamba Osaka (Youth) 0 - 0 Tokyo Verdy (Youth)
2015-10-24 01:30:00 Kashiwa Reysol (Youth) 1 - 1 Oita Trinita (Youth)
2015-10-24 04:30:00 Sanfrecce Hiroshima (Youth) 0 - 2 Nagoya Grampus Eight (Youth)
2015-10-24 04:30:00 Kawasaki Frontale (Youth) 1 - 3 Cerezo Osaka (Youth)
UEFA European Women
2015-10-24 11:00:00 Montenegro (w)U17 0 - 5 Finland (w) U17
2015-10-24 11:00:00 Iceland (w) U17 8 - 0 Faroe Islands (w) U17
German Junioren Bundesliga Cup
2015-10-24 10:00:00 Saarbrucken U19 2 - 4 Hannover 96 U19
Romania - Liga 2 Seria 1
2015-10-24 08:00:00 CS Balotesti 1 - 1 ACS Berceni
2015-10-24 08:00:00 Dunarea Calarasi 8 - 0 Gloria Buzau
2015-10-24 08:00:00 Ceahlaul Piatra Neamt 2 - 3 SC Bacau
2015-10-24 08:00:00 FC Clinceni 5 - 1 Dacia Unirea Braila
2015-10-24 14:00:00 Farul Constanta 1 - 0 FC Otelul Galati
Romania - Liga 2 Seria 2
2015-10-24 08:00:00 CSM Ramnicu Valcea 2 - 0 Olimpia Satu Mare
2015-10-24 08:00:00 FC Brasov 0 - 0 CS Mioveni
2015-10-24 08:00:00 CS Autocatania Caransebes 0 - 5 Gaz Metan Medias
2015-10-24 08:00:00 Chindia Targoviste 2 - 0 Pancota
2015-10-24 13:00:00 FC Maramures Baia Mare 0 - 1 Universitaea Cluj
Turkey 3. Ligi B Group A
2015-10-24 10:00:00 Arsinspor 1 - 1 Kizilcabolukspor
2015-10-24 10:00:00 Duzyurtspor 0 - 1 Kirikhanspor
2015-10-24 10:30:00 Altay 1 - 0 Kizilcahamamspor
2015-10-24 10:30:00 Maltepespor 2 - 1 Erzin Belediyespor
2015-10-24 10:30:00 Silivrispor 1 - 2 Duzcespor
2015-10-24 10:30:00 Tire 1922 Spor 3 - 2 Zonguldak
2015-10-24 10:30:00 Turgutluspor 1 - 2 Tekirdagspor
2015-10-24 10:30:00 Oyak Renault 1 - 1 Cizrespor
2015-10-24 15:00:00 Erzurum BB 2 - 1 Bursa Niluferspor AS
Turkey 3. Ligi B Grupo B
2015-10-24 10:00:00 Payas BS 1975 0 - 0 Bodrumspor
2015-10-24 10:00:00 Diyarbakirspor 5 - 1 Derince Belediyespor
2015-10-24 10:30:00 Ayvalikgucu Belediyespor 1 - 2 Sancaktepe Belediye Spor
2015-10-24 10:30:00 Denizli Belediyespor 0 - 1 Yomraspor
2015-10-24 10:30:00 Etimesgut Belediye Spor 3 - 1 Zara Belediyespor
2015-10-24 10:30:00 Orhangazispor 2 - 0 Manisa BB Spor
2015-10-24 10:30:00 Sultanbeyli 1 - 1 Tekirova Belediyespor
2015-10-24 15:59:00 Kahramanmaras Bld 0 - 1 Ofspor
Turkey 3. Ligi B Grupo C
2015-10-24 10:00:00 Bayburt Ozel Idare 0 - 1 Bergama Belediyespor
2015-10-24 10:00:00 Dersimspor 2 - 2 Tavsanli Belediye T.L
2015-10-24 10:00:00 Erzincan Refahiyespor 3 - 2 Belediye Vanspor
2015-10-24 10:00:00 Iskenderun Demir Celikspor 2 - 0 Canakkale Dardanelspor
2015-10-24 10:30:00 Beylerbeyi 2 - 0 Sandikli Belediyespor
2015-10-24 10:30:00 Corum Belediyespor 0 - 1 Kastamonuspor
2015-10-24 10:30:00 Darica Genclerbirligi 3 - 4 Catalca Spor
2015-10-24 10:30:00 Golcukspor 1 - 1 Batman Petrolspor
2015-10-24 10:30:00 Nigde Belediyespor 4 - 3 Cine Madranspor
Georgia Primera Division
2015-10-24 11:00:00 FC Sapovnela Terjola 2 - 1 Merani Tbilisi
Futsal Spain Division De Honor
2015-10-24 11:00:00 Inter Movistar Futsal 3 - 1 F.C.Barcelona Futsal
2015-10-24 15:59:00 Jaen Paraiso Interior Futsal 5 - 2 Palma Futsal
2015-10-24 15:59:00 Peniscola Futsal 2 - 2 Rios Renovables Ribera Navarra Futsal
2015-10-24 16:30:00 Xota Navarra Futsal 4 - 1 DKV Seguros Zaragoza Indoor So
Bolivia Primera Division
2015-10-24 19:00:00 San Jose 3 - 2 Nacional Potosi
Primera Division de Ecuador
2015-10-24 00:30:00 Liga de Loja 1 - 2 Universidad Catolica
2015-10-24 21:00:00 Club Sport Emelec 3 - 2 Independiente Jose Teran
Chile Primera B
2015-10-24 19:00:00 Coquimbo Unido 1 - 1 Nublense
Azerbaijan Premier League
2015-10-24 10:00:00 FC Kapaz 1 - 0 FK Khazar Lenkoran
2015-10-24 12:00:00 FK Inter Baku 2 - 0 Ravan Baku
Italian Campionato Nazionale Primavera
2015-10-24 09:00:00 Perugia U20 1 - 3 Chievo U20
2015-10-24 09:30:00 Bari U20 3 - 3 Crotone U20
2015-10-24 11:00:00 Sampdoria U20 0 - 0 Genoa U20
2015-10-24 12:00:00 Palermo U20 4 - 1 Latina Calcio U20
2015-10-24 12:30:00 Juventus U20 4 - 0 Carpi U20
2015-10-24 12:30:00 Modena U20 0 - 4 Torino U20
2015-10-24 12:30:00 Fiorentina U20 4 - 2 Spezia U20
2015-10-24 12:30:00 Sassuolo U20 1 - 1 Novara U20
2015-10-24 12:30:00 Trapani Youth 2 - 2 Virtus Entella U20
2015-10-24 12:30:00 Atalanta U20 1 - 2 Como U20
2015-10-24 12:30:00 Cesena U20 1 - 1 Sha LAN U19
2015-10-24 12:30:00 Verona U20 2 - 3 Udinese U20
2015-10-24 12:30:00 Ascoli U20 0 - 2 AS Roma U20
2015-10-24 12:30:00 Lazio U20 1 - 2 Frosinone U20
2015-10-24 12:30:00 Napoli U20 3 - 0 Avellino U20
2015-10-24 12:30:00 Pescara U20 1 - 1 Empoli U20
2015-10-24 12:30:00 Ternana u20 1 - 1 Virtus Lanciano U20
2015-10-24 13:00:00 Pro Vercelli U20 1 - 1 Livorno U20
2015-10-24 13:00:00 AC Milan U20 1 - 0 Vicenza U20
2015-10-24 13:30:00 Bologna U20 0 - 4 Cagliari U20
Germany Regionalliga West
2015-10-24 12:00:00 Fortuna Dusseldorf (Youth) 1 - 3 Sportfreunde Lotte
2015-10-24 12:00:00 Erndtebruck 4 - 0 FC Kray
2015-10-24 12:00:00 Wegberg-Beeck 2 - 3 Schalke 04 (Youth)
2015-10-24 12:00:00 Koln (Youth) 1 - 1 Monchengladbach AM.
2015-10-24 12:00:00 Rot-Weiss Essen 2 - 0 Rot-Weiss Ahlen
2015-10-24 12:00:00 SSVg Velbert 1 - 0 Alemannia Aachen
German 3.Liga
2015-10-24 12:00:00 Vfr Aalen 1 - 0 Stuttgart Amateure
2015-10-24 12:00:00 Energie Cottbus 0 - 0 Preuben Munster
2015-10-24 12:00:00 Fortuna Koln 3 - 1 FSV Mainz 05 (Youth)
2015-10-24 12:00:00 Hansa Rostock 1 - 3 SG Sonnenhof Grossaspach
2015-10-24 12:00:00 Holstein Kiel 1 - 2 Dynamo Dresden
2015-10-24 12:00:00 Magdeburg 1 - 0 SV Wehen Wiesbaden
2015-10-24 12:00:00 Stuttgarter Kickers 1 - 2 Wurzburger
2015-10-24 12:00:00 VfL Osnabruck 1 - 0 Rot-Weiss Erfurt
Thai Premier League
2015-10-24 11:00:00 Rajnavy Rayong FC 3 - 2 Sisaket FC
2015-10-24 11:00:00 Chonburi Shark FC 4 - 0 Chiangrai United
2015-10-24 12:00:00 Nakhon Ratchasima 1 - 0 Bangkok Glass
2015-10-24 12:00:00 Telephone Organization of Thai 1 - 1 Muang Thong United
2015-10-24 13:15:00 Army United F.C. 1 - 4 Buriram United
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga
2015-10-24 08:15:00 Loko Vltavin 2 - 0 Sokol Brozany
2015-10-24 08:20:00 Chrudim 2 - 1 Viktoria Zizkov
2015-10-24 08:30:00 FC Tachov 1 - 0 Most Mus
2015-10-24 12:30:00 FK Kraluv Dvur 1 - 0 MAS Taborsko B
Australia W-League
2015-10-24 05:00:00 Canberra United (w) 3 - 0 Sydney FC (w)
2015-10-24 08:00:00 Perth Glory (w) 0 - 0 Newcastle Jets (w)
Northern Ireland IFA Championship
2015-10-24 14:00:00 Bangor FC 0 - 1 Ballyclare Comrades
2015-10-24 14:00:00 Dergview FC 1 - 0 Ards FC
2015-10-24 14:00:00 Institute FC 3 - 1 Donegal Celtic
2015-10-24 14:00:00 Knockbreda 1 - 3 Armagh City
2015-10-24 14:00:00 Larne FC 2 - 0 Annagh United
2015-10-24 14:00:00 Loughgall FC 2 - 1 Lisburn Distillery
2015-10-24 14:00:00 Lurgan Celtic 1 - 1 HW Welders
German Junioren Bundesliga Sud
2015-10-24 12:00:00 Nurnberg U19 0 - 1 Eintracht Frankfurt U19
German Junioren Bundesliga Wes
2015-10-24 11:00:00 Monchengladbach U19 1 - 2 Preuben Munster U19
Japan Football League
2015-10-24 04:00:00 Sony Sendai 1 - 1 Honda FC
2015-10-24 04:00:00 Verspah Oita 3 - 2 Nara Club
2015-10-24 05:00:00 Yokogawa Musashino 1 - 1 Osaka FC
Israel B League
2015-10-24 18:00:00 Hapoel Herzliya 1 - 0 Maccabi Ironi Kiryat Ata
Czech Republic U19 League
2015-10-24 09:00:00 Banik Ostrava U19 3 - 1 Viktoria Plzen U19
2015-10-24 09:00:00 Bohemians 1905 U19 2 - 5 Slavia Praha U19
2015-10-24 09:00:00 Sparta Praha U19 7 - 2 Teplice U19
2015-10-24 11:00:00 Tescoma Zlin U19 1 - 1 Jablonec U19
2015-10-24 11:00:00 Vysocina Jihlava U19 1 - 2 Mlada Boleslav U19
2015-10-24 11:00:00 Opava U19 0 - 0 Hradec Kralove U19
2015-10-24 11:00:00 Pardubice U19 5 - 2 MFK Karvina U19
2015-10-24 12:00:00 Slovan Liberec U19 0 - 2 Slovacko U19
2015-10-24 12:10:00 Sigma Olomouc U19 1 - 2 Dynamo Ceske Budejovice U19
Mexico Primera Divison A
2015-10-24 00:30:00 Mineros de Zacatecas 2 - 2 Lobos BUAP
2015-10-24 01:00:00 CF Atlante 3 - 2 Cimarrones de Sonora
2015-10-24 01:30:00 Venados FC 0 - 1 Celaya FC
2015-10-24 22:00:00 Alebrijes de Oaxaca 3 - 2 Correcaminos UAT
2015-10-24 22:00:00 Necaxa 0 - 3 Leones Univ Guadalajara
2015-10-24 23:00:00 Zacatepec 1 - 1 Murcielagos
Algerian Ligue Professionnelle 2
2015-10-24 15:00:00 CA Bordj Bou Arreridj 2 - 2 ASO Chlef
Switzerland - 1.Liga Gruppe 3
2015-10-24 14:00:00 FC Mendrisio Stabio 1 - 1 FC Balzers
Saudi Arabia Youth Cup
2015-10-24 11:55:00 Al-Hilal (Youth) 3 - 4 Al-Nasr (Youth)
2015-10-24 12:10:00 Al-Ittihad (Youth) 1 - 0 Al-Shabab (Youth)
Hungary U19 A League
2015-10-24 08:00:00 Ferencvarosi U19 5 - 2 Budapest Honved U19
2015-10-24 09:00:00 Fehervar Videoton U19 2 - 2 KaposvarU19
2015-10-24 10:15:00 VAC Varosi LSE U19 2 - 1 Illes Akademia Haladas U19
2015-10-24 10:30:00 Vasas U19 1 - 2 Debrecin VSC U19
2015-10-24 11:00:00 Puskas Akademia FehervarU19 2 - 1 Grosics Akademia U19
2015-10-24 12:00:00 Pecsi MFC U19 0 - 5 ZalaegerzsegTE U19
UAE Federation Cup
2015-10-24 12:55:00 Hatta 1 - 1 Ittihad Kalba
2015-10-24 12:55:00 Ras Al-Khaimah 3 - 2 Al-Thaid
Algeria U20 Youth League
2015-10-24 10:00:00 NA Hussein DeyU21 1 - 1 MC Alger U21
2015-10-24 10:30:00 CA Bordj Bou Arreridj U21 3 - 1 ASO Chlef U21
Czech Republic Moravskoslezska Fotbalova Liga
2015-10-24 08:30:00 MSK Breclav 1 - 1 Vyskov
2015-10-24 12:30:00 Slavia Kromeriz 1 - 2 Velke Mezirici
2015-10-24 12:30:00 HFK Trebic 1 - 1 Spartak Hulin
2015-10-24 12:30:00 Hlucin 4 - 2 Vitkovice
2015-10-24 12:30:00 SK Prostejov 2 - 1 Lisen
South Africa Premier League Cup
2015-10-24 13:00:00 Orlando Pirates 2 - 0 Maritzburg United
2015-10-24 15:59:00 Mpumalanga Black Aces 1 - 2 Kaizer Chiefs
2015-10-24 18:15:00 Supersport United 3 - 1 Lamontville Golden Arrows
Serbia Prva Liga
2015-10-24 12:30:00 BSK Borca 1 - 3 FK Bezanija
2015-10-24 12:30:00 FK Backa Backa Palanka 3 - 1 FK Loznica
2015-10-24 12:30:00 Indjija 4 - 0 CSK Pivara Celarevo
2015-10-24 12:30:00 Kolubara 2 - 1 Sevojno Uzice
2015-10-24 12:30:00 Radnicki 1923 Kragujevac 0 - 1 FK Donji Srem Pecinci
2015-10-24 12:30:00 FK Sindelic Nis 3 - 0 Dinamo Vranje
2015-10-24 12:30:00 Zemun 0 - 1 FK Napredak Krusevac
2015-10-24 12:30:00 FK Sloga Petrovac na Mlavi 1 - 1 Proleter
Latvia Division 2
2015-10-24 10:00:00 FK Smiltene BJSS 2 - 3 Ogres FK 33
2015-10-24 11:00:00 FK Valmiera 2 - 6 Caramba
2015-10-24 11:00:00 Jekabpils 4 - 0 Salaspils
2015-10-24 11:00:00 Rigas Futbola skola 4 - 1 JDFS Alberts
2015-10-24 11:00:00 Olaine 1 - 1 FK Auda Riga
2015-10-24 12:00:00 Tukums-2000 2 - 1 Preilu
2015-10-24 12:00:00 Saldus 0 - 2 FK Staiceles Bebri
2015-10-24 14:00:00 Varaviksne Liepaja 7 - 0 Rezekne/BJSS
Kazakhstan Division 1
2015-10-24 09:00:00 Bulat Temirtau 1 - 2 FC Vostok Oskemen
2015-10-24 09:00:00 Ekibastuzets 3 - 0 Lashin Taraz
2015-10-24 09:00:00 Maktaaral 1 - 1 FC Semey
2015-10-24 09:00:00 FK Bayterek Astana 2 - 1 Kyzylzhar Petropavlovsk
2015-10-24 09:00:00 FK Kaspyi Aktau 2 - 0 Baikonur
2015-10-24 09:00:00 Tarlan 2 - 0 CSKA Almaty
German B-Junioren-Bundesliga Sud/Sudwest
2015-10-24 10:00:00 TSV 1860 Munchen U17 3 - 1 Kaiserslautern U17
Wales Cymru Alliance
2015-10-24 13:30:00 Caersws 3 - 6 Caernarfon
2015-10-24 13:30:00 Conwy Utd 1 - 2 Gresford
2015-10-24 13:30:00 Llanfair United 2 - 3 Flint Town
2015-10-24 13:30:00 Mold Alexandra 2 - 2 Holyhead
2015-10-24 13:30:00 Porthmadog 1 - 0 Holywell
2015-10-24 13:30:00 Prestatyn Town FC 4 - 1 Buckley Town
2015-10-24 13:30:00 Rhayader Town 2 - 3 Denbigh Town
Turkey LiG B Kirmizi Grupo
2015-10-24 10:00:00 Hatayspor 0 - 3 Sariyer
2015-10-24 10:30:00 Istanbulspor 2 - 0 Pendikspor
2015-10-24 10:30:00 Umraniyespor 3 - 2 Menemen Belediye Spor
2015-10-24 10:30:00 Konya Sekerspor 3 - 2 Anadolu Uskudar
2015-10-24 10:30:00 Kirklarelispor 4 - 0 Pazarspor
2015-10-24 10:30:00 Bugsasspor 2 - 0 Orduspor
2015-10-24 10:30:00 Nazillispor 1 - 1 Hacettepe SK
2015-10-24 10:30:00 Bandirmaspor 3 - 0 Kahramanmarasspor
2015-10-24 15:59:00 Fethiyespor 1 - 0 Bayrampasaspor
Turkey LiG B Beyaz Grupo
2015-10-24 10:00:00 Sivas Dort Eylul Belediyespor 0 - 2 Ankaragucu
2015-10-24 10:00:00 Gumushanespor 3 - 2 Aydinspor
2015-10-24 10:30:00 Eyupspor 0 - 1 Tokatspor
2015-10-24 10:30:00 Tarsus Idman Yurdu 1 - 0 Tuzlaspor
2015-10-24 10:30:00 Kartalspor 0 - 3 Keciorengucu
2015-10-24 10:30:00 Ankarademirspor 2 - 1 Kocaelispor
2015-10-24 10:30:00 Inegolspor 3 - 0 Karagumruk
2015-10-24 13:00:00 Bucaspor 0 - 0 Tepecik Bld
2015-10-24 15:59:00 Manisaspor 2 - 1 Diyarbakir B.S.Diskispor
GRE U20
2015-10-24 07:30:00 Kalloni U20 2 - 2 Levadiakos U20
2015-10-24 08:00:00 PAE AtromitosU20 1 - 2 Olympiakos Piraeus U20
2015-10-24 08:30:00 Pas Giannina U20 0 - 1 Asteras Tripolis U20
2015-10-24 10:00:00 AEK AthensU20 0 - 2 Iraklis Saloniki U20
Welsh Football League First Division
2015-10-24 13:30:00 Aberdare Town 0 - 2 Goytre AFC
2015-10-24 13:30:00 Briton Ferry Athletic 2 - 2 Barry Town AFC
2015-10-24 13:30:00 Caerau Ely 2 - 4 Taffs Well
2015-10-24 13:30:00 UWIC Inter Cardiff 2 - 0 Cambrian Clydach
2015-10-24 13:30:00 Goytre Utd 1 - 1 Monmouth Town
2015-10-24 13:30:00 Risca Utd 2 - 4 Pen-y-Bont FC
2015-10-24 13:30:00 Ton Pentre 1 - 3 Aberbargoed Buds
North American Soccer League
2015-10-24 23:30:00 Indy Eleven 2 - 1 Fort Lauderdale Strikers
2015-10-24 23:30:00 Tampa Bay Rowdies 1 - 0 Carolina RailHawks
Argentina Cup
2015-10-24 00:30:00 Rosario Central 1 - 0 Racing Club
CAN W-U20
2015-10-24 13:00:00 Ethiopia Women's U20 2 - 2 Ghana (w) U20
2015-10-24 14:00:00 Nigeria (w) U20 2 - 1 South Africa (w) U20
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga
2015-10-24 11:30:00 FK Gorno Lisice 1 - 1 Pobeda Prilep
2015-10-24 11:30:00 FK Skopje 3 - 2 FK Vrapciste
2015-10-24 11:30:00 Pelister Bitola 1 - 1 FK Miravci
2015-10-24 11:30:00 FK Teteks Tetovo 1 - 0 FK Rinija
2015-10-24 11:30:00 FK Ljubanci 3 - 2 FK Makedonija
Germany - Regionalliga Bayern
2015-10-24 12:00:00 Eintracht Bamberg 1 - 1 SV Schalding Heining
2015-10-24 12:00:00 FV Illertissen 1 - 0 Wacker Burghausen
2015-10-24 12:00:00 TSV 1860 Munchen (Youth) 0 - 1 TSV Buchbach
2015-10-24 12:00:00 Schweinfurt 05 FC 2 - 3 FC Memmingen
2015-10-24 12:00:00 SpVgg Bayreuth 3 - 1 TSV Rain Am Lech
2015-10-24 14:00:00 Unterhaching 2 - 1 Viktoria Aschaffenburg
Germany - Regionalliga Nordost
2015-10-24 11:00:00 Germania Halberstadt 0 - 2 RB Leipzig II
Ukraine U19 Liga
2015-10-24 10:00:00 Volyn U19 1 - 2 Olimpic Donetsk U19
Italy Futsal
2015-10-24 15:00:00 Acqua e Sapone C5 Futsal 4 - 1 Latina C5 Futsal
2015-10-24 15:59:00 Asti Futsal 4 - 4 Fabrizio Corigliano Futsal
2015-10-24 15:59:00 Napoli Futsal 2 - 4 Carlisport Cogianco Futsal
2015-10-24 17:00:00 Pescara Futsal 1 - 3 Montesilvano Futsal
Futsal Russia Division De Honor
2015-10-24 10:00:00 MFK Tyumen Futsal 6 - 2 MFK KPRF Futsal
2015-10-24 11:00:00 Zenit St. Petersburg Futsal 3 - 4 Sibiryak Bratsk Indoor Soccer
2015-10-24 12:00:00 MFK Sinara Ekaterinburg Futsal 4 - 4 TTG-Ugra Yugorsk Futsal
2015-10-24 13:00:00 Dina Moscow Futsal 7 - 4 Progress Futsal
2015-10-24 14:00:00 Ukhta Tyumen Futsal 4 - 8 Dynamo Moscow Indoor soccer
2015-10-24 14:00:00 Novali Futsal 6 - 0 Norilsky Nickel Futsal
K League Challenge League
2015-10-24 05:00:00 Gyeongnam FC 0 - 0 Gangwon FC
2015-10-24 07:00:00 FC Anyang 1 - 0 Chungju Hummel
Brasileiro, Serie C
2015-10-24 21:30:00 Tupi Juiz de Fora MG 0 - 0 Londrina PR
BRA SPC
2015-10-24 18:00:00 Rio Branco(SP) 0 - 2 Uniao Barbarense
2015-10-24 18:00:00 Nacional SP 0 - 0 Linense(BRA)
2015-10-24 21:00:00 Independente SP 1 - 1 Penapolense
2015-10-24 21:00:00 Ituano SP 2 - 3 Mirassol
Italy Lega Pro
2015-10-24 12:00:00 USD Akragas 0 - 2 Juve Stabia
2015-10-24 12:00:00 Ischia Isolaverde 0 - 0 US Casertana 1908
2015-10-24 13:00:00 Melfi 0 - 1 Lecce
2015-10-24 18:30:00 Benevento 1 - 0 Catanzaro
2015-10-24 18:30:00 Foggia 1 - 0 A.S Andria Bat
2015-10-24 18:30:00 Messina 1 - 0 Lupa Castelli Romani
2015-10-24 18:30:00 AC Monopoli 0 - 1 Paganese
Hong Kong First Division League
2015-10-24 12:30:00 Kwun Tong 0 - 1 Hong Kong FC
International Friendly
2015-10-24 09:00:00 AustriaU16 1 - 2 Germany U16
2015-10-24 09:00:00 Belgium U17 0 - 2 Germany U17
India Super League
2015-10-24 13:30:00 Chennai Titans 2 - 1 Pune City
Denmark - 2. Division C
2015-10-24 12:00:00 Brabrand 4 - 1 Skovbakken
2015-10-24 13:00:00 Aarhus Fremad 3 - 1 Kolding FC
2015-10-24 13:00:00 Jammerbugt 1 - 3 Thisted FC
2015-10-24 13:00:00 Odder IGF 1 - 1 Middelfart G og